PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Enjektör temizliği nerde yaptırabilirim

exclusive
10-02-2015, 16:30
megane rs için enjektör temizliği yaptırmak istiyorum tavsiye edeceğiniz düzgün bir yer var mı daha önce hiç bir aracıma yaptırmadım pek bilgim yok şimdiden teşekkürler

B16
10-02-2015, 16:44
İst. Avrupa yakasın'da eski oto sanayi'nin o taraflarda Güven Pompa var. Bir sorunla karşılaşmadık biz. Ama sizin araç Megane RS biz daha çok dizel araçlar için gitmiştik ve hiçbir sorun yaşamadık

ArMy
10-02-2015, 16:57
Yeni tip enjektörlerden alın temizletmeyle uğraşmayın bence kafanız rahat olur. İlla temizleticekseniz 2 turdan fazla sıvının içinde kalmasın bozulma yapıyor..

exclusive
10-02-2015, 17:24
yeni ile eski arasında ne gibi bir fark var ?

exclusive
11-02-2015, 14:32
yardım bekliyorum bilenlerden edenlerden

Cliosportve
11-02-2015, 14:55
benzinli enjektor temizliği hala tam manasında düzgün yapılamıyor yada o bilgi birikim yok
meganın enjektoru belii bir zaman ustu temizlenmeye devam ederse icindeki ac kapa mekanizması bozuluyor
enkjektorler zaten belli devirlerde limitte calıstıgı için sıkıntı mevcut
su an sıfırı 640 lira bence almayı dusunebilirsin bir ara 900e cıkmıstı
ama illa temizletecem dersen maslakta bosch servis var özgen oto
zaman zaman oraya temizlettik %100 temizlenip esitlenemesede piyasada enjektoru camasır kaynatır gibi kaynatan kasaplar gibide degil
birde bozuk ve tıkanık enjektorun aracta yaptıgı bazı olumsuz tepkiler var onları gozlemlemek lazım, rolantide dengesizlik yakıt sarfiyatı coklugu ince ince titremeler surekliyanan enjeksiyon arıza gibi

exclusive
11-02-2015, 16:56
hmm anladım çok sağol birde bu mavi enjektör denilen bir şey varmış o nedir ?

exclusive
11-02-2015, 16:57
sıfırı 640 lira yetkili servis fiyatı mı ?

Cliosportve
11-02-2015, 19:35
enjektor isinde herhangi bir cesit yok
sadece 2005 2006 rs ler eski tip enejktorle cıktı piyasaya 2007 de zaten o enjektorler kalktı
fiyatı yanlıs solemişim 620 lira servis fiyatı var fakat cogu zaman stok sıkıntısı oluyor 7-8 takım almısımdır bugune kadar hicbir zaman 4 tane elinde olmadı maisin
bu ara bende bir takım alıcam gibi bir arkadas için istersen sanada alabiliriz belli bir miktarda indirim alıyoruz
yada herhangi bir servise gidip sase numaranla alabilirsin

fdoganb
11-02-2015, 19:50
konu bulmuşken sorayım konu sahibinin affına sığınarak. aracım 160.000de civic vtec2. daha önce herhangi bir şekilde enjektörlerle ilgili işlem yaptırmadım. temizlik yaptırmalı mıyım?

Jeandan-R
12-02-2015, 03:03
Rölantide dengesizlik(egzozdan daha iyi gözlemlersin), yakıt sarfiyatı ve motor arıza ışığının flash yapması(yanıp sönmesi). Genelde bu belirtileri yapar. Enjektör bende alıcam hatta hallettim gibi, dilersen telefonum mevcut sende arayabilirsin, buluşur bakarız bi. Gün içinde üsküdardan da geçiyorum ben rstuner'a da bağlarız olmadı.

https://www.youtube.com/watch?v=VFpGZg0obkY

exclusive
15-02-2015, 22:47
canı gönülden teşekkürler öncelikle candan benm arabada sadece rölantide çok az bir dalgalanma var geri kalan videodakiler yok ama değişecez artık napalım zaten yetkili yolu gözüktü bana rot kolları değişecekmiş

ArMy
16-02-2015, 09:48
canı gönülden teşekkürler öncelikle candan benm arabada sadece rölantide çok az bir dalgalanma var geri kalan videodakiler yok ama değişecez artık napalım zaten yetkili yolu gözüktü bana rot kolları değişecekmiş

Rot milleri bu araçlarda kronik sıkıntı.Bi rotcuya gösterin boşluğa bakıp değişmeye gerek yok da diyebilirler. Rot mili+körük tane fiyatı 137lira bilginiz olsun..