PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Plaka Değişikliği ?

RLe
15-02-2015, 22:06
Öncelikle herkeze merhaba.

Şehir dışından alınan araçlarda plaka değişikliği yaptırırken izlenecek yol nelerdir ?

Noter satışından sonra eski plakaya sigorta yaptırıp yeni plaka cıkınca zeyil mi ettirmemz gerekiyor ?

yeni plaka çıkartırken ne gibi evrak hazırlamamız gerekiyor ?

son olarakda özel plaka için yapılacak birşey var mı ne yapmamız gerekiyor ? ör: 07 MRA - ONR 07 gibi plaka bize ne kadar patlar ?

yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum ilginiz için teşekkürler.

GuneyOnur
15-02-2015, 22:39
Forumda konu açmadan önce arama yaparsanız bu sorularınızın cevabına daha kısa sürede ulaşmış olursunuz.

ECD
15-02-2015, 22:42
Merhaba
Bahsettiğiniz işlemi geçen günlerde yaptım hemen anlatiyim
1- Yeni araç aldım x plakalı, noterde satışını alırken plaka değişikliği talep ettim ve 210 tl ücret ödedim(plaka değişikliği istemezseniz 110 civarı)
2- Hemen sigorta şirketine gidip trafik sigortası yaptırdım
3- Emniyetten randevu aldım trafik tescil işlemleri adı altında
4- Randevu günü gittim ve ismimin baş harflerinin bulunduğu plakayı talep ettim. (ECD) 2000tlden açtıkları kapıyı 200tl havale yaparak aldım
5- Noterden itibaren elime geçen tüm belgeleri ruhsat dahil emniyette 'noter satışı' veznesindeki memura verdim ilgili olanları ayırdı aldı:)
6- Sigorta şirketine tekrar gittim ve zeyil yaptırdım
7- 10 dakika sonra yeni ruhsatımı ve plaka basım belgemi verdi, gittim plakamı bastırdım..

ECD
15-02-2015, 22:44
6 ve 7. işlemlerin yeri değişmesi lazım:)

RLe
15-02-2015, 22:45
Forumda konu açmadan önce arama yaparsanız bu sorularınızın cevabına daha kısa sürede ulaşmış olursunuz.

tamam dikkate alacağım kusura bakmayın.

RLe
15-02-2015, 22:48
Merhaba
1- Yeni araç aldım x plakalı, noterde satışını alırken plaka değişikliği talep ettim ve 210 tl ücret ödedim(plaka değişikliği istemezseniz 110 civarı)
4- Randevu günü gittim ve ismimin baş harflerinin bulunduğu plakayı talep ettim. (ECD) 2000tlden açtıkları kapıyı 200tl havale yaparak aldım
5- Noterden itibaren elime geçen tüm belgeleri ruhsat dahil emniyette 'noter satışı' veznesindeki memura verdim ilgili olanları ayırdı aldı:)
7- 10 dakika sonra yeni ruhsatımı ve plaka basım belgemi verdi, gittim plakamı bastırdım..

çok sağol şu 2000 tl den 200 tl ye nasıl çektin bi özelden yazsana bizde bi deneyelim taktiği :D tekrardan teşekkür ederim eline sağlık.

birde ikamet ettiğin şehirdeki emniyetten randevu aldın değil mi ?

34esat44
15-02-2015, 22:51
Merhaba

4. maddede herangı bırısı yardımcı oldumu yoksa tamamen kendı pazarlıgınızlamı oldu bu ıs ?