PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aramızda doktor var mı? (Bel ağrısı-düzleşmesi hk.)

burakgunay
11-02-2015, 10:20
yaklaşık 1 yıldır belim ağrıyor, en başlarda mekik çekememeye başladım, sonra arabaya binip inerken ağrılar artmaya başladı, geceleri rahat uyuyamaz oldum artık işin b*ku çıktı, masa tenisi oynayamaz oldum. yere bişey düşse eğilip alamaz oldum.
ilk gittiğim doktor ortopedistti, eliyle diskleri vs kontrol etti, senin organlarla ilgili bi sıkıntın gözükmüyor dedi başından savdı geçti.
Sonra beyin cerrahına gittim, ben bıçak doktoruyum napayım ameliyata mı alayım seni dedi, o da ilgilenmedi.
Daha sonra Fizik tedavı bölümüne gittim, röntgen gibi bişey çektiler, belinde düzleşme var 3 hafta kadar yüz, geçmezse geri gel dedi. 1 aydır düzenli yüzüyorum, ağrılarım devam ediyor. Boynuma da geçmeye başladı. (ofiste stajyerim bütün günüm bilgisayar karşısında geçiyor)
Dün başka bir beyin cerrahına gittim. MR istedi zahmet edip, bugün MR çektirip geri götüreceğim ama yoruldum artık bu işten. 21 yaşındayim, rahat hareket edememek iğrenç bi duygu. Bu yaşta bunlarla uğraşmak adamın içini burkuyor. Bir fikri, tahmini, tavsiyesi olan var mı?

Durango
11-02-2015, 10:29
Mr dan sonra doktorun en doğru bilgiyi vericektir.
4 sene önce bel fıtığından 1 ay nerdeyse yürüyemedim. Hemen ameliyat derlerse olma. Bel fıtığında son nokta yani idrarını tutamama gibi durumlar yaşarsan düşün. (Bana hemen yapalım demişlerdi)
Sana tavsiyem bol bol yüz, bel kaslarını güçlendirecek egzersizler yap, belini sıcak tut, yerden birşey kaldırırken çökerek kaldır (yükü baldırlarına ver) ve bol bol uzan istirahat et.
Geçmiş olsun.

Durango
11-02-2015, 10:30
Unutmadan, fizik tedaviyide es geçme.

desibel
11-02-2015, 10:32
Ben işim gereği yıllarca bel ağrısı çektim nezaman ki sırt üstü yüzmeye başladım ağrıdan eser kalmadı şiddetle tavsiye ederim bu arada bende sağ ve sol olmak üzere 2 fıtık var belimde..

naci
11-02-2015, 10:38
Doktorların tavrı ilginç olmuş, sonuç alamazsan birde spor hekimine git bence.

arda-m
11-02-2015, 10:38
4 sene önceydi gitmediğim doktor kalmadı herkes ameliyat dedi 4 tane belimde 1 tane boynumda fıtık var.Karyopraktis birini önerdiler.İyi ki gitmişim fiyatlar makul
bacağımda %20 uyuşukluk vardı.Yürüyemiyordum doğru düzgün.Mr çektirip 1 kere gittim.1 daha gelmem için yalvardım fakat gitmeme gerek kalmadı.Sonrasında verdiği egzersizleri yaptım ve yüzdüm.Şuanda hiç bir şikayetim yok.İstersen telefonunu paylaşabilirim.

burakgunay
11-02-2015, 10:57
fıtık durumum olduğunu düşünmüyorum, yürümekte vs hiç bir sıkıntım yok ağrılarım o şekilde aşırı abartılı değil herkese teşekkürler. Düzleşme olabileceğini düşünüyorum ben de fakat, bu yüzme işi çare olmayınca acaba sıkıntı nedir diye kaygılandım. Sinir stres kaynaklı olabilir diyorlar, şimdi iş yerimden çıkıp MR a gideceğim. Hakkımızda hayırlısı olsun, tavsiyeleriniz için teşekkürler herkesten Allah razı olsun. MRdan sonra herkese cevap vereceğim.

Tunacan
11-02-2015, 11:01
4 sene önceydi gitmediğim doktor kalmadı herkes ameliyat dedi 4 tane belimde 1 tane boynumda fıtık var.Karyopraktis birini önerdiler.İyi ki gitmişim fiyatlar makul
bacağımda %20 uyuşukluk vardı.Yürüyemiyordum doğru düzgün.Mr çektirip 1 kere gittim.1 daha gelmem için yalvardım fakat gitmeme gerek kalmadı.Sonrasında verdiği egzersizleri yaptım ve yüzdüm.Şuanda hiç bir şikayetim yok.İstersen telefonunu paylaşabilirim.

Kayropraktik tedavisini kime oldunuz acaba?

arda-m
11-02-2015, 11:08
fıtık durumum olduğunu düşünmüyorum, yürümekte vs hiç bir sıkıntım yok ağrılarım o şekilde aşırı abartılı değil herkese teşekkürler. Düzleşme olabileceğini düşünüyorum ben de fakat, bu yüzme işi çare olmayınca acaba sıkıntı nedir diye kaygılandım. Sinir stres kaynaklı olabilir diyorlar, şimdi iş yerimden çıkıp MR a gideceğim. Hakkımızda hayırlısı olsun, tavsiyeleriniz için teşekkürler herkesten Allah razı olsun. MRdan sonra herkese cevap vereceğim.

MR olmadan kimseye kurcalatma kendini :) en az 3 doktor gez.Ayrıca dik durmaya çalış.Sürekli bilgisayar başındaysan saat başı kalkıp hareket et.Bilgisayar için altlıklar oluyor onlardan kullan , monitör ile gözün aynı seviyede olsun.

Tunacan
11-02-2015, 11:10
MR olmadan kimseye kurcalatma kendini :) en az 3 doktor gez.Ayrıca dik durmaya çalış.Sürekli bilgisayar başındaysan saat başı kalkıp hareket et.Bilgisayar için altlıklar oluyor onlardan kullan , monitör ile gözün aynı seviyede olsun.

Dik durmaya çalışsamda omuzlar iniyor, bilgisayar başındayım, bilgisayar - koltuk yükseklik farkı var maalesef. Altlıkları araştırdım ancak çok çeşidi var. Fizik tedavi uzmanına mı gözükmem gerekir ilk olarak?

arda-m
11-02-2015, 11:10
Kayropraktik tedavisini kime oldunuz acaba?

istanbul/nişantaşında madam lilly diye bir kişiye oldum.1 seans gittim daha önce aynı problem annemde vardı.Sonrasında bende gittim.Ameliyat olmam için hiç bir sebep olmadığını yaklaşık 30 dakika kadar sırtım belim ve boynumla uğraştıktan sonra gönderdi.Tekrar gelmek istediğimi belirttim.Ama gerek olmadığını söyledi defalarca işin sırrı zayıflayan sırt kaslarını güçlendirmek ve spor yapmak.

arda-m
11-02-2015, 11:12
Dik durmaya çalışsamda omuzlar iniyor, bilgisayar başındayım, bilgisayar - koltuk yükseklik farkı var maalesef. Altlıkları araştırdım ancak çok çeşidi var. Fizik tedavi uzmanına mı gözükmem gerekir ilk olarak?

Ben de de aynı problemler vardı.Kilo verdim spor yaptım yüzdüm hiç bir derdim kalmadı.Sistem mühendisiyim yaklaşık 8-9 saat bilgisyar başındayım.Altlık şart ve koltuğu yere yakın tutmanız lazım :)

İbrahim33
11-02-2015, 11:20
Çok geçmiş olsun , yüzmenizi bende tavsiye ederim. benimde sol kalçam'da platin var ve özellikle sabahları ağrı yapıyor. Ortopedist bana da yüzmemi tavsiye etti. Evin 300 metre ilerisinde olimpik havuz var , oraya gidiyorum ben yaklaşık 1 aydı ayda 70 lira gibi komik bir rakama :) Ağrıların %100 geçtiğini söyleyemem ama en azından aşırı ağrı kalmadı.

Tunacan
11-02-2015, 11:27
madam lilly yi internette bulamadım.
Bende kilo da yok. Sadece duruş bozukluğu, ve bol miktarda ağrı var. Son 2 aydır iyice arttı ağrılarım. Ankara'da biraz araştırdım ancak vakit bulamadığım için gidemedim.
Koltuğumu şimdi indirdim. Altlığın hangi çeşidi olacağı konusunda bilginiz var mı?

Lilly konusunda varsa iletişim bilgilerini pm atabilir misiniz?

Teşekkürler...

arda-m
11-02-2015, 11:33
madam lilly yi internette bulamadım.
Bende kilo da yok. Sadece duruş bozukluğu, ve bol miktarda ağrı var. Son 2 aydır iyice arttı ağrılarım. Ankara'da biraz araştırdım ancak vakit bulamadığım için gidemedim.
Koltuğumu şimdi indirdim. Altlığın hangi çeşidi olacağı konusunda bilginiz var mı?

Lilly konusunda varsa iletişim bilgilerini pm atabilir misiniz?

Teşekkürler...

İnternettte bende bulamamıştım , birinin tavsiyesi üzerine gittik.

http://www.trust.com/tr-tr/all-products/17866-cyclone-notebook-cooling-stand?from={6EC6E070-6AB0-43BE-85F9-68895E26BE3A}#Group:STANDS+from:{6EC6E070-6AB0-43BE-85F9-68895E26BE3A}^5

bunun gibi bir şey kullanıyorum kendiniz de bakabilirsiniz.Teknoloji marketlerinde var maksat masanın biraz daha üstünde olsun seviye eşitlensin.

istanbul a gelme durumunuz yok ise arayın görüşün belki Ankara da birini tavsiye etme durumu vardır.
Pm atıyorum.

yusuf yılmaz
11-02-2015, 12:00
sorunun pc karşısında olman

karın kaslarını güçlendirmeden geçiremezsin

fizik tedavi işe yaramaz

KÖROĞLU
11-02-2015, 12:13
Mr çekilmeden ve uzman bir hekime görünmeden asla ama asla ameliyat gibi birşeye kalkışmayın.

Zamanında annem MR ı okuyamayan bir DR yüzünden yanlış tedavi gördü ve 7 ay felç kaldı, Cerrahpaşa da MR ı gören asistan size gün vermediler mi dedi.

Yani doğru DR'u bulmak çok önemli. Biz neredeyse sinir'i tamamen kaybediyorduk, çok şükür düzeldi. Kilo ve kas egzersizleri çok önemli. Yüzme de vücut kendi ağırlığıyla gelişime uğradığından en çok tavsiye edilen spordur ve çok ta faydalıdır. Oturma pozisyonu ve eğilip kalkarken yapılan hareketler çok önemli.

Bu açıdan MR ını alıp Cerrahpaşaya gitmeni öneririm, hatta öğrendiğimde bizim Dr'umuzun adını da paylaşırım.

Geçmiş olsun, en kısa sürede düzelir inşallah.

burakgunay
11-02-2015, 12:16
Herkesten Allah razı olsun, mr sırasındayim

burakgunay
11-02-2015, 18:37
MR çekildi, sonuçlar çıktı...
Malesef haberler kötü, fizik tedaviden ve beyin cerrahisinden 2 ayrı doktor baktı MR sonucuma. Sonuç bel fıtığı ve düzleşme.
Şimdilik ameliyatlık bir sıkıntı yok dendi. Yüzme ve fizik tedavi önerildi. Bel ve karın kaslarımı güçlendirecekmişim. Mekik sıkıntılı olur dediler, ters mekik serbestmiş.. Aklım almıyor, 21 yaşındayım 3 sezon basketbol oynadım dizlerimde menisküs yırtıkları var, belimde fıtık.. Her şey Allah'tan geliyor ama fıtık beklemiyordum açıkcası. Şimdi ömür boyu sağlıklı koşup kardio + fitness gibi şeyler yapamayacak mıyım? Tekrar gece maçları vs yok mu yani. Çok kötü hissediyorum kendimi. Allah kimsenin başına vermesin.

Fatih
12-02-2015, 09:20
MR çekildi, sonuçlar çıktı...
Malesef haberler kötü, fizik tedaviden ve beyin cerrahisinden 2 ayrı doktor baktı MR sonucuma. Sonuç bel fıtığı ve düzleşme.
Şimdilik ameliyatlık bir sıkıntı yok dendi. Yüzme ve fizik tedavi önerildi. Bel ve karın kaslarımı güçlendirecekmişim. Mekik sıkıntılı olur dediler, ters mekik serbestmiş.. Aklım almıyor, 21 yaşındayım 3 sezon basketbol oynadım dizlerimde menisküs yırtıkları var, belimde fıtık.. Her şey Allah'tan geliyor ama fıtık beklemiyordum açıkcası. Şimdi ömür boyu sağlıklı koşup kardio + fitness gibi şeyler yapamayacak mıyım? Tekrar gece maçları vs yok mu yani. Çok kötü hissediyorum kendimi. Allah kimsenin başına vermesin.

Kardeşim öncelikle geçmiş olsun.
Ben bu illet yüzünden Futbol Hakemliğini bırakmak zorunda kaldım. Üstelik bıraktığım sene klasmana teklif edilecektim.
Futbolcuyum ve spor akademisi mezunuyum. Bodybuilding ve boks ile de uğraştım. Yani doktor bana bel fıtığı dediğinde çok ama çok şaşırmıştım ve üzülmüştüm. Çocukluğundan beri spor yapan birinde nasıl olabilirdi ben kas ağrısıdır diye doktora gitmiştim.

Nitekim bu bel fıtığı ile 4. yılım. İlk başlarda inat ettim hakemliğe devam ettim 1.5 yıl kadar fakat koşu antrenmanları artık ağır gelmeye başladı ve ağrılar artınca, sabah tutulmayla uyanınca bıraktım. Yine spor yapıyorum ama hafif zorlama olmadan. Bodybuilding çok zor, çok dikkatli olman ve çok iyi bir eğitmen eşliğinde yapmalısın.

Yüzme ve yürüyüş bu hastalık için en iyisi. Beli zorlamayınca hiç bir sıkıntım yok. Yazın yüzünce daha iyiyim yalnız.

Bruglione
12-02-2015, 09:30
ben yataktan kendim kalkamıcak durumdaydım. Askerde bel fıtığı olmuşum benim tavsiyem spora git fitness a gidip omurun etrafında ki kasları ne kadar alet varsa hepsini çalıştım şuan durumum çok şükür iyi. İlk az kilo çok tekrar olarak başla sonra yavaş yavaş yükseltirsin kiloyu . sonucu iyi olur inş.

yasin_oguz
13-02-2015, 00:12
Öncelikle geçmiş olsun. Derdi veren Allah sifasinida veriyor. Dogru doktoru bulman cok önemli. 2sene önce bende boyun duzlesmesi ve fitik teshisi konuldu tabi ki bu süreç çok sancılı geçti sebebi yanlış teşhis. Sol kolda uyusma his kaybi kalp üstünde agri vs derken gitmediğim doktor kalmadi doğru teşhisi Avusturya hastanesinde koydular fizik tedavi gördüm ardindan yüzmeye başladım şükürler olsun şuan iyiyim stres soğuk en büyük tetikcisi agrilarin fizikden sonra yuzmeye git agirlika altına ne olursa olsun girme. Moralinide bozma ben eski mesleğimi artık yapamıyorum ama bir kapi kapaniyorsa başka kapi açılıyor geçmiş olsun

mrtngn
13-02-2015, 00:28
Yaa bende aksamları evde uzanıp tv izleyim keyif yapayım diyorum..Sırt üstü kafamın altında bi yastık hafif boynum dik şekilde yarım saat yatsam enseden kafama doğru bi agrı geliyo,resmen beynim zonkluyo patlıcak gibi oluyor..Biraz araştırdım ense düzleşmesi falan yazıyo uzun süre pc karsısındayım bende ama ilk belirtiler bunlar mıdır ?