PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Peugeot 406 coupeyi nasıl bilirsiniz

mert_can 41
25-03-2015, 13:54
Merhaba babamla ortak arabamızı ikiye bölme kararı aldık ver araç arayışına girdim 406 coupe ler çok dikatimi çekti 22 bin maksimum bütçem var coupe 3 kapı ve otomatik şartıyla başka alternatiflerede yönelebilirim

Bu araç hakkında merak ettiğim ise kronik sorunları varmı birde yedek parça sıkıntısı çekermiyim birde hangi motor seçeneği alınır ikinci eli çok sorunmu yardımlarınız için çok teşekkür ederim :)

atituti
25-03-2015, 13:58
3.0 almadiktan sonra zevk vermez bana gore

Tayfun.O
25-03-2015, 13:58
Ben şahsen fransızlara pek güvenmiyorum p*h da çıkabilir. :)

Ama döneminin en iyi tasarımlı fransızıydı italyan izleri taşır öteki konuda da söyledim 2.2 liği alman daha iyi şayet stock binecek , 3.0 v6 ön tarafı feci ağırlaştırıyor , yazılım atarım diyorsan 3.0 v6 al ama dayanıklılık nedir kronik var mı bilmiyorum sadece teknik bilgi olarak konuşuyorum

fthdrn
25-03-2015, 14:03
Senin ilacın Egzantrikli 106 mertcan :D
Şaka bir yana bulabiliyorsan ilk elden almaya bak ve ciddi şekilde incellettir arabayı.

atituti
25-03-2015, 14:08
kasa olarak parca sorunu yasayabilirsin.motor cogu parcasi renault v6 sıyla falan ayni ama pahali , hatta ayni makine clio v6 makinasinin evcil hali iste benim finlandiyadan konusup yazistigim bi cocuk var 496 hp chargerli motor ici stock timetrail kovaliyo senelerdir :) quaife lsd fln var

huseyinturk
25-03-2015, 14:10
Ferrari tasarımcısı pininfarina'nın son tasarımı, çok tok ayrı sınıf bir araç peugeot olarak düşünmemek lazım bence. Niyet edip ciddi araştırmıştım bir aralar, 2.2liği en çok tutulanları. Kasa ağır motor hacmi büyük yakıtıda biraz fazla gidişine göre doğal olarak. Piyasasıda çok enterasan, leşine 30 çekilen yerde temizini 20lere alabiliyorsun

mert_can 41
25-03-2015, 14:10
3.0 almadiktan sonra zevk vermez bana gore
Abi zaten 3.0 bakıyorum ama motor dan çok özellik ve duruş ön planımda bütçem ve kırıterlerime göre 3 alternatif çıkıyo 1.4 civic az param kalıyo ama bir kere kullandım audi a3 var oda 1.6 ama 406 kadar duruşu yok kısaca motor benim için işin kaymağı olucak :D

Ben şahsen fransızlara pek güvenmiyorum p*h da çıkabilir. :)

Ama döneminin en iyi tasarımlı fransızıydı italyan izleri taşır öteki konuda da söyledim 2.2 liği alman daha iyi şayet stock binecek , 3.0 v6 ön tarafı feci ağırlaştırıyor , yazılım atarım diyorsan 3.0 v6 al ama dayanıklılık nedir kronik var mı bilmiyorum sadece teknik bilgi olarak konuşuyorum
Ailece alışkınız peugeota kısmetse 3 üncü olucak bu daha önce 106 ve 307 xs eskitik onlar la sorun yaşadık ama verdiği keyif değerdi buda öyle olursa eğer alırım teşekkür ederim bilgi için pek kurcalamam büyük ihtimal :)

Senin ilacın Egzantrikli 106 mertcan :D
Şaka bir yana bulabiliyorsan ilk elden almaya bak ve ciddi şekilde incellettir arabayı.

şaka değil alıcam bir 106 ama gündelik kullanmaya değil manuele uğraşamam gündelik :D

atituti
25-03-2015, 14:17
bu arada lpg harici yakit sikinti o arabada ,benzin 5lirayken 70 kurus yakanlar vardi

mert_can 41
25-03-2015, 14:19
kasa olarak parca sorunu yasayabilirsin.motor cogu parcasi renault v6 sıyla falan ayni ama pahali , hatta ayni makine clio v6 makinasinin evcil hali iste benim finlandiyadan konusup yazistigim bi cocuk var 496 hp chargerli motor ici stock timetrail kovaliyo senelerdir :) quaife lsd fln var
abi işte o kasa için parça sorunu beni çok korkutuyo motoru aşırı derecede iştahımı kabartıyo :)

Ferrari tasarımcısı pininfarina'nın son tasarımı, çok tok ayrı sınıf bir araç peugeot olarak düşünmemek lazım bence. Niyet edip ciddi araştırmıştım bir aralar, 2.2liği en çok tutulanları. Kasa ağır motor hacmi büyük yakıtıda biraz fazla gidişine göre doğal olarak. Piyasasıda çok enterasan, leşine 30 çekilen yerde temizini 20lere alabiliyorsun

Yakıtı pek sorun değil yani şuan benide cezveden fiyatı zaten bir gaz alabilsem anlaşıcam bir tanesiyle bu arada önerileriniz varsa 22 bin dahilinde otomatik onlarıda incelerim birde yedek parçası çok korkutuyo beni :)

mert_can 41
25-03-2015, 14:21
bu arada lpg harici yakit sikinti o arabada ,benzin 5lirayken 70 kurus yakanlar vardi

Abi lpg ailede sıkıntı annem korktuğu için olsa bile söktürücem hangi motor 70 kuruş yakıyo 3.0 olanmı abi

atituti
25-03-2015, 14:59
evet tuketimi 14 15 litre 3.0in :)

mert_can 41
25-03-2015, 15:03
evet tuketimi 14 15 litre 3.0in :)

teşekkür ederim abi 2.2 leri kovalim ozaman

peki 23 bine kadar otomatik araç tavsiyeleriniz varmıdır

Tayfun.O
25-03-2015, 15:27
teşekkür ederim abi 2.2 leri kovalim ozaman

peki 23 bine kadar otomatik araç tavsiyeleriniz varmıdır

Trafik olduğu icinmi otomatik üzerine çok duruyorsun ben hic otomatik surmedim valla nasil kullaniliyo bu meret :D

mert_can 41
25-03-2015, 15:32
Trafik olduğu icinmi otomatik üzerine çok duruyorsun ben hic otomatik surmedim valla nasil kullaniliyo bu meret :D
4 veya5 otomatik araba eskittim konforuna alışınca manuel zulüm geliyo bana hem trafikte hemde yokuşta rahat ediyosun ayağını frene bas sonra vitesi D ye al bak keyfine başka bir şeyi yok :) dururkende N ye getirip yük bindirmezsin mis gibi gezersin :D

Yokmu hiç aternatif jeep sedan da olur otomatik olsun spor olsun benim olsun birde 23 bin olsun :D

darkmoon
25-03-2015, 15:36
aklıma yıllar önce burda açdığım aynı konu geldi yiğene alıcakdık 3.0 izmirden.. burda sormuşdum hiç bilmediğim araçdı yorumlar fazla tatmin etmedi alma yönünde yiğenede okutunca oda caymışdı :)

mert_can 41
25-03-2015, 15:40
aklıma yıllar önce burda açdığım aynı konu geldi yiğene alıcakdık 3.0 izmirden.. burda sormuşdum hiç bilmediğim araçdı yorumlar fazla tatmin etmedi alma yönünde yiğenede okutunca oda caymışdı :)

Abi senin konularda vardır ozaman bir bakınim abii bana araba bulll :D

kelalper
25-03-2015, 15:47
volvo s40 t4 ya da s70 T5 bakabilirsin. Motor potansiyelleri daha yüksek. Aralarında 1-2 sene olmasına rağmen çok daha diri arabalar bulabilirsin o fiyata. Bi de bakımı dışında para harcamazsın kaza vs olmadıktan sonra.

darkmoon
25-03-2015, 15:48
çok eski konu yoktur sanmam forum sıfırlandıya bir ara gitmiştir büyük ihtimal .. :)

Bugra06
25-03-2015, 15:48
Yakın arkadaşıma aldık geldik 2003 model 2.2 manuel vites.2000 model üstü d9 motor olarak geçiyor diye biliyorum 2000 üstü bakmanızı tavsiye ederim.Başta benim kafamda da sorular vardı ama uzun yol tecrübesi olarak beklediğimden çok konforlu ve giderli geldi bana.Donanım olarak da bir hayli güzel,orjinal jbl ses sistemi,anfi falan var araçta.Temiz ve bakımlı bulduk aldık biz ,1 sene oldu henüz en ufak masraf sıkıntı çıkarmadı.

serdargoksu
25-03-2015, 15:53
Bence fransız arabaları genel olarak kaliteyi yansıtmamakta ama honda accord düşünebilirsin veya toyota avensis kesinlikle

mert_can 41
25-03-2015, 15:57
volvo s40 t4 ya da s70 T5 bakabilirsin. Motor potansiyelleri daha yüksek. Aralarında 1-2 sene olmasına rağmen çok daha diri arabalar bulabilirsin o fiyata. Bi de bakımı dışında para harcamazsın kaza vs olmadıktan sonra.
Abi yaşıma çok ağır kaçar içimdeki emekli biraz daha uyusun :D

çok eski konu yoktur sanmam forum sıfırlandıya bir ara gitmiştir büyük ihtimal .. :)
http://www.techturkey.com/forum/showthread.php?t=138002&highlight= Buldum abi :D

Yakın arkadaşıma aldık geldik 2003 model 2.2 manuel vites.2000 model üstü d9 motor olarak geçiyor diye biliyorum 2000 üstü bakmanızı tavsiye ederim.Başta benim kafamda da sorular vardı ama uzun yol tecrübesi olarak beklediğimden çok konforlu ve giderli geldi bana.Donanım olarak da bir hayli güzel,orjinal jbl ses sistemi,anfi falan var araçta.Temiz ve bakımlı bulduk aldık biz ,1 sene oldu henüz en ufak masraf sıkıntı çıkarmadı.

Peki yedek parça sıkıntısı yaşadınızmı hiç benim için en önemlisi o

Tayfun.O
25-03-2015, 15:59
4 veya5 otomatik araba eskittim konforuna alışınca manuel zulüm geliyo bana hem trafikte hemde yokuşta rahat ediyosun ayağını frene bas sonra vitesi D ye al bak keyfine başka bir şeyi yok :) dururkende N ye getirip yük bindirmezsin mis gibi gezersin :D

Yokmu hiç aternatif jeep sedan da olur otomatik olsun spor olsun benim olsun birde 23 bin olsun :D

4 ten 3 atmanın zevki yoktur ya arada sırada apacilik falan nasıl yapılacak

mert_can 41
25-03-2015, 15:59
Bence fransız arabaları genel olarak kaliteyi yansıtmamakta ama honda accord düşünebilirsin veya toyota avensis kesinlikle

Honda dan nefret ettim abi saç ma ikinci el fiyatından ama bir bakim avensis babama yarar bana çok ağır kaçar 21 yaşındayım daha :D

mert_can 41
25-03-2015, 16:05
4 ten 3 atmanın zevki yoktur ya arada sırada apacilik falan nasıl yapılacak

1-2-3 te vardır yüklenilip atılır ama şanzımana zarar verir varsın olmasın yokuşta kaldığında debriyaj fren ayarlama yok dur kalkta bacağın ağırmaz vites arama derdi yok yok kısaca huzur :D

darkmoon
25-03-2015, 16:05
http://www.techturkey.com/forum/showthread.php?t=138002&highlight= Buldum abi :D

2.2 imiş bak 3.0 diye aklımda kalmış.. :)

kelalper
25-03-2015, 16:09
s70 ok biraz yaşlı işidir ama ben 99 da t4 ü sıfır almıştım 23 yaşımdaydım. Dinamik bir arabadır.

mert_can 41
25-03-2015, 16:12
s70 ok biraz yaşlı işidir ama ben 99 da t4 ü sıfır almıştım 23 yaşımdaydım. Dinamik bir arabadır.

Teşekkür ederim abi t4ü de listeye aldım

darkmoon
25-03-2015, 16:34
3 kapı yada coupe otomatik dediğin için bunlar aklıma geldi o fiyat aralığında ilk aklıma gelen nedense fiat coupe ikinciside honda prelude oluyor :)
megan coupe rahat bulursun,radikal bir şey istersen eagle yada ford probe'lardan bulabilirsin keza T180 kasa celica :) o fiyatlara kesin vardır a3'de bulursun focus 2.0 coupe lerden falan bulursun daha incik boncuk ara kupon şeyler çıkarda onlar senin sanırım kriterlerine uymaz..

geçen arkadaşlarla sohbeti olmuşdu duruyormu bilmem bir tane sebring coupe vardı adam ilanda türkiyede tek yazmışdı ama galiba gerçekten türkiyede tek o araç sebring coupe olarak.. :)

Bugra06
25-03-2015, 16:37
Mekanik ve motor parçası olarak hiç sıkıntısı yok daha ilk sorduğumuz parçacıda çoğu parçasını bulabildik hatta triger vs fiyatlarını da sorduk o zamanlar hepsi vardı.
Yalnız ön arka tampon hemen çatlıyor ufak dokunuşta onları sıfır bulamadık mesela.

mert_can 41
25-03-2015, 19:47
Mekanik ve motor parçası olarak hiç sıkıntısı yok daha ilk sorduğumuz parçacıda çoğu parçasını bulabildik hatta triger vs fiyatlarını da sorduk o zamanlar hepsi vardı.
Yalnız ön arka tampon hemen çatlıyor ufak dokunuşta onları sıfır bulamadık mesela.
Çok teşekkür ederim aradığımda buydu :D

Halen öneri kabul ederim

mert_can 41
26-03-2015, 07:18
3 kapı yada coupe otomatik dediğin için bunlar aklıma geldi o fiyat aralığında ilk aklıma gelen nedense fiat coupe ikinciside honda prelude oluyor :)
megan coupe rahat bulursun,radikal bir şey istersen eagle yada ford probe'lardan bulabilirsin keza T180 kasa celica :) o fiyatlara kesin vardır a3'de bulursun focus 2.0 coupe lerden falan bulursun daha incik boncuk ara kupon şeyler çıkarda onlar senin sanırım kriterlerine uymaz..

geçen arkadaşlarla sohbeti olmuşdu duruyormu bilmem bir tane sebring coupe vardı adam ilanda türkiyede tek yazmışdı ama galiba gerçekten türkiyede tek o araç sebring coupe olarak.. :)

Pardon mesajı görmemişim abi fiat coupe evlat olur o fiyatlara başım kesinlikle ağrır ford focus 2.0 da manuel dir a3 listemde zaten abi listem şu 1.4 civic-audi a3-peugeot 406 coupe-birde volvo eklendi megane coupe nin de otomatiği sorunmuş yoksa onlara çökerdim

darkmoon
26-03-2015, 10:12
focusun otomatiği varda cvt idi sanırım şimdi hatırladım o eski nesillerde sıkıntılıydı ..
bencede galiba yatırımda zarar ettirmemesi açısından en iyisi audi olur ama zevk keyif dersen 406 coupe tabi 406 coupe ye bakdığın için ben fiat coupede yazdım :) bana göre 406 coupe yi elinden ne kadar rahat çıkartırsan fiatı da o kadar rahat çıkartırsın piyasa pazar açısından ikinci el alım satım olarak diyorum bence aynı denklemdeler ondan yazdım :) prelude düşün derim 2.2vti larını falan..

mert_can 41
26-03-2015, 10:37
focusun otomatiği varda cvt idi sanırım şimdi hatırladım o eski nesillerde sıkıntılıydı ..
bencede galiba yatırımda zarar ettirmemesi açısından en iyisi audi olur ama zevk keyif dersen 406 coupe tabi 406 coupe ye bakdığın için ben fiat coupede yazdım :) bana göre 406 coupe yi elinden ne kadar rahat çıkartırsan fiatı da o kadar rahat çıkartırsın piyasa pazar açısından ikinci el alım satım olarak diyorum bence aynı denklemdeler ondan yazdım :) prelude düşün derim 2.2vti larını falan..
Peugeota yabancı değilim o yüzden bastırdım onuniçin birde fiat olunca insanlar direk kaçar ancak hobi olarak alıcağım bir araç o ancak abi yoksa çok sevdiğim bir araç otomatik focusun dört kapısında vardır tek kapıda görmedim eski yenileride 30 bin bandında pelude buldum bir tane oda 23 bin istiyo gerisi çöp gibi onada okadar para vermem tüm paramı vermem oluyo 406 coupeyide 21 bine bulmuştum o yüzden istemiştim ama forumdan birinin tanıdıkmış o yüzden korkuttu :D 1.4 civic buldum onu alıcam kısmetse önümüzdeki hafta :)