PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Altintepe Nasildir

kunteper
02-04-2015, 20:56
Selamlar,
Mayis Haziran, arasinda bir ev almak var aklimda. Hem yatirimlik hem oturmalik. Isyeri de sabiha gokcene tasinacak 1 seneye. Butce 220-230 krediyle

Sirf yeni bina diye sacma semtlerde kentsel donusum apartmanlarina para vermek de istemiyorum

altintepe semti gozume carpti. Sahile e-5e ve bostanciya yakin.. Daha once capa,mkoy, salacakta oturdum. Altintepe nasildir, mahalle, ulasim, trafik ?

Anadoluda farkli semt oneriniz var midir ya da

wolrath
02-04-2015, 21:16
degırmenyolu caddesınde dublex dusunur musun? e5'e 100m, 8.kat onu acık.

brv
02-04-2015, 21:20

Bostancı Değirmenyolu mu? Fiyat nedir?? Apartmanın durumu nasıl? İş yerimde orda zaten :D

kunteper
02-04-2015, 21:32

Abi fiyat nedir ? salon mutfak ilk kat, oda üst katta şeklinde dublex mi

wolrath
02-04-2015, 21:53
pm attım :)

ZaZy
02-04-2015, 22:00
hocam 25 senedir Altıntepe'de Kılavuz Çayırı cad. oturuyorum. Emlak piyasasında haberim var; yatırımlık istersen o fiyatlara bulabilirsin; örnek emsal olarak söyleyeyim; bizim ev 1975 yılında yapılmış ev 81 metrekare 2+1 3.kat önü açık köşe başı yola bakan daire. Fiyat olarak çatı katımız aynı özellikler (asansör yok) 280 istemiş. emlakçı ile 260 vermişler vermedi.
Yaşamak olarak ben mahallemi çok seviyorum. Ne ultra nezih nede kuytu köşe değil. Herşeye heryere yakın. Tren istasyonu açılınca yürüme mesafesi 10, E-5'e 10dk minibüs yoluna 3; vapur iskelesine 12 Bağdat caddesine 20dk mesafede. Sokakta çocuk hüç yok değildir ama kesinlikle fazla değildir. Park yeri yeni yeni sorun olmaya başlıyor. Yardımcı olabileceğim ne varsa sorabilirsiniz.
Saygılar

Eyüp
02-04-2015, 22:04
17 senedir oturuyoruz , ZaZy'nin dediklerine aynen katılıyorum...:D

Gayet güzeldir , kavga gürültüsü olmayan sessiz , sakin bir semt..

fthdrn
02-04-2015, 22:12
Kavga gürültü olmayan semt mi olur ya :D
Şaka bir yana antıntepe güzel bir muhittir. Teyzemler orda oturuyordu.

muzurasd
02-04-2015, 22:17
O rakamlara yeni bina imkansız

sinan-s
02-04-2015, 22:29
Bende ordayım cok memnunuz heryere yakın

gokayy
02-04-2015, 22:37
Altıntepe-Bostancı-Kücükyalı Semt :D İyidir yatırımı tam bilmiyorum ama tam oturulacak yerler heryere yakın her şekilde ulaşım var

kunteper
03-04-2015, 07:25
Yorumlara tesekkurler

Altintepeyi daha once duymamistim ama yorumlarin olumlu olmasi sevindirici, bu hafta sonu gidip yerinde gorucegim

Yeni binalar cidden cok pahali, eski binada ici yapili olmayan ariyorum, tanidik ustalar var icini aldiktan sonra yaptirmak daha uygun olur.

Bu arada minibus caddesi tam olarak hangisi oluyor, eski bagdat cad. Diye gecen sahile yakin cadde mi

KOSEREN
03-04-2015, 11:33
Kartal dan başlayıp ziverbey e kadar uzanan,yol boyunca beyaz şapkalı 3-4 minübüs şoförüne silah çekmenin işten olmayacağı cadde.üsküdar caddesi-Bağdat caddesi-Şemsettin günaltay-Fahrettin Kerim gökay caddesi olarak devam eden yolun tamamı minübüs caddesi olarak isimlendiriliyor.Cadde olarak belirtilen yol,sahil yolundan gidildiğinde Bostancı dan başlayıp Kızıltoprak ta biten tek yönlü cadde.(Bağdat Caddesi)

free-hifi
03-04-2015, 13:28
Kartal Hürriyet Mh. o paralara sıfır daire bulabilirsin giriş ve giriş üstü e5 ve metroya yakın sabiha gökçene yakın mahalle her geçen gün değerleniyor şu an çoğu ev müteahite verilmiş bitişik nizam çok azdır bahçeli otoparklıdır ama 5-10 sene içinde yine bir kentsel dönüşüm görecek bir yer çok büyük projler yapılıyor

TheAce
03-04-2015, 15:53
sırf maltepe sınırları içinde ve imar durumu kadıköye göre düşük olduğundan dolayı; kentsel dönüşüm daha tam anlamıyla vurmadı. yani aynı koşullarda bir bina altıntepe de 250k iken, kozyatağında 550k.

altıntepe fiyat performans olarak iyi bir semt, o paralara sıfır olmasada deprem sonrası ev bulunabilir.

OrcunInce
03-04-2015, 16:06
Yıllarca İdealtepe'de oturdum, şimdi kentsel dönüşüm zımbırtısına evi yıkıp baştan yapıyorlar.
Kısmetse bitince eski semt'ime geri döneceğim, tavsiye ederim :)

free-hifi
03-04-2015, 16:43
sırf maltepe sınırları içinde ve imar durumu kadıköye göre düşük olduğundan dolayı; kentsel dönüşüm daha tam anlamıyla vurmadı. yani aynı koşullarda bir bina altıntepe de 250k iken, kozyatağında 550k.

altıntepe fiyat performans olarak iyi bir semt, o paralara sıfır olmasada deprem sonrası ev bulunabilir.

z.evler in kentsel dönüşüme tekrardan girmesi imkansız 60 ar metreden 3 daire var bir katta binalar en az 7 kat anlaşmazlık çok çıkar

Aranel Ciryatan
03-04-2015, 16:52
1990 - 2009 arası Değirmen yolu Caddesinde oturdum. Tüm çocukluğum burada geçti. Binamızın sokağı merdiven olduğu için 2009 yılında taşınma kararı aldık. Çok yere ve sitelere baktık ama hiç birine içimiz sinmedi. 2009 yılında yine Altıntepe mahellesine bağlı Zambak sokağa taşındık. Zambak sokak Değirmen yoluna göre daha sessiz ve daha az park problemi yaşıyoruz. Değirmen yolunda şuan kentsel dönüşüm nedeniyle bir çok bina yenileniyor ve her yer inşaat dolu. Altıntepe güzel semttir. Özellikle Kadiköy sınırına yakın yerleri daha iyidir.

İstiklal Sokak, Zambak Sokak, Sırmakeş, Galipbey, Eski Bağdat Caddesi, Tevfik Sağlam'ın sahil tarafı. Buralara bakabilirsiniz. Can Emlak var Altıntepe'nin eskilerinden. Kesin isteğinize uygun daire bulurlar size.

Ayrıca Bostancı'ya komşu olduğumuzdan yürüme mesafesinde 24 saat açık bir çok yere ulaşabiliyorsunuz. Akşamları yürüyüş yapmak isterseniz yürüyerek Bağdat caddesine inebiliyorsunuz.

kunteper
03-04-2015, 17:38
Kentsel donusumde maltepe- kadikoy farkini bilmiyordum.
Girmemesi iyi olmus :D . Cidden kozyatagi 500+ , altintepede ilginc bi sekilde evler var 220-250ye.
Emlakci ve sokak isimlerini kaydettim. Haftasonu biraz dolasmaya gidecegim.

Kartal- pendik civari 0 daireler var ancak cok uzak geliyor oralar. Oturmayi da dusunuyorum aldiktan sonra.

Yalniz eski semt oldugundan bazi evler arsa tapulu, en uygunlari da bunlar tabi. bu evlere kredi cikma olasiligi var midir ?

ZaZy
03-04-2015, 20:28
emlak piyassasındanda haberim var azda olsa çalıştım. Giriş kat takıntın yoksa o paralara ev bulursun kredi çıkabilecek