PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İŞten Çikarilma...

svncemre
29-12-2014, 14:30
Arkadaşlar herkese keyifli forumlar, Konuyu şu şekilde açıklıyayım 2 sene boyunca calıstığım işyerimden özel sebelerden dolayı çıkarılıyorum,sorum şu kredi kartı borçlarımı banka tarafından ödenir mi?

TEQUILA
29-12-2014, 14:36
Bana ile İşten çıkarılma durumu için özel bir sigorta yapmadıysanız veya
sigorta yapıldı ise ama koşullarına uygun değilseniz (bankalar bu tip sigortaları yaparken sigorta tarihinden itibaren belirledikleri bie süre çalışılmasını zorunlu tutarlar) banka borçlarınız ödenmez. Aksi durumda sigorta varsa ve şartlar uygunsa banka k.k borcunu güvenceye aldığı kadar öder.

Günkut
29-12-2014, 14:48
Tamda bu konuyu acıcaktım .

Geçmişe dair ödenmyen sigorta günlerim var askerden geldim 2 ay oldu ve hala sigortamı baslatmadılar.

Ben ne yapabilirim bu tarz işleri bilen avukat arkadaslar pm atarsanız cok memnun olurum.Olayı tamamen acıklarım size özelden net olarak.

ersandeniz
29-12-2014, 16:55
Banka konusunu bilmiyorum amasigorta konusunda sgkya sikayette bulunursaniz denetmenler gelir hem sigortanizi tahsil ederler hem ceza yazarlar

svncemre
29-12-2014, 17:19
suan için yapılmış aktif bi sigortam yok işten 04 koduyla çıkarıldım çalışırken ise tam zamanlı full sigortam vardı bende bankanın ödeyeceğini düşünüyorum verdiğin bilgi için teskürler abi :)

svncemre
29-12-2014, 17:21
sigorta ödememelerimizde sıkıtı olmuyordu yani full ve tam zamanlı her zamn için yatırıldı ...

nostra
29-12-2014, 18:53
Kredi kartınızın işsiz kalma durumunda ödenmesi için , kartınıza sigorta yaptırmanız gerekiyordu. Eğer kredi kartınıza sigorta yaptırdıysanız ödenir. aksi halde siz ödersiniz.banka ne olursa olsun müşterinin borcunu kendisi kapatmaz.

Maxi
29-12-2014, 19:30
sigorta bile yaptırsan ödemiyorlar
40 dereden su getiriyorlar, hepsi hava cıva..

bir arkadaşımın başına geldi, ödememek için adeta ***`lerini yırttılar
en son ne oldu bilmiyorum

Emre Ekrem
29-12-2014, 20:20
Baş vurduğunuz aydan itibaren en az 1 ay bekletiyorlar ve bu zaman zarfında gelen ekstreyi de ödetiyorlar, bu arada araştırma sonuçlanıyor fakat ödenecek bir ekstre kalmıyor şayet bu sigorta kapsamında ekstre borcunuz odenir, bir borcunuz yoksa kart güvencesi kadar nakit oara ödenir ibaresi yoksa, hiçbir şey alamazsınız, tecrübe ile sabit.

johnie
29-12-2014, 21:18
Tamda bu konuyu acıcaktım .

Geçmişe dair ödenmyen sigorta günlerim var askerden geldim 2 ay oldu ve hala sigortamı baslatmadılar.

Ben ne yapabilirim bu tarz işleri bilen avukat arkadaslar pm atarsanız cok memnun olurum.Olayı tamamen acıklarım size özelden net olarak.

Yasal hak olarak işe girmeden 1 gün önce sigortanın başlatılması gerekir. Eğer denetlemeye gelirler ise çok ciddi ceza keserler ve sanırım sana da bi ceza uygulaması olur .. Büyük ihtimalle maaşın bir kısmı elden bir kısmı da bankadan yatıyordur. Vergi kaçakçılığı diye adlandırılır :)
Eğer iş bulabileceğine ve hakkını arıyor isen sgk müdürlüğüne şikayet edersen kesinlikle ilgilenirler.