PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Rc model araÇ tavsİyesİ

eren_rc
07-02-2015, 12:58
Merhabalar rc model araç almak istiyorum off road olması önemli şuan hpi bullete bakıyorum nitro yakıtlı nasıldır ?

melihyilmaz
07-02-2015, 15:14
Yeni mi basliyosun bide nekadar butcen var.

evolution_9
07-02-2015, 15:46
nitrolu kesinlikle alma. hem yakıtı pahalı hem sorunlu araçlar motorları dayanıklı değil. kıyafetine deydiği yerde leke bırakıyor üst baş bırakmadı bende ayrıca mide bulandıran berbar bi dumanı var dumanıda leke yapıyor kıyafette. anlayacağın sorundan pislikten başka bişy değil bende vardı nitrolu savage kullanması zevkli araç ama sana söylediğim problemlerden dolayı sattım. elektrikli yada benzinli al bence.elektrikli hakkında tavsiyem yok ama benz,nlide mcd marka 4 çeker bi araç alabilirsin çoğu kişi sana baja al dicek ama bajalar 2 çeker becnce 2 çekerden zevk alamazsın

FeVıDun
07-02-2015, 19:05
Bende nitro lu 4 ceker bir rc vardi marka modelini unuttum gecmis zaman. Calistirmak icin ipini cekmeliydi. Ben cok sevdim zevkli fakat surekli saft kiriyordu kopuyor ve gidiyordu bulamayinca yenisini aliyordum. Cok sesli ve arkadasin dedigi gibi dumanli biraz. Pislik bi arac. Satdim ve kurtuldum. Ben simdi almak istesem elektirikli alirdim.

FeVıDun
07-02-2015, 19:08
Bende nitro lu 4 ceker bir rc vardi marka modelini unuttum gecmis zaman. Calistirmak icin ipini cekmeliydi. Ben cok sevdim zevkli fakat surekli saft kiriyordu kopuyor ve gidiyordu bulamayinca yenisini aliyordum. Cok sesli ve arkadasin dedigi gibi dumanli biraz. Pislik bi arac. Satdim ve kurtuldum. Ben simdi almak istesem elektirikli alirdim.

Arkadas dedim ama yasinizi yeni gordum abi yasca benden.buyukmussunuz ayip olmasin.evolation 9 mesaj duzenlemeyi goremedim bu sekilde yazayim dedim

eren_rc
07-02-2015, 19:34
Nitro yakıtlı hpi savage veya bullet düşünüyordum çevremdeki herkeste elektrikli alma dedi

evolution_9
07-02-2015, 19:42
Nitro yakıtlı hpi savage veya bullet düşünüyordum çevremdeki herkeste elektrikli alma dedi

alda gör :)

HondatugraL
07-02-2015, 19:52

Sadece bu sıtede en az 3 konuya yazdım çizdim nıtrolu aracın belasını alınca pişman olur söver sayar atarsınız kenara alma demişlerdi dersiniz. Elektrıklı araç rahattır daha çok geliştirilebilir daha guze kaçar daha uzun ömürlü ve kolay çözümleri olabilen bir araçtir. Nıtrolu araç al-ma-yın !! :)

melihyilmaz
08-02-2015, 15:32
Sadece bu sıtede en az 3 konuya yazdım çizdim nıtrolu aracın belasını alınca pişman olur söver sayar atarsınız kenara alma demişlerdi dersiniz. Elektrıklı araç rahattır daha çok geliştirilebilir daha guze kaçar daha uzun ömürlü ve kolay çözümleri olabilen bir araçtir. Nıtrolu araç al-ma-yın !! :)

+123126345 sadece bi yerine ekleme yapayım oda kendi fikrim tecrübe edindikten sonra nitro alabilirsin. elektrik candır.

207_TR
08-02-2015, 20:47
Hpi mini recon başlangıç seviyesi için tavsiyemdir.

ggtoker
22-05-2015, 11:23
rc tekne almayi düşünüyorum... elektrikli mi yoksa bnzinlimi tavsiye edersiniz????

HondatugraL
22-05-2015, 11:35
rc tekne almayi düşünüyorum... elektrikli mi yoksa bnzinlimi tavsiye edersiniz????

Benzinden kasıt nitro değil ise ikisinide öneririm ben. Sizin uğraşınıza kalmış eğer söküp takmayı seviyorum derseniz benzinli oynarken daha çok zevk verıyor ama sesinden dolayı heryerde oynayamazsınız.

K.Kaan
22-05-2015, 11:43

Elektrik motorlar artık bu araçlarda nerdeyse nitro tadını veriyorlar daha sorunsuzlar bence daha mantıklı u yüzden. Nasıl birşey almayı planlıyorsunuz?

melihyilmaz
22-05-2015, 12:07
Benzinden kasıt nitro değil ise ikisinide öneririm ben. Sizin uğraşınıza kalmış eğer söküp takmayı seviyorum derseniz benzinli oynarken daha çok zevk verıyor ama sesinden dolayı heryerde oynayamazsınız.

tekne de ses sorun olmaz ama benzinli işin için girerse o tekneyi arabanızın arkasında romorkla taşımanız gerekiyor. maliyet ıvız zıvır hele yeni basşlıyorsanız aman diyim hobiiden soğutur. normalde tekneler zaten sorunlu araçlar tecrube gerektiren bir hobi genellikle pervane şaftının dısarı çıktıgı yerden su alırlar ve tekne batar. bunu önlemenin yolları var ve sürekli bakım gerektirir. bu bakım elektirkli de olsa benzinlide olsa aynı ama benzinlide ayar konusu felan var karburator vs.

benim tavsiyem illa tekne olacaksa ucuz bir tekne ile baslanabilir. tecrubeye göre sene geçtikçe model büyütürsün.

ggtoker
22-05-2015, 15:54
traxxas spartan mantıklımı peki???

Burak Mehmet
22-05-2015, 16:06
madem offroad amaçlı alınacak bence en bol ve ucuz yedek parça bulunan modellere bakın. bence axial Scx-10 bu işin az parayla alınabilecek en top modeli...

melihyilmaz
23-05-2015, 10:32
traxxas spartan mantıklımı peki???

hemen hemen en mantıklısı ama dedğim gibi her modelde spartanda bile su alma muhabbeti var bakım gerektirir. ama spartan güzel alet,