PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2001 miata mi bug eye wrx station wagon mu

1998corsa
10-04-2015, 21:51
Herkese iyi forumlar;

Usa de yasiyorum en son takip edenler bilir civic ve 240sx imi satip mx5 aldim. 1.8 makina 140 hp coilover koltuk cart curt bisiyler var aracta yalniz drift icin yetersiz anca yagmurlu olucak ki 2. Viteste devam ediyim. Turbo veya n/a yuklesem onlarda en assa 3500 dolar. Ayrica arac cok kucuk geldi bana ve burda pist e cikarticak vaktim yok. Bu sebeptendir ki gene arayislara basladim subari impreza hep hayalimdi fiyatlarida denk sizce takas ediyim mi ?

Araci gunluk kullanicam hem eglenceli hemde gunlukte kullanimda sikinti cikartmiycak bir arac lazim. Subaru wrx e yapicaklarimda stage 1 den fazla olmiycak...

Degerli fikirlerinizi bekliyorum bir ihtimal 350z de dusunebilirim. Yardimci olursaniz fikir verirseniz sevinirim

burakgunay
10-04-2015, 22:37
baskan sen bu forumu depresyona sokucan yakında...

izo
10-04-2015, 22:39
dikkat et, craigslist aliskanlik yapar;)

bug eye ve 350 z icin butceyi arttirman lazim biraz yalniz...

iyi temiz birsey al da kullan biraz.

1998corsa
10-04-2015, 22:39
baskan sen bu forumu depresyona sokucan yakında...

Napayim olurda kalamazsam burda eksik olsun istemiyorum maglum turkiye deki sacma fiyatlar. Niyetim kimseyi gucendirmek veya rahatsiz etmek degil.

1998corsa
10-04-2015, 22:40
dikkat et, craigslist aliskanlik yapar;)

bug eye ve 350 z icin butceyi arttirman lazim biraz yalniz...

iyi temiz birsey al da kullan biraz.

Miata ile kafa kafaya takasliyabiliyorum 2 sinide yada az biraz oynama var cok fark yok.

burakgunay
10-04-2015, 22:43
Napayim olurda kalamazsam burda eksik olsun istemiyorum maglum turkiye deki sacma fiyatlar. Niyetim kimseyi gucendirmek veya rahatsiz etmek degil.

yok abi estagrifullah oyle bi niyet asla aramam zaten yanlış anladın espri yapmıştım

mert_can 41
10-04-2015, 22:46
takip eden bilir demişinizde biz takip edemiyoruz ki :D craigslist piskolojimi bozdu mercedes ml jep ler varmış 4 bin dolara onlarada bakılabilir veya 350z derim türkiyede saçma fiyatlar yüzünden bayağı bir içinizde kalır ama tabi sw wrx te ömür boyu kullanmanız zor türkiyede ahh be gerçekten zor durum :)

1998corsa
10-04-2015, 23:26
takip eden bilir demişinizde biz takip edemiyoruz ki :D craigslist piskolojimi bozdu mercedes ml jep ler varmış 4 bin dolara onlarada bakılabilir veya 350z derim türkiyede saçma fiyatlar yüzünden bayağı bir içinizde kalır ama tabi sw wrx te ömür boyu kullanmanız zor türkiyede ahh be gerçekten zor durum :)

Jeep alma niyetim yok spor arac istegim.

350z ile subaru arasinda kararsizim, o konuda fikirlerinize ihtiyacim var aslinda, filtre egzoz coilover gibi ufak tefek seylerle hangisi beni daha cok mutlu eder ve eglenceli olur onu ogrensem daha kolay karar vericem.

Sw wrx turkiye de gercekten zor ama dedigim gibi onceligim hangisinin daha zevkli ve mutlu edicegi sonucu daha agir basiyo.

Kakus
11-04-2015, 00:27
Aracınızın drift için yetersiz olmasından kelli memnuniyetsizliğini dile getirip yerine SW WRX planlamak, size muhtemelen 1 hafta sonra farklı memnuniyetsizlikler olarak geri dönecektir. Farklı eksiklikler hissettirecektir. Şahsi düşüncem düz vites 350Z isteğinize göre bir araç.

MX5'i aldığınıza dair konuyu 5'inde açmışsınız; bu konuyu da 10'unda. Benim karaktersiz ev arkadaşım 6 gündür aynı çorabı giyiyor. : ) Fakat açık bir şekilde de görünüyor ki (umarım yanlış anlamazsınız) aç tavuk buğday ambarına düşmüş. : ) Çoğumuz aynı şeyi yapardık muhtemelen... Fakat bir durup, hali hazırda kullanılan aracın keyfine varmak gerekebilir. Eğer ulaşıp-sıkılma, ulaşıp-sıkılma şeklinde hisleriniz devam edecekse bunun sonunun doyumsuzluğa varacağını görmek çok da zor olmasa gerek.

Aslında demek istediğim; oradasınız, bu harika. Elbet imkanları sonuna kadar kullanın, fakat imkanları kullanmak adına elinizdekini de değersiz saymayın. Alabilme ve sahip olabilme gücü, gözlerinizi, elinizdekini görmeye köreltmesin. Belki bundan önceki ve bu araç için değil, bundan sonra sahip olacağınız araç için söylüyorum. Affınıza mağruren.

XSi
11-04-2015, 00:47
350z daha bir keyifli olur gibi.

turbo&quattro
11-04-2015, 00:49
8 senede sahip oldugum arac sayisina 1 ayda sahip oldun tebrikler :D

Benim boy 1.87 egerki benim boylarimdaysan 350z yi kafadan ele. Ben yaklasik 1 sene ikinci arac olarak kullanmama ragmen alisamamistim, kucucuk ve dengesiz.

meLaNchoLic
11-04-2015, 05:56
turist vizesiyle kaçıp gelsem oralara bidaha dönmesem orda saklansam falan.. yemezmi ? :D

1998corsa
11-04-2015, 06:02
Aracınızın drift için yetersiz olmasından kelli memnuniyetsizliğini dile getirip yerine SW WRX planlamak, size muhtemelen 1 hafta sonra farklı memnuniyetsizlikler olarak geri dönecektir. Farklı eksiklikler hissettirecektir. Şahsi düşüncem düz vites 350Z isteğinize göre bir araç.

MX5'i aldığınıza dair konuyu 5'inde açmışsınız; bu konuyu da 10'unda. Benim karaktersiz ev arkadaşım 6 gündür aynı çorabı giyiyor. : ) Fakat açık bir şekilde de görünüyor ki (umarım yanlış anlamazsınız) aç tavuk buğday ambarına düşmüş. : ) Çoğumuz aynı şeyi yapardık muhtemelen... Fakat bir durup, hali hazırda kullanılan aracın keyfine varmak gerekebilir. Eğer ulaşıp-sıkılma, ulaşıp-sıkılma şeklinde hisleriniz devam edecekse bunun sonunun doyumsuzluğa varacağını görmek çok da zor olmasa gerek.

Aslında demek istediğim; oradasınız, bu harika. Elbet imkanları sonuna kadar kullanın, fakat imkanları kullanmak adına elinizdekini de değersiz saymayın. Alabilme ve sahip olabilme gücü, gözlerinizi, elinizdekini görmeye köreltmesin. Belki bundan önceki ve bu araç için değil, bundan sonra sahip olacağınız araç için söylüyorum. Affınıza mağruren.

miata drift için yetersiz çünkü 1. vitesten ötesinde devamı yok ancak yerlerin yağışlı olması lazım bu yüzden yetersiz geliyo drift konusunda ama yol tutuş ve gidişi hakkında bir sıkıntım yok burda drag veya rolling peşinde de koşmuyorum, zamanım olsa piste çıkıp autocross veya autox tam hatırlamıyorum küçük bir pist yapıp süre kovalıyorlar genelde bu aracı alırken ara sıra gider katılırım diye düşünüyodum ama dediğim gibi izin günlerimin sürekli değişmesi ve diğer koşullar aracı satmaya yöneltiyo. subaru için ondan sıkıntı yaşıycağımı (mekanik bir problem dışında zannetmiyorum) hp si yeterli yol tutuş güzel turbo yeteri kadar geniş iç mekan.

amacım burdaki imkanımı kullanabilmek türkiyedeki saçma fiyat uygulamasından dolayı almıycağımı düşündüğüm araçları kullanıp tecrübe edinmeye çalışıyorum amacım bu yoksa gözüm tok bu konuda allaha bin şükür aç bir insan değilim. miata yıda ayın başında aldım 10 gündür sürekli kullanıyorum, aracın bana ne kadar zevk vericeğini yada vermiyceğini karar verebilicek tecrübe ve deneyime sahibim diye düşünüyorum. açıklamanız için teşekkür ederim.

bügüne kadar kullandığım hiçbir aracı değersiz olarak görmedim ki turbo şahin sahibi bile oldum. benim amacım burda ki imkanlarım el verdiğince kullanabilmek. hayatın tadını çıkartmak bazı şeyler iiçin geç kalmadan.

1998corsa
11-04-2015, 06:04
350z daha bir keyifli olur gibi.

bu konuda neye göre yorum yaptığınızıda yazarsanız bende artısı eksisi nedir ne değildir ona göre karar verebilirim konuyu açmamdaki düşünce bu. aslında sw wrx i alıp rwd yapmak amacım

1998corsa
11-04-2015, 06:08
8 senede sahip oldugum arac sayisina 1 ayda sahip oldun tebrikler :D

Benim boy 1.87 egerki benim boylarimdaysan 350z yi kafadan ele. Ben yaklasik 1 sene ikinci arac olarak kullanmama ragmen alisamamistim, kucucuk ve dengesiz.

araç alma konusunda bende bu kadar kolay olucağını beklemiyodum ama dediğim gibi amacım fırsatlarımı kullanabilmek.

boyum 1.77, miata dan sonra içinin daha büyük geliceği kesin... dengesiz i ne anlamda yazdınız onuda açıklarsanız sevinirim, over veya under steer olması mı? araç hakkındaki tecrübenizi aktarırsanız daha çok sevinirim. sonuçta şimdiye kadar paylaştıklarınızla doğru yada yanlış kendimce birşeyler kataraktan yoluma devam ediyorum bu konuda da teşekkür ederim

1998corsa
11-04-2015, 06:09
turist vizesiyle kaçıp gelsem oralara bidaha dönmesem orda saklansam falan.. yemezmi ? :D

californiya da yaşayan bir arkadaşım 15 sene kaçak yaşayan biri evlenip yeşil kart aldı dedi ne derece doğru yanlış bilemem ama herşekilde bir yolu bulunur :D

Octane
11-04-2015, 09:44
Miata iyidir. Mazda BP makinenin tork bandı dağılımı iyidir. Maruha ya da Fuji racing'in ITB setupları var. Onlar alınır takılır, bir de cusco kilitli ile birlikte iyi bir baskı/balata, iyi bir süspansiyonla birlikte iş görecektir. %50 %50 ağırlık dağılımıyla birlikte hafif olmasıyla ün salmış araçtır miata, onla drift yapamıyorsan hiç bir şeyle yapamazsın :) Ayrıca, 184hp ile 0-100'e 4.3 saniyede çıkan kaç araç var dünyada :D

https://www.youtube.com/watch?v=c2MTdigVyt4

https://www.youtube.com/watch?v=e9jyUvD-M6E

Miata iyidir iyi. Drift için isteniyorsa tabi. Bunun dışında hayır ben inceliklerini daha bilmiyorum, başlangıç için daha güçlü araç lazım o işler bir iki sene sonraki işler dersen, üç kuruşa S13ler var orada. Onlar daha iyi, turbolu olduğundan torklu. Ama ben turbolu araçla kim nasıl yanlıyor anlayabilmiş değilim, ben başaramıyorum mesela. Yapanlara da helal olsun.

meLaNchoLic
11-04-2015, 14:15
californiya da yaşayan bir arkadaşım 15 sene kaçak yaşayan biri evlenip yeşil kart aldı dedi ne derece doğru yanlış bilemem ama herşekilde bir yolu bulunur :D

bi araştır gözünü sevem kaçıcam buralardan :D beraber yanlarık :D

1998corsa
11-04-2015, 20:04
Miata iyidir. Mazda BP makinenin tork bandı dağılımı iyidir. Maruha ya da Fuji racing'in ITB setupları var. Onlar alınır takılır, bir de cusco kilitli ile birlikte iyi bir baskı/balata, iyi bir süspansiyonla birlikte iş görecektir. %50 %50 ağırlık dağılımıyla birlikte hafif olmasıyla ün salmış araçtır miata, onla drift yapamıyorsan hiç bir şeyle yapamazsın :) Ayrıca, 184hp ile 0-100'e 4.3 saniyede çıkan kaç araç var dünyada :D

https://www.youtube.com/watch?v=c2MTdigVyt4

https://www.youtube.com/watch?v=e9jyUvD-M6E

Miata iyidir iyi. Drift için isteniyorsa tabi. Bunun dışında hayır ben inceliklerini daha bilmiyorum, başlangıç için daha güçlü araç lazım o işler bir iki sene sonraki işler dersen, üç kuruşa S13ler var orada. Onlar daha iyi, turbolu olduğundan torklu. Ama ben turbolu araçla kim nasıl yanlıyor anlayabilmiş değilim, ben başaramıyorum mesela. Yapanlara da helal olsun.

yorumuz için sağolunda ben itb li setup la yanlayamam demedim ki, şuanki f/e/h kombinasyonum yetersiz dedim :D neyse bakalım değiştirmezsem zaten itb kombinasyonunu yapıcam kafamdaki hedef o

XSi
11-04-2015, 21:32
bu konuda neye göre yorum yaptığınızıda yazarsanız bende artısı eksisi nedir ne değildir ona göre karar verebilirim konuyu açmamdaki düşünce bu. aslında sw wrx i alıp rwd yapmak amacım

tabiki, hem daha sportif, arkadan itişli, hem daha şık görüntü. tüm bunları düşünce SW imprezadan daha cazip durdu bana göre.

Slammed
11-04-2015, 21:53

Al beeniiiii Al beniiiii laaannn allllll araba ıstıyoomm al beniii

https://www.youtube.com/watch?v=flV25Uf9yxg

maceren
11-04-2015, 21:58
chicago da yaşayan bir arkadaşım türkiyeye temelli dönüş yaptığında aracını havaalanının tam yolcu girişinde çalışır vaziyette bırakıp içeriye girmiş. birçok yabancı ülkeyi terk ederken böyle yapıyormuş.. ilk duyduğumda çok şaşırmıştım..

Slammed
11-04-2015, 22:15
chicago da yaşayan bir arkadaşım türkiyeye temelli dönüş yaptığında aracını havaalanının tam yolcu girişinde çalışır vaziyette bırakıp içeriye girmiş. birçok yabancı ülkeyi terk ederken böyle yapıyormuş.. ilk duyduğumda çok şaşırmıştım..

Varmı gelen ben hazırlandım bıle :D
http://i.hizliresim.com/1YzA3N.jpg (http://hizliresim.com/1YzA3N)

maceren
11-04-2015, 22:20

yahu herşey göründüğü gibi değildir :)) mesela çimlerini biçmediği için elektrik tada su tesisatını yaptırmadığı için çok yüklü ceza yediğinide biliyorum..

bahçedeki otları biçmediğin için üç beşyüz dolar ceza yediğini düşünsene :))

meLaNchoLic
12-04-2015, 22:01

Bu olmamış gidiş-dönüş işaretlemişsin :D Tek yön istiyoruz lütfen :D
Ayrıca bahçedeki çimlere gelirsek.. Ben bahçeye çim ekmem heryer beton olsun arabamla ilgilenmem lazım :D

atituti
12-04-2015, 22:51
o kısa şasili miatayla yanlamak ciddi zor iş her köşe başı güzel popo atar ama uzun soluklu gidebilmek için motora yürüyene bir miata parası daha harcanıp üzerine 40 fırında eğitim almak / çalışmak gerekir diye düşünüyorum

1998corsa
13-04-2015, 00:31
o kısa şasili miatayla yanlamak ciddi zor iş her köşe başı güzel popo atar ama uzun soluklu gidebilmek için motora yürüyene bir miata parası daha harcanıp üzerine 40 fırında eğitim almak / çalışmak gerekir diye düşünüyorum

Turkiye de olsa dediginiz gibi bir miata parasi gider ama burda o kadar pahali degil parcalar. Aynen koseleri guzel donuyoruz helebide islaksa cok guzel oluyo ama uzun soluk icin biraz hp artisi lazim. Sanirim satmayip oynamaya devam edicem bununla

Wind of VW
18-11-2015, 16:03

Yerinizde yada aynı şansta olabilmeyi çok isterdim. Bende yıllardır sırf miata vb hayalini kurupta şartlardan dolayı alamadığım araçlara ulaşabilmek için Amerika vb bir ülkeye yerleşme planı kurup duruyorum daha kısmet olmadı ama yaza bir Seyahat planlıyorum belki fevri karar ile orada kiralamak yerine 2 ay için bir araç satın alırım.
50K TL nerde 3K $ nerde. :D

Erdem K.
19-11-2015, 07:23
merakım Subaru istiyorsanız neden sw ? 350Z ile sw wrx karşılaştırmak biraz değişik geldi doğrusu :)

bahsettiğiniz sw büğeye wrx ise, seçenekleriniz arasında 350Z'i tercih ederdim. TR fiyatlarını da göz önüne alarak araç seçimi yapın bence ...

Mpower
19-11-2015, 09:51
Amerikaya okumaya gidecektim o zamanlar da durumda iyi gider gitmez Golf r32 alıcam filan işte her şey hazır orda bekleyen bir aile filan var vize günü geldi onumde sıra var herkes aldı onayladılar vizeyi bana sıra geldi perdeler kapandı en sağda gözlüklü yavşak tipli birinin perdesi açıldı dedim eyvah kesin alamıcam vizeyi gittim heycanlıyım adam soruyor anlamıyorum 2 kere sordu 3. de bir kağıt verip yolladı hadi güle güle dedim sokarım Amerikanıza tekrar denemedim şimdi pişmanım :D
Ben olsam 350 z alırdım çünkü standart hali güzel yanlıyor egzoz vs şeyler girince işin içine daha tatmin edici olur ayrıcı bkz https://www.youtube.com/watch?v=iGknqxF6Dbw