PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Plaka Şase numarası uyuşmazlığı

Otto_Skorzeny
17-03-2015, 15:03
34 olan plakamı 06 ya çevirdim yakşalık 1 sene önce. Plaka da olan kazalar benim şase numarama ait değil. Kasko yaparken bu yüzden sıkıntı yaşıyorum ısrarla plakayı düzeltmeniz gerek dediler. 1 ay sonra düzelir diye diye 1 sene geçti :). Nereye başvurmam lazım yardımcı olabilcek var mı?

soch-vtec
17-03-2015, 15:18
bu forum da yazmayacam diye söz söylemiştim ama bir istisna olsun çok kişinin başına gelen bir sorun değil sanırım benim başıma geldiğinde çözene kadar 4 ay geçmişti.
Aracımın plakasına ve şasesine bana ait olmayan iki adet hasar eklenmişti. Sigorta gözetim denetime itiraz ettim hasarı açan sigorta şirketi şasenin daha önce kullanıldığını ve hasarların ona ait olduğunu yazmıştı. Honda Türkiyeyi aradım yine kendilerine teşekkür ediyorum 15 dk içinde dönüş yaptılar ve yetkili kişi böyle bir durumun söz konusu olmadığını söyledi peki yazılı istesem gönderebilirler mi diye sorduğumda tabi ki dediler. Hemen Bimere yazdım onlar da beni hazine bakanlığına yönlendirdi orda yaptığım itirazda hasar kayıtları silindi. Hatta şöyle bir durum vardı ben aracımı aldığımda kaputun değiştiği ve sol çamurluğun üstünde avuç içi kadar boya olduğunu söylediler aracı aldığımda hiç sorgulatmak aklıma gelmemişti parayı ödedim eve gittim mesaj attım 5664 e 12.000 tl hasar kaydı çıktı fıttırdım satan honda bayii olaydan haberi olmadığını söyledi telafi içinde 30.000 bakımı ücretsiz yaptılar ve lastik hediye ettiler. Bu itirazdan sonra aracım da hasar kaydı 2.300 tlye düştü ilk söylenen doğru imiş sadece yüksek bir araç geri gelirken çarptığından ötürü kaput değişmiş ve sol çamurluğun ucu düzeltilmiş...

Otto_Skorzeny
17-03-2015, 15:51
bu forum da yazmayacam diye söz söylemiştim ama bir istisna olsun çok kişinin başına gelen bir sorun değil sanırım benim başıma geldiğinde çözene kadar 4 ay geçmişti.
Aracımın plakasına ve şasesine bana ait olmayan iki adet hasar eklenmişti. Sigorta gözetim denetime itiraz ettim hasarı açan sigorta şirketi şasenin daha önce kullanıldığını ve hasarların ona ait olduğunu yazmıştı. Honda Türkiyeyi aradım yine kendilerine teşekkür ediyorum 15 dk içinde dönüş yaptılar ve yetkili kişi böyle bir durumun söz konusu olmadığını söyledi peki yazılı istesem gönderebilirler mi diye sorduğumda tabi ki dediler. Hemen Bimere yazdım onlar da beni hazine bakanlığına yönlendirdi orda yaptığım itirazda hasar kayıtları silindi. Hatta şöyle bir durum vardı ben aracımı aldığımda kaputun değiştiği ve sol çamurluğun üstünde avuç içi kadar boya olduğunu söylediler aracı aldığımda hiç sorgulatmak aklıma gelmemişti parayı ödedim eve gittim mesaj attım 5664 e 12.000 tl hasar kaydı çıktı fıttırdım satan honda bayii olaydan haberi olmadığını söyledi telafi içinde 30.000 bakımı ücretsiz yaptılar ve lastik hediye ettiler. Bu itirazdan sonra aracım da hasar kaydı 2.300 tlye düştü ilk söylenen doğru imiş sadece yüksek bir araç geri gelirken çarptığından ötürü kaput değişmiş ve sol çamurluğun ucu düzeltilmiş...

Çok teşekkür ederim yazdığın için abicim yanlız bende ki durum biraz daha farklı. Bende 5664 sorgulayınca farklı bir arabanın şase numarasına göre sonuçlar geliyor. Değiştirmeden önceki plakamı sorgulayınca doğru bilgilerim geliyor.

ozgurluk
18-03-2015, 03:15
Satisi baskasina ver ve tekrar uzerine alip plaka degistir. Diger turlu cok ugrasirsin

Ama mevcut durum kasko yapilmasina engel degildir asla. Sigorta sirketinin sistemine plakadan dolayi uyari duser , acentede bolge mudurlugune durumu aciklayan bi maille cozer ve kaskon yapilir sikintida cikmaz.

Tek fark 5 dk da cozulecek is, yarim saati falan bulur cok olsun.

emrah-58
18-03-2015, 03:39
sırf böyle sorun yaşamamak için 34 olması gerekirken 01 plaka ile geziyorum , umarım düzeltirsiniz.

ozan gülle
18-03-2015, 15:21
Konuya kaynak yapayim bendede boyle bi sorun var aracin vergi borcu eski plakasiyla cikiyor satis yapip ustume alali yaklasik 6 ay oldu e devletten bakinca benim ustume vergi bircu cikiyor evet ama eski plakayla cikiyor vergi dairesinden yeni plakamla bakinca vergi borcu yok eski plakayla borcu var anlamadim gitti vergiyi yatiracaktim yatiramadim bilgisi olan varmi acaba