PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araç için kapora alma isteme

Bolkar1st
26-01-2015, 22:37
Merhaba bu aralar ***** sitedeki ilanlara dikkat etmeniz icin boyle bir konu acmak istedim bazı çakal arkadaslar sagdan soldan bulduğu araba resimleriyle ilan acıyorlar piyasanın 3 4 lira altına ve genelde bu arabalar Honda gurubundan oluyor ***** piyasa biraz Allak bullak onlarında işine geliyor. Ilan bir guzel açılıyor yazılıp çiziliyor telefon görüşmenizde tamam alıyorum dememeniz imkansız cunku hersey kuraliyla oynanıyor sonra kapora isteniyor hesaba para yatınca telefonlar kapatılıyor haftalarca aylarca ve adamlar kayıp bir kac tanıdığımin basına geldi ve bende bir kac kez şahit oldum. Sizden dikkat etmenizi istediğim boyle insanlardan motor sase numarası isteyin herseyden emin olunca kapora yatiricaksaniz yatırın boyle çakallar iyice çoğalmaya basladi dikkat edelim aman..

ARZ1
26-01-2015, 22:43
Kendi açımdan görmediğim araca kapora vermem

Bolkar1st
27-01-2015, 10:57
Tabi öylede aracı aldım demek icin kapora almak adet olmus

Cimmeria
27-01-2015, 11:12
aracı görmeden, ekspertiz yaptırmadan kapora verilir mi yahu, bizim memleketteki dolandırıcan çok dolandırıcı az bulunur, yapmayın etmeyin.

Falmor
27-01-2015, 11:17
Ne kapora alırım,ne de veririm ikinci el araç için.İlk gelen alır gider ki en son aracımıda aynı şekilde sattım.

SekoLive
27-01-2015, 11:19
daha öncesinde boyle adamlara bir kaç kez teğet geçtiğim için bir iki not yazıyım

özellikle fiyatı piyasasına temizliğine göre cok uygunsa
kullanıcının siteye üyelik tarihiyle ilan tarihi aynı tarih yada cok yakınsa
adamın fotolar piksellesme geçirmiş ise
aradıgınız şehri soruyorsa

bu adamların geneli kapora çetesi.

hedef kitleleri genelde temiz ve makul fiyatlı araba arayıp aramakdan sıkılmıs basireti bağlanmış insanlar oluyor.

hep abi arayan cok heran gidebilir taktiği. eğer adamla aynı sehirdeyseniz genelde satıldı diyip kesiyorlar. başka ildeyseniz konuyu bi sekilde kaporaya getiriyorlar. cok yakın şehirlerdende ararsanz 2-3 saatlik ozamanda birileri gelicek abi tribindeler.

Bolkar1st
27-01-2015, 12:02
daha öncesinde boyle adamlara bir kaç kez teğet geçtiğim için bir iki not yazıyım

özellikle fiyatı piyasasına temizliğine göre cok uygunsa
kullanıcının siteye üyelik tarihiyle ilan tarihi aynı tarih yada cok yakınsa
adamın fotolar piksellesme geçirmiş ise
aradıgınız şehri soruyorsa

bu adamların geneli kapora çetesi.

hedef kitleleri genelde temiz ve makul fiyatlı araba arayıp aramakdan sıkılmıs basireti bağlanmış insanlar oluyor.

hep abi arayan cok heran gidebilir taktiği. eğer adamla aynı sehirdeyseniz genelde satıldı diyip kesiyorlar. başka ildeyseniz konuyu bi sekilde kaporaya getiriyorlar. cok yakın şehirlerdende ararsanz 2-3 saatlik ozamanda birileri gelicek abi tribindeler.

Evet yaşanılanın aynısını yazmışsınız ama bazı arkadaslarımız belki ilk kez araba sahibi oluyor benkide al satcilar acele ediyorlar kaçmasın diye kapora dediğimiz 100 200 300 adamlar ne koparırsak kardir hesabı yapıyorlar

Emre Ekrem
27-01-2015, 12:09
Çoluğa çocuğa yedirtiyorlar parayı utanmadan.

EMO
27-01-2015, 12:10
Bu yolla çok para kazanan sahtekar çok,arkadaşım düşmüştü bunların ağına,parayı gönderip sonra dalga geçer gibi senin gibi 10 tane kerizden alıyoruz günde diye söylemişti birde.

brs852
27-01-2015, 12:16
normalde kapora gönderilir gönderilmez demiyorum ama bu kadar çakalın olduğu piyasada kapora göndermem bir an önce almak için zaman ayırmaya çalışırım alamadan satılırsa kısmet değil der geçerim

cagataayk
27-01-2015, 13:08
Adamlarda haklı piyasası 18 olan arabayı 15'e görünce sazan gibi atlıyor.Büyük sorumsuzluk görülmeyen arabaya kapora vermek.Müstehak yani.

Bolkar1st
27-01-2015, 14:19
Piyasa uçuk oldugu gibi adamlar napsin normal fiyatını görünce atlamamak elde degil. Adamlar oyle çakal olmuski her yolu çeviriyorlar sana elbet 2 3 adam bulup alıyorlar parayı ve bu parayı dediğiniz gibi çoluğuna çocuğuna yediren bile vardır.

ahk
28-01-2015, 09:05
kaparo vermem almamda çünkü kaparo alsan ne işe yarar eğer aranda cayma bedeli olduğunu belirten bir sözleşme yapmazsan o parayı sana ödemek zorundalar.
Yani aracımı satarkende kaparo gönderiyim diyene gerek yok derim parayı alsam sen vazgeçsen nasıl olsa vermem gerekicek neden uğraşayım.

mannerboy
28-01-2015, 09:19
bizim arkadaşta dolandırıldı :) üstelik yollama dedim uyardım buda artık bi sektör ama satandan çok alan dikkatli olmalı ölü fiyat diye atlıyo hemen hayaller alır bi basarım 2-3 üstüne satarım trde herkez a satcı heleki spor arabalar artık al sattan kim neye biniyo belli değil

!KO
28-01-2015, 10:57
isterse 100binlik arabayı 10bine versin arabayı gormeden kapora gonderen adam dolandırılmaya muhtactır

ronay
28-01-2015, 11:42
fiyatı yüksek bir aracın uyguna düzgün resimleri konuluyor ve adam bekliyor biri aradığında abi şimdi kaporasını aldım geç kaldın dior tabi sen heyacan yapıp hadi ya falan oluyosun abi geç kaldın adam xxx tl kapora verdi sen daha fazla kapora ver sana ayırayım dior ve final.

gökberk
28-01-2015, 12:04
fiyatı yüksek bir aracın uyguna düzgün resimleri konuluyor ve adam bekliyor biri aradığında abi şimdi kaporasını aldım geç kaldın dior tabi sen heyacan yapıp hadi ya falan oluyosun abi geç kaldın adam xxx tl kapora verdi sen daha fazla kapora ver sana ayırayım dior ve final.

O son cümle zaten bu adamın lafına inanılmaması gerektiğini, karaktersiz olduğunun kanıtı bence.

Bolkar1st
28-01-2015, 12:13
Neleri var neleri dikkat etmek ve uyarmak lazım böyle arkadaşlarımızı