PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : avrupa yakasi / far bugu problemi

wolrath
23-02-2015, 09:07
Sol farim bugu yapiyor ve yanmadigi surece gitmiyor. Duzgun bir yerde hallettirmek istiyorum . Fartuning maslak diyor herkes ama onlar da sokup getirin dedi. Kendisi tum islemleri halledebilecek bir yer biliyor musunuz ? aurise Bostancida yaptirmistim 1 senede kendinden gecti. Balta olmayan bir yer tavsiye ederseniz sevinirim. 3kurus fazla olsun duzgun olsun istiyorum.tesekkurler simdiden.

melihyilmaz
23-02-2015, 09:15
yanlış hatırlamıyosam gene bu forumda duydum farın içindeki bütün farları yakıp uzunlarda dahil önüne beyaz kagıt yapıstırıp 1 2 saat bekliyosunuz far normale geliyor diye

wolrath
23-02-2015, 09:26
Onu okudum lakin farin in kisminda beyaz iz birakmaz mi ?

Sezgin
23-02-2015, 09:27
arka far kapagını açıp kapalaı garjada bır gun bekletmeyı denedınız mı ? Ben bu sekılde bı xenonlu aracın bugu olayını gıdermıstım.

Ufuk
23-02-2015, 09:48
arka far kapagını açıp kapalaı garjada bır gun bekletmeyı denedınız mı ? Ben bu sekılde bı xenonlu aracın bugu olayını gıdermıstım.

Eğer farda çok ufakta olsa bi sızıntı varsa geçici gözüm olur bu dediğiniz.
İlk yağmurda yada yıkamada o sızıntıdan içeri tekrar su girer ve yine aynı olay olur. Ama dediğiniz yöntemle kuruyor farların içi evet :)

burakgunay
23-02-2015, 09:51
ona kalırsa far kapagını açıp içine saç kurutma makinesi tutulsun, hallolsun. ama sonra ne olacak?
Abi bi kaportacıda 5 dkda sökülür tampon far, o dediğin yer iyiyse işlerinden eminsen söktür tamponu farı götür risk alma derim.

Mr.K
23-02-2015, 10:58
Florya beşyol sanayide mr.garage var hallederler diye dusunuyorum.
Ramazan Mesut kardeşler. Eger ters dusuyo uzak dersen de,kendin dene derim baska guvenebilcegim kimse yok cunku :)

Sezgin
23-02-2015, 11:06
benım dedıgım kırık catlak vs yok ise. Varsa zaten geçici çözüm olur. Ama sanmıyorum kı kırık patlak olsun. Far açınca ısınarak geçiyormuşta zaten, birebir bendeki sorundu bu. Sıfır arabada başıma geldi. ( ortalama 7000 civarı iken ).

wolrath
23-02-2015, 15:08
Arayip konustum. Mr garage dayim cumartesi gunu aksilik cikmazsa :)

Low-Rider
23-02-2015, 15:51
Dükkan adı: fartuning
Verilen Hizmet: farı kendiniz sökün getirin

Ozan Özer
23-02-2015, 21:04
Iyiki motor işinde değiller..Motoru sökün getirin;toplayalım...

Dragger
23-02-2015, 21:43
Öyle anlık buğu oluyorsa arka kapaklardan birini çıkartınca buğu gider.

Daha rahatsız edici bir durumsa Onurun da dediği gibi Mr.Garage halleder. Benim farlarımı kusursuz yapmışlardı.

wolrath
23-02-2015, 22:09
anlık degıl. sag far gıdıyor ama sol far duruyor. daha da artıyor hatta far sonunce. mr garage a gıdecegım tuv den sonra. teskurler.

Hakan-N
23-02-2015, 23:22
zamanında içine bir damla bile su girse o su görünmese de tamamen kurutulmadığı sürece suyun nemi sürekli bugu yapar sıcak ortamda far kapakları açık 2-3 gün bekletin tamamıyla kurusun ama eğer sorun farın su sızdırmasıysa o zaman farın camının birleşme yerlerinden düzgünce siyah silikon geçmek lazım ki onuda farcılar daha iyi yapar