PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Maaş alamama ve is mahkemesi hak.

ONURRBAKI
20-01-2015, 22:07
Arkadaslar bir fabrikada satış Danışmanı olarak çalışıyorum. 7 ayda toplam 1 maaş alabildim onunda 500 u elden 500 2 ay sonra hesaba yatarak 100 lirada yine elden aldım. Isyerindeki diğer iscilerde aynı durumda. Bu durumu aranızda daha önce yaşayan varmı? Is mahkemelerin avukatlık direk başvuru yapabiliyor muyuz?
Yol gosterirseniz sevinirim

mehmetRS
20-01-2015, 22:30
Ankaradasınız sanırım.. bence hemen EEE nickli abimize bir mesaj ulaştırın :) Kendisi avukattır ve bu işleri çözer

5500
20-01-2015, 22:45
herhangi bir ibraname yada bordroya imza atmadıysanız direk SGK' ya şikayet edin.
SGK firmaya yazı gönderip savunma ister, bu tarihe kadar getirin der.(sigortanızın yattığınız varsayıyorum)
getirmezse şirkete çöker incelemeyi alır cezasını keser, belirlenen günlerin size ödenmesini ister. Çokta avukatlık birşey olacağını düşünmüyorum ama çok detayını bilemem.
Şikayet ederek işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

most_evil
21-01-2015, 02:29
Bulunduğunuz ildeki iş il müdürlüğene gidin, orada danışmanlar var derdinizi anlattığınızda yol gösteriyorlar hatta kendileri müfettiş gönderiyorlar. Yaklaşık bir aylık bi sürede raporu gelir ama işveren genede paranızı vermeyeebilir. Bundan sonra işiniz mahkemeye kalır ve yaklaşık iki yıllık bi süreci bulur sonuçlanması. Şunu da belirteyim bir avukatanız olmadan bu süreci takip etmeniz cok zor ama tanıdık avukatınız varsa ücretini mahkeme bitişi olarak anlaşabilirsiniz. İnşallah biran önce çözülür sıkıntınız.

kelalper
21-01-2015, 08:01
şerefsiz arkadaş bunlar. Fabrikatörsün mal üretiyorsun bi yandan da mal satıyorsun ki üretimin durmuyor. İşçilerin maaşını ödemeye gelince para yok. 7 ay maaş vermemek ne demek yaw.