PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : KYK kredi/burs Başvuru sonuçları

blow07
31-12-2014, 15:01
Arkadaşlar az önce KYK sonuçları belli oldu ve Öğrenim kredisi kazanmışım. Fakat bu noktadan sonra ne yapmam gerekli ? KYK ' de net bi bilgi bulamadım fakat , Ziraat Bankası'na gidip hesap mı açtırmam lazım ? Sanırım ilk önce e-devlet üzerinden onaylatmam gerekiyor bazı şeyleri. Net bilgisi olan var mı ?

Osman Bahadır
31-12-2014, 15:07
Öğrenim kredisi kazanılmaz. Burs kazanılır. Öğrenim kredisi sosyal(!) devletimizin öğrencisine faizle geri ödemeli kredi kullandırmasıdır.

İlle de bu faizli geri ödemeli krediyi kullanacağım dersen ;

https://eyurtkur.kyk.gov.tr/tr/Genel-Bilgiler/KrediBurs/2

Kendilerine burs veya öğrenim kredisi tahsis edilen 18 yaşından büyük öğrenciler taahhütnamelerini www.turkiye.gov.tr internet adresi üzerinden e-devlet şifreleri ile Kurumumuz linkine ulaşarak, 18 yaşından küçük öğrenciler ise velileri ile birlikte kendilerine en yakın Kurumumuzun merkez veya taşra birimlerinden herhangi birine belgeleri (kimlik, vasi kararı vb.)ile birlikte giderek düzenletebilirler
Burs-Kredi Taahhüt Senedini düzenlemeyenlere burs veya öğrenim kredi verilmeyecek olup, ayrıca bildirim yapılmayacaktır.

Kurumumuzdan ilk defa burs/kredi alacak öğrenciler www.kyk.gov.tr internet adresinden öğrenecekleri T.C. Ziraat bankası şubesine giderek adına düzenlenmiş olan BANKKART'ını alarak (daha sonrada gönderilebilir) burs yada öğrenim kredilerini T.C. Ziraat Bankası ATM'lerinden süre tahdidi olmaksızın istedikleri zaman, ATM'lerin bulunmadığı yerlerde ise herhangi bir T.C. Ziraat Bankası şubesinden masraf ödemeden tahsil edebileceklerdir.

Burs veya öğrenim kredisi ödemeleri, normal öğrenim süresince öğrencilere her yılın Ocak ayından başlamak üzere her ayın 7 sinde aylık olarak yapılacaktır.

oselami
31-12-2014, 15:08
Okuldan öğrenci işlerinden kağıt alacaksın. Sonrasında notere götürüp onaylatacaksın. O kağıtları kyk ya teslim edeceksin. Hesap işi nasıl oluyor hatırlamıyorum. 2007de böyleydi belki değişmiş olabilir sistem

hkkcn
31-12-2014, 15:12
bakıyım bana ne çıkmış burs çıkmamıştı geçen sene :)

siteye giremiyorum bir türlü :)

Victiz
31-12-2014, 15:22
almayın, aldırmayın. geri öderken koyuyor :D

mstfcn28
31-12-2014, 15:25
Ne kadar zamcık gelmiş 330 falan dediler ama bilgisi olan var mı? :)

EmreYY
31-12-2014, 15:37
Benim de arkadaşıma çıktı 330lira doğrudur

BıD-Clio
31-12-2014, 15:52
edevletten onaylatıp zıraat bankasındanda gereklı belgelerı ımzlayıp kartınızı alabılıyorsunuz .

SerhatA.
31-12-2014, 15:55
Siteye giremeyen bir tek ben miyim

burakk.
31-12-2014, 16:05
sistemde aşırı yoğunluk var beyler

HondatugraL
31-12-2014, 16:29
Arkadaşlar az önce KYK sonuçları belli oldu ve Öğrenim kredisi kazanmışım. Fakat bu noktadan sonra ne yapmam gerekli ? KYK ' de net bi bilgi bulamadım fakat , Ziraat Bankası'na gidip hesap mı açtırmam lazım ? Sanırım ilk önce e-devlet üzerinden onaylatmam gerekiyor bazı şeyleri. Net bilgisi olan var mı ?

onlar seni kazandı haberin yok :D

painkller
31-12-2014, 16:35
banada kredi çıkacak herhalde :D bi girebilsem :D

blow07
31-12-2014, 17:14
İlla vaz mi geçelim :D

ozgurluk
31-12-2014, 20:19
Kardesim eger biraz olsun kendini sikma imkanin varsa hiiiic bu krediyi alma... Zamaninda bana alma dediler , dinlemedim..simdi aci aci oduyorum. Burs ciksa eyvallah ama krediyi alma git iptal ettir.sonrasinda cok dua edersinn bizlere

Raindrops
31-12-2014, 20:22
ÖĞRENİM GÖRMEKTE OLDUĞUNUZ ÖĞRETİM KURUMUNUZDAN ÖĞRENCİLİĞİNİZ TEYİT EDİLEMEMİŞTİR. YAPACAĞINIZ TAAHHÜTNAMENİN İŞLEME ALINABİLMESİ İÇİN ÖĞRENCİ BELGENİZİ KURUMUMUZA ULAŞTIRMANIZ GEREKMEKTEDİR.

Yazıyor bende, öğrenci belgemi nereye nasıl ulaştırmam gerekiyor?

GuneyOnur
31-12-2014, 21:16
Banada kredi çıkmış fakat fazla ihtiyacım olmadığından almıyacağım.Kendimi sıkacağım zaten 2 gün çalışıyorum.Birde önlisans okuyorum zaten bu sene son 6 ay için 1800-1900-TL gibi bir para geçse bana pekte yaramaz.Birde geri ödemesi cabası tabi.DGS'yide bu sene kazanıp kazanamıyacağım ***** en güzeli iptal ettirmek.DGS'den geçiş yapıp kazanırsam belki tekrardan başvururum.

Mpower
31-12-2014, 21:35
Kredi bile çıkmamış bana böyle de bahtsizim gökten şey yağsa bana şey düşer

jr1905
31-12-2014, 21:44
bu kredinin geri ödemesi nasıl oluyor ? 2009 da başlamıştım almaya 2013 te bitti ama şuan hala üniversite okuyorum. geri ödeme konusunda hiç bişey yapmadım bana ulaşan hiç bi belgede yok

TayfunS
31-12-2014, 22:22
bu kredinin geri ödemesi nasıl oluyor ? 2009 da başlamıştım almaya 2013 te bitti ama şuan hala üniversite okuyorum. geri ödeme konusunda hiç bişey yapmadım bana ulaşan hiç bi belgede yok

Google a kyk borc sorgulama yazarsaniz kyk nin sitesinde tc kimlik no yazarak, odeme planiniz gozukecektir.

TayfunS
31-12-2014, 22:23
Bu arada odeme ziraat bankasi atmlerinden kartsiz olarak yapilabiliyor

hkkcn
31-12-2014, 22:29
yine kredi çıktı okadarda acındırmıştım başvuru formunda kendimi :D arkadaşlar ben geçen senede çıktı ama almadım bu krediyi yani öle sonuçlara baktım hiç birşey yapmadım e devletten vs onaylatmadım iptal de ettirmedim borç vs çıkarmı bana acaba :D

fevzi
31-12-2014, 22:33
aynen bu krediden bana da çıkmış ama iptal ettirmek için nasıl bir yol izleyeceğim

Tayfun.O
31-12-2014, 22:58
aynen bu krediden bana da çıkmış ama iptal ettirmek için nasıl bir yol izleyeceğim

Ankara daki kyk ya dilekçe yazıyorsun ben de bu sene iptal etircem borç çok koyuyor ya hayata -18k geriden gelmek nedir arkadaş
İptal ettrisen bir daha burs veya kredi alamıyorsun bilgine

Sadık Özyer
31-12-2014, 23:34
Kardeşimde tıp okuyor , artık internetten e devletten yapılacak herşey . 55 lira notere para bayılmıcaklar.

blow07
01-01-2015, 00:10
Abilerim arkadaşlarım almaktan vazgeçtim krediyi fakat hiç bir işlem yapmasakta bu kredi iptal oluyor mu ? illa dilekçe mi yazmak lazım ?

blow07
01-01-2015, 00:14
4. BURS/KREDİ BAŞVURUSU YAPTIM. BAŞVURUMU İPTAL ETMEK İSTİYORUM NE YAPMAM GEREKİYOR?

Yaptığınız başvuru sonucunda tarafınıza burs/kredi çıkması halinde Anasayfa - Devletin Kısayolu | www.türkiye.gov.tr (http://www.turkiye.gov.tr) internet adresi üzerinde burs/kredi taahhüt senedini düzenletmediğiniz sürece tarafınıza ödeme yapılmamaktadır. Böylece başvurunuz iptal olmuş olacaktır.

Burada cevabı varmış. Teşekkürler :) Öyle sıkıntım yok para için fakat diecast model topladığım için her ay model alırdım diyordum vazgeçtim verdiğiniz uyarılar üzerine :)

Risendark
01-01-2015, 01:12
Okuldan öğrenci belgeni alıp ziraate gidiyorsun sana hızlı kart sistemiyle genç kart veriyorlar tc kimlik numaranin son rakamına göre de belirli bi günde yatırıyorlar parani. Ayrıca geri ödemeli ciktiysa devlet faizli falan almiyor biz hesapladik 4 yılda bana verdiği toplam para 15 milyar oluyor ama bizim sözleşme 12.600 liraydı eksik bile aliyor devlet.

Anu
01-01-2015, 11:09
Durumunuz kötü değilse iptal ettirin başıma bela oldu, işsiz kaldım ödeyemedim Nisan ayından beri. Yakında mesajı gelir tüm hesaplara e-haciz konuldu diye :) İşsiz adama gss de zorunlu. Kredi ödemesi ve gss birleşince aylık 330 TL direk gidiyor.

ozgurluk
01-01-2015, 11:18
Okuldan öğrenci belgeni alıp ziraate gidiyorsun sana hızlı kart sistemiyle genç kart veriyorlar tc kimlik numaranin son rakamına göre de belirli bi günde yatırıyorlar parani. Ayrıca geri ödemeli ciktiysa devlet faizli falan almiyor biz hesapladik 4 yılda bana verdiği toplam para 15 milyar oluyor ama bizim sözleşme 12.600 liraydı eksik bile aliyor devlet.

Sen ogrenim kredisinden bahsettigine eminmisin ? :)

OnurÖzden
01-01-2015, 11:38
Bize burs çıkmaz zaten anca kredi çıkar :D
Krediyi iptal etmek için sistem üzerinden iptal etmeniz lazım demiş, hangi sistem bu nasıl iptal edicez bilen var mı ?

http://i.hizliresim.com/YjbmnE.png (http://hizliresim.com/YjbmnE)

blow07
01-01-2015, 12:13
Bize burs çıkmaz zaten anca kredi çıkar :D
Krediyi iptal etmek için sistem üzerinden iptal etmeniz lazım demiş, hangi sistem bu nasıl iptal edicez bilen var mı ?

http://i.hizliresim.com/YjbmnE.png (http://hizliresim.com/YjbmnE)

Üst postlarda da yazdım e-devlet üzerinden hiçbir işlem yapmazsan otomatik olarak iptal oluyormuş. Ben de öyle yapacağım iptal ettireceğim.

OnurÖzden
01-01-2015, 12:23
Üst postlarda da yazdım e-devlet üzerinden hiçbir işlem yapmazsan otomatik olarak iptal oluyormuş. Ben de öyle yapacağım iptal ettireceğim.

Hocam senin postu gördüm de yukarda koyduğum resimde sistem üzerinden iptal edilmesi lazım demişler, bu işte bi tezatlık var :D

Frid
01-01-2015, 12:49
bir nesli de bu krediler bitiriyor, çok zorda olmadıkça almayın aldırmayın.

blow07
01-01-2015, 12:58
Hocam senin postu gördüm de yukarda koyduğum resimde sistem üzerinden iptal edilmesi lazım demişler, bu işte bi tezatlık var :D

Valla bir işlem yapılmadıkça bize borç bindirebileceklerini sanmam ne imza atıyorum ne onaylıyorum o yüzden sanırım korkacak birşey yok :D Ama genede araştırmak lazım :D

bir nesli de bu krediler bitiriyor, çok zorda olmadıkça almayın aldırmayın.

Bu yüzden gelecekteki geri ödemeden dolayı vazgeçtim almaktan :)

Tayfun.O
01-01-2015, 13:54
Borç sorgulamaya girdim 1 yıldır aldığım halde borcunuz hesaplanıyor diyor gerçek borcumu nereden göreceğim

AdemAr
01-01-2015, 14:24
aklın varsa alma o krediyi

By CrAzY
01-01-2015, 14:48
İptal ettirmek diye birşey yoktur sen gerekli evrakları vermezsen zaten iptal olur :)

burakk.
01-01-2015, 14:48
Zenginler kapti yine burslari biz orta halli insanlarda krediye mecbur... Gercekten adalet sadece kadin ismi bu ulkede

blow07
01-01-2015, 18:47
İptal ettirmek diye birşey yoktur sen gerekli evrakları vermezsen zaten iptal olur :)

yani hiç bir şey yapmamam gerekiyor o zaman kredi çıkmamış gibi ?