PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İstanbul-beypazarı yol tarifi.

Slmcnsl
27-02-2015, 08:06
arkadaşlar merhaba.
yarin aile ile bir beypazarı gezisi yapacağız.
istanbuldan en kısa yol hangisi ?
aracımda yay var , yollar bozukmu?
km olarak en kısa yolu mu yoksa rahat olani mi seçmeliyim?
şimdiden cvplarınız için teşekkürler.

Ozan Özer
27-02-2015, 09:00
2hafta önce Beypazarı'na gittik aileyle..
Giderken Sünnet Gölü ve Göynük'e uğrayacağımız için farklı bir rotadan gittim.(Google maps'e göre rota belirledim)
Dönüşte aynı şekilde yine haritadan çıkan rota ile direk olarak dönüş yaptım.Çayırhan-Nallıhan-Dolayüz-Tosunlar-Dedeler-Akyazı istikameti.
Tem'den çıktıktan sonra belirli bir yere kadar yol güzel diyebilirim ancak dağ çıkış / inişlerindeki virajlar sonrasında bozuk yollarla karşılaşacaksınız diyebilirim..Ülkemizin asfalt durumu *****;dönüşte bolca zıpladık,çukurları farkedebilmek için gözümü yoldan ayırmadım desem yeridir..İllaki farklı bir yoldan giden,daha çok bilgisi olan bir arkadaşımız vardır forumda.

Tunacan
27-02-2015, 09:28
İstanbul-Ankara arası otobandan gelin. Sincan OSB tabelasından çıkın. Ayaş İstikametinde devam edin. Zaten o yol sizi Beypazarı'na götürecektir. Hem temiz yol budur. Ancak yolun keyifli hiçbir yanı yoktur.

HkN
27-02-2015, 11:20
İStanbuldan Akyazı'dan çıkıp mudurnu üzerinden Nallıhan en yakın. Bizimkiler devamlı orayı kullanıyorlar(Özellikle Çayırhanda akraba çok). En son kızkardeşim oraya gelin gitti İstanbuldan dediğimiz yoldan gidip geldik. Dokurcun taraflarında bir alabalık tesisi var oraya mutlaka uğrayın :) Birde mudurnunun içine girip biraz dolaşmıştık :)