PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : AStra Turbo olmaz mı ?

OnurNP
27-04-2015, 20:03
Merhabalar Astra g 1.4 2001 model astram var ben buna düşük derecedede olasa turbolayıp 20-30 allah ne verdiyse güç almak istiyordum anacak bir tubocu ustayla görüştüm o arabadan güç alamazsın maksimum 10 bg dedi doğrumudur ?

Kahn23
27-04-2015, 20:16
O usta turbo'yu hava filtresi sandı hrh :D

Fatih06ank
27-04-2015, 20:23
O hacime ve sikistirmaya turbo olmaz gibi geliyor bana.

OnurNP
27-04-2015, 20:31

1 litre motorda var turbo :S 1.2 e nasıl olmuyor yahu çözemediğim bu

FaBeRgE
27-04-2015, 20:34

Sıkıştırmadan kastınız nedir ? Olur tabi neden olmasın, mutlaka 10hp'den fazlası gelecektir.

Zorbey
27-04-2015, 20:41
Siz paradan haber verin her türlü yapılır :) Bıraksalar Sanayide metalden insan yaparlar imkan var :D

Fatih06ank
27-04-2015, 20:52
Kardesim olur olmaya da her seyin degismsi lazim. Arabani seviyorsan zorbeyin dedigine tamamen katiliyorum :)

Fatih06ank
27-04-2015, 20:52
Sikistirmadan kastim motor kompresyonu.

OnurNP
27-04-2015, 20:56
Kardesim olur olmaya da her seyin degismsi lazim. Arabani seviyorsan zorbeyin dedigine tamamen katiliyorum :)

Siz paradan haber verin her türlü yapılır :) Bıraksalar Sanayide metalden insan yaparlar imkan var :D

Aslında bu konuda hakim olan biri tarafından aydınlatılmam gerek benim forumda görüyorum ben 0,5 bar ile tadiklatsız bu işi yapanlar var benim neden bu işi yapmam zor teknik oalrak açıklaya bilirmisiniz sonuçta turboyu denemek istiyorum beğenirsem tadilat yaparım ancak denemek bana ne gibi zarar açar

ozans
27-04-2015, 21:51
Aslında bu konuda hakim olan biri tarafından aydınlatılmam gerek benim forumda görüyorum ben 0,5 bar ile tadiklatsız bu işi yapanlar var benim neden bu işi yapmam zor teknik oalrak açıklaya bilirmisiniz sonuçta turboyu denemek istiyorum beğenirsem tadilat yaparım ancak denemek bana ne gibi zarar açar

Cüzdanda oyuk açar.

İhtiyaçların :
Turbo
Turboya uygun manifold, senin araç için hazır birşey olmayabilir, daha da tuzlu olur.
Intercooler
Intercooler boruları
Yüksek ihtimalle enjektör
Bir cins management, standalone beyin olur, piggyback olur vs
Bütün bunları uygulayacak adam gibi birileri.

7-15bin tl harcayıp 30 beygir almak mantığına yatıyosa giriş.

turboman
27-04-2015, 22:09
bu işe gireceksen en az kuru 5000 tl olmalı üstüne isteğine göre çıkadabilir nebilim lpgde ayar yapıp binecem dersen beyin masrafından kurtulursun turboyu fazla büyük almazsın montajıda unutmaman lazım kısacası bu işler parayla olur bi sorunla karşılasınca arabayı evin önünde yatırmayıda göze almalısın maddi durumunu bilmediğim için yanlış anlama bunlar yasanan olaylar 1.4 araca turbo olur olmaz die bişe yok benim araçta kaput altında 10000 tl var harcasam hala yutacak sen hesabını yap

kelalper
28-04-2015, 07:42
yaşayan hasta hayvanı alıp hayvandan anlar diye veteriner diye kasap a götürürsen o da bi tarafından sallar en fazla 10 hp diye. O anda esasında soracaksın kafanda ne gibi bi proje çıkardın da en fazla 10 hp ön görüyorsun diye.
Turbo yapılır yapılmaz diye de bişey yok. Ufak flowu düşük turbo ile küçük bi intercooler kullanarak gayette güç alırsın. Önemli olan arkadaşların dediği gibi bütçen ne kadar. Manifold yapın uygunsa yeni manifold almadan üzerine kaynakla ufak bi turbo takabilirsin. Ama dediğim gibi veteriner diye kasap a gitmemen gerek.

Mpower
01-05-2015, 19:47
yaşayan hasta hayvanı alıp hayvandan anlar diye veteriner diye kasap a götürürsen o da bi tarafından sallar en fazla 10 hp diye. O anda esasında soracaksın kafanda ne gibi bi proje çıkardın da en fazla 10 hp ön görüyorsun diye.
Turbo yapılır yapılmaz diye de bişey yok. Ufak flowu düşük turbo ile küçük bi intercooler kullanarak gayette güç alırsın. Önemli olan arkadaşların dediği gibi bütçen ne kadar. Manifold yapın uygunsa yeni manifold almadan üzerine kaynakla ufak bi turbo takabilirsin. Ama dediğim gibi veteriner diye kasap a gitmemen gerek.

Abi peki 1.4 ve ya 1.2 bir arabanın piston kol blok ne kadar dayanıklıdır ki ?

emrekuzdere
01-05-2015, 20:19
Satıp yüksek hacimlisini alman en mantıklısı :)

XSi
01-05-2015, 20:22
Abi peki 1.4 ve ya 1.2 bir arabanın piston kol blok ne kadar dayanıklıdır ki ?

1.6 - 2.0 - 3.0 - 4.0 - 6.0 olunca daha mi dayanikli oluyor peki?

Mpower
02-05-2015, 19:56
1.6 - 2.0 - 3.0 - 4.0 - 6.0 olunca daha mi dayanikli oluyor peki?

Bilmediğim için soruyorum :) ama 3.0 makinanın dayanıklılığı ile 1.2 nin arasında illaki fark vardır mesela m50 bmw ile normal bir 1.6 bmw arasında dayanıklılık farkı yok mu ?

alihan_27
03-05-2015, 00:09
Litre başına düşen beygir ve silindir başına düşen tork pek değişmiyorsa niye daha dayanıklı olsunki? :)

Mpower
03-05-2015, 07:44
Litre başına düşen beygir ve silindir başına düşen tork pek değişmiyorsa niye daha dayanıklı olsunki? :)

Peki büyük motorlu araçların daha uzun ömürlü olduğu yalandan mı ibaret bu durumda ?

İzzet Göçmen
03-05-2015, 14:28
1 litre motorda var turbo :S 1.2 e nasıl olmuyor yahu çözemediğim bu

Manisa sanayisinde kafası basan insan tanımıyorum ben tanıdıklarımda deli paralara yapıyorlar ugrasmana gerek yok, Ne kadar yaparsan yap ne basıcak yol var nede polisler izin veriyor yarısa cıksan illegal bir sürü makine var, içinden gecelerler yaptıgın masrafa acırsın...

kelalper
04-05-2015, 17:28
Peki büyük motorlu araçların daha uzun ömürlü olduğu yalandan mı ibaret bu durumda ?

büyük hacimli motor mantık olarak mesafe bakımından evet daha uzun ömürlüdür ama o da belli kriterleri var. Fazla devir çevirmeyecek yüksek sıkıştırma olmayacak vs gibi. Yani mantık olarak derken hacmi yüksek olanın torku yüksek olur belli bir ağırlığı çekerken daha az kuvvet harcayacağı için daha geç yorulacaktır. Bu söylediklerim tamamen malzeme yapıları vs aynı düşündüğün zaman ortaya çıkan sonuç. Mantık olarak baktığın zaman 1.4 tsi larda 1400 cc ama 240 hp ye kadar sorunsuz kaldırabiliyor. Ya da A6 2.7t lar. Fabrika çıkışı 250 hp ama motor yüklerken herkes 600+ hp rahat dayanır diyor. Kullanılan malzeme çok önemli.
n