PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tramer Sorgulamaları

Şirzat
11-02-2015, 23:19
Hepimiz ikinci el araç ararken en çok tramer kaydına bakıyoruz 5664 e atılan mesajda gelen sorgulama ne derece doğru bugun bi tane jetta buldum aradım ama 6-7 parça boyalı dedi araca 350 tl tramer çıkıyo dedi sigortacımızı aradım şase numarasını verdim arabanın araç 50 bin tl hasar kayıtlı pert kaydı ve çekme belgesi var çıktı. Bu sorgulamaları en sağlıklı şekilde herkesin ulaşabileceği biçimde nasıl yapabilirx yarın bi araca bakmaya gidcm 8 bin tl hasar gözüküyo golf 6 ön tampon sağ çamurluk değişmiş bu fiyat normalmi acaba

turboman
11-02-2015, 23:24
mesaj yoluyla sorulan hasar kaydı net bi sorgu değil en sağlamı şase numarasından sorgulatman bunuda sigortacı yapiyor belirttiğin gibi şase nosunu isteyip sorgulatman daha iyi olur

melihyilmaz
12-02-2015, 09:31
şase nosunuda göndersen mesajla gene çıkmıyor. bi araba alıcaktım tramerinde ufak defek kazalar vardı. trefik şubade bi tanıdık vardı ona sorduk aracın pert kaydı çıktı. adamda böyle almış işin acaibi. çok saçma olaylar sen para alacaksın bu hizmet için sonra eksik bilgi gönderecen yapacakları işi s...

metin
12-02-2015, 09:47
yeni plaka değişikliği olan araçlarda belli bir süre çıkmıyor hasar kayıtları

murat89
12-02-2015, 09:50
mesaj yoluyla sorulan hasar kaydı net bi sorgu değil en sağlamı şase numarasından sorgulatman bunuda sigortacı yapiyor belirttiğin gibi şase nosunu isteyip sorgulatman daha iyi olur

en mantıklısı bu tanıdık bir sigortacı ile ilerlemen daha sağlıklı olur senin.

Hatta tc kimlik numaraları var ise araç sahiplerinin en ince ayrıntısına kadar inebiliyorsun.

halitilker
12-02-2015, 09:52
geçen bir arabayı sorguladım 1 tanesi anahtar kayıp çıktı diğeri Ktt ile çarpma diyor
sigortacıya sorgulattım oda bulamadı
sonra öğrendikki plakadan geliyormuş
ama onda bile şüphe oluşmadı değil

soch-vtec
12-02-2015, 10:01
benim araçta da 7 bin tl hasar kaydı görünüyordu tramer de sonra bende iken 2 hasar çıktı ama ben kaza yapmamıştım peşine düştüm hazine bakanlığı vs mailler görüşmeler sonunda 2.300 tl ye indi hasar kaydı. Sonra bir kaza eksperi ile tanıştım aracımı kontrol etti kendi sistemlerinden 2.300 tl yi teğit etti bazen fazla yazdıkları bile oluyor :D

chatlaxs
12-02-2015, 10:03
motor ve şasiden sorgulamak en garantisi, tramere bazen 1 harf 1 rakam yanlış geçiyor motordan sorgulayınca çıkmayan hasar şasiden sorgulayınca çıkabiliyor :)

İbrahim33
12-02-2015, 10:04
en iyisi motor no ve şase no ile sigortacına sordurmak.

dj ugurcan
12-02-2015, 10:09
özellikle galericiler bu işin çakalı olmuş. bir arkadaşıma e60 kasa bmw aldık. gerek 5664 gerekse şase numarasından sorgulattık bir problem çıkmadı. aracı aldıktan sonra kasko için sigorta şirketine gittiğimizde kasko yapamazsınız pert kaydı var aracın dediler. işin çakalları pert kaydını motor numarasına yazdırmış. arkadaşım ah etti kimsenin ahını almamak için de binmeye karar verdi. istese çok rahat satar ama o karakterde birisi değil. motor numarasına dikkat etmenizi öneririm

ilker AKTAŞ
12-02-2015, 11:11
arkadaşımda e46 3.20d var araçta değişen kesinlikle yok biliyoruz. Alırkende sorgulattık plakayı aradan 6ay falan geçti tekrar plaka sorgulattığımızda 35.000tl hasar çıktı araştırdık daha önceden bu plaka başka bi araçta takılı iken araç kaza yapıyor hasar ona ait aradan seneler geçiyo emliyet bu plakayı bize veriyo haliyle bizim araç hasarlı gözüküyor şaseden sorgulatınca temiz plakadan sorgulatınca pert en mantıklısı 150-200lirana kıyıp expertiz yaptırmak aracı almadan önce şimdi bizde satarken sıkıntı çekiyoruz

Şirzat
12-02-2015, 16:07
şase nosunuda göndersen mesajla gene çıkmıyor. bi araba alıcaktım tramerinde ufak defek kazalar vardı. trefik şubade bi tanıdık vardı ona sorduk aracın pert kaydı çıktı. adamda böyle almış işin acaibi. çok saçma olaylar sen para alacaksın bu hizmet için sonra eksik bilgi gönderecen yapacakları işi s... aynen bide 4 tl alıyolar mesaj başına o da kesin bilgi olmuyo

özellikle galericiler bu işin çakalı olmuş. bir arkadaşıma e60 kasa bmw aldık. gerek 5664 gerekse şase numarasından sorgulattık bir problem çıkmadı. aracı aldıktan sonra kasko için sigorta şirketine gittiğimizde kasko yapamazsınız pert kaydı var aracın dediler. işin çakalları pert kaydını motor numarasına yazdırmış. arkadaşım ah etti kimsenin ahını almamak için de binmeye karar verdi. istese çok rahat satar ama o karakterde birisi değil. motor numarasına dikkat etmenizi öneririm
İşte o kadar dalavere yapmışlarki insan istesede bulamıyo aslında bunun için ağır yaptırımlar getirilmeli ikinci el araç alımında hiç bir güven kalmadı

arkadaşımda e46 3.20d var araçta değişen kesinlikle yok biliyoruz. Alırkende sorgulattık plakayı aradan 6ay falan geçti tekrar plaka sorgulattığımızda 35.000tl hasar çıktı araştırdık daha önceden bu plaka başka bi araçta takılı iken araç kaza yapıyor hasar ona ait aradan seneler geçiyo emliyet bu plakayı bize veriyo haliyle bizim araç hasarlı gözüküyor şaseden sorgulatınca temiz plakadan sorgulatınca pert en mantıklısı 150-200lirana kıyıp expertiz yaptırmak aracı almadan önce şimdi bizde satarken sıkıntı çekiyoruz
Evet bide o şekilde plakalara işlenen hasar kayıtları birbirine karışıyo araçlarda anlayacağımız bu tramerin veri taban allakbullak