PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mycloud kişisel NAS problemi

merttepe
30-12-2014, 09:01
Selam arkadaşlar,
Dün WD mycloud NAS aldım, çok basit bir kurulumu olmasına rağmen beceremiyorum sanırım. Yardımınıza ihtiyacım var.
Kurulum şu kadar basit,
Cihazı elektriğe bağlıyorsunuz, LAN kablosu ile modeme bağlıyorsunuz ve cihaz çalışıyor.
Network ağınızda cihaz gözüküyor ve WD mycloud programı ile cihazı çalıştırıyorsunuz.

Benim yaşadığım sorun;
Alet networkümde bazen gözüküyor bazen gözükmüyor. Zorla kurdum ve şu an networkümde gözükmüyor tekrar.
Cihazmı bozuk benmi yanlış yapıyorum? Ne yapmam lazım, aletmi bozuk acaba? Bütün gece uğraştım bunla.

Aşağıdaki linkte kurulumun ne kadar basit olduğunu görebilirsiniz.
http://www.wdc.com/wdproducts/library/QIG/global/4079-705118.pdf

tunerviper
30-12-2014, 09:04
cihazda sıkıntı olabilir yada kabloda Mert. Bende eski modeli var direk ip alıp çalıştı. Arayüze ulaşabilirsen statik ip vermeyi dene birde.

onursumer
30-12-2014, 09:06
cihaz çalıştığı halde bir gozukup bir gozukmemesi normal değil senin yanlış yaptığın birşey olduğunu pek düşünmüyorum

ya cihazda yada ağında sıkıntı olabilir bence

Mythos
30-12-2014, 09:06
Tosunum, Berayi arasana bi, kendisi bilgisayar muhendisiydi yanlis hatirlamiyosam :P

merttepe
30-12-2014, 09:07
Statik ip de denedim Anıl olmadı. Farklı kabloda denedim. Cihaz problemli heralde. Uyarı ışıkları falan herşey normal gözüküyor ama?

merttepe
30-12-2014, 09:08
Tosunum, Berayi arasana bi, kendisi bilgisayar muhendisiydi yanlis hatirlamiyosam :P

Yetkili bir abiye benziyor, bi danışayım :D

merttepe
30-12-2014, 09:09
cihaz çalıştığı halde bir gozukup bir gozukmemesi normal değil senin yanlış yaptığın birşey olduğunu pek düşünmüyorum

ya cihazda yada ağında sıkıntı olabilir bence

Onur, cihazı yeni açınca geliyor birkaç dakika networkde gözüküyor sonra kayboluyor.
Bimeks den almıştım, geri götüreyim madem.

ilkerrrrr
30-12-2014, 09:10
mert aynısı benim işyerinde de oluyor. modemi kapatıp açmadan düzelmiyor, modemim de airties.

merttepe
30-12-2014, 09:13
mert aynısı benim işyerinde de oluyor. modemi kapatıp açmadan düzelmiyor, modemim de airties.

Modemim Huawei, modemi kapatıp açmayı bir kere denedim, birdaha bakayım. hep böylemi olacak ama? benim stabil, sorunsuz çalışan bir sisteme ihtiyacım var.

onursumer
30-12-2014, 09:17
cihazı direk bilgisayara bağlayıp dene goturmeden once , cihaz stabil ise modem bu işi beceremiyor demektir bana gore :)

mertxx
30-12-2014, 09:28
Cihazı direkt olarak cat kablo ile kendi bilgisayarınıza bağlayıp denediniz mi ? O şekilde bir problem olmuyorsa makinenize ikinci ethernet kartı takıp bu şekilde kullanabilirsiniz.Bende Qnap marka nas var böyle kullanıyorum.

merttepe
30-12-2014, 09:36
İşin ilginci, bu cihaz direk olarak bilgisayara bağlanmaz yazıyor :D
Arkasındaki USB girişi başka bir hdd bağlamak içinmiş. Yinede bağlayayım mı bilgisayara? Bir sorun olmasın?
2 tane farklı laptop + android telefonlarla denedim. Bu akşam başka bir bilgisayar daha götürüp deneyeceğim. ( şu an için evde desktop pc yok)

mr.korhan
30-12-2014, 09:38
İP host eden, yani dağıtan dhcp nedir ? modemmidir ? eğer öyleyse muhtemelen dns de odur , bence onu yapılandırın tekrar, yada pc ye direk bağlayın cihazı , ikisinede (pc ve nas) elle peşpeşe statik ipleri verin, ve o şekilde deneyin önce.

merttepe
30-12-2014, 09:40
İP host eden, yani dağıtan dhcp nedir ? modemmidir ? eğer öyleyse muhtemelen dns de odur , bence onu yapılandırın tekrar, yada pc ye direk bağlayın cihazı , ikisinede (pc ve nas) elle peşpeşe statik ipleri verin, ve o şekilde deneyin önce.

Benim bilgisayar bilgisi bitti, buraya kadarmış :D

O dediklerinizi nasıl yapacağım diye bir soru sorsam :D

mertxx
30-12-2014, 10:03
Öncelikle modeminizde dhcp özelliği açıktır.Yoksa modeme bağlı makinelere ip almaz.Fakat modeminize bağlanıp bunu kontrol edin.
Nas cihazınızın default bir ip adresi vardır.Bunu kullanmayacaksanız ip ayarlarını dhcp den ip alacak şekilde ayarlayın.
Modem üzerinden dhcp bölümünden nas cihazınızın ip almış olduğundan emin olun.
Nas cihazınızın almış olduğu ip adresinize sürekli ping atmayı deneyin.
windows start çubuğuna cmd yazıp enter a basın ve karşınıza çıkan siyah renkli komut satırı penceresine ping 192.168.1.1 -t yazıp enter a basın (192.168.1.1 numaralı ip adresini NAS ip adresi olarak kabul edelim.)
Sürekli ping atabiliyorsanız bu ip adresini web tarayıcınıza yazıp NAS cihazınıza ulaşabilirsiniz.

Umarım karışık olmamıştır.

merttepe
30-12-2014, 10:05
Yardımınız için çok teşekkürler, Eve gidince dediklerinizi deneyeceğim. Umarım çözülür.