PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Biraz Gülelim KANADA'YA YERLEŞN BİR İZMİRLİNİN GÜNLÜĞÜ

aslan
15-01-2015, 10:17
Okuyunca gözümden yaş geldi belki okuyanınızda vardır ama çomk çok iyi bence

Kanadaya yerleşen bir İzmirlinin günlüğü...
Sevgili Günlük... 12 Ağustos Kanada'daki yeni evime taşındım. çok heyecanlıyım.
Burası çok güzel. Dağların manzarası muhteşem. Onların karlarla kaplı halini görebilmek için sabrımı zorluyorum.
14 Ekim
...Kanada dünyanın en güzel yeri. Yapraklar kırmızı ve
turuncunun tonlarına dönmeye başladı. Bir atla kır gezintisi yaptım ve bir sürü geyik gördüm. Çok güzeller. Yeryüzündeki en güzel hayvanlar. Burası resmen bir cennet. Kanada'yı çok ama çok sevdim.
11 Kasım
Geyik avlama sezonu kısa bir süre sonra başlıyormuş.
Bu kadar güzel hayvanları öldürmeyi nasıl olur da isterler anlamıyorum. Umarım yakında kar yağışı başlar. Sabırsızlıkla bekliyorum kar yağışını...
2 Aralık
Dün gece kar yağdı. Her yerin beyaz bir örtü ile
kaplanışını seyretmek için gece saat kurup kalktım.Tıpkı kartpostal gibi. Dışarı çıktık merdivenlerdeki ve garajın önündeki karları kürekle temizledik. Kartopu oynadık (ben kazandım). Kar temizleme makinesi gelince, garajın önündeki karları tekrar temizlemek zorunda kaldık. Yorulduk ama çok eğlendik.
12 Aralık
Dün gece biraz daha kar yağdı. Kar temizleme makinesi ile garajın önündeki karları tekrar temizledik. Burayı seviyorum ama kar da bazen sıkıcı oluyor. Yine de, iyi ki gelmişim buraya diyorum.
19 Aralık
Dün gece biraz daha kar yağdı. İşe gitmek için
garajdan çıkamadım. Burası çok güzel bir yer fakat kürekle kar temizlemekten yoruluyor insan epeyce.
22 Aralık
Boktan kar dün gece yine yağdı ! Kürekle kar atmaktan ellerim su topladı, belim tutuldu. Kar temizleme makinesi ben garajın önünü kürekle temizleyene kadar yolun köşesinde gizlendi. Pezevengin evladı !
25 Aralık
..ktiğimin karı yine yağdı. Eğer kar temizleme makinesini kullanan pezevengi elime bir geçireyim, o puştu geberticem. Yollardaki buzu eritmek için neden tuz kullanmıyor acaba ?
27 Aralık
Allahın belası kar dün gece yine yağdı. İnanılır gibi değil. Durmaz mı hiç ulan bu ? Kar temizleme makinesinin son gelişinden beri 3 gündür karları kürekle atamadığım için resmen eve hapsoldum. Hiçbir yere gidemiyorum. Hava durumunu sunan spiker bu gece 25 santim daha yağacağını söyledi ! Yuh ! Ana.... yağ bari !
28 Aralık
Dün gece kar " 83 cm " yağdı, ne 25'i ! Bu kodumunun karı yazdan önce erimez abi. Kar temizleme aracı kara saplandı, hıyar herif benden kürek istedi. Karları temizlerken son kalan küreğimi de kırdı ibne ! Ben de gittim kafa attım. Burnu yamuldu ..ospu çocuğunun. Mahkemelik olduk...
4 Ocak
Nihayet evden çıkabildim. Markete gittim, yiyecek filan aldım. Dönüşte bir geyik arabamın önüne atladı. Arabamda 3000 dolarlık hasar var. Bu pis hayvanların hepsini gebertmek lazım.
3 Mayıs
Arabayı şehirde tamirciye götürdüm. Yollara dökülen tuz yüzünden arabamın kaportası çürümüş. "Arabayı atın, yenisini alın" dedi tamirci...
10 Mayıs
Türkiye'ye kesin dönüş yaptım. İzmir'e bir daha ayrılmamak üzere yerleştim. ..kerim Kanada'yı da, karı da, geyikleri de...

ArMy
15-01-2015, 10:35
Bu aralar gene göçmen alıyorlarmış..Fransızca bilen 4 senelik mezunları değerlendirsin :)

johnie
15-01-2015, 10:41
aaa , bu çok eski bir şey ama okudukça gülerim :D

Berkan
15-01-2015, 10:43
800.000 doların varsa kanada hesabına yatırırsan vatandaslık hakkı kazanıyorsun direk. ama 5 sene o paraya dokunamıyorsn 5.sene sonunda yada cesitli yontemleri var aslında biraz d.t ve sogugu sevmek lazm yerine gorede degişiyor arkadasm 2 senedir orda mesela dertsiz tasasız yasıyor üstteki keko gibi degil hiç

Berkan
15-01-2015, 10:46
eksik yazmısım 5.sene sonunda geri veriyorlar paranı olcaktı :D

kelalper
15-01-2015, 10:56
benimde çok yakın bir arkadaşım iş gereği gidip yerleşti. Facebookta konuşuyoruz. Abi maaş iyi sosyal hayat iyi ama kar ve soğuk adama bıkkınlık veriyor. Havaya kaynar suyu atınca donar geyiği var ya? O gerçek abi. -20 gördüğümüz oluyor. Para kazanıoruz kardan eğlenmeye gidemiyoruz. Komşuculuk süper o yüzden. Canı sıkılan tanışmaya geliyor. Evin kapalı garajı var orayı bile ısıtman lazım araba donuo. Tam sana göre memleket valla dio.

imprezaWRC
15-01-2015, 10:58
benimde çok yakın bir arkadaşım iş gereği gidip yerleşti. Facebookta konuşuyoruz. Abi maaş iyi sosyal hayat iyi ama kar ve soğuk adama bıkkınlık veriyor. Havaya kaynar suyu atınca donar geyiği var ya? O gerçek abi. -20 gördüğümüz oluyor. Para kazanıoruz kardan eğlenmeye gidemiyoruz. Komşuculuk süper o yüzden. Canı sıkılan tanışmaya geliyor. Evin kapalı garajı var orayı bile ısıtman lazım araba donuo. Tam sana göre memleket valla dio.

Isınmak için her ay bizdeki gibi beyaz eşya parası ödemiyorlarsa sıkıntı yok.

byspeedman
15-01-2015, 11:14
iyi güldüm beeee

RedCan
15-01-2015, 11:26
Şaka maka bende kanada'ya gidip 3 sene sonunda vatandaşlığı almayı düşünüyorum..Seneye mezunum yetişebilirsem başvuracağım bakalım..

Volkann
15-01-2015, 11:42
kanadaya yerleşecek bir yakınım vardı acil bu yazıyı ona okutmam lazım :D

Runo
15-01-2015, 12:56
10 mayıs ne kadar samimi olmuş :D

ghibli06
15-01-2015, 13:04
Kanada'da çok arkadaşım var, bu sene yine çok fazla göçmen alacaklar... iyi ingilizce ya da fransızca şart çalışmak için ama yatırımcılar için o şart istenmiyor... 4 yıllık iyi bir okuldan mezun mühendis ve de ekonomistler her zaman iş bulabiliyor, bence güzel bir macera olabilir...

220T
15-01-2015, 13:45
http://www.techturkey.com/forum/sohbet/172078-kanada-ya-yerlesen-izmirli-vatandasin-gunlugu.html

Day Walker
15-01-2015, 14:25
her okuduğum da gülüyorum :hehe:

Frid
15-01-2015, 15:58
çokta samimi yazmış :D

kelalper
15-01-2015, 16:16
Isınmak için her ay bizdeki gibi beyaz eşya parası ödemiyorlarsa sıkıntı yok.

Müstakil evde oturuyor bizim doğalgazdan farklı sistem var. Elektrikli boiler ile su ısıtıp duvariçinde dolandırıolar. Her odada bypass valve var oradan odaların sıcaklığını ayarlıolarmış.

VW-Freaks
15-01-2015, 16:44
değerini bildikten memleketim kadar güzel yer var mı yaa.. tek sorun değer bilmiyoruzz!

bilalMW
15-01-2015, 16:46
Kanada'da çok arkadaşım var, bu sene yine çok fazla göçmen alacaklar... iyi ingilizce ya da fransızca şart çalışmak için ama yatırımcılar için o şart istenmiyor... 4 yıllık iyi bir okuldan mezun mühendis ve de ekonomistler her zaman iş bulabiliyor, bence güzel bir macera olabilir...

anadolu üniversitei işletme kabul ederlermi abi yönetim bilişim yüksek lisanslı olacak hemde istanbuldan :D

Frid
15-01-2015, 16:57
anadolu üniversitei işletme kabul ederlermi abi yönetim bilişim yüksek lisanslı olacak hemde istanbuldan :D

iyi derecede ingilizce yada fransızca, en az ön lisans mezunu, meslek sahibi ve en az 1 yıl tecrübe talep ediliyormuş.

ghibli06
15-01-2015, 17:43

Türkiye'de ABET e üye 5 üniversite var, ODTU İTÜ Boğaziçi Bilkent ve D.Akdeniz, buralardan mezun olanlar çok rahat Canada'da iş bulup yerleşebiliyor, diğer okul mezunlarının çok iyi İngilizce veya Fransızca bilmeleri lazım...

sweap07
15-01-2015, 18:04
25 aralık yazısında koptum ahahhaha :D

blow07
15-01-2015, 18:11
Hahaha iyi güldüm yaaa :D ellerine sağlık :D

mertbm
15-01-2015, 23:08
Kanada'da bir dönem yaşamış biri olarak kesinlikle şunu söylemeliyim o kadar güzel bir ülke ki insanı kendi memleketinden soğutur , her yönüyle .. En önemliside insanların birbirine olan saygı ve sevgisi ..