PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 3.28 cabrio tente hk.

murat86
06-06-2015, 09:06
İyi günler, Çok sevdiğim bi kardeşimin aracının tentesi acılmıyor, elektriksel bi sorun oldugunu dusunuyo birazda yabancı bu konuya benden fikir istedi bende size sormak istedim yardımcı olabilirmisiniz bi tanıdık vs. El ile açıp kapatabiliyo motordamıdır baska bişeymi hiç bi bilgimiz yok ne yazıkki, Yardımcı olabilirseniz seviniriz...

batu35
06-06-2015, 09:21
Zamanında arkadaşımda vardı 320 ve 325'i ikisindede motor bozulmuştu el ile açıp kapatıyordu serviste ise cabrioların hastalığı bu demişlerdi.

murat86
06-06-2015, 09:33
Yapıcak vardır illaki ya yada çözüm buysa motor alıcak :)

kelalper
06-06-2015, 09:46
ilk önce sigortasını kontrol edin. Sorun yoksa sanayide tamir ederler.

fthdrn
06-06-2015, 10:05
Bu tentelerin motorları kayış düzeneğine mi sahip ?

murat86
06-06-2015, 10:14
Kayış değil mekanik kollarla işlem yapılıyomuş, motorda ve kollarda sıkıntı yokmus,elektriksel bi sıkıntı varmıs cogu yerde anlıyamamış dedigine gore

fthdrn
06-06-2015, 10:16
Bilmediğimden soruyorum. Dişli düzeneğine sahipse el ile nasıl açıp kapamasına izin veriyor.

murat86
06-06-2015, 10:21
Valal çok rahat acılıp kapanıyo :) arkadasım biraz arastırmıs elfrenine baglıymıs galiba tente acılma kapanma duzenegi elfrenini cekince kadranda ışık yanmıyomus aceba onunla bi ilgisi olabilirmi dedi.

ugur///
06-06-2015, 18:37
Manuel açtığınızda kalkan kapak altında ufak kutu şeklindeki yerden fişi çekin biraz bekleyin olmazsa hava felan tutun büyük ihtimal kendine gelir araç e36 galiba e46 larda genel sorundur bu şekilde düzeliyor farklı bir arıza yoksa

vinz
06-06-2015, 19:46
e36 da tente kroniğin de kroniği ben uğraşmaktan bıkıp manuel'e çevirmiştim .

2 tip tente var biri yarı otomatik üst tarafını elinle açarsın gerisini kendi halleder, bir de otomatik var büyük ihtimal sizinki öyledir . otomatiklerde ayrıca sürüş esnasında tenteyi açıp kapatmayı önleyen sistem vardır .

tente olayına her elektrikçi mekanikçi bakamaz direk adrese teslim tenteciye gitmenizi öneririm . çünkü her şey olabilir kollar atmış olabilir, motorun bi kancası var onunla motoru boşa alıyosun o şekilde motor boşa çıkmış olabilir, sigorta atmış olabilir . ihtimal çok .

ghibli06
06-06-2015, 20:31
arka koltuğun altında ÇEKİLMEMESİ GEREKEN!! kırmızı saplı bir kol var... b u kolu meraklılar mutlaka çeker ama onun amacı işte otomoatik tentede sıkıntı olursa, manuel çalışsın diye dişliyi boşa çıkartır, parça bu:

http://i.ebayimg.com/00/s/MTA2NlgxNjAw/z/8gsAAOSw2s1Ux65C/$_35.JPG

arka koltuğu sökün bu kolu iterek yerine getirin daha sonra da bagajda sol tarafta döşemenin arkasında motor var onu dişlisine takıp senkronizasyon yapınca kullanmaya devam edebilirsiniz...

SmT
06-06-2015, 23:06
arka koltuğun altında ÇEKİLMEMESİ GEREKEN!! kırmızı saplı bir kol var... b u kolu meraklılar mutlaka çeker ama onun amacı işte otomoatik tentede sıkıntı olursa, manuel çalışsın diye dişliyi boşa çıkartır, parça bu:

arka koltuğu sökün bu kolu iterek yerine getirin daha sonra da bagajda sol tarafta döşemenin arkasında motor var onu dişlisine takıp senkronizasyon yapınca kullanmaya devam edebilirsiniz...
Konuyla alakasız olacak ama E36-E46 konusunda araştırdıklarımın çoğunu sizin postlarınızdan öğrendim abi,bi teşekkür edeyim dedim..

RafetAraç
07-06-2015, 04:42

http://i.ebayimg.com/00/s/MTA2NlgxNjAw/z/8gsAAOSw2s1Ux65C/$_35.JPG

Hayat kurtaran bi bilgi valla tesekkurler bilgi icin hocam