PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Evde Nargile Soruları

Evrenoz
09-02-2015, 13:33
Evde nargile içmek için ilk adımımı attım ve nargilemi aldım.. Köz ve tütün gibi 2 önemli derdim var şu an..

Közü ocakta yapsam ortalık batacak, ocaktan nargileye taşımak da ayrı dert.. Nerede, neyin içinde yapmak mantıklı olur?
Kömür olarak nasıl kömür seçmeliyiz? İnternetten alabilme imkanım varsa, hangi siteyi önerirsiniz?

Tütün konusunda ise, kavunlu severim genelde.. Bunu nereden bulabilirim? Yine internetten siparişte kaliteli bir yer var mıdır?

ggtoker
09-02-2015, 13:36
abi piknik tüpü alıp balkonda közü yapabilirsin :D :D nargile kömürü diye satılması lazım :D

Ers
09-02-2015, 13:36
Sigarayı bırakmıştınız sanırım, nargile iyi bir fikir değil bence.

Evrenoz
09-02-2015, 13:38
balkonlar Fransız balkon, sıkıntılı :/

Ers, sigarayı bıraktım. 3 sene bitecek neredeyse.. 2 haftada 1 nargile içiyorum, o kadar da keyfim olsun :)

Ozgu_Akcan
09-02-2015, 13:41
eminönü tahtakaleden tutun ıhtıyacınızı karsılayabılırsınız

nargıle kömuru dıye bısı var ocakda yakıp maşa tek yardımıyla tasıyabılırsınız

nargıle komuru oyle dagılan bısı olmaması lazım bıldıgım kadarı ıle

ggtoker
09-02-2015, 13:44
balkonlar Fransız balkon, sıkıntılı :/

Ers, sigarayı bıraktım. 3 sene bitecek neredeyse.. 2 haftada 1 nargile içiyorum, o kadar da keyfim olsun :)

abi o zmn ocakta yapacaksın yada üşenmeyip dışarıda piknip tüpünde yapıp eve getireceksin :D kömürde dagılmaz ama arada sağa sola kıvılcım atar :D

Berkan
09-02-2015, 13:51
arkadasımda yuvarlak/elips kıvamında kömürlerden vardı cakmakla sagından solundan yakıyorduk 3-5 dakka icinde kendi kendini tamamen yakıyordu boyle birsey varsa hala gayet mantıklı hiç ole ocaga falan gerek yok

Evrenoz
09-02-2015, 13:52
Berkan onu gördüm de, emin olamadım işlevselliğinden

Anti
09-02-2015, 13:53
Üniv. zamanı yurtta küçük yuvarlak nargile kömürlerinden alıyorduk, bir de altı yuvarlak tipte ufak bir elektrikli ısıtıcımız vardı.

Isıtıcı sayesinde çakmakla elini yakma derdinden kurtulursun, hem de aynı anda 3-4 kömürü birden köz haline getirirsin :)

Anıl E.
09-02-2015, 13:54
Evren abi nargile kömürünü ocakta yapabilirsin herhangi bir abartı kirletmiyor , yani sorun çıkmaz .

Ocağın etrafına aliminyum falan serebilirsin yine de bez ile silmem diyorsan :)

KA®ANLIK
09-02-2015, 13:54
o tip kömürler hiç randımanlı olmuyor maalsef ve ciddi baş ağrısı da yapıyor.
evde köz olayı sıkıntı şömine yoksa :)

Evrenoz
09-02-2015, 13:55
Ben dedim vakti zamanında hanıma şömineli ev tutalım diye
dinlemedi beni :P

Engin G.
09-02-2015, 13:55
nargile kömürleri var bide onun tava gibi bişeyi var onu herhangi bir cam onünde cam açık yakabilirsiniz tütün konusunda tahtakalede bir çok çeşit var ama marka olarak al fakirmi ne vardı o marka iyi diye hatırlıyorum

Engin G.
09-02-2015, 13:56
edit: http://www.yaznargile.com/image/cache/data/OZEL-NARGILE-KOZ-TAVASI-AYAKLI__31072592_0-500x500.jpg tavadan bahsettiğim buydu

Berkan
09-02-2015, 13:58
dediğim tarz kömür + şu pürmüz :D

http://urun.gittigidiyor.com/yapi-market-tamirat/alevli-purmuz-cakmak-siyah-ucretsiz-kargo-147591382

Evrenoz
Engin tam da ona bakıyordum
alttaki deliklerden kömürün isi pisi çıkar mı çıkmaz mı dışarı diye düşünüyordum

fthdrn
öncelikle o sıkma kömürlerle gerçekten tad alamazsınız. yuvarlak sert olanlardan bahsediyorum. Meşe diye tabir edilen kömürleri bulmaya çalışmanızı öneririm. Çabuk biter ama sıkma kömür gibi iğrenç bi tad almazsınız en azından. Kömürü köz tavasında pürmüz ile 1 dakika harlayıp kullanabilirsiniz. Tütüne gelince kavun tarzında aromalardan hoşlanıyorsanız el-fakher yada nakhla olabilir bu markaların orjinallerini bulmanızı tavsiye ederim. Bulamazsanız İstanbul da bir kaç adres verebilirim.

KA®ANLIK
09-02-2015, 13:59
Ben dedim vakti zamanında hanıma şömineli ev tutalım diye
dinlemedi beni :P

:D:D:D

valla ben denedim evde, o ocakta yuvarlak şekilde yanınca toz buz olan (kısa sürede) kömürler ciddi baş ağrısı yapıyor. sanırım kolay yanması için kimyevi karışımlar var içinde.

Ya balkonda mangal vs ya da şömine vb bir yerde güzel köz yapmak lazım.

gerisi hakikaten randımanlı olmuyor.

Hem napacaksın evde nargile ile uğraşma yahu, haftada 1 akşam dışarıda nargile meeting yapılır en güzeli :)
anadolu yakası yapmak lazım aslında ara ara meeting ler :)

Evrenoz
09-02-2015, 13:59
pürmüz güzelmiş, herhangi bir sağı solu kapalı tavada bu prümüzle yakabilirim sanırım kömürü

Evrenoz
09-02-2015, 14:01
:D:D:D

valla ben denedim evde, o ocakta yuvarlak şekilde yanınca toz buz olan (kısa sürede) kömürler ciddi baş ağrısı yapıyor. sanırım kolay yanması için kimyevi karışımlar var içinde.

Ya balkonda mangal vs ya da şömine vb bir yerde güzel köz yapmak lazım.

gerisi hakikaten randımanlı olmuyor.

Hem napacaksın evde nargile ile uğraşma yahu, haftada 1 akşam dışarıda nargile meeting yapılır en güzeli :)
anadolu yakası yapmak lazım aslında ara ara meeting ler :)

evin altında benzin var, nargilesi de var haliyle :D
ama bi tv karşısında oturup içmek gibi diil tabi orda içmek :D

KA®ANLIK
09-02-2015, 14:03
pürmüz ve meşe diye tabir edilen kömürler doğru kombin gibi geldi bana.

o yuvarlak kutuların içindeki tavada havada karada olan kömürlerden aman uzak dur, ne nargile tat verir, ne sağlık...

Can's
09-02-2015, 14:20
abı ben 10 yıdan berı her gun nargıle ıcıyorum yazları evde kımse olmayınca evde ıcıyorum bır kutum var ıcınde koz yakmak ııcn pıknık tupum vs var sende benım taktık devam edebılırsın kozu yakmak evde olmaz cunku komur kokuyor bu nedenle ben yangın merdıvenınde yakıp tasıma koyup balkonda ıcıyorum o yanan komurlerıde balkonun pımapenın hemen dıbındekı mermere koyuyorum dısarıdan gelen ruzgarın etkısıyle tabı bacada olucak o komurlerın ustunde sorunsuzca yanıyor
tutun ısıne gelıcek olursak benım tutuncum var onun numarasını vereyım sana komur cok onemlı komur nargılenın canı bana gore kesınlıkle sıkıstırılmıs kuplesmıs bılmem ne olmus olmuycak saf mese komuru olucak benım tutuncumde buda mevcut ve kesınlıkle tavsıye edıyorum 4-5 saat kesıntısız ıcınce bıle bas agrısı yapmıyor yapıcakların bunlar bıraz uzun oldu galıba
dogan nargıle emınonunde numarasını ısteyen olursa mesaj atarım cok guzel tutunlerı kalıtelı

Evrenoz
09-02-2015, 14:23
Meşe kömürü alınacak, olmazsa olmaz bu onu anladım.

Yangın merdiveni iyi fikir ama bizde kapalı o meret.. Sıkıntı olur orada, Fransız balkonda yapıcaz artık el mahkum. Eminönünde illaki çok güzel şeyler vardır ama oraya gitme imkanım yok maalesef :/

Burak Mehmet
09-02-2015, 14:29
engin abi ben sununla çözdüm sıkıntıyı...http://www.metsannargile.com/tr/elektrikli-nargile-kozu-yakma-makinasi--u

JJmusti
09-02-2015, 14:31
aman abi o pres sıkıştırılmıs kömürlerden alma, hem tat yok hemde baş agrısı yapıyor.

Can's
Meşe kömürü alınacak, olmazsa olmaz bu onu anladım.

Yangın merdiveni iyi fikir ama bizde kapalı o meret.. Sıkıntı olur orada, Fransız balkonda yapıcaz artık el mahkum. Eminönünde illaki çok güzel şeyler vardır ama oraya gitme imkanım yok maalesef :/

anladım abı o halde 35kg lık komurden alacaksın kırmızı poset zaten butun nargıle kafeler bunu kullanır tutunude artık bır sekılde kafelere gelen toptancının numarasını ısteyerek sana yakın bır yerde oldugunda toptancıdan alırsın bır husus daha var dıkkat etmen gereken nargıleyı folyo ıle yapmayıpta demır kafa kullanırsan o demır kafayı bır kac dakıka yanmıs kozun ustunde beklet zaten kokar o demırın ustundekı kımyasalları yakmak ıcın bu soyledıgım eger bunu yapmazsan basın agrır zaten bır kereye mahsus bu soyledıgım ıc mıss gıbı :)

cabrioleter
nargilenin tütün ve kömür bileşeni var biri dandik oldu mu bütün keyfi kaçıyor.
sıkma-pres kömürler aşırı karbonmonoksit solumanıza baş dönmesi, mide bulantısı, nargilenin tadını bozma gibi her türlü pisliği yanında getiriyor. uzun vadede verdiği zarar daha da beter.
nargile için hakiki meşe kömürü en iyisi. ocak veya piknik tüpünde rahatlıkla pişirilebilir azıcık daha meşakatli ve yavaş olur ama yukarıda saydığım olumsuzlukları yaşamamış olursunuz.

bir de kömürün lüle üzerine dizilmesi var ki mekanlardaki gibi löp löp parçaları koyarsanız nargilenizin yanmama gibi bi hitimali yok. küçük küçük kırıp en dış halkaya yerleştirmek gerekli. ideal nargile böyle içilir. tütün olarak kavun zor bir aroma değil yerli tütün olmasın da ne olursa olsun. nakhla, al-fakher, bahreyn bu üçünden bulabildiğinizi alın.

http://www.sanalrisk.com/wp-content/uploads/nargile-nas%C4%B1l-haz%C4%B1lran%C4%B1r.jpg

Evrenoz
09-02-2015, 14:32
Burak onu ben de gördüm ama, sağlam bir şey mi? sanki 3-5 kullanımdan sonra bozulur gibi geldi bana

hımm dikkat edeyim o dediğine can

19gokhan90
09-02-2015, 14:39
ben ocakta yapıyorum közü meşe kömüründen öyle aman aman bi pisliği yok kokusu var onuda cam açıp halletmeye çalışıyorum :)

Orçun Dikayak
09-02-2015, 14:47
Abi tütün olarak hepsi farklı farklıdır şimdi Al fakher dedin mi üzüm derim şeftali derim anason derim ama anasonda nakhla beğenende çok cidden tercih meselesi bana kalırsa al fakher anason yada üzümden şaşmayın en güzel en keyifli tütünlerdir birde bişeye başladığınızda onunla devam edin takıma tadı oturdumu başka bişeye geçsenizde onun tadı hala gelir.Folyo kullanın yanmaz v.s kullanmayın ben sevmiyorum tütünü yakıyor daha çabuk bir şekilde kömür olarak kesinlikle meşe kullanın yanması biraz zor olabilir ama yandımı kolay sönmez.Köz olayıda ben bitane saç kurutma makinesi aldım hafif yak kömürü tüpte sonra koy közlüğün içine bas saç kurutmayı kısa sürede nar gibi olur yanan köz üzerine kömür koyup bırakınca kendi kendine devam ediyor zaten.

Mert Safa
09-02-2015, 14:51
Abi merhaba hem acık alan hem kapalı alanda nargileyi çözdüğümü düşünüyorum :D Öncelikle piknik tüpü değilde şu ocaktan almanı tavsiye ederim https://www.youtube.com/watch?v=BIO8em3oazQ O altındaki gaz 5 10 lira ve seni 2 3 ay net çıkartır. (biz neredeyse haftada 3 gün içerek 2 ay çıkartıyoruz.)

Kömür olarak evet sıkıştırma kömürler çok dandik ve inanılmaz bir başağırısı yapıyor, ama yeni henüz 1 2 senelik hindistan cevizi özlü doğal kömürler var inan meşe gibi tadı ve tozu olmuyor 3 tane bu ocağa atıyorsun 10 dk sonra alıyorsun 1 2 saat içiyorsun. Ben bir paket almanı tavsiye ederim beğenmezsen meşeye dönersin zaten.

Can's
09-02-2015, 14:54
Abi merhaba hem acık alan hem kapalı alanda nargileyi çözdüğümü düşünüyorum :D Öncelikle piknik tüpü değilde şu ocaktan almanı tavsiye ederim https://www.youtube.com/watch?v=BIO8em3oazQ O altındaki gaz 5 10 lira ve seni 2 3 ay net çıkartır. (biz neredeyse haftada 3 gün içerek 2 ay çıkartıyoruz.)

Kömür olarak evet sıkıştırma kömürler çok dandik ve inanılmaz bir başağırısı yapıyor, ama yeni henüz 1 2 senelik hindistan cevizi özlü doğal kömürler var inan meşe gibi tadı ve tozu olmuyor 3 tane bu ocağa atıyorsun 10 dk sonra alıyorsun 1 2 saat içiyorsun. Ben bir paket almanı tavsiye ederim beğenmezsen meşeye dönersin zaten.

senın o soyledıgın komurden zorunlu olarak aldık mese bulamadıgım ıcın kardesım kalp krızı gecırıyordum :D bas agrısını soylemıyorum bıle sana o yuzden benden sana tavsıye saglıgınız ıcın mese kullanın

Mert Safa
09-02-2015, 14:58
Tütün zaten önceden Al fakheer zor bulunuyordu şimdi bahreyn gibi oldu oda o yüzden al fakheer den şaşmayın. Bulunursa birde Al Waha Kavun-Karpuz, Çilek-Nane, her tütünde benim sevdiğim tat farklı mesela 50glık paketlerden çeşit yapın bence deneme yanılma yaparsınız.

Nasıl tat sevdiğinizi bilmiyorum ama bence Ari Antik Nargile cafeyi denemediyseniz bir gidin nargile içtim diyin :D Starbuzz tütünü özellikle kilosu 380 liracık :)

Mert Safa
09-02-2015, 15:01
Abi meşe zaten apayrı ama hindistan cevizi olan çok ağrıtmıyor bizi, sıkma kömürler ince uzunlar yada diğer küp kömürler çöp 1 lira etmez aamaa hindistan cevizlide ısrarcıyım :D belki bizim kullandığımız markayla alakalı olabilir abi

CenkB
09-02-2015, 15:07

Nargile seçen ve evde nargile içen birisi olarak kesinlikle şu videodaki zımbırtıyı öneririm. Balkonda rahatlıkla yapılabilir. Ayrıca o sıkma olan yuvarlak ve kare olan közleri önermem. Alırsanız nargilecilerdeki gibi dal şeklinde olanları ve bulabilirseniz meşe kömürü tercih edin. Kare olanların arasında da dışında alaaddinin cini gibi olan resimli bir köz vardı kare olarak(markayı hatırlayamadım :D ) onu alabilirsiniz.
Tütün olarak da ne sevdiğinizi bilmiyorum ama kapçno olarak nakla öneririm. Biraz ağır olur ama güzel olur. O kadar ağır içemem derseniz al fakher de güzeldir. Onun 1kg luluğu vardı hep. O yüzden naklaya alıştım ben. :D
Yaparken de lüleye bastırmadan koyun tütünleri iyice didikleyin parça parça ayırın öyle koyun lüleye.

CenkB
09-02-2015, 15:09
Aklıma geldi. Ayrıca 1 tane daha lüle ve marpuç olsun. Peşpeşe aynı tütünü içinde tad alamamaya başlıyorsunuz ve elinizden geldiğince temizleyin malzemeleri. Özellikle marpuçun içinden kurum çıkardı benimkinden. :D

Evrenoz
09-02-2015, 15:14

O gazlar nerede satılıyor bitince? Tam istediğim gibi bir şey bu, kiri yok pisi yok

Evrenoz
09-02-2015, 15:15
Al Fakher nerde var? internette sitelerde gördüm ama sahte midir değil midir bilemedim?
Online sipariş verebileceğimiz güvenilir yer var mı?

CenkB
09-02-2015, 15:19
Kare olan közleri kullanıyordum ben ocakta yakıyordum. Çok pisliği olmuyordu veya bekar evi oranında temiz geliyordu bana. :D
Bana eminönü yakın olduğu için ordan alıyordum. Netten tütün satışı zaten yasak yanlış bilmiyorsam.

Evrenoz
09-02-2015, 15:27
Şunu da aldık, kurtulduk nerede yakıcam derdinden
yakarım temiz temiz işim bitince kaldırırım
http://urun.gittigidiyor.com/spor-outdoor/nurgaz-nargile-ocagi-ng332-komur-yakma-tup-dahil-147553794

hanım da dır dır etmez :D

tütün ve kömür kaldı

CenkB
09-02-2015, 15:32
http://www.metsannargile.com/tr/mya-nargile-komuru-1-kg--u
Bahsettiğim kare olanın markası bu. Bundan başka birkaç tane bu türde köz denedim en iyisi bu geldi bana. Ama tabi direk meşe kömürü bulursanız çok daha iyi olur.
Tütün olarak da sakın şerbetli vs. almayın. Piyasadaki en iyi ikisi nhakla ve al fakheer dir. Sonra bahreyn. Kalitesi kişiye göre değişir sanırım.
Ben işi abartıp günde 2-3 kere nargile yakmaya başlamıştım attım sapasağlam 2 takım nargileyi çöpe. Şimdi bu konuyu görünce duygularım harekete geçti. :D

Evrenoz
09-02-2015, 15:32
Neden çöpe attın?

Ome_RS
09-02-2015, 15:35
Konuyu takipteyim bende 2 ay oldu bıraktım sigarayı ama evlendikten sonra tv karsısında nargile keyfi yapasım var
Sen memnun kalırsan basarılı olursa sonucları paylaşırsan sevinirim abi bi sette ben düzeyim :)

CenkB
Günde 3 defa yapıp içiyordum. Sağlığa zararlı olduğu biliyoruz. Günde 1 defaya belki tamam denir. 2 defaya da denir. Ama günde 3 defaya çıkınca bu iş ve neredeyse hergüne dönünce bu döngü kendime dur diyemeyince attım çöpe. Hatta 2 gün önce şişesi kırılmıştı yenisini almıştım ama atmaya zorladım kendimi.

fkocak
Ben konu açacaktım bu konu iyi oldu, Ankara'da tütün alabileceğim yer önerir misiniz

ProdriveSTI
09-02-2015, 15:37
arkadasımda yuvarlak/elips kıvamında kömürlerden vardı cakmakla sagından solundan yakıyorduk 3-5 dakka icinde kendi kendini tamamen yakıyordu boyle birsey varsa hala gayet mantıklı hiç ole ocaga falan gerek yok

Berkan onu gördüm de, emin olamadım işlevselliğinden

Gayet işlevsel abi.Yazları dükkan önünde bu şekilde keyif yapıyorduk biz.

Evrenoz
09-02-2015, 15:56
Yok mudur Al fakher'ı nerden alabileceğimizi bilen? mümkünse online sipariş, değilse bostancı civarı

Orçun Dikayak
09-02-2015, 15:59
Abi online bulamazsın sanırım yasal olarak satışı yok diye biliyorum.İzmir'de kemeraltında oluyordu mesela İstanbul'da da o tarz çarşı gibi yerlerde bulunur elbet.

eren_rc
09-02-2015, 16:04
Abilerim yaklaşık 2 senedir nargile kendime yapıyorum.Bu süreçte kazandığım bilgiler şunlar:

1-Küp köz(Press kömür)Kullanmayın baş ağrısı yapar içtiğiniz nargileden keyif alamazsınız çünkü bu közün ortası yanmaz yanmadığı için siz bunu her nefeste kendiniz yakarsınız buda hem sağlığa zararlı hem tat gelmez.

2-Tütünü koyduğunuz lülenin ortasına bir kalem koyun ortası mutlaka boş kalacak ve koyduğunuz tütünü kesinlikle bastırmayın ve alüminyum folyoyla arası biraz mesafe bırakmalıyız çünkü alüminyuma yakın olursa nargilemiz yanar
3-Kesinlikle meşe kömürü kullanalım
4-Şişeye koyduğumuz su boruyu 1 1.5 parmak geçecek fazlası sizi yorar azıda susuz çektiğimiz için zararlı
5-Kullandığımız tütün genelde Al Fakher(El FAKİR) olursa hem içtiğimiz nargileden tat alırız hemde daha uzun içmiş oluruz
6-Meşe kömürünü alüminyum folyoya dizerken kesinlikle ortası boş bırakılmalı..

İnşallah işinize yarar saygılar...

tahirunal
09-02-2015, 16:40
Al Fakher nerde var? internette sitelerde gördüm ama sahte midir değil midir bilemedim?
Online sipariş verebileceğimiz güvenilir yer var mı?

Sık gittiğiniz, samimi olduğunuz bi nargile cafe varsa onlardan temin edebilirsiniz. Ben nakla içiyorum genelde siparis verip denediklerim hafif geldiği için önceden bi cafede içtiğim tütün varsa onlardan istiyorum

Berkel
09-02-2015, 18:06
tam yazacaktım almışsınız zaten en mantıklısı o bencede.

Dodoo
09-02-2015, 18:09
Starbuzz candır, bir kere deneyen gerçeğini içen bir daha diğerlerine zor dönüp bakar. :)

Mert Safa
09-02-2015, 18:44
Starbuzz candır, bir kere deneyen gerçeğini içen bir daha diğerlerine zor dönüp bakar. :)

Antik konusunda sana ne kadar teşekkür etsem az zaten :D bambaşka bir tütün starbuzz.

Abi o gazları yine gittigidiyor üstünden alabilirsin. 190 gr lık http://urun.gittigidiyor.com/spor-outdoor/nurgaz-190-gr-yedek-kartus-kamp-gazi-145402637 mesela

tütün için eminönü çok iyi olur ama gelme imkanın yoksa cafe en mantıklısı

Dodoo
09-02-2015, 18:47
Antik konusunda sana ne kadar teşekkür etsem az zaten :D bambaşka bir tütün starbuzz.

Abi o gazları yine gittigidiyor üstünden alabilirsin. 190 gr lık http://urun.gittigidiyor.com/spor-outdoor/nurgaz-190-gr-yedek-kartus-kamp-gazi-145402637 mesela

tütün için eminönü çok iyi olur ama gelme imkanın yoksa cafe en mantıklısı

Antik iyidir, afiyet olsun. :)

Dodoo
09-02-2015, 18:50
Bu arada bir dipnot, tütünü aldığınız yer çok çok önemli. Tütün al fakheer olsa bile menşei tadını fark ettiriyor. Yani paket aynı ama tat başka olabiliyor, sürekli aynı tütünü içenler bana hak vereceklerdir. 2. & 3. kalite parti mallar gibi düşünebilirsiniz.

Ozgurr61
09-02-2015, 19:42
guzel keyif valla. ben ocakta yakiyorum kozlari. cezve gibi ufak bi alet var onun icinde pisiyor komur. herangi bir pisligi olmuyor. sonra nargileye koyuyorum tamamdir. berkanin paylastigi resimde ki urende guzel fakat onu komur icinde cirparken alttan pisligi cikiyor o yuzden ya camdan yada balkondan cirpmak gerekiyor(tabi asagisi musaitse) yada lavoya ki tavsiye etmiyorum kirletiyor. bide bi arkadasimin kullandigi bi urun vardir komuru yakmak icin. kahve makinasi tarzinda bisey elektirikli. komuru icine atiyorsun 5 dk icinde hazir oluyor. onu da tavsiye ederim

Ozgurr61
09-02-2015, 19:43
tutun icinde beyazitta corlulu ali pasa nargilecisinin icinde bi amca var hem nargile malzemeleri hemde tutun satiyor. ben oradan aliyordum memnunum

R.I.P
09-02-2015, 20:46
http://urun.gittigidiyor.com/diger-her-sey/kefo-hindistan-cevizi-barbeku-nargile-komuru-144932481
meşe hariç bir çok kömürü denedim. hatta bu hindistan cevizi kabuğu kömürlerin birkaç markasını denedim. En iyisi Kefo diyebilirim. Ben balkonda küçük tüpün üstüne 3 tane küp atıp ateşliyorum o arada nargilemi hazırlıyorum çayın suyunu/kahvemi hazırlıyorum o arada kömürler hazır hale gelmiş oluyor.
Tütün olarak Al fakher kesinlikle. Nakhla cappuccino da ayrı tavsiyemdir.
Tütünleri bi ara aşağıdaki siteden almıştım ama şuan telefonlara da çıkmıyor.
http://nargilesatis.com/

Slammed
09-02-2015, 22:22
Aman abı bende yıllardır evde ıcerım o sıkma komurlerden uzak dur ne tat alırsın ne bısey anlarsın yaptıgı bas agrısıda cabası mese komuru almanı onerırım dıgerlerıne gore bıraz daha pahalıdır ama bır zevkım var dıyorsan hıcte onemlı degıl tadınıda alırsın basınıda agrıtmaz. Afıyet olsun sımdıden :)

gurkanerkan
09-02-2015, 22:34
Nargile tepsisinin altini kozler düsmeyecek sekilde kesip ocagin üstüne koydugunuzda 15 dakika içinde nar gibi kizariyor. O sirada nargileyi hazirlayabilirsin. piknik tüpünden çok daha pratik. Kefo marka közü tavsiye ederim. Hindistan cevizi kabugundan yapiliyor. Şu video kafanizda bir fikir olusturacaktir. http://instagram.com/p/kURTdgBx5B/

BERKİN
09-02-2015, 23:36
Tütünde kesinlikle nakla, el fakir, starbuzz tütün tavsiye ederim nakla ve elfakir in orjinalini türkiyede bulmak sıkıntılı ama en güzel tütünlerdir starbuzz daha kaliteli ama daha pahalıdır onunda aromalıları çok güzeldir.Ben nakla elma anason hergün içiyorum evde çokta severim abi.Köz işine gelince sakın o yuvarlak közlerden alma meşe kömürü al tas al yap dışarda biyerde.

Benim evden kareler :)

http://i939.photobucket.com/albums/ad239/BERKIN_01/10967981_10205256698832597_956034344_n.jpg (http://s939.photobucket.com/user/BERKIN_01/media/10967981_10205256698832597_956034344_n.jpg.html)

Yerin varsa ufak piknik tüpünde 3-4 parça harlandırıp tasa közleri doldurdunmu 3-4 parça diğerlerinide pişiriyor

http://i939.photobucket.com/albums/ad239/BERKIN_01/10967030_10205256699112604_1671730109_n.jpg (http://s939.photobucket.com/user/BERKIN_01/media/10967030_10205256699112604_1671730109_n.jpg.html)

Buda yağmurdan korumak için yaptığım bi yöntem :D

http://i939.photobucket.com/albums/ad239/BERKIN_01/10965324_10205256699192606_1055013022_n.jpg (http://s939.photobucket.com/user/BERKIN_01/media/10965324_10205256699192606_1055013022_n.jpg.html)

Yağmurdan korunmak için böyle bir yöntem yaptım :D

Evrenoz
10-02-2015, 08:13
Şu site gerçek ürün mü satar acaba?

http://www.nargiletutun.com/nargile-tutunleri/al-fakher-nargile-tutunu

Burak Mehmet
10-02-2015, 14:46
Burak onu ben de gördüm ama, sağlam bir şey mi? sanki 3-5 kullanımdan sonra bozulur gibi geldi bana

hımm dikkat edeyim o dediğine can

abi 2 senedir kullanıyorum ben toplam 40 kere kullanmışımdır. hiç sıkıntı yaşatmadı..İlk mesajdaki isim için kusura bakma klavye kendisi düzeltmiş..

MBuğra
10-02-2015, 15:00
Istanbul Avrupa'da Starbuzz yapan bir cafe var mi? Varsa denemek isterim :)

outlaw
10-02-2015, 16:51
ben bahreyn kullaniyorum tutun olarak fiyati uygun tadida fena degil. el fakir 'i eminonunde sordum 1kg olarak satıyor heryer 60lira gibi birseydi bende almadim napicam 1kg :)
daha dusuk gramajli satan bildiginiz yer var mi el farkiri ?
ben hindistan cevizi kabuğu köz kullanıyorum yaklasik 1,1.5 saat kadar gidiyor , memnunum diyebilirim.

birde folyo üstüne cok delik acmak mi daha iyi yoksa az delik acmak mi ?

fthdrn
10-02-2015, 17:24
çok kevgire çevirmemekte fayda var. zaten közü nasıl konucağını biliyor olmanız lazım.
Evren abi benim mesajım gözünden kaçmış sanırım. hakiki al fakher nakhla için sana yakın bir dükkan olarak Maltepe Camiinden istasyon tarafına doğru inerken solundaki pasajların 2. olanında tütüncü var. tezgahtaki ürünler yasal olanlar. hakiki mal istiyorum dersen hemen ilgilenir. Fiyat konusunda bi bilgim yok.

erdemx
10-02-2015, 17:28
Beylikdüzü tarafında hakiki al fakher satan yer varmı birde bu nargile boyutu çok önemli mi küçükler daha ergonomik

Dodoo
10-02-2015, 17:49
Istanbul Avrupa'da Starbuzz yapan bir cafe var mi? Varsa denemek isterim :)

Fatih te ari antik kafe var, gerçek starbuzz içebileceğin sayılı, belki de tek olan yer. :)

Geçen üsküdarda denedim, hem beğenmedim hem de 50 ₺ :)

Evrenoz
10-02-2015, 18:03
çok kevgire çevirmemekte fayda var. zaten közü nasıl konucağını biliyor olmanız lazım.
Evren abi benim mesajım gözünden kaçmış sanırım. hakiki al fakher nakhla için sana yakın bir dükkan olarak Maltepe Camiinden istasyon tarafına doğru inerken solundaki pasajların 2. olanında tütüncü var. tezgahtaki ürünler yasal olanlar. hakiki mal istiyorum dersen hemen ilgilenir. Fiyat konusunda bi bilgim yok.

Valla kaçırdım herhalde mesajı kardeşim. Yolum zor düşer oralara herhalde ama aklımda olsun. Yolun düşer de bana alıp kargolarsan apayrı teşekkür ederim ama :D

MBuğra
10-02-2015, 18:49
Fatih te ari antik kafe var, gerçek starbuzz içebileceğin sayılı, belki de tek olan yer. :)

Geçen üsküdarda denedim, hem beğenmedim hem de 50 ₺ :)

Teşekkür ederim kardeşim, İstanbul'a geçtiğimde deneyeceğim. Peki Starbuzz'dan ne önerirsin. Genelde üzüm-nane, elma-üzüm-nane içerim, nargile çok tatlı olunca bayıyor benim için. O yüzden fresh şeyler denemek istiyorum. :)

fthdrn
10-02-2015, 19:01
Valla kaçırdım herhalde mesajı kardeşim. Yolum zor düşer oralara herhalde ama aklımda olsun. Yolun düşer de bana alıp kargolarsan apayrı teşekkür ederim ama :D
aklımda bulunsun abi ne tütünü arıyorsun yarın öbürgün gideceğim seninle iletişime geçerim.

Risendark
10-02-2015, 19:22
Ankara da kaliteli kömür ve Tütünü nerden alabilirim suan ki kömür aşırı derece de baş ağrısı ve mide bulantısı yapıyor icemiyorum

Evrenoz
10-02-2015, 20:07
aklımda bulunsun abi ne tütünü arıyorsun yarın öbürgün gideceğim seninle iletişime geçerim.

Kavun içiyorum genelde, al fakhere iyi diyorlar bilgim yok o konuda pek

R.I.P
10-02-2015, 21:19
Kavun içiyorum genelde, al fakhere iyi diyorlar bilgim yok o konuda pek

al fakher kavun güzeldir. geçen sırf denemek için karpuzla birlikte yaptım inanılmaz yoğun bir tat vardı

FaBeRgE
10-02-2015, 21:30
http://www.nargiletutun.com/nargile-tutunleri/bang-bang-tobacco

bu tütünler içtiğim en iyilerinden, starbuzz buna dahil.

Mert Safa
10-02-2015, 21:46
Teşekkür ederim kardeşim, İstanbul'a geçtiğimde deneyeceğim. Peki Starbuzz'dan ne önerirsin. Genelde üzüm-nane, elma-üzüm-nane içerim, nargile çok tatlı olunca bayıyor benim için. O yüzden fresh şeyler denemek istiyorum. :)

Dodo sayesinde antik in müdavimlerinden sayılırım yaklaşık 1 senedir, o görür görmez bilmiyorum ama bende cevap vereyim:) Üzüm seviyorsunuz anlaşılan o zaman BLUE MİST deneyebilirsin yaban mersinli falan :)ya da Starbuzz Mix var birde özel şişede istersen antikde off diyorum :D ben tatlı sevenlerdenim PİNK favorim.

CenkB
11-02-2015, 07:58
Ya madem araçlı veya araçsız fark etmez. Şu nargile sevenler olarak buluşup bir gitsek şuraya? :D
Güzel bir hesap ödeyip çıkarız hep beraber. Sonraki gitmelerde hizmette torpil geçerler hemi? :D 3-5 kişi kaç kişi olursak gidelim? :D

Dodoo
11-02-2015, 13:40

Dodo sayesinde antik in müdavimlerinden sayılırım yaklaşık 1 senedir, o görür görmez bilmiyorum ama bende cevap vereyim:) Üzüm seviyorsunuz anlaşılan o zaman BLUE MİST deneyebilirsin yaban mersinli falan :)ya da Starbuzz Mix var birde özel şişede istersen antikde off diyorum :D ben tatlı sevenlerdenim PİNK favorim.

Benden önce davranmışsın, üzüm seven blue mist' e bayılır muhtemelen, ben üzüm içmem normalde ama blue mist bir başka. Starbuzz ın en çok tutulanlarından bir tanesi.

Pink Lady var çilek örneğin, mekana gittiğinde tavsiye konusunda yardımcı olurlar zaten. :)

Evrenoz
18-02-2015, 11:03
Buradaki önerileri de dikkate alarak nargilemi aldım.

Tütün olarak Al Fakher tercih ettim. Kömürde de özellikle meşe kömürü dedim altta fotoğrafını paylaştığım kömürü verdiler.. Lüle olarak kil lüle almış olsam da, nargile ile beraber gelen lüleyi ( sanırım porselen üzeri boyalı ) kullandım.
1 saatlik içim sonrası baş ağrısı, baş dönmesi, yüzümün kıpkırmızı olması gibi bir sorunla karşılaştım. Sabaha kadar devam etti bu durum.. Sorunun sebebi kömür müdür, yoksa tütün mü?

Aldığım ürünler şu şekilde;

http://i.hizliresim.com/ZLZ71G.jpg http://i.hizliresim.com/P50PYO.jpg http://i.hizliresim.com/WV016m.jpg
http://i.hizliresim.com/7oqMVY.jpg http://i.hizliresim.com/Jpan7J.jpg

Can's
18-02-2015, 11:04
evren abı bas agrısı yaptımı komurun

Evrenoz
18-02-2015, 11:05
Onu diyorum ya,

Baş ağrısı, baş dönmesi, mide bulanması.. Canıma okudu sabaha kadar.. Ama kömür mü sorun bilemedim? Meşe kömürü iyi dendi, meşe kömürü istedim fotoğrafını paylaştığımı verdiler.

Can's
18-02-2015, 13:00
Onu diyorum ya,

Baş ağrısı, baş dönmesi, mide bulanması.. Canıma okudu sabaha kadar.. Ama kömür mü sorun bilemedim? Meşe kömürü iyi dendi, meşe kömürü istedim fotoğrafını paylaştığımı verdiler.

ah be abım yanlıs komur almıssın bu adamlar satıcı elınde ne varsa onu vermeye calısırlar bu mese komuru degıl sıkıstırılmıs komur adamın canını okur keske ıcmeden once paylassaydın sen gıdıp kafelerden 30 kg lık komurlerden alıcaksın yetıcek sana 1 sene yada 5 kg lık mese komurlerınden alıcaksın

Evrenoz
18-02-2015, 13:02
Tüh, hevesle daldım direkt olaya :/
Canıma okudu dediğin gibi.. Meşe kömürü dedim diye bunu verdiler, şüphelenmedim başka bir şey olacağından. Evin altında nargile cafe var, her zaman da gidip içerim. Bir dahaki evde içişimden önce gideyim isteyeyim bir kaç kilo. Evdeki sıkıştırılmışı da atayım gitsin

Can's
18-02-2015, 13:04
Tüh, hevesle daldım direkt olaya :/
Canıma okudu dediğin gibi.. Meşe kömürü dedim diye bunu verdiler, şüphelenmedim başka bir şey olacağından. Evin altında nargile cafe var, her zaman da gidip içerim. Bir dahaki evde içişimden önce gideyim isteyeyim bir kaç kilo. Evdeki sıkıştırılmışı da atayım gitsin
aynen abı cok guzel fıkır ordan al mese komuru yap saatlerce keyıfle ıc en saglıklı komur o yoksa ekıpmanını cok begendım hersey yerlı yerınde

Evrenoz
18-02-2015, 13:05
aynen abı cok guzel fıkır ordan al mese komuru yap saatlerce keyıfle ıc en saglıklı komur o yoksa ekıpmanını cok begendım hersey yerlı yerınde

Eyvallah kardeşim sağolasın. Sıkıntı kömürden ama ondan eminiz değil mi? Tütün vs değil?

Can's
18-02-2015, 13:06
bırde soylemeden gecmeyeyım o nargılenın tası bıraz kucuk koz dustugunde halıyı parkeyı mahveder yengede sopayla kovalar sonra :) o nedenle nargıleyı koydugun yere buyuk bır folyo serkı rısk oranı dussun abı

Can's
18-02-2015, 13:08
Eyvallah kardeşim sağolasın. Sıkıntı kömürden ama ondan eminiz değil mi? Tütün vs değil?

kesınlıkle emın olabılırsın abı o sıkıstırılmıs komurun bas agrısı yapmayanıda var ama tat vermıyor nargıleye bu nedenle en guzelı saf mese sen bu yaptıgın nargıleden sıfır tat almıssındır bence bırde meseyle yapıp buraya ondan sonra yorumlarını yaz nargılede tutunden bıle onemlı olan komurdur

Evrenoz
18-02-2015, 13:08
Aklıma gelmedi değil kömürü kıpırdatırken düşme tehlikesi atlattığımda :)
Ya dediğin gibi bir dahaki sefere folyo yayıcam etrafa ya da büyükçene bir tas alıcam

Mutu
18-02-2015, 13:12
eminönü tahtakaleden tutun ıhtıyacınızı karsılayabılırsınız

nargıle kömuru dıye bısı var ocakda yakıp maşa tek yardımıyla tasıyabılırsınız

nargıle komuru oyle dagılan bısı olmaması lazım bıldıgım kadarı ıle

Ocak batıyor malesef. Bunu önermiyorum :)

AlwaysFast
18-02-2015, 13:32
En iyi koz ve tutunler mercanda bulunuyor.Piknik tupu ve oksijen agzi yardimiyla kozleri yakabilirsiniz.Nargile tamamen bir kulturdur bence.Yapilisinin ve iciminin rajonlari onem arz eder :)

10 ur
18-02-2015, 13:51
Lüle olarak kil lüle almış olsam da, nargile ile beraber gelen lüleyi ( sanırım porselen üzeri boyalı ) kullandım.

porselen gibi olan lüleler tütünü çok çabuk yakıyo diye biliyorum . siz olanı kullanın bence.

STP
18-02-2015, 13:57
Klasik nargileci takimi al bi kere en basindan evren.bu sekilli semallilerle o is olmaz,elleme mese komuru alacaksin 30luk poset sonrasindada kil luleleye tutunu ne cok siki ne cok rahat koyacaksin.

fthdrn
18-02-2015, 14:02
Evren abi o hangi satıcıysa sana sıkma kömür vermiş. Baş ağrısı da bundan kaynaklanıyor + porselen lüle yapay bir tad bırakabiliyor zaman geçtikçe. Önerim diğer lüle ile kullanman. közlerin yere düşmemesini önlemek içinde köz tepsisi oluyor lülenin altına takıyorsun onlardan alırsan aleminyum folyo ile uğraşmazsın.
Görsel olarak 1-2 ekleme ile hoş kareler elde edebilirsin :)
Portakalın içini boşaltıp içine biraz yağ döküp portakalın beyaz liflerini yaktığın zaman mum gibi oluyor :)
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-9/10906461_10152724823169755_9206914936840553510_n.j pg?oh=6185e2ea8131e1d53011603f12b15920&oe=55932455&__gda__=1431795712_edcefacf5b9f26a01f83450e2e6ba20 7

deeperblack
18-02-2015, 14:06
Hazır konu açılmışken bende birşey sorayım.
Lüleye tütün ne kadar koymak lazım. Tepeleme doldurmak mı daha iyi yoksa az koymakmı birde
içim bittikten sonra lüle içinde tütün bırakmak gereklimidir yoksa boşmu bırakmak daha sağlıklıdır.

fthdrn
18-02-2015, 14:10
Hazır konu açılmışken bende birşey sorayım.
Lüleye tütün ne kadar koymak lazım. Tepeleme doldurmak mı daha iyi yoksa az koymakmı birde
içim bittikten sonra lüle içinde tütün bırakmak gereklimidir yoksa boşmu bırakmak daha sağlıklıdır.

lüleyi eline al iç duvarlara doldura doldura dolaş sarma sigara yapar gibi tutam tutam koy. çok sıkıştırma ama çokta boş kalmasın. Tam merkezine parmağını batır oradan nefes alsın tütün. folyoya çok yaklaştırma yarım santimetre kadar boşluk kalsın belki daha az.

Evrenoz
18-02-2015, 15:34
Var mı lüleye yerleştirilmiş tütün fotosu?
Bakıp öğrenelim

uqur
18-02-2015, 20:11
abi fazla tepelemeye gerek yok lüle tepesiyle aynı hiza olursa iyi olur size tavsiyem
http://i.imgur.com/AzFAPhS.jpg folyo yerine bunu kullanırsanız hem koz yere düşme tehlikesi azalır bide alttaki tava yı büyütürseniz risk daha azalır :D
tütün konusunda çilek nane içeçek seniz bahreyn in poşette tarım kiloluk olan paketi var otütünü deneyin on numara nane de bahreyn deneyin keskinlik daha güzel el fakirden el fakirin nane tadi değiştiriyor bana göre :D ama 5 liralik paketler de çer çöp çok oluyor bahreyn nin

BERKİN
18-02-2015, 21:59
Var mı lüleye yerleştirilmiş tütün fotosu?
Bakıp öğrenelim

Lüleye tütünü ufalayıp koy abi bastırmadan üst üste at folyoya temas etmicek şekilde.

http://i939.photobucket.com/albums/ad239/BERKIN_01/Untitled-1%20copy.jpg (http://s939.photobucket.com/user/BERKIN_01/media/Untitled-1%20copy.jpg.html)

Can's
18-02-2015, 22:00
abı bıraz serbetınden koy kı tat guzellessın yanı tutunun serbetlı olan kısmından koy eger serbetsız koyarsan bıraz daha agır olur ve cabuk bıter

fthdrn
18-02-2015, 22:29
Lüleye tütünü ufalayıp koy abi bastırmadan üst üste at folyoya temas etmicek şekilde.

http://i939.photobucket.com/albums/ad239/BERKIN_01/Untitled-1%20copy.jpg (http://s939.photobucket.com/user/BERKIN_01/media/Untitled-1%20copy.jpg.html)

Ortasını parmağınla açmanı öneririm Berkin. biraz daha kenarlara itersen daha çok duman alırsın hard yazılımlı corsa gibi :D

Mert Safa
18-02-2015, 22:33
Ben de tütünü ufalamaktansa yapraklarına ayırmanızı tavsiye ederim, birde sapları ayırmanız gerek ki zaten alfakheerde kolay kolay sap cıkmıyor ozellikle 50glıklarda biraz çamur gibi oluyor o biraz daha taneleştirirseniz onu daha iyi olur.

kömür tam anlamıyla sıkma denk gelmiş :) bir de lüle üstüne üstte "uqur" nickli abinin eklediği stil şeylerden koyabilirsiniz cezve stili olanlarda var folyo derdi yok, kül derdi yok.

RedCan
18-02-2015, 22:42
Arkadaşlar bu konu üzerine bende bir nargile alıyım dedim.

Netten tavsiye ettiğiniz f/p oranında nargile var mı ? sipariş edip alıyım tütünü közü falan..

uqur
19-02-2015, 07:48
Arkadaşlar bu konu üzerine bende bir nargile alıyım dedim.

Netten tavsiye ettiğiniz f/p oranında nargile var mı ? sipariş edip alıyım tütünü közü falan..

aslında orjinal konya takimları baya kaliteli 140 150 civarına
ama biraz iyisini kaya shisa markasına bak 200 lira kendime alacağım kar kalkar kalkmaz :D

Burak Mehmet
19-02-2015, 09:30
Aklıma gelmedi değil kömürü kıpırdatırken düşme tehlikesi atlattığımda :)
Ya dediğin gibi bir dahaki sefere folyo yayıcam etrafa ya da büyükçene bir tas alıcam

bazı yerlerde sini diyede geçer.büyük tepsi yersofrası için... ben ondan kullanmaya başladım ilk parke hasarından sonra :D

fthdrn
19-02-2015, 21:14
Evren abi kömür aldın mı ?
Nargilecime 5 kilo aldırayım mı ?

M.A.D
20-02-2015, 09:58
bütün forumu okuyamadım zamanım yok ama köz için ben prize takılan közlüklerden aldım ben aldığımda 25 tlydi, şuan 60 tl olmuş, ama prize taktığında, meşe közünü koyuyorum 5-10 dkya alev alev oluyor, ne biyer batıyor, ne temizlemek zorunda kalıyorum , çok pratik oldu onun sayesinde , tütünü de nargilesini sevdiğim bi cafeden 1 kilo aldım, meşe közü, sevilen tütün, közlük, temiz iş :)

Evrenoz
20-02-2015, 10:05
Evren abi kömür aldın mı ?
Nargilecime 5 kilo aldırayım mı ?

Almadım henüz, aldırıp da bana yollama / bırakma imkanın olursa çok şahane olur

fthdrn
20-02-2015, 14:25
Yarın akşam alacağım Evren abi. Pazar müsait olduğunda yer söylersen geçerken bırakabilirim.
köze örnek olması açısından,
https://irs0.4sqi.net/img/general/width960/48231862_v_J9tKO8l05UCo9TGpxsZV6HZdMEO0TeovusXQxn2 jA.jpg
elmayı ben yapmıştım :)
https://irs2.4sqi.net/img/general/width960/28668442_rXfA_jVpilMSJGu2JgWL164-mr5QV5RclCRYh6heGz4.jpg

Evrenoz
23-02-2015, 13:07
Sıkıntı kömürmüş arkadaşlar.. Nargileciden meşe kömürü istediğimde, sıkıştırılmış kömür vermiş
Normal kömürle denedim, sıkıntısızdı.

Fatih kardeşime de ayrıca teşekkürler, onun getirdiği kömürleri de bu hafta denicem kısmetse :)

fthdrn
23-02-2015, 21:18
https://scontent-mxp.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/t31.0-8/s960x960/10860863_10153050652109043_2514588517323575509_o.j pg?efg=eyJpIjoidCJ9
Buda portkalı mundar etme denemeleri :)
Rica ederim Evren abi afiyet olsun.

coastguard
23-02-2015, 21:34
https://scontent-mxp.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/t31.0-8/s960x960/10860863_10153050652109043_2514588517323575509_o.j pg?efg=eyJpIjoidCJ9
Buda portkalı mundar etme denemeleri :)
Rica ederim Evren abi afiyet olsun.

portakal elma vs nasıl oluyor ? çok farkediyor mu yoksa şekil mi?

bir de internet üzerinden alınabilecek nargile örnekleri koyabilen olursa sevinirim burada elden satanlara güvenemiyorum?

fthdrn
23-02-2015, 21:51
portakal elma vs nasıl oluyor ? çok farkediyor mu yoksa şekil mi?

bir de internet üzerinden alınabilecek nargile örnekleri koyabilen olursa sevinirim burada elden satanlara güvenemiyorum?

Elmanın tütünle arası pek iyi değil ama portakal sıvısını tütüne geçirdiği için bildiğin portakal tadı geliyor. Tütünde kan portakalı tabi keyifli oluyor. Normal lüle ile 1 saat içersen bu şekilde 30-40 dk içersin.

CenkB
06-03-2015, 08:50
Konuya can verelim biraz. :D
Normal mangal kömürünü kullanabilir miyiz nargile için peki? Meşe kömürü bulmakta zorluk çekiyorum.

R.I.P
06-03-2015, 08:56
dün eve giderken youtube hookah boss un videolarını izledim. Haliyle gaza geldim. Şişenin içine elma suyu+limon dilimleri+buz doldurdum. Tütün Al Fakher Nane ve Kırmızı (5 Elma) Elma koydum. Duman çok iyi ama lezzet sıfırdı neredeyse

Evrenoz
06-03-2015, 09:09
İçiyorum iyi güzel de.. Çok çabuk yanıyor tütün.. Yanınca da *** oluyor keyif
Kömürleri mümkün olduğunca küçük koymak lazım sanırım.. Bir de galiba lülem fazla küçük, büyüğünü almak mı gerekli acaba? Tütün koyduğumda, az bile koysam tütün - folyo arası çok açık kalmıyor.. Tütün haznesi epey ufak

Can's
06-03-2015, 09:32
U
Kömürleri mümkün olduğunca küçük koymak lazım sanırım.. Bir de galiba lülem fazla küçük, büyüğünü almak mı gerekli acaba? Tütün koyduğumda, az bile koysam tütün - folyo arası çok açık kalmıyor.. Tütün haznesi epey ufak
Evren abi o tutunlede alakali olabilir serbeti bol olsun tutunun serbetli bolumunden koy hep kozlerde tam kivamindayken koyuyorsun o normal biraz bosluk birak kozleri koyarken bak duzelmezse baska bir tutun deneyelim bakalim onda boyle olucak mi :)

CenkB
06-03-2015, 10:49

Lülenin genişini alman lazım abi. Közü de dediğin gibi küçük parçalar halinde koyarsan daha verimli ve uzun ömürlü olur. Nargileyi açarkenki koyduğun köz lüleyi tamamen çevreleyebilir ama sonraki közlerin arasında boşluk bırakabilirsin abi. Örneğin açarken 7 parça köz koyduysan sonrasında 3-4 parça köz işini görecektir diye tahmin ediyorum. Tahminen 1 parmak mesafe olsun folyo ile tütün arasında ve tütünü koymadan önce parçalara ayır seyrek seyrek koy.
El fakir biraz ıslak sanırım. Onu bir tülbente sarıp suyunu sıkıp öyle dene. Ben evde hiç el fakir denemedim ama ben kendime tütün alırken birisi öyle söylemişti. Çok lezzetli oluyor diye. Bir sefer de öyle dene istersen.

Evrenoz
06-03-2015, 10:52
U
Evren abi o tutunlede alakali olabilir serbeti bol olsun tutunun serbetli bolumunden koy hep kozlerde tam kivamindayken koyuyorsun o normal biraz bosluk birak kozleri koyarken bak duzelmezse baska bir tutun deneyelim bakalim onda boyle olucak mi :)

Benzin'in kavunlu bahreyn'ninde de el fakherde de aynı sorunu yaşadım. Tütünü biraz az koyduğumda ise daha zor yandı, nispten daha keyifliydi. Ama lüle gerçekten az alıyor, bi de az koyunca anlamıyorsun birşey

Lülenin genişini alman lazım abi. Közü de dediğin gibi küçük parçalar halinde koyarsan daha verimli ve uzun ömürlü olur. Nargileyi açarkenki koyduğun köz lüleyi tamamen çevreleyebilir ama sonraki közlerin arasında boşluk bırakabilirsin abi. Örneğin açarken 7 parça köz koyduysan sonrasında 3-4 parça köz işini görecektir diye tahmin ediyorum. Tahminen 1 parmak mesafe olsun folyo ile tütün arasında ve tütünü koymadan önce parçalara ayır seyrek seyrek koy.
El fakir biraz ıslak sanırım. Onu bir tülbente sarıp suyunu sıkıp öyle dene. Ben evde hiç el fakir denemedim ama ben kendime tütün alırken birisi öyle söylemişti. Çok lezzetli oluyor diye. Bir sefer de öyle dene istersen.

Sağolasın kardeşim bakayım bu dediklerine ilk fırsatta

MiaMi
06-03-2015, 10:54
Evren sen tütünü bırakmamışmıydın yeni gördüm konuyu bu daha çok risk diyorlar

Evrenoz
06-03-2015, 10:56
Evren sen tütünü bırakmamışmıydın yeni gördüm konuyu bu daha çok risk diyorlar

Sigarayı bıraktım,

Sokaktaki nargile marpuç herkesin ağzına değdiği için zararlı. Ama evde haftada 1 defa 1 saat içmenin çok zararı olduğunu sanmıyorum

MiaMi
06-03-2015, 11:08
Nikotin ihtiyacı oluyormu vücud o 1 saati bekliyormu.

Dodoo
06-03-2015, 11:12
Herkesin ilacı burda, yeni nesil elektronik nargile. :D 150$ cık, starbuzz aroma, tek şarj ile 1000 puff, ben denedim, başarılı.

https://www.hookah-shisha.com/store/pc/catalog/EHose-Starbuzz-StarterKit-Group-L.jpg?pIdProduct=14377

MiaMi
06-03-2015, 11:14
4 5 gündür sigara içmiyorum ama o nikotin isteği bi türlü geçmedi gitti mandallama yapıp duruyor kavga ediyoruz.

uqur
06-03-2015, 11:39
Konuya can verelim biraz. :D
Normal mangal kömürünü kullanabilir miyiz nargile için peki? Meşe kömürü bulmakta zorluk çekiyorum.

hastanelik olmak istiyorsanız deneyin derim :D nette bolca var tam olarak nerede oturuyorsuunuz yardımcı olmaya calişabilirim

CenkB
06-03-2015, 12:30
hastanelik olmak istiyorsanız deneyin derim :D nette bolca var tam olarak nerede oturuyorsuunuz yardımcı olmaya calişabilirim

Heh işte tam olarak aradığım da hastanelik olmak. :D :D
Z.burnundayım. İş yerim Aksarayda. Şu kamp ocaklarından da almam lazım. Tam tad alamıyorum közden ötürü. Olmazsa nargile kafeleri gezcem köz için.

Evrenoz
06-03-2015, 12:34
Nikotin ihtiyacı oluyormu vücud o 1 saati bekliyormu.

Yoo kesinlikle beklemiyor, belli bir günü / saati yok zaten. Haftada 1 defa herhangi bir gün herhangi bir saat canım çektiğimde / vaktim olduğunda yakıyorum nargileyi

Mert Safa
06-03-2015, 12:36

Abi lüleyi http://duygunargile.com/image/cache/data/n_malzemeler/topraklule-800x800.jpg bundan
http://dogannargile.com/93/l%C3%BCle-%C5%9Fapkasi.jpg birde bundan alırsan yanma sorunu bi nebze halledersin folyo çekmiyorsun buna direk lülenin üstüne koy cünkü folyo yanan tütünün dumanını içerde sıkıştırıyor bunun o borusu o dumanı atıyor. ki senin serin de kaliteli şimdi baktım subaplı ser almıssın. yandığında ters üflersen içerideki dumanı da o subaptan atarsın. böylelikle yanma diye birşey olmaz diye düşünüyorum.

SinanAdalı
06-03-2015, 14:28
Heh işte tam olarak aradığım da hastanelik olmak. :D :D
Z.burnundayım. İş yerim Aksarayda. Şu kamp ocaklarından da almam lazım. Tam tad alamıyorum közden ötürü. Olmazsa nargile kafeleri gezcem köz için.

dostum tahtakale'de senin derdine çare var. Tokel nargileden közünü alabilirsin. Ben ordan almıştım küp köz şeklinde. müthiş yanıyorlar ve tadı etkilemiyorlar.

HONDAHAN
06-03-2015, 16:15
Ben de yapıyorum.
Hanımın gözden çıkardığı küçük bir tencereyi bu işe ayırdım :)
Ocakta, aspiratör sonuna kadar açık, parmak kalınlığında odun kömürünü yakıyorum oldu-bitti vesselam. Sonrasında 5 dakika şarjlı süpürge ile tertemiz oluyor.
Sakın o nargile kömürü diye adlandırılan sıkıştırılmış kömürü kullanmayın. Baş ağrısı, mide bulantısı vs... dışında, zararı da odun kömürünün misliyle.
Son olarak nargile ev içinde duruyorsa, kullandıktan sonra mutlaka suyunu boşaltın ve marpucu uzun bir süre havalandırın. (Asılı vaziyette havalandırın ki hortum içinde biriken su da aksın. Çok pis koku yapıyor kalınca.)