PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ford Sierra Drift Spec olarak toplama

Şirzat
12-05-2015, 14:22
Merhabalar konuyu nereye açacağımı bilemedim yeri yanlışsa affola..

Uzun zamandır drifte olan bi isteğim var elime ne geçse yanladım o arabayla hani biraz teknikte bildiğimi düşünüyorum şimdiki aracım golf 6 onunla doğal olarak hiç bişi yapamıyorum gözüme gelmeyecek bi araba olsa el freniyle hevesimi alıyodum instagram hesabımda (06ff0556) eski aracımla olan videolarım var biraz abartmıştım :)

Şimdi gelelim bilgi ve tecrübelerinize dayanarak soracağım soruya. Bu işleri yapmak için ucuz yollu bi ford sierra almayı düşünüyorum 7-9 bin tl arası değişiyo fiyatları arkadan itişli zaten 2.0 motor var diye biliyorum fakat bu motorlar ayrılıyormuş kendi içinde enjeksiyonlu falan filan diye bu konularda hiç bilgim yok.

-Aracı seçerken hangi motor olmasına dikkat etmeliyim?
-Orjinal gücü kaç hp'dir?
-Turbolatıcam tabiki drift spec olması için maliyet ne olur verim nasıl olur sıkıntı yaşarmıyım çok?
-Bunlar haricinde drift için yapmam gerekenler nelerdir?

Öyle çok profesyonel bişi istemiyorum bana zevk vericek bi şekilde nasıl oluşturulur bu arabalar zaten bi tek haftasonu falan öyle apaçilik yapmadan binicem belki ileride etkinliklere falan katılmak için toplıyvam şimdiden teşekkürler..

ruudvan
12-05-2015, 14:29
enjeksiyonlu 91 model 1.8 efi sierra var tam drifte sokmalık .sağını solunu söküp yapmalık 5500 e verebiliriz. düşünürsen iletişime geçebilirsin.

STP
12-05-2015, 14:30
maliyeti rahatlikla 30bini gecer yapmak istediklerinin kardesim.kendi motoruna turbo ilede verim alamayacaksin trde yapilip gorulenler oldu.istersen haziri var bende tam tesekkullu drift sierra :) satilik :)

Şirzat
12-05-2015, 15:27
enjeksiyonlu 91 model 1.8 efi sierra var tam drifte sokmalık .sağını solunu söküp yapmalık 5500 e verebiliriz. düşünürsen iletişime geçebilirsin.
Şimdi değil 2 aya kadar alıcam bi araç teşekkürler

maliyeti rahatlikla 30bini gecer yapmak istediklerinin kardesim.kendi motoruna turbo ilede verim alamayacaksin trde yapilip gorulenler oldu.istersen haziri var bende tam tesekkullu drift sierra :) satilik :)

ooo 30 bin tl param olsa kendi arabamıda satarım arkadan itişli alırım :) hani benim isteğim öyle parçalamasın yolları böyle seri bi şekilde yanlasın yeter modunda toplamak istiyorum :)

Zorbey
12-05-2015, 15:31
Kardeşim sen sierrayı boşver al 83 84 e30 stroker yapılmış. Kilit dif 325 yeter sana :D

AhmetKaratay
12-05-2015, 15:45
Forumda baktım ama bulamadım bi aracı drift spec yapmak için neler yüklemek gerekiyor konusu var mı acaba yardımcı olur musunuz?

kelalper
12-05-2015, 15:46
sierra 2.0 İ GLS alacaksın. 125 beygir fabrika çıkışı ama o atların çoğu ahır kapısından kaçıp gitmiştir bakımları düzgün yapılmadığı için. Hadi bakımlısını buldun turbolamadan önce arka diff i kaynaklayacaksın. Çok esnektir o yüzden amortisörlere el atacaksın yoksa yüksek hızda kıçı başı ayrı yere gider sen kontrol edemeden. Hadi turboladın karbüratör olsa ayarı kolay ama enjektörlü de yazılım yapman gerek kesin beyin alacakın. İşi az buz değil. Haa yok ben sokak arasında köşe başında yanliyacağım diosan o zaman bişey yapmana gerek yok yanlarken 3 e atmadığın sürece.

stlegal
12-05-2015, 15:48
Dedigin rakamlara ne sierra ne e30 olur her halukarda 20 leri geciciek

STP
12-05-2015, 16:16
Şimdi değil 2 aya kadar alıcam bi araç teşekkürler

ooo 30 bin tl param olsa kendi arabamıda satarım arkadan itişli alırım :) hani benim isteğim öyle parçalamasın yolları böyle seri bi şekilde yanlasın yeter modunda toplamak istiyorum :)

Arabayi aldin dedigin rakamlara,saglikli sekilde turbolamak icin min 15bin lira harcayacaksin kardesim gerisini sen hesapla

STP
12-05-2015, 16:27
ornek olsun :)
http://www.techturkey.com/forum/otomobiller/200402-m50b28-swap-drift-spec-sierra.html

altima
13-05-2015, 08:37
bakın arkadaşlar,,

burdaki dostlar doğru sölemektedir. Sizlere şöle bir örnek verim.

2011 de bi s13 aldım,, 9 milyara antalyadan.. motoru yaptırcaktım,, 3-5 liraya yapar deli gibi gazlarım dedim.

ne 3 ü ne 5 i !! araç bana toplam 20 liraya patladı,, ancak yürütebildim.

sonra daha fazla harcamamak için sattım.

siz siz olun hazır olanı alın. kafanız rahat olsun..

yok illa ben alcam,, o kazığı bende istiyorum derseniz. keyfiniz bilir.

umarım açıklayıcı olmuştur.

Rıdvan..

AhmetKaratay
13-05-2015, 16:52
Baya bi açıklayıcı olmuş teşekkürler peki alcağımız drift aracını nereye göstermemiz lazım neresine baktırmamız lazım elimizde patlamaması için ve ne kadarlık araçlar alınmalı Nissan s13 s14 için soruyorum

Şirzat
13-05-2015, 16:57
Kardeşim sen sierrayı boşver al 83 84 e30 stroker yapılmış. Kilit dif 325 yeter sana :D ya öylede e30 dansa sierra istiyorum

sierra 2.0 İ GLS alacaksın. 125 beygir fabrika çıkışı ama o atların çoğu ahır kapısından kaçıp gitmiştir bakımları düzgün yapılmadığı için. Hadi bakımlısını buldun turbolamadan önce arka diff i kaynaklayacaksın. Çok esnektir o yüzden amortisörlere el atacaksın yoksa yüksek hızda kıçı başı ayrı yere gider sen kontrol edemeden. Hadi turboladın karbüratör olsa ayarı kolay ama enjektörlü de yazılım yapman gerek kesin beyin alacakın. İşi az buz değil. Haa yok ben sokak arasında köşe başında yanliyacağım diosan o zaman bişey yapmana gerek yok yanlarken 3 e atmadığın sürece.
yani yanlar köşe başındada ama aracın gücü bi yere kadar olucak sonuçta hani az da güç lazım

http://www.techturkey.com/forum/otomobiller/200402-m50b28-swap-drift-spec-sierra.html
abi inceledim aracını maşşallah yapmak isteğim bundan hallice tabi swap falan aşar bizi :)

fthdrn
13-05-2015, 17:11
Drift için yapılacak bir arabanın genelde bilinçli ellerce hazırlandığına inanıyorum. Çünkü o spor arabacı diye adlandırılan kesimin eline düşemedi daha :) Mesela selçuk abinin arabasını alacak olsam yağına suyuna bile bakmaya gerek görmem. İmkanınız varsa toplanmış bir araba alın aksi halde daha büyük meblalar ödersiniz.

STP
13-05-2015, 17:45
Eyvallah kardesim,yagi degiseli bir yaris bir antrenman oldu :)

Benimki bastan yapilmaya kalksa 50yi net bulur acikcasi :)

Tayfun.O
13-05-2015, 20:56
Sizin yerinizde olsam bütçeyi artırıp lsd li bir e36 alırım bütçeniz sanırım 10-12 arası tahminimce . Türkiye de sokak dirftine en yatkın otomobil bana göre diğerleri biraz fantastike kaçıyor.

halilkarakas
13-05-2015, 21:08
bi tane bizde var gelin görün aracı işinize gelirse alırsınız

Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-satilik-2.0-gls-sierra-210021535/detay/)

Janberk_ss
23-06-2015, 04:56
konuya bakmak istiyorum ama yetkiniz yok diyor

ilkay325i
23-06-2015, 08:57
Bencede Hazır Alın :)