PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Biber Gazı ....

Yiğit G.
16-02-2015, 01:16
Arkadaşlar son olaylardan sonra benim hatuna kız kardeşime vs biber gazı alıp vercem çantalarında dursun... Ama çok çeşit var en çok satılan Nato marka imiş... Ama sahibinden de 5 tl yede nato var 15 tl yede... 5 tl lik olan sahtemidir ? Birde Jenix marka varmış çok satan iyimidir ? Bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

MertSerhanÖ.
16-02-2015, 01:18
sıcak bir yere koymayın.Kapıdaki göz'e falan.Çok sallanmayacak biryer olsun.Benim daha önce bir aracımda patladı farkında bile değilim dikkat edilmesi gerek.

fthdrn
16-02-2015, 01:27
Ben de hatuna anneme ablama almistim ikiser tane.
Otobüse minibüse bindirmem gerekiyorsa 5 dakikada bir arıyorum artık paranoya olduk iyice.

doush
16-02-2015, 01:27
Ben el feneri görünümlü elektroşoklardan almayı düşünüyorm ama ne kadar etkili olduğu da önemli.. alıp kendimde mi denettirsem bilemedim..

fthdrn
16-02-2015, 01:32
Doush sakına deneme ciddi anlamda baygınlık geçirirsin. Müdürde vardı dediğin aletten test ettik biz.

MertSerhanÖ.
16-02-2015, 01:32
Ben el feneri görünümlü elektroşoklardan almayı düşünüyorm ama ne kadar etkili olduğu da önemli.. alıp kendimde mi denettirsem bilemedim..

valla ben yarın alıyorum arkadaştan.Etkisini bilmem ama çatapata çıkarttığı sesten bile yeteri kadar ürküyosunuz.

MBuğra
16-02-2015, 01:35
Benim de 2 tane kizkardesim var universite de, ikisinde de biber gazi var.

Ama icim hic rahat degil. Keske kucuk yastan baslayarak silah egitimi, savunma sporlari egitimi verseydik. Bu tur olaylarin tek cozumunun bireysel silahlanma oldugu kanaatindeyim.

Allah bizi de onlari da, kotu insanlardan korusun.

doush
16-02-2015, 01:36
Doush sakına deneme ciddi anlamda baygınlık geçirirsin. Müdürde vardı dediğin aletten test ettik biz.

http://www.elektrosokaletleri.com/elektro-sok-cihazi-el-feneri-seklinde,-hem-el-feneri-hem-elektro-sok-cihazi-model-1101-164.html

şöyle bir şey olsun ki farkedilmesin çok da ne olduğu falan diye.. açıkçası bayılmayı göze alırım ya ihtiyaç olduğunda işe yaramazsa diye düşünüyorum.. hani bu link öyle gördüm de koydum da, bildiğiniz iyi bir marka varsa ben direk onu alayım

Berkan
16-02-2015, 01:37

cep telefonu gibi olanlarıda varda ayarı tutturamayıp tut çekle cok koymuyor galiba ama 5 saniye üstü tutarsanda sıkıntı oluyor sonucta alayı çin işi. ayrıca kalp civarınada yakın tutmamak lazım . olası heyecan ve streste belden asagı nasıl tutturabilir birazda sıkıntı o yönden.

nato iyidir buarada evde arkadas sıktıda agzımız yüzümüz 5-10dk gelemedi kendine yanmaktan :)

MBuğra
16-02-2015, 01:39
Beyler guvenilir bi yer varsa bu elektro sok icin toplanip beraberde alabiliriz. Ben 2 adet alirim.

Mutlu Değerli
16-02-2015, 01:42
Kız kardeşimi çok tembihliyorum bu konuda...

Dolmuşta, otobüste, metroda erkek yanına oturma gerekirse ayakta git vs. Biri sana bi müdahalede bulunursa 2 parmagını gözüne batır hiç acıma, sonrada bagırarak koş yardım iste diyorum. Biber gazı bulursam bende alıcam ona

fthdrn
16-02-2015, 01:52
Benim bahsettiğim elektro sok cihazını 150 liraya almıştı. Avrupa malıydı şirkette biri iddaaya girip üzerinde denemişti baldırına değdirmiştik. Adam bildiğin yere aktı gitti tüm eklemleri boşalmış vaziyette. Biz panikledik tabi baktık nabzı var bir iki dakikaya kendine gelmişti. Standart 220 volt elektiriğe yanlışlıkla temas etmiş biriydi daha önceden. 3-5 dakika sonra ayağa kalktı hafif baş ağrısı ile. 200 liramızı almıştı o zaman :)

Karakuş
16-02-2015, 01:59
Ne hallere geldik, ben en çok buna üzülüyorum. Paronayak olduk resmen.Bir de hatun milletine anlatamıyosun ki derdini... Yakın savunma ögretmek, öğrenmek en kesin çözüm.

dahan
16-02-2015, 02:16
benim torpidota vardı yunus çevirmesnde aldılar,neden alıyonuzda demedim 2 tane daha var bende,

dahan
16-02-2015, 02:19
benim torpidota vardı yunus çevirmesnde aldılar,neden alıyonuzda demedim 2 tane daha var bende,

bu arada bu nato çok etkili adamı perişan ediyo az bi odaya sıkmıştım kendimi zor attım dışarı

doush
16-02-2015, 02:21
Benim bahsettiğim elektro sok cihazını 150 liraya almıştı. Avrupa malıydı şirkette biri iddaaya girip üzerinde denemişti baldırına değdirmiştik. Adam bildiğin yere aktı gitti tüm eklemleri boşalmış vaziyette. Biz panikledik tabi baktık nabzı var bir iki dakikaya kendine gelmişti. Standart 220 volt elektiriğe yanlışlıkla temas etmiş biriydi daha önceden. 3-5 dakika sonra ayağa kalktı hafif baş ağrısı ile. 200 liramızı almıştı o zaman :)

tam olarak böyle bir şey lazım işte.. ve evet ne acıdır ki bu hallere gelmiş olmamız..

2jz
16-02-2015, 02:30

Markası neydi hatırlıyor musun? Böyle yüksek elektrik gücü olan, takılma falan yapmayan bi cihaz lazım banada

2jz
16-02-2015, 02:33
Biber gazı arayanlar için nato marka tavsiye ederim. Daha önceden gördüyseniz ambalajdan anlaşılıyor orjinal olup olmadığı. Kapalı alanda çok etkili. Evde denedik perişan etti

dahan
16-02-2015, 02:36
en iysi küçük bi tabanca kafasına sıkacaklar o arada bşka ötesi yok

Caesar
16-02-2015, 02:51
Ben kadıköyde askeri malzeme satan pasajdan aldım. Kendi üstümde denedim. Gittim 10 tane daha aldım. O derece yani.

Caesar
16-02-2015, 02:52
en iysi küçük bi tabanca kafasına sıkacaklar o arada bşka ötesi yok

Ne oluyosa şu mantıktan oluyor zaten.

Tecavüz eden itinde silahlı pozları var boy boy. Azcık insan taklidi yapsak milletce bunlar hiç olmayacak.

kadınar çıkmasın dışarı, onu vuralım bunu vuralım. Hayvanca yaşayalım en iyisi.

Kimse eğitimden söz etmiyor arkadaş. Asalım karı yapalım öldürelim gömelim. Yahu bir daha böyle şeyler olmasın diye insanları eğitelim. Cocuk yaştan.

Aileleri eğitelim mesela.

Bu herif o kıza tecavüz hakkını kendinde nasıl bulmuş bunu bir araştıralım ki nerede ne yanlış yapılmış bir görelim. O yanlışı diğer insanlar üstünde çözelim.

doush
16-02-2015, 03:02
Ben kadıköyde askeri malzeme satan pasajdan aldım. Kendi üstümde denedim. Gittim 10 tane daha aldım. O derece yani.

bu bahsettiğin biber gazı mı elektroşok mu abi?

İbrahim33
16-02-2015, 06:42
Biber gazını nato alın , bende var , ama kullanmak hiç nasip olmadı. Birde Doğuş'un linkini verdiği elektro şok'un aynısı var arabada , 1 sene önce bitpazarından 30 liraya almıştım. Cozurdaması bile ürkütüyor insanı. 2 tane salak arkadaşım alkollüyken birbirlerine şaka yapacaklardı güya , tam oynamayın şununla yeter demeye kalmadan , bir tanesi bağırarak küfür etmeye başladı :D Meğerse şok yemiş , birşey olmamıştı ama :D

İbrahim33
16-02-2015, 06:44
bu bahsettiğin biber gazı mı elektroşok mu abi?

Doğuş o linkini verdiğin bizim burada bulunuyorsa Adana'dada vardır %100. Bitpazarı , amerikan pazarı tipi yerlerde bulabilirsin şok cihazını.

ahmet_xy
16-02-2015, 07:29
ne hale geldik. bizki misafirperverliğiyle, alçak gönüllüğüyle, büyüğüne saygılı, küçüğüne sevgili bir Türk milleti olarak bilinirdik. savaştaki esirlere bile merhametli davranan bir milletin insanları nasıl böyle canileşti, vicdan ve merhametten yoksun bir hale dönüştü?

Volkann
16-02-2015, 07:49
varsa toplu alıncak bir yer benıde ekleyebilirisiniz.

ersandeniz
16-02-2015, 08:03
ne hale geldik. bizki misafirperverliğiyle, alçak gönüllüğüyle, büyüğüne saygılı, küçüğüne sevgili bir Türk milleti olarak bilinirdik. savaştaki esirlere bile merhametli davranan bir milletin insanları nasıl böyle canileşti, vicdan ve merhametten yoksun bir hale dönüştü?
kızanlar olacak ama çok küçük bir azınlığımız öyleydi, geri kalanı güçsüz olduğu için, adaletten korktuğu için gerçek yüzünü açığa çıkartamıyordu, ya da türk aile yapısı içinde olaylar kapatılıyordu(ensest taciz olayları)
Ama şimdi adaletten korkan yok, herkes kendinde hak olarak görüyor, inanın bir çok kişinin kafasında(bu forumda olmasa da dışarıda) "acaba açık mı giyinmişti, okuldan çıkıp hemen eve gitseydi olmazdı" tarzı sorular var, ki bence o şerefsiz herif savunmasında bunları kullanacak(şekil 1-a http://www.milliyet.com.tr/mahkeme-ahlak-bekciligine-soyundu-gundem-2014352/)

Bu toplumun çoğunun namus anlayışı, "eğer birşey yapılacaksa ben yaparım, benim ailemin kadınları dışındakiler o... ve herşeyi hakediyorlar"dır. Askerde eğitim sırasında yoldan geçen kıza "off off" diyen askere "yoldan geçen senin kız kardeşin olsa, biri laf atsa nolur" dedim, adam sanki kızkardeşine küfretmişim gibi "yanlış konuşuyorsun" dedi, bana saldırdı..

O yüzden bu ülkeden cacık olmaz, 5 aylık kızım var, bu ülkeden kurtulması için elimden geleni yapacağım..

PiscocuK
16-02-2015, 08:16
beyler ufak çaplı biber gazı elektro şok tamam da konu amacını aştı neredeyse toplu tüfekli bazukalı silahlanmaya geçeceksiniz
hayır hiç bu tarz durumlarla karşı karşıya geldiniz mi bilmiyorum ama can tatlı
o anlık heyecanla 220 yi yanlış yere verirseniz sonra ben ne yaptım diye çok düşünürsünüz.Limit aşımına çıkmayın standart şeyler iyidir bende düşünüyorum aracımda bulundurmayı

gerçi Allah göstermesin bir olay çıksa trafikte sen biber gazını çekene kadar adam pompalıyla iki el sıkıyor.

Skyhawk34
16-02-2015, 08:19
Biber gazı saldırganda işe yarıyormu sanıyorsunuz ?

Adam o noktaya gelene kadar kim bilir kaç defa biber gazı soludu

Ayrıca şunu belirteyim burada bu konuyu açıyorsunuz fakat biber gazı suç aleti olarak kabul ediliyor yönetimin başı ağrıyabilir.

http://www.sabah.com.tr/gundem/2013/08/23/yargitay-cantadaki-biber-gazi-silahtir-dedi

Tunacan
16-02-2015, 09:00
Arabada hem biber gazı mevcut hem de elektro şok.
Geçen sene bir EGO şöförü üzerinde denememe ramak kalmıştı ki yolcuları aldı adamı.

Devir kötü, kolla g.tü. Bizi, toplumu, bu hale düşürenler utansın..

Mpower
16-02-2015, 09:17
Abi zamanın da almıştım natodan 2 tane sınıfta filan çok az fıss etirince sınıf koridor kim varsa boğuluyodu 2 sinide polise kaptırdım.Sonra geçenlerde yine aldım arabanın içinde sıcaktan patlamış arabada bir yere dokununca elimiz filan yanıyordu baya iyidir yani.

Nameless34
16-02-2015, 09:33
Biber gazının çok etkili olacağını zannetmiyorum, gözü dönmüş daha dönce bunu belki onlarca defa denemiş bir mahlukat karşısında bayanın can havli ve panikle o gazı kendine doğru ya da kendisinin daha çok etkileneceği şekilde sıkabileceği ihtimalini unutmayın. Elektroşok tabancası en mantıklı seçim olur bence ama maalesef kadınlarımızın biraz da savunma sanatı öğrenmesi gerekiyor, çünkü bu cehennemde yaşamak bunu gerektiriyor.

Berkan
16-02-2015, 09:40
bayan için sok bence cok abes olucaktır. basmak için kol boyu mesafede yaklasmak lazım. Allah korusun ters durumda cantadan cıkartıp tusuna basıp o can havliyle adamı tutturana kadar cok zaman geçer yada olduda tutturamazsa karsı taraf o aleti ele gecirirse sorun en büyüğü olur.
enazından biber gazını agzının ortasına sıkması icin dibine girmesine gerek yok uzaktan kokusu bile yeter. karsı taraf ah gözüm kaşım vs diyip 3-5 saniyelik kıvranması bile kişinin kacması bagrınıp cagrınma yardım isteme kosma vs gereken zamanı saglar.

mustafaa_akca
16-02-2015, 09:46
Polis olan kuzenim ewde birakmis 5 sene once nato marka biz tabi bilmioruz..annem parfum die banyoya koymus bende dustan sonra bu ne die sikmistim per perisan etmisti beni..kaldiki taksim divan otelinde calisiyorum o kadar biber gazi yedim onunkisi kadar hicbiri etkili olmamisti

EserBodrum
16-02-2015, 09:53
İStanbulda nerden bulabilirim orjinal nato biber gazı veya elektroşok satan dükkan?

Kadyr
16-02-2015, 10:16
normal av dukkanlarında oluyor nato

Yiğit G.
16-02-2015, 10:18
Biber gazı daha etkili.Elektroşok bayanlarda işe yaramaz.Düşmanla yakınlaşması lazım kullanması için o zamana kadar adam kolunu kıvırdıgı gibi elinden alır.Ama kaliteli bir biber gazı adama yaklaşmadan yüzüne dogru sıkmak yeter mahvolur adam.15 dakka kafasını kaldıramaz deneyin görün.

Bu arada piyasa satılan o fener elektro şok işte 50 liralık 100 liralık elektro şoklar bir işe yaramıyor.Biz arkadaşlarla aramızda en çok kim kaç saniye koluna tutacak diye oynuyoruz o aletle.. O kadar yaramaz yani.Asıl gerçek olan amerikan menşeili olanlar fena.Onlar kötürüm yapıyor yere yıgılıp kalıyorsunuz.

Yiğit G.
16-02-2015, 10:19
mesela şu orjinalmidir sizce ? Orjinalse 10 adet alıcam ....

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-diger-her-sey-sira-disi-urunler-nato-biber-gazi-kisisel-guvenlik-urunu-hizli-kargo-198955895/detay

Blackbird
16-02-2015, 10:50
Nato ile Jenix arasında işlevsel bir fark yokmuş ikiside iş görüyormuş, Jenix in fiyatının pahalı olmasının sebebi kağıt üzerindeki izin işlerini halletmiş olması falan filan vs...

Nato yu kadiköy asker çarşısı, karaköy alt geçit ten 10 tane alacağım dediğim zaman tanesini 3,5 tl den veriyorlar, Jenix te ''hepsiburada hemen insanların tedirginliğini fırsat bilip kampanya yapmış'' 9 küsür liraya indirmiş.

burakcan
16-02-2015, 11:27
Etki olarak en iyisi natodur birde kullanirken ruzgarin arkanizdan esmesine dikkat edin kendinizde etkilenirsiniz tasima olarakda kemere takilan kilifini bulursaniz cok ii kulanimi cok kolay ve etkilidir

oğuz
16-02-2015, 11:30
kapalı alanda sıkmakta sıkan kişiyi etkileyebilir buda tehlikeli bi durum

Yiğit G.
16-02-2015, 11:36
nato çok sahtesi var yazmışlar cesaret edemedim , 10 tane aldım arkadaşlar bundan jenix ... ailemdeki tük bayanlara vericem 1 adet.

http://www.hepsiburada.com/liste/jenix-biber-gazi-goz-yasartici-sprey-jnx3079/productDetails.aspx?productId=evjenix3079&categoryId=162876&SKU=EVJENIX3079

Er34
16-02-2015, 13:16
Biber gazı sıkmanın hukuk sistemimizdeki yeri nedir ? Bir ara bıçaklamakla aynı suç diyenler vardı.

h.savas
16-02-2015, 13:50
dedeler bende iki tane alıcam sizce hangisi nato mu jenix mi ....

5500
16-02-2015, 14:08
En güzel 40-50 verip bu elektro şok cihazlarından almak. Biber gazı patlar çatlar sakat iş.
Bu elektroşokların sesi bile yetiyor çatır çutur.

Anıl E.
16-02-2015, 14:20
Ablam zaten istanbulda bulunduruyor ama benim kız arkadaşıma da lazım anneme de alıcam ayrıca. Biber gazını da alalım elektro şok nedir nasıl kullanılır nereden temin edebiliriz arkadaşlar ?

Runo
16-02-2015, 14:59
Bende yaklaşık 10 nato, 1 elektro şok, ayriyetten polislere dağıtılan teleskopik jopun aynısı var. Hepsini Adanadan getirttim. Jop ile savunma ve kullanım taktikleri var öğrenilmek istenildiğinde gayet basit.

Ben arabamdan eksik etmem, uzun pardesü giydiğimde de jop kılıfını kemerime takıp dolaşırım, bu zamanda bıçaksız gezen kalmadı...

JDM VTİ
16-02-2015, 15:02
elektro şok cihazı acayip sert bişey arkadaşlar.
boyut olarak ufak tercih edin bayanlar için.

biber gazını da ilk aldığınızda sıfırken hafif bir püskürtün, içindeki basınç azalıp daha düz ve hedeflenen yere üfleyecektir.

SULTANOGLU
16-02-2015, 15:10
Bende yaklaşık 10 nato, 1 elektro şok, ayriyetten polislere dağıtılan teleskopik jopun aynısı var. Hepsini Adanadan getirttim. Jop ile savunma ve kullanım taktikleri var öğrenilmek istenildiğinde gayet basit.

Ben arabamdan eksik etmem, uzun pardesü giydiğimde de jop kılıfını kemerime takıp dolaşırım, bu zamanda bıçaksız gezen kalmadı...

nerelerde dolaşıyorsan biz oralara gelmeyelim. Ben GTA da bu kadar dolu dolaşmıyorum.

Runo
16-02-2015, 15:20
nerelerde dolaşıyorsan biz oralara gelmeyelim. Ben GTA da bu kadar dolu dolaşmıyorum.

:D:D o kadar dolu dediğin haftada bir iki kez jopla çıkıyorum abi, onu da çok görme :)

burakgunay
16-02-2015, 15:37
:D:D o kadar dolu dediğin haftada bir iki kez jopla çıkıyorum abi, onu da çok görme :)

bu nasıl bişey, haftada 1-2 gün mü riskli yani hayat? o gunlerı neye gore seciyorsun?

freelife
16-02-2015, 15:39
Burda bayanlar için ruj şeklindede var biber gazı, http://elektrosoktabancasi.org/12-nato-biber-gazi-spray.html

S.Mert
16-02-2015, 15:41
Abi zamanın da almıştım natodan 2 tane sınıfta filan çok az fıss etirince sınıf koridor kim varsa boğuluyodu 2 sinide polise kaptırdım.Sonra geçenlerde yine aldım arabanın içinde sıcaktan patlamış arabada bir yere dokununca elimiz filan yanıyordu baya iyidir yani.

kardeşim bursada nerden aldın orjinal nato

fthdrn
16-02-2015, 15:43
Yemişim hukuki boyutunu. Biri benim namusuma göz dikecek ben o sıra 155 i mi arayacağım ?
Hatuna anneme ablama tembihliyorum yalnız başınaysanız Çantanızda değil elinizde tutucaksınız biber gazını diye. Paltolarının ceplerine koyuyor onlarda.

Yiğit G.
16-02-2015, 15:44
Nato ile Jenix arasında işlevsel bir fark yokmuş ikiside iş görüyormuş, Jenix in fiyatının pahalı olmasının sebebi kağıt üzerindeki izin işlerini halletmiş olması falan filan vs...

Nato yu kadiköy asker çarşısı, karaköy alt geçit ten 10 tane alacağım dediğim zaman tanesini 3,5 tl den veriyorlar, Jenix te ''hepsiburada hemen insanların tedirginliğini fırsat bilip kampanya yapmış'' 9 küsür liraya indirmiş.

valla hocam cesaret edemedim 3 liralık seyi almaya.. Sonuçta can bu düşünsene ben veriyorum kardeşime , nişanlıma vs savunmak için çıkarıyor ve boş sıkıyor işe yaramıyor.. düşün düşeceği durumu.. Bu yüzden cesaret edemedim jenix aldım.hatta 10 taneden 1 tanesini kendime sıkıcam.Etkisini görmem lazım.Yazarım burayı ne oldugunu :)

freelife
16-02-2015, 15:49
Ben jenix resmi olarak taşınabilir diye okumuştum ( yalnış hatırlamıyorsam )

h.savas
16-02-2015, 15:49
valla hocam cesaret edemedim 3 liralık seyi almaya.. Sonuçta can bu düşünsene ben veriyorum kardeşime , nişanlıma vs savunmak için çıkarıyor ve boş sıkıyor işe yaramıyor.. düşün düşeceği durumu.. Bu yüzden cesaret edemedim jenix aldım.hatta 10 taneden 1 tanesini kendime sıkıcam.Etkisini görmem lazım.Yazarım burayı ne oldugunu :)

abi senden haber bekleyeceğim... ona göre hareket edicem

freelife
16-02-2015, 15:55

Jenix ile ilgili sende görüşlerini yazarsan herkese fikir olur .

Runo
16-02-2015, 15:56
Ben bahsettiğim ürünleri bu siteden almıştım. Adanada olan arkadaşlar belki mağazayı biliyorlardır, yardımcı olurlardı

http://www.askeriavurunleri.com/index.php?do=static/contactus

freelife
16-02-2015, 15:58

Pardon yalnış oldu :), bende jenix için beklemedeyimde ..

hkkcn
16-02-2015, 16:09

tavsiye ederim takside çalışırken araçta vardı çok fena birşey yalnız bu şok ciazını karşındakine yaptığında sana dokunursa senide çarpabilir :)

Draniela
16-02-2015, 16:15
Ben bile sinirden başımı belaya sokmayayım diye biber gazı koydum arabaya. Yoksa adam harbiden cinayet işler bu trafikte. Bizimkilerin yanında da var bulunması iyi bence.

Bu arada arabada vitesin önündeki boşluğa koyuyorum ben yaz gelince sıcakla birlikte herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım ?

freelife
16-02-2015, 16:36
Jenix için şöyle bir deneme videosu var

http://youtu.be/Rwd7GnXblEk

BarKing
16-02-2015, 17:32
http://youtu.be/bccPerZKNAo?t=57s

Bunlardan alcan... iri yari herifleri bile b.k cuvali gibi yere seriyo

http://www.taser.com/products/self-defense-products/taser-x2-defender

fa'R'uk
16-02-2015, 17:40
arkadaşlar fazla seçenek aramanıza gerek yok nato iyidir iş görür fazlasıyla, bayrampaşa çeviğin orada yada emniyet askeri malzeme satılan yerlerde rahatça bulabilirsiniz, sivile satılıp satılmadığını hiç sormadım satışında sorun filan olursa biri toplasın para gidip toptan ben alıp vereyim.

Nightfish
16-02-2015, 18:02
Araçta taşırken dikkat edin. Arkadaşımın aracında giderken torpidodan bi ses duyduk, torpidoyu açtık ölüyorduk. Patlamış zımbırtı, torpidoyu açtığımız an dümdüz etti bizi kaza yapıyorduk.

safaks
16-02-2015, 18:03
Korkudan hatunun çantasına biber gazı veriyorduk. Anasını satim her avm girişinde problem çıkarıyolardı. Ne mantık anlamadım. Araçta görse polis el koyuyor. Nasıl bir ülkedeyiz. İnsanın kendini korumasına bile izin vermiyorlar. Elektro şoklarda durum ne bilmiyorum.

OMTechJr.
16-02-2015, 18:49
biber gazlarının çoğunun içinden çıkan madde fos. çok denedim adam akıllı bitane göremedim çoğu sahte kör etme ihtimali olabilecek maddeler. sıkılırsa adamdan kendinizi korursunuz belki ama o daha size saldırmamıştır kendimi savundum da diyemezsiniz sizin başınız ağrır. hoş mersindeki kızcağıza onu yapacaklarına kör olsalardı daha iyiydi ya..

zaten bildiğim kadarı ile ithalatı satışı kullanımı yasak. el konmasının temel sebebi de bu zaten. elektro şok ile ilgili hiç bir bilgim yok. ama ne yapıp edip bir şekilde korunmak lazım...

Faruk'S
16-02-2015, 18:55
nato biber gazı tavsiye ederim bende ciddi manada çok etkili

SPORTING
16-02-2015, 19:26
Arkadaşlar tahtakaledeyim isteyen varsa fiyat alabilirim biber gazı ve şok cihazı için.

TigeR
16-02-2015, 21:07
Ben bahsettiğim ürünleri bu siteden almıştım. Adanada olan arkadaşlar belki mağazayı biliyorlardır, yardımcı olurlardı

http://www.askeriavurunleri.com/index.php?do=static/contactus

Amerikan pazarında yeri.Nato 5TL idi 7.5TL olmuştu en sonda yine de5e bırakıyorlar.Ben de kız arkadaşıma almıştım bayağı etkili.

TigeR
16-02-2015, 21:13
Polisin alma sebebi astım hastası olanlara sıkılırsa boğma ihtimali filan var diye.Avmlerde çanta sokulan cihazlarda görüp alıyorlar ama üstünüzde geçerse makine görmüyor.
jenixin deneme videosu bana tırt geldi pek etkili değil gibi aldığım nato aşırı kuvvetliydi

Runo
16-02-2015, 21:27
Amerikan pazarında yeri.Nato 5TL idi 7.5TL olmuştu en sonda yine de5e bırakıyorlar.Ben de kız arkadaşıma almıştım bayağı etkili.

Evet bilen biri çıkması iyi oldu :) Bende gerek duyduğumda veya isteyen olduğunda buradan alıyorum veya öneriyorum

schizophrenic
16-02-2015, 21:45
arkadaşlar ben kendim dahil tüm aileme aldım , nato jenix ' den daha iyidir ikisinide kullandım . Av malzemeleri satan yerden 10 ' tl ye temin edebilirsiniz hiç uğraşmayın netten fln

https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfp1/v/t1.0-9/p280x280/10486960_10205625621111059_1509253567559621726_n.j pg?oh=fcd038372270145629b933be62dba5f9&oe=554E4AE8&__gda__=1435854097_8c29fe72c0ee3294b34e009d359cfd8 a

burakcan
16-02-2015, 22:17
nato çok sahtesi var yazmışlar cesaret edemedim , 10 tane aldım arkadaşlar bundan jenix ... ailemdeki tük bayanlara vericem 1 adet.

http://www.hepsiburada.com/liste/jenix-biber-gazi-goz-yasartici-sprey-jnx3079/productDetails.aspx?productId=evjenix3079&categoryId=162876&SKU=EVJENIX3079

Keske nato alsaydin biz bu markayi test ettik malesef nato kadar etkili degil

cgnozdmr
16-02-2015, 22:21
arkadaşlar ben kendim dahil tüm aileme aldım , nato jenix ' den daha iyidir ikisinide kullandım . Av malzemeleri satan yerden 10 ' tl ye temin edebilirsiniz hiç uğraşmayın netten fln

https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfp1/v/t1.0-9/p280x280/10486960_10205625621111059_1509253567559621726_n.j pg?oh=fcd038372270145629b933be62dba5f9&oe=554E4AE8&__gda__=1435854097_8c29fe72c0ee3294b34e009d359cfd8 a

ankarada nerden aldın ? kesin olarak orjinalini almak istiyorum sonra fıs çıksın istemiyorum.?

schizophrenic
16-02-2015, 22:36
ankarada nerden aldın ? kesin olarak orjinalini almak istiyorum sonra fıs çıksın istemiyorum.?

tandoğanda mke ' nin karşındaki silah bayisinden garanti bankası yanı

freelife
17-02-2015, 00:04
natodan link olarak verebileceğiniz güvenilir bir yer yokmu yada Anadolu yakasında önerebileceğiniz bir yer.

Emre İlbi
17-02-2015, 00:07
Arkadaşlar bende almak istiyorum, Kayseri'de var mı bilmiyorum,

internetten de alabilirim, yeter ki sağlam olsun, önerilerinizi bekliyorum

B16
17-02-2015, 02:48
http://www.amazon.com/gp/product/B001CZ9MRY/ref=as_li_ss_tl?ie=UTF8&camp=1789&creative=390957&creativeASIN=B001CZ9MRY&linkCode=as2&tag=seldefnin-20

https://www.youtube.com/watch?v=XHAOP4rgZPo

Yiğit G.
17-02-2015, 03:00
Keske nato alsaydin biz bu markayi test ettik malesef nato kadar etkili degil

valla benim netten okuduklarımda nato dan daha etkili oldugu yazıyordu.Ve daha uzaga sıktıgı. hatta şimdi denk geldiklerimi yazayım

-Jenix kalitelidir. Nato is gormez.

-Kesinlikle jenix

-Jenixi eline sık elime sıktım elim bile yandi

-oldukça etkili bir biber gazı markası. en iri kıyım magandayı bile etkisiz hale getiriyor. evet kullanmamak gerek böyle şeyler ama büyük şehirlerde araç kullanan biriyseniz eğer mutlaka aracınızda elinizin altında bulunması gerekir

- ilk av bayisine kendimi atıp 15 liraya aldığım biber gazı. nato biber gazından kesinlikle daha iyi. nato'nunki bunun yanında limonlu soda gibi kalıyor.

Ayrıca polisin sıktıgı gaz da jenix miş...

http://i.imgur.com/GzN8VoR.jpg

Ben zaten kendim de test edicem o zaman anlaşılır ne oldugu :)

kunteper
17-02-2015, 07:30
Yalniz deneyeceksen acik alanda yapabilir misin

murat-m
17-02-2015, 07:38
hanımlara biber gazını taşımaktan ziyade etkili bir şekilde karşısındaki tehdit oluşturacak unsura en hızlı şekilde nasıl düzgün bir şekilde sıkar ve taşır o konuda bilgilendirmek gerek. tehdit ve hızlı gelişen bir saldırı anında o karmaşık çantadan arayıp bulmaları ve düzgün şekilde püskürtmeleri zor olur. Bu sebepten kalabalık ve ya çarşının karıştığı olası durumlarda mümkün mertebe en kolay ulaşabilecekleri (mont cebi v.s) yerde tutup işaret parmağı ile değil baş parmakla sıkmalıdırlar. Allah tüm sevdiklerimizi asalak psikopat ruh hastalarından uzak tutsun.

freelife
18-02-2015, 01:25
Bugün cevizli e- köprü altında birkaç araç durmuş kadınlar dahil herkes birbirine girmişti tekme tokat kavga ediyorlardı, kadınların ellerinde biber gazı sıkıp duruyorlardı ama herkese ..kullanmayıda öğretmek lazım

Yiğit G.
20-02-2015, 11:00
biberler geldi..

http://hizliresimyukle.com/images/2015/02/20/10951436_10205486266063378_9120837533691984059_n.j pg

evet dediğiniz gibi kullanmayıda öğretmek lazım.Mesela panikle değil panik yapmadan ve sıkacagını belli etmeden sıkması gerektiğini anlatmak lazım.Yüzüne çeviripde sıkmaya başlamak değilde , yüzüne elini haraket ettirirken sıkmaya baslaması lazım gibi gibi

Yiğit G.
20-02-2015, 11:15
çok fena abi sakın denemeyin.Havaya sıkıp koklamak gibi bir hata yaptım.Hala ağlıyorum ve hapşuruyorum.