PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : e39 yakıt göstergesi sorunsalı

suk3b3
24-04-2015, 20:33
e39 aracımın yağını , yağ filtresini ve hava filtresini deiştirdm. bmw lerde yağ 15 binde değişiyor ama ben 10 da 1 değiştriyorum. ve bmw nin önerdiği 0-30 castrol kulanıyorum. yaz kış fark etmeden.. normal sartlarda devir saati atında anlık yakıt tüketimini gösteren bi ibre var. alttaki resmdeki gibi
http://i62.tinypic.com/b5kzdc.jpg

benm problemim ise yağ değişiminden önce doğru ölçen yakıt kadranı şuan yavaş da gitsem hızlı da gitsem ,tam gaz yada yarm gaz yada çok az gaz dahi versem 30a geliyor. ayağımı gazdan çekince sıfır a geliyor tekrar. yol bilgisayarı anlık tüketimi 39.5 litre gösteriyor. yakıtı fulleyip 100km yapıp tekrar fulledim (lpg) 35 liralık gaz aldı. ş.içi hepsi.
yağ değişimi olduktan sonra böyle olmasının sebebi ne olabilir. cihaz bağlayıp baktık arıza görünmüyor. aracın çekişinde problem yok. balatalar ve diskler sıkmıyor. şanzuman da ses tıkırtı yok. lpg filtresi 1 ay önce değişti. araca herhangi katkı koymadım. lpg yi hep shellden alıyorum. herşey aynı iken yağ -yağ filtresi-hava filtresi değişimi sonucu neden bu gösterge sürekli 30 da duruyor. yakıt da hala eskisi gibi.
çözebilenin ömrü uzasın

ysnaiwa
24-04-2015, 21:13
Alakası olmayabilir ama bi arkadaşımın e39 da yağ değişimi sonrası araç yağ lambası yanık kaldı ve pc ye bağlayıp söndürmesi gerektiğini öğrendik. Sizde değişim sonrası lamba yakmadıysa bununla ilgili bi problem olabilir mi? Aklıma başka birşey gelmedi malesef.

bymurat___61
24-04-2015, 21:18
Bİr aku kutup basını sokup takmayı denedın mı en basıtınden ?

suk3b3
25-04-2015, 10:39
Bİr aku kutup basını sokup takmayı denedın mı en basıtınden ?

denedim değişmedi malesef.