PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaza yaptıktan sonra akıldan geçenler

Sadık Özyer
30-01-2015, 12:18
Fethiyeden antalyaya giderken arabam yolda ariza verdi 4 gunde anca dondum , beyin arizasiymis , hallettim arkadasila beraber tekrar yola ciktim.Antalya acayip yagmurluydu , altimdaki aracin piri oldugumu dusunuyordum yeni aldigim yazlik ! lastiklerimle hafif hafif kayarak yolu eglenceli hale getiriyordum. Kuruda verdigi tepkileri bildigim icin kisa ve hafif araba oldugundan tek bir kontrada duzeliyordu araba. 4 gun yolda kalmamin acisiyla eve gitmek istiyordum ve inanilmaz hizliydim antalya cikisinda virajlar kuruydu 100 un ustunde hizlarla dondum , arkadasimin o kadar yavas gebericez demesine ragmen. Basinc acalim birde yakit verdik mi dedim bu yokuslarda icinden gecemiyecegimiz araba yok zaten full sokuk araba nolacak. Bir yerde iyice yagmur bastirdi ben hizimi kesmedim , bir tane e serisi gordum deli gibi basiyordu ve onu geceyimde duzluk sonrasi dedim , adam virajda frene basti ben gaza oturdum 150 160 gibi viraja cok tatli girdim ilerde bir tane daha ters yonde keskinlesen bir viraj daha varmis orayi hesaba katmadim ve yolda buzlanmisti , arka taraf bir anda koptu , kontra vermek istedim bir anda topac gibi donmeye basladik , 3 tur saydim ben , nolur bir yere vuralimda duralim artik dedim arkadasim arabanin icinde takla atiyoruz diyordu. direksiyonu hic salmadim artik araba geri geri kayiyordu yolun kenarinda kanal kanalin icindede cakil vardi araba gitti oturdu . kapiyi acip kendimi assagi attim , 4 tekerde yerindeydi .petrole gittigimde her tarafim titriyordu. o dakkadan sonra araba suremedim 180 km yolu arkadasim gitti. Su anda araba suresim gelmiyorda hic. Panik atak oldum adeta.

Evrenoz
30-01-2015, 12:23
yapma böyle şeyler

Molev
30-01-2015, 12:27
Geçmiş olsun.

kasırqa
30-01-2015, 12:30
geçmiş olsun, olaydan hemen sonra oturmadıysanız direksiyona tahminim bikaç ay daha oturamazsınız

Sezgin
30-01-2015, 12:35
Geçmiş olsun..
http://www.bulten.gen.tr/resimler/g%C3%BCl_diken.jpg

Amazing
30-01-2015, 12:38
Allahtan hafif atlamışsınız birde bi yere vurup büyük hasar olsaydı allah korumuş:) rüyalara girmeye başlar :)

MBuğra
30-01-2015, 12:42
Sen de olmamis sukur ama, o carpacagini anladin an cok boktan bi an. Bende 28 aralik 2014 yagmurlu bi aksamda kayarak bi mazdaya arkadan vurdum.

Hani insan utanilacak bisey veya kotu bisey gordugu zaman alt dudagini disiyle sikar ya, vuracagimi anladigim zaman refleks olarak o hareketi yaptim. Ondeki arabaya vurunca kafam guneslige carpip dislerim dudagimin icine girdi.

Sukur atlattik. Ama kucuk veya buyuk, Allah kimseye kaza bela vermesin.

MCN21
30-01-2015, 12:44
Sadık geçmiş olsun. Bile bile lades olmus biraz. fethiyedede gidip buzlu yolu nasıl buldunuz o kadar yagmurda(birde hava bu aralar soguk değilken) ?

dj_batukaan
30-01-2015, 12:44
çok büyük geçmiş olsun ama tabiri caizse bile bile lades demişsiniz.. hemen hemen buradaki herkes hızı sever ama dikkat ve yol şartları çok önemli ne olur dikkatli olun/olsunlar/olalım lütfen

aykutsafakyaman
30-01-2015, 12:45
Buna benzer bi olayı bende yaşadım uzun süre akılda kalıyor geçmiş olsun .

KÖROĞLU
30-01-2015, 12:47
Geçmiş olsun, benzeri bir durum ben de yaşadım zamanında. daha gençtik tabi ders oldu, ama dikkat et bundan sonrası için. Zaten istesen de unutamayacaksın, bi süre binme arabaya.

bugrahangul
30-01-2015, 12:48
Çok geçmiş olsun kardeşim. Kazadan hemen sonra otursaydın direksiyona yaşamazdın bu sorunu. Kendini toplarlayıp tekrar oturmalıydın. Yaşadığım için biliyorum..

serkanaygün
30-01-2015, 12:55
Geçmiş olsun. Böyle zamanlarda ne kadar arabayı tanısak da temkinli gitmekte fayda var. Kimseye birşey olmaması çok iyi.

Anti
30-01-2015, 12:57
Geçmiş olsun, müdahale edemeyeceğini anladığın an hakikaten çok boktan bir an. Ama bile bile olmuş biraz daha sakin kullanmaya çalış tekrar geçmiş olsun.

Oznsrl
30-01-2015, 13:08
Geçmiş olsun sadık. o psikolojiyi bende yaşadım ama yolcu koltuğudaydım. e5 te 130 gibi bi hızla giderken yol yavaşlıyodu tam o arada önümüze bi araba atladı süren tanıdıkta frene basmiyim sağdan geçerim diye düşündü sağ şeride geçtik metro çalışması için yolu kesmişler beton bloklarla geçtiğimiz gibi vurmamız bir oldu. 2 kere beton bloğa vurduk sonra direksiyon kitlenmiş en sağdan en sola geçtik geçerkende bi arabaya vurmuşuz en son bariyerleri yarıp orta toprağa gömüldük.
http://i.hizliresim.com/5oA62D.jpg (http://hizliresim.com/5oA62D)
http://i.hizliresim.com/A0orgz.jpg (http://hizliresim.com/A0orgz)

ilk 1 ay çok korkarak trafiğe çıktım ilk araba sürüp e5 e çıktığımda bile böyle tedirgin olmuyodum 70 i hiç geçmedim gece 3 te bomboş yolda bile :D 1 depoyla şehir içi 1208 km yol gitmiştim tam o dönemde :) 7 ay oldu ama hala aklıma geliyor hep sakin gidiyorum eskidende öyle gidiyodumda şimdi daha sakin :)

Bizi kurtaran 2 şey oldu. Biri emniyet kemeri biride arabanın sağlamlığı jip değilde normal bi araba olsa sonuç çok daha kötü olurdu

huseyinturk
30-01-2015, 13:09
Çok geçmiş olsun aga senin sesin geçen bi manidardı zaten telefonda. Ne zaman oldu bu yenimi

B!Rtan
30-01-2015, 13:14
kendin kaşınmışsın..

emrahatilla
30-01-2015, 13:16
büyük geçmiş olsun dostum trafikte temkinli olmakta fayda var,, 1000 nasihat 1 müsibet derler benzer durum bendede oldu o gün bugündür sakin kullanırım

srkn.ylc
30-01-2015, 13:17
Çok geçmiş olsun :(

burak_2885
30-01-2015, 13:21
Bende bikeresinde tem bağlantı yoluna (Bayrampaşa) giriş yapınca hemen gaza yüklendim diğer arabaların hızlarına eşitlik etmek için. Hızımı alamadım tek tek sol şeride geçmeye başladım. En son bi ara yakaladım oraya doğru yeltendim yanımda arkadaşım 2 kere girme falan dedi bana ama dinlemedim nedense girer diye düşündüm(Girerdi aslınad ama soldan gelen araba bana yol vermedi) He suçlumuyum tabi ki suçluyum ama bu kaza olmayabilirdi. Neyse o araya girince sol arkamı arabaya vurdum dönmeye başladım otobanın ortasında. Bi ara bariyerlere doğru yöneldiğimi hatırlıyorum o ara aklımdan geçen LAN GİTTİ FARLAR'dı. Farlarda yeni mercekli angel fardı :D Neyse biz gürültüyle bariyerlere girdik falan 1 dk sonra ayıldım ben afedersiniz ama götümden çıkaracaktım :D Neyse tabi sonuç olarak araba pert ben 6 gün hastane falan :D

http://www.porttakal.com/haberler/gundem/trafikte-yaris-kanli-bitti-768707.html
http://webtv.hurriyet.com.tr/haber/hiz-yarisi-hastanede-bitti_37610
http://www.haberler.com/hiz-yarisi-kaza-yaptirdi-haberi/

Tabi yarış olayı kesinlikle medya yalanı :)

Berkan
30-01-2015, 13:24
geçmiş olsun valla benimde irili ufaklı geldi basıma hatta aracımın pert oldugu yerden hergün işe gidip gelirken geciorm insan gibi geciyorm ama artık :). onun haricinde ikinci kazamda arkadan bana vuran lavuk yüzünden serit degisirken tereddütte kalıyodum neyseki onuda üstümden atalı baya oldu

sadettin
30-01-2015, 13:37
Geçmiş olsun olanlardan ders almak lazım

cosekar
30-01-2015, 13:41
Cok geçmiş olsun, şeytan durtuyor bazen işte, uymamak lazım...

stlegal
30-01-2015, 13:42
Bir musubet bin nasihattan iyidir..

Sadık Özyer
30-01-2015, 14:01
Su an mafi turbonun hortumunu soktum.Arkadaslarim suruyor arabami. 30 hp

academian97
30-01-2015, 14:18
Bir anımı da ben anlatayım, bir yaz günü, altımızda Honda Varadero 1000cc enduro motosiklet, artçım da yakın bi arkadaşım ile (iyi ki bayan değildi yoksa çocuğu falan olmazdı hayatı boyunca), bi yere yetişmemiz gerekiyordu, Konya'da yaşayanlar ve gelip gidenler bilir, Ankara yolu Büsan'ı geçip Havaalanına gelmeden önce yol 4 şeritli ve dümdüzdür, hızım 170 km/s fişek gibi gidiyorum, yol bomboş... Yalnız ileride sağda 2002 model civarı bir toyota corolla park halinde. Gördüm, gazdan çekiyim mi diye düşünürken birden sola manevra yapmasıyla frene asılmam bir oldu, 33 plakaydı, büyük ihtimalle Adana-Ereğli yoluna gideceğine yanlışlıkla Ankara yoluna çıkmış olacak ki bariyerlerin arasında bi boşluktan U dönüşü yapmaya çalışıyordu. Neyse fren yapar yapmaz; aranızda motorcular bilir; varaderonun ön amortisörleri yumuşaktır,(+ABS) hemen yere yapışır, fren-fren-fren derken araba da tam yolun ortasına o sırada tam B sütunundan çarpacağım şekilde denk geldi ki o sırada hayat durdu, çok yakındım arabaya, 10-15 metre anca kalmıştı, hayatım bir film şeridi gibi gözlerimin önünden geçmese de o son andaki ben diyim Yusuf-Yusuf, siz diyin adrenalin, başkası da desin ölüm hormonu... Başımdan aşağı aktı gitti, ayak parmaklarımda hissettim sanki... Tam o sırada o hareketi yapan kesinlikle ben değilim zaten, sanki Allah (cc) bir meleğini görevlendirdi ve toyotanın sağından öyle bir dalış (slalom) yaptım ki dalıp çıktıktan sonra hız göstergesine baktığımda hızım 110 km/s idi. Aynadan baktım, herif bahsettiğim boşluktan U dönüşünü yapmış gidiyordu... Hemen geri dönüp adamı durdurmak istesem de olayın şokuyla yoluma devam ettim, muhtemelen aynadan görmediğini tahmin ettim, yoksa yapmazdı böyle bir hata, tek hatalı olan varsa bendim, aşırı hız... Arabada aile doluydu, çocuklar vs. vardı, biz iki kişiyi sayma; 300 kglik motorun çarpmasıyla o toyota ortadan ikiye bölünür, aile de tamamen yok olabilirdi. Birkaç km sonra varacağımız yere vardık, arkadaşım hiç birşey dememişti, motordan inerken korku içinde kaskını çıkarırken "Naaptın dostum, ölüyorduk!?!" demesiyle kahkahayı basmam bir oldu. Kahkaha ama nasıl bi kahkaha, Yusuf'tan kaynaklı kahkaha... Bir hafta kendime gelemedim. Bir daha motorla basmak ne demek.
Verilmiş sadakamız varmış. Eksik etmemek gerek. Az sadaka çok belayı def eder.

mkerim
30-01-2015, 14:27
bir tane e serisi gordum deli gibi basiyordu ve onu geceyimde duzluk sonrasi dedim , adam virajda frene basti ben gaza oturdum 150 160 gibi viraja cok tatli girdim.

Sorması ayıptır E serisi ne oldu ?

Fatih
30-01-2015, 14:48
Geçmiş olsun ama ne gerek var bu hareketlere?

Tamam ara sıra hız yapılır ama düzlekte basarsın kimseyi ve kendini tehlikeye atmazsın.

Sen hem milletle kapışıyorsun hem kendini ralli pilotu hem aracı ralli aracı hem yollarıda ralli pisti sanıyorsun.

Başına iş almadan bu olaydan ders çıkar arabıyıda kendinide rahat bırak.

blow07
30-01-2015, 14:59
Geçmiş olsun kardeşim

AhmetKaratay
30-01-2015, 15:07
Geçmiş olsun kaza yapan tüm herkese inşallah kimsenin başına gelmez böyle şeyler

burak_2885
30-01-2015, 15:10
Kaza yapan kafa piskolojisi çok fena ya Dünya'nın en büyük pişmanlığını yaşatır :D

Mrt88
30-01-2015, 15:23
Ders alınması gereken anılar anlatılmış herkese geçmiş olsun. Bence güzel bir konu olmuş insanların başından geçen tatsız konuları anlatmaları, ders çıkarılacak olaylar var.

SerkanYazgan.
30-01-2015, 15:30
Geçmiş olsun, altınızdaki araca ne kadar hakim olursanız olun, altınızdaki araba en iyi araba dahi olsa yol şartları ve hava durumunu çoğu zaman bilemeyiz. Bu yüzden daha genç yaşta böyle aksiyonlara gerek yok. Buna şükür deyip yavaşlamak ve dikkatli olmak en iyisidir. Zaten kaderde trafikte ölmek varsa karşı şeritten bir araç gelir tepenize konar. Diğer türlü kendi hatalarınızı en aza indirgemek lazım. Tekrar geçmiş olsun.

emi-R
30-01-2015, 15:43
Büyük geçmiş olsun,aracinizin markası nedir acaba??

burakgunay
30-01-2015, 16:03
Büyük geçmiş olsun,aracinizin markası nedir acaba??

pug 206 1.4 hdi

Bolkar1st
30-01-2015, 16:17
çok geçmiş olsun ama bi tavsiyem olucak arabam cok iyi lastikleri dün aldım yok amortisorlerım spor felan hepsi hikaye yollar binbir çeşit her şekli alabiliyor yagmur çamur dolu kar buzlanma.. aman dikkat edelim 20 dakika geç olsun güç olmasın

63owen63
30-01-2015, 16:22
Seneee ibo nun headshot aldığı, Ozan Güven'in kaç yaşındasın lan sen , ben sana kimi düzüyorsun diye soruyor muyum diye 17 yaşındaki muhabiri üzdüğü sene. kpss den zortlamış, askere gitmiş etimesgut dağlarında pörtlemiş, bir albayın iki çocuguna odtü ve bilken hazırlık sınıflarını atlatıp teskeremi almış, hatun dan tekme yiyip patlamış, baba ocagına dönmüş tekrar kpss yardıracagım ama psikoloji adam' ın son iki harfi.. Neyse bir besyö' mezunu at'la 14 şubat planı yaptık, bir köy okulunda çalışan ama o ara evde olmayacak bir arkadaşın köy evine gidiyoruz, düşünün öyle bir yokluk yok !! Durum okadar vahim ki yıldız tilbe çirkin gelmiyor düşünün , herkesin hayalinde ki o hareket halinde ki tripodlu fanteziyi gerçekleşitiriyorum, benden kralı yok,dertleri faalan unutmuşum anında , yollar temiz , toprakta kar var, bora yla tıngır mıngır gidiyoruz, tepy de sade - love is found çalıyor, derken bir anlık kendinden geçmeyle, kendimi en sağ şeritinde gittigim 3 şeritli yolun en solunda karşı yönden gelen bir caddyle kafa kafaya buluyorum, hatunu itiyor,arabayı son anda diger araçla sürtüşerek kurtarıyorum, adamların lastik patlıyor, çamurluk ayna vs bilimum hasarlılar..benim sadece arka çamurluk azıcık girmiş, tampon da yırtık oluşmuş. Adamlar yanıma gelene kadar toparlanıyorum, hatuna ağlama geliyor, neyse o sayede dayaktan da, vukuaattan da yırtıyorum, herifler hemşo da çıkınca sigorta kasko vs hallediyoruz. O tarihten beri seyir halinde oral'a karşıyım.

Ha bu arada o eve varamadık :)

bayramoglu
30-01-2015, 16:29
hayatimda bir kez virajda koptum cok sukur ucuz atlattik arabaya binersin binmesine ama her keskin viraja bacagin titreye titreye girersin cok cok gecmis olsun Allah korumus.

EREN34
30-01-2015, 18:08
Bende yagmurda 150 ile viraj alirken bir su birikintisi bitirmisti herseyi. Bir tecrube bin nasihata bedel.

Korkunun uzerine gitmelisin. Kazadan 1 gun sonra gene yagmur vardi ve gene ayni yolda araba kullandim. Tek fark 100 ile kullanmamdi. Ayni yerdende gectim. Hayatimda hic endiseli olmadigim kadar endiseyle kullandim arabayi. Yol bitmedi adeta.

Sonuc: İyi ki yapmisim. Su an bir anidan baska hicbirsey degil o kaza benim icin.

Korkunun uzerine git hemde hic arada bosluk birakmadan

emir91
30-01-2015, 18:30
2010 senesiydi sanırım havaalanı yönünden basın ekspres yoluna doğru giden yöndeydim Shell in hemen ilerisi çoğu kişi bilir orayı yolun ortası refüjle değil ufak kaldırım taşı gibi taşla ayrılır. Hava sulu kar yağışlıydı ve insanlar sakince gidiyorlardı bende biraz hızlıydım sanırım en sağdan en sola geçmemle beraber arabanın arkası anlamadığım bir şekilde koptu ve bütün şeritlerde dolu kaçacak yer yok kontra vs. derken araba ortadaki kaldırıma vurup havalandı yerden ve Allaha şükür karşı şeride değil de tekrar bizim tarafa düştü ve biz yola paralel vaziyette kaldık.
O güne dair enteresan bir anımsa paralel kaldığımızda sağ koltuktaki arkadaşıma doğru dönüp nasıl olduğunu sormak istediğimde oldu kafamı sağa çevirdiğimde bize doğru gelen ön tekerleklerinden biri olmayan boş bir otobüs gördüğüme yemin edebilirim ama daha sonra bunu söylediğimde arabadakiler böyle bir şey olmadığını gelenlerin hepsinin ufak arabalar olduğunu ve durduklarını söylediler :)

turbo&quattro
30-01-2015, 18:34
pug 206 1.4 hdi

Tatli tatli viraj donuyom, full sokuk, ralli, arabama hakimim vs.... Okuyanda bisey sanacak.

civelek
30-01-2015, 18:50
yapılınca oluyor valla :D https://www.youtube.com/watch?v=YewmkbZDba8

Sadık Özyer
30-01-2015, 19:14
Tatli tatli viraj donuyom, full sokuk, ralli, arabama hakimim vs.... Okuyanda bisey sanacak.
Genclik..

Sorması ayıptır E serisi ne oldu ?

Hic bilmiyorum o yavasladi o virajda ben 4 gunun yolda gecmesiyle surekli bastim 2100 tl harcadim onunda acisi vardi acikcasi.

Grimlord
30-01-2015, 19:15
bile bile lades hakikaten,150 160la o havada viraj dönmek nedir? sen bu gazla hill-climb yarışlarına katılırsın

Sadık Özyer
30-01-2015, 19:16
yapılınca oluyor valla :D https://www.youtube.com/watch?v=YewmkbZDba8

Meselem gitmesi degilde durmasi idi :-) . Bir daha gaza oyle basamam...

K0213
30-01-2015, 19:23
akla neler gelmiyor ki?

gece işe gitmeden camı değiştirim, sabahta erkenden çıkma kaput bulur ve eve döndüğümde abime bir şeye vurduğumu çaktırmam diye düşünmüştüm.

sonra neye çarptım ki diye sormuştum kendime kaza yerinde?

Ardından,
abimi mi arasam?
aileme nasıl söylerim?
nöbetçi müdürü arasam mı geç kalacağım diye?
okulumu yarıda mı bırakacağım?
öğrenilince işten kovarlar mı?
Annem duymamalı!

olayı canlı görmeden durumu yorumlayan birinin acımasız ithamından sonra,
ölmüş olabilir mi?
ben katil mi oldum?
hapse girer miyim?
içeride zorlanır mıyım?
kaç yıl ceza verirler?
bundan sonra nasıl yaşarım?
hayatım ne kadar değişecek?
ailem?
kız arkadaşım?
arkadaşlarım?
...

Belki ara ara hatırlamakta iyidir riya etmemek için hayata ama niye böyle konular açarsınız ki? Herkes spin atıp yol kenarı hendeklerinde durduramıyor aracını!
Rab'im kimseye yaşatmasın çok acı tecrübeler ama küçük kazalarla hala akıllanmayan varsa aramızda, kaza sonrası benim aklımdan geçenleri geçirmemek için yazdıklarımı çok dikkatli okusunlar ve empati kursunlar!
50km hızla giderken yapılan bir kaza, bunca soruyu getirebiliyor insanın aklına ama ALLAH'a şükür vicdanım rahat ki buraya yazabiliyorum, bide sonunda vicdan azabı ile yaşamak var ki Rab'im yaşatmasın!

ALLAH herkesi beterinden saklasın, kaza bela vermesin!

Rahmetli ALLAHVERDİ abi içinde bir dua ederseniz Rab'im hepinizden razı olsun!

Onurkk06
30-01-2015, 20:23
Allaha şükür kimseye çarpmadım ama kekonun teki geldi bana çarptı kaza yapacağın zaman öyle yada böyle seni buluyor merak etme

Octane
30-01-2015, 20:27
Hızı sevmek, hız yapmak güzel şey. Ama yerindeyse. Otobanda çevreyolunda 300ü geçtiğim oldu baya, değişik değişik araçlarla. Fakat örneğin bir ara sokakta altımda ne olursa olsun 30-40 la anca gidiyorum. Görmüyorsun hiç bir şeyi, park eden araçlar arasından yaşlı teyze çocuk çıksa sıçtın. Kaygan yolda, her hangi bir kopma anında toplayamayacak kadar güçsüz bir araçla, yazlık lastiklerle virajın göbeğinde sen ne yapıyorsun kardeşim. Hadi çok ucuz kurtulmuşsunuz, annenizin duaları korumuş yani resmen. Olay bambaşka sonuçlansaydı, hadi sen öldün kurtuldun ama Allah korusun sana bişey olmasaydı ama arkadaşın ölseydi sakat kalsaydı, nasıl yaşayacaktın? Görmediğin yerde gazlamak, asla yapılmaması gereken bir şey.

İbrahim33
30-01-2015, 20:43
kendin kaşınmışsın..

tam olarak yazacağım buydu. Ama canını sıkma , tekrar geç direksiyona korkunu at bence. hayatta herşey insanoğlu için. buda bir ders olsun. hatta biraz polyanacılık yaparsak bu olay sana güveni tedbiri kazandırdı artık bence.

Ssamet
30-01-2015, 21:33
Bi kaç gün önce epeyce önümdeki akan trafikte birden duran bir arabaya , tabi trafikte duruyor :) arkadan griyordumki sağda bir boşluk bulup burnunu oraya soktum arabanın. Bu defada herif geri geri gelmesin mi. Önden ortaya kadar çiziyordu arabayı bir hamle daha yapıp kurtardım.

En önemlisi ise kazadır olur. Allah kimseye yaşatmasın ama boş yere hiç uğruna canımıza ve malımıza zarar vermemeliyiz bunu anladım o gün.

canozgur106
30-01-2015, 23:30
Gecmis olsun sadık

elpadre
31-01-2015, 00:06
kısa ve öz
gözlerini kapatıyorsun kaza anını tekrar yasıyorsun bende bu oldu ...

eren53
31-01-2015, 00:31
sene 2013 hafif yagmurlu bol sisli bi ocak ayının gecesinde garipçeden sarıyere doğru arkadaşlarla dönüyoruz.yol sisli oldugundan hızımız max 50 km civarı.o zaman 97 cıvıc vardı.bilenler bilir koç üniyi geçtikten sonra tekelin orda keskin bi viraj var.tam orayı dönücem direksiyonu çevirdim araba dönmedi kafadan kaymaya başladı frene bastım kızakladı pompaladım olmadı motor frenine koydum banamısın demedi el frenine asıldım spin atıp yolda kalalım diye oda işlemedi.(tahminimce o kısımda yere ya yağ dökülmüş yada mazot.başka bi sebep bulamadım çünkü)uçurum gibi yüksek bi yerden aşağı uçmaya başladık fidanlara çarpa çarpa.en son takla atıp yan kaldık.o an allahım ne zaman duracak bu araba diye düşünüyorsun ama aslında max 3-4 saniye içerisinde olup bitiyo.o an bitmiyo gibi geliyo.ve ben o gecenin sabahı hastaneden çıkıp kafa bacak pansuman dikişli bi vaziyette arkadaştan arabasını alıp kaza yerine gittim arabayı oradan çektirmeye.iki gün uyuyamadım gözümü kapattıgım her an o sahne gözümün önüne geldi sıçrayarak uyandım ama arabaya binmeye hiç bir zaman korkmadım.keşke sizde binip devam etseydiniz korkunuzu yenerdiniz büyük ihtimal

biraz uzun oldu k.bakmayın

Tayfun.O
31-01-2015, 00:35
Bizim bi arkadaş bundan 3 yıl önce patladı virajda o zaman 15 yaşındaydık sanırım 3 tane ağacı devirdi baçağım gibi çelik şaseyi yamulttu ama allaha şükür arkadaşıma bir şey olmadı.Bazen iyi ki de kaza yapmışım yoksa şimdi böyle sakin araba süremezdim diyor.
Ayrıca arkadaşım gözümü kapattım sürücü koltuğundayım bi açtım arka koltuktayım dedi kaza şiddetini burdan belli oluyor 130 la frensiz çarptı arkadan koparak. Kaza yaptığı yer hala bellidir belediye küçük küçük çam dikmiş
Bence büyük bir tecrübe olmuş bundan sonra aynı hatanın tekrarı gelmez

akarags1905
31-01-2015, 01:00
16 ocaktan beri içinde bulunduğum durum..

Finallerin bitişiyle memlekete dönülür, 5.5 senelik üniversite hayatına zıt bir şekilde peder beyden beni otogardan alması rica edilir. Gelir tabi. Yolcu koltuğuna geçilir, 3 km sonra kırmızı ışıkta durulur. Gündelik konuşma devam ederken arkadan bir ses gelir, sert ve gittikçe yakınlaşan bir patinaj sesi. Bir mahalle apaçisidir diye yormaya kalmadan, sol arkadan bize patlatır.

Arabadan iner adama bakarım, daha ağzından "a" harfini duyunca "sen alkollü müsün?" diye sorar zil zurna bir "biraz" cevabı alırım! Fren yerine gaza basmış zat-ı muhterem! O günden beri o psikolojiyle boğuşuyorum, üzerine 500km yol yaptım, aynı yerden en az 20 kere geçtim ama sıkıntı var. Hep bir arkadan vurucaklar hissi.

Ne biliyim, allah beterinden korusun.

Akın Sarıkaya
31-01-2015, 01:41
senin yaşadığını değil de, yanındaki arkadaşının yaşadıklarının benzerini yaşadım. virajlı bir köy yolundan geçiyorduk, arkadaşım olması gerekenden fazla hızla girmişti viraja, ucu ucuna asfaltın dibinden, taşırarak geçmişti o virajı. iyi *** yemiş gibi zevk almıştı bir de. sonra dönüşte tekrar o yolu kullandık, o viraja gelmeden evvel yavaş gir, alamıcaksın bu sefer o virajı dedim, oralı olmadı bile senin gibi, sonra da tarlaya uçtuk. kazanın şokuyla da verdim veriştim kendisine ağzıma ne geldiyse saymıştım.

hani demem o ki, kendi canını düşünmezsin eyvallah da, yanındakine birşey olsa onun vebaliyle nasıl yaşayacaksın? ben tek başımayken, yolu da boş görürsem affetmem basarım ama yanımda biri varken de basmışlığım yoktur bugüne kadar, Allah şaşırtmasın.

geçmiş olsun, ucuz atlatmışsın.

Berkel
31-01-2015, 08:10
16 ocaktan beri içinde bulunduğum durum..

Finallerin bitişiyle memlekete dönülür, 5.5 senelik üniversite hayatına zıt bir şekilde peder beyden beni otogardan alması rica edilir. Gelir tabi. Yolcu koltuğuna geçilir, 3 km sonra kırmızı ışıkta durulur. Gündelik konuşma devam ederken arkadan bir ses gelir, sert ve gittikçe yakınlaşan bir patinaj sesi. Bir mahalle apaçisidir diye yormaya kalmadan, sol arkadan bize patlatır.

Arabadan iner adama bakarım, daha ağzından "a" harfini duyunca "sen alkollü müsün?" diye sorar zil zurna bir "biraz" cevabı alırım! Fren yerine gaza basmış zat-ı muhterem! O günden beri o psikolojiyle boğuşuyorum, üzerine 500km yol yaptım, aynı yerden en az 20 kere geçtim ama sıkıntı var. Hep bir arkadan vurucaklar hissi.

Ne biliyim, allah beterinden korusun.

ya demek o his sadece bana olmuyormuş, dayının tekide kırmızıda dururken bana vurdu, hala sürekli kırmızı ışıklarda aynaya bakıyorum, biri vurdu vuracak hissi.

metehancihangir
31-01-2015, 09:25
Benim baba tırcı sene 2007 istanbul tuzla dan gölcük serbest bölgeye 29 ton sac götürüyoruz gümrüklü malzeme saatinde yetişmesi lazım biraz hızlıyız. İzmit tünelleri çıktık kandıra rampasından aşağı iniyoruz. Otobandan çıktıktan sonra ilk benzinlikten su alıcağım için ayakkabıları giyiyim dedim kafam yerde bağcıkları bağlıyorum o anda babam oğlum fren tutmuyor dedi ben şaka zannettim kafamı bi kaldırdım tam gaz gidiyoruz kendimi sol tarafa doğru atar atmaz önümüzdeki tıra arkadan vurduk. Tırın şase düz kabin sağ tarafa doğru bakıyor sağ koltuk arka duvara yapışmış vaziyette sağ kapının yerinde vurduğumuz tırın dorsesi var hafriyat tırıydı sarı sac kasalı olanlardan. Ben kendime geldim arabanın içinde babam yok ön camı tekmeliyorum düşmüyor sol taraf sağlam ama kapı açılmıyor ve babam arabanın içinde yok. Babamı bulamayınca iyice delirdim ağlıyorum durmadan elim ayağım zaten titriyor. Sonra baktım babam yolda yürüyor oh dedim yaşıyor sıkıntı yok sol kapıya tekme attım 1 karış kadar açıldı solumuzda mazda 3.23 beyaz bi sedan var kapının alt kısmı onun tavanına sıkışmış o yüzden açılmıyormuş. Kazada kimsenin burnu bile kanamadı. O zaman tır yeniydi kasko falan yok pert oldu araba biz tonlarca borçla baş başa kaldık o güne kadarki tüm birikim evimiz falan satıldı borç bitti totoyu yeni toparladık. O kazadan sonra aylarca uyku düzenimiz bozuldu geceleri uyuyamıyorduk babamda bende uyuduğumuz zaman korkarak uyanıyoduk çok şükür geçti gitti herşey sağlığımız yerinde Allah kimseye kaza bela yaşatmasın çok zor

Mpower
31-01-2015, 09:29
ya demek o his sadece bana olmuyormuş, dayının tekide kırmızıda dururken bana vurdu, hala sürekli kırmızı ışıklarda aynaya bakıyorum, biri vurdu vuracak hissi.

Bana 4-5 sefer çarptılar trafikte dururken gözüm hep aynadadır durduğum zaman :D

Bir de hiç unutmam küçükken bursa metro marketin önünde trafik ışıkları vardı o zamanlar bir otobüs suzukinin küçük minübüslerinden birine arkadan çarpmıştı arabayı yeşil alana uçurmuştu sonra da hiç bir şey olmamış gibi basıp gitmişti koca yolcu otobüsü

wolrath
31-01-2015, 09:43
benım flashback ler de yenı yenı gecıyor. 14 aralıkta buyuk kazayı cok ufak yanık-doku travmalarıyla atlattım.kartal temde transporter yol vermeyınce sagdan gecmek ıstedım ama yuksek suratte ısler bıraz ters ısledıgınden ugurmumcu kavsagına neredeyse durarak gırecek olan corsanın altına gırdım.allahtan motordan lowsıde olarak dustum ve ayrıldım yoksa motorla beraber kartal semalarına ampute olmus sekılde ucabılırdım.kalktıktan sonra motoru metrelerce uzakta gordum.motor parcalarının ustunden gecen arabaların cıkardıkları seslerı ıcımde kemıkler kırılıyormus gıbı hıssettım.ve ısın en acısı bu kazadan canlı kurtulduguma ınanamayarak ızlerı takıp ederek ölümü aradım bır sure etrafta.sonra arkadaslar bıraz sakınlestırınce bayıldık ve hastahane.allah kımseye ozellıkle motor kazası yasatmasın.kucugu buyugu farketmıyor ınsan yerde surtunurken arkadan-yandan gecen araclar felan korkunc korkutuyor ınsanı.motor maceramı sonlandırdım bu olaydan sonra.bınen bınsın arkadas,ben yokum.

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t34.0-12/10859480_10152598720375975_668671271_n.jpg?oh=4b0e 861fa9915bbfd3f3ffb815dfaaf8&oe=54CF3424&__gda__=1422851253_625cfe152374ca21ac4c3b2160b291e 4
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t34.0-12/10863515_10152598720420975_968089948_n.jpg?oh=54c3 18c5bf8f03f66bdf153d7a924439&oe=54CE169A&__gda__=1422865931_bdcaa108fbe1d00a23c760c1edf228f e

wekoo
31-01-2015, 10:08
gelmiş geşmiş olsun beterin beteri var deyin şükür ucuz atlatmışınız..

ulasoztas1
31-01-2015, 11:05
geçmiş olsun gene ucuz atlatmışsınız. kendimin kullandığı ya da yan koltukta oturduğum çok kazam oldu hele 3 tanesi büyük kazaydı kimseye birşey olmadı çok şükür. Korkmadım mı? korktum elim ayağım titredi, şok anı geçince araba yürüyecek haldeyse tekrar oturdum koltuğa devam ettim. ilk 15 gün 1 ay tedirgin kullandım köşe başlarında tamamen durup olur da biri gelir diye bekliyordum bir ara :D ama tekrar alışınca trafiğe korku falan kalmadı sadece sakinli geldi ;)

Ko®ay
31-01-2015, 11:12
Çok şükür bişey olmamış sana iyisin, geçmiş olsun..
Umarım ders çıkarmışındır ve sonraki dönemde daha temkinli hareketler yaparsın,yapacaksanda araçta tek başınayken yaparsın,kimse kimsenin canını tehlikeye sokmak istemez, madem kanın kaynıyor olursa bana olsun de yanında insan varken atraksiyona girme..

K0213
31-01-2015, 11:18
Barış büyük geçmiş olsun kardeşim, yeni duyuyorum çok üzüldüm!
ALLAH geçmiş etsin. iyi olmana çok sevindim.

mrtysn
31-01-2015, 11:47
Baris abi cok buyuk gecmis olsun Allah korumus

Sadık Özyer
31-01-2015, 15:27
senin yaşadığını değil de, yanındaki arkadaşının yaşadıklarının benzerini yaşadım. virajlı bir köy yolundan geçiyorduk, arkadaşım olması gerekenden fazla hızla girmişti viraja, ucu ucuna asfaltın dibinden, taşırarak geçmişti o virajı. iyi *** yemiş gibi zevk almıştı bir de. sonra dönüşte tekrar o yolu kullandık, o viraja gelmeden evvel yavaş gir, alamıcaksın bu sefer o virajı dedim, oralı olmadı bile senin gibi, sonra da tarlaya uçtuk. kazanın şokuyla da verdim veriştim kendisine ağzıma ne geldiyse saymıştım.

hani demem o ki, kendi canını düşünmezsin eyvallah da, yanındakine birşey olsa onun vebaliyle nasıl yaşayacaksın? ben tek başımayken, yolu da boş görürsem affetmem basarım ama yanımda biri varken de basmışlığım yoktur bugüne kadar, Allah şaşırtmasın.

geçmiş olsun, ucuz atlatmışsın.

Sag olun.. Bir daha asla

DOHC
31-01-2015, 20:12
Umarım iyi bir ders olmuştur.
Kendini veya yanındaki arkadaşı bu konudaki arkadaşın yerine koy ve bunu da düşün

http://www.techturkey.com/forum/sohbet/196352-41-fl-428-clio-rs-trafik-kazasi.html

Amaç sosyal mesaj değil, herkes sosyal mesaj veriyor ama büyük çoğunluk 180 derece ters davranıyor yollarda......

pirasa
31-01-2015, 22:21
daha şimdi bursada lodostan devrilmiş ağaca çakmamak için hayatımın manevrasını yaptım, 2 şeritli yolda 1 şerit ağaç ama ben ağacı 5-6m kala görüyorum :S

Ozgu_Akcan
31-01-2015, 22:50
Bende yagmurda 150 ile viraj alirken bir su birikintisi bitirmisti herseyi. Bir tecrube bin nasihata bedel.

Korkunun uzerine gitmelisin. Kazadan 1 gun sonra gene yagmur vardi ve gene ayni yolda araba kullandim. Tek fark 100 ile kullanmamdi. Ayni yerdende gectim. Hayatimda hic endiseli olmadigim kadar endiseyle kullandim arabayi. Yol bitmedi adeta.

Sonuc: İyi ki yapmisim. Su an bir anidan baska hicbirsey degil o kaza benim icin.

Korkunun uzerine git hemde hic arada bosluk birakmadan

al bende de okadar bende ızmıt kandıra cıkısına gelmedın 139 km hızla su bırıkıntısıne gırdım ne oldugumu anlayana kadar ambulansda actım gozumu cok sukur hıc bısıyım yoktu araba pert tabı hastaneden cıkar cıkmaz gectım dıreksıyona sırket yonetıcılerı ne kadar ıtıraz etsede dedımkı ben sımdı bu arabaya kullanmazsam bır daha kullanamam bırakın benı dedım

sımdı her yagmur yagdıgında tedırgın olurum

*MERT
01-02-2015, 00:05
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

sagi
01-02-2015, 02:33
yağmurlu bi günde bende spin atıp ters dönmüştüm ama o korku bende yok dönerkende çok soğuk kanlıydım kurtarmaya çalışıyordum aracı şuan bir korkum yok biraz soğukkanlı olmak gerek sanırım

tylan
01-02-2015, 06:33
ben 7 kere kaza gecırdım.Bazen ben yaralandım bazen de benım carptıgım araçtakı kişiler yaralandı ama ben de hıc korku oluşmadı belkı sogukkanlıyım ondandır bilmiyorum. Ama babam 2 sene evvel motoruyla kaza gecırdı.Yol yapım çalısması yuzunden sağ serıdı kapamışlar babamın da haberı yok babam da sol serıde genıs girmiş motoruyla. karısdan 100 km le gelen araç babama carptı sükür babam bılınclı kullanıcı oldugu ıcın kaskından dizliğine kadar donanımlıydı. bacagın da bı kırıkla kurtuldu ama 1.5 ay yattı ama hala için de bır korku var motor kullanmayı bıraktı arabayı bıle korkarak kullanıyor. benım kullandıgım arabaya asla bınmıyor cunku ben de ofke kontrolü yok. yenı kaza gecırdıgın de istanbula gidelim dedık, sırf yagmur var dıye bana koru dagı rampalarını bana 40 km ile cıkarmaya çalıstı ilk 5 dk dayandım sonra gaza basayım dedım. bagırmaya basladı ama nasıl bagırmak sankı adamın cıgerını sokuyorlar. ben de cektım sağa sinirden yol kenarındakı trafık ısaretını tekmelemıstım :) 3 saatlık yolu 8 saatte gittik. Babam saolsun :)

Slipshod
01-02-2015, 20:14
çok şükür hiç kaza geçirmedim ama unutamadığım an denizlide kırmızı ışıklarda herkes durmuş bende arkadan geliyorum hızım normal. yerde yağ mı vardı bilmiyorum frenler tutmadı abs devreye girdi ama araba gidiyor :D önümde duran araba golf 6 beyaz renk. arabaya 1-2 metre kala durdum ama çarpcam herhalde diye düşünürken aklıma ilk gelen şey kaç paradır ulan acaba golfün tamponu olmuştu :D

Dookan
01-02-2015, 20:33
insanın ilk aklına gelen reset atmak.gerçekten reset tuşu arıyosun

Runo
01-02-2015, 20:58
Geçmiş olsun. Bende mümkün olduğunca arabayı arkadaşlarım kullanıyorsa ve maceraya başladıkları an sayıp sövüyorum düzgün kullan diye. Beterin beteri var çünkü. Patates olmaya gerek yok

İbrahim33
01-02-2015, 21:04
Barış abi çok geçmiş olsun.

gokberkeren
02-02-2015, 11:09
Geçen sene bu saatlerde motor kazası yapmış birisi olarak gerçekten Allah kimseye motor kazası yaşatmasın.Gerçekten çok zor motor kazası,vuracagini anlayıp o darbeyi beklemek o saniyelik olay dakikalar sürüyor;vurup düştükten sonra kendine gelmek,yasadigini anlamak,vücudunu kontrol etmek ömründen ömür alıyor.O flashbackler çok uzun süre devam ediyor,rüyalara giriyor.Çok zor bir durum,Allah'ın sevdiği kuluymusum...

İstanbul
02-02-2015, 11:17
Kaza yapan herkese çok geçmiş olsun,Allah hepimizi beterinden korusun..çok şükür benim bugüne kadar ufak tefek sürtmeler hariç ciddi bir olayım olmadı ama en korktuğum kaza tipini linkte paylaştım,yolunda normal bir şekilde gidiyorsun,gelip sana çarpıyorlar,beyaz araçtaki sürücü muhtemelen hayatını kaybetmiştir karşı şeritteki araçla çarpışınca,sol tarafı yok oldu aracın vurunca
Otoyolda korkun (http://webtv.hurriyet.com.tr/haber/otoyolda-korkunc-an_105802?hid=28101729)

AdemAr
02-02-2015, 11:20
bir keresinde tepeüstünde tem çakmak çıkışındaki virajda yerler hafif ıslaktı arkayı kaybettim ve minübüsün tekine çarparak durabildim... o günden sonra yağmurlu havalarda virajlara çok yavaş girerim herşey bi tecrübe...

alihan_27
02-02-2015, 11:48
Yola tek bağlayan bir karış genişliğinde lastik tabanı. Yol sathı, asfalt durumu, hava şartları iyi değilse herşey şansa kalıyor. Geçmiş olsun.

Anti
02-02-2015, 13:00
insanın ilk aklına gelen reset atmak.gerçekten reset tuşu arıyosun

oldu olacak evden çıkmadan save edelim :D

CRUEL
02-02-2015, 17:52
gözü açınca "ben bu haldeysem kim bilir araç ne halde" die düşünüyordum :)

Dookan
02-02-2015, 18:20
sen 2 3 kere save edersin ayrı ayrı olur da birinin üstüne yanlış kaydederim diye :D

Aktaş61
03-02-2015, 21:31
zamanında bende büyük bir kaza geçirip 5 ay sonra yürümeye başladım. Koltuk değneklerini bıraktığım gün peder bey direksiyona geçmemi söylemişti, iyiki de öyle yapmış yoksa kolay kolay atlatılamazdı.

Mutlu Değerli
04-02-2015, 01:23
Şu an görüşmedigim arkadaşımın aracıyla roll yapıyorduk. 1.8 elantra vs 1.6iES. Kafa burun gidiyolar, geçen geçilen olmadı hiçç...

Yine şeytan dürttü hadi çıkalım otobana deniyelim dediler. Ben elantradayım kamera elimde çekim yapıyorum.

Araçlar yine kafa kafaya gidiyordu derken arkadaş emniyet şeridine geçti (bak bak sen akıllıya bak). Emniyet şeridinde 200le gidiyoruz, iES en solda önü boş devamm... Tam 200lere geldik 1. şeritten bi BMW emniyete atlar gibi oldu, baya 30cm girdi içeri, bizde fark edince artık çok geçti hiç bişey yapamazdık. Allahtan BMW sürücüsü reflexli davranıp hemen attı kendini ordan... Biz o BMW'ye çarpsaydık bugün bu yazıyı kesin yazmıyo olurdum. 200le giderken 50-60la giden '''''BMW''''ye arkadan çarpmak nedir az çok tahmin edebiliyosunuzdur. (Emniyet kemerlerimiz takılı degildi, ne kadarda kendimizi seviyoruz)

Ahmet Bby
04-02-2015, 02:43
Geçmiş olsun kardeşim bizde deli kullanıyoruz ama bu kadar abartmıyoruz yanlış anlama..

zgnn
04-02-2015, 10:32
Ehliyeti ilk aldıktan 3-4 ay sonra arkadaşla galeria'dan çıkıp florya tarafına gitmek için sahilden bağlandık. Bi 500 metre sonra önümde ki elemana uyuz olup tak diye direksiyonu sola kırdım. Kırış o kırış bi daha toplayamadım:D Rahat bi 200-300 metre 3 şeriti kapata kapata döne döne gidiyoruz amk arabada durmuyo:D yanımda ki arkadaşın kapısı da açıldı. bunu görünce ben dedim aha özgün y.rra yedin olm(bu arada hala dönüyoruz:D) şimdi çocuk düşüp ölse temiz bi 15 sene kitlerler sana. Ben daha bi yusuf oldum böyle olunca artık. Yemin ediyorum varya o an 1 saat gibiydi iki dk da herşeyi düşünmeye başladım. Bi yandan dönüyoruz, bi yandan arkadaşın kapısı açık araba hala durmuyor aq neler neler :D en sonunda direksiyonu mireksiyonu bıraktım amk çocuğu kendime çekiyorum düşmesin diye. Sonra arkadaş bağırdı "lan amk frene bassana" diye:D O anki şeyle gaza basıyodum ben ama hiç farkında değildim:D frene bastım döne döne patt diye bi ses geldi uçtuk sağ kaldırıma arkadaşta arabadan kadir topbaşın diktiği lalerin içine düştü:D:D

Şöyle bi sağa sola etrafa baktım kendime gelemedim arabadan çıkamıyorum trafikten geçen herkes bize bakıyor amk. Neyse uçan arkadaş geldi oturdu arabaya ne o konuşuyo ne ben konuşuyorum ikimizde şoktayız radyo dinliyoz ama bilinçli bi şekilde değil:D Sonra arkadaşa dedim iyi misin, cevap vermedi:D 2-3 dk sonra dedim arabaya baktın mı(ben hiç inmedim araçtan) varmı bişey. Bilmiyorum dedi bakmadım. Ben dedim olm kesin 2000-3000 tl gircek g.tüme annem s.kcek belamı(annemin araç) Neyse biz indik arabadan kontrol falan ediyoruz arabayı, şimdi tam hatırlamıyorum ama arka tampon iptal, arka yan göçük, arka teker içeri girmiş fln. Arkadaş "aynen güzel fiyat gircek dedi. Korkudan evi de arayamadım kaza yaptım diye kuzenimi aradım o geldi çekici mekici derken yolladık arabayı, bizde yeni yeni kendime geliyoruz. neyse kuzenin arabaya doğru gidiyoruz yine bi hareket oldu orda bu sefer 4 tane sokak köpeği bizi kovalamaya başladık amk. ayaklar göte vura vura hop diye girdik arabaya ve o unutulmaz gece öyle sonlandı

Şimdi burada böyle anlattım ama gerçekten verilmiş sadakamız varmış, çünkü çok sakat bi durumdu süratle gelen biri bize koysa muhtemelen şuan bu yazıyı yazamayacaktım. Ama böyle bi kazanın ehliyeti ilk aldğım zamanlarda olması iyi oldu diyorum çünkü o günden sonra ona göre araba sürüyorum:)