PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arabistan yeni trafik cezaları

kelalper
10-03-2015, 22:12
Buyrun arkadaşlar Suudi Arabistandaki yeni trafik cezalarına. Hız yapmak ben oradayken 1 gündü. Dikkatsiz kullanmanın cezası 2 gündü. Keşke bizde de aynısı uygulansa. Adamlar 20 gün artı 20 kırbaç diyor.

http://i.hizliresim.com/9VAR7k.jpg (http://hizliresim.com/9VAR7k)

Tolga-R
10-03-2015, 22:13
Buyrun arkadaşlar Suudi Arabistandaki yeni trafik cezalarına. Hız yapmak ben oradayken 1 gündü. Dikkatsiz kullanmanın cezası 2 gündü. Keşke bizde de aynısı uygulansa. Adamlar 20 gün artı 20 kırbaç diyor.

http://i.hizliresim.com/9VAR7k.jpg (http://hizliresim.com/9VAR7k)

Şeriatın kestiği parnak acımaz diyrosun yani :) Suphanallah

Sadık Özyer
10-03-2015, 22:15
1 gün ne yapılıyor ? Kazığa mı oturtuluyorsunuz ?

Ahmet Saraçoğlu
10-03-2015, 22:27
cezalar bu kadar katıysa o elemanlar hala nası o drift olaylarını yapabiliyor?

fthdrn
10-03-2015, 22:28
1 gün ne yapılıyor ? Kazığa mı oturtuluyorsunuz ?

sadık öyle bir yazmışsın ki ucu çok tehlikeli :D

o değilde kırbaççıların belli bi vurma hızları var mı ? adam kayırma yaparlar mı acaba :D

academian97
10-03-2015, 22:39
Reckless driving dediği arap driftçileri ve araçta bulunanları ilgilendiriyor galiba, bizde de kırbaç olayı olsa bazı öküzovskiler üzerinde zevkle uygulayabilmek isterdim.

http://youtu.be/lfiwcrgnLS4

Volkann
10-03-2015, 23:11
bu cezalara o driftciler hala dönuyorsa helal olsun o adamlara

yigit06
11-03-2015, 07:28
Ceza dediğin öyle olur. Bir kişi ceza yememek için kurallara uymalı fakat bir de kurallara neden uyması gerektiğinin eğitimi verilmeli.

kelalper
11-03-2015, 08:32
hapis dediği şey bizdeki nezaretten farklı. Bi arkadaşı aldılar 122 ile gittiği için ben oradayken. Oturtuolar bi odaya koyuyolar önüne tv onu izliosun ya da uyuyosun. 1 gün dediği de gece. Sabah dışarıdasın. Yemek vermiolar arkadaşını arayıp söylüyorsun o getiriyor. Telefon serbest.
Drift olayına gelince ya Yanbu ya da khobar da sürgün yemiş zenginlerin çocukları yapıyor o işleri. Eskiden çok büyük cezası yoktu ölüm yaralama yoksa. Ölümlü kazalarda kan parası devreye girio. Aile kan parasını ödemezse ya da karşı taraf kabul etmezse kellen gidio zaten. Kırbaç olayı ayrı feci bişey. Ben gençken kırbaç yemiş birini gördüm adamın sırtı Rambo gibiydi valla. Tek suçu da mutavva dövmek. Namaz saati telefon klübesinde annesi ile konuşurken mutavva ısrarla klübenin kapısına jobla vurunca çıkıp ağız burun dağıtmış. Bayılınca da bişey oldu diye hastaneye götürmüş orada yakalamışlar. 50 kırbaç yemiş. Ondan sonra bırakmışlar. Nasıl die sordum 5 ten sonrasında hissetmiosun beyin şalter indirio ses ve darbe hissediosun bi de bacağına inen sıcak kanı hissediosun 1 ay sırt üstü yatamıosun kas ve deri ağrısından. Sonra da keşke gebertseydim die içkiye vuruosun dedi :D

alp1903
11-03-2015, 09:00
Kırbaç nedir ayrı bi fantezi. Günlük nezarette sabahlamanında mantıgı yok herşey serbest denildigine göre. Pek bi çaydırıcılığı yok. Güzel para cezası ve yaptırımlar olsa bence daha mantıklı.

ahmet_xy
11-03-2015, 09:03
Bu abd sömürgesi araplar, sıkıyosa bir tane abd'linin veya ingilizin kellesini kessin veya kırbaçlasın. nerde gariban Hintli, Bangladeşli, Türk vs var onların kellesi gider.

buristyle
11-03-2015, 09:31
Bu abd sömürgesi araplar, sıkıyosa bir tane abd'linin veya ingilizin kellesini kessin veya kırbaçlasın. nerde gariban Hintli, Bangladeşli, Türk vs var onların kellesi gider.

Sanki TRde cokmu farkli?

Boldenon
11-03-2015, 09:50

Sanki TRde cokmu farkli?

aynen öyle. sanki Türkiye çok atarlı bu konularda gibi konuşmuşsunuz. abd li bir zenginin oğlu TR de bir kıza tecavüz edip hamile bıraksa, kızı hapse atarlar. neden hamile kalıpta adamı zor duruma soktun diye.

ahmet_xy
11-03-2015, 09:55
aynen öyle. sanki Türkiye çok atarlı bu konularda gibi konuşmuşsunuz. abd li bir zenginin oğlu TR de bir kıza tecavüz edip hamile bıraksa, kızı hapse atarlar. neden hamile kalıpta adamı zor duruma soktun diye.

maalesef Türkiye de aynı. hatta daha da kötü belki. zaten ben daha iyiyiz demedim ki! dönemin başbakanı çıkıyor kadına şiddet uygulamayın diye kamu spotu videosu çekiyor. sormazlar mı adama "İsviçreli sevgilisine ölüm tehdidi savuran, ana avrat küfür eden senin oğlun değil miydi?", "en çok kadın cinayetleri son 10 yılda işlendi" diye?

BaDCaT
11-03-2015, 09:58
Bence kirbac yetmez peluşlu kelepçe de olsun bizde.Nasıl olsa son yasalarımızla herşeyi yapamabilme yetkileri var.

İnsanoğlu eğitilebilirdir.Kırbaçlamaya gerek kalmaz eğer kafayı kullanırsa yetkisi olanlar.

VWci
11-03-2015, 10:04
Araplara ozenmenim bir anlami yok, bizim yonumuz medeniyet yolumuz belli... Verilecek cezalar medeni olmalidir. Nedir kirbac vs...

kelalper
11-03-2015, 13:08
arkadaşlar orayı ne kadar biliosunuz bilmiorum ancak amerikalı ya da ingilize bişey yapmıyorlar diye düşünebilirsiniz ancak o kayıp amerikalı ve ingilizler nasıl kayboluyor ve bulunamıyor sanıyorsunuz. Bazı konularda hiç geri adımları yok. Yani işin bi basına yansıyan kısmı var birde yansımayan kısmı var. Benim yan komşum hollandalı ve philipsde yöneticiydi. O da gitti yattı hapiste alkolle yakalandı diye. Haa ne oldu iki gün sonra philips de adamı geri çekti yerine başkası geldi aynı eve.

Emre Ekrem
11-03-2015, 13:18
Değişik bir hüküm şekli...

ahmet_xy
11-03-2015, 13:24
arkadaşlar orayı ne kadar biliosunuz bilmiorum ancak amerikalı ya da ingilize bişey yapmıyorlar diye düşünebilirsiniz ancak o kayıp amerikalı ve ingilizler nasıl kayboluyor ve bulunamıyor sanıyorsunuz. Bazı konularda hiç geri adımları yok. Yani işin bi basına yansıyan kısmı var birde yansımayan kısmı var. Benim yan komşum hollandalı ve philipsde yöneticiydi. O da gitti yattı hapiste alkolle yakalandı diye. Haa ne oldu iki gün sonra philips de adamı geri çekti yerine başkası geldi aynı eve.

peki kellesi kesilen bir Amerikalı var mı?

kelalper
11-03-2015, 14:24
işte onu bilemezsin. O kaybolanlar bi şekilde kayboluyor işte ortadan.

Sadık Özyer
11-03-2015, 14:41
Konu kopmuş gitmiş , Vtec e atar yapan a8 quatro gibi olmuş konu.
İsrail li birine kırbaç cezası uygulansa ne olur ? Bunu tartışalım

Tayfun.O
11-03-2015, 14:43
Araplara ozenmenim bir anlami yok, bizim yonumuz medeniyet yolumuz belli... Verilecek cezalar medeni olmalidir. Nedir kirbac vs...

iyi de bazıları harbiden laftan veya para cezasından anlamıyor kırbaç değil falaka lazım bakalım bide sürebiliyor mu

Sadık Özyer
11-03-2015, 14:44
iyi de bazıları harbiden laftan veya para cezasından anlamıyor kırbaç değil falaka lazım bakalım bide sürebiliyor mu

Şiddet hiçbirşeye çözüm değildir.

hddsheriff
11-03-2015, 14:54
Konu kopmuş gitmiş , Vtec e atar yapan a8 quatro gibi olmuş konu.
İsrail li birine kırbaç cezası uygulansa ne olur ? Bunu tartışalım

önce arabistana israilliyi sokman lazım , bunun içinde kocaman billur lazım. O billurlar varken de bişey yapamazsın adama orada.

buristyle
11-03-2015, 15:39
önce arabistana israilliyi sokman lazım , bunun içinde kocaman billur lazım. O billurlar varken de bişey yapamazsın adama orada.

Bence yaniliyorsunuz. En büyük yahudi kral abdullah idi..

hddsheriff
11-03-2015, 16:36
Bence yaniliyorsunuz. En büyük yahudi kral abdullah idi..

İsrail vizesi Olanları bile ülkeye sokmuyorlar israil vatandaşlarını hiç sokmazlar. Kral Abdullah o Yahudi yapan haham sensin galiba :)

ErkanCanS
11-03-2015, 16:38
Suudi Arabistan Konsolosluğu pasaportunda İsrail vizesi olan, İsrail’e giriş çıkış damgası olan pasaportları işleme almamaktadır.

Kaynak : http://suudiarabistankonsoloslugu.com/suudi-arabistan-vizesi/