PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni bir sahibinden dolandırıcılığı,

G_TT_I
05-06-2015, 17:25
Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-oyun-konsol-konsol-xbox-one-acil-ihtiyactan-tek-kol-215320499/detay)

Bu şahıs beni arayıp cihazı alıcam ama çok dolandırıcı var adımı yazar mısın diyerek foto aldı,
Bu ilanı açmış ve insanlardan para gönderin sonra cihazı yollarım şeklinde konuya girmiş.

Tabi bizim Türk halkı ucuz cihazlara salça olduğu için bununla görüşüp sonra bana geliyorlar, fotolardan bi tanesi tanıdı beni uyardı.

Resmen memleketin çivisi çıktı artık.
Bu adamıda mümkünse şikayet edin sitede çalışan görürse ip den filan bişey yapsınlar sadece ilanı silmek bunları durdurmaz.

Batuhan Gül
05-06-2015, 17:54
Alıcı gibi mesaj attım. Kapora yollasam kalanını cihaz elime ulaşınca yollasam gibisinden yoklama yaptım. Cevap gelirse buradan paylaşırım :)

PiscocuK
05-06-2015, 17:56
şikayet ettim

Runo
05-06-2015, 18:14
Herifler nelere kafa yoruyor, nasıl para kazanmaya çalışıyor harbi harbi çok ilginç ve yazık.

G_TT_I
05-06-2015, 18:15
Alıcı gibi mesaj attım. Kapora yollasam kalanını cihaz elime ulaşınca yollasam gibisinden yoklama yaptım. Cevap gelirse buradan paylaşırım :)

Teşekkürler, şimdide biri msj atıyor babam polis, insanları dolandırıyorsunuz, savcılığa vericem diye msj atıyor.
Normal ilan benim, para isteyen adamı değil beni şikayet edecek :)
Sanırım birazdan hakınızda suc duyurusu var bize cihazı vermeniz lazım diyecekler, Allahtan cihaza ait fatura seri no atmadım.

veliazak
05-06-2015, 18:58
Yakında bu şerefsizler anasını boyayıp bir kez daha pazarlarlar... Akıllara durgunluk veren yöntemi nasıl da buluyorlar anlamam...

G_TT_I
05-06-2015, 19:02
Bide çok dolandırıcı var ben il dışındayım arkadaşım gelecek o anlamaz, kesin senin olduğunu bileyim, sen hazırla ben aradığımda söylediğim şeyi yazarsın diye tongaya düşürüyor.

Büyük ihtimalle sonradan msj atanda gaz sprayi altında polis arması fotosu atıp başka yerden zarflayo sanırım benden cihazı almaya çalışacak, 4 koldan organize olmuşlar

ES353
05-06-2015, 19:07
Oyunlari ve tek kolu satmis adam diger kolada ben is oliyim bari :)

Ae86
05-06-2015, 19:23
Milletin işi gücü bu olmuş.Geçen gün dükkan buldum fiyat 35.000 TL. Dükkan sahibine dedim neden bu kadar uygun fiyat ? Apartmanın imar planında ortak alanını 45 m2 dükkana çevirmiş.Apartman sakinlerinden imza alıp caymasınlar diye maddi para koymuş.Noter belgesi ile dükkan diye apartmanın ortak yerini satıyor.

coastguard
06-06-2015, 11:35
Milletin işi gücü bu olmuş.Geçen gün dükkan buldum fiyat 35.000 TL. Dükkan sahibine dedim neden bu kadar uygun fiyat ? Apartmanın imar planında ortak alanını 45 m2 dükkana çevirmiş.Apartman sakinlerinden imza alıp caymasınlar diye maddi para koymuş.Noter belgesi ile dükkan diye apartmanın ortak yerini satıyor.

Abi şu dükkanı kazasız belasız alınca bi horoz kes , mal sahibi olmak bu devirde harbiden güç Allah yardımcın olsun

BERKİN
06-06-2015, 15:45
Benim sahibindende fotoğraf makinası ilanım için 00 lı bi numara msj attı makinayı almak istiyorum nijeryadaki oğluma yollayacağım demiş adamda yurtdışında bu.Sonra fiyatı ne olur dedi mail olarak ulaşırmısınız demiş bende euro fiyatını söyledim oda okeyledi üstüne 100euroda kargo parası yolluyacağını söyledi, bende işin içinde bi tilkilik olduğunu hissediyrum ama inanmakta istiyorum :D aradan 1saat geçti hesap numaramı falan almıştı parayı yolladım kontrol edermisin demiş baktım para falan yok mailine bak spamlarda bankadan msj gelmiş olabilir demiş bende baktım gerçekten bankadan mail var ama banka maili fake in de fake i okadar kötü hazırlanmışki altta stok fotoğraflardan alıntı dolandırıcılıkla ilgili fotoğraflar işte dolandırıcılık yaparsanız fbı peşinize düşer yazıları �� adam tutturdu ben parayı yolladım makinayı yolla yoksa fbı ya gidicem diyor �� bende adama dedim tamam gitme fbı makinayı yollucam adamda sevindi �� geçenlerde yine mail atmış makina gelmedi diye bende güzel bi mesaj döşedim adama birdaha yazmadı :)