PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : OPEL servisinde çalışan var mı?

ysn_erl
11-02-2015, 22:37
Geçen gün opel'in sitesinde astra 1.4t'ye LPG geldiğini gördüm. Zaten insgina'ya gelmişti astraya da bekliyordum ki nitekim geldi.

Aralıkta sıfır 1.4t astra sport almıştık. Aracın tesliminde lpg'yi sordum. Landirenzonun 1.4t için kiti var 3.100 TL'ye onu takıyoruz aracın garantisi hiçbir şekilde bozulmuyor dediler.

Ne yalan söyleyeyim subab muhabbetinden dolayı çok da tatmin olmadım bu açıklamaya ve kaldı öyle.

Şimdi merak ettiğim nokta şu. Bu LPG'li gelen 1.4t'ler ile normal bizim 1.4t'ler arasında motorda herhangi bir farklılık var mı? Bu kiti servisten yedek parça olarak alıp kendi aracımıza uygulayabilir miyiz?

By_emre
11-02-2015, 22:43
3.100 TL çok değil mi Prins takılır o paralara khein enjektörlü

lnd_samet
12-02-2015, 09:24
1800 lük lpg yi 3 e takıp garanti veriyorlar.
landicilerde zaten 200 tl ye mi ne komple lpg kaskosu yapıyorlar aynı şekilde 100 km boyunca

Kahn23
12-02-2015, 09:30
Facebook'ta Opel Astra J Team sayfasında da paylaş.

Orada da yardımcı olan arkadaşlar çıkar..

cagdasi
12-02-2015, 09:53
Aralık ortasında ben de niyetlendim Astra 1.4T Activeselect almaya, LPG'yi sorduğumda aracın garantisi bozuluyor ama LandiRenzo garanti veriyor gibi bir laf etmişlerdi ve sübap uzamasının 50-60k km civarı olacağını söyledikleri için vazgeçtim. Serviste konuştuğum arkadaş LPG'li modelin (İnsignia) sübaplarında ve motor içinde farklılık olduğunu söylemişti, yani kitle alakalı değil sadece.

HB otomatiğe gelsin LPG direk gidip alacağım şu Astra'yı.

lnd_samet
12-02-2015, 11:01
bu arada garanti olayı opel Türkiyede değil servisin yaptığı birşey.
çünkü izmirde servisler lpg takmıyorlar. dışarda filan takılınca direk garanti dışı bırakıyorlar.
opel türkiyeyle görüştüğümüzdede onlarla işin alakası olmadığını dile getirdiler.
yani servisler lpg pazarlıyorlar işin aslı.

ysn_erl
13-02-2015, 23:58
ee servis kazıklamaya çalışıyor o zaman beni. Garanti de yalan oluyor! Neyse bunu kesinleştirdiğimize göre.

2. soru olarak da lpg'li gelen 1.4t'lerin motorunda farklılık var mı? Değişiklik sadece subab mı?

lnd_samet
14-02-2015, 12:40
servis kazıklamaya çalışıyor yanlış bir yaklaşım bence, sonuçta, dışarıda taktırınca ne kadar kasko da yaptırsanız illaki servisin yaklaşımını bulamazsınız. hoş servislerde sanayi esnafından yeri geliyor daha çirkef oluyor,
tamamen servisle aranızdaki muhataba bağlı,
aynı işi daha pahalı yapıyorlar sonuçta, tercih sizin.

alihan_27
14-02-2015, 13:38
Evet 1.4t lpgli versiyonda supaplar farklı. Farklı olmasının sebebi 1.6tlerdeki gibi bir sorundan kaynaklı değil. Üst kapak şimlerde vs ısı tahliyesinin yeterli olmamasından dolayı.

ysn_erl
14-02-2015, 15:11
Evet 1.4t lpgli versiyonda supaplar farklı. Farklı olmasının sebebi 1.6tlerdeki gibi bir sorundan kaynaklı değil. Üst kapak şimlerde vs ısı tahliyesinin yeterli olmamasından dolayı.

Tek sorun subab mı yani? Öyleyse 50-60k km sonra değiştiririz olur gider.

alihan_27
14-02-2015, 16:07
Tek sorun subab mı yani? Öyleyse 50-60k km sonra değiştiririz olur gider.

Yanlış anlaşıldı galiba. Supapın kendisinde sorun çıkmıyor, sodyum dolgulu yüksek ısı iletimli supap olduğundan supapın bağlı olduğu, temas ettiği parçalarda sorun oluyor(muş). Yani 1.6t motorlardaki gibi supap bozulmuyor, o yüzden belli bir km sonra değişim yapmak gibi bir yol doğru değil.
İşi garantilemek için ya servisten lpgli modelin supap parça koduyla sipariş verdireceksiniz, ya da aynı ölçülerde subsan vb markaların standart supaplarından taktıracaksınız bunuda ancak rektefiyeci halleder.

snan1910
14-02-2015, 17:03
Bu lpg gelmesi mevzusu çoğu marka da olduğu gibi fabrika çıkışı lpg li değil araçlar. Siz aracı alıyorsunuz plaka çıkmadan lpg takılıyor araca boştan yere fazla fazla para vermiş oluyorsunuz.
Dh forumda bir çok konu var bu araçlarla ilgili bence landirenzo aman aman tercih edilecek bir marka değil. Ve bahsettiğiniz fiyatlar yüksek meblalar.
Hiç gerek yok. Brc yi 1800 tl ye iyi bir yerde taktırın yarın bir gün subap problemi yaşarsanız 2000tl civarı tutuyor zaten, yaptığınız tasarrufla beraber fazlasıyla kârda olursunuz

brs852
11-03-2015, 09:02
konuyu hortlatıyorum aramızda opel servisinde çalışan bir arkadaş var mı bir araç hakkında bilgi almam lazım