PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Whitefest - Winterfest 2015 Hakkında

mertkaral
19-01-2015, 22:43
25 28 Ocak arası whitefest ile uludaga gitmeyi düşünüyorum. Kayıt yaptırdım ödememi yaptım. Aranızda illa ki gideniniz gitmiş olanınız vardır ben yıllar önce ailemle gitmiştim sadece o da bir kez. hiç birsey hatırlamıyorum tabiki.

Sorum şu ki;
Kar kıyafetleri ( kiralık )
Kayak Ücretleri
Konser Ücretleri

Genel bi bilgi verebilir misiniz neye dikkat etmeliyim ne yapmalıyım gibi?
Simdiden teşekkürler :)

mrtngn
19-01-2015, 23:04
Skipass yani telesiyej günlük 70TL idi eger değiştirmedilerse ama oteller kendi müşterilerine indirim yapabiliyor onu sorman lazım.

Kayak kıyafetlerinide ortalama 70-80TL civarına halledebilirsin..Konser fiyatları için hiç bi bilgim yok :) :)

Dikkat etmen gereken; eğer kendi arabanla gelceksen muhtemelen pazar gününe denk gelcek erken orda olmaya bak yollarda mahvolursun :)

mertkaral
19-01-2015, 23:13
Skipass yani telesiyej günlük 70TL idi eger değiştirmedilerse ama oteller kendi müşterilerine indirim yapabiliyor onu sorman lazım.

Kayak kıyafetlerinide ortalama 70-80TL civarına halledebilirsin..Konser fiyatları için hiç bi bilgim yok :) :)

Dikkat etmen gereken; eğer kendi arabanla gelceksen muhtemelen pazar gününe denk gelcek erken orda olmaya bak yollarda mahvolursun :)

Yok hayır izmirden direk otele kadar otobüs varmış Allahtan. teşekkür ederim :)

twstr
20-01-2015, 09:44
After ski partyler var onlar en guzelleri. Buyuk snatcılarda hep o zaman cıkıyor zaten. Onlar ucretsiz. tam hatrlayamıorm ama aksam yemegınden hemen sonraydı 1. bolgede kayak pıstlerının orada oluyor.
Aksam olan konserler vip -bistro-ayakta olarak 3 e ayrılıyor fiyatları. Vip ler baya tuzluydu. Bistrolar 100 150 tl kısı bası gıbı dusuneblrsn ayatayı bılmıyorm ama gırenleri gordum girme :D hatta aksam vip girmeyeceksen girme diyebilirim :D pek keyıflı degıl.
Skipasslar herkese aynı para sabıt bır ucretı var. Otelın kendı ındırımlerı olabılıyor. Sana tavsıyem 4 gunluk sınırsız skipass alman. Kayak kıyafetlerı winterfest zamanı baya artıyor. 1. bolgede daha dusuk kalıtede kıralama yapan yerler var onları tercıh edebılırsın. 50-100 tl arası. ılk gun gittigin gibi kıyafet ve board-kayak kiralama ısını hallet derim.

Gittigine degecek ondan emın olabılırsın :D parasını hakeden bır organızasyon.

mertkaral
20-01-2015, 15:12
After ski partyler var onlar en guzelleri. Buyuk snatcılarda hep o zaman cıkıyor zaten. Onlar ucretsiz. tam hatrlayamıorm ama aksam yemegınden hemen sonraydı 1. bolgede kayak pıstlerının orada oluyor.
Aksam olan konserler vip -bistro-ayakta olarak 3 e ayrılıyor fiyatları. Vip ler baya tuzluydu. Bistrolar 100 150 tl kısı bası gıbı dusuneblrsn ayatayı bılmıyorm ama gırenleri gordum girme :D hatta aksam vip girmeyeceksen girme diyebilirim :D pek keyıflı degıl.
Skipasslar herkese aynı para sabıt bır ucretı var. Otelın kendı ındırımlerı olabılıyor. Sana tavsıyem 4 gunluk sınırsız skipass alman. Kayak kıyafetlerı winterfest zamanı baya artıyor. 1. bolgede daha dusuk kalıtede kıralama yapan yerler var onları tercıh edebılırsın. 50-100 tl arası. ılk gun gittigin gibi kıyafet ve board-kayak kiralama ısını hallet derim.

Gittigine degecek ondan emın olabılırsın :D parasını hakeden bır organızasyon.

İcimi rahatlattın gerçekten cok teşekkürler :D

bukotezo
20-01-2015, 16:39
25 28 Ocak arası whitefest ile uludaga gitmeyi düşünüyorum. Kayıt yaptırdım ödememi yaptım. Aranızda illa ki gideniniz gitmiş olanınız vardır ben yıllar önce ailemle gitmiştim sadece o da bir kez. hiç birsey hatırlamıyorum tabiki.

Sorum şu ki;
Kar kıyafetleri ( kiralık )
Kayak Ücretleri
Konser Ücretleri

Genel bi bilgi verebilir misiniz neye dikkat etmeliyim ne yapmalıyım gibi?
Simdiden teşekkürler :)

Kıyafete çok gereksiz para verirsin kiralayarak (günlük 50 tl den 4 gün 200tl minimum buda). En önemlisi kayak pantalonu zaten onuda metro kipa yada dechatlon gibi yerlerden 100 tl ye bulman mümkün. 15-20 tl yede üst içlik alırsın onun üstüne bir sweetshirt birde sağlam polar giy tamamdır. Yine metro yada kipa dan 20-30 tl arasına eldiven bulursun. Paran artarsa kayak gözlüğüde al onuda dechatlon yine. Yada güneş gözlüğüü al yanına.

Kiraya vereceğin paraya bak nerdeyse hepsini aldın. hatta 100 tl civarına kayak montları bile var.

Kayak yada snow board bilmediğini varsayıyorum mutlaka 1 e 1 veya en fazla bir arkadaşınla 2 kişi özel ders alın. Biraz interneti araştır uludağda bir iki hocanın telefonunu bulursun gitmeden ara fiyatta anlaş. Lift için zaten otelin indirimli fiyatı vardır yoksa Ders aldığın hoca da halleder.

Salih
20-01-2015, 17:05
4 saatlik ski pass 50
Günlük Ski pass 70 (iyi kayarım diyorsan al)
Ekipman Kiralamaya 30 dan fazla verme bilemedin 35
Kıyafet almak daha mantikli arkadaşların dediği gibi decatlon,tchibo tercih edebilirsin.

ChtArdARSL
20-01-2015, 17:07
3 gun oldu geleli benim uludagdan.

Fais fiyatlar cekmeye baslamislar.

Gunluk skipass 70
4 gunluk sikipass 200
Gunluk kayak 30
Board 35
Gozluk 15

Kiyafet sakin para verme yazik gunah. Yeni basladiysan illaki dusersin. Deacthlon kayak pan. 75 tl den basliyor, eldivende 20 den.
Termal alt ve ust iclik al tanesi 20 tl gibi. Polar yada kalin swett giy onun ustunede yagmurlugunu cek mis gibi.

Tipi yoksa asla soguk olmaz,gunesten yanarsin zaten. Yanina kas gevsetici ve agri kesici mutlak almani tavsiye ederim.

XSi
20-01-2015, 17:10
Kayak montu yerine polar sweatshirt tavsiye ederim.

Eldiven onemli surekli duscen kalkcan , saglam eldiven olsun.

Boynunada polar kaskol bagla, birde uygun yollu kayak gozlugu bak. Gozluk onemli olmazsa rahatsiz ediyor.

Alta kayak pantolonu tercihen en pol pacali olan isini gorur.

Kiralama yerine satin al kesinlikle.

mertkaral
21-01-2015, 00:49
Valla cok sagolun iyi ki açmışım konuyu direk kiralamayı dusunmustum. En yakın zamanda sweatshirt içlik vs almalıyım. Konserler hakkında bilgisi olan var mı acaba aranızda?