PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 90'lı yıllarda çocuk olmak

Draniela
27-04-2015, 07:45
Sabah sabah bana çok tuhaf hissettirdi, sizinle de paylaşmak istedim. Çok güzel zamanlarmış.

200 Foto (http://onedio.com/haber/200-fotografla-90-lar-cocuklarini-gecmise-goturecek-dev-galeri-344605)

mannerboy
27-04-2015, 07:53
90 larda çocuk olmak ayrı birde genel olarak insanlık vardı teknoloji her ne kadar iyide olsa insanlığı öldürdü

_oKT@y_
27-04-2015, 08:00
biraz vakit alıyor ama kesinlikle bakılmasını tavsıye ederim.daha önce bakmıştım ben baska yerde denk gelmişti bana şimdi tekrar bakmakda keyifli oldu.

Draniela
27-04-2015, 08:29
Aynen teknoloji hayatı bitiriyor

denizhandinc
27-04-2015, 08:34
suan bu sitede modifiye ile ugrasan 20 li yaslarındakiler kücükken bisikletinin jantına palet ve boncuk takıyordu :)

Cliosportve
27-04-2015, 08:43
Geçen günlerde denk gelmiştim
Çok güzel tespitler yapılmış
Bazı yerlerdede mükerrer paylaşımlar yapılmış

Tayfun.O
27-04-2015, 09:11
Çok fazla 90 lı yıllarda çocuk olmasam da çoğunu yapmışım ya o yeter :)

tlgylmz106
27-04-2015, 09:12
suan bu sitede modifiye ile ugrasan 20 li yaslarındakiler kücükken bisikletinin jantına palet ve boncuk takıyordu :)

Sen ne diyosun abi yolda bulduğum inciği boncuğu takardım valla :D

zgnn
27-04-2015, 09:16
Anlatılmaz yaşanır harbiden ya. ulan ne günlerdi be. Çocukluğunu doya doya yaşayan son jenerasyonduk. Mahalle maçları, bisikletlerle mal mal bilmediğimiz yerlere gitmek, pandikli körebe, simit, tasolar, beybladeler, pompalı su tabancalarıyla mahalleyi esir almak, misket, zillere basıp kaçmak vs. Gerçekten yaşamışız çocukluğumuzu güzel günlerdi :)

i-vtec07
27-04-2015, 09:26
90 lı yıllarda çocuk olan son nesildenim . şimdiki cocukların yaşadığı hayat değil . pc başında cocukluklarını geçiriyolar .

SieRRa
27-04-2015, 10:21
Emeği geçenlerin ellerine sağlık bol fotoğraflı ve güzel olmuş daha eklenecek birçok şey vardır. Mesela ;

http://i58.tinypic.com/20tqzns.jpg

az oynamazdık :)

aslan
27-04-2015, 10:39
Bende halen kasetli ateri var

AyrtonSenna
27-04-2015, 10:57
Bisikletin arka lastiğine taktığım pet şişenin çıkardığı sesi anlıyamazsınız:D

gazi
27-04-2015, 11:02
bir 80 kuşağı olarak, mantar tabancası , torpil , sinek ilacı sıkan arabanın dibinde biskletle dolaşmak , evin tam ortasında cayır cayır yanan soba ve elektrik hortumundan birbirimize kağıt ok atmak yeri gelince ucuna çivi takmak v.s. düşünüyorum da iyi ölmemişiz. :D ama ne yalan söyleyim cinoyu görünce aklım çıktı. :icon_tup:

taytay
27-04-2015, 11:16
Sabah bende denk geldim duygulandırdı . :)

fthdrn
27-04-2015, 11:19
Artık yaş ilerledikçe nerde o eski bayramlar kıvamına geliyor herşey. Sokakta yetişmiş son nesil bizleriz. Hele birde mahalle ortamı tek katlı müstakil evlerden oluşan bir semtteyseniz o yıllara ait herseyi daha cok ozluyorsunuz. Şimdiki 10lu yaslardaki cocuklara bakiyorum da yazık ileride anlatacakları hic keyifli anilari olmayacak :)

painkller
27-04-2015, 11:34
Biz 2000 baslarinda yakaladik ordaki cogu seyi ama, ozamanlarda iyiydi be. Mahalle arkadasi, okul arkadasi diye kavramlar vardi. Okuldakiler gitsede bitsede mahalledekiler apayriydi.

Jackie
27-04-2015, 11:46
Vay arkadaş Jumanji vardı hakkaten ya

MertSerhanÖ.
27-04-2015, 11:53
:(:(............

HondatugraL
27-04-2015, 11:53
Bi şans verseler geri dönme adına 90 lara geri dönmezsem gondiklesinler. Acayip özlüyorum ya böylesi gelmeyecek sanmıyorumki 2000 ler diye bir tarih konuşulsun ama 90 ları hiç kimse unutmayacak.

mert_can 41
27-04-2015, 11:59
200 ün 190 nın yapmışım şu caprisunın bir portakalısını bulamadım ona çok üzülüyorum zamanında içerdim çok biz şanslı nesiliz hem 90 ları hemde 2000 nin başlarını göre bildik daha da zaten yok böyle eğlenceler şimdi bakıyorum uzaktan kumandalı arabayla eğleniyolar :)

HondatugraL
27-04-2015, 12:02
200 ün 190 nın yapmışım şu caprisunın bir portakalısını bulamadım ona çok üzülüyorum zamanında içerdim çok biz şanslı nesiliz hem 90 ları hemde 2000 nin başlarını göre bildik daha da zaten yok böyle eğlenceler şimdi bakıyorum uzaktan kumandalı arabayla eğleniyolar :)

Aga depoda abimle benim oynadığımız oyuncakların alayı duruyor kutu kutu denk geliyorum yok aga eskinin oyuncakları bile okadar kalıteliki şimdikileri sertleştirilmiş poşetten yapmış gibi resmen

Mutlu Değerli
27-04-2015, 12:07
Keşke bi 10sene erken doğsaymışım diyorum bazen, 90's çok farklı bi zaman dilimiymiş. Biz 2000leri yaşadık, o günlerde güzeldi ama 90's hele hele 80's çok daha güzelmiş. İnternetten eski fotoğraflar paylaşan sayfaları sık takip ederim.

Günümüz bana çok basit geliyor, hiçbişeyin tadı yok gibi. Heryer telefon tablet olmuş. 2000den sonra doğanlar çocukluk yaşadığını sanıyor, onlara üzülüyorum.

Zile basıp kaçmanın verdiği mutluluk hiçbi aktivitede yoktu :D

mert_can 41
27-04-2015, 12:09
Aynen zamanında biz taso oynardık gözüm gibi bakardım onlara her çocuk birbirini tanırdı falan kalmadı şimdi be Bir kaç unutulan var tatlı kaçıklar onu koymayı unutmuşlar çok gülerdim ona elimde olsa 90 larda yaşamak isterdim ama ehliyetli biçimde :D ozamanın arabacılığı bile iyidi yabancı modifiye dergilerine falsn bakıyorumda şimdi ozamandan kalma :D

EmreS13
27-04-2015, 12:11
91 doğumluyum ama hepsini yapmışım yaşamışım. Biz son şanslı nesilmişiz cidden. Paylaşım için teşekkürler valla insan bi dalıp gidiyo gerçekten

Runaway
27-04-2015, 12:16
Şimdiki yeni nesillere göre çok şanslıymışız...

http://i.hizliresim.com/5d820A.jpg (http://hizliresim.com/5d820A)

http://i.hizliresim.com/kkjJzv.jpg (http://hizliresim.com/kkjJzv)

Draniela
27-04-2015, 12:17
Baktıkça tüylerim diken diken oluyor ya cidden çok özlemişim ben. Şimdiki çocuklara bakınca çok şanslıymışım diyorum. Bisikletle doyasıya gezerdik sabahtan akşama kadar neler neler yapardık 200 değil 1000 tane daha şey çıkar aslında. ah ah

merttepe
27-04-2015, 12:17
Bizimle alakalı olanları ekliyeyim.
Burago
http://www.gasolinealleyantiques.com/diecast/images/burago/burago4108.jpg

Majorette
http://www.antp.be/pic/miniatures/00000255.jpg?Cadillac_Limousine_Majorette
http://media.liveauctiongroup.net/i/8895/10065008_1.jpg?v=8CD677C1CF80590

matchbox
http://ecx.images-amazon.com/images/I/51LPsaQCn4L._SX300_.jpg

Draniela
27-04-2015, 12:19
ilkokulda tenefüslerde motorculuk oynardık 1 kişi motor olurdu diğeri gazlardı o zaman bile böyle şeylere gazlamaya merak içindeydik :)

tank 1990
langırt
sega
ilk oyun tecrübeleri

age of 2
cs
diablo
bunlar da gençlik çağının asla unutulmayacak internet kafe maceralarından.

mert_can 41
27-04-2015, 12:19
Son post can elimden vurdu brugo halen var bende 1.8 clio rsi ler falan ozamanlar almıştım :D onun birde katoloğu vardı bakıp bakıp hayal kurardım :D halen biriktiriyorum hotwells majorette :D

sweap07
27-04-2015, 12:21
Bisikletin arka lastiğine taktığım pet şişenin çıkardığı sesi anlıyamazsınız:D

ahahaha aynen ne kdr param varsa jantlara takılan yıldız ve boncuklara verırdım hep :D

merttepe
27-04-2015, 12:31
Son post can elimden vurdu brugo halen var bende 1.8 clio rsi ler falan ozamanlar almıştım :D onun birde katoloğu vardı bakıp bakıp hayal kurardım :D halen biriktiriyorum hotwells majorette :D

Elimdeki o 1994 yılından beri sakladığım Burago kataloğu. En hasta olduğum araba eb110'du, Bu da life goals Vol1 isimli fotografım :D

merttepe
27-04-2015, 12:32
Elimdeki o 1994 yılından beri sakladığım Burago kataloğu. En hasta olduğum araba eb110'du, Bu da life goals Vol1 isimli fotografım :D
Foto eklenmemiş.
https://scontent-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xaf1/t31.0-8/209091_10150172549857870_5050521_o.jpg

HondatugraL
27-04-2015, 12:36
Hazır konu açılmışken bahçesinden erikle muşmula çalarken dalını kırdığım ağaç için gün boyunca eevinin önünden geçen her çocuga söven o yaşlı amcadan af diliyorum :D

Ekrem_06
27-04-2015, 12:38
85 doğumlu biri olarak 90'lı yılları dibine kadar yaşadım.. Çok güzel günlerdi gerçekten her şeyden önce bi hayal etme durumumuz vardı. Tepelenmiş kumlarda o zaman adını bilmediğimiz ralliler mi dersin halı üzerinde otopark mafyacılığı mı dersin :D Leğende yıkanırken anneden tas mı yemek dersin kafaya :D Mutlaka izleyin :D
https://www.youtube.com/watch?v=oDC0P1ce2uQ

delta0o
27-04-2015, 12:48
hepsine bakamadım ama daha dun gıbı hatırladım cok cok guzel gunlerdı .tekrar yasamak ısterım :(

Draniela
27-04-2015, 12:58
bir şey geldi aklıma :D

yaramaz çocuktum ayarı verince babam kafamı halıya eğer halının desenlerinden yardırırdım :D sanki araba sürermiş gibi dolanır dururdum gözümle :D

otuzdokuz
27-04-2015, 13:19
Teknoloji girdi hayatımıza herşey değişti. Çok güzel bir paylaşım olmuş. Özlemişim o günleri.

Jackie
27-04-2015, 13:28
90'lar hakkaten farklıydı be, şimdi ortam baya değişti. Az önce bir sitede gördüğüm yorumu da paylaşmak istedim :)

Alıntıdır :

olm cinsel devrim bizde de olmuş ama haberimiz yok.geçen benim lise 3 e giden kuzenim bi fotoğrafımı çekmişti.şunu bana atsana dedim abi telefon orda al kendin at dedi.aldım telefonu girdim fotoğraflara lan bi sürü çıplak kız resmi kimi göğüslerinin resmini çekmiş kimi götünün kimi amının.lan bunlar ne dedim abi kızlar atıo işte whatsapptan dedi.oha amk lan biz lisede kızların donunu görcez diye merdivenaltlarına saklanıoduk dedim.güldü gevşek abi yeri geliyor grup yaptığımız bile oluyor dedi.gözlerim doldu yalan söylüyorsun piç kurusu diye haykırasım geldi.al dedim telefonunu ******* fotoğrafını da şimdi dedim çıktım odasından.biz 85-90 doğumlu nesiller olarak bu dönemi kıl payı kaçırdık beyler ne olurdu biraz daha geç doğaydık amk =(

Draniela
27-04-2015, 13:37
90'lar hakkaten farklıydı be, şimdi ortam baya değişti. Az önce bir sitede gördüğüm yorumu da paylaşmak istedim :)

Alıntıdır :

olm cinsel devrim bizde de olmuş ama haberimiz yok.geçen benim lise 3 e giden kuzenim bi fotoğrafımı çekmişti.şunu bana atsana dedim abi telefon orda al kendin at dedi.aldım telefonu girdim fotoğraflara lan bi sürü çıplak kız resmi kimi göğüslerinin resmini çekmiş kimi götünün kimi amının.lan bunlar ne dedim abi kızlar atıo işte whatsapptan dedi.oha amk lan biz lisede kızların donunu görcez diye merdivenaltlarına saklanıoduk dedim.güldü gevşek abi yeri geliyor grup yaptığımız bile oluyor dedi.gözlerim doldu yalan söylüyorsun piç kurusu diye haykırasım geldi.al dedim telefonunu ******* fotoğrafını da şimdi dedim çıktım odasından.biz 85-90 doğumlu nesiller olarak bu dönemi kıl payı kaçırdık beyler ne olurdu biraz daha geç doğaydık amk =(

güler misin ağlar mısın :D bizim millet olarak kafa sadece kukuya çalışıyor varsa yoksa le pompa. o arkadaşın düşünce yapısını .....

exclusive
27-04-2015, 15:57
rosalinda yı görünce içim titredi hakkaten :D:D he bide hakan peker kasetini başa sara sara walkmanden dinleyenler burda mı :D

tuner faruk
27-04-2015, 16:20
Yaaa tam biz bunları yaşadık şimdiki nesil napiyo acaba diye sorucaktım ama pişman oldum harbiden öylemiymiş şimdiki nesil yaa:o

Jackie
27-04-2015, 16:26
Yaaa tam biz bunları yaşadık şimdiki nesil napiyo acaba diye sorucaktım ama pişman oldum harbiden öylemiymiş şimdiki nesil yaa:o

ahahah malesef "yeri geliyo grup bile yapıyoruz" u okuduktan sonra ben de uzaklara daldım

KOSEREN
27-04-2015, 16:35
Şimdiki gezmelerin tozmaların bile ana teması instagrama foto atmak oldu..
Harbiden 90 lar ve 2000 lerin başı başkaymış.

crazydog
27-04-2015, 16:36
Çocukluğuma döndüm ya üşenmeyin tek tek bakın valla :)

İzzet Göçmen
27-04-2015, 17:15
Pazar gecesi banyoları geldi aklıma saati hiç sasmazdı,Büyük kamyonlar vardı kum tasıdıgımız kasasını söküp üstüne oturur yokus asagı kayardık.Sanırım artık hersey cok kolay hiçbirseyden zevk almamaya basladım.

HondatugraL
27-04-2015, 20:42
ahahah malesef "yeri geliyo grup bile yapıyoruz" u okuduktan sonra ben de uzaklara daldım

Valla bende yasaklı sıtelerde goruyom hep 18-19 yaşlarda veletlerı ulan dıom bu ufak gacılar ne ateşli böyle diom doğruymuş demekki bizim nesilimiz daha oturaklı yeni nesilin kızları tehlıkeli :D

fthdrn
27-04-2015, 20:44
Valla bende yasaklı sıtelerde goruyom hep 18-19 yaşlarda veletlerı ulan dıom bu ufak gacılar ne ateşli böyle diom doğruymuş demekki bizim nesilimiz daha oturaklı yeni nesilin kızları tehlıkeli :D

Babannemi dizinden ameliyat oldu. Ortapedi servisinde staj gören kız bana refakatçı olarak doldurduğum formdan telefonumu bularak ulaştı. Attığı fotoları tahmin et :) kıza dedim ben 24 yasindayim nisanliyim. Bastı engeli :D

mert_can 41
27-04-2015, 20:51
Özelden paslaşalım görkem :hehe::hehe:

Babannemi dizinden ameliyat oldu. Ortapedi servisinde staj gören kız bana refakatçı olarak doldurduğum formdan telefonumu bularak ulaştı. Attığı fotoları tahmin et :) kıza dedim ben 24 yasindayim nisanliyim. Bastı engeli :D
Hangi hastane fatihhhh hahaha :D

Şaka maka cidden yeni nesil adamı yoldan çıkartır yediğim lafların haddi hesabı yok kızlardan tüm gün dükkanın orda :D

Tayfun.O
27-04-2015, 22:04

Abi bırak ya bak dönem değil sene geçti üni ye gelen kızlar tehlikeli olanları katlanarak artıyo :) Evlenecek kız kalmicak böyle giderse :D

ozryuksel
27-04-2015, 22:10
http://www.techturkey.com/forum/sohbet/182141-efsane-nesiller.html benzer bir konu vardı. oradada guzel paylasımlar vardı hatta benimde bir yazım var :)

TigeR
27-04-2015, 22:45
Cino hala satılıyor ama sanki o eski tadı yok gibi

HondatugraL
27-04-2015, 22:51

Hangi hastahane lan benimde böyle sağ tarafımdan bi ağrı var gidem :D

slowmotion
27-04-2015, 23:21
Eskiden sari türk malı kalem pil vardi. Cok durunca bozulur akardi. Onun markasini hatirlayan varmi?

rebel
28-04-2015, 00:47
taso
gazoz kapağı
meşe bilye
futbolcu kağıdı

bende 90 lıyım bizim nesil tam kumarbaz sokakta her türlü kart oyunu oynanırdı. kavga ederdik 1 saat sonra kafa göz patlamış olarak oturup salçalı ekmek yerdik.hiç tanımadığımız eve girip 'teyze ben susadım' derdik. meyve ağaçlarına dalardık. kamyonet arkalarına takılırdık.mahalle maçı yapardık. bizim mahallede 'keserim topunuzu' diyen teyzeler amcalar vardı. okula önceden giderdik okul bahçesinde simit oynardık,maç yapardık. sınıflar arası kavga ederdik.müdür odasını en çok gören nesiliz :D ozaman dayakta yerdik sağlam. bide kavgadan korkmazdık. kimse silah emanet taşımazdı.ya herro ya merro. ya dayak yıcen ya dövcen oluum :Dama kin olmazdı ertesi gün yine maç yapardık. yazın gazoz içerdik meybuz yerdik.

kız kaçıran
torpil
çıtır pıtır
füze

bizim nesil patlayıcı uzmanıydı :D

çizgi filmlerimiz efsaneydi

biz erkek gibi atari salonuna giderdik.

bisiklete binip başka mahallelerde gezerdik

tüftüf oynardık onuda elektrik batlarıyla modifiye ederdik

yumurta atıp zillere basıp kaçmak en çok zevk aldığımız şeydi.

biz üretkendik. top patlasa içine kames koyardık,bisikletlerimizi tamir ederdik,kay kay yapardık.

ya okadar çok şey sayabılırım ki...

mahalle kültürü komşu kültürü vardı en çok özlediğim şeyler. ne *** yersen ye bide akşam ezanından önce girilen evlerimiz vardı. babadan it gibi korkardık.şimdiki nesil ?

TheKaptan
28-04-2015, 01:42
Bisiklete havalı korna takıp sabahın köründe bütün mahalleyi ayağa kaldırırdık :)

cookies
28-04-2015, 02:21
Eskiden sari türk malı kalem pil vardi. Cok durunca bozulur akardi. Onun markasini hatirlayan varmi?

PİLMA.. Kağıttı zaten dışı yoklukta kaktırdılar reva gördüler bu millete..

braga26
28-04-2015, 05:03
pilsan kamyonlar vardı böyle kocaman üzerinde 250 kg falan yazardı :) sulugöz,mino,kader kısmet,cips paketlerini mıncıklamalar he bide şu an ben hiç göremiyorum duvarlarının üstünde kırık camlar dikili cadı teyzelerin evleri vardı hepsi güzeldi.Bize çok kızarlardı ama hepimiz saygılı çocuklardık neyin ne olduğunu bilirdik şahsi fikrim şu anki nesilde bunlar kaybolmuş

Draniela
28-04-2015, 07:37
He birde bizim oradaki ne kadar ampul varsa hepsini boncuklu tabancayla patlatırdık :D hele ki EML vardı okulun her binasında bir ton floresan ampul vardı puf diye çok güzel patlardı :D

Jackie
28-04-2015, 07:44
Bir de banyo yaptıktan sonra evdeki büyüklerin elini öpme faslı vardı arkadaş... :D:D

Jackie
28-04-2015, 07:44

Yalan söylüyorsun !! Şaka de !! :D:D:D

AyrtonSenna
28-04-2015, 07:53

essah mı valla şakaysa hiç komik değil eğer böyle bir durum varsa çevrede yardım edicek insan evladı çok var hele bu sitede daha fazla:D

Berkan
28-04-2015, 07:57

enazından gerceklerini gördün hatrı sayılır kısmınyla icli dıslı oldun Mert :D

bende sünnet dügünümde hediye gelen die-cast eb110'un anasını nasıl belledim diye aglıyorm her görünce ne ayna ne bişey kalmıs arabada :hehe:

AyrtonSenna
28-04-2015, 07:58
he konumuza gelicek olursak 90'lardan bana bir kaç kelime ile bahset derlerse grup vitamin,cartel,mansur ark,gran turismo,saklambaç,kızalr ile yakar top ve fiat tempra'dır. bu saydıklarım ile 90'ların son zamanını yakalamış olup güzel günler geçirmişimdir:)

Draniela
28-04-2015, 08:01
aaa tempra :D

arkadaşımın babasında vardı ilk bindim gözüm göstergeden başka yere gitmiyordu ne hoşuma gitmişti :D

AyrtonSenna
28-04-2015, 08:04
aaa tempra :D

arkadaşımın babasında vardı ilk bindim gözüm göstergeden başka yere gitmiyordu ne hoşuma gitmişti :D

uzay mekiği gibi arabaydı babam 90'ların sonuna kadar 3 defa tempra almış 2'si ikinci el benim zamanımdaki ise son üretim 99 tempra'lardı 1.6 slx almıştık ne rahat arabadır öyle özellikle arka koltuğun rahatlığını anlatamam eskiden uzun yolda uykum geldiği zaman arka koltukta buluna kolçağı indirirdim uyurdum yastık görevi görürdü benim için:D

SametYkn
28-04-2015, 08:51
Çok güzel ya neredeyse tümünü yapmışım :)

VWci
28-04-2015, 10:14
Liste biraz 80 lere de kayiyor gibi...

fthdrn
28-04-2015, 11:11
Yalan söylüyorsun !! Şaka de !! :D:D:D

essah mı valla şakaysa hiç komik değil eğer böyle bir durum varsa çevrede yardım edicek insan evladı çok var hele bu sitede daha fazla:D

Özelden paslaşalım görkem :hehe::hehe:

Hangi hastane fatihhhh hahaha :D

Şaka maka cidden yeni nesil adamı yoldan çıkartır yediğim lafların haddi hesabı yok kızlardan tüm gün dükkanın orda :D

Hangi hastahane lan benimde böyle sağ tarafımdan bi ağrı var gidem :D
Nasıl bir yokluktasınız beyler :D özel mesaj atanlar var onları ifşa etmek istemiyorum. Hastane adını söylersem bilerek ayağına ateş edip ortopedi servisine gidecek adamlar var şuan burda :D

AyrtonSenna
28-04-2015, 11:15
Nasıl bir yokluktasınız beyler :D özel mesaj atanlar var onları ifşa etmek istemiyorum. Hastane adını söylersem bilerek ayağına ateş edip ortopedi servisine gidecek adamlar var şuan burda :D
:D
İşten birazdan izim alıcam sağ ayağım için ona göre hastane adı verirsen ne mutlu sana:D:D:D

Mehmetmert
28-04-2015, 11:34
Arabanin kadranlarina bakio oo bu 240 diyormus falanda derdik ya :D Tempra dijital oldugu icin o sonsuz basiyordu haliyle :D

serci
28-04-2015, 11:57
cocuklugumda memlekete bu otobüslerle giderdik...Nasıl heyecanlanırdım o gürül gürül sesini duyunca ...

http://i.hizliresim.com/vEgDzO.jpg (http://hizliresim.com/vEgDzO)
http://i.hizliresim.com/yMPD20.jpg (http://hizliresim.com/yMPD20)

serci
28-04-2015, 12:00
İstanbulda yasayan nesil hatırlar sanırım :)

http://i.hizliresim.com/94V79Q.jpg (http://hizliresim.com/94V79Q)

M3CSL
28-04-2015, 12:10
http://cdn.gecmisgazete.com/assets/haberresim/2013-02-20/7845_8308.jpg

AyrtonSenna
28-04-2015, 12:13
http://galeri4.uludagsozluk.com/113/fiat-tempra_154259.jpg

AyrtonSenna
28-04-2015, 12:16
http://www.diskotek.info/Artist/GetCover?RecordId=23095

AyrtonSenna
28-04-2015, 12:17
http://farm3.staticflickr.com/2568/3799983025_96c324a83d_z.jpg

mert_can 41
28-04-2015, 12:26

Boşver kızıda İki gündür nasıl belim ağrıyo anlatamam kanka tavsiye ediceğin hastane varmı gidipte memnun olduğun özelden atarsan sevinirim :D :D :D

Phenomenal
28-04-2015, 12:29
-sabahdan akşama kadar sokakda
- uzun eşek
- saklambaç
- tek elma
- simit oynamak
- taso oynamak
- tsubasa izlemek
- pokemon izlemek
- komşuların ziline basıp kaçma
- meyve agaçlarına dalma
- mahalleler arası futbol turnuvası
- gazoz kapaklarını dümdüz yapıp taşla onları vurarak oyun oynama (adını unuttum )
- misket oynama
şimdilik aklıma gelenler bunlar
- tabi bide ateri oynamak
- ps 1'de wining eleven oynamak ( şimdiki adıyla pes )

Phenomenal
28-04-2015, 12:31
gizlice apartman damında 10 kişi toplanıp sıgara içmekde var tabi :) içine çekmeden

fthdrn
28-04-2015, 12:32
İstanbulda yasayan nesil hatırlar sanırım :)

http://i.hizliresim.com/94V79Q.jpg (http://hizliresim.com/94V79Q)

2 tane atar gibi yapıp 1 tane atardık :) biletler kesilirdi attığımız haznede :)

Ko®ay
28-04-2015, 12:55
Tasoları nasıl unuturlar diyecektim az daha 198. sırada çıktı :D

mert_can 41
28-04-2015, 13:07
Bolibon vardı onun yüzünden hastanede az iğne yemedimdi :D he bide 90 lar denilince aklıma babamın unosu geliyo devamlı sanayiye giderdik ozamanda sevinirdim sanayiye gidicez diye garip bir çocukluğum varmış :D

HONDAHAN
28-04-2015, 13:44
Bir de banyo yaptıktan sonra evdeki büyüklerin elini öpme faslı vardı arkadaş... :D:D

Helal yaa nasıl da hatırladın ve yazdın bunu, ben de sadece bizde var sanıyordum :D

HONDAHAN
28-04-2015, 13:50
2 tane atar gibi yapıp 1 tane atardık :) biletler kesilirdi attığımız haznede :)

Ne kesilmesi, o yakın zamaaan. :D :D Yanardı yanar :D Hatırlarım bir keresinde duman gelmiyordu şoför abiden izin alıp yakıp attık ta tutuştu :D :D

HONDAHAN
28-04-2015, 13:52
99 tempra'lardı 1.6 slx almıştık

: :D SXA o. Klimalısı da SXA-K idi :D Sırf göstergeleri yüzünden babama aldırmıştım. Ne zarar etmişti o arabadan, ne sövmüştü bee :D İkinci eli hiç yoktu :D

cookies
28-04-2015, 13:52
Ne kesilmesi, o yakın zamaaan. :D :D Yanardı yanar :D Hatırlarım bir keresinde duman gelmiyordu şoför abiden izin alıp yakıp attık ta tutuştu :D :D

Hehe ben yazacaktım.. MAN SL320 Körüklü'de yangın çıkmıştı zaten çıkmasa bile bütün duman içerideydi :D

HONDAHAN
28-04-2015, 14:00
Çok keyifli konu olmuş, çocukluğuma geri döndüm. Elektrik borularıyla külah atmak en heyecanlısıydı. 5 arkadaş duvarın arkasına gizlenir, önümüzden geçen hatlı minibüsün şoförünün yanağını nişan alırdık, sonrası 1000 metre sağlık koşusu. Bilenler varmıdır acaba, kızdı kayış vardı bir de. Biri saklar, diğeri bulur millete dalardı onunla. Sahurda gezen davulcuya her balkondan birşeyler sarkıtılırdı. Arı yuvalarına, karınca yuvalarına torpil yerleştirirdik, kibritlerin uçlarını koparır fitil yapar, uzaktan yakar, ateşin gidip patlatmasını beklerdik :) fantaziye gel :D İyi sağlam gelmişiz bu yaşa :)
Resimlerde paylaşılmamasını kınıyorum :D Tadı damağımda
http://i.hizliresim.com/WnVzOq.jpg (http://hizliresim.com/WnVzOq)

AyrtonSenna
28-04-2015, 15:27
: :D SXA o. Klimalısı da SXA-K idi :D Sırf göstergeleri yüzünden babama aldırmıştım. Ne zarar etmişti o arabadan, ne sövmüştü bee :D İkinci eli hiç yoktu :D

yok abi onların slx donanımı vardı ondan önceki iki aracımız 1.6 sxak ve 2.0 16v cat'ti

buda örnek bir ilan bizdeki ekstradan orjinal cam tavanlı ve 3 kollu direksiyon vardı airbagli
Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-1998-fiat-tempra-1.6-ie-slx-102.000-km-klima-204682169/detay)

AyrtonSenna
28-04-2015, 15:36
yok abi onların slx donanımı vardı ondan önceki iki aracımız 1.6 sxak ve 2.0 16v cat'ti

buda örnek bir ilan bizdeki ekstradan orjinal cam tavanlı ve 3 kollu direksiyon vardı airbagli
Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-1998-fiat-tempra-1.6-ie-slx-102.000-km-klima-204682169/detay)

pardon sunroof'lu diyecektim ve bayide o zaman slx diye geçiyordu tempra'lar arkada 1.6 ie yazanlar

HONDAHAN
28-04-2015, 16:04

:) Doğrudur, ben bilmiyordum. Yalnız araba temizmiş hee :D

aslan
28-04-2015, 16:10
Bizimde ilk aracımız göbekten 4 ileri vitesli 131 kartal vardı
Araba sürmeyi onda öğrenmiştim

Jackie
28-04-2015, 16:14
Helal yaa nasıl da hatırladın ve yazdın bunu, ben de sadece bizde var sanıyordum :D

Haha herkes yaşamış ama hep gizli kalmış :D

HondatugraL
28-04-2015, 16:50
https://scontent-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xtp1/v/t1.0-9/11130094_1042187932480967_3916318322957303349_n.jp g?oh=6aabe07e3be1c2408b0f2e59f013ca25&oe=55CC2460

HondatugraL
28-04-2015, 16:51

dizim ağırıyor merdıven ınemıyorum kanka acil ver lazım lan sağlık bu şakaya gelmez :D

slowmotion
28-04-2015, 18:01
PİLMA.. Kağıttı zaten dışı yoklukta kaktırdılar reva gördüler bu millete..

Googledan resimlerini bulamadim, tesekkurler

fthdrn
28-04-2015, 18:12
dizim ağırıyor merdıven ınemıyorum kanka acil ver lazım lan sağlık bu şakaya gelmez :D

Boşver kızıda İki gündür nasıl belim ağrıyo anlatamam kanka tavsiye ediceğin hastane varmı gidipte memnun olduğun özelden atarsan sevinirim :D :D :D

Siz kazana düştünüz olmaz :D

HondatugraL
28-04-2015, 18:42
Siz kazana düştünüz olmaz :D
ya hastanesı lanet gıtsın kızın numarasını ver barı tamam ben kızla konusur bulurum hastaneyı :D

mert_can 41
28-04-2015, 18:48
Ben facebookuna da fitim kanka yer bildirimininden bulurum yada nerden ambulansa binersem orda inerim hangi ambulan önünden geçiyo :D

Draniela
28-04-2015, 19:22
vahşi güzeli hatırlayanlar var mıdır :D

Ah Natalia ah :D

bu yardımcı olur
https://www.youtube.com/watch?v=rJIEsu5ce5w

cookies
28-04-2015, 21:50
Googledan resimlerini bulamadim, tesekkurler

https://www.youtube.com/watch?v=MZoMqaUUC80 Fotoğrafı yok ama videosu var :)

qatrio
28-04-2015, 22:09
Şimdi düşündümde o günden bugüne neler değişmiş ama değişmeyen tek şey milli takım :( 98 fransada da yoktu hala yok bi 2002 onuda geç adamlar çizgisini hiç bozmamış :D

Draniela
08-02-2016, 15:59
Instagramda görmüştüm epeydir takip ediyorum güzel paylaşımlar oluyor o yüzden sizlerle de paylaşmak istedim

90_larda_cocukluk sayfa ismi

Yeni konu açmıştım ama bu yazıyı 1. iletiye ekleyebilirseniz görünme açısından daha faydalı olacaktır :)