PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Otomatik ödeme - Bedaş - 5 yaşındaki Nurtopu gibi Fatura

Mesut-RR
13-01-2015, 20:34
Bir kaç saat önce eve geldim.Mecidiyeköyden Büyükçekmece'ye bilmem kaç saatte gelmem yetmiyormuş gibi evde de elektrik yoktu, sigortaları kontrol ettim vesaire ama nafile.Bedaş elektriğimi kesmiş, sebep olarak 13 lira borcumu göstermiş.

Yapı krediden otomatik ödeme talimatıyla ödeniyor yıllardır fatura.Hesapta para da var.Bir elektrikçi çağırıp açtırdım elektriği bir de ihbarnameye kullanım durumunda hapis ve para cezası vardır diye not düşmüşler sanki adam akıllı iş yapıyorlar gibi.Neyse bedaş online borç sorgulama 2010'dan 13 lira borcumu ve bu ayki 90 liralık faturayla 103 lira toplam borç gösterdi.2007'den beri otomatik ödemede evin faturaları.

Şimdi bedaşın aklına bu borç yeni mi geldi ? Böyle bir borç gerçekse banka sorumlu değil mi ? Bu ay ki faturamla birlikte otomatik ödemeden mi ödenir ?
21 lira açma-kapama bedeli bir sonraki faturaya yansıtılacaktır yazmışlar bir de.Ulan zaten akşam akşam elektrikçi kalktı evinden geldi çok güzel ücretini de aldı bir de açma kapama bedeliymiş.Millet kacak elektrik bedeline itiraz edince fatura uydurmaya başladılar galiba.

Ulan 2010'dan bilmediğim çocuğum olsa çıkar gelir hain baba diye yakama yapışır, adamlar ancak bugün 5 yaşına basmış faturayla elektriğimi kestiler.

arifba
13-01-2015, 20:49
Aynısı banada oldu. 2013 de özelleşmiş şirket. Yeni gelende eskisinin borçlarını toplamaya çalışıyor.ne kadar itiraz etsemde faizinde %50 indirim yaptılar en fazla. mecbur ödedim.

DOHC
13-01-2015, 21:05
Bana da oldu, bankada talimat var, internet şubesinde görünüyor. Ama iptal edip tekrar vermem gerekiyormuş. Ne diyeyim.........

Mesut-RR
13-01-2015, 21:42
Bana da oldu, bankada talimat var, internet şubesinde görünüyor. Ama iptal edip tekrar vermem gerekiyormuş. Ne diyeyim.........

Ödeme talimatını neden iptal edip tekrar vermek gerekti ?

Önceden bildirip deseler şu tarihe kadar ödeyin eyvallah, eve geliyorsun buz gibi, karanlık üzerine bu saatte gelecek elektrikçi bul bilmem ne.

DOHC
13-01-2015, 21:48
Onu bende anlamadım, ama sıfırdan yapmış oldum herşeyi. Sende yap 5 dk sürmez......

Maxi
14-01-2015, 00:46
eve ödeme makbuzu gelmiyormu? orada borç var yazmamışlarmı eskiden kalan?

timucintt
14-01-2015, 00:52
bide şimdi aç kapa parasıda alırlar 40 lira..

aqustic
14-01-2015, 08:07
Burda bankada suçlu ,Bedaşta suçlu.Al birini vur ötekine.Banka,otomatik ödeme talimatı oldugu halde 13 lirayı ödemiyor,diğeri de 5 yıl sonra çıkıp gelip 13 lira borcun vardı diyor.Madem kesicen elektrigi o zaman kesseydin.

ahmet_xy
14-01-2015, 08:20
maalesef bu tür durumlarda devlet vatandaşın yanında değil, tam tersine sermayenin yanında oluyor.

ErkanCanS
14-01-2015, 13:43
Bu ay benim elektriğimi güncel faturadan dolayı kesiceklerdi az daha.Fatura geleli 9 gün geçmiş sabah bi baktım biri sayaçlarla oynuyor.Milletin elektriğini kesmiş bile.Hatta benimkini de kesti diye gösterdi.Mühürün fotoğrafını çekmek zorundaymış.İzmir çok garip bir şehir :)

Emre Ekrem
14-01-2015, 13:57
Benzeri bir durum Başkent Doğalgaz da başıma geldi, ilginç firmalar sanki özellikle bekliyorlar yasal süre sonuna doğru basıyorlar faturayı.

emir91
14-01-2015, 14:06
Suriyeliler kaçak gecekondulara elektrik çekmiştir gene ödenek lazım :)

Mesut-RR
17-01-2015, 14:24
Borcu kesilmesinin ertesi günü ödedim, bu ayki faturanın son tarihi 19'u banka hala ödememiş.Muhtemelen de yukarıda yazıldığı gibi tekrar talimat vermek gerecek.Zaman zaman bu tarz şirketler işletme kodlarını değiştiriyormuş ve problemler gelişiyormuş.Yapı kredi hesabından ödeyenlerin kontrol etmelerinde fayda var.

Bu arada borcu 14 ocak sabahı ödedim, sorgulama da hala enerji verilecek yazıyor.Bedaş'ı beklesek hala elektrik yoktu.