PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trafik Kazası ve Değer Kaybı

Runaway
25-05-2015, 08:51
Merabalar.Geçen günlerde kontrolsuz bir kavşakta kaza geçirdim. konuyu araştırdım.birde burda sizlere sormak istedim.
Dört yol birleşiminde kontrolsuz bir kavşakta (sokak olarak geçiyor) çöp kamyonu sağ arka çamurluğumdan vurması sonucu geldiğim yöne döndüm ve çok şükür ki aracımda maddi hasar oluştu. Tramer sonucu kusurun tamamı bana verilmiş. sigorta şirketimi (neova sigorta) aradım ve karara itiraz istedim.itiraz süresinin geçmiş olduğunu ve birşey yapamayacaklarını, bana dava açmam gerektiğini sölediler. Kontrolsuz kavşakta daima sağdan gelenin yol onu biliyorum ama burda kamyonun aşırı hızı,arkadan çarpması hiç mi etken değil,hiç mi kusur sayılmaz? birde değer kaybı için en kısa ve en hızlı sonuca nasıl ulaşabilirim.yardımlarınızı bekliyorum.
şimdiden teşekkur ederim.

http://i.hizliresim.com/j5y1rn.png (http://hizliresim.com/j5y1rn)

Day Walker
25-05-2015, 09:02
Kusurlu olduğun için çöp kamyonu senden değer kaybı talep edebilir. Sen bişey alamazsın.

Ancak mahkemeye vericeksin 5-6 yıl uğraşcaksın sonra kusur durumu değişecek %50-%50 olacak ondan sonra değer kaybı talep edersin. tabii bu süre zarfında arabayı satarsan onuda alamazsın.

KA®ANLIK
25-05-2015, 09:04
aynısı babamın da başına gelmişti.
sağ arka çamurluktan vurmuştu babama araç,
%100 babama verdiler kusuru.

onun hızlı olduğu kadar sen de hızlı olabilirsin, hızından dolayı kamyon senin arka çamurluğuna vurmuş olabilir.

kontrolsüz kavşakta sağdan gelen ilk yol hakkına sahip...
pek birşey tutturabileceğini sanmıyorum açıkçası.

Runaway
25-05-2015, 09:09
Kusurlu olduğun için çöp kamyonu senden değer kaybı talep edebilir. Sen bişey alamazsın.

Ancak mahkemeye vericeksin 5-6 yıl uğraşcaksın sonra kusur durumu değişecek %50-%50 olacak ondan sonra değer kaybı talep edersin. tabii bu süre zarfında arabayı satarsan onuda alamazsın.

kusur bende olduğu için değer kaybı da talep edemem yanı dogrumu ?

Kahraman castle
25-05-2015, 09:14
kontrolsüz ve ikaz işaretsiz yollarda (kerki yön sokak olma artı ile) herzaman için sağdan gelen aracın geciş önceliği bulunmaktadır.İtiraz etsen dahi sonuç değişmez.

Day Walker
25-05-2015, 09:18
kusur bende olduğu için değer kaybı da talep edemem yanı dogrumu ?

aynen öyle talep edemzsin

Kahraman castle
25-05-2015, 09:26
https://www.sbm.org.tr/senaryo_kisa/index.html

ozgurluk
25-05-2015, 10:04
arkadaşların söylediklerine katılıyorum, kusur sende olduğu için değer kaybı gibi bir talebin olmasını bir kenara bırakalım inşallah kamyon senden değer kaybı istemez.

Runaway
25-05-2015, 10:24
kamyon da bir şey yok.ayrıca kamyonun geldiği yol patika yol tarzında.çizgi bile yok geldiği yolda benim kullandığım yol ise çizgili işleyen ana yol tarzında.ama 2 yolda sokak geçiyormuş.oda benim talihsizliğim. Bilgiler için teşekkür ederim.

mrtngn
25-05-2015, 20:54
Soldaki araç sağdan gelene yol vermek zorunda ama size sağ arkadan vurduğuna göre siz kavşak içinde yolu tamamlamış gözüküyosunuz, bu yüzden kusur oranında yanlışlık var ama şu saatten sonra neler yapılır,ne derece etkili olur meçhul.. Geçmiş olsun

Leader01
25-05-2015, 23:27
Soldaki araç sağdan gelene yol vermek zorunda ama size sağ arkadan vurduğuna göre siz kavşak içinde yolu tamamlamış gözüküyosunuz, bu yüzden kusur oranında yanlışlık var ama şu saatten sonra neler yapılır,ne derece etkili olur meçhul.. Geçmiş olsun

arkadaş doğru söylüyor kavşağa girdiysen geçişi tamamlamak zorundasın bu durumda aracının arka kısmına çarptığından kusur durumunda yanlışlık olması lazım ancak artık kusur oranı kabataslak yapıyorlar sağdan geliyorsa biri yüz yüz haklı deniyor %50 ve %100 olarak değişiyor kusur oranı küsürlüler yok artık