PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İstanbul - Balıkesir yolu nasıldır ?

SinanAdalı
03-05-2015, 10:24
Arkadaşlar önümüzdeki hafta sonu cumartesi sabahı balıkesire gidicem fakat yollar nasıldır bilen varmıdır Bursa'dan sonrası yok bende. Yoksa ido vapur'la bandırmaya geçip ordan balıkesiremi geçsem. E bide ido'ya araba parası vericez. Bu gün sitesine baktım 167 lira. Acaba fulleyip körfezdenmi dolansam. Bilen arkadaşlar bi yardımcı olabilirmi ?

Evrenoz
03-05-2015, 10:38
Persembe günü istanbuldn 16:00'da çıktım
E5'ten eskihisara gectim, istanbul lines kullanarak topçulara geldim. Sonrasında da balıkesir, edremit, altınoluk yaptım.. Yaklaşık 1 saat yemek molası dahil olmak üzere 22:45'te kontağı kapamıştım. Yalova haricinde yol gayet boş, rahattı..

SinanAdalı
03-05-2015, 10:51
Persembe günü istanbuldn 16:00'da çıktım
E5'ten eskihisara gectim, istanbul lines kullanarak topçulara geldim. Sonrasında da balıkesir, edremit, altınoluk yaptım.. Yaklaşık 1 saat yemek molası dahil olmak üzere 22:45'te kontağı kapamıştım. Yalova haricinde yol gayet boş, rahattı..

Abi anlattığına göre balıkesirden sonra edremit ve altınoluk yapmışsın kontağı 22:45'te kapattığına göre balıkesirden sonra edremit altınoluk 1 saat desek 1 saatte yemek molasını düşsek. Ben tek seferde en kötü 4,5 saate giderim sanırım. Vapurla bile 3 saati buluyor + olarakta fiyat katlanıyor tabi :)

huseyinturk
03-05-2015, 10:56
istanbul avrupadan orhangazide köfteci yusuf dışında durmadan 5 saatte gidiyorum ben ful karadan gidince. Yollar yalovadan sonra güzel, izmit yalova arasında ışık var bol bol. Topçular-eskihisar varpurunu kullanmak en güzeli gidiş dönüş 100 liraydı en son istanbullinesda.

Mr.K
03-05-2015, 10:59
Direk bandirmaya bin arabayla ucuza bilet dusuyo spomtane gelisse bile .

Arabayla sur babam sur ugrasmassin oturarak kestire kestire ido da takilirsin. Parayi cok gormeyin yakit hesabini yapinca zaten 3assa5yukari ayni paraya geliyo.

SinanAdalı
03-05-2015, 11:01
istanbul avrupadan orhangazide köfteci yusuf dışında durmadan 5 saatte gidiyorum ben ful karadan gidince. Yollar yalovadan sonra güzel, izmit yalova arasında ışık var bol bol. Topçular-eskihisar varpurunu kullanmak en güzeli gidiş dönüş 100 liraydı en son istanbullinesda.

köfteci yusuf demek en kötü 45 dakika :) sırf yemek için oraya gittiğimi biliyorum :) Aklımda WC ihtiyacı dışında durmak yok. Topçular eskihisar vapurunu hiç kullanmadım ne kadar vakit kazandırıyor acaba ?

SinanAdalı
03-05-2015, 11:10
Direk bandirmaya bin arabayla ucuza bilet dusuyo spomtane gelisse bile .

Arabayla sur babam sur ugrasmassin oturarak kestire kestire ido da takilirsin. Parayi cok gormeyin yakit hesabini yapinca zaten 3assa5yukari ayni paraya geliyo.

kabataslak bi hesap çıkardım oda şu şekilde. ido ile gelip gitsem bide balıkesirde dolaşmasını saydım bandırmaya gidiş geliş dahil 500 lirayı buluyor. Karadan gidersem eğer 350 liraya dolaşması dahil çıkıyorum işin içinden. Tek fark zaman oluyor. Kararsız kaldım bi an :)

huseyinturk
03-05-2015, 11:14
köfteci yusuf demek en kötü 45 dakika :) sırf yemek için oraya gittiğimi biliyorum :) Aklımda WC ihtiyacı dışında durmak yok. Topçular eskihisar vapurunu hiç kullanmadım ne kadar vakit kazandırıyor acaba ?

körfezi dolaşmak 60-70 dakika sürüyor en az, vapur sıra yoksa yarım saatte geçiyor karşıya, inmesi binmesi 40 dakika. Yolu tam 105 km kısaltıyor vapur. Ama yolun en yorucu kısmı izmit-yalova arası, vapurla gidince hiç yorulmadan gidiyorum ben karadan gidince dayak yemiş gibi oluyorum. Çok sık gidip gelmiyorsanız vapuru kullanın bir çay için tavsiye ederim.

ErkanCanS
03-05-2015, 11:23
Yenikapı Bandırma 2 saat sürüyordu. O üstü kapalı pahalı olan feribotlar ciddi hızlı gidiyor

ACYV
03-05-2015, 11:34
İstanbul Maslak'dan Altınoluk; Balıkesir üzeriden de, Tekirdağ/Çanakkale üzerinden de aynı kilometre; 465/467. Ben genelde Tekirdağ/Çanakkale yolunu tercih ediyorum, manzarası güzel ve yol daha sakin. 6.5/7 saat sürüyor 2'si de. Çocuk yokken 5 saatte gittiğimi biliyorum...

Bandırma feribotunu yakalarsan yol çok daha kısalıyor ve eziyet çekmiyorsun, tavsiye ederim.

miNNic
03-05-2015, 11:51
Balıkesir edremit arası sakin kullanımda 45 dakika. Yolların hepsi yapıldı. Bandırma balıkesir şeklindede düşünebilirsiniz eğer zamandan tasarruf etmek istiyor iseniz.
Bu arada Akçay , Altınoluk ve Güre taraflarında konaklama problemi yaşarsanız yada ihtiyacınız olursa çalıştığım otelden çok çok uygun rakama konaklamada ayarlayabilirim.

PunisheR
03-05-2015, 11:53
Önceki gün gidip geldim, birazdan tekrar yola çıkıyorum.
Pendik-Yalova feribotuna bin, Yalovadan Bursa-Balıkesir yapacaksın,
Yalovadan Balıkesir merkez 220 km. 2 saat 15 dk yol + 45 dk feribot sürüyor.

painkller
03-05-2015, 12:01

tam bunu yazmaya girdim. süre uzun pendik biletlerine bakın ki zaten erken çıkıcaksınız 22 liraya biletler düşüyor 3-4 gün sonrası için bugünden alırsanız hem körfeze gerek kalmaz hemde saatler kazanırsınız.

Mr.K
03-05-2015, 12:08
Bandirma idodan yola cikmak max 10dk suruyo yeni kavsaktan direk ayrilip sagdan devam.Normalde istanbuldan bandirmaya kac lira yakiyosun ki o hesap nasil cikio oyle. Yenikapi-bandirma arabali benim dediim. Pendik ido dan da kalkiyodu hatirladigim ve gayet uygun dedigim gibi.

SinanAdalı
03-05-2015, 12:10
Balıkesir edremit arası sakin kullanımda 45 dakika. Yolların hepsi yapıldı. Bandırma balıkesir şeklindede düşünebilirsiniz eğer zamandan tasarruf etmek istiyor iseniz.
Bu arada Akçay , Altınoluk ve Güre taraflarında konaklama problemi yaşarsanız yada ihtiyacınız olursa çalıştığım otelden çok çok uygun rakama konaklamada ayarlayabilirim.

İstanbul Maslak'dan Altınoluk; Balıkesir üzeriden de, Tekirdağ/Çanakkale üzerinden de aynı kilometre; 465/467. Ben genelde Tekirdağ/Çanakkale yolunu tercih ediyorum, manzarası güzel ve yol daha sakin. 6.5/7 saat sürüyor 2'si de. Çocuk yokken 5 saatte gittiğimi biliyorum...

Bandırma feribotunu yakalarsan yol çok daha kısalıyor ve eziyet çekmiyorsun, tavsiye ederim.

Balıkesir merkeze gideceğim için altınoluk ve edremite uğramayacağım malesef zamanda kısa biraz :) Arkadaşımın evinde kalacağım için problem yok. Konaklama konusundaki yardım içinde teşekkür ederim. . Ama yaza doğru olabilir bu aklımda olsun :)

tam bunu yazmaya girdim. süre uzun pendik biletlerine bakın ki zaten erken çıkıcaksınız 22 liraya biletler düşüyor 3-4 gün sonrası için bugünden alırsanız hem körfeze gerek kalmaz hemde saatler kazanırsınız.

Güzergah netleşti diyebiliriz :) Büyük ihtimalle bu güzegahı kullanacağım vakit kazancı bakımından kulağa çok iyi geliyor :)

SinanAdalı
03-05-2015, 12:18
Bandirma idodan yola cikmak max 10dk suruyo yeni kavsaktan direk ayrilip sagdan devam.Normalde istanbuldan bandirmaya kac lira yakiyosun ki o hesap nasil cikio oyle. Yenikapi-bandirma arabali benim dediim. Pendik ido dan da kalkiyodu hatirladigim ve gayet uygun dedigim gibi.

Pendiktekini arkadaşlar tarif etti sanırım anlatmak istediğinizde buydu. İstanbuldan bandırmaya yarım depoya gidiyorum oda geçen yaz gitmistim araba 5 kisi + valiz doluydu. 235 lira full depo ekstra olarak 115lira dedim 350ye tamamlamak için. Yenikapı'dan fiyatlar 160'tan aşşağı değil araba. kabataslak gitgel hesaplayınca dolaşmada dahil öyle bişey çıkmıştı :)

PunisheR
03-05-2015, 12:20
Az önce ben aldım, yarın sabah 07:00 seferine, 110 TL tuttu, Jip ve araç içi yolcudan dolayı,
Sakın Bandırma almayın, o paraya çok pahalı...

PunisheR
03-05-2015, 12:21
Ayrıca eğer Avrupa yakasında oturuyorsanız, Yenikapı-Bursa alabilirsiniz, Güzelyalıda indiriyor 75 dk.da oda 180-190 TL gibi

painkller
03-05-2015, 12:21
cumartesi sabah 7 ye yani ayın 9 una 19 liraya bilet var şuanda mesela pendikten bence kaçmaz :D
ayrıca yalova girişinin trafiğinden de yırtarsınız salak saçma hastaneye kadar uzuyor trafik süpriz yumurta gibi sabahları da oluyor bazen :D

PunisheR
03-05-2015, 12:30
cumartesi sabah 7 ye yani ayın 9 una 19 liraya bilet var şuanda mesela pendikten bence kaçmaz :D
ayrıca yalova girişinin trafiğinden de yırtarsınız salak saçma hastaneye kadar uzuyor trafik süpriz yumurta gibi sabahları da oluyor bazen :D

Yalnız öyle fiyat olmaz, o arabalı değil yolcu bileti falandır.

painkller
03-05-2015, 12:36
abi biz bu işin ithalatını, ihracatını yeri geliyor imalatını yapıyoruz :D
http://i1096.photobucket.com/albums/g339/painkller/asfasf_zpswciwtzl3.png

63owen63
03-05-2015, 12:38
yenikapıdan- altınoluk için, yalova 'ya mı bilet almak mantıklı ?

yurtdışından misafirim gelecek ve muhtemelen kiralık araçla gidecekler, bileti vs erkenden alabilir miyiz ?

painkller
03-05-2015, 12:44
hop. bi düzeltme el alışkanlığı yalova'dan bakmışım hep ben, pendikten baktığımda ise 34 liraya cumartesi sabah12 de mevcut, cuma akşamı son seferede 29 liraya mevcut.

@63owen63 vallaha bandırma ve güzelyalı aşırı gereksiz pahalı oluyor genelde.

emp:)
03-05-2015, 13:25
Hangi yolu seçersen seç, yollar kötü değil. Avrupa yakası, avcılar ve civarındaysanız Çanakkale üzerinden gelsenizde hemen hemen aynı km oluyor.

iki güzergahtada bolca radar mevcut, bandırma dahil. 122 ile yapıştırıyorlar direk..

mertcans
04-05-2015, 20:06
bırakın edremiti arkadaşlar erdeğe gidin :)

SinanAdalı
04-05-2015, 20:26
Herkese teşekkürler bu kadar alternatif yettide fazla bile :) Belki başkasıda faydalanır :)