PDA

Orijinalini görmek için týklayýnýz : Makas faciasý

Mutlu Deðerli
06-05-2015, 15:54
Üzüldüm ya... Ýçindekilere biþey olmamýþtýr umarým. Beþiktaþ Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri önünde olmuþ olay (faceten alýntýdýr)

https://scontent-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/11188419_880519315342197_4851331777518672687_n.jpg ?oh=3cf680216c29b46c5a7d62ad9a584b7f&oe=55BF8070
https://scontent-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xtf1/v/t1.0-9/11146492_880519332008862_3958816888591250116_n.jpg ?oh=c90e6a6ab6b76d9de85e49f5fa6e8180&oe=55D6ED8E
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xtp1/v/t1.0-9/11110256_880519352008860_4286215966955745432_n.jpg ?oh=dabd7bbb5b1b7252ea333e7cbfebe3b8&oe=55CBD336&__gda__=1440889344_27ac89f5fc9601c35a2f7894ec857a7 e

Trafikte dikkatli olalým, hiçbiþey sizden daha kýymetli deðill

SerkanYazgan.
06-05-2015, 15:59
Ýnþallah can kaybý yoktur. Allah yardýmcýlarý olsun.

hddsheriff
06-05-2015, 16:04
radyo trafikte yaralanmalý kaza dedi , 7 araç karýþmýþ kazaya.

AyrtonSenna
06-05-2015, 16:08
Allah acil þifa versin yola her çýktýðýmda bir stresle çýkýyorum dikkatli olmaya çalýþýyorum gideceðimiz yer yine dönüp dolaþacaðýmýz yer evimiz zaten lütfen biraz daha dikkat biraz daha yavaþ olalým:(

Low-Rider
06-05-2015, 16:16
Çok ciddi bir kaza, saðlam yeri kalmamýþ aracýn. Sol arka hiç yok. Kamyonu da devirmiþ

VTEC®
06-05-2015, 16:22
yaw tanýyorum bu arabayý, sürekli ayný güzergahta denk geldiðim bir araç çok abuk subuk gittiðinide gördüm, efendi sürdüðünüde, umarum saðlýk durumlarý iyidir.

-aykt-
06-05-2015, 16:27
Makastan oldugu bilgisi nerede acaba ben goremedim?

hddsheriff
06-05-2015, 16:29

http://www.haberler.com/sile-yolunda-kaza-5-yarali-7278926-haberi/

HONDAHAN
06-05-2015, 16:30
Ýnþallah içindekilerde birþey yoktur. Büyük geçmiþ olsun. Allah kimseye yaþatmasýn.

Mutlu Deðerli
06-05-2015, 16:31

https://www.facebook.com/fatih.gokdemir.39/posts/880530598674402

Ýzzet Göçmen
06-05-2015, 16:40
Cok kötü insallah ölen yoktur,Makas diyorlarda kamyonlar sol serittemi gdiyorlardý sag serit degilmi yerleri ?

johnie
06-05-2015, 16:43
Allah yardýmcýsý olsun, umarýz ki kalýcý hasarý yoktur sürücülerin :/

gökberk
06-05-2015, 16:50
Aracýn son haline bakýlýrsa kazayý 150+ km hýzla yapmýþ olabilir.

gökberk
06-05-2015, 16:51
Edit:
Tabi geçmiþ olsun.. Allah þifa versin.

rebel
06-05-2015, 17:16
dünyanýn en güvenli aracýda olsa demir yýðýnýna karþý durum içler acýsý oluyor . :( euro ncap ta 3 yýldýzlý araçlarýmýzla gazlarken aklýmýza gelmiyo ama hayat acýmasýz. inþallah tez zamanda saðlýðýna kavuþur arkadaþlar. allah þifa versin. umarým kayýp yoktur

ckrc
06-05-2015, 17:51
Plaka GOK89 özyeðin üniversitesinden arkadaþýmýz, beklenen açýklamayý yapayom kendisinin durumu gayet iyi þu an evinde.Burnu dahi kanamadan çýktý aracýndan. 7 araç karýþmýþ deniyor ancak týr ile çarpýþtýðýný biliyoruz diðer ayrýntýlarý bilmiyoruz.

gokayy
06-05-2015, 19:48
Plaka GOK89 özyeðin üniversitesinden arkadaþýmýz, beklenen açýklamayý yapayom kendisinin durumu gayet iyi þu an evinde.Burnu dahi kanamadan çýktý aracýndan. 7 araç karýþmýþ deniyor ancak týr ile çarpýþtýðýný biliyoruz diðer ayrýntýlarý bilmiyoruz.

Aynen bende okulda görüyordum aracýný büyük geçmiþ olsun Allah korumuþ

ceyhun737
06-05-2015, 20:04
Beni okuldan arayan çok kiþi oldu kaza yapan ben deðilim benim araç bag plaka . Çok geçmiþ olsun arkadaþa aþýrý hýz olduðu kesin

mrtysn
06-05-2015, 20:50
Eski sahibindeyken biliyodum arabayi, cana gelmesin de Allah korumus buyuk gecmis olsun.

Kadyr
06-05-2015, 20:56
makas atýp bu hale getýrdýyse orayý býrde sag kurtulan oysa demek ya allahtan cekecegý var yada sucsuz. boylelerýne gram uzulmem etrafýndakýlere uzulurum.

Ýbrahim33
06-05-2015, 21:13
*** mu vardý bu kadar hýzlý gidecek. hepimiz gayet iyi biliyoruz ki bu araba normal bir süratte bu hale gelmezdi.

atituti
06-05-2015, 21:26
Yanimizdan gecerken annemim ettigi beddua tutmuþ.sevindim

ham
06-05-2015, 22:11
Geçmiþ olsun arkadaþa verilmiþ sadakasý varmýþ. Ayrýca hepimiz geçtik/geçiyoruz bu yollardan aðýr yorumlar yapmanýn yanlýþ olduðunu düþünüyorum.

mert_can 41
06-05-2015, 22:13
Sonuçta ortada bir can var nasýl bu kadar acýmasýz oluyosunuz ?

Anýl E.
06-05-2015, 22:16
Oldu olacak tedavi gördüðü hastaneyi basýn adamý öldürün beyler .

Kimse kaza olsun istemez,hatasý varsa o ya da bu þekilde bedelini öder ama adamý yaþarken öldürüyorsunuz

Tayfun.O
06-05-2015, 22:17
Vay arkadaþ yüklü kamyonu devirmiþ hangi hýzla vurduysa artýk, Geçmiþ olsun arkadaþa dersini almýþtýr umarým.
Bu arabadan sað çýktýysa yatsýn kalsýn Allah'a þükretsin

burkaykalyon
06-05-2015, 22:20
Geçmiþ olsun arkadaþa verilmiþ sadakasý varmýþ. Ayrýca hepimiz geçtik/geçiyoruz bu yollardan aðýr yorumlar yapmanýn yanlýþ olduðunu düþünüyorum.

Sonuçta ortada bir can var nasýl bu kadar acýmasýz oluyosunuz ?

Oldu olacak tedavi gördüðü hastaneyi basýn adamý öldürün beyler .

Kimse kaza olsun istemez,hatasý varsa o ya da bu þekilde bedelini öder ama adamý yaþarken öldürüyorsunuz

Hay aðzýnýza saðlýk ya.

Bu kadar aðýr yorum yapacak ne var? Sanki hepiniz trafikte uslu uslu gidiyorsunuz. Þurada yorum yapanlarýn hepsi roll videolarýna gýkýný çýkarmýyor. Bence makasla ayný tehlikeye sahip. Onu napýcaz?

volkan_gs
06-05-2015, 22:22
Spor araba, özel okulda okuyormuþ hadi saldýralým olmuþ yine :)

ES353
06-05-2015, 22:26
yurt dýþýndaki 350z le yapan adama ooooo bravo diyipte burda böyle kötü bi þekilde kaza yapan arkadaþa giydirmek bence biraz yanlýþ oluyor, ortada bi can var ne kadar yaptýðý yanlýþ olsada þu durumdayken böyle konusmak biraz aðýr olur neyse geçmiþ olsun

MK8800
06-05-2015, 22:27
Site yine ulucamii cemaatine donmus herkes eve 40la gidiyor kurallara uyuyor degil mi ? Arkadasiniz olsa tanidiginiz olsa laf soyletmezsiniz haa tabi yas 24 25i gecti ya olgunsunuz siz gizli trafige kapali alanlar da gazliyosunuz pardon

furkane
06-05-2015, 22:30

bi günde size bi beddua edilir, o tutar bu yazýyý hatýrlarsýnýz. sonra da sorarsýnýz kendinize acaba kimler sevindi diye ?

SerkanYazgan.
06-05-2015, 22:40
ula ati çok dik adamsýn :D Her ne olursa olsun candýr. Ýnsan hata yapar, kimse sütten çýkmýþ ak kaþýk deðil. Can kaybý olmamasý sevindirici bir haber. Böyle bi kazadan kurtulan adamýn bol bol þükür etmesi lazým.

Alper134
06-05-2015, 22:41
iyi olmuþ.. belki baþkasýnýn canýna kast edecekti.

atituti
06-05-2015, 22:54
ayný dakikada ayný saniyede yanýmýzdan geçti özyeðinden oldugunu tahmin ediyordum az cok birkac kez daha gormustum makas ata ata gittigini , ozyeginin yanýnda oturuyorum zaten hep oralardayým.beni zikseler makas atmam atmayýda sevmem ama atana karýþmam diyemiyorum cünkü önlü arkalý annemle gidiyorduk annem dayýmýn arabasýný sürüyordu ben bizim arabayý.ikimizin arasýndan daldý önde vectrayla valide arkada 407 ile ben.simdi bu adam gelip anneme vursaydý yada sizin ailenizden birine vursaydý indirip eþþek sudan gelinceye kadar deðil fizandan gelene kadar dövecektiniz boþuna yaygara yapmayýn bana dogruyu ve olacagý konusun. vay efendim ne güzel makas atarken anneme babama vurdunuzmu diyeceksiniz sorarým size ? yada sormuyýorum pardon dogruyu yazdým dokuz koydeki konudan kovulayým ben yine.

atituti
06-05-2015, 22:56
ula ati çok dik adamsýn :D Her ne olursa olsun candýr. Ýnsan hata yapar, kimse sütten çýkmýþ ak kaþýk deðil. Can kaybý olmamasý sevindirici bir haber. Böyle bi kazadan kurtulan adamýn bol bol þükür etmesi lazým.

kanka diklik deðil dogruyu ve olmasý gerekeni yazdým , millet utanmasa bizim arabaya ne güzel vurdun diye +1 point verecek bu tiplere :D

SerkanYazgan.
06-05-2015, 23:15
kanka diklik deðil dogruyu ve olmasý gerekeni yazdým , millet utanmasa bizim arabaya ne güzel vurdun diye +1 point verecek bu tiplere :D

Haklýsýn kanka baþýna gelmeden yorum yapýyor herkes. Elle tutulacak hiçbir yaný yok kaza yapanýn. Hepimiz hýz yapýyoruz ama ben ufukta araba görünce yavaþlýyorum. Çünkü bizim milletimiz araç sürmekten bihaber. Aynaya bakmadan önüne atlayýveriyorlar.

ckrc
06-05-2015, 23:18
ayný dakikada ayný saniyede yanýmýzdan geçti özyeðinden oldugunu tahmin ediyordum az cok birkac kez daha gormustum makas ata ata gittigini , ozyeginin yanýnda oturuyorum zaten hep oralardayým.beni zikseler makas atmam atmayýda sevmem ama atana karýþmam diyemiyorum cünkü önlü arkalý annemle gidiyorduk annem dayýmýn arabasýný sürüyordu ben bizim arabayý.ikimizin arasýndan daldý önde vectrayla valide arkada 407 ile ben.simdi bu adam gelip anneme vursaydý yada sizin ailenizden birine vursaydý indirip eþþek sudan gelinceye kadar deðil fizandan gelene kadar dövecektiniz boþuna yaygara yapmayýn bana dogruyu ve olacagý konusun. vay efendim ne güzel makas atarken anneme babama vurdunuzmu diyeceksiniz sorarým size ? yada sormuyýorum pardon dogruyu yazdým dokuz koydeki konudan kovulayým ben yine.

Ortada 20-21 yaþýnda bir gencýn caný var,kimsenin burnu dahi kanamamýþ,bu kadar beddua fazla diye düþünüyorum.
hayat hatalarýmýzdan aldýðýmýz derslerdir diye düþünürsek bu kadar acýmasýz olmaya gerek yok.

Sanýrým emlak konutlarýnda ki genelde a6 altýnda ki otoparkta bulunan 18 Jantlý füme 407 sizin aracýnýz. stock araba dýþýnda ki araçlardan nefret dahi etsem çok hoþuma gidiyor aracýnýz belirtmek istedim :). Her þeyi yerli yerinde.

emi-R
06-05-2015, 23:18
Millet yurtdýþýndaki 350Z videosunda zevkin doruklarýna ulaþmýþtý buradaki yorumlar fazla acýmasýz olmuþ.

Umarým ciddi bir þeyi yoktur Allah saðlýk versin.Eðer makas nedeniyle kaza yapmýþsa ders almýþtýr.

ckrc
06-05-2015, 23:21
Beni okuldan arayan çok kiþi oldu kaza yapan ben deðilim benim araç bag plaka . Çok geçmiþ olsun arkadaþa aþýrý hýz olduðu kesin

Aynen bende okulda görüyordum aracýný büyük geçmiþ olsun Allah korumuþ

Sizlerde mi OZU'densiniz, büyük ihtimalle tanýþýyoruz-dur haberimiz yoktur ama Ö.M attým.

ulas
06-05-2015, 23:24
altituti ye ; gelse yakýnýma çarpsa dalarým diyosun haklýsýn. ama anlamadýðým þu; yine sevdiðin bir yakýnýn makasla kaza yapsa onun içinde iyi olmuþ diyecekmisin?

atituti
06-05-2015, 23:31
Ortada 20-21 yaþýnda bir gencýn caný var,kimsenin burnu dahi kanamamýþ,bu kadar beddua fazla diye düþünüyorum.
hayat hatalarýmýzdan aldýðýmýz derslerdir diye düþünürsek bu kadar acýmasýz olmaya gerek yok.

Sanýrým emlak konutlarýnda ki genelde a6 altýnda ki otoparkta bulunan 18 Jantlý füme 407 sizin aracýnýz. stock araba dýþýnda ki araçlardan nefret dahi etsem çok hoþuma gidiyor aracýnýz belirtmek istedim :). Her þeyi yerli yerinde.

insallah kimsenin baþýna boyle birþey gelmez ama baþýna gelmedende anlayamýyor insan benim baþýma geldi oradan biliyorum, bu beddualardan fazlasýný bile yapabilirsiniz ailenizden birine ' kasten ' yapýlmýþ birþey karþsýsýnda koruma iç güdüsüyle :) teþekkür ederim kardeþim araç benim ama teessüf ederim jantlarým 19' :D senin aracýn nedir ? hangi bloktasýn

ulaþ : ayrým yok bu konuda herkese karþý tavrým aynýdýr , hata olur sinyal vermeyi unutursun dalarsýn karýnla kýzýnla kavga etmiþsindir moralin bozuktur vs. hepimiz yaptýk ama göz göre göre 3 þeritli yolda 4. þeridi yaratmaya calýsanlara yada baþkasýnýn canýna kastedene tahammülüm yok sýkýþtýrýyorum genelde öylelerini

MCN21
06-05-2015, 23:33
Akþam iþ dönüþü nevzat demirin orda kamyonu gördüm refujlerde parcalanmýstý dedim heralde yine kamyon gazlýyordu duramadý. Meger daha büyükmüþ kazaymýs :(

gokayy
06-05-2015, 23:40
Sizlerde mi OZU'densiniz, büyük ihtimalle tanýþýyoruz-dur haberimiz yoktur ama Ö.M attým.

pm gelmedi bana ben epeydir uðramýyorum okula gerçi :D
0536 298 53 70 arayabilirsiniz istediðiniz zaman

997TT
06-05-2015, 23:44
Kaza nasil olundu tam bilinmiyor sanirim?
Eger makas atarak bu trafikde gazladigi icin olduysa,oglum olsa affetmem. Ýnsan once baska insanin canina saygi duyarsa kendi caninin degerini bilir. Yani bu arkadasi saglam kurtuldu diye korumak sacmalik. Olseydi eger ve baska olume sebebiyet vermeseydi Allah rahmet eylesin der konuyu kapatirdik... Eger cidden hatali ise,kalici ders verilmeli(ehliyetine 5-10 sene el konulmasi vs)
Kazaya karisan hafriyat kamyonuysa onlar zaten ayri bir skandal...
Ýsin ozu;anlik zevklerimiz baskasinin kabusu olmasin.

C2VTS
06-05-2015, 23:56
Bende Ozu deyim gökay da yakýn arkadaþýmdýr toplanmak lazým bir ara okul dýþýnda .Batuðhan Özarý faceten eklersen tanýþýrýz .

C2VTS
07-05-2015, 00:01
Bu arada kaza yapan arkadaþa geçmiþ olsun . Kaza yapan arkadaþý bilmem ama bizim okulun öðrencileri genel olarak çok atarlý gidiyorlar þile otoyolu çok tehlikeli bir yer dikkat etmek lazým .

Leader01
07-05-2015, 00:05
350z kazasýndan bahsedilmiþ onun konusu var mý bulamadým merak ettim

cookies
07-05-2015, 00:05
Diðer sayfalara bakmadým ''sanki siz atmýyorsunuz'' diye yazan oldu mu? Ha varsa söyleyin ona atmýyoruz biz..

ckrc
07-05-2015, 00:08
pm gelmedi bana ben epeydir uðramýyorum okula gerçi :D
0536 298 53 70 arayabilirsiniz istediðiniz zaman

Bu arada kaza yapan arkadaþa geçmiþ olsun . Kaza yapan arkadaþý bilmem ama bizim okulun öðrencileri genel olarak çok atarlý gidiyorlar þile otoyolu çok tehlikeli bir yer dikkat etmek lazým .

33VV333 Cenk ben, tanýyorsunuzdur belki ikiz kardeþim var. :)

ckrc
07-05-2015, 00:19
Kaza nasil olundu tam bilinmiyor sanirim?
Eger makas atarak bu trafikde gazladigi icin olduysa,oglum olsa affetmem. Ýnsan once baska insanin canina saygi duyarsa kendi caninin degerini bilir. Yani bu arkadasi saglam kurtuldu diye korumak sacmalik. Olseydi eger ve baska olume sebebiyet vermeseydi Allah rahmet eylesin der konuyu kapatirdik... Eger cidden hatali ise,kalici ders verilmeli(ehliyetine 5-10 sene el konulmasi vs)
Kazaya karisan hafriyat kamyonuysa onlar zaten ayri bir skandal...
Ýsin ozu;anlik zevklerimiz baskasinin kabusu olmasin.

Kamyon ile kamyonet arasýnda kalmýþ araç,sonrasýný yada nasýl bu hale geldi kimse bilmiyor,ilgilenmiyor aslýnda.
Herkes kamyonlardan dert yanýyor ama þile yolunda en efendi ve düzgün gidenler onlar bence sadece kamyonun kör noktalarýný biliyorsanýz ve kör noktalarýna girmezseniz hiç bir tehlike yaratmýyorlar, 3 senedir kullanýyorum bu yolu 20-25 bin km yapmýþýmdýr üzerinde.
Þile yolu en tehlikeli araçlar listesi;

Ehliyetini yeni almýþ çoðunlukla okulumuzda okuyan - kamyondan korkan sürücüler hafriyat kamyonlarýndan daha tehlikeli hareketler yapýyor yol üzerinde. Aniden saða-sola kýrmamý dersiniz- otomatik vites kullandýklarý için genelde hýzlarýný farketmeyip 120-140lara çýkan farkedince sol þeridin ortasýnda aniden frene asýlan mý dersiniz. Viraja yanýnda kamyonla girince üzerine geliyormuþ sanýp frene asýlan-kornaya basan mý dersiniz.

ckrc
07-05-2015, 00:21
insallah kimsenin baþýna boyle birþey gelmez ama baþýna gelmedende anlayamýyor insan benim baþýma geldi oradan biliyorum, bu beddualardan fazlasýný bile yapabilirsiniz ailenizden birine ' kasten ' yapýlmýþ birþey karþsýsýnda koruma iç güdüsüyle :) teþekkür ederim kardeþim araç benim ama teessüf ederim jantlarým 19' :D senin aracýn nedir ? hangi bloktasýn

ulaþ : ayrým yok bu konuda herkese karþý tavrým aynýdýr , hata olur sinyal vermeyi unutursun dalarsýn karýnla kýzýnla kavga etmiþsindir moralin bozuktur vs. hepimiz yaptýk ama göz göre göre 3 þeritli yolda 4. þeridi yaratmaya calýsanlara yada baþkasýnýn canýna kastedene tahammülüm yok sýkýþtýrýyorum genelde öylelerini

Jant doðrudur, arabalarla ilgili sadece yürüyen aksam konusunda bilgim var, oda basit tamiratlarýný kendim yaptýðým için :) modifiye bana en uzak kýsým.
astra g kullanýyorum 33VV333 Görmüþssünüzdür sitede.

Nucleus
07-05-2015, 02:12
1 haftasý var, 3 parça temizlik boyalý hatasýz...

Sam
07-05-2015, 02:31
Bu araçdan sað çýkmakta marifet.Ne hale gelmiþ araç ya.
Arkadaþa büyük geçmiþ olsun.

McKrop
07-05-2015, 03:52
Spor araba gorunce hiz yapti makas atti uzerinden zipladi altindan gecti. Bende diyorum ki kesin o kamyonun hatasi var gorur gormez katiller is basinda dedim. Bende 6 senedir sile yolunu kullaniyorum her gun sileye kadar gidiyorum. Ozyegin daha yolun basi. Sile yolundaki her iki universiteden de kac arkadasimiz, kardesimiz hayatini kaybetti. 3 seritli yolda 4 kamyon yan yana muzik acip icinde oynuyo bu katiller abartisiz yaziyorum. Arkalarindan attiklari tas toprak toz bile kaza ihtimalini arttiriyor sizler daha iyi bilirsiniz. Sile yolu jilet gibi asfalt o kadar tozlu ki hic bir lastik tutunmuyor. Daha cok canlar yanacak her biri bu kamyonlar yuzunden. Ben eminimde siz resme bakinca farkli yorumlar yaparsiniz.

Ayrica, sile yolundan istanbul yönüne giderken nevzat demire gelmeden bir sag iki sol viraj var bu virajlarda her gun kaza oluyor artik virajin acisi mi yanlis asfalt mi kotu bilmiyorum bu kazanin oldugu yer son viraj. Bu yolu kullanirken dedigime dikkat ediniz

LnchCntrl
07-05-2015, 06:36
1 haftasý var, 3 parça temizlik boyalý hatasýz...

Adam arabanýn içinden saðlam çýkmýþ ölen yok . senin yorum biraz gereksiz olmuþ be kardeþim

PiscocuK
07-05-2015, 06:54
Geçmiþ olsun

Ozgu_Akcan
07-05-2015, 08:30
Spor araba gorunce hiz yapti makas atti uzerinden zipladi altindan gecti. Bende diyorum ki kesin o kamyonun hatasi var gorur gormez katiller is basinda dedim. Bende 6 senedir sile yolunu kullaniyorum her gun sileye kadar gidiyorum. Ozyegin daha yolun basi. Sile yolundaki her iki universiteden de kac arkadasimiz, kardesimiz hayatini kaybetti. 3 seritli yolda 4 kamyon yan yana muzik acip icinde oynuyo bu katiller abartisiz yaziyorum. Arkalarindan attiklari tas toprak toz bile kaza ihtimalini arttiriyor sizler daha iyi bilirsiniz. Sile yolu jilet gibi asfalt o kadar tozlu ki hic bir lastik tutunmuyor. Daha cok canlar yanacak her biri bu kamyonlar yuzunden. Ben eminimde siz resme bakinca farkli yorumlar yaparsiniz.

Ayrica, sile yolundan istanbul yönüne giderken nevzat demire gelmeden bir sag iki sol viraj var bu virajlarda her gun kaza oluyor artik virajin acisi mi yanlis asfalt mi kotu bilmiyorum bu kazanin oldugu yer son viraj. Bu yolu kullanirken dedigime dikkat ediniz

yanlýþ hatýrlamýyorsam yýllar önce yolu yapan fýrmaya dava acýlmýstý yolun açýsý yanlýþ vs diye. kazanýn oldugu yerde saðdan sola gecerken arabaným totosu kayýp gýttý yaban ellere hýzýmda yoktu aklým gýtmýstý o gunden berý o výrajlarda olabýldýgýnde az hýzla gýrerým.

kaza yapan vatandasa gecmýs olsun

Kadyr
07-05-2015, 08:46
altituya tekrardan katýlýyorum. milletin canýný hiçe sayýp abuk subuk makas atmak kimiside vurunca hemen kaçar ama bu hýyarýn kaçýcak þansý olmamýþ iyiki olmamýþ keþke sakat falan kalsaydýda bidaha makasa tövbe etmiþ olurdu bi hayvan daha düþerdi istanbul trafiðinden. altitu doðru söylemiþ sizin olduðunuz araca çarpsaydý burda bir muhabbet olmuþtu adam indi biþeyin varmý yok abi derken adam bitane patlatmýþtý büyük ihtimal sizlerde aynýný yapardýnýz. duygusal moda baðlamaya gerek yok çoðumuz makas atýyoruz bende atýyorumda hiç bir zaman aþýrý hýzla tehlikeye düþürücek silme geçme yapmadým yapmamda o riski almam. bu arkadaþ o riski almýþ hava yastýðýda götünde patlamýþ

AyrtonSenna
07-05-2015, 08:52
Yanlýþ anlamayýn ama yaptýðý hiç hoþbirþry deðil kesinlikle kaza yapan arkadaþýn ama o arabayý kullananda bizim gibi bir ana kuzusu yani Allah ailesine baðýþlamýþ sonuçta ve ümit ederimki bir daha inþallah böyle araba kullanmaz

atituti
07-05-2015, 09:00
http://i57.tinypic.com/bhfn6.jpg 2 yada 3 onceki geceden kalma buda.hoppala cuppala bi oraya bi buraya giriyodu 1 dakika sonraki hali.iyi gulmustum

burak_2885
07-05-2015, 09:09
2010 senesinde tem bayrampaþa baðlantý yolunda bi kaza geçirmiþtim. Normal bir kaza oynama falan yoktu, sadece hatalý sollamam vardý. Neyse akþam haberlere çýktý kaza, manþet þu þekilde;

"HIZ YARIÞI HASTANEDE BÝTTÝ"
Resmen heryere etiket oldum resmen. Buda linki HIZ YARIÅžI HASTANEDE BÄ°TTÄ° | H (http://webtv.hurriyet.com.tr/haber/hiz-yarisi-hastanede-bitti_37610)

Yani gazeteler kanallar haberi dikkatli hale getirmek için bu tarz þeyler yapabiliyorlar. Önyargýlý olmamak gerekiyor, yaþýyorlarmýþ önemli olan þimdilik bu.

Bu arada 350Z þeysi ne ya merak ettim biri paylaþsýn :D

MK8800
07-05-2015, 09:22
altituya tekrardan katýlýyorum. milletin canýný hiçe sayýp abuk subuk makas atmak kimiside vurunca hemen kaçar ama bu hýyarýn kaçýcak þansý olmamýþ iyiki olmamýþ keþke sakat falan kalsaydýda bidaha makasa tövbe etmiþ olurdu bi hayvan daha düþerdi istanbul trafiðinden. altitu doðru söylemiþ sizin olduðunuz araca çarpsaydý burda bir muhabbet olmuþtu adam indi biþeyin varmý yok abi derken adam bitane patlatmýþtý büyük ihtimal sizlerde aynýný yapardýnýz. duygusal moda baðlamaya gerek yok çoðumuz makas atýyoruz bende atýyorumda hiç bir zaman aþýrý hýzla tehlikeye düþürücek silme geçme yapmadým yapmamda o riski almam. bu arkadaþ o riski almýþ hava yastýðýda götünde patlamýþ

bu kadar buyuk konusuyorsunuz da yarin bi gun insallah basiniza gelmez , ne bileyim ben hic bu kadar emin konusamadim hani o temkinli ve silme gecmeyen makasalarinizda da dikkatli olun baskasinin hatasiyla ayni sekil sonuclanmasin

Anýl E.
07-05-2015, 09:22
Eski Bakan (http://www.hurriyet.com.tr/gundem/28912222.asp)

Eski Bakan Çaðlayan’ýn oðlu ölümden döndü, kazada 2 kiþi öldü

Bu da geçen gün olan kaza . Scirocco sahibi rahmetli oðuzhan kardeþimiz ve yanýnda da kýz arkadaþý rahmetli olmuþ, ama gel gör ki gazetenin ve diðer gazetelerin ana baþlýðý '' BAKANIN OÐLU ÖLÜMDEN DÖNDÜ.'' Zaten diðerleri insan deðil ki, oðul ya da kýz deðil aman iyi ki bir þey olmamýþ bakanýn oðluna.

emresener
07-05-2015, 09:37
Az once sahil yolundada sn 885 subaru cok agir kaza yapmisti. Icindekiler sksmis sanirim. Allah yardimcilari olsun...

ceyhun737
07-05-2015, 09:38
Inþallah yolda bir gün denk gelirsin de o makasý Aðzýna Aðzýna veririm kendine gelirsin attýðýn yoruma dikkat et arkadaþýmýza gidiyor aðrýmasýn baþýn kardeþ

kelalper
07-05-2015, 09:48
Þile yolu gerçekten sýkýntýlý. Özellikle yaðmur daha yeni baþladýysa buz pateni pisti gibi oluyor. Kamyonlarýn taþýdýklarý hafriyattan ve lastiklerinden kalan çamur artýklarýndan, aðýr yük altýnda ezilen lastiklerden geriye kalan lastik kalýntýlarýndan ve gene kamyonlarýn aksamlarýndan damlayan yað birikimlerinden dolayý yolun yüzeyi çok pis. Bir de býraktýðý tortu yol üstünde tutunmayý saðlayan týrtýklý yüzeyi doldurduðu için yol felaket hale geliyor. Ýþin içerisine bir de ne yaptýðýný bilmeyen zýpýr kendini Alonso zanneden direksiyon tutmayý nasýl oturmasý gerektiðini bilmeyen tipler normalden biraz güçlü arabalarla yola fýrladýðý zaman sonucu bu oluyor.
Acelem varsa bende makas atýyorum ama gidipte 1 arabanýn anca sýðacaðý yere arabayý sokmuyorum. 3-4 arabalýk aralara gire çýka ilerlemeye çalýþýyorum. En önemlisi sinyal kolu sürekli çalýþýyor. Tehlike yaratacak pozisyonlara girmiyorum. Neden mi yapýyorum çünkü bu millet araba kullanmayý bilmiyor. Pazar günü Ýzmirden döndüm yolun hepsi bölünmüþ yol. Yolculuðumun %60 ý en sað þeritte geçti. Araba kullanmayý bilmeyen bir sürü öküzün orta ve sol þeritte 80-90 la yol almasý yüzünden. Selektörle yol istemek hiç bir iþe yaramýyor. Çünkü herif ya da kadýn gaza biraz dokunup ay þunu da geçiim dur þunu da geçiim diye sol þeridi ihlal etmeye devam etmesi saða geçeceði zamanda saða geçip önü boþ olduðu halde frene dokunmasý ile sonuçlanýyor. Ya da selektör atýp yol istiyorsun 90 la yolu istila eden kiþi bi anda çýldýrýp 140-150 uçmaya baþlýyor. Halbuki ben zaten 110 la gitmek istiyorum. Sonra bakýyo gelmiyorum gene 90 a düþüp öyle saða geçiyor yanýndan geçerken de kolu kanadý þiþmiþ horoz gibi böbürlenerek sana bakýyor.

Anýl E.
07-05-2015, 09:48

Bela mýsýn la sen ? Herhangi bir konuda bu ve buna benzer yorumlarýn var . Yorumlara bak adamýn yaa azrail mi oldun ?

Zaten burada kimse sürücüyü aklamýyor farkýnda mýsýn ? Belki kaza yapan bmw sürücüsünde hata yok kamyonlarda var herhangi bir delilin var mý ortada ? Eðer gerçekten hatalý o sürücü ise kendisinin ve baþkasýnýn canýna bir zarar gelmemesi sevindirici. Ayný þekilde diðer þoförler suçlu olsa bile ölüm olsaydý farklý þeyler konuþabilirdik . En aðýr cezalarý verebilirsin ota boka ceza veriyorlar , nasýl araba kullanýyorsun öyle diye 5 sene ehliyetine el koy milyarlýk þekilde cezayý kes eðer hatalýysa . Zaten gencecik bizim yaþlarýmýzda korkudan kolay kolay atlatamaz 1-2 ay .

Yazýk günah genç yaþta bir insan hatasý neyse çeksin ama bunun bedeli ölüm falan olmamalý siz þaka gibi yorum yapýyorsunuz bazen.

Madem her konuda LEGAL bir araba sevdalýsý birisiniz , kurallara uyduðunuz için bu kadar þiddetli tepki veriyorsunuz bundan sonraki herhangi bir yarýþtý,rolldü hýz muhabbetiydi yaptýðýnýz ÝLLEGAL bir yorumu gördüðümde sizin bu yazdýklarýnýzý hatýrlatýrým bilmiþ olun . Haa bu s.kinizde olur mu ? Olmaz tabii ki ama belki yüz kýzartýr.

svtec
07-05-2015, 10:04
bütün yorumlarý tek tek okudum. kaza ya karýþan kim varsa geçmiþ olsun. acil þifalar versin Allah.
KÝMSE AMA KÝMSE ÝSTEYEREK VE BÝLEREK KAZA YAPMAZ ADI ÜSTÜNDE (KAZA)
KÝMSE KÝMSENÝN CANINA MALINA BÝLEREK KAST ETMEZ ...
BELKÝ BÝR ANLIK DALGINLIK BELKÝ BÝR ANLIK GAFLET HIRS DESEKTE KÝMSE CANINA VE MALINA BÝLEREK ZARAR GETÝRMEZ
YORUM YAPMAK ÝÇÝN SIRF BÝR ÞEYLER SÖYLEMEK ÝÇÝN YAZI YAZMAK TEPKÝ ÇEKMEK TE KÝMSEYE YAKIÞMAZ.
KAZA HABERÝNÝ ALAN ANNE BABA VE ARKADAÞLARININ (KAZA KARIÞAN HERKES ÝÇÝN GEÇERLÝ KAMYON ÞOFÖRLERÝ DÝÐER ARAÇLAR)
DURUMUNU BÝRAZ ANLASANIZ VEYA GÖRSENÝZ ÝNANIN DAHA FARKLI DÜÞÜNÜRSÜNÜZ
ÝÞÝN ÖZÜ KAZADIR VE KÝMSE ÝSTEYEREK BAÞKALARINI AÝLESÝNÝ ÜZMEK ÝSTEMEZ...

burak_2885
07-05-2015, 10:05
Zihniyete gel ya :) Ne kadar rahat beddualar ediliyor böyle yazýk

Kadyr
07-05-2015, 10:09
bu kadar buyuk konusuyorsunuz da yarin bi gun insallah basiniza gelmez , ne bileyim ben hic bu kadar emin konusamadim hani o temkinli ve silme gecmeyen makasalarinizda da dikkatli olun baskasinin hatasiyla ayni sekil sonuclanmasin

Doðru haklýsýn kardeþimde o þekilde ben yapýyorsam o benim hatam yani onu yapýyorsan sonuçlarýna katlanýrsýn sonucunu düþünmüyor insanlar herkeste bi övgüven var. sen sakin gidiyorsun adam makas atarken patlýyor sana kaderde yazýldýysa yaþýyorsun. sürekli o hareketi yaptýðýmý düþünme bazen trafikteki öküzlerden dolayý hepimiz mecbur kalýyor ya çok ani fren yapýcaksýn yada kendini atýcaksýn kenara. ama görüyoruz millet video çekmek için 10 dakka kesintisiz makas atanla bizim bu hareketler bir olmaz. tabi hiç birini yapmamak lazýmda adam öyle bir hareket yapýyor sen kaza yapmamak için makas atmak durumunda kalýyorsun. otoyolda genelde 100-120 ye sabitleyen e 5 tede 70-80 giden biriyim bu arada genelde.

XoR
07-05-2015, 10:10
Az once sahil yolundada sn 885 subaru cok agir kaza yapmisti. Icindekiler sksmis sanirim. Allah yardimcilari olsun...

Þimdi iþ arkadaþým geldi Florya'dan canlý görmüþ kazayý. Impreza Bmw ile gazlýyormuþ yanýndan geçmiþler. Impreza kontrolü kaybedip karþý þeride uçmuþ ve o yönden gelen Connect'e çarpmýþ. Ayný yönden gelen bi motorluda bu kazadan dolayý kontrolü kaybedip iki arabanýn arasýnda sýkýþmýþ.

Anýl E.
07-05-2015, 10:12
Helal olsun böyle bilinçli araç kullanýcýlarýný görmek duygulandýrýyor insaný .

Ayrýca kimse kaza yapmamak için makas atmak zorunda kalmaz güldürme :). Ben makas atýyorum arada bir de sebepleride bunlar oluyor diye kýlýf uydurma bence :).

Hepimiz ayný bokun sarýsýyýz demek lazým.

Kadyr
07-05-2015, 10:20
sen kendine bak anýl her konuya atlayan ben deðilim sensin yazmak olsun diye burda çoðu insan biliyordur seni daha geçen hatýrlayamadým bir konuda tartýþmaya giriyordun her konuda bir tartýþma içindesin. benim kaç tane yorumum var konulara bide kendinin kaç tartýþma yorumu var onlara bakýver.
ceyhun sen aðzýna baþka þeyler almak istiyorsun bence ama muhattap olmam burda sinirlenip kimseyle iþim olmaz. o dediklerini yarýn birgun makas konusu açýldýðýnda yüzüne söyleyen biri olursa senin canýný yakarsa ona söylersin gerçi yermi bilemem orasýný.
birgün makas atan biri sen usulca giderken yanýnda eþin çocugun sevgilin her neyse seni yolda ters çevirince anlarsýn ozaman makas nerene girdiðini.

ayrýca ben
makas atýp bu hale getýrdýyse orayý býrde sag kurtulan oysa demek ya allahtan cekecegý var yada sucsuz yazdým ona göre yorum yapýn.
direk makas atýyormuþ demedim. makas atarak insanlarýn canýný tehlikeye atarak gidiyorsa buna kaza denmez. buna bile bile lades denir kendinizi kandýrmayýn boþuna. banada gelip canýn yanarmýþ bilmem neymiþ diye boþa mesajlar atmayýn. ben usulunca yolumda giderim hayvan gibi kullananýda ararým polisi þikayet ederim gerisi umrumda olmaz.
bu makas olayýný alýþkanlýk haline getirip savunanlarýn inþallah baþýna gelmez ama gelirsede birine denk gelirsiniz çýkarýr vurur çokta kolay yapar ozaman sizin canýnýz yanar kardeþþ

Kadyr
07-05-2015, 10:23
Helal olsun böyle bilinçli araç kullanýcýlarýný görmek duygulandýrýyor insaný .

Ayrýca kimse kaza yapmamak için makas atmak zorunda kalmaz güldürme :). Ben makas atýyorum arada bir de sebepleride bunlar oluyor diye kýlýf uydurma bence :).

Hepimiz ayný bokun sarýsýyýz demek lazým.

hepimiz ayný bokun sarýsýyýz eyvallah zaten ben savunmadým ama adam solda 60 la gidiyorsa onu sollamak durumunda kalýyorsun buda makastýr yani mecbur kaldýðýn makastýr 5 dakka boyunca zigzag gitmiyorsun sonuçta

Kadyr
07-05-2015, 10:26
Þile yolu gerçekten sýkýntýlý. Özellikle yaðmur daha yeni baþladýysa buz pateni pisti gibi oluyor. Kamyonlarýn taþýdýklarý hafriyattan ve lastiklerinden kalan çamur artýklarýndan, aðýr yük altýnda ezilen lastiklerden geriye kalan lastik kalýntýlarýndan ve gene kamyonlarýn aksamlarýndan damlayan yað birikimlerinden dolayý yolun yüzeyi çok pis. Bir de býraktýðý tortu yol üstünde tutunmayý saðlayan týrtýklý yüzeyi doldurduðu için yol felaket hale geliyor. Ýþin içerisine bir de ne yaptýðýný bilmeyen zýpýr kendini Alonso zanneden direksiyon tutmayý nasýl oturmasý gerektiðini bilmeyen tipler normalden biraz güçlü arabalarla yola fýrladýðý zaman sonucu bu oluyor.
Acelem varsa bende makas atýyorum ama gidipte 1 arabanýn anca sýðacaðý yere arabayý sokmuyorum. 3-4 arabalýk aralara gire çýka ilerlemeye çalýþýyorum. En önemlisi sinyal kolu sürekli çalýþýyor. Tehlike yaratacak pozisyonlara girmiyorum. Neden mi yapýyorum çünkü bu millet araba kullanmayý bilmiyor. Pazar günü Ýzmirden döndüm yolun hepsi bölünmüþ yol. Yolculuðumun %60 ý en sað þeritte geçti. Araba kullanmayý bilmeyen bir sürü öküzün orta ve sol þeritte 80-90 la yol almasý yüzünden. Selektörle yol istemek hiç bir iþe yaramýyor. Çünkü herif ya da kadýn gaza biraz dokunup ay þunu da geçiim dur þunu da geçiim diye sol þeridi ihlal etmeye devam etmesi saða geçeceði zamanda saða geçip önü boþ olduðu halde frene dokunmasý ile sonuçlanýyor. Ya da selektör atýp yol istiyorsun 90 la yolu istila eden kiþi bi anda çýldýrýp 140-150 uçmaya baþlýyor. Halbuki ben zaten 110 la gitmek istiyorum. Sonra bakýyo gelmiyorum gene 90 a düþüp öyle saða geçiyor yanýndan geçerken de kolu kanadý þiþmiþ horoz gibi böbürlenerek sana bakýyor.

benden bundan bahsediyorum abi ama makas atanlarýn zigzagçýlaýrn zoruna gidiyor. ben artýk takmýyorum polisi arayýp ihbar ediyorum. gerekirsede sürekli yapýyorum bunu illaki bir gün polisin canýna tak eder gerekli cezalarý keser. gerekirse kameralardan tespit edip cezayý keser. ama bir þeyler yapýlmalý bu zigzagçýlara

61enes61
07-05-2015, 10:26
Kaza yapan arkadaþý allah korumuþ.

Arkadaþlar kimimiz hala yapýyor kimimiz daha yapmýyor ama sonuçta hepimiz yaptýk bu boku.

bu kadar acýmasýzca yorum yapmaya gerek yok. öfkemizi kendimize saklayalým.

HaKo
07-05-2015, 10:28
Ben þu sitedeki sanki siz makas atmýyorsunuz kardeþim ? söylemine ayar olmaya baþladým iyice, evet ben atmýyorum kardeþim atmak zorundamýyým spor arabaya binince veya bu siteye üye olunca ? Atmadýk mý zamanýnda yaptýk ama þu an atmýyorum.

Ayrýca istanbul trafiðinde þerit deðiþtirerek aralara girmekle makas atmayý karýþtýrmamak lazým. Ýstanbulda makasa girmeden ilerlemene imkan yok çünkü trafik saygýsýz insanlarla dolu, adam kapatmýþ 70 le en soldan gidiyor bu adama makas atmayýp ne yapacaksýn... Makastan kastýmýn ne olduðunu herkes anlamýþtýr.

Herkes birinin dostu arkadaþý mutlaka arkadaþa çok geçmiþ olsun canýna zeval olmamasý bir yönden sevindirici, ama yine de ben bu tür hareketlere giriþip bu hale gelenlere hiç üzülmüyorum sadece baþýný yaktýðý kiþilere üzülüyorum. Yukarýda arkadaþ yazmýþ kaza bu adý üstünde kimse bilerek yapmýyor diye ama öyle bir þey yok. Sen bu hareketlere giriþiyorsan bunun riskini alýyorsun , ihtimali olduðunu gayette biliyorsun bilmeden yapmak ne demek ? Bu riski alýyorsanda baþýna gelecekleri kabullenmekten baþka çare yok.

alp1903
07-05-2015, 10:32
Kimse kaza yapmak istemez doðru ama kimsede hatasýz kaza yapmaz. Hatan var ise kaza yaparsýn, bunun vebalini ve vicdan hesabýný çekersin bu kadar basit. Kimse birbirini korumasýn bu tür olaylarda. Arkadaþýnýz bile olsa orda ailenizle es kaza denk gelse ve kötü sonuçlansa ayný gözle bakar mýsýnýz bilmiyorum?

2006 yýlýnda arkadaþýmýzý kaybettik trafik kazasý sonucu ve yan koltukta otururken oldu. Her direksiyon baþýna oturduðumda hatýrlarým. Lütfen trafikte yapýlan zevk ve adrenalin için hareketler masum insanlarýn canýný ve hatta sizin hayatýnýz boyunca unutmiycagýnýz anýnýz olabilir allah korusun.

alp1903
07-05-2015, 10:35
Ek olarak, kaza sonucu hayatýný kaybeden arkadaþýmýzýn aracý kullanan kiþinin hayatýnýn geri kalanýndan o hatayý silmesi imkansýz ve bununla yaþamak kadar acý bir durum yok. Allah kimsenin baþýna vermesin.

imprezaWRC
07-05-2015, 10:36
Yahu arkadaþlar, kaza nasýl olmuþ bilmiyoruz, makas mý attý, silme mi geçti bilmiyoruz ama anladýðým kadarýyla kaza Nevzat Demir'e varmadan olmuþ. Nevzat Demir'in olduðu yer zaten rampa ve öncesinde de hýzlý girilmesi mantýksýz olan bir viraj var. Fotoðraflara bakýnca aracýn ve kamyonun durumunu da göz önünde bulundurduðumuzda aracýn o yol koþullarý için fazla hýzlý olduðunu söyleyebiliriz. O yolda neredeyse hergün kaza oluyor ama bu kadar kötüsünü ilk defa bu fotoðraflardan görmüþ oldum.

O yolda yeri geliyor kamyon ve ticari araç sürücüleride kendilerini kaybedip saçma sapan hýzlara çýkýyorlar ve hareketler yapýyorlar. Ama, son 2 senedir de o yolda default bir trafik var hatta yeri geliyor kontak kapatma durumuna kadar geliyorsunuz. Bu kadar araç ve aðýr taþýt yoðunluðunun olduðu yolda aþýrý hýz yapmanýn ve baþkasýný da tehlikeye atacak hareketlerde bulunmanýn bir anlamý yok ama bu iþ malesef yaþa deðil akýla bakýyor. 60 yaþýnda direksiyon baþýnda halen akýllanmamýþ herifler var; onun bunun dibinden gider, abuk sabuk makaslar atar...vs

Özetle, bu kazada birinin canýna birþey olmamýþ ise ve bu kazadan ders çýkartýldýysa diyecek birþey kalmaz. Ama, bir baba olarak -ki Allah hiç göstermesin ve yaþatmasýn- benim oðlum otomobili bu hale getirip içinden sað çýksa (ve kazaya da karýþan diðer sürücülere de birþey olmamýþsa) ben uzun bir süre eline Ýstanbul Kart'ý tutuþtururum takýl öyle derim.

imprezaWRC
07-05-2015, 10:53
Ben þu sitedeki sanki siz makas atmýyorsunuz kardeþim ? söylemine ayar olmaya baþladým iyice, evet ben atmýyorum kardeþim atmak zorundamýyým spor arabaya binince veya bu siteye üye olunca ? Atmadýk mý zamanýnda yaptýk ama þu an atmýyorum.

Ayrýca istanbul trafiðinde þerit deðiþtirerek aralara girmekle makas atmayý karýþtýrmamak lazým. Ýstanbulda makasa girmeden ilerlemene imkan yok çünkü trafik saygýsýz insanlarla dolu, adam kapatmýþ 70 le en soldan gidiyor bu adama makas atmayýp ne yapacaksýn... Makastan kastýmýn ne olduðunu herkes anlamýþtýr.

Herkes birinin dostu arkadaþý mutlaka arkadaþa çok geçmiþ olsun canýna zeval olmamasý bir yönden sevindirici, ama yine de ben bu tür hareketlere giriþip bu hale gelenlere hiç üzülmüyorum sadece baþýný yaktýðý kiþilere üzülüyorum. Yukarýda arkadaþ yazmýþ kaza bu adý üstünde kimse bilerek yapmýyor diye ama öyle bir þey yok. Sen bu hareketlere giriþiyorsan bunun riskini alýyorsun , ihtimali olduðunu gayette biliyorsun bilmeden yapmak ne demek ? Bu riski alýyorsanda baþýna gelecekleri kabullenmekten baþka çare yok.

Hakan'cým o zaten makas deðil; onun makas olmadýðýný da herkes biliyor. O sol þeride veya baþka þeride kazýk çakýp gitmemek için direnen sürücüyü bypass etmekten baþka birþey deðil. Zaten o modeller çeþit çeþit, kimisi önü bomboþ olmasýna raðmen gaza basmadýðý gibi birde birden bire frene oturur; ben bu zýr deliye uyarsam 100mt sonra garanti kaza yaparým veya biri gelir bana sývanýr; korna ve sellektör kombinasyonlarý iþe yaramayýnca doðal olarak yanýndan geçip gidiyorsun, geçerken camdan keskin bakýþlar atýp senin yapacaðýn iþi... senin ben taaa... gibi çeþitli iyi dilekleri iletiyorsun, iþin sonunda iletiþim de kurmuþ oluyorsun. Makas atarken ne ara adamla konuþacaksýn :D :D

ceyhun737
07-05-2015, 10:56
Allah aþkýna muhatap olsana benle bir salak salak yorumlar atýyorsun akýl fakiri , insanlara ne çabujk beddua edebiliyorsun senin de arkadaþýn olabilirdi olayý biliyor musun gördün mü ? yok bilmemnesine airbag açmýþ falan saçma sapan yorumlar atacaðýna yaþýnýn adamý ol öyle yorum at ucu seni yakar anladýn mý :)

Kadyr
07-05-2015, 11:00
he he o dediðinden okkkkkkkkkkkkkk

Aktaþ61
07-05-2015, 11:10
üzücü bir durum açýkçasý her ne sebeple olursa olsun kimse istemezdi böyle olmasýný.
dün birçok yerde kaza vardý.5 dakikalýk bir iþim için toplamda gidiþ dönüþ 100 kmlik yolu dün 6 saatte aldým þaka gibi bir gündü resmen.

atituti
07-05-2015, 11:28
http://i59.tinypic.com/b4td9y.jpg
http://i59.tinypic.com/voonjb.jpg

atituti
07-05-2015, 11:32
Kamerayi yeni koymuslar.dusuncesiz bir arkadas yuzunden bugunde 1 saat trafikte bekledik sukur

srdralc
07-05-2015, 11:33
Fenomenlik meslek olunca insanlar beyniyle deðil, götüyle yorum yapmaya baþladý.

Herkesin bir zýtlýk ve ha ho aferin denip sýrtýný pohpohlattýrmaya ihtiyacý varmýþ gibi yorumlar yapýyor.
Ulan belki adamýn hiç suçu yok, makas atýyor diye ölsün mü ?

Geçmiþ olsun, kimseye bir þey olmamýþ.

Geçen bizim de baþýmýza geldi 1 km yol gideceðiz adam dur levhasýnýn olduðu tali yola çat diye çýkýp Arabayý devirdi sað tarafta duran 3 arabaya vurarak ancak durdu arkadaþýmýz.
170 kg adam ters duran arabadan çýkarana kadar akla karayý seçtik ama gidip adamýn gýrtlaðýna yapýþmadýk lan þerefsiz sen bu levhayý görmüyor musun diye.

Keþke ölseydi dur levhasýna uymayan þerefsizin trafikte ne iþi var.

SekoLive
07-05-2015, 12:22
en sevdiðim arkadaþýmý ve eniþtemi trafik kazasýnda kaybettim hiç kaza yapacak adamlar deðillerdi. ikiside cok talihsiz kazalarla aramzdan ayrýldýlar,
her gazlayan gördüðümde alalh ýslah etsin baþýna iþ gelmeden býraksýn diyorm hatta bi kac kezde sýkýsýk trafikde yan yana geldiðim benden yaþca cok ufak 3-4 kiþi uyarmýslýgým var.
Kimseye keþke ölseydi v.s. demeyn bedduanýz ters döner piþmanlýk fayda etmez. canýnýýz yanmadanda o ölen-sakat kalan insanlarýn ailelerinin cektiðini hissedemezsiniz. þuan her gördüðüm kazada geçirdiðimiz acýlar geliyor bi kere daha kahroluyorum. tabi bundan arka alýpda saçma sapan arabada kullanmayýn arkanýzda bekleyeniniz varsa baþka þeylerle eðlenmeye calýsýn bu iþin sonu uyusturucu gibi.
bu kazada arkadaþa biþey olmamasý en iyi taraf gerisi teferruat, hatalýylsa da ders cýkarýr inþallah bidaha kendine ve baþkalarýna yaþatmaz böyle bir durum.

Caesar
07-05-2015, 12:36
Arkadaþlar bakýn;

Birbirinize girmiþsiniz ama Kadir hatalýsýn elinde hiç bir kanýt olmadan birisini suçlayýp sakat kalsaydý demek insanlýk dýþý bir yorum. Kaldýki %100 o adam hatalý olsa bile hiç bir hatanýn sonucu sakatlýk yada ölümle hitam etmek olmaz.

Þu dünyada herkes hata yapar ve bir ata sözü vardýr. 1 musübet 1000 nasihattan daha iyidir diye.

Hatalýysa veya hatasýzsa umrumda deðil. 2 kamyonun arasýna girdiyse benim kanaatim hatalý ama içimden bile keþke sakat kalsaydý demedim. Malý paramparça olmuþ gram üzülmedim.

Bu ona büyük bir ders olmuþtur artýk gaza basarken emin olun 50 kere düþünür.

Can kaybý olmamasý sevindirici.

Ayný hatayý yarýn bir gün benim cocugumda yapabilir. Gençlik böyle birþey kanýn kaynýyor bana birþey olmayacak sanýyorsun.

Kadyr
07-05-2015, 12:57
Arkadaþlar bakýn;

Birbirinize girmiþsiniz ama Kadir hatalýsýn elinde hiç bir kanýt olmadan birisini suçlayýp sakat kalsaydý demek insanlýk dýþý bir yorum. Kaldýki %100 o adam hatalý olsa bile hiç bir hatanýn sonucu sakatlýk yada ölümle hitam etmek olmaz.

olgar abi haklýsýn biraz sert usluple yazmýþ olabilirim, diðer arkadaþlarda yazmýþ, aslýnda benim demek istediðimi biraz daha kibar yazmýþlar. hemen hemen ayný düþüncedeyiz. sakat kalsa ölse aðýr tabir oldu haklýsýnýz. seninde dediðin gibi malýna acýmadým üzülmedim. eðer o kiþi bile bile lades dediyse...
bu tür kiþiler yüzünden suçsuz kurallara uyan kiþilerin canýnýn yanmasýný çoðu forumlardan okuyoruz ben onlara üzülüyorum ve sinirleniyorum yazýk günah. herþeyin bir uslubü vardýr abartmaya gerek yok kimse makas atmasýn demiyorum demiyoruzda trafikte çoðu kez denk geliyor bakýyorum adam makas atýcak musade ediyorum rahatça geçsin benden uzak dursun diye. ama çoðunun sonu böyle oluyor umarým ders çýkarýrlar tekrar ediyorum bu arkadaþ eðer makas atýp bu hale geldiyse oda ders çýkarýr umarým. kamyonun suçu varsa kamyonlarý zaten biliyoruz çoðu kafasýna göre gidiyor. ne olursa olsun makas ataný savunmayýn. kimsenin baþýna gelmedende herkes anlayamýyor durumun ciddiyetini. temde fiat ducato ile adam makas atarak giderken geldi beni sol bariyere sýkýþtýrýyordu korna çaldýðýmda bile inatla devam etti zor bela kurtuldum.çarpsaydý allah bilir ama büyük ihtimal benim araca pek biþi olmýcaktý ama çarpmýþ olsaydý o arac takla atýcaktý belkide, ki atmasaydý ben attýrmak için uðraþýrdým yalan yok. oyüzden kimsenin baþýna gelmesin diyeyim. bile bile lades diyende makasýn keyfini çýkarana denk gelsinki oturup düþünsünler beraber. burda o arkadaþlardan bolca var onlar için dua edicem baþlarýna biþi gelmesin ama birkere denk gelsinler olayýn þokunu yaþasýnlar ondan sonra nekadar makas atmayý savunurlar okuruz beraber.
allah aklý baþýnda insanlarý bu tip beladan uzak tutsun.

Lee-on!
07-05-2015, 12:58
Baþýna gelmeyen bilemez. Bekara kari bosamak kolaydir. Kimse büyük konusmasin o yuzden. Arkadasa da gecmis olsun. Arac ne olursa olsun basacagin yeri bilmek, aksi halde sakin sakin gitmek en iyisi...

Anýl E.
07-05-2015, 13:14
sen kendine bak anýl her konuya atlayan ben deðilim sensin yazmak olsun diye burda çoðu insan biliyordur seni daha geçen hatýrlayamadým bir konuda tartýþmaya giriyordun her konuda bir tartýþma içindesin. benim kaç tane yorumum var konulara bide kendinin kaç tartýþma yorumu var onlara bakýver.
ceyhun sen aðzýna baþka þeyler almak istiyorsun bence ama muhattap olmam burda sinirlenip kimseyle iþim olmaz. o dediklerini yarýn birgun makas konusu açýldýðýnda yüzüne söyleyen biri olursa senin canýný yakarsa ona söylersin gerçi yermi bilemem orasýný.
birgün makas atan biri sen usulca giderken yanýnda eþin çocugun sevgilin her neyse seni yolda ters çevirince anlarsýn ozaman makas nerene girdiðini.

ayrýca ben
makas atýp bu hale getýrdýyse orayý býrde sag kurtulan oysa demek ya allahtan cekecegý var yada sucsuz yazdým ona göre yorum yapýn.
direk makas atýyormuþ demedim. makas atarak insanlarýn canýný tehlikeye atarak gidiyorsa buna kaza denmez. buna bile bile lades denir kendinizi kandýrmayýn boþuna. banada gelip canýn yanarmýþ bilmem neymiþ diye boþa mesajlar atmayýn. ben usulunca yolumda giderim hayvan gibi kullananýda ararým polisi þikayet ederim gerisi umrumda olmaz.
bu makas olayýný alýþkanlýk haline getirip savunanlarýn inþallah baþýna gelmez ama gelirsede birine denk gelirsiniz çýkarýr vurur çokta kolay yapar ozaman sizin canýnýz yanar kardeþþ

Ben özgür irademle bana göre yanlýþ ya da doðru olan þeylere yorum yazarým burasý bir forum sitesi . Bazen gereksiz yere tartýþma da çýkýyor o insanlarla da hatta telefonda görüþüp tanýþýp gerçek niyetimizi anlattýktan sonra forumdan özürdilediðimiz de oldu ve oluyor .

Yazmak olsun diye yazýyorsam buyur kafalarýmýzý çarpýþtýralým her konuda . Burada can güvenliði söz konusu olan bir kaza yapan adam için neler yazdýn farkýnda mýsýn ? Belki o insan bile suçlu deðil,diyelim ki suçlu ee napacaksýn be adam azrail misin öyle yazmýþsýn ki imkanýn olsa tedavi gördüðü hastaneye gidip adama sýkacaksýn . Eee gitte sýk o zaman . Yok götünde patlamýþ airbag yok sakat kalsaydý falan ne kadar insan dýþý yorumlar bunlar.

Kliþe bir laf vardýr hani ''ölü olmamasý sevindirici.''diye de haberlerde söylerler . Ben o kýsmýndayým olayýn , kimse ölmemiþ kimse aðýr þekilde ölüm tehlikesi yaþamýyor þu an . Benim için önemli olan o . Mobese kamerasý var , görgü tanýklarý illa ki vardýr ota boka ceza veren deðerli yetkililerimiz hata kimdeyse ehliyetine mi el koyar , para cezasý mý verir orasýný ben bilemem .

Kadyr
07-05-2015, 13:28
Anýl abartma istersen azrail falan filan. ben ilahmýyým cezasýný keseyim bende kendi düþüncemi söylemiþ oldum. makas atanlar ýnsan dýþý ise bende özgürce insan dýþý yorum yapabilirim dimi anýl. neyse anýl inþallah baþýna böyle bir þey gelmez diyim. konuyu uzatmayada daha gerek yok tartýþtýkça tartýþýlýyor.

KÖROÐLU
07-05-2015, 15:12
Kazanýn oluþu eðer ilgili arkadaþýn hatasýndan kaynaklanýyor ise bunu "kaza" diye nitelendirmemek lazým.

Kazadýr olur anlayýþý kesinlikle kabul edilebilir bir durum deðil. ( Bu mantýk ile bakarsak "iþ güvenliði" diye bir þey olmamalý.)

Tabi ki arkadaþýn iyi olmasý sevindirici, malýna zarar gelmiþ ki üzülmedim, ama haberde kaza yapan kamyon da birisinin sýkýþtýðý yazýyor.

Ne olursa olsun kamyon ya da ilgili arkadaþ olmasý gerektiði gibi davransa çok büyük ihtimalle böyle bir þey yaþanmayacaktý.

2 sene istanbul da araç kullandým, boþ þeritlere en saðdan en soldan da girdim çýktým, ama kimsenin canýný tehlikeye atmadým.

6 metrelik boþluða 4 metrelik araçla dalmadým. Bunu herkes yapýyor doðru olduðunu savunmak zira çok yersiz.

Ama yola her çýktýðýmda "kendi hatamdan dolayý" birinin canýna kast etmemek için elimden gelen özeni gösterdim.

Kaldý ki burada bizden yaþça büyük çoluk çocuk sahibi abilerimiz var, empati yapýp kendisinin ya da eþiyle çocuðunun olduðu araca kendini bilmez sýrf egosunu tatmin etmek için gaza basan biri gelip çarpsa , çoluðunun cocuðunun canýna zeval gelse (Ki rabbim esirgesin) burada sosyal mesaj veren herkes gider sebep olanýn kafasýna sýkar.

O yüzden kiþi önce kendini bilecek, ve bu sözü unutmadan hareket edecek. "tedbir kul'dan takdir Allahtan"

Yaþ ve düþünememe konusunda yapýlan yoruma katýlýyorum. Zamanla yaþanan görülen þeyler insaný dizginliyor.

Rabbim cümlemizi kazadan beladan korusun.

Amacým sosyal mesaj vermek deðil düþüncelerimi ifade etmek.

leventrc
07-05-2015, 16:37
Bütün yazýlanlarý okudum. Þile otobanýnda babam orta þeritte yolunda giderken makas atan bir aracýn dokunmasýndan dolayý þarampole uçtu. Belini iki yerden kýrdý. Nasýl zor geçti 2 sene bize biliyormusunuz? Allah kimsenin baþýna böyle birþey vermesin. Çekmeyen bilemez. Buradan bakýnca ( Ama karþý tarafýnda bir caný var neden bu kadar acýmasýz yorum yapýyorsunuz? ) demesi çok kolay. Daha yeni yeni toparlýyor ki yaþlýlýðýnda büyük zorluklar olacak doktorlarýn söylemi bu þekilde.
Bakýn arkadaþlar kaza yapan aracýn aynýsýndan bende var. ( Hepimiz yapýyoruz böyle þeyler ) diye bir anlayýþ olamaz. Ben yapmýyorum. Sen de yapmayacaksýn! Yok öyle bir þeye hakkýn. Otomobilleri hepimiz çok seviyoruz ki bu sebeple buradayýz. Artýk ülkemizde hemen hemen ayda 2 kere pist organizasyonu yapýlýyor. Git stresini orada at. Ya da onu da geçtim gece bir yerden dönerken yol bomboþsa gaza þöyle bir bas ama tadýnda býrak bas git evine. Ama Yolda benim babam gibi veya öbür arkadaþýn annesi gibi veya bir baþkasýnýn eþi çocuðu gibi insanlarý yolda sýyýrarak yapamazsýn!
Babamýn çektiði acýlar aklýma geliyor böyle haberlerde. Allah kimsenin baþýna vermesin. Yaþadýklarýmdan sonra '' Yolda makas atarken canýndan oldu '' baþlýklý bir haber görürsem keyif sigarasý yakýyorum net... Herkese iyi forumlar...

M3CSL
07-05-2015, 17:50
cekmekoyun ýcýnden nevzat demirin oraya kadar olan bölum ters egýmli ve zemýný bozuk, arabanýn 100le gýderken býle arkasýnýn oynadýgýný býlýrým normalde tren gibi giden araç
Onun için ani bir harekettede daðýtmýþ olabilir gerçi hasarýda az deðil.

rebeloghy
07-05-2015, 21:30

Her konuda ayný þeyler oluyor abi sabit bir durum bu.

Ayrýlmasý gereken bir uçurum var bence , iþe - doðuma - sýnava bilmem neye geç kalýp makul bir acele ile sinyal vererek normalden hýzlý þekilde araçlarýn arasýndan geçerek hareket etmek var (makas ise de 3 araç boyu gibi mesafe varken geçmek mesela) , bir de sýrf yanýndakine hava atabilmek için - video çekmek için - ego tatmini için - yada sadece aile terbiyesi eksikliði sonucu MAKAS atan sýðýrlar var.

Þimdi sýðýr kategorisindeki herkes için ben de öncelikli dileðim hiç biri kaza belaya bulaþmadan insan gibi araba kullanýp baþkalarýna saygý duymayý öðrensinler.

Ancak bu þekilde öðrenemeyen ve inatla bu yoldan devam edenler baþkalarýna iþ açmadan kendi cezalarýný bulsunlar elbette. Belki akýllanýrlar ki akýllanmayana da gerçekten gram olsun üzülmem, ne benim ne ailemin ne çevremin fýtratýnda yoktur ; Saygýsýz - Sorumsuz - Düþüncesiz: Zararcý insana üzülmek.

Dünyada herkes arkasýndan üzülmeyi hak etmiyor 2kere2:4.net

Sözlerim konudaki araca deðildir çünkü bilmiyorum kamyon mu onu sýkýþtýrdý , o mu hýz yaptý , makas mý attý ; bilgim olmadan yorum yapamam arkadaþa yukarýda yazdýðým 2. grupta ise de dersini alýp saygýlý bir sürücü olma yolunda iyi dileklerimi iletirim anca.

gokayy
07-05-2015, 21:50
Kamyon ile kamyonet arasýnda kalmýþ araç,sonrasýný yada nasýl bu hale geldi kimse bilmiyor,ilgilenmiyor aslýnda.
Herkes kamyonlardan dert yanýyor ama þile yolunda en efendi ve düzgün gidenler onlar bence sadece kamyonun kör noktalarýný biliyorsanýz ve kör noktalarýna girmezseniz hiç bir tehlike yaratmýyorlar, 3 senedir kullanýyorum bu yolu 20-25 bin km yapmýþýmdýr üzerinde.
Þile yolu en tehlikeli araçlar listesi;

Ehliyetini yeni almýþ çoðunlukla okulumuzda okuyan - kamyondan korkan sürücüler hafriyat kamyonlarýndan daha tehlikeli hareketler yapýyor yol üzerinde. Aniden saða-sola kýrmamý dersiniz- otomatik vites kullandýklarý için genelde hýzlarýný farketmeyip 120-140lara çýkan farkedince sol þeridin ortasýnda aniden frene asýlan mý dersiniz. Viraja yanýnda kamyonla girince üzerine geliyormuþ sanýp frene asýlan-kornaya basan mý dersiniz.

Güzel yaþmýþsýnýz fakat biz 2 araç soldan hýzýmýzý almýþ gidiyorken kamyoncu arkadaþlar üzerimize az kýrmadý okul yolunda.Her ne kadar dediklerinizde doðruluk payý olsada ben kesinlikle savunmuyorum kamyoncularý, sol þeritte selektör atanýndan üstüme kýranýna kadar hepsiyle karþýlaþtýk taþdelen yolunda bu da su götürmez bir gerçek.

streetracer_nos
08-05-2015, 09:09
Foruma üye yada deðil otomobillere gönül vermiþ bi arkadaþýmýz kimsenin isteyerek yapmayacaðý biþey baþýna gelmiþ , burda çoðumuz ufak tefek atraksiyonlar yapýyoruz ki hiç yapmasak da böyle biþey baþýmýza gelebilir o yüzden kýnamak kötü yorumda bulunmak çok doðru deðil ,bu kazaya karýþan forumdan birisi olsa ne diyecektik Allah beter etsin haketmiþ mi diyecektik hayýr herkez geçmiþ olsun diyecekti.Atraksiyon yapan yada yapmayan herkezin baþýna gelebilir o yüzden yaralý varsa Allah acil þifa versin , geçmiþ olsun arkadaþlara demek en doðrusu bence

alc350
08-05-2015, 09:26

Sizinki canda arkadaþýnki deðilmi herkes cahillik yapabilir beddua ne demek

svtec
08-05-2015, 09:34
bu kadar cahil insanla ayný hava yý solumak bazen zor oluyor ... iki insandan korkarým birinin üzüntüsü ile sevinçlenen... birinin sevinci ile üzülen...

Runo
08-05-2015, 09:41
bu kadar cahil insanla ayný hava yý solumak bazen zor oluyor ... iki insandan korkarým birinin üzüntüsü ile sevinçlenen... birinin sevinci ile üzülen...

6 sayfanýn en aklý baþýnda mantýklý yorumu.

Serkan_UR
08-05-2015, 09:48
Toplum OLarak Okadar gergin Okadar tahammülsüz olmuþuz ki Bir kaza konusunda bile fikir ayrýlýðýna düþüp birbirimizle tartýþabiliyoruz....Beni Asýl üzen bu gerçekten...

Bu konuda bana göre üstümüze düþen geçmiþ olsun demektir.Kimseye bir þey olmadýðýna sevinmektir.Bu tip atraksiyonlarý az çok hepimiz zaman zaman yapýyoruz bugün yapmayan zamanýnda yapmýþtýr kesin.Dolayýsý Ýle Biz þanslýymýþýz ki baþýmýza böyle bir iþ gelmeden ders almýþýz Bu arkadaþ ölümden dönerek ders almýþ yada alacaðýný umuyorum birdahaki sefer bukadar þanslý olmama ihtimali yüksek...Bu haberi görüp görüntüyü görüp ders cýkaranda birçok sürücü vardýr illaki...Bardaðýn dolu tarafýndan bakmayý öðrenelim artýk boþ taraftan kimseye fayda yok..

Özet Olarak
Ucuz Kurtulan Arkadaþa VE Olaya Karýþanlara Geçmiþ Olsun.Birdaha Böyle Þeyler Yaþamamak Dileði ÝLe...

AyrtonSenna
08-05-2015, 09:52
Yani hiçkimse yazýcaklarým için darýlmasýn ama sonuçta bir kazadýr olmuþ yani ve aracýn içinden sað çýkmýþ arkadaþ önemli olan bu kazadan bir pay çýkarmasý ve ayný kazayý bir daha yapma durumu olursa oradan sað çýkýp çýkamýyacaðýnýda inþallah hesaplar 4.sayfada yazdýðýmý yeniden yazmak isterim o kiþide bizim gibi ana duasýyla yola çýkýyor ve o da bir ana kuzusu ne olursa olsun dönüp dolaþacaðý yer evidir bu kadar beddua etmeye hakaret etmeye gerek yok bence bende gencim kanýmýz kaynýyor ama biraz daha dikkat edelim lütfen sevdiklierimizi ve geride býrakýcaðýmýz insanlarý düþünelim gaz pedalýna basýcaðýmýz zaman geç gidelim ama sað salim gitceðimiz yerde olalým giteceðimiz yere ölüm haberimiz gitmesin biz kendimiz gidelim

34btr1907
08-05-2015, 09:53
Þimdi iþ arkadaþým geldi Florya'dan canlý görmüþ kazayý. Impreza Bmw ile gazlýyormuþ yanýndan geçmiþler. Impreza kontrolü kaybedip karþý þeride uçmuþ ve o yönden gelen Connect'e çarpmýþ. Ayný yönden gelen bi motorluda bu kazadan dolayý kontrolü kaybedip iki arabanýn arasýnda sýkýþmýþ.

olsun kaza bu, connect ýn ne ýsý varmýs karsý yonde , subaru bu hoplar zýplar gecer karsýya sonra yýne serýdýne gecer suc karsý yonden gelende,hele motorlu of senýn ne ýsýn var yollarda otur evýnde gezme býde sýkýsmýs arada kalmýs ayýp ayýp,motorlu arkadas sýkýstýgý yerde subaruluya olsun kaza bu canýn sagolsun yetmedýyse ustumden gecebýlýrsýn ölduremedýn demedýyse ayýp etmýs valla, conncetýn ýcýndekýlerýnýn aýlelerý gelýp subarunun elýný sýkmadýysa onlarda ayýp etmýs !!

cana kast eden adamlarý savunuyolar þaka gýbý.

bende yedým bu boklarý výdeolarýmda var kazada yaptým ama bana kýzan kýmseye tek kelýme edýcek yuz bulamadým ,kýmsenýn burnunu kanatmadým dýye sukredýp edýp kendýme kýzdým bol bol,sonrada akýllandým býttý gýttý... de savunmak nedýr.

msjýndan alýntý yaptým kusurabkma.

HaKo
08-05-2015, 09:57
Yani hiçkimse yazýcaklarým için darýlmasýn ama sonuçta bir kazadýr olmuþ yani ve aracýn içinden sað çýkmýþ arkadaþ önemli olan bu kazadan bir pay çýkarmasý ve ayný kazayý bir daha yapma durumu olursa oradan sað çýkýp çýkamýyacaðýnýda inþallah hesaplar 4.sayfada yazdýðýmý yeniden yazmak isterim o kiþide bizim gibi ana duasýyla yola çýkýyor ve o da bir ana kuzusu ne olursa olsun dönüp dolaþacaðý yer evidir bu kadar beddua etmeye hakaret etmeye gerek yok bence bende gencim kanýmýz kaynýyor ama biraz daha dikkat edelim lütfen sevdiklierimizi ve geride býrakýcaðýmýz insanlarý düþünelim gaz pedalýna basýcaðýmýz zaman geç gidelim ama sað salim gitceðimiz yerde olalým giteceðimiz yere ölüm haberimiz gitmesin biz kendimiz gidelim

Hapishanedeki katiller , uyuþturucu tüccarlarý , tecavüzcüler falanlar filanlar da hepsi ana kuzusu , kimseyi leylekler getirip býrakmýyor bu dünyaya. Hümanistlik ayrý bir þeydir , yapýlaný eleþtirmek üzerinde konuþmak ayrý birþeydir. O zaman herkesi mazur görelim dünyada herkes kafasýna eseni yapsýn terör estirsin.

AyrtonSenna
08-05-2015, 10:06
Hapishanedeki katiller , uyuþturucu tüccarlarý , tecavüzcüler falanlar filanlar da hepsi ana kuzusu , kimseyi leylekler getirip býrakmýyor bu dünyaya. Hümanistlik ayrý bir þeydir , yapýlaný eleþtirmek üzerinde konuþmak ayrý birþeydir. O zaman herkesi mazur görelim dünyada herkes kafasýna eseni yapsýn terör estirsin.

HaKo abi sen yanlýþ anladýn ben senin saydýðýn kiþiler tamamen farklý ben sadece kaza yapan arkadaþa edilen hakaretler için yazdýn yoksan sonuna kadar haklýsýn:icon_tup:

darkmoon
08-05-2015, 10:10
trafik kurallarýna uyulsa zaten dünyada kaza olmaz. kazalarýn%90 ý kurallara uymamakdan ötürü oluyor yani þöför sürücüden kaynaklý oluyor çok azý doðal ve çevre faktörlerinden oluyor..

trafikde hepimize takip mesafesi yasal hýz limitleri gör görülme kime nerde yol verilir öðretiyorlar kendimide katýyorum hiç birimiz hiç bir kurala uymuyoruz tam aksine uyanada korna çalýp küfür edip bin tane laf ediyoruz.. adam sinyal veriyor diye acemi muamelesi yapýlýyor..

bu kazaya dönersek arkadaþ kaza yapmýþ kurallara uymamýþ ki yapmýþ.. bundan sonrasý her þekil konuþuruz ama burda gelipde þöförü sürücü kardeþimi savunmayýn geçmiþ olsun Allah dan ne ölen ne aðýr yaralý var cana bir þey olmamýþ bunu o kazaya dahil olmuþ bütün motorsiklet sürücüsüde dahil hepsini katýyorum. hepsine geçmiþ olsun..

ama burda gelipde kimseyi savunmayýn.. bu yanlýþ gelipde hangimiz basmadýkki hangimiz makas atmadýkki edebiyatý yapmayýn bu suçu illegalaliteyi özendirmekdir.... bu olayý normaþþelitirmek ve suçu sempatik hale getirmektir..

DVR_VTS
08-05-2015, 10:26
Çok geçmiþ olsun Allah (c.c) korumuþ.

Evo34
08-05-2015, 10:56
Genel anlamda kader ve kaza birbirine karýþtýrýlýyor.

meLaNchoLic
08-05-2015, 11:40
Herkes böylelerini korumayýn diyerek karþýsýndakine yardýrýyorda.. kimse zaten korumaya çalýþmamýþ yaptýðý þeyi haklý göstermeye çalýþmamýþ.. acýmasýzca davranýp beddua edilmesinin fazla olduðundan bahsetmiþ.. bunu bile ayýrt edemiyenler varken neyin tartýþmasýný yapýyorsunuz.. olanla ölene çare yok kapatýn gitsin konuyu yoksa 20 sayfalýk tartýþma konusuna dönücek sonrada yüzyüze bakan insanlar birbirinin kalbini kýrýcak.. GEREKSÝZ!

AhmetKaratay
09-05-2015, 01:42
Yazýlanlarýn hepsini okudum bi kaç gündür de facebook sayfalarýndan bu haberi takip ediyorum artýk yorum yapamadan duramýycam normalde olan kazalara suçlu suçsuz bakmadan geçmiþ olsun diler Allahtan þifalar dilerim ancak iþin içine makas girince orasý ayrý.
1. Si kaza yapan arkadaþýn suçlu mu suçsuz mu olduðunu bilmiyorum o yüzden benim yorumum þöyle olucak; eðer sadece yolunda gazlarken saða sola dalmadan makas atmadan kaza yaptýysa Allah acil þifalar versin geçmiþ olsun kaza yapan arkadaþa da o kamyonda ekmek parasý için direksiyon sallayan þoför abilere de en azýndan can kaybý olmamýþ bu sevindirici bi durum.
2. Si eðer kaza yapan arkadaþ zig zag çizerek son sürat makas atayým artislik yapayým derdindeyken o kazayý yaptýysa az bile olmuþ Allahtan daha fazlasýný olmasýný inanýn çok isterdim.
O kamyonu süren adamýn yerine kendi babamý koyuyuorum adam evine ekmek götürmek için çalýþýrken kendini bilmez 20-25 yaþýnda adamýn tekinin zevki için yaralandý belki daha büyük biþeyle sonuçlanabilirdi Allah korumuþ. Sen makas atmýyor musun diyen arkadaþlar için de þunu söylemek istiyorum evet ben makas atmýyorum çünkü kendimi deðil karþýmda ki insaný düþünüyorum ben çok iyi araba kullanýyor olabilirim ama karþýmda acemi bi bayanýn paniklemesi halinde o an neler olacaðýný Allahtan baþka kimse bilemez o bayan annem de olabilir arabanýn içinde kardeþim de olabilir ben kendimi deðil karþýmda ki insanýn canýný önemsediðim için ne makas atarým ne de makas atmaya çalýþýrým bu yüzden ehliyetini yeni almýþ bebelerin bile maskarasý olmuþ olduðum vardýr sen araba kullanamýyorsun sen makas atamýyorsun laflarý gibi. Benim yaptýðým en tehlikeli iþ yanlamaktýr o da kimsenin canýna zarar vermicek þekilde en kötü þekilde kaza bile yapsam olan bana olur ya sakat kalýrým ya da ölürüm ama milletin canýna bi zararým olmaz veya boþ yolda altýmda ki arabanýn ne olduðuna bakmadan ibresini sona dayarým tofaþýmda oldu yaptým son model bmw aracým da oldu yaptým ama boþ yolda yaptým herhangi bi kazada olan bana olur kimsenin canýný yakmam.
Son olarak söylemek istediðim þeyde hepimiz ana kuzusuyuz ama annemin bana hep söylediði bir laf vardýr. Eðer trafikte birisiyle yarýþýrsan, makas atarsan , tehlikeli þeyler yaparsan ya sakat kal yada öl ama kimsenin burnunu bile kanatma der ben her direksiyona oturduðumda bu laf benim aklýmdadýr o yüzden insanlarýn canýný böyle tehlikeye atçak þeyden uzak dururum. Dediðim gibi arkadaþ suçsuzsa Allah acil þifalar versin eðer suçluysa da Allah keþke kat kat fazlasýný verseymiþ ki o insanlarýn canýna kast edemeseymiþ.

AhmetKaratay
09-05-2015, 01:49
Bu arada trafikteyken aracýmda sadece ben varsam makas atmak için yaklaþan arabalarý kaza yaptýrmak için sýkýþtýrýrým da ani frende yaparým baþýna ne gelirse gelsin umrumdada olmaz vicdan azabý da çekmem. Yorum yapmadan önce lütfen kendi annenizi babanýzý kardeþinizi eþinizi bebeðinizi arabanýn içinde düþünerek yorum yapýn

TheIllest
09-05-2015, 02:10
Hýzlý sürmekten ziyade güvenli sürmenin marifet olduðunu insanlara öðretmedikçe bu tür olaylar karþýmýza hep çýkacakdýr diye düþünüyorum. genede geçmiþ olsun

S.Saka
09-05-2015, 10:25
Kamyona deðil de içinde ailesiyle giden bir doðana çarpsaydý içindeN kimse sað çýkamadýðýnda bu adam için gene ayný yorumlarý yapýp savunucaktýnýz dimi ?

Kamyoncu arkadaþla faceden bi ortak arkadaþ varmýþ adam resimleri paylaþmýþ yorumu þu bmwvi az daha pamuðu týkýyordu bize. AdAm gibi gitse, gazlýcaksa piste gitse. Milletin canýyla maliyla alýp veremediðin ne ? Sizde savunun durun, birgün o pamuðu bize týkýcaklar bu gibi beyinsizler yüzünden. Bir laz atasözü derki kaysun ebesinunkine

Berkel
10-05-2015, 13:53
ÖZU grubu ayarlayalým bi buluþma bi ara.

Shifter
14-05-2015, 08:49
Sonuçta Sürende Ýnsan Çarparsada Ýnsana Çarpacak! Öyle Ýyi Olmuþ Demekde Pek Hoþ Olmaz.. Yazýk Günah Altlarýnda 150 200 Milyar Degerinde Araç Olunca Þöför Olunmuyor Bunun Farkýna Varýlmalý Aslýnda ..
Zaten Ýstanbulda Makas Atacak Trafikmi Kaldý ? ;)

Utku
14-05-2015, 14:22
Her ne olursa olsun caný söz konusu olan bir çocuk.Allah þifasýný vermiþ.Babasýndan saðlam bir dayak yeyip hayatýna devam eder umarým :)

mertcans
14-05-2015, 23:57
þoför bir arkadaþým olayý görmüþ , olayda makas yokmuþ arkadaþlar , kamyon sanýrým tofaþ kartalla çarpýþýyor ve devriliyor , kamyonun arkasýndaki beton su oluklarý yola gelince bmw deki arkadaþkaçmaya çalýþýrken direklere çarpmýþ, kartal daki adam hayatýný kaybetmiþ

mertcans
14-05-2015, 23:58
yerdeki beton su oluðu parçalarýný görebilirsiniz

mert_can 41
15-05-2015, 05:40
þoför bir arkadaþým olayý görmüþ , olayda makas yokmuþ arkadaþlar , kamyon sanýrým tofaþ kartalla çarpýþýyor ve devriliyor , kamyonun arkasýndaki beton su oluklarý yola gelince bmw deki arkadaþkaçmaya çalýþýrken direklere çarpmýþ, kartal daki adam hayatýný kaybetmiþ

Eveet beddua eden arkadaþlar þimdi nedicek çok merak ediyorum demekki olayý dinlemek lazýmmýþ :)

öççö

mert_can 41
15-05-2015, 05:41
edit kalkmadýðý için ikilicem altaki garip ifadeleri bilgisayarý düzeltirken basmýþ yanlýþ anlaþýlmasýn

jeffy
15-05-2015, 07:03

kýzarsýn anlarým da bir insan için keþke sakat kalsaymýþ demek , diyebilmek nasýl bi kindir nefrettir?

anlamak çok zor..

atituti
15-05-2015, 08:34
Olayda kartal falan yok kivirmasinlar bizide gebertiyodu vatandaþ, gormedigim seye oh iyi olnuþ deme huyum yoktur.abartmayi seven merakli gazete bile yazardi makasci genc yuzunden biri öldu vs. Diye. Fren izlerinin resmini cekip yollatmayin sjmdi bana adam dupe duz en soldan en saga makasi basarken kamyona çakmiþ 30metre iz var

mertcans
15-05-2015, 10:40
Olayda kartal falan yok kivirmasinlar bizide gebertiyodu vatandaþ, gormedigim seye oh iyi olnuþ deme huyum yoktur.abartmayi seven merakli gazete bile yazardi makasci genc yuzunden biri öldu vs. Diye. Fren izlerinin resmini cekip yollatmayin sjmdi bana adam dupe duz en soldan en saga makasi basarken kamyona çakmiþ 30metre iz var

valla ben duyduðumu söylüyorum fotoðraflarýný da çektim demiþti arkadaþ kartaldaki ölmüþ üstünü örttüler dedi bana, fotoðraflarý alabilirsem atacaðým buraya

atituti
15-05-2015, 12:38
kamyonun ustundeki borular devrilip tretuardan asagi dustugynu uzaktan gordum hatta yenileme calismasi yaparkende gectim oradan, kamera vardi keske goruntuleri alabilsek ama kazadan sonrami koydular kamrrayi bilmiyorum.kartali gormedim oda asagimi ucmus ordan anlamadimki bu vatandas makasi atti aramizdan ilerledi 40 50 saniye sonra toz bulutu oldu baktik bmw patlamis.resimleri bekliyorum