PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aramızda menüsküs operasyonu olan varmı?

Ahmet Saraçoğlu
22-02-2015, 16:37
Beyler annem umreye gitmeden istanbulda basit bi sendeleme sonucu yere düşüyor , o sırada sağ diz işlevi yitiriyor.Eklem hareket ettiği esnada düşecek gibi oluyor.O şekilde umreye gidiyor , bir hafta tekerlekli sandalyede geçtikten sonra tr ye geldiğinin pazartesisi doktora götürdük.Emar çekildi.Doktor menüsküs yırtığı olduğunu söyledi.Birkaç gün çaba gösterip yürümeye çalışmasını , olmazsa operasyon yapacağını söyledi.Herhangi bir olumlu ilerleme olmayınca da geçtiğimiz salı amilyat oldu.Fakat salıdan pazara geçen süreçte ağrılar acı belli bi şekilde azalsada halen yürümeye dair bi gelişme yok.Halen evde , dışarıda tekerlekli sandalye ile geziyor.Menisküs yırtığı operasyonu sonrası tabloda hemen iyileşme söz konusumu?Emin olmamakla birlikte bir menüsküs alınması , birde menüsküs yırtığının dikilmesi şeklinde iki tip operasyon varmış.Bizimkisi menüsküs yırtığının dikilmesi.Bu opersyonu geçirmiş kimse varmı?Acı veya uzun süreçli yürüme olayı sorun değil acele yok ama yürümeye dair hiçbi ilerleme olmayınca merak ettik birsıkıntımı var diye?Tedavi süreci nasıl ilerliyor?

rebeloghy
22-02-2015, 17:25
Ahmet abi öncelikle geçmiş olsun.

22.01.2015 te çapraz bağ ve menisküs ameliyatı oldum. Benim çapraz bağ kopuk , menisküs yırtığı vardı. Durum çok farklı diye düşünmeyin çünkü doktorum demişti ; eğer ameliyatta menisküs temiz bulursak sadece çapraz bağ yapacağız , 1 haftada günlük hayatına döneceksin. Ameliyattan sonraki gün yürüyeceksin diye.

Menisküs yırtık olup tamir yapılınca 6 hafta üzerine basmak yok dedi.

5. haftaya geldim , dizimde bir alet var 110 derece kırmama izin veriyor 5. haftadan beri. Fakat daha 110 derece tam kıramıyorum. Yürümek daha yok.

Özetle korkmayın menisküs tamirinde genel durum 6 hafta üzerine basmamak oluyor diyorum.

Ahmet Saraçoğlu
23-02-2015, 10:29
kardeşim sanada acil şifalar , menüsküs te öyle uzun bir süreç olacağını bilmiyordum.Ağrı acı azalması oldu dediğim gibi ama yütümeye dair bi gelişme olmadığı için panikledik.Dizde herhangi bi alet vs yok sargı harici.. bacağı kırıp oturabiliyor , veya düzeltip uzanabiliyor ama eli yardımıyla.Bacağın kendi kendine hareketi söz konusu değil.

Ahmet Saraçoğlu
24-02-2015, 09:07
Güncel diyelim.hiçbi ilerleme yok.benzer operasyon geçiren başka arkadaş varmı?