PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bağdat Caddesi'nde Kaza

Sayfa : [1] 2

Evrenoz
11-07-2015, 10:15
Kontrolden çıkan lüks araç yol kenarındaki çiçekçiciyi öldürdü. Sürücüsü ardına bile bakmadan yaya olarak kaçtı.

İstanbul Kadıköy’deki Bağdat Caddesi yine dramatik bir olaya ev sahipliği yaptı. Sabahın ilk ışıklarında meydana gelen olayda kontrolden çıkan lüks araç cadde kenarındaki tezgahının başında bekleyen 34 yaşındaki çiçekciyi öldürdü. “Katil” ise yaya olarak kaçtı.

http://i.sozcu.com.tr/wp-content/uploads/2015/07/11/kadikoy-cicekci-2.jpg

Olay; Bağdat Caddesi, Şaşkın Bakkal mevkisinde saat 03.30 sularında meydana geldi. Sürücüsünün kimliği belirlenemeyen 34 EDS 44 plakalı araç yaklaşık 200 metre sürüklendikten sonra yol kenarında çiçek satan Mehmet Emin Kaya’ya çarptı.

Vatandaşların ihbarı sonucu olay yerine sağlık ekipleri ağır yaralanan çiçekçi Kaya’yı hastaneye götürmek için ambulansa aldı. Ancak talihsiz adam yolda yaşamını yitirdi.

Kazaya sebebiyet veren otomobil sürücüsü ise olay yerinden kaçtı. Kaza sonrası tezgahtaki çiçekler etrafa saçılırken, polis ekipleri olay yerinde inceleme yaptı.

Bu esnada caddedeki diğer çiçekçiler ise çalışmaları dehşet dolu gözlerle izledi.

Bağdat Caddesi’nin bir şeridi, olay yeri inceleme ve itfaiye ekiplerinin çalışmaları sebebiyle trafiğe kapatıldı. Polis ve itfaiye ekiplerinin incelemeleri sonucunda olaya karışan otomobil çekici yardımıyla olay yerinden kaldırıldı.

MORGA KALDIRILDI

Kazada yaşamını yitiren çiçekçi Mehmet Emin Kaya’nın cenazesi Medeniyet Üniversitesi Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı. Polis ekipleri olay yerindeki delillerden yola çıkarak, kazaya karışan otomobilin sürücüsünü belirlemek için çalışmalarını sürdürüyor. (AA)

temmuz06
11-07-2015, 10:20
Dile çok şey geliyorda ortam müsait değil işte.! ölen kişiye allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dilerim...

can2k
11-07-2015, 10:27
yani etrafta kalabalik o.çunu kaçarken kimse mi durdurmadı anlamıorum bu muhabbeti,
kaçana zaten soylenicek çok şey var, Allah rahmet eylesin...

bkaraca
11-07-2015, 10:32
Kaçanın adı soyadı neden söylenmiyor bende buna ayar oluyorum.Yazın kardeşim bilelim kim bu şerefsiz.

PiscocuK
11-07-2015, 10:36
Allah rahmet eylesin

Yanliz bu yaz bostanci pendik arasi cok fazla ölümlü yaralanmali trafik kazasi cok olur..inanilmaz tehlikeli bir yol oldu.kaldirim ustu emniyet ve en sag serit full araba dolu piknikciler topu kacanlar araba aralarindan firlayanlar..

Umarim sorunsuz bir yaz geciririz kimsenin başı yanmaZ

Evrenoz
11-07-2015, 10:38
yani etrafta kalabalik o.çunu kaçarken kimse mi durdurmadı anlamıorum bu muhabbeti,
kaçana zaten soylenicek çok şey var, Allah rahmet eylesin...

Kaza saati 03.30
Muhtemelen videoda görülen kalabalık kazadan sonra yavaş yavaş toplanan kalabalıktır. Adam çarptıktan 1-2 dk sonra kaçtıysa tutan bulunmaz

Onurkk06
11-07-2015, 10:44
Yani bu adam yakalanacak öyle ya da böyle o anki piskolojiyle ben ne *** yedim diye kaçmıştır

alper_pug
11-07-2015, 10:45
Allah rahmet eylesin.

Twitterda yazılana göre , arabayı kullanan feride geçidinin oradan kaçmış.

HondatugraL
11-07-2015, 10:53
İstanbullu değilim ama 2 yıllık okul hayatımda gezmedımde değil ne *** varda basıonuz kı o caddede etrafa hava atıcam dıye ekmeğinde adamın canına kast ettin iyimi oldu yani. Hayır vurdun yakalanıcan zaten niye kaçarsın ki. Çiçekciyede Allah rahmet eylesin.

AyrtonSenna
11-07-2015, 10:57
Ya yeter ya vallaha bıkıtım şu tekerine ettiğimin aracını düzgün kullanın artık:mad:

temmuz06
11-07-2015, 11:04
Araç kullanırken bile herşey terbiyede başlayıp bitiyor. 30 yaşımda bir aracın önünden aniden sollama yaptım diye babam hanımın yanında bastı tokatı o gün bu gündür trafikte oynamam. hala ani bi atraksiyon gelse aklıma babam gözümde canlanıyor.

Şerefsiz öldürdüğü insanın ölüsünü bile saygısı yok. Adam muhtemelen alkollü işi bilen biri, 3-5 gün kacacak sonra teslim olacak savcı bakacak alkol yok bide tranva vs uygun bi kan parası vs adam 6 ay sonra dışarda bide çiçekcinin belediyeden izni yoksa belki yatırmayacaklar bile bide adamın avukatı sıkıysa karşı tarafta gariban kesin o.ç hiç yatmayacak.!

TheAce
11-07-2015, 11:09
Araç kullanırken bile herşey terbiyede başlayıp bitiyor. 30 yaşımda bir aracın önünden aniden sollama yaptım diye babam hanımın yanında bastı tokatı o gün bu gündür trafikte oynamam. hala ani bi atraksiyon gelse aklıma babam gözümde canlanıyor.

Şerefsiz öldürdüğü insanın ölüsünü bile saygısı yok. Adam muhtemelen alkollü işi bilen biri, 3-5 gün kacacak sonra teslim olacak savcı bakacak alkol yok bide tranva vs uygun bi kan parası vs adam 6 ay sonra dışarda bide çiçekcinin belediyeden izni yoksa belki yatırmayacaklar bile bide adamın avukatı sıkıysa karşı tarafta gariban kesin o.ç hiç yatmayacak.!

oradaki çiçekçi benim hatırladığım 20 senedir orada, ruhsatı olmayacağını sanmıyorum. kaçan şahıs dediğiniz gibi alkollüdür büyük olasılıkla. dikkat etmek lazım her zaman ki kazanın olduğu yer düz yer, aşırı birşey yapmış olmasa oraya girmesi zor.

temmuz06
11-07-2015, 11:20
oradaki çiçekçi benim hatırladığım 20 senedir orada, ruhsatı olmayacağını sanmıyorum. kaçan şahıs dediğiniz gibi alkollüdür büyük olasılıkla. dikkat etmek lazım her zaman ki kazanın olduğu yer düz yer, aşırı birşey yapmış olmasa oraya girmesi zor.

Kimi zaman diyorum ki amerika gibi özgür olmaya çlışan yurdumda amerika gibi kanunlar olsada bu şöför gibilerini meda önünde zehirli iğne ile öldürseler?

Patisever
11-07-2015, 11:25
Yazık olmuş çiçekciye devlet ailesşne baksın bari adam çalışıyor hakkıyla millet olarak ciddi anlamda ihtiyaç sahibi insanlara yardım etmeliyiz

svtec
11-07-2015, 11:25
bağdat caddesiinde çiçekçi diye haber olunca sabahtan beri arayan arayana :) yaşta tutuyo :D Allah rahmet eylesin seyyar dı tanıyorum ama her zaman söylüyoruz onlara bu tezgahların altına yatak yapamyın diye şarhosu tinercesi de bunlara salça oluyor boyle kazalarda oluyor tezgah altında yatakta olmasa böyle olmazdı kaçabilirdi aracı tanıyorum plaka yabancı değil caddebostanda sürekli ama sahibi hakkında fikrim yok ama bu semtte oturan biri

temmuz06
11-07-2015, 11:28
Yazık olmuş çiçekciye devlet ailesşne baksın bari adam çalışıyor hakkıyla millet olarak ciddi anlamda ihtiyaç sahibi insanlara yardım etmeliyiz

Devlet bu gibi durumlarda karşı tarafın maddiyatı ölçüsünde tazminatı alıp ölenin ailesine kesinlikle veriyor.

can2k
11-07-2015, 11:32
çınaraltının sahibinin oğluymuş vuran, gece mekana gitmiş polis

mimarsertac
11-07-2015, 11:39
e-devlete göre araba maltepeye kayıtlı. Kasım ayında krediyle alınmış. (Ajan spec)

can2k
11-07-2015, 11:39
e-devlete göre araba maltepeye kayıtlı. Kasım ayında krediyle alınmış. (Ajan spec)

2014 kasım, tebden kredili :D

Kekuti*
11-07-2015, 11:43
Burasi Saskinbakkal Marks & spencer a gelmeden sagda kosede duran cicekci mi ? Feride gecitinin kosesi sanirim..?

Runaway
11-07-2015, 11:45
Allah rahmet eylesin.inş bi an önce bulunur ve hak ettiği cezayı alır

ege_c
11-07-2015, 12:09
manzara çok kötüydü . araba da caddede etiketmiş zaten ismi cismi kimin oğlu hepsi bulundu. yakalandı mı bilmiyorum ama yakalansa da ceza yatar mı belli değil. bulurlar bi garıbanı bakarlar içerde.

temmuz06
11-07-2015, 12:12
manzara çok kötüydü . araba da caddede etiketmiş zaten ismi cismi kimin oğlu hepsi bulundu. yakalandı mı bilmiyorum ama yakalansa da ceza yatar mı belli değil. bulurlar bi garıbanı bakarlar içerde.

Caddede kamera çokturda bu tip kaza vs durumunda sürücü araçta yakalanmadıkca bişi çıkmıyor sonuç dediğiniz gibide olabilir aile varlıklıysa. Acayıp kuruldum adama.!

Evrenoz
11-07-2015, 12:18
İsmi lazım değil..

Hızlı zamanlarımızda, aynı ortamda bulunduğumuz bir arkadaş..

Gündüz vakti aşırı alkollü bir şekilde bostancı AZK virajında kaldırıma çıkıyor.. 8 aylık pusetinde bir bebek, 8 yaşında bir çocuk ve 20'li yaşlarında bir kadının ölümüne sebep oluyor. Hali vakti epey yerinde 3 can alan kişinin. 3 canın dahil olduğu aile ise apartman görevlisi..

Babaya hatrı sayılır para, mal mülk veriliyor.

Devletin açtığı kamu davasından 2-3 yıl yatıyor ve çıkıyor 3 can alan kişi..

Bu olaydan sonra kanuna, hukuğa, adalete saygım da inancım da güvenim de kalmadı..

temmuz06
11-07-2015, 12:21
Bır kanun adamı olarak acıkca soyluyor, kanunda adalette ınsanın vıjdanı yuregıdır.

temmuz06
11-07-2015, 12:23
Bır arkadasımızda gece cıcekcının tezgah altında uyudundan bahsetmıs buda cok yanlıs. Sımdı bunu ogrenen savcıda sofore orda bırını gordunmu dıyecek adam yok dıyecek aracı vurdum panıkledım kactım dıyecek yuksek ıhtımal ceza almayacak allahın belası!

Yigit-Y
11-07-2015, 12:26
Bu çocuğun ayni sekilde idam edilmesi gerekir ibreti alem için.

Bunun gibi bir sürü vatandaş bu ilde araç kullanıyor.

Allah uzak tutsun bu o.çlarindan.

ege_c
11-07-2015, 12:30
kimliği tespit edilemeyen denmiş haberde.şimdiden yolunu yapıyolar heralde.çocuğun ve babasının adı soyadı telefon numaraları ,instagram hesabını bile buldular orda .önce ortamı hazırlıyolar,başka bisey degil.haberciler de ordaydı .

ahmet_xy
11-07-2015, 12:30
burak erdoğan da zamanında ceza almadan yırtmıştı. bu çocuk da aynı şekilde ceza almaz. ölene Allah rahmet eylesin. gariban bir insan ekmek parası uğruna rahmetli oldu.

SmT
11-07-2015, 12:51
70'li yılların Türkiyesi'nde yaşamıyoruz ne öyle yerine birini sokmalar falan :) Manşet olmuş olaylarda emniyet birimi hızlı davranır,çoktan babasının yanından alınmış alkol testine sokulmuştur..Aynı olay Batman'da yaşansa,kimse duymasa senaryo üretilebilirdi..Kaçması kendi salaklığı, saat başına 0.15 promil yazılır olduğundan da alkollü çıkartılır yani boku yedi,Savcıda hiç acımaz..
Allah rahmet eylesin çiçekçi abimize.

yagizs
11-07-2015, 12:58
70'li yılların Türkiyesi'nde yaşamıyoruz ne öyle yerine birini sokmalar falan :)....

sen nerde yasıyosun ya :)

semsialtunbas
11-07-2015, 13:07
Araç forumdan mı bilmiyorum fakat dün gece 3 civarı şaşkınbakkal Sarayın hemen yanında ki çiçekciye gözümüzün önünde siyah 3 kasa yanlarken hakimiyetini kaybedip daldı, ne yazık ki Çiçekçi de oradaydı ve feci şekilde can verdi. Herifler vurduğu gibi arabadan inip kaçtılar alt geçit istikametine doğru. Çok deli saçması şekilde yanlıyordu 2 kişilerdi araçta ve olay yerinde aracı terk edip o anda kaçtılar biri sanırım ağır yaralıydı çünkü arkadan gidebildi muhtemelen yolcu koltuğunda oturan. Araç ortada, elbet yakalanarak en ağır cezayı alacaklar fakat dizinin bağları çözülüyor insanın böyle bir olaya şahit olunca. Bizde arabayla oradaydık biraz önümüzde gerçekleşti. Allah masum Çiçekçinin kendisine rahmet, ailesine sabır eylesin inşallah daha 34 yaşındaymış. Anlatamam Size o sahneyi, haberde yok fakat tam kaputun önünde duvarla araç arasında sıkıştı nerdeyse kafası kopmuş haldeydi diyebilirim. Bizde yapıyoruz evet, belli sınırlar içinde 80 ile giderken yanlamaya çalışmak nedir? Lütfen dikkat edelim sonuçları çok ağır oluyor her iki taraf içinde.

başka bi forumdan alıntı, ayrıca araç o forumdanmış

blow07
11-07-2015, 13:10
Yani bu adam yakalanacak öyle ya da böyle o anki piskolojiyle ben ne *** yedim diye kaçmıştır

Benim aklıma direk gelen de alkollü olduğu için kaçmış olabilir .

SmT
11-07-2015, 13:15
sen nerde yasıyosun ya :)

Profilimde Ankara yazdığına göre Yunanistan'da yaşıyorum..Başına benzer durum geldiyse konuş.

Runo
11-07-2015, 13:21
Ben bu arabayı defalarca gördüm ama sahibi kimdir nedir hiç bir bilgim yok, çiçekçinin mekanı cennet olsun çok üzücü.

can2k
11-07-2015, 13:27
Alkol teorisinden yürüyo hep muhabbet, işin aslını bilmiyoruz, belki saçma sapan hareketler yaptı kontrolu kaybetti suçluluk duygusundan kaçtı, belki de asfalt kaygandı, bi yere yetişiodu vs...

Neticede hepimiz araç kullanıyoruz, araçtada fazla bisi yokmus gibi insan olan bir şekilde orda adamı kaldırır hastaneye yetiştirirdi...

6 sene once babamla kendi şeridimizde giderken yola atlayan bisikletli bi yayaya çarptık,
Yayalara kırmızı yanarken tam bizim geçtiğimiz esnada yola atladı, alkol yok hız yok kameradan da kayıtlarda yaya 8de 8 suçlu çıktı ama o anki yaşadığım vicdan azabını anlatamam,
ambulans çağıdık çocugun basında bekledim, polis geldi kardeş sen mi carptın dedi evet dedim,
araban nerde dedi, biraktım orda anahtar da ustunde araba onemli degil dedim, çocuga bisi olmasın,
kardesim sen vatani gorevimizi yapmıssın arabanla ilgileniriz dedi bi ifade alalım muayene yaptıralım sana dedi, tabi dedim,
o gun karakolda kaldım ama aklım hastanedeydi, misafir gibi davrandılar resmen, etraftakilerin ifadesiyle bizim ifade tuttu, nobetci savcı dava bile istemedi,
Babam da gitti çocuğun basında bekledi 1 hafta nobet tuttuk, beyin kanaması ihtimaline karşı, çok şükür hiç bişi olmadı, arkadaşın ailesiyle beraber bekledik taburcu ettik hastaneden...

Araba kullanan herkesin başına gelebilecek bi durum, yaşanan durum çok acı düşünmesi bile trajik adam uyuduğu yerde can vermiş
Ama Kaçmak hiç olmadı belki hemen alıp goturulseydi kurtulabilirdi,
kurtulamasa bile elinden geleni yapman lazım,
İnsanın içinde birazcık Allah korkusu olacak, biraz vicdan..

Evrenoz
11-07-2015, 13:49
70'li yılların Türkiyesi'nde yaşamıyoruz ne öyle yerine birini sokmalar falan :) Manşet olmuş olaylarda emniyet birimi hızlı davranır,çoktan babasının yanından alınmış alkol testine sokulmuştur..Aynı olay Batman'da yaşansa,kimse duymasa senaryo üretilebilirdi..Kaçması kendi salaklığı, saat başına 0.15 promil yazılır olduğundan da alkollü çıkartılır yani boku yedi,Savcıda hiç acımaz..

Benzer olayı Burak isimli bir şahıs yaptı, Sevim Tanürek'i öldürdü.. Yanlışım yoksa, Ankara'daydı..

Olaydan hemen sonra lastik izlerinin silinmesi mi dersin, mahkemeye çıkmama mı.. Gün sonunda adalet ölen kişiyi suçlu buldu.

Soyadı çok önemli.. Burak'ın soyadı Erdoğan'dı..

Bu olayda da soyadı ile doğru orantılı olarak gerekeni yapar Allahsızlar..

Alkol teorisinden yürüyo hep muhabbet, işin aslını bilmiyoruz, belki saçma sapan hareketler yaptı kontrolu kaybetti suçluluk duygusundan kaçtı, belki de asfalt kaygandı, bi yere yetişiodu vs...

Neticede hepimiz araç kullanıyoruz, araçtada fazla bisi yokmus gibi insan olan bir şekilde orda adamı kaldırır hastaneye yetiştirirdi...

6 sene once babamla kendi şeridimizde giderken yola atlayan bisikletli bi yayaya çarptık,
Yayalara kırmızı yanarken tam bizim geçtiğimiz esnada yola atladı, alkol yok hız yok kameradan da kayıtlarda yaya 8de 8 suçlu çıktı ama o anki yaşadığım vicdan azabını anlatamam,
ambulans çağıdık çocugun basında bekledim, polis geldi kardeş sen mi carptın dedi evet dedim,
araban nerde dedi, biraktım orda anahtar da ustunde araba onemli degil dedim, çocuga bisi olmasın,
kardesim sen vatani gorevimizi yapmıssın arabanla ilgileniriz dedi bi ifade alalım muayene yaptıralım sana dedi, tabi dedim,
o gun karakolda kaldım ama aklım hastanedeydi, misafir gibi davrandılar resmen, etraftakilerin ifadesiyle bizim ifade tuttu, nobetci savcı dava bile istemedi,
Babam da gitti çocuğun basında bekledi 1 hafta nobet tuttuk, beyin kanaması ihtimaline karşı, çok şükür hiç bişi olmadı, arkadaşın ailesiyle beraber bekledik taburcu ettik hastaneden...

Araba kullanan herkesin başına gelebilecek bi durum, yaşanan durum çok acı düşünmesi bile trajik adam uyuduğu yerde can vermiş
Ama Kaçmak hiç olmadı belki hemen alıp goturulseydi kurtulabilirdi,
kurtulamasa bile elinden geleni yapman lazım,
İnsanın içinde birazcık Allah korkusu olacak, biraz vicdan..

Bağdat Caddesi, Şaşkınbakkal..

17-18 senedir araba kullandığım yer.. Oturduğum yer..

Gece saat 03.30

Boşverelim bir yere yetişiyordu, asfalt kaygandı gibi şeyleri. O asfalt üzerinde büyüdüm ben..

Düz yolda kaldırıma çıkıp bir kişiyi öldürüyorsan; gazlıyorsundur, yarışıyorsundur, yanlıyorsundur. Alkollü olsan da olmasan da değişen bir şey olmaz..

Oznsrl
11-07-2015, 14:14
Allah rahmet eylesin. İnşallah hakettiği cezayı alırda aklı başına gelir. Yeri geliyo saçma sapan makas falan benimde gittiğim oluyor ama cadde hiç gazlancak yanlancak biyer değiş birsürü yaya var allah korusun bi hatada hem can almak hemde kendi hayatımızı yakmak var çok dikkatli olmak lazım.

can2k
11-07-2015, 14:18
Benzer olayı Burak isimli bir şahıs yaptı, Sevim Tanürek'i öldürdü.. Yanlışım yoksa, Ankara'daydı..

Olaydan hemen sonra lastik izlerinin silinmesi mi dersin, mahkemeye çıkmama mı.. Gün sonunda adalet ölen kişiyi suçlu buldu.

Gece saat 03.30

Boşverelim bir yere yetişiyordu, asfalt kaygandı gibi şeyleri. O asfalt üzerinde büyüdüm ben..

Düz yolda kaldırıma çıkıp bir kişiyi öldürüyorsan; gazlıyorsundur, yarışıyorsundur, yanlıyorsundur. Alkollü olsan da olmasan da değişen bir şey olmaz..

yani abi işte ne olursa olsun mazereti yok olayın

gkhnyds
11-07-2015, 14:24
Allah rahmet eylesin, kalanlara sabır versin..

SmT
11-07-2015, 14:30

Abi bahsettiğin şahıs malesef gücü herşeye yeten birinin çocuğu..Bugün aynı olay tekrarlansa gene evinden alınacağını,tutuklanacağını sanmıyorum..Ancak bu olaydaki şahıs bir değil,gayet ensesinden yakalanacak birisi..Kaçmasının sebebi alkol ve kaçmasını gayet güzel yedirecektir savcı.

Yigit-Y
11-07-2015, 14:33
Hala geçerli para ve yukarıdan tanıdık varsa kamera kayıtları yok.denir.

Birisi suçu kabul eder.olur biter

Siz buranın türkiye olduğunu unuttunuz galiba.

Burası öyle bir memleket ki hırsıza namuslu, tecavuzcuye kız isteyerek verdi beni tahrik etti diyen o.ç. lerle dolu

Para cokomel eğrisi inşallah bu sefer suçlu cezasını çeker.

neothenew
11-07-2015, 15:09
Çok feci bir ölüm. Allah rahmet eylesin....
Yazacak söyleyecek çok şey var, sürücü Allahından bulsun...

Arenimo
11-07-2015, 15:34
Dun gece 3 araba biz de caddedeydik zaten her yer cevirmeydi 3 gibi caddede 1 tur attik ve dagaldik daha sonra haberi geldi malesef geceleri caddede o kadar sacma sapan gazlayan tipler var ki tarfi yok bilen de bilmeyen de herkes yollarda ama F30 ve rocco tayfasi caddede en tehlikeli grup ve F20 ler yani isin en anlamsiz tarafi baba sen f30 la ne yaptin da ciktin kontrolden ya bir f30 ne yaoabilir sedan aile araci bu open diffli otomatik bir arabayla bunlari yapanlar ya cok cesaretli ya cok cahil olen oldu giden gitti genc bir can daha ayrildi bu arakadas da zaten belli biraz billurlu olacak olanlar su simdi avukatlarla gorusulmus gerekli ifade duzenlenmistir yok arabanin lastigi patladi yok zemin kaygandi kontrolden cikti kesin bakin diyorum yine din bir aletbedilir SAHURA YETISIYORDUM zaten en can alici nokta bu , avukatlar yuklenir yok orda uyunur mu aileye yuklu kan parasi en kisa surede tahliye

RSX
11-07-2015, 15:43
Allah böyle kötü olaylardan ölümlerden hepimizi korusun, şimdi düşünüyorum o çiçekcinin ecelimiydi vadesi mi dolmuştu, yada gerçekten bu şekilde ölmesi mi gerekiyordu soru işaretleri :(

bugrahangul
11-07-2015, 15:48
Aracı geçen hafta sonu yeditepe üni. yolunda görmüştüm. Plakadan hatırlıyorum, çok dikkatimi çekmişti iş yerimin adı yüzünden. O zaman da çok akıllı gitmiyordu. Sahibi hakkında bir bilgim yok ama yakında bulunur.

PiscocuK
11-07-2015, 16:07
Taşak varsa sorun yok dun gece e5 yerine caddeye inip sahilden gideyim dedin bp nin ordaki isiklarda durduk bpden siyah bir bmw yanlayarak cikti eksoz falan.50 mt.ilerde polis cevirdi..aha dedim yandilar.adam 15 saniye sonra sika sika yine devam etti makaslarla.artik icinde kim vardi polis nasil serbest birakti anlamiyorum.bir onceki posttada belirttigim gibi asil tehlike anadolu yakasi sahilyolu caddebostan pendik arasi.cok haber olur

temmuz06
11-07-2015, 19:39

Gece saat 03.30

Evet adam doğru söylüyor, rtenin oğlu istanbuldamı ankaradamı ne birini öldürdü hatta ehliyeti yoktu 3 ay öncesine ehliyet verdiler neler neler dava ilk celsede düştü.

temmuz06
11-07-2015, 19:41
Abi bahsettiğin şahıs malesef gücü herşeye yeten birinin çocuğu..Bugün aynı olay tekrarlansa gene evinden alınacağını,tutuklanacağını sanmıyorum..Ancak bu olaydaki şahıs bir değil,gayet ensesinden yakalanacak birisi..Kaçmasının sebebi alkol ve kaçmasını gayet güzel yedirecektir savcı.

Adamın bahsettiği tarihte RTE sadece ist belediye başkanıydı.

temmuz06
11-07-2015, 19:59

Valla kardeşim işim gereği haftanın 3 günü cezaevine girip çıkışıyorum geçmiş zamandada gecici olarak bi cezaevinde çalıştım. Öyle mahkumlar varki bir dinle üc gün kendine gelemezsin adamın düştüğü durumdan bak yıl 2015 istersen birgün götüreyim durumlarına bak. Garibanları 6 ay yatarsın diye sokuyorlar senelerce tehtit ile yatırıyor insanlar ölümden beter hale geliyor orada. Ceza evlerinin nufusunun nerden baksan %30 gariban hakkı yenen zorla sokulan vs adamlarla kadınlarla çocuklarla dolu.

turbo&quattro
11-07-2015, 20:04
Valla kardeşim işim gereği haftanın 3 günü cezaevine girip çıkışıyorum geçmiş zamandada gecici olarak bi cezaevinde çalıştım. Öyle mahkumlar varki bir dinle üc gün kendine gelemezsin adamın düştüğü durumdan bak yıl 2015 istersen birgün götüreyim durumlarına bak. Garibanları 6 ay yatarsın diye sokuyorlar senelerce tehtit ile yatırıyor insanlar ölümden beter hale geliyor orada. Ceza evlerinin nufusunun nerden baksan %30 gariban hakkı yenen zorla sokulan vs adamlarla kadınlarla çocuklarla dolu.

Ceza evine zorla sokulmak ne demek?

temmuz06
11-07-2015, 20:05
Ceza evine zorla sokulmak ne demek?

X bir suca suçsuz olarak daih olursun, karşı taraf güçlüdür ihale sana kalır bu demek.

ER2
11-07-2015, 22:39
Arkam dönük yürümeye korkarım hep şu caddede geceleri :S Allah rahmet eylesin

MiaMi
11-07-2015, 22:57
Dun gece 3 araba biz de caddedeydik zaten her yer cevirmeydi 3 gibi caddede 1 tur attik ve dagaldik daha sonra haberi geldi malesef geceleri caddede o kadar sacma sapan gazlayan tipler var ki tarfi yok bilen de bilmeyen de herkes yollarda ama F30 ve rocco tayfasi caddede en tehlikeli grup ve F20 ler yani isin en anlamsiz tarafi baba sen f30 la ne yaptin da ciktin kontrolden ya bir f30 ne yaoabilir sedan aile araci bu open diffli otomatik bir arabayla bunlari yapanlar ya cok cesaretli ya cok cahil olen oldu giden gitti genc bir can daha ayrildi bu arakadas da zaten belli biraz billurlu olacak olanlar su simdi avukatlarla gorusulmus gerekli ifade duzenlenmistir yok arabanin lastigi patladi yok zemin kaygandi kontrolden cikti kesin bakin diyorum yine din bir aletbedilir SAHURA YETISIYORDUM zaten en can alici nokta bu , avukatlar yuklenir yok orda uyunur mu aileye yuklu kan parasi en kisa surede tahliye

15 yıl öncede aynıydı demekki neymiş bi arpa boyu ilerleme yok.

Draniela
11-07-2015, 23:19
Allah rahmet eylesin cidden çok yazık olmuş. Çok üzüldüm. Bütün yazılanları okudum cidden ajan gibi tech.

Umarım suçlu 3ün 1ini alır. Cezasını misli misli çeksin. Şerefsiz g*t korkusundan kaçmak yerine yardım etseydi belki şu an böyle olmayacaktı.

SmT
12-07-2015, 00:26
Adamın bahsettiği tarihte RTE sadece ist belediye başkanıydı.

O senelerde sadece makamından ibaret olduğunu mu sanıyorsunuz ? Yüksek icraatları ve üstün başarıları sayesinde mi şuan en yüksek makamda ? Arkasında ne denli şeyler döndüğünü bilmeniz gerekir bence..
Bahsettiğiniz yeşilçama bile konu olmuş bilindik şeyler,çokça yaşanıyor da lütfen biraz mantık abi, tarla davası mı bu ? Tarlada adamı ben indiririm başkası üstlenir,bu yaşanır..Şimdi bir mi bahse konu olayla bu :) Ülkenin en bilindik yerlerinden birinde onlarca kamera,mobese,görgü tanığının olduğu yerde bide kaçıp iyce boka battığı noktada kim kurtarır o elemanı..Kimse kılını kıpırdatmaz..

grkm
12-07-2015, 00:48
bu olay hala cok tazeyken bu gece göztepe kızıltoprak arasında yine bol yaralanmalı ölümlü bir kaza daha gerçekleşti. Bu bağdat caddesinin artık her an olaylı haline bir dur demeleri lazım

okn84
12-07-2015, 01:00
bugunku kaza baya kotuydu ısıklarda bekleyenlerın arasına daldı bı anda arac kaldırımda oturan bırının bacakları koptu allah kımsenın basına vermesın ısıklarda karsıya gecmek ıcın beklerken aklına bıle gelmez boyle bı kaza bı cokta yaralı vardı bıtanesıde yakında bı ınsaatan alıswerıs yapmaya cıkmıs yaslı bı adamdı adamın arkadasları olayı duyup geldıler arabayı paramparca ettıler ama neye yarar sucsuz gunahsız yere hayatından oluyosun halada yarısanlar makas atanlar vardı s vırajındada ceza yedık dıye ellerınde ceza kagıtlarını sallıyolardı hala sacma sapan kullanamaya dewam edıyolar

yagizgokmen
12-07-2015, 01:17
bugünkü olay beni çok sarstı feneryolu dünya göz hastahanesinin önünde ışıklarda masumca bekleyen insanlar öldü veya yaralandı ben en son gördüğümde kalp masajı yapıyorlardı ailesi geldi babası diye tahmin ediyorum yerde görünce attığı çığlığı duymanız lazımdı uzun süre kulaklarımdan gitmeyecek herhalde.gelenler arabayı bir güzel darma duman ettiler Allah yakınlarına sabır versin.bilirsiniz bisikletlilerin giydiği reflektörlü yelekler vardır bende sahilde bir abimizi gördüm ala ala koşarken o yelekten giymiş idi dedim ne güzel işini sağlama alıyor diye bisiklet antremanı bittikten sonra eve giderken ışıklarda o yeleği kan ve kanlı mendillerin arasında görünce bende kontrol gitti Allah hepimizi kazalardan korusun.

neothenew
12-07-2015, 01:28
Demin dünya gözün önünden geçtim, polis araçları ve emniyet şeridini görünce tahmin etmiştim kötü bir şey olduğunu. Valla sokakta yürümeye korkar olduk mal gibi araç kullanan insan kılıklı yaratıklar yüzünden.

CTG
12-07-2015, 01:52
bu olay hala cok tazeyken bu gece göztepe kızıltoprak arasında yine bol yaralanmalı ölümlü bir kaza daha gerçekleşti. Bu bağdat caddesinin artık her an olaylı haline bir dur demeleri lazım

selamiçeşmedeki astra degil mi kahve gibi bi rengi vardı ya da füme

caddede kaza yapabilmenin mantığını çok merak ediyorum trafik sıkışıktır öndekini görmezsin arkadan tıklarsın falan eyvallah da 4 şerit düz yolda ölümlü yaralanmalı kaza nedir arkadaş bu başarıya nasıl ulaşılır :beuj:

Turk-Look
12-07-2015, 01:55
Bu gece ki düpedüz katliam oldu :(
Heryer çevirmeye alindi.

ceyhun737
12-07-2015, 01:58
Bu geceki olay nedir arkadaşlar ?

Mpower
12-07-2015, 02:39
Yanlamayı zevk için yapan adam ya boş alanlarda sanayi vs ya da yolların boş olduğu zaman yapar bunlar gibi gösteriş için yapan itoğlu itler böyle milletin canını yakıyor işte internette izliyolar birilerini ben daha iyi yaparım diye dökülüyolar sokağa

burakgunay
12-07-2015, 02:50
denecek hiç bir şey yok Allah belanızı zaten verecek de, biz de bu tarafta bişeyler yapsak artık elimiz boş durmasa..
midem kalktı gece gece ya bu nasil ulke bu nasıl terörizm? kız arkadaşım staj için İstanbula gitmek istiyor geceleri uykum kaçtı a.q evlatları yüzünden ya resmen siktimin ülkesinde kanlı canlı insan 30 sn sonra yok olabiliyor, otoparkçı o.ç silah çekip adam vurması mı dersin, çiçekçi katili mi dersin, kol bacak koparan mı dersin, sayısız tacizci tecavüzcü oglan kılıklı at hırsızı mı dersin... Yemin ederim dünyayı ortadan tutup ikiye yarıp bi sallayıp silkeleyesim var, kansızlar bi dökülsün siktirolup gitsin amk.

burakgunay
12-07-2015, 02:51
Ha bu arada Ankara da çok farklıymış gibi algılanmasin, çok şükür burda da aynı bokun lacivertini yaşıyoruz.

Korollacı
12-07-2015, 05:12
sana lanet olsun ınsan gıbı. serefsız kopek madem adama carptın al gotur hastaneye ınsanlık yap. paran mı yok araban luks ıllakı kaskon sıgortan vardır zaten butun masrafı karsılar. ama gel gor kı bu amk memleketınde fakırsen ol arkadas. yazık gunah ya Allah rahmet eylesın.

ghibli06
12-07-2015, 08:53
TURBO BARAN'ı hatırlayan var mı?

Kadyr
12-07-2015, 09:00
alayının a koyım ben mal gıbı cahıl cahıl araba surenlerınde adaletınde. en cokta cahıl kendını bı *** sananların a koyım. bu forumdanda yapanlar var bunları.coğu egzozlu modlu araba sahıplrı buraya uye.gecen kozyatagında e36 ıkı tane bagırtıyor serıdınde yanlamaya calısıyor carrefourun ıcıne gırrdıler ordada aynı mallıklar allah akıl fıkır versın aynı seyler kendı baslarına gelsın inş

lethaldoze
12-07-2015, 09:50
Aslında bi sticker yaptırılıp trafikte asla saçma sapan hareket yapmayan, kimseyi rahatsız etmeyecek olanlar, arabasına yapıştıracak. O etiketin olduğu araç hiçbir zaman abuk subuk bir şikayet almayyacak. Bir süre sonra polisi vatandaşı bile ayrı bi gözle bakar belkide. Tabi referansla verilecek fln etiketler vs vs. Bir tür temiz trafik kampanyası gibi bir şey.
Bu öneri olmazsa başka bir kampanya şart ama. Hem insanlar ölüyor her eyden önce, hemde otomobil tutkunu olup efendi olan insanlarda zan altında kalıyor.

MyDoNoSe
12-07-2015, 09:51
Allah rahmet eylesin.

can2k
12-07-2015, 10:08
dün geceki olay neydi, beylikdüzünde bi araç yan yola girmişti ona şahit oldum ben baya trafik vardı gece saat 1-2 arası

ef186
12-07-2015, 11:07
Caddenin sorunu değil bu sadece heryerde var .

Dün gece 12 de pistten çıktım eve gitmek için sağlı solllu her benzinlikte 30 otomobil minibüs garip garip gazlamalar ...
Bundan yaklaşık bir ay önce de gene pistten çıktım gece 500 metre ilerde yerde biri yatıyor bir honda civic de bankete tırmanmış takla atmış güvenliğini alıp ambulansa bindirene kadar başındaydım şuurunu açık tutmaya çalıştım ...

Dümdüz yol hiç otomobil yok. Takla atarken arabanın içinden fırlamış sürücü belki tanıyanlar da vardır aranızdan ...

Sözüm şuki modifiyeli otomobilin yeri modifiyeli yol yani pisttir.

Başka insanların canına malına zarar vermek istemeyen ama modifiyeli otomobili seven adamın yeride pisttir.

Aksini yapan iyi niyetliyiz biz modifikciyiz diye çıkmasın ortalara sokakta 100 modlu otomobil varsa 98 i hırbo öküz maganda . Bu ülkede modifiye 2 far ampulu 1 filitre unutmayın bunu ....

Kadyr
12-07-2015, 11:18
ınsanlar arabayla bısıler ıspat etme pesınde en kralı benım en ıyı ben surerım dıye baslıyor snra patlıyor

ALPE-R
12-07-2015, 11:31
selamiçeşmedeki astra degil mi kahve gibi bi rengi vardı ya da füme a

caddede kaza yapabilmenin mantığını çok merak ediyorum trafik sıkışıktır öndekini görmezsin arkadan tıklarsın falan eyvallah da 4 şerit düz yolda ölümlü yaralanmalı kaza nedir arkadaş bu başarıya nasıl ulaşılır :beuj:

araç ya bej rengi kia ceeddi yada hyundai i30

okn84
12-07-2015, 11:37
eger dun aksamkı kazadan bahsedıyosanız arac i20 beyaz

yagizgokmen
12-07-2015, 11:44
beyaz i20 di araç

Mehmetmert
12-07-2015, 11:48
Kazanin haber linki varmi dun olanin?

Caesar
12-07-2015, 12:03
Sürücü hatalı bu bir ama çiçekçi eğer denildiği gib tezgahın altına hazırladığı yatakta uyuyorsa oda hatalı bu 2.

Demişlerki yanlıyordu kontrolü kaybetti direk o tarafa çıktı.

Evet sürücü ilk hatayı yaparak yanlıyor daha sonra kotrolü kaybettiği için aracı boş bir alana çevirmeye calışmış olabilir. O anda çiçekçinin orayı görmüş ama tezgahın altında birisinin uyuduğunu düşünmemiş olabilir.

Belki son çare direksiyonu farklı bir yere kırsa orada araçlar yada insanlar vardı vs.

Belki hiç bir araca yada insana çarpmayım diye oraya direksiyonu kırmış bile olabilir.

Hiç kimse ölmese zaten sürücü trafikt kurallarına uymamaktan ceza alacaktı.

Ama şuda var yaptığı ilk hata yüzünden bir ölüme yol açmış evet bu suçtanda ceza alması lazım.

Yanlız çiçekçi kendi hayatını korumak adına hiç birşey yapmamış.

Trafikte gece 01:00 dan sonra özellikle caddebostandan geçen araçların %70 alkollü sürücü içerir.

Özellikle ramazanda. Çünkü ramazan ayında trafik denetimleri azaldığı için bunu fırsat bilen çok.

Durum böyleyken yol kenarındaki tezgahın altında uyumak aslan kafesine karton bir kutunun içinde girip bir aslan kafesi açarsa diye beklemek gibi.

Kendimce 2 tarafda suçlu. Ama birisi yaptığı hata yüzünden canından oldu diğeride aynı ölçüde ceza alması gerekir.

ALPE-R
12-07-2015, 12:05
eger dun aksamkı kazadan bahsedıyosanız arac i20 beyaz
dunya gozun ordaki 11 civarı olmustu sanırım. benim gördüğüm 7.30 8 civarıydı

neothenew
12-07-2015, 15:04
Sürücü hatalı bu bir ama çiçekçi eğer denildiği gib tezgahın altına hazırladığı yatakta uyuyorsa oda hatalı bu 2.

Demişlerki yanlıyordu kontrolü kaybetti direk o tarafa çıktı.

Evet sürücü ilk hatayı yaparak yanlıyor daha sonra kotrolü kaybettiği için aracı boş bir alana çevirmeye calışmış olabilir. O anda çiçekçinin orayı görmüş ama tezgahın altında birisinin uyuduğunu düşünmemiş olabilir.

Belki son çare direksiyonu farklı bir yere kırsa orada araçlar yada insanlar vardı vs.

Belki hiç bir araca yada insana çarpmayım diye oraya direksiyonu kırmış bile olabilir.

Hiç kimse ölmese zaten sürücü trafikt kurallarına uymamaktan ceza alacaktı.

Ama şuda var yaptığı ilk hata yüzünden bir ölüme yol açmış evet bu suçtanda ceza alması lazım.

Yanlız çiçekçi kendi hayatını korumak adına hiç birşey yapmamış.

Trafikte gece 01:00 dan sonra özellikle caddebostandan geçen araçların %70 alkollü sürücü içerir.

Özellikle ramazanda. Çünkü ramazan ayında trafik denetimleri azaldığı için bunu fırsat bilen çok.

Durum böyleyken yol kenarındaki tezgahın altında uyumak aslan kafesine karton bir kutunun içinde girip bir aslan kafesi açarsa diye beklemek gibi.

Kendimce 2 tarafda suçlu. Ama birisi yaptığı hata yüzünden canından oldu diğeride aynı ölçüde ceza alması gerekir.

Dostum çok iyimser düşünüyorsun. Bmw abuk sabuk hareketlerle kontrolü kaybetmiş, kaldırıma çıkmış, eminim ki kaldırımda yürüyen insan olduğunu görse bile manevra yapıp kurtaramazdı. Yürüyenleri de altına alır öldürürdü. Rahmetli çiçekçi hata yaptıysa(benim gözümde %1 bile hatalı değil) da olayda %99 hatalı bmw sürücüsüdür, öyle ki hatası bir cana malolmuştur. Savunulacak yanı da yoktur...

neothenew
12-07-2015, 15:07
Ayrıca otomobillerin gitmesi gereken yer yoldur, kaldırım değil. Kaldırımda kimi ezersen ez, ister yatıp güneşlenen yayayı ez, ister durup etrafı izleyen çifti ez, ister koşumyapan genç kızı ez hatalı olan sürücüdür, onun aracının yeri KALDIRIM DEĞİLDİR. Bu hatayı yapan adamı da şu forumda korumayalım arkadaşlar.

Dodoo
12-07-2015, 15:17
Hergün caddede önden çekiş araçlar olsun, arkadan itiş araçlar olsun, saçma sapan manevra direksiyon hareketleri ile arabanın arkayı koparmaya çalışıyorlar, yani kalkarken eyvallah rwd ile bi arkayı sallarsın da giderken 3.16 ile yapma bari.

cem
12-07-2015, 15:36
Hergün caddede önden çekiş araçlar olsun, arkadan itiş araçlar olsun, saçma sapan manevra direksiyon hareketleri ile arabanın arkayı koparmaya çalışıyorlar, yani kalkarken eyvallah rwd ile bi arkayı sallarsın da giderken 3.16 ile yapma bari.

+1

Caddedeki bmw'ci tayfasina Allah akil fikir versin cidden bitmiyorlar herifler neyin kafasini yasiyorlar cozemedim..

BuğraTuna34
13-07-2015, 04:04
Olay yeri incelemeyi görünce eyvah demiştim zaten. Allah rahmet eylesin.

painkller
13-07-2015, 07:22
Caesar, abi tek bisey sormak istiyorum cicekci tezgahini acmis olmasi yetmezmiydi adamin, yatakta uyuyor veya o an egilmis bisey aliyor bile olabilir fakat biri orayi fark edip aaa zarar vermiyim burasi musaitmis buraya kirayim diye sakince dusunecek kadar akilliysa orada egilmis, tezgahin altindan bisey alabilecek birinide dusunmesi gerekir. Uyumus yada yatagin olmasi ayri bir durum ama bu surucuye herhangi bir koz vermez, vermemeli.

Caesar
13-07-2015, 07:56
Beyler siz yanlış anladınız ben otomobil sürücüsünü savunsam aynı değer ceza alsın demem ama anlatmak istediğim oto yollar tehlikelidir. Kaldırımda hiç bir zaman güvenli değildir. Genelde araçlar kaldırıma bu şekilde dalmasın diye kaldırım kenarlarına koruma yaparlar yurt dışında ama ne yazık ki türkiyede yok.

Velhasıl çiçekçinin orada uyumasıda doğru değil.

Bu çarpan araba olmazdı belki bir hırsız yarafından öldürülebilirdide.

Bu yüzden doğru değil.

wolkanku
13-07-2015, 08:30
caddebostanda oturduğum için her gün caddede yürüyüş yaparım. bu ara iğrenç bir tayfa dadandı caddeye, egzoslu,sisler xenonlu hyundai accentler, i20'ler, içinde 5 barzo fix, müzik son ses, duran trafikte gaz vermeler, dur kalk trafikte 30 metre için dip gaz-makas-fren şeklinde ilerlemeler...kimse bunlara bir şey demiyor mu, kaldırıma çıksa birinin canını alsa ne olacak diyordum ki , olmuş..
dilerim bağdat caddesinden çevirme hiç eksik olmaz de azalarak biter bu döl israfları.

Arenimo
13-07-2015, 09:09
caddebostanda oturduğum için her gün caddede yürüyüş yaparım. bu ara iğrenç bir tayfa dadandı caddeye, egzoslu,sisler xenonlu hyundai accentler, i20'ler, içinde 5 barzo fix, müzik son ses, duran trafikte gaz vermeler, dur kalk trafikte 30 metre için dip gaz-makas-fren şeklinde ilerlemeler...kimse bunlara bir şey demiyor mu, kaldırıma çıksa birinin canını alsa ne olacak diyordum ki , olmuş..
dilerim bağdat caddesinden çevirme hiç eksik olmaz de azalarak biter bu döl israfları.

Iyi de bunlari yapanlarin cogu low profile araclar polis gozunde , nasil mi ? F30 f20 rocco accent golf getz vs tadinda arabalar icine dolusulur anlamsiz el freni open diff ile kose donme eglenceleri f30 f20 cetesi cevirmeye girildiginde hepsi imana geliyor emniyet kemeri takilir ic aydinlatmalar acilir yine cevirmeye takilmazlar tura devam , icuz tuning en sevdgim sorsan hepsinin arabasinda coilover var ne marka var coil var ulan ne marka ne ayari var yok be abi nam iste el yapimi ya da yay kesen pressleyen vs sonra bir yerde araba sekiyor kontrolden cikiyor ve daliyor bir yerlere , bu sadece bagdat caddesinde degil bundan 2 hafta once yenikoyde arkadasimin kamyonetiyle max . Km/h ile giderken karsi seritten eg kasa bir civic nasil geliyor tarifi yok yani bir civic sahil yolunda ne kadar hizli gidiyorsa o kadar hizli geliyor , karsi seritte park halindeki e36 li dayimiz tarlaya cikarcasina kafayi cikarinca tatli bir sekilde civic e36 ya patlatiyor , kafadan vursak altimiza alicaz takla aticaz resmen ya da kesin cocuklari oldurucez kamikaze gibi geliyorlar biz kirdik sagda avustralya konsolslugu var kaldirimi yuksek cikamadik bize tekerlekten bir girdiler ben icimizden geciceklerini sandim ne tekim gectiler de , kemerlerimiz takiliydi airbagler acildi hic bir yara ufak buyuk almadik ama cocuklar sansilar lastikten girdiler ona ragmen bununu kuran kolunu kiran parmagini kiran vs cok fenaydi

http://i720.photobucket.com/albums/ww207/Arenno/02406B6A-04CE-461A-B2BF-DDBC69187AA3_zps2mtohzjx.jpg (http://s720.photobucket.com/user/Arenno/media/02406B6A-04CE-461A-B2BF-DDBC69187AA3_zps2mtohzjx.jpg.html)

Arac pert oldu civic de tabi e36 hafif hasar ve park halinde bir arac hafif hasar aldi

Ilk o sokla ce sesle ben oluyoruz sandim ama cok sukur atlattik kisacasi bu tatta cahil gazlayan bilincsiz bir nesil yetisti iste bunlar hep harun tastan unal turan eserleri kim ne derse desin adamlar youtube dan izleyip izleyip cikiyolar

Ben daha hayatimda guvenmedigim arabayla kose bile donmedim ki onda bile kendimi etrafimi riske aticak kadar tehlikelisini yapmadim ben de caddeye yan cok ciktim ama cok hizlanma ya da gerilmeme gerek bile olmadi alttan kayarak ciktim ama caddeye cikinca gazlamaya asla devam etmedim asfalti cok kotu bir kere kaymak dedigimiz asfalt tam o kazanin oldugu yerde asfalt yeni kaymak asfaltta kayan f30 ve turevleri o asfalta gelince bir tutunuyor open diffin tum nimetlerinden yararlanip tek tarafin ilk tutundugu yere roketliyolar

Rivayede gore oradaki agaca vurmamak icin o araya girmis , dogruluk payi da olabilir tam cok dar bir araya giriyor arac ama kim bilebilir tezgH alti birinin uyuduguna , be olursa olsun bu f30 surucusunu hakli ya da aklamaz umarim en yakin surede saklayanlar yataklik yapanlar adalete teslim eder az biraz vicdanlari varsa eger

temmuz06
13-07-2015, 09:22
Bu adam yakalanmadan bu muhabbet bıtmez. Adamın yakalanmasıda zor, yakalansada ceza alacagını sanmıyorum.

Bendekı rıvayete gorede ısım cısım bellı, ılk olan anında kamera kaydı varmıs sımdı yok. Ne hıkmetse olay ıle ılgılı aranan bı sahısta yok, olayı sorusturanlarda ***** partının tayfa ha amk boyle ısın ben. !!!

wolkanku
13-07-2015, 09:26
sadece harun taştan vs. onların hatası değil bence. bu sitedeki karşılaştırma, gazlama, saplama, boy açma videolarının da etkisi bana göre büyük.

apaçisi barzosu 5 kişi doluşup dur kalk trafikte 90hp arabayla gazladığını sanıyor. onları bir tarafa koyalım.

daha vahim kısmı f30,rocco,jcw bana göre...çünkü bu araç sahipleri iyi kötü bir şeyler yapıyor araçlarına..yazılımsız, yaysız olan yok gibi.
f30 alıp 316i mpack alıp bi yazılım egzos yaptıran zaten kendini kral ilan ediyor. arkadaşlarıyla deniyor sıkıyor vs...bunu yapmayan yok gibi.
işte tam da bu noktada caddede turlarken bi 160'lık yazılımlı rocco gelirse yanına dur bakiyim trafikte sıkıştırınca roccoyu durum ne olacak kafasına girdiği anda , egzos sesleri çatırtı patırtılar eşliğinde caddede kıyamet kopuyor.. talihsiz olaylar da meydana gelince herkes burda rerörö yapıyor...

çözümü nedir ben bilmem, bana göre herşeyden önce insan olabilmek derim ama o bu ülkede zor.
çözümü her modifiyeli arabayı bağlamak değil, her düşük gelir segmenti arabayı bağlamak da değil... ama en azından deli gibi denetim yapıldığı dönemde caddede egzos sesi duymuyorduk,huzur vardı.

HaKo
13-07-2015, 10:13
Cadde de gazlayınca cadde çocuğu olduğunu sanıyor bu tipler , level atlıyor , high society oluyor , çünkü gidip anlatacak kenar mahallede arkadaşlarını toplayıp, olumm geçen cadde de bi yan verdim , herkes döndü bakakaldı vs. Bilse ama o bakanlar içinden hatta bazen dışında senin anana bacına sülalene dümdüz sövüyor.

F30 la rocco tayfası gerçekten can sıkıcı hal almaya başladı sadece cadde de değil tüm istanbulda bu durum aynı. Volkan aynı dediğin gibi 160lık roccoya yada f30 a yazılım bide varex takan kendini kral ilan ediyor. Yaz da geldi iyice kanı kaynıyor gençlerin bir tane efendi süren f30 ya da rocco görmüyorum desem abartmış olmam. Ondan sonra kurunun yanında yaşta yanıyor işte , yaşı maşı da geçtim böyle kendi halinde kimseye zararı olmayan insanların canına kıyılıyor 2-3 tane piç kurusu eğlenecek diye.

Caesar
13-07-2015, 10:18
Oralar durduk yere böyle olmadı herkes cuvaldızı kendine batırsın artık. Zamanının S viraj videolarını ve altına yazılan 'abbbeee mıhtışım yınlıyooon yııı' yorumlarını unutmasın.

wolkanku
13-07-2015, 10:26
Oralar durduk yere böyle olmadı herkes cuvaldızı kendine batırsın artık. Zamanının S viraj videolarını ve altına yazılan 'abbbeee mıhtışım yınlıyooon yııı' yorumlarını unutmasın.

günümüzün rolling videolarının hiç farkı yok desem. oo yazılımlı 316i , roccoya 5 boy açıyomuş wauww diyip , caddede denk gelince de yapıştıran yapıştırana.

cem
13-07-2015, 10:32
Velhasıl çiçekçinin orada uyumasıda doğru değil.

Bu çarpan araba olmazdı belki bir hırsız yarafından öldürülebilirdide.

Bu yüzden doğru değil.

Harbiden sacmaliyorsun be kardeşim artık..

Ölmüş hemde acı bi şekilde ölmüş çaresizlikten fakirlikten orda uyumuş ve ölmüş bir insana nasıl bir mide varki bu yorumu yazıyosun..

Senin cocuguna gece yürüyüşe çıktınız orda oyun oynarken ayni sekilde gelip carpsa oyun oynamasi dogru değil aslında yazabilecekmisin..

Gay oldunuz ülke gay olsun sorun yok dediniz eyvallah dedik,
Allahı yoksaydınız elit oldunuz eyvallah dedik,
Forumdakilerin coguna cahil dediniz eyvallah dedik,

Ama bokunu çıkarmayın artık..

Yeter artık bu elit görüneyim, bilgili görüneyim tribiniz, o adam can çekişerek öldü!

temmuz06
13-07-2015, 11:00
Beyler sakın gergınlıge gerek yok. Herkesın uzuntusu aynı bı kısı öldü, herkesin tepki aynı araç sürücü hatalı. Ölen kişinin bi sucu yok sadece ihmalinin kurbanı oldu zavallı adam. Ama ortak bir ortamı paylasıyoruz isteyen istedini yazar ölçülerinde saygılı olalım.

Sezgin
13-07-2015, 12:41
Scirocco'm vardı çok fazla apaçi trafikte anlamsız hareketler yapmaya başlayınca baktım ele ayağa düştü dedim salon erkeği çizgimi bozmayayım; gittim F30 aldım herkes ona da sallamış :D Genellemelere ben dahil değilim olm, demeyin öyle vallahi alınıyorum. Ben full stock adamım :)

s2k
13-07-2015, 13:22
TURBO BARAN'ı hatırlayan var mı?

Liseliler hatirlamaz, onun alkol raporunu biz verdik numunede. Daha sonra annesi ve bi dunya yakini gelip tehdit ettiler burda ilac verdiniz kanda alkol cikti bilmemne yimarim buayi basiniza falan diye.

aybarsdnr
13-07-2015, 13:42
Bağdat caddesinde oturuyorum ve yazılımlı sciroccom var :) herkesin yapmış olduğu yoruma da sonuna kadar katılıyorum. Yemin ediyorum evden çıkıp bir yere gidene kadar 10 tane kaza tehlikesi atlatıyorum. Önüme kıranlar, kornaya abananlar, yanıma gelip sıkıştıranlar. Arabayı uzun zamandır sadece sabahları sağa sola gitmek için kullanıyorum. Dağa bayıra çıkmaya offroad jeep i aldım, valla günlük arabam oldu neredeyse ki ona bile salça olan gerizekalılar var. Altındaki arabayı uçak sanan gerzekler yüzünden bu olaylar gerçekleşiyor. Bir de bağdat caddesinde gazlayanların gerçekten ereksiyon sorunu olduğunu düşünüyorum. kime neyin havasını yapıyorlar cidden anlamak elde değil.
,

Caesar
13-07-2015, 14:00
Harbiden sacmaliyorsun be kardeşim artık..

Ölmüş hemde acı bi şekilde ölmüş çaresizlikten fakirlikten orda uyumuş ve ölmüş bir insana nasıl bir mide varki bu yorumu yazıyosun..

Senin cocuguna gece yürüyüşe çıktınız orda oyun oynarken ayni sekilde gelip carpsa oyun oynamasi dogru değil aslında yazabilecekmisin..

Gay oldunuz ülke gay olsun sorun yok dediniz eyvallah dedik,
Allahı yoksaydınız elit oldunuz eyvallah dedik,
Forumdakilerin coguna cahil dediniz eyvallah dedik,

Ama bokunu çıkarmayın artık..

Yeter artık bu elit görüneyim, bilgili görüneyim tribiniz, o adam can çekişerek öldü!

Olm sen 3. köprüde çalışıyorsun bir ton resmin var ama kafanda baret var dimi. Bak altını çiziyorum kafanda baret var. Sen baretsiz işe gidip kendini tehlikeye attığın gün gel oturalıp konuşalım bunları.

Hiç kimse tezgah altında uyumasın fakir olanlar tezgah altında uyuyup ölmek zorunda değil. Fakirlik onun suçu değilse bunu birileri bir şekilde önlemini alacak.

Nasıl ankarada otopark mafyası adam öldürdü diye belediye bir anda otoparkları ücretsiz yapiyorsa o fakir adam da orada uyumayacak devlet bunu sağlayacak.

Siz bu düzeni eleştirmemek için vah anam vah çok üzüldüm derseniz daha çok ölen olur.

Hepimiz yapmadık mı S virajında yanlayanların konuları altına muhteşemsin yorumunu.

Sen yapmadın mı özgünün gençlik zamanında çektiği makas videosunu efsane şeklinde paylaşmadın mı?

Biziz olum o caddenin falan bu hale gelmesindeki asıl aktörler.

Bizim gençlik zamanımızda başladı çoğu şey.

şimdi vah anam vah adam ölmüş.

Ölür tabii.

Gelin şu forumda hepbirlikte rolling dahil her türlü videoyu yasaklayalım.

İnsanları sadece piste itelim aykırı davranışları hepbirlikte lanetleyelim.

Ben varım sen var mısın?

Low-Rider
13-07-2015, 14:20
Olgar, çiçekci orda yatmıyor da satış yaparken aynı araba gelip vursaydı ve ölseydi o zaman yorumun ne olacaktı ?

Sokakta tezgahta çiçek satmasın, dükkan açsın mı diyecektin ?

Caesar
13-07-2015, 14:27
Ben neden böyle anlaşıldım. Ben çiçekçi tamamen suçlu demedim. Çiçekçinin ölümü bu bmw piç yüzünden oldu. Adam sadece yanlış zamanda yanlış yerde uyuyordu keşke uyumasaydı.

Kendi yaptığı hatayı canıyla ödedi dedim.

Sen gidiyorsun örneğin bilmediğin bir denize giriyorsun ve kum ayaklarından kayıp gidiyor ve ölüyorsun bende diyorum ki sonra yazık oldu keşke araştırsaydı öyle gitseydi.

Ama siz aldınız bu durumu sanki ben çiçekçiyi suçluyormuşum gibi gösteriyorsunuz.

Yine diyorum öyle anlaşıldıysa özür dilerim.

Adamın hatası orada uyumak ve yanlış zamanda keşke uyumasaydı şuan yaşıyor olacaktı. Ben olsam uyuyamam yani.

Ceme gösterdiğim örnekte de aynı baret mevzusu.

Abi çalışyorsanız önce iş güvenliği değil midir? Adam iş güvenliğini almamış canı ile ödemiş. Sikim bmw sürücüsünü olaya dahil etme bile sadece adamın yattığı noktaya değimdim.

Diğer yönden bmw sürücüsü aynı şekilde ölse sikimde olmaz.

Uyumuyor olsaydı arabanın üstüne geldiğini görüp kaçabilirdi mesela diğer yandan.

aslan
13-07-2015, 14:35
Olgar o çiçekci orada uyurken ölecekti ona o kader o şekilde yazılmış bu değişmez değiştirilemez

DOHC
13-07-2015, 14:37
Ben neden böyle anlaşıldım. Ben çiçekçi tamamen suçlu demedim. Çiçekçinin ölümü bu bmw piç yüzünden oldu. Adam sadece yanlış zamanda yanlış yerde uyuyordu keşke uyumasaydı.

Sen gidiyorsun örneğin bilmediğin bir denize giriyorsun ve kum ayaklarından kayıp gidiyor ve ölüyorsun bende diyorum ki sonra yazık oldu keşke araştırsaydı öyle gitseydi.

Ama siz aldınız bu durumu sanki ben çiçekçiyi suçluyormuşum gibi gösteriyorsunuz.

Adamın hatası orada uyumak ve yanlış zamanda keşke uyumasaydı şuan yaşıyor olacaktı. Ben olsam uyuyamam yani.

Abi çalışyorsanız önce iş güvenliği değil midir? Adam iş güvenliğini almamış canı ile ödemiş. Sikim bmw sürücüsünü olaya dahil etme bile sadece adamın yattığı noktaya değimdim.

Uyumuyor olsaydı arabanın üstüne geldiğini görüp kaçabilirdi mesela diğer yandan.

Dünya göz hastanesi önünde olan olay içinde yorumunu alabilir miyiz?

B16
13-07-2015, 14:37
Sokakta ki seyyar satıcı nasıl bir iş güvenliği alabilir? Baret mi takmalı?
Kaldırım'da oturuyor olsaydı o çiçekci yine bmw sürücüsü çarpsaydı çiçekcinin airbag'i yok diye önlem almadı mı diyecektin?

Bmw sürücüsünün hatası bu olay başka bir açıklaması yok. Bu ülke'de sokakta yürürken kafasına 30 kilo cam düşen gencecik kız gördü, kızın suçları baret takmamak, sokakta yürümek, o sokağı araştırmamak, yanlış zamanda mı orada olmaktı? Yoksa inşaat'ı yapan firmanın uyarı koymaması mıydı?

Belediye çukuruna düşüp ölen insan var bu ülkede.

Talihsiz yorumlar yapmışsın Olgar abi

Caesar
13-07-2015, 14:41
Bu söyledikleriniz bu çiçekçinin durumu ile aynı değil arkadaşlar.

İlk sayfada farklı bir çiçekçi arkadaşda yazmış ne demiş biz bir çok çiçekçi arkadaşı uyardık tezgah altında uyumayın burası cadde kazalar oluyor dedik demiş.

Demek ki bu iş tehlikeli ve daha öncesinden de budurum gözükmüş.

Nasıl iş güvenliği alacak tezgah altında uyumayarak.

Sizce bundan sonra 1 tane kaldırımda tezgahı olan çiçekçi o tezgahın altında uyuyabilir mi?

Bir müsübet 1000 nasihata bedel olmadımı şuan.

Sikim bmwciyi. O herif zaten katil şuanda.

Ama sen önce kendi güvenliğini alacaksın ki bu tür katilleri kendinden bir nebze uzak tutacaksın.

Niye trafikte insanlarla tartışmayın diyoruz silahı vardır bişeyi vardır. Sen o tartışmaya girdikten sonra yaşam şansın düşüyor ya silahı varsa ve vurarsa diye.

Girmeyecek abi hiç bir çiçekçi tezgahın altına girmeyecek.

Bu tür kaza da kader falan değildir kimse kusura bakmasın engellenebilir. Çiçekçilerin fıtratında ölmek yoktur.

Caesar
13-07-2015, 14:43
bağdat caddesiinde çiçekçi diye haber olunca sabahtan beri arayan arayana :) yaşta tutuyo :D Allah rahmet eylesin seyyar dı tanıyorum ama her zaman söylüyoruz onlara bu tezgahların altına yatak yapamyın diye şarhosu tinercesi de bunlara salça oluyor boyle kazalarda oluyor tezgah altında yatakta olmasa böyle olmazdı kaçabilirdi aracı tanıyorum plaka yabancı değil caddebostanda sürekli ama sahibi hakkında fikrim yok ama bu semtte oturan biri

Bak bu adamda çiçekçi. Bu adam girmiyor tezgahın altına.

Yine diyorum orada yattı diye suçlu değil bu adam bu olayda.

Çiçekçi kendi yaşam korumasını almadığı için canından oldu. Kendini koruyamadı yani o o.ç den. Anladınız mı şuan?

Kekuti*
13-07-2015, 14:44
Orada duran rahmetliyi yaklasik 7 8 senedir biliyorum.
Geceleri dururdu. Gunduz o tezgahi kaldirmak olum cunku. Bi tane nene birde onun kizi gunduz durur. Kadin kanser

Evine ekmek goturen adam.. Vergili vergisiz devlet destekli mi bilmem ama bana gore caddenin esnafi olmus kisiler bunlar. Senelerdir ayni yerde duruyorlar. Bir kisiyi bile rahatsiz ettiklerini ne gordum, ne duydum. (Senelerdir annem alisveris yapardi, nerden biliosun diye soranlara.. )

Adam tezgahin altinda yatti, suclu! Devlette suclu, peki kim sucsuz ?

Once insanlar bilinclensin de, sonrasinda o adam niye orada yatiyor dusunulur. Bu forumda nelere sahit oldum, biri geldi bizim tira cakti yanlarken cakti(hemde alkollu) yanindaki arkadasi rahmetli oldu. Sonra neymis tir suclu. Gotumuze mi soksaydik tiri, parkta duruyor adam! Kurallara uygun... gecelim abicim bunlari.

Ben malmiyim 27 senedir cadde de oturupta bir kere bile bu sekilde gozukmedim. Modifiyeli jcwye biniyorum. Cadde apaci kriterlerine uyuyorum sanirim :) bir kere bile gece millet uyansin yatagindan, zenginler ölsün kafalari sikilsin diye o yolda basmadim. Bazen isin kotusu manifoldlu sahinler geliyor.. bir ses aman yarabbi.. sanirsin roket atiyorlar. Bide biyere gitmiyor dakkalarca siktirsin gitsinde uyuyiim diye bekliyorsun.

Patates tarlasina benzeyen yolda, kiralik dizeliyle travesti avina cikan adam bilinclenecek. Sonra pistmis, rollingmis kim suclu kim sucsuz tartisiriz.

2 gecedir cahiller yuzunden olan gunahsiz sucsuz adamlara oluyor. Hemde bana gore Istanbulun en yasanilabilir guvenli yerinde oluyor bunlar. Kamera koysunlar, limiti gecene saplasinlar 500 1000 tl bak bakayim bidaha gaza basiyorlar mi ?

Bize, gece komsular ya da mahalleli arabanin coldstart sesine uyanmasin diye, sokagin sonuna kadar araba itecek adamlar lazim. :) Yani bu tarz bilincli kisiler.. Herkes insan olduktan sonra, empati yaptiktan sonra elbet dogru yol bulunur. Yoksa kazadir. Olabilir.

Ben kaza yapmadim mi? Yaptim. Olumden dondum ama gidipte sehir icinde kimsenin canina kastedecek sekilde hayatimda basmadim. Baskalarinin caninin oldugu yerde, kendin ve baskalarinin hayatiyla kumar oynamayacaksin!

Bilincliyim soyleyim boyleyim demiyorum, ama empati kurabiliyorum.. Kisiler ve bireyler en azindan empati kurmayi deneseler, TR yasanilmasi daha guzel biryer olacak eminim.!

Caesar
13-07-2015, 14:46
Son bir örnek daha.

Dağın başında arazi alıp ev yapiyorsun. Ama bekçi yada köpek koymuyorsun. Ne olabilir kafaya seni takmış bir hırsız eve girip seni öldürebilir.

Gayette böyle oluyor ölüyorsun. Ama ölümünde sen suçlu değilsin çünkü insanlara güvendin bekçi köpek almadın. Alsaydın ölmeyecektin belkide.

Bu çiçekçi de insanlara güvenmiş yok canım orada hız yapmazlar demiş belki. Yada kaza olursa koca bağdat caddesinde benim tezgaımı bulacak demiş.

Ama bulmuş. Anlatabiliyor muyum yada kendimi ifade edemiyor muyum. Canıyla ödemiş yani bu deneyimin sonunu.

DOHC
13-07-2015, 14:50
Son bir örnek daha.

Dağın başında arazi alıp ev yapiyorsun. Ama bekçi yada köpek koymuyorsun. Ne olabilir kafaya seni takmış bir hırsız eve girip seni öldürebilir.

Gayette böyle oluyor ölüyorsun. Ama ölümünde sen suçlu değilsin çünkü insanlara güvendin bekçi köpek almadın. Alsaydın ölmeyecektin belkide.

Bu çiçekçi de insanlara güvenmiş yok canım orada hız yapmazlar demiş belki. Yada kaza olursa koca bağdat caddesinde benim tezgaımı bulacak demiş.

Ama bulmuş. Anlatabiliyor muyum yada kendimi ifade edemiyor muyum. Canıyla ödemiş yani bu deneyimin sonunu.

Dünya göz hastanesi önünde olan olay içinde yorumunu alabilir miyiz? Ne tür önlemler alabilirdi rahmetliler?

aybarsdnr
13-07-2015, 14:52

Hocam, "ben orada uyumazdım" demek için o adamın yaşadığı koşullarda yaşamak gerekir. Uzaktan varsayım yapmak kolay gelir hepimize. Yukarıda yazdığınız gibi ben de bu rahmetli olan adam ve onun durumundakilere devletin bir şekilde el uzatması gerektiğini düşünüyorum. Ancak, bu düşünceyi savunuyorsam orada uyuyan adamın "hatası" demek yerine, devletin hatası demeyi tercih ederim.

Kişisel isteğinden dolayı orada uyuyor olsa dahi yine keyfi değil, malını hırsızlardan korumak amacıyla orada uyuyordur ki bu da ne kadar vahim durumda olduğumuzu gösterir.
Mekanı cennet olsun rahmetli olan vatandaşımızın.

Caesar
13-07-2015, 14:54
Dünya göz hastanesi önünde olan olay içinde yorumunu alabilir miyiz? Ne tür önlemler alabilirdi rahmetliler?

Bilmediğim olay hakkında ne yorum yapayım ısrarla yazıyorsunda?

Caesar
13-07-2015, 14:59
Hocam, "ben orada uyumazdım" demek için o adamın yaşadığı koşullarda yaşamak gerekir. Uzaktan varsayım yapmak kolay gelir hepimize. Yukarıda yazdığınız gibi ben de bu rahmetli olan adam ve onun durumundakilere devletin bir şekilde el uzatması gerektiğini düşünüyorum. Ancak, bu düşünceyi savunuyorsam orada uyuyan adamın "hatası" demek yerine, devletin hatası demeyi tercih ederim.

Kişisel isteğinden dolayı orada uyuyor olsa dahi yine keyfi değil, malını hırsızlardan korumak amacıyla orada uyuyordur ki bu da ne kadar vahim durumda olduğumuzu gösterir.
Mekanı cennet olsun rahmetli olan vatandaşımızın.

İşte değerli kardeşim mal candan değerli değildir bu bir.

2. Eğitim eksikliği.

3. Belediye yada kim bakıyorsa bu işlere zapıta mı bir sınırlama getirmesi lazım. Orada yatarsan cezası var demesi lazım.

Bunun gibi şeyler. Yada böyle bir olay yaşanacak ki ne yazık ki yaşandı bir daha o bölgede hiç bir çiçekçi tezgah altına yatmayacak.

Şimdi ben yanıma bir arkadaş oturtunca arabada emniyet kemerini tak diyorum.

Yok takmam derse hayır tak diyorum. Olurda benim yüzümden ben hatalıyken bir kaza yaşarsak airbag + emniyet kemeri adamı korurda ben katil rolüne geçmem diye.

Geçen sene ankarada bir drfit olayı oldu. Cocuk piste indi driftçinin biri çocuğa çarptı hatırlıyoruz.

Herkes dedi ki o cocugun orada ne işi var. Evet yanındaki büyük gerizekalı idi o cocugun oraya inmesine izin verdi.

Arkadaşlar ben trafiğe özellikle türkiyede pistlerden daha tehlikeli buluyorum.

Kendi cocugumu kaldırımda yürürken yol tarafında değil duvar tarafında tutuyorum.

Alabileceğim her önlemi alıyorum olurda ondan sonra kaza olurda allah korusun başına birşey gelirse yapabileceğim herşeyi yaptım demek için.

Diğer türlü başına bişey gelirse ben nasıl bunu düşünemedim keşke dememek için.

Herkes yaşam standartının devam etmesi için belirli başlı önlemler almak zorunda.

Demişsin ki malı çalınmasın diye oraya yattı. Yaşamaktan daha mı önemliydi şimdi malı kim ne yapsın?

Yigit-Y
13-07-2015, 15:00
Zamanında bu tarz mal hareketleri yapan birisi olarak yazıyorum.

Gençliğin vermiş olduğu cehalet ve tecrübesizlik oluyor.

Büyüdük askerlik yaptık is kurduk evlendik.

Şimdi dönüp bakınca aklımı s.km diyorum.

5 para etmez adamlarla gençliği heba ettik bir tomar insan küfür etti geçti gitti elimize ne geçti.

Koca bir hiç. Andrelin heyecan filan büyüyünce yada başına bir olay gelince anlar insan...

DOHC
13-07-2015, 15:05
Bilmediğim olay hakkında ne yorum yapayım ısrarla yazıyorsunda?

Bu konunun 3. ve 4. sayfalarında yazıyor. Mutlaka okumuşsundur.
Yorum yazdığın olayın direkt içindeydin, an be an yaşadın, gözlerinle gördün ve yorum yapıyorsun diye anlıyorum bu cümlenden.........

Caesar
13-07-2015, 15:09
Bu konunun 3. ve 4. sayfalarında yazıyor. Mutlaka okumuşsundur.
Yorum yazdığın olayın direkt içindeydin, an be an yaşadın, gözlerinle gördün ve yorum yapıyorsun diye anlıyorum bu cümlenden.........

Okumadım bile olayı neyin kafasını yaşıyorsun söyle aynı kafayla cevap vermeye calışayım yada link ver okuyum lütfen.

Ome_RS
13-07-2015, 15:22

2. Eğitim eksikliği.

3. Belediye yada kim bakıyorsa bu işlere zapıta mı bir sınırlama getirmesi lazım. Orada yatarsan cezası var demesi lazım.

Bunun gibi şeyler. Yada böyle bir olay yaşanacak ki ne yazık ki yaşandı bir daha o bölgede hiç bir çiçekçi tezgah altına yatmayacak.

Yok takmam derse hayır tak diyorum. Olurda benim yüzümden ben hatalıyken bir kaza yaşarsak airbag + emniyet kemeri adamı korurda ben katil rolüne geçmem diye.

Geçen sene ankarada bir drfit olayı oldu. Cocuk piste indi driftçinin biri çocuğa çarptı hatırlıyoruz.

Herkes dedi ki o cocugun orada ne işi var. Evet yanındaki büyük gerizekalı idi o cocugun oraya inmesine izin verdi.

Kendi cocugumu kaldırımda yürürken yol tarafında değil duvar tarafında tutuyorum.

Alabileceğim her önlemi alıyorum olurda ondan sonra kaza olurda allah korusun başına birşey gelirse yapabileceğim herşeyi yaptım demek için.

Herkes yaşam standartının devam etmesi için belirli başlı önlemler almak zorunda.

Demişsin ki malı çalınmasın diye oraya yattı. Yaşamaktan daha mı önemliydi şimdi malı kim ne yapsın?

Allah kim?

Jam da Joker
13-07-2015, 15:22
Suadiye S virajında oturmaya başladığımızda sene 1990 dı. 2007 ye kadar 17 sene oturdum orda. Yani sahil yolunun yapılmasından itibaren iyi bilirim. Tikenin önündeki trafik ışıklarından azk virajına kadar trafik ışıkları olmadığı zamanlardan bahsediyorum, yani yarış pistinden farkı yoktu. Ozaman da gazlayan vardı, viraj yapan vardı şimdide var. Bunun rolling ile forum ile ilgisi yok. Babamda bağdat caddesinde büyümüş, onlarda Fenerbahçede ağaçtan ağaca kalkış yaparmış. Yani işin özeti erkek ve otomobil olduğu sürece bunlar hep var olucak. Değişen tek şey arabalar ama her genç jenerasyon bunları yaptı ve yapacak. Eskiden Renault Flash S ler ile yapanlar 106 Gti ile yapanlar şimdi Scirocco ile yapıyorlar, bir genç nesil yetişiyor ESP sayesinde, eskiler okadar şanslı değildi.

Bunun çözümüyse basit. Bağdat Caddesi İstanbulun en önemli merkezlerinden. Sahil yoluna ve Bağdat Caddesine Bostancıdan Kadıköye kadar her ışıkta koyulacak kamera ile oluşturulacak bir hız koridoru. Ve sahil yolundaki S virajına mobese eds dahil envai çeşit kamera ile her gece oraya gelen araçlara kameradan cam filmi tesisat vs 1 hafta boyunca ceza kesmek, 2. hafta orda kimse kalmaz. Boşuna 18 tane asayiş ile her haftasonu orayı basmanın, herkesin ezberlediği yerlere çevirme kurmanın hiçbir manası yok. Bağdat Caddesindeki Erdem ve Selinin vefat ettiği Turbo Baran kazasından sonra çok sıkı denetimlere başlamışlardı, insanlar arabalarını saklamıştı, bu 2 günde art arda gerçekleşen ölümlü kazadan sonrada yine aynı şey olacak. Ama söylediklerim yapılmadıkça çevirme ile ceza kesme ile bunun önüne geçilemez.

DOHC
13-07-2015, 15:25
Okumadım bile olayı neyin kafasını yaşıyorsun söyle aynı kafayla cevap vermeye calışayım yada link ver okuyum lütfen.

http://www.techturkey.com/forum/sohbet/205638-bagdat-caddesinde-kaza-4.html

ilk 3 mesajı okuman yeterli sanırım yorum yapmana......

aybarsdnr
13-07-2015, 15:32

2. Eğitim eksikliği.

Bizim için canımız malımızdan mutlaka daha kıymetli ama maddi durumu olmayan, gerçekten yiyecek ekmek parası dahi olmayan adam için böyle olmuyor ne yazık ki. Ama dediklerine de katılıyorum. Belki orada yatmıyor olsaydı, şuan ailesine ekmek parasını götürebilecekti. O adamın orada yatmasını sorgulamaktansa, onu orada yatıran düzende ve sistemde kabahati aramamız gerekiyor.

Yarbay
13-07-2015, 15:34
keşke kanada,isveç fln gibi ülkelerdeki sistemi getirseler buraya.

orada kasko arabaya ve değerine göre değil, kişiye,siciline göre,yaşına göre ve en son arabasına göre belirlenir.

genel 30 yaşı üstü halk bir spor araba olan camaroya kasko yapacak ise aylık 150 dolar öder ama 25 yaşının altında birisi aynı araca hiç ceza yememişse bile aylık 600-700 dolar öder.

eğer ceza yerse ufak ceza bile olsa o çıkar 900e, eğer iyice tehlikeli bir sakat durum yaşatıysa 3 sene ehliyeti alınır

ve kasko kişiden kişiye geçemez 30 yaşının altında kimse babasının arabsına binip gezemez kendi kaskosu şart.

ordaki sistem gelsinde yiyorsa binsinler roccolara ve pati pati gezsinler görim emin olun ne hız tuzakları, ne son teknoloji flashlara, nede uzay çağı kameralara gerek var sistem yeteri kadar caydırıcı olsun yeter emin olun buna.

bugün sistem çalışmasa erkek dediğin yaratık önüne gelen her karıya yan gözle bakmakla kalmaz işini görmeye çalışırdı nasılki sistem bunun gibi ciddi bir içgüdümüzü kontrol ettiyse iki el fren yapacam içgüdüsünü hayli hayli kontrol eder.

bakınız avrupadaki ileri olan ülkelerde o 20li yaşlardakiler bizim 1000de birimizi yapamıyor ama onlarda insan,erkek ve araba değilmi?

Low-Rider
13-07-2015, 15:35
Belli risk grubundaki araçlar ve belli yaşın altındaysa araç sahibi, kasko fiyatı burada da pahalı çıkıyor ama onun çözümü basit.

Arabayı anne ya da babası üzerine yapıyorlar oluyor bitiyor..

Jam da Joker
13-07-2015, 15:46
keşke kanada,isveç fln gibi ülkelerdeki sistemi getirseler buraya.

orada kasko arabaya ve değerine göre değil, kişiye,siciline göre,yaşına göre ve en son arabasına göre belirlenir.

genel 30 yaşı üstü halk bir spor araba olan camaroya kasko yapacak ise aylık 150 dolar öder ama 25 yaşının altında birisi aynı araca hiç ceza yememişse bile aylık 600-700 dolar öder.

eğer ceza yerse ufak ceza bile olsa o çıkar 900e, eğer iyice tehlikeli bir sakat durum yaşatıysa 3 sene ehliyeti alınır

ve kasko kişiden kişiye geçemez 30 yaşının altında kimse babasının arabsına binip gezemez kendi kaskosu şart.

ordaki sistem gelsinde yiyorsa binsinler roccolara ve pati pati gezsinler görim emin olun ne hız tuzakları, ne son teknoloji flashlara, nede uzay çağı kameralara gerek var sistem yeteri kadar caydırıcı olsun yeter emin olun buna.

bugün sistem çalışmasa erkek dediğin yaratık önüne gelen her karıya yan gözle bakmakla kalmaz işini görmeye çalışırdı nasılki sistem bunun gibi ciddi bir içgüdümüzü kontrol ettiyse iki el fren yapacam içgüdüsünü hayli hayli kontrol eder.

bakınız avrupadaki ileri olan ülkelerde o 20li yaşlardakiler bizim 1000de birimizi yapamıyor ama onlarda insan,erkek ve araba değilmi?

Benim mesajıma istinaden cevap vermişsiniz heralde. O söylediğiniz insurance sisteminin Türkiye'de geçerli olması hiçbirşeyi değiştirmez. Çünkü Türk insanı götüne don almaz ama arabasına para harcar. Özelliklede sonradan görme zenginler için lüks otomobil bir sınıf göstergesidir. O yüzden aylık 1000 lirada olsa o kaskoyu öder çocuğuna istediği arabayı alır. Ama sorun alınan hızlı arabalardan kaynaklanmıyor. Çünkü trafikte terör estiren, makas atan, el freni çekip yanlamaya çalışan araçlar o insurance sisteminde en son sınıfa girer.

Bu işin modifiyeli hızlı araç ile lüks otomobil ilgisi yok. Trafikte saçma sapan giden otomobillerin çoğu kiralık filo araçları, şirket araçları yani o sistem burda işlemez. Söylediğim bölge için hız koridoru uygulamasıda çok çok güzel iş yapar.

Berkan
13-07-2015, 15:58
ışıgı kaldırıp, 100 200 metrede bir hendek boyunda su minik olmayan arabanın orasını burası kepaze etmeyen asfalt tümseklerden yapsınlar kimse istesede basamaz

http://www.hatayinternettv.com/wp-content/themes/hithaber/timthumb.php?src=http://www.hatayinternettv.com/wp-content/uploads/2015/06/AY2.jpg&w=632&h=300

DOHC
13-07-2015, 15:59
Sivil polis olacak, sorun çözülecek.
Bağdat caddesinde 5-6 sivil araba olacak, biri salak saçma mı gidiyor, durdurup cezayı yazacak. Arabalar ayda 1 değişecek ki mimlenmesin.
Minibüsler için müşteri gibi binecek ilk duruktan. Son durağa kadar tüm hatalı kayıt edecek, son durakta toplam cezayı yazacak.
İnsanların ne yazık ki korkması lazım bu memlekette kurallara uyması için......

Yarbay
13-07-2015, 16:06
Benim mesajıma istinaden cevap vermişsiniz heralde. O söylediğiniz insurance sisteminin Türkiye'de geçerli olması hiçbirşeyi değiştirmez. Çünkü Türk insanı götüne don almaz ama arabasına para harcar. Özelliklede sonradan görme zenginler için lüks otomobil bir sınıf göstergesidir. O yüzden aylık 1000 lirada olsa o kaskoyu öder çocuğuna istediği arabayı alır. Ama sorun alınan hızlı arabalardan kaynaklanmıyor. Çünkü trafikte terör estiren, makas atan, el freni çekip yanlamaya çalışan araçlar o insurance sisteminde en son sınıfa girer.

Bu işin modifiyeli hızlı araç ile lüks otomobil ilgisi yok. Trafikte saçma sapan giden otomobillerin çoğu kiralık filo araçları, şirket araçları yani o sistem burda işlemez. Söylediğim bölge için hız koridoru uygulamasıda çok çok güzel iş yapar.

hocam söylediğiniz insurance sistemi olan kanadada 23 sene kaldım, torontoda doğdum büyüdüm emin olun orada her ırktan insan var ruslar olsun gürcüler olsun İtalyanlar,ispanyollar, Portekizliler ya bizim kadar uçuklar yada beterler şoförlük anlamında.

para deseniz burdakinden daha kolay elde ediliyor ve arabalar muazzam dercede daha ucuz ve daha güçlü.

peki sonuç?

gayetde güzel zapedilmiş durumlar be arkadaşım.

bugün babanız 1000tllik kaskonuz ödedi hadi o ok, ya 3üncü ceza geldiğinde, yada ölüme sebebiyet verecek riskli ceza aldığınızda ve ehliyetinizi 3-6 yıl arası kaybedip ehliyetsiz yakalandığınızda 5 yıl hapis aldığınızda napacaksınız?

yanlış anlamayın ama ne mangal yürekli bağdat afacanı gördüm ben torontoda altına s2000 çekecem hevesi ile gelip 4 kapı 1990 model ford taurusa saatde 110kmyi 2km aşmaaya götü yemeden süren :)

emin ol sistemdir bunun çaresi , memleket teksasa döner herkes kendini cowboy sanarsa yapacak tek şey sistemi yeniden elden geçirmektir ama maalesef bizim politikatmızın hepsi para üzerine kurulu can'a göre değil :(

painkller
13-07-2015, 16:19
ışıgı kaldırıp, 100 200 metrede bir hendek boyunda su minik olmayan arabanın orasını burası kepaze etmeyen asfalt tümseklerden yapsınlar kimse istesede basamaz

abi akıl karımı, bunun yarısı kadar yerde ön arka getliyken sürtüyordu benim araba. çapraz yapıncada gayipten dat dat dat alıyorsunuz.

Jam da Joker
13-07-2015, 16:20
hocam söylediğiniz insurance sistemi olan kanadada 23 sene kaldım, torontoda doğdum büyüdüm emin olun orada her ırktan insan var ruslar olsun gürcüler olsun İtalyanlar,ispanyollar, Portekizliler ya bizim kadar uçuklar yada beterler şoförlük anlamında.

para deseniz burdakinden daha kolay elde ediliyor ve arabalar muazzam dercede daha ucuz ve daha güçlü.

peki sonuç?

gayetde güzel zapedilmiş durumlar be arkadaşım.

bugün babanız 1000tllik kaskonuz ödedi hadi o ok, ya 3üncü ceza geldiğinde, yada ölüme sebebiyet verecek riskli ceza aldığınızda ve ehliyetinizi 3-6 yıl arası kaybedip ehliyetsiz yakalandığınızda 5 yıl hapis aldığınızda napacaksınız?

yanlış anlamayın ama ne mangal yürekli bağdat afacanı gördüm ben torontoda altına s2000 çekecem hevesi ile gelip 4 kapı 1990 model ford taurusa saatde 110kmyi 2km aşmaaya götü yemeden süren :)

emin ol sistemdir bunun çaresi , memleket teksasa döner herkes kendini cowboy sanarsa yapacak tek şey sistemi yeniden elden geçirmektir ama maalesef bizim politikatmızın hepsi para üzerine kurulu can'a göre değil :(

Birlikte büyüdüğüm iki arkadaşımdan biri Kanada Ottowada bir diğeri İngilterede ikiside insurance sisteminin olduğu yerde yaşıyor ve ne ilginçtirki S2000 çekicem hevesi ile gidip altına 20 yaşında S2000 çekmekle kalmadı birde üstüne turbo setup yaptı ve pistte değil gece otobanda illegal olarak gazlıyor. Yani yapmak istedikten sonra bu işin ırkı yeri falan yok size denk gelmemiş diyelim. Sektöre bukadar aftermarket parçayı üreten ülkelerin hepsi o araçları pistte kullanmıyor. :)
Benimde bahsettiğim zaten ''sistem'' aynı şeyden bahsediyoruz ama 23 sene orda kaldığınız için olsa gerek burdaki işleyiş ve anlayış ile sizin söylediğiniz şekil tek başına yeterli değil.
Benim çözümüm hız koridorları ve kamera sistemleri, size göreyse insurance sistemi.
Eğer insurance sistemi tek başına yeterli olsaydı İngilterede yollarda hız kameraları olmazdı.
Söylediğiniz insurance sisteminde babası 1 ay ödedi diyorsunuz sonra ceza geldiğinde diyorsunuz, acaba Türkiye'de ceza kesicek düzenli olarak rutin kontrol yapıcak bir mekanizma varmı?
Türkiye'de artık trafik polisinin görevi Cumhurbaşkanı Başbakan geçerken yol kesmek ondan arta kalan zamanlarındada emniyet şeridinde durup trafikte emniyet şeridine girenlere ceza kesmek.
Yani benim söylediğim sistem polise veya her ay araba değiştirmek zorunda kalan sivil memura gerek duymadan herkesin haberi olup gaza bastığı anda ceza yiyeceğini bileceği kamera sistemi.
Ayrıca bunun bir diğer faydasıda cadde boyunca sağ şeride park etmiş araçlar için olucaktır.

Anlamanız için bir örnek vereyim. Gebze ile Çamlıca gişeleri arasında hız kameraları konduğu artık gişeden giriş çıkış süreleri baz alınarak ortalama hıza göre 120 km (%10 132 km) üzerinde ise otomatik olarak plakaya ceza kesilicek.
Bu sistem ile kaç kişi o güzergahta o süratin üzerine çıkacak ?
Birde sizin insurance sistemi ile düşünelim, adam istediği gibi hız yapacak fakat denetleyecek bir polis veya radar sistemi olmadığı sürece ceza yemeyecek.

mert_can 41
13-07-2015, 16:37

Abi bu daha tehlikeli bizimkiler buna uyarıcı koymayı akıl etmiyo gece ayırt edemeyip uçuruyo insanı bu daha çok insan öldürür

exca-
13-07-2015, 16:38
Ölen adama yazık olmuş, Allah rahmet eylesin. Hiç sanmıyorum ama umuyorum kazanın sorumlusu en kısa zamanda gereken şekilde cezalandırılır.

İstediğiniz kadar kural getirin istediğiniz kadar ceza getirin ehliyetini alın birşey değiştiremezsiniz. Olay insanları eğitmekte, insanlar cahil malesef (üniversite bitirmekten bahsetmiyorum, yüksek lisans mezunu olup cahil olan insan da çok var doktor olup cahil olanda ya da sahil kasabasında balıkçı olup cahil olmayan da) Avrupa'da güçlü hızlı vs araçlara ulaşmak Türkiye'ye göre çok daha kolay kim ne derse desin, alım güçleri inanılmaz yüksek bize göre. Gel gör ki bu tarz olaylar hemen hemen hiç yaşanmıyor denecek kadar az. Durum malesef sadece insanların ceza yemekten korkmasından ileri gelmiyor. Bir takım değerler var öğretilmiş, insan canı herşeyden önce geliyor. Bireyler hem kendi canlarının hem başkalarının canlarının bilincindeler. Rica ediyorum yurt dışından parçalanmış araç kazası haberi atılmasın bu post alıntı yapılıp. Elbette her yerde oluyor kaza, elbette her memlekette aşırı hız, sürücü hatasından oluyor kazalar. Ama Türkiye'de olduğu kadar sık, göz göre göre olmuyor. Ben mi yanlışım yoksa defalarca "alkolden ehliyet kaptırmak, ehliyetsiz araç kullanmak" şeklinde konuların dahi rahat rahat açıldığı forum bura değil mi? Demem o ki bu olayların sebebi bizleriz, hem kendi cahilliğimiz hem çevremizdeki cahilliği engellemeyişimiz.

gökberk
13-07-2015, 16:48
Bizim milletin cebinden parasını alacaksın bir şeyleri önlemek için.
Afedersiniz ama heyvan gibi cezalar olmalı ki anca önüne geçeriz.
Örn: Bazı yerlerde radar cezası yemekten korkmasam yara yara giderim mesela... Yalan yok.

B16
13-07-2015, 16:57
Radar mı var? -Plakayı sansürleriz
Polis mi var? -Rüşvet veririz
Sigorta mı? -Ananeler, dedeler ne güne duruyor
Set mi var? -Kamyonlar ve tırlar zamanla çökertir gazlarız yine

Hertürlü bir yolunu bulur Türk milleti

KÖROĞLU
13-07-2015, 17:48
Olaydan bağımsız iki gişe arasındaki hızı hesaplamak için kameraya gerek yok. Zaten siz gişeden girdiniz anda salise hassasiyetinde log alıyor. Sistem üzerinde ortalama ölçmek kolay bir yazılımla yaparsınız. Anlık ölçüm için kamera var muhtemelen caydırıcılığı tartışılır. Kimse ölmesin artık, insanlar saçma sapan yanlamasın giden geri gelmiyor.

turbo&quattro
13-07-2015, 17:58
Jam da Joker in dedigi gibi bu isin cozumu heryere kamera koymak 2-3km/h dahi asana okkali bir ceza yollamak. Boyle bir sistem kurulsun iki haftaya kalmaz kimse kalmaz orada hatta mumkunse mantikli hiz limitleri dahilinde herhere kurulsun ihlal edene 1 sene sonra degilde aninda cezasi gonderilsin.

http://i1287.photobucket.com/albums/a623/joel656565/623FABF5-F274-4469-94A6-A494A27809DE_zpsdlmgepgm.jpg (http://s1287.photobucket.com/user/joel656565/media/623FABF5-F274-4469-94A6-A494A27809DE_zpsdlmgepgm.jpg.html)

MiaMi
13-07-2015, 18:08
Yukarıdaki sistemin kelle başı maliyeti en az 10.000 tl Türkiye gibi 3. dünya ülkesi olan bi yerde zor görürsün.

turbo&quattro
13-07-2015, 18:13
Yukarıdaki sistemin kelle başı maliyeti en az 10.000 tl Türkiye gibi 3. dünya ülkesi olan bi yerde zor görürsün.

Parasini 15dk da cikariri bu sistem :D birkac hafta once 11 ile kirmizida saga dondugum icin $150 sapladilar mesela ;)

volkan_gs
13-07-2015, 18:21
Bu veya bizim ülkemizde mevcut uygulanan kamerayla tespit sistemlerinde cezayı başında oturan biri mi kesip yolluyor?
Yoksa sistem plakayı tespit edip direk oluşturuyor mu cezayı?

individual
13-07-2015, 18:24
Bu caddenin sorunu çok basit.

Her ışık aralarında kamera olucak.Hız koridoru olucak.

1 ışıkdan diğer ışığa 50KM üstünde hıza çıkarsan diğer ışıkda olman gereken süreden daha önce olursan pat arkadan fotonu çekicek evine ceza gelicek.

Bu kadar basit.

Bunun örnekleri var.

temmuz06
13-07-2015, 18:31
Bu veya bizim ülkemizde mevcut uygulanan kamerayla tespit sistemlerinde cezayı başında oturan biri mi kesip yolluyor?

Ottonati olanda, başındaki memurun yazdığıda var.

temmuz06
13-07-2015, 18:32
Ottonati olanda, başındaki memurun yazdığıda var.

Otomatik olacakt, ramazan işte k.bakmayın;)

aybarsdnr

1 ışıkdan diğer ışığa 50KM üstünde hıza çıkarsan diğer ışıkda olman gereken süreden daha önce olursan pat arkadan fotonu çekicek evine ceza gelicek.

Bu kadar basit.

Bunun örnekleri var.

Daha 1 sene olmadı, evime bağdat caddesinde 57 km/h hızla gittiğim için ceza geldi. Aslında bu sistem var ama sürekliliği yok galiba.

Jam da Joker

http://www.otohaber.com.tr/haberler/piyasa/2013/08/19/iste-istanbuldaki-hiz-koridorlari

Türkiye'de zaten hali hazırda kullanılan yerler var ve bence bu sistemin kurulması gereken en öncelikli yer Kadıköy Bostancı arasındaki cadde ve sahil güzergahı.

Ne çevirmeye ihtiyaç kalır ne polise.. Bağdat caddesindeki sağ şeritte park etmiş araçların yarattığı trafiği bile ortadan kaldırır. Hala daha S virajı gibi mimli ve senelerdir her haftasonu orada oturanlar tarafından polise şikayet telefonları yağan biryere ne bir eds ne bir mobese koymamalarına hayret ediyorum.
Ondan sonra polis gelip bankta oturan adama yasak kardeşim burda oturmak diye saçmalıyor her haftasonu.

temmuz06
13-07-2015, 18:33

Bu kadar basit.

Bunun örnekleri var.

Dediğiniz sistem ankara'da var ve çok başarı. ankara bazı yerler hariç şehir içinde hız çok zor.

FatihDemirel
13-07-2015, 18:34

Hepsi otomatik değil geçen sabit kameradan dalgınlıkla 90-100 gibi bir hızla geçtim şehir içinde gelmedi ceza.

Low-Rider
13-07-2015, 18:37

Bir yandaşı zengin edicez desinler yeter ki, 3 ayda heryere dikilir bu kameralardan.

MiaMi
13-07-2015, 18:47
Bir yandaşı zengin edicez desinler yeter ki, 3 ayda heryere dikilir bu kameralardan.

O yandaşların çoğu namazı yandakine bakarak kılıyor biliyoruz, bide bayanları var Cadillac ile gelip teşhirde sınır tanımıyorlar.

https://www.youtube.com/watch?v=eeCynEUFmtw

MiaMi
13-07-2015, 18:48
Parasini 15dk da cikariri bu sistem :D birkac hafta once 11 ile kirmizida saga dondugum icin $150 sapladilar mesela ;)

Parası lazım önce işte ülke için büyük para o kadar para yok.

MiaMi
13-07-2015, 18:50
http://www.otohaber.com.tr/haberler/piyasa/2013/08/19/iste-istanbuldaki-hiz-koridorlari

Türkiye'de zaten hali hazırda kullanılan yerler var ve bence bu sistemin kurulması gereken en öncelikli yer Kadıköy Bostancı arasındaki cadde ve sahil güzergahı.

Ne çevirmeye ihtiyaç kalır ne polise.. Bağdat caddesindeki sağ şeritte park etmiş araçların yarattığı trafiği bile ortadan kaldırır. Hala daha S virajı gibi mimli ve senelerdir her haftasonu orada oturanlar tarafından polise şikayet telefonları yağan biryere ne bir eds ne bir mobese koymamalarına hayret ediyorum.
Ondan sonra polis gelip bankta oturan adama yasak kardeşim burda oturmak diye saçmalıyor her haftasonu.

Mantık arıyormusun? Sence insan hayatı toplumdaki huzuru saygı görmesi ne kadar önemli.

Yiğit G.
14-07-2015, 01:16
dun yine kaza olmuş sanırsam

http://www.hizliresimyukle.com/images/2015/07/14/11698984_10153078856972252_6290307967963808637_o.j pg

Bagdat Caddesi araba yarislarina kim ne zaman dur diyecek..???
Dun aksam evimizde oturuyorduk ki bir anda muazzam bir gurultu ve arkadan cigliklarla yerimizden firladik.. Caddeye indigimizde Feneryolu dunya goz hastahanesinin onundeki trafik isiklarinda can pazari vardi.. Hizla gelen arac 90 derece aci ile sol tarafta karsiya gecmeyi bekleyen insanlari savurarak direk ile duvar arasinda ancak durabilmisti.. Karsiya gectigimde manzara dayanilmaz idi.. Yaslari 24 ile 28 arasi 3 genc yerde olum kalim savasi veriyorlardi.. Biri bacagi kopmus, kalp masaji yaptilar ama ogrendigime gore hayatini kaybetmis.. Digeri Basini kaldirima vurmus, kan revan icinde kendinde degildi.. Ucuncusu kipirdamadan yatiyor bir noktaya bakiyordu..

Kekuti*
14-07-2015, 07:21
Bu cumartesi olan olay. Ayni yer chnku8

can2k
14-07-2015, 07:22
dün mü oldu bu olay yoksa 2 gun once mi ?

cem
14-07-2015, 07:41
dün mü oldu bu olay yoksa 2 gun once mi ?

2 gün önceki olay bu, ordaki betonu tamir bile ettiler, yazık oldu.

tabi kaldırımında suçu var yola çok yakın..

ordan bi de kedi geçti diyolar, onunda suçu var, bakın gelişmiş ülkelerde kediler nerelerde gezer..

Dodoo
14-07-2015, 09:12
Çok fazla sonradan görme var, çok fazla apaçi var, çok fazla saygısız insan var, çok fazla görgüsüz insan var.

Birçoğu caddede kendini etiket edebilme peşinde, ne o, plakasını bilsinler, arabasını bilsinler, tipini bilsinler vs. vs.

Gecenin 2-3 ünde fenerde arabanın canını ala ala o koridoru geçmeceler.

Cezai yaptırımlar çok düşük, aşırı yetersiz. Caddede çok değil 3-4 noktaya sivil polis dikseler bu sorun kalmayacak belki de. Öyle her hafta fix aynı yere çevirme kurmak ile olmaz bu işler.

burak_2885
14-07-2015, 09:12
2010 yılında bir kaza yaşamıştım belki buraya konusu bile açılmıştır bilmiyorum. Çok ufak bir hatam yüzümden bir aile yok edebilirdim ya da yanımda ki arkadaşımı ve kendimi. Kimsenin başına en ufak bir kaza gelmesini istemem, tampon sürtmesi bile yaşamasın. İnsan o ufak hatalarının sonucunu o kadar ağır ödüyor ki anlatamam. Kazamda ölen olmadığı halde, bütün zararın kendimize olduğu halde piskolojim 3 ay falan yerine gelememişti. (Arkadaşım ağır yaralıydı). Kazan sonra bilincim açıldığında kendi kendime milyonlarca kez sordum NEDEN diye. O olayımdan sonra ne zaman otobanda gereksiz yere şerit bile değiştirmek istesem kendime NE GEREK VAR sorusunu soruyorum. bir musibet bin nasihata bedeldir sözü o kadar yerinde bir sözkü insanın bütün hayatını değiştrebilir, tabi ki ders alabilirseniz o musibetten.

Kazanım haber linkide burda : http://www.posta.com.tr/turkiye/HaberDetay/Akan_trafikte_yaris_hastanede_bitti.htm?ArticleID= 24860

Yarış haberi tamamen yalan ama yalan olsa ne olur ? Hata benim, zarar veren benim. Bi şekilde yarış veya değil insanların zarar görmesine neden olmuşum. Ogün bugündür elimden geldiğinde ne bir başkasını tehlikeye atıyorum ne rahatsız ediyorum. Çok büyük pişmanlıklara yol açabiliyor insan ama iş işten geçmiş oluyor.

DOHC
14-07-2015, 11:43
dun yine kaza olmuş sanırsam

http://www.hizliresimyukle.com/images/2015/07/14/11698984_10153078856972252_6290307967963808637_o.j pg

Bagdat Caddesi araba yarislarina kim ne zaman dur diyecek..???
Dun aksam evimizde oturuyorduk ki bir anda muazzam bir gurultu ve arkadan cigliklarla yerimizden firladik.. Caddeye indigimizde Feneryolu dunya goz hastahanesinin onundeki trafik isiklarinda can pazari vardi.. Hizla gelen arac 90 derece aci ile sol tarafta karsiya gecmeyi bekleyen insanlari savurarak direk ile duvar arasinda ancak durabilmisti.. Karsiya gectigimde manzara dayanilmaz idi.. Yaslari 24 ile 28 arasi 3 genc yerde olum kalim savasi veriyorlardi.. Biri bacagi kopmus, kalp masaji yaptilar ama ogrendigime gore hayatini kaybetmis.. Digeri Basini kaldirima vurmus, kan revan icinde kendinde degildi.. Ucuncusu kipirdamadan yatiyor bir noktaya bakiyordu..

4. sayfada bahsedilen olay işte bu.
Şimdi birileri kırmızı ışıkta bekleyen insanlara da hata payı çıkartıverir.........

DOHC
14-07-2015, 11:45

http://www.techturkey.com/forum/sohbet/205638-bagdat-caddesinde-kaza-8.html#post7881863

ALPE-R
14-07-2015, 13:11
2 gün önceki olay bu, ordaki betonu tamir bile ettiler, yazık oldu.

tabi kaldırımında suçu var yola çok yakın..

ordan bi de kedi geçti diyolar, onunda suçu var, bakın gelişmiş ülkelerde kediler nerelerde gezer..

onuda araştırmak lazımki buraya elit veya bilimsel bir açıklama yapabiliyim :D

MBuğra
14-07-2015, 15:17
Çözümü, kamera, ceza, radar hiç birşey değil. Kamerayı koyarsın, cezayı kesersin eyvallahta, ceza kesmek demek para gelmesi anlamına gelmiyor. Tahsil edilemeyen nice trafik borcu var.

Bu işin çözümü sadece eğitim.

serci
14-07-2015, 15:32
http://www.sondakika.com/haber/haber-maltepe-sahilyolu-savas-alanina-dondu-1-olu-1-7508859/

Bu sahil yoluna bi önlem alınması lazım bugün öğlen olmuş olay

PiscocuK
14-07-2015, 16:31
bu daha başlangıç. bu yol daha çok can alacak ramazandan sonra emin olabilirsiniz.piknikçiler kaldırım emniyet şeridi ve extra bir şeride daha araçlarını parkediorlar.

Allah rahmet eylesin çok üzücü

can2k
14-07-2015, 16:52
http://www.sondakika.com/haber/haber-maltepe-sahilyolu-savas-alanina-dondu-1-olu-1-7508859/

Bu sahil yoluna bi önlem alınması lazım bugün öğlen olmuş olay

resmen şansa yaşıyoruz adam ışıklarda beklerken gitmiş

DOHC
14-07-2015, 18:13
Çözümü, kamera, ceza, radar hiç birşey değil. Kamerayı koyarsın, cezayı kesersin eyvallahta, ceza kesmek demek para gelmesi anlamına gelmiyor. Tahsil edilemeyen nice trafik borcu var.

Bu işin çözümü sadece eğitim.

Cezayı kes, tebliğ et, 60 gün içinde ödemezse arabayı trafikten men et, haciz et.... Türk milletinin canının yanması lazım adam olması için........ Eğitim falan değil.

SAYGIN
14-07-2015, 18:35
http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/322227/Bagdat_Caddesi_nde_yaris_yaparken_boyle_oldurdu.ht ml

Bağdat caddesindeki 3kişinin yaralandığı kaza..

SAYGIN
14-07-2015, 18:44
http://www.dha.com.tr/dhavideogaleri.asp?vid=979763
edit yapamadım,1 kişi vefat etmiş..
adli kontrolle serbest bırakmışlar kaza yapanı....

TEQUILA
14-07-2015, 22:08
Kurdurdu millet.... Allah Islah etsin...

Hafta sonları ufaklıkla caddede Yürürken valla paranoyak geziyorum. Bu nasıl iş kardeşim...

blow07
14-07-2015, 22:25
http://www.dha.com.tr/dhavideogaleri.asp?vid=979763
edit yapamadım,1 kişi vefat etmiş..
adli kontrolle serbest bırakmışlar kaza yapanı....

Beklenen sonuç buydu zaten. bazılarının yeni türkiyesinde adalet yok. Onlara sorsan ölmek onların fıtratında vardı derler. Allah o piçi serbest bırakanında , bıraktıranında o piçinde belasını versin . başka ne denir ki ?

Kadyr
14-07-2015, 23:06
Hostese carpan eleman tutuklandida bu lavuk niye serbest amk.yoksa simdi cikip biri bana kardes dikkat et laf sana doner mi dicek.bana bunu demeye cesaret edenin demekki dayisi oluyor kazayi yapinca yirtiyor bizede artislik yapiyorlar.bu lavugunda savunanlarinda dayisi var demek skimin dayisi

Kadyr
14-07-2015, 23:08
O dayisin guvenenler varya.yarin bigun bu masumlarin yerine duserse ona vuranin dayisida bundan daha tassakliysan yalvarmasinlar aglamasinlar beter olsunlar.unutmasinlarki bu ulkede dayilar bitmez en buyuk dayida bende sanmasinlar.

COU
15-07-2015, 01:44
Son zamanlarda caddeye inmeye korkar olduk,Geçen yıl haftanın 4-5 günü caddeye iner turlardık.Sahilden çıkarken ve sahile inerken çıtırdan yan verip yolumuza devam ederdik.O dönemde küçük kazalar olurdu fakat son zamanlarda ergenmi desem sonradan görme tayfasımı desem kendini bilmez bir ton sürücü dolaşmakta.Önünemi kırsın dersin arkandan tampon yapmamı dersin yüksek hızda giderken bilinçsizce yan vermeye çalışmalarmı dersin..Açıkçası o eski günleri ve eski cadde ortamını çok özlüyorum.Bu pisliklerden biran önce kurtulmak lazım yoksa daha çok cana malolacaklar..

COU
15-07-2015, 01:49
Maltepedende üzücü haber..

http://m.milliyet.com.tr/Local/Article?ID=884225

ÇALIŞKAN
15-07-2015, 08:23
caddeye inmeye korkar olduk şimdi birde sürücü kurslarının arabaları şehir trafigine girecek

Dodoo
15-07-2015, 08:51
Bana da gece arkadaş gösterdi de, motorluya cidden yazık olmuş.

poseidon
15-07-2015, 09:39
Madem trafik bilinci bizim cahil insanımızda oluşmamış.
O zaman kanırttıra kanırttıra oluşturacaksın. Öyle 100 tl 200 tl cezalarla değil altından arabasını elinden ehliyetini almadıkça ölümlü kazalarda
cinayet suçlusu gibi içeri atmadıkça akıllanmayacak bunlar.

90'lı yılların sonlarında kazalar artık hergün oluyordu. Cadde gerçek anlamda yarış pistine dönmüştü.
Caddebostan ağaçlarına patlayanlar mı dersiniz. kaldırıma çıkanlar mı...
Polis kontrolü sıfırdı. Çok rahat trafiği kesip sıfır çizenleri görebilirdiniz.

Yaşı 30 ve üstü olanlar hatırlar 2000 Nisanında caddede yarışan 2 araçtan biri
Divan pastanesi yanından yola katılan ve içinde üniversite yaşlarında 2 kişi olan bir
araca aşırı hızlı ve kırmızıda geçerek çarpmış, şöförün ve kız arkadaşının camdan fırlayarak ölmesine sebep olmuştu.
O kaza o yıllarda dönüm noktası olmuştu. Ölen Kızın babası istanbul'dan Ankara'ya yürüdü, tv lerde programlar yapıldı falan..

haberi de bu.
http://webarsiv.hurriyet.com.tr/2000/06/28/218558.asp

Olaydan sonra 500 mt de bir her gece çevirme koyulmuştu. Çevirme olmayan yerlerde yolda polis dubaları ile daraltmalar yapılmıştı.
Sonra uzun yıllar kazasız geçti ama şimdi tekrar azdılar.

Bu dakikadan sonra yok arabamda stickere ceza kesiyor yok filtreme ceza kesti diye polise hiç laf söylemeyin.
Hiçbir keyfi hobi insan yaşamından değerli değildir.
Eğer insanlar ölüyorsa bu ağırlaştırılmış kanuni tedbire laf edemeyiz.
Koysun dubalarını sinyalsiz şerit değiştireni bile alsın caddede, sahilde vs.. ve bu tarz ölümlü kaza olan yollarda.

Ama ayrım yapmasın. Ben yapıyorsam beni de alsın. Milletvekili çocuğu yapıyorsa onu da alsın.

Yoksa bu işin sonu kötü. Kazaya sebebiyet vereni linçe kadar gidecek.

ahmet_xy
15-07-2015, 09:50
rahmetli olan çiçekçi üniversite mezunuymuş. iş bulamadığı için bu işe başlamış. katil ise alkollüymüş. 19 yaşında hukuk fakültesi öğrencisiymiş.

http://www.milliyet.com.tr/is-bulamadi-cicekci-oldu-hukuk-gundem-2087994/

neothenew
15-07-2015, 18:38
Rahmetli çiçekçinin haberi şu an fox haberde.

rebeloghy
15-07-2015, 20:47
Eğitim konusuna canı gönülden katılmak istiyorum da eğitim isteyen içindir. Ağır olacak ama yanlış anlamayın dedem de ilkokul mezunudur, cahilden kastım diploması olsa da olmasa da angut kalan cahillere; hakla , özgürlükle eğitilemez bunlar. Hayvan muamelesi yapıp zorunlu terbiyeden geçirmedikçe olmaz yani, eğitim isteyen içindir istemeyene zorla sokmak gerekiyor.

Şirket araçları en büyük tehlike. Son 3-4 yılda bu kadar çok filodan vs kiralık yada şirket üstüne araçlar çoğaldı , yollarda yağmurmuş trafikmiş farketmeksizin gazlayan, insanları sıkıştıran zor durumda bırakan bir kitle yayıldı.
Şirket arabası ne içindir abi basarım tabi babamın malı mı diyen angut hapse tıkılmadıkça, 1000-2000-3000 lira ceza kesmedikçe , ölüme teşebbüsten yargılamadıkça değişmez bu trafiğin hali..

Kadyr
15-07-2015, 20:55
şirket arabalarından nefret ediyorum %99 u mala acımadığı için abuk subuk kullanıyor insan değiller.

ACYV
15-07-2015, 21:40
Keşke trafikteki sorun sadece eğitimsizlerden kaynaklı olsaydı, bence bu ülke en çok "okumuş" lardan çok çekiyor.
İlk ve tek Cumhuriyet filozofumuzun şu sözü bence çok yerinde ; "Bu kadar cehalet ancak okumakla mümkün olur".

can2k
16-07-2015, 07:19
https://www.youtube.com/watch?v=DN_4M2jEG9E

haber 37.20 dkdan itibaren

can2k
16-07-2015, 07:19
bi de adam orda uyuyodu, uyumasın deniodu
adam uyumuyomus

SErhat.
17-07-2015, 09:37
Haberi duyduğumda üzüldüm. Simaen bildiğim birisiydi ve birkaç kez de alışveriş yaptığım bir insandı. En son Ramazan'ın ilk haftasında yan taraftaki Saray'a sahura gittiğimde aracımı o ara sokağa park ettiğimde selamlaşmıştık, kitap okuyordu gecenin 1'inde ufacık led fenerin altında. Mekanı cennet olsun İnşallah.

Araç sürücüsü yakalanabilmiş mi? Bir gelişme var mı?

atituti
17-07-2015, 09:44
vuran arabaıy sürene çınaraltının sahibinin oglu denmiyormuydu ? koyulan resimde adam 30 yaşında gibi duruyordu şimdi ise 19 yaşında cocuk diyorlar

Octavia RS
18-07-2015, 00:07
Kaza nasıl oldu bilmiyorum,bazı yerler yarış yapıyo falan demiş bazılarıda mobesede gözüküyo araç sıkıştırmış diyo,bazı yerlerde çiçekçi kuran okuyo yazıyo bazı yerlerde uyuyo diyolar,işin aslı ne bi türlü çözemedim.Yarış haberlerine inanmıyorum çünkü Murathan öyle bi tip değil kendisi samimi arkadaşımdır,çok temiz iyi bi insandır sonradan görme v.s değil kimse yanlış anlamasın murathanı savunmuyorum ama olayın aslı ne,nası oldu heryer başka bişe yazıyo..Ölen çiçekçi abime ciddi anlamda çok üzüldüm Allah rahmet eylesin mekanını cennet etsin,geride kalanlarada sabır versin inşallah.

Low-Rider
18-07-2015, 08:43
Kaza nasýl oldu bilmiyorum,bazý yerler yarýþ yapýyo falan demiþ bazýlarýda mobesede gözüküyo araç sýkýþtýrmýþ diyo,bazý yerlerde çiçekçi kuran okuyo yazýyo bazý GByerlerde uyuyo diyolar,iþin aslý ne bi türlü çözemedim.Yarýþ haberlerine inanmýyorum çünkü Murathan öyle bi tip deðil kendisi samimi arkadaþýmdýr,çok temiz iyi bi insandýr sonradan görme v.s deðil kimse yanlýþ anlamasýn murathaný savunmuyorum ama olayýn aslý ne,nasý oldu heryer baþka biþe yazýyo..Ölen çiçekçi abime ciddi anlamda çok üzüldüm Allah rahmet eylesin mekanýný cennet etsin,geride kalanlarada sabýr versin inþallah.

Teslim oldumu arkadaşın

Yigit-Y
18-07-2015, 08:53
Arkadaşın teslim olsun.

Maltepe veya Kartal Kapali Ceza Infaz Kurumuna ziyaretine gidersin.

Zaten cezaevindeki kimsenin suçu yok .

Kader mahkumu olur. Atlatır.

Parasida var ezmezler soğuk taslarda yatıp zatürre den de ölmez merak etme.

dqn
18-07-2015, 09:05
Arkadaşın teslim olsun.

Maltepe veya Kartal Kapali Ceza Infaz Kurumuna ziyaretine gidersin.

Zaten cezaevindeki kimsenin suçu yok .

Kader mahkumu olur. Atlatır.

Parasida var ezmezler soğuk taslarda yatıp zatürre den de ölmez merak etme.

%90 yarı açık ceza evine gönderirler.3-4 yıl yatar çıkar..

Yigit-Y
18-07-2015, 10:03
%90 yarı açık ceza evine gönderirler.3-4 yıl yatar çıkar..

Kapalida en az 6 ay yatar dava sonuçlanır ondan sonra cezaya göre yerlestirirler kardeşe.

Ya açık cezaevi bile cehennem amele gibi calistiriyorlar.

Kapalı daha iyi diyen bile var tabi parası olana :)

dqn
18-07-2015, 10:18
Kapalida en az 6 ay yatar dava sonuçlanır ondan sonra cezaya göre yerlestirirler kardeşe.

Ya açık cezaevi bile cehennem amele gibi calistiriyorlar.

Kapalı daha iyi diyen bile var tabi parası olana :)

Hukuk fakültesi öğrencisiyim, şu an bir avukatın yanında çalışıyorum.Kendisi ile konuşmuştum bu mevzuyu.Zaten haberlere falanda çıkınca epeyi popüler oldu..Avukatlar bizzat teslim olmasın diyor..BMWci çocuğunda avukatı büyük ihtimal vardır ve çocuğu teslim etmeyecektir.Çünkü şu an teslim olsa dediğiniz gibi dava sonuçlanana kadar belki hücrede bile kalabilir.Polisler zaten zanlıyı bulmak için hiç bir çaba sarf etmiyor.Anca çevirmede asayiş kontrolünde falan denk gelecekki öyle bulacaklar.Ailede yazıldığı gibi güçlüyse çocuğu vermez verdirmez.Tabi bu sürede diğer aileye mal mülk para teklif ederler.Kabul edilirse daha kolay çözülür.Kabul edilmezse hakime kalır.Dava sonuçlanacağı zaman çocuk ortaya çıkar bir kaç yıl yatar çıkar.KAZA adı altında geçtiği için ağır ceza verilmiyor.Hatta olay yerinden kaçması bile negatif bir durum yaratmıyor..

Maalesef böyle işliyor düzen.İnşallah bu olayda bir an önce çözülür acı daha fazla büyümez..

Yigit-Y
18-07-2015, 10:36
Hukuk fakültesi öğrencisiyim, şu an bir avukatın yanında çalışıyorum.Kendisi ile konuşmuştum bu mevzuyu.Zaten haberlere falanda çıkınca epeyi popüler oldu..Avukatlar bizzat teslim olmasın diyor..BMWci çocuğunda avukatı büyük ihtimal vardır ve çocuğu teslim etmeyecektir.Çünkü şu an teslim olsa dediğiniz gibi dava sonuçlanana kadar belki hücrede bile kalabilir.Polisler zaten zanlıyı bulmak için hiç bir çaba sarf etmiyor.Anca çevirmede asayiş kontrolünde falan denk gelecekki öyle bulacaklar.Ailede yazıldığı gibi güçlüyse çocuğu vermez verdirmez.Tabi bu sürede diğer aileye mal mülk para teklif ederler.Kabul edilirse daha kolay çözülür.Kabul edilmezse hakime kalır.Dava sonuçlanacağı zaman çocuk ortaya çıkar bir kaç yıl yatar çıkar.KAZA adı altında geçtiği için ağır ceza verilmiyor.Hatta olay yerinden kaçması bile negatif bir durum yaratmıyor..

Maalesef böyle işliyor düzen.İnşallah bu olayda bir an önce çözülür acı daha fazla büyümez..

Kamu davasi ne okucak peki ?

gespenster
18-07-2015, 10:43
Kaza nasıl oldu bilmiyorum,bazı yerler yarış yapıyo falan demiş bazılarıda mobesede gözüküyo araç sıkıştırmış diyo,bazı yerlerde çiçekçi kuran okuyo yazıyo bazı yerlerde uyuyo diyolar,işin aslı ne bi türlü çözemedim.Yarış haberlerine inanmıyorum çünkü Murathan öyle bi tip değil kendisi samimi arkadaşımdır,çok temiz iyi bi insandır sonradan görme v.s değil kimse yanlış anlamasın murathanı savunmuyorum ama olayın aslı ne,nası oldu heryer başka bişe yazıyo..Ölen çiçekçi abime ciddi anlamda çok üzüldüm Allah rahmet eylesin mekanını cennet etsin,geride kalanlarada sabır versin inşallah.

arkadasın bayram tatilindemi suan kardeş?
bu kadar tırsmasına gerek yok, gidecek yedigi bokun cezasını cekecek

Evrenoz
18-07-2015, 10:50
Sonra..

Türkiye muz Cumhuriyeti değil.. Türkiye'de adalet var..

Yersen..

Şaşmamak lazım.. Tepedeki, katil oğlunu ak-lattıktan sonra alttakiler katil evlatlarını aklatmadan 2 - 3 yıl ceza yatırmış, daha ne olsun.. Sorsan; alayı müslüman adamlar ama.. Allah korkuları vardır, kul hakkından kaçarlar vs..

Yersen..

cem
18-07-2015, 11:33

Rahmetli kaza aninda Kuran okuyo olsun veya o esnada uyuyo olsun ne demek istiyosun sen simdi ?

burakgunay
18-07-2015, 11:35
İster kuran okusun ister uyusun, şehit sayılıyor sanırım dini olarak işini yaparken hayatını kaybettiği için..
Allah rahmet eylesin tekrardan. Katil arkadaşınıza tavsiyem, vicdani muhasebe yapsın ve neye inanıyorsa onun aşkına teslim olsun

Octavia RS
18-07-2015, 11:52
Rahmetli kaza aninda Kuran okuyo olsun veya o esnada uyuyo olsun ne demek istiyosun sen simdi ?

Rahmetli abim uyuyo veya başka bir işle ilgileniyo orasını bilemem,ben iyi veya kötü farketmez herhangi bişe demeye çalışmıyorum.

Benim belirtmek istediğim şey olayın nasıl gerçekleştiği,biri diyor ki yarış yapıyordu,biri diyor başka araç sıkıştırdı.He her ne olursa olsun bunun bir cana mal olduğu gerçeğini değiştirmez orası ayrı.Merakımdan ötürü yazdığım bir mesajda herkesin bu kadar art niyetle yaklaşması yanlış ben yanlış bişey söylemedim.

Benimde temennim bu tip şeylerle birdaha karşılaşmamamız ve olay nasıl gerçekleştiyse,ona göre adaletin yerini bulmasıdır kimse yanlış anlamasın

mert_can 41
18-07-2015, 12:32

hukuk fakültesi için bir tarafımı yırtıyorum okumak için okucam da kısmetse ama bu nasıl iştir ya ben adalet için eşitlik için avukat olucam da nerde eşitlik nerde adalet biri ünüversite mezunu iş bulamayıp ailesini geçindirmek için çiçek satıyo diyer ünüversite öğrencisi arabayla gezerken canını alıyo biri rahmetli oluyo ailesi nasıl geçinicek diyer vuran hiç bir şey olmamış gibi geziniyo birde kaçtığı için suçlu sayılmıyo insanını vicdanı acır be avukata olsanda acır be kardeşim

[RaCeR]
18-07-2015, 18:55
http://www.diken.com.tr/bagdat-caddesinde-cicekciyi-ezen-zanlinin-haberini-paylasan-ogrenci-portalina-tehdit/

VTec_king
18-07-2015, 22:28
eğitim şart diyoruz ama eğitenlerde eğitilenleri kendi çıkarları doğrultusunda eğitti ve bu ülke bu hale geldi.ülkemiz çıkar üzerine işliyor ,Vefat edene Allah rahmet eylesin diyorum.malesef ölen son kişi olmadı ,ceza mekanızması işleme girsede bazılarına işlicek bazılarına işlemicek bu böyle sürüp gidecek...

kunteper
19-07-2015, 13:25
Eski zenginlerdense aslinda biraz daha zor isi, soyle 10 senelik zenginlerin sozu daha cok geciyor :)

RSX
19-07-2015, 14:39
Aynı olay dayımın başından geçti,

Yağmurlu havada e-5te partner ile giderken önündeki arac makas atacam diye sağa kırıyor dayımda kaçmak için direksiyonu kırınca araba spin atmaya başlıyor, kaldırıma vuruyor ve ters dönerek tablada kebap yapan bir adamın üzerine düşüyor, kebapcı olay yerinde vefat ediyor dayımın kalbi duruyor fakat ambulansta tekrar hayata dönderiyorlar, mahkeme 70 bin veya 80 binde tam hatırlamıyorum para cezası kesti, olayın hemen ardına 6 ay hapis yattı çıktı, kamu davası sonuclanınca 3 yıl da yarı açık istanbulda yattı.

Çocuğun alacağı ceza buna benzer olabilir

wolrath
19-07-2015, 22:54
kazanın etkısı sanırım. cok sıkı kontrol vardı bugun ...

Enes-x
20-07-2015, 00:34
Caddede Egzozdan banada yazdılar bi hafta önce adam öldürenin egzoz olduğunu sanıyorlar.

CTG
20-07-2015, 01:39
Caddede Egzozdan banada yazdılar bi hafta önce adam öldürenin egzoz olduğunu sanıyorlar.

10 gündür boş iş yapıyolar kukaları dizip trafik tıkıyolar başka hiç bişey değil

Grimlord
20-07-2015, 01:59
http://haber.sol.org.tr/turkiye/mehmet-eminin-ailesi-kan-parasi-teklifini-reddettik-tehdit-ettiler-123298

vay benim ülkem vay..

can2k
20-07-2015, 07:59
http://haber.sol.org.tr/turkiye/mehmet-eminin-ailesi-kan-parasi-teklifini-reddettik-tehdit-ettiler-123298

vay benim ülkem vay..

şaka gibi..

Arenimo
20-07-2015, 08:06
basında çıkan haberler biraz şişirme de olabilir , babası oğlunu özel bir hastanede tedavi ettiriyormuş ve tedavisi bitince teslim edicekmiş ? ayrıca bu tehtit olayları da biraz şişirme gibi texas mı kardeşim burası basın güzel şişiriyor halk da bunu biraz bence istiyor , suçluyu sakladığını herkes polis dahil bilicek ve hiç bir şey yapmiycaklar komik bence

Yigit-Y
20-07-2015, 08:13
Çocuk y.dışına çıkartılmış deniliyordu en son...

Evrenoz
20-07-2015, 08:15
Hastanelere kimlik bilgisi vermeden girmek yasak değil mi?
Eğer yasaksa, polisin katili bulması bir kaç dakika sürer..

Tabi sahte kimlik ya da para kullanarak kimliksiz giriş yaptırılmadıysa.. O zaman baba da suça ortak olur ki şu durumda bile suçluyu saklamadan cezalandırılması gerekir.

Aren kardeşim, baba kanun kural tanımadan pişkin pişkin "oğlumun psikolojisi bozuldu, tedavi ettiriyorum, tedavi bitince teslim ederim" diyebiliyorsa, bu kadar utanmaz ve cesaretli ise; tehdit de hayal ürünü gelmiyor bana

Arenimo
20-07-2015, 08:21
Hastanelere kimlik bilgisi vermeden girmek yasak değil mi?
Eğer yasaksa, polisin katili bulması bir kaç dakika sürer..

Tabi sahte kimlik ya da para kullanarak kimliksiz giriş yaptırılmadıysa.. O zaman baba da suça ortak olur ki şu durumda bile suçluyu saklamadan cezalandırılması gerekir.

Aren kardeşim, baba kanun kural tanımadan pişkin pişkin "oğlumun psikolojisi bozuldu, tedavi ettiriyorum, tedavi bitince teslim ederim" diyebiliyorsa, bu kadar utanmaz ve cesaretli ise; tehdit de hayal ürünü gelmiyor bana

abim akıl var mantık var bu gün böyle bile olsa çıkıp kim der oğlumu özel hastanede saklıyorum tedavi ettiriyorum yani o kadar yazılıp çiziliyor ki resmen insanların yumuşak karınlarına basıyorlar , malesef halk böyle haberi de çok seviyor

Evrenoz
20-07-2015, 08:23
abim akıl var mantık var bu gün böyle bile olsa çıkıp kim der oğlumu özel hastanede saklıyorum tedavi ettiriyorum yani o kadar yazılıp çiziliyor ki resmen insanların yumuşak karınlarına basıyorlar , malesef halk böyle haberi de çok seviyor

Ha böyle bir şey denmedi ise, gazeteler uyduruyorsa o zaman da baba dava açmalı gazeteler hakkında o da işin ayrı bir yüzü :)

Bu arada ben Türkiye'de akıl ve mantığa inanmayı bıraktım :)

Low-Rider
20-07-2015, 08:24
basında çıkan haberler biraz şişirme de olabilir , babası oğlunu özel bir hastanede tedavi ettiriyormuş ve tedavisi bitince teslim edicekmiş ? ayrıca bu tehtit olayları da biraz şişirme gibi texas mı kardeşim burası basın güzel şişiriyor halk da bunu biraz bence istiyor , suçluyu sakladığını herkes polis dahil bilicek ve hiç bir şey yapmiycaklar komik bence

hacı abi burası texas bilmiyor musun Allah aşkına, hergün olan olarlar neler neler.

Birini tehdit etmek artık güç değiş heleki biraz arkan varsa

Arenimo
20-07-2015, 08:28
hacı abi burası texas bilmiyor musun Allah aşkına, hergün olan olarlar neler neler.

Birini tehdit etmek artık güç değiş heleki biraz arkan varsa

Şunu çok iyi biliyorum artık birini tehtit etmek baya baya güç kanka anında dava açılıyor ve süreç biraz hızlı işliyor kan parası teklif edilmiştir haberde yazan olası ama oğlumu saklıyorum tedavi ettiriyorum vs bana biraz komik geldi ben basında çıkan olayları ve haberleri gezi olayından beri artık pek sallamıyorum

Not : ölen ve öldüren kişileri ve aileleri uzak yakın tanımıyorum sadece bu haberin gerçeklik payını baya düşük buldum o kadar

Low-Rider
20-07-2015, 08:47
Şunu çok iyi biliyorum artık birini tehtit etmek baya baya güç kanka anında dava açılıyor ve süreç biraz hızlı işliyor kan parası teklif edilmiştir haberde yazan olası ama oğlumu saklıyorum tedavi ettiriyorum vs bana biraz komik geldi ben basında çıkan olayları ve haberleri gezi olayından beri artık pek sallamıyorum

Not : ölen ve öldüren kişileri ve aileleri uzak yakın tanımıyorum sadece bu haberin gerçeklik payını baya düşük buldum o kadar

biraz arkan varsa diye not düştüm yoksa normal vatandaşı öttürürler.

haberler bencede pompalamasyon biraz

BaDCaT
20-07-2015, 09:00
Her derde devadir doğuş reyiz.

https://www.youtube.com/watch?v=rAVJPnG1U68

onursumer
20-07-2015, 09:07
Ha böyle bir şey denmedi ise, gazeteler uyduruyorsa o zaman da baba dava açmalı gazeteler hakkında o da işin ayrı bir yüzü :)

Bu arada ben Türkiye'de akıl ve mantığa inanmayı bıraktım :)

bende aren gibi artık basında yazan haberlere kesinlikle inanmıyorum , varsa bi olay onu oyle bir hale sokuyorlarki aslının bambaşka bir hali alıyor

özellikle bu tarz olaylarda hiç affetmiyorlar

FRTDI
20-07-2015, 17:40
Bizim ofiste bağdat caddesinde caddebostan ışıklarda, şimdi forumda bu konuyu okurken kaç tane araba barlar sokağından yanlayarak çıktı, gündüz vakti o kadar kalabalık yaya trafiğinin olduğu yerde.. Bunlar millet dönüp arkasından bakılınca iyi bişey yaptıklarını sanıyorlar ama herkes yedi sülalelerine küfrediyor haberleri yok.

Ayrıca bu aralar araçlardan ziyade başka bir tehlikede kaldırımdan giden pizzacı yada kebapçı scooterları. Bayramdan önceki hafta trafiğe ters iskamette yürürken telefon çalınca bi an durup geri döndüm ve kaldırımda en az 30-40 km hızla gelen scooterın altında kalmaktan son anda kurtuldum, olayın şokuyla dondum kaldım ama yakalasaydım onu bir daha motor süremeyecek hale getirirdim. Bazı insani varlıklar gerçekten toplum içinde yaşamaya uygun değiller sadece ve sadece kendilerini düşünen gerisini umursamayan insanları adam etmek çok zor gerçekten..

Aralarda yazanlar olmuş yıllardır burda çalıştığımdan ve günün büyük vaktini bu bölgede geçirdiğimden benimde kendi gözlemlerime göre kamera sistemi en mantıklısı aynı bakırköy sahildeki gibi hız koridoru oluşturulması.. Önceden akşamları eşim ve 2 yaşındaki oğlumla caddeye yürümeye geliyorduk ama bu sene mayıstan beri gerçekten ben ailemle kaldırımda yürümeye korkuyorum.

Cadde de gazlayınca adam olduğunu sananların, makas atanların soyu tükenmez önemli olan bu hayvanların düzgün bi şekilde dizginlenmesi lazım, cezaysa ceza polisse polis kameraysa kamera artık bi şekilde tedbir alınması lazım bence

Yigit-Y
20-07-2015, 18:36
Sizdi fox da verdi yine.

Serefsiz sahte polis kimliği ile polis cevirmelerinden kaçtığını tespit etmişler.

Hala yakalanmamis

ÇALIŞKAN
23-07-2015, 09:54
13 gün olmuş şoför hala yakalanmamış ALLAHü teala ailesine sabır versin. şoförün avukatıda çıkmış çocuk diyor dalga geçer gibi:ofk:

rahatsız
23-07-2015, 10:34
insanları zengin fakir, inanclı/inancsız diye parcalara bölersen, adaleti saglayan savcılar/polisler yolsuzluklara karısırsa, ülkede başıboşluk olursa her sey yapılır.
eğitim falan denmiş, eğitim zannettiğiniz kadar önemli bir sey degil. esas olan kültürdür. kültürü de parayla satın alamazsın. o da aile vss sosyal cevreyle edilinebilecek bir sey. adam arabayı alır, anasına/babasına güvenir, bana bir sey olmaz diye kaldırımlarda gazlayarak gezer.

bir de insanın kendi özgü karakteri var.

bir doktor akrabamızın iki tane cocugu var, birisi mimar, digeri de cevre mühendisi.

ikisi de ingilterede okudu, esit sartlarda, aynı ekonomik gücle, kültürle büyüdüler.

birisi adam, digeri bozuk, esrarkeş. 24 saat millete atarlanıyor.

bazı seyler yapı meselesidir.

ilber hoca'nın galatasaray universitesinde bir söylesisine katılmıstım, konu rusya tarihi miydi neydi.

birisi alakasız sekilde "entelektüel" kime dersiniz dedi: ilber hoca da: ben altyapıya bakarım, dedesini sorarım dedi.

cok derin konular bunlar.

Arenimo
23-07-2015, 10:47
peki bu özellikle spor arabalara uygulan son zamanlardaki muamele ne olucak bildiğin gezemiyoruz bağdat caddesinde olan kazalarda araçlardan birisi F30 standart diğeri bildiğin şirket aracı i20 mi mi ne ? ondan sonra yine başı yanan biziz bildiğin dolaştırmıyolar gecede 4 çevirmeye girmeden rahat edemiyoruz bunda S2000 de dahil italia da gallardo da admlar bildiğin doğruyo , kıyım var

oguzhan999
23-07-2015, 10:48
olay yerinde teslim olsa , alacağı max ceza ne olurdu bu çocuğun merak ettim , böyle ölümlü yaralanmalı kazaya karışan arkaşlarım vardı fazla bir ceza almadılar çünkü , sonrası tabi vicdan meselesi

KOSEREN
23-07-2015, 11:05
Biri Scirocco birisi racing motor 2 arkadaşın aracı direk çekiciye alındı,ehliyetine el koyuldu.Psikoloğa mı ne gidiceklermiş.Bence 1 yıl kadar aynı katılıkla devam etmelikerki trafik biraz rahatlasın herkes yola gelsin.

can2k
23-07-2015, 11:10
Biri Scirocco birisi racing motor 2 arkadaşın aracı direk çekiciye alındı,ehliyetine el koyuldu.Psikoloğa mı ne gidiceklermiş.Bence 1 yıl kadar aynı katılıkla devam etmelikerki trafik biraz rahatlasın herkes yola gelsin.

yeni çıktı bu mevzu, ehliyetle araca el koyup psikologa gonderiolar sonrasında 1 sene hapisle yargılanıyo, para cezasına çeviriolar onu da 5 sene icinde herhangi bi tekrar olursa içeri giriosun

GuneyOnur
23-07-2015, 11:14
peki bu özellikle spor arabalara uygulan son zamanlardaki muamele ne olucak bildiğin gezemiyoruz bağdat caddesinde olan kazalarda araçlardan birisi F30 standart diğeri bildiğin şirket aracı i20 mi mi ne ? ondan sonra yine başı yanan biziz bildiğin dolaştırmıyolar gecede 4 çevirmeye girmeden rahat edemiyoruz bunda S2000 de dahil italia da gallardo da admlar bildiğin doğruyo , kıyım var

Son gittiğimde 10 Dakika içerisinde Fenerbahçe'de 3 Ekip Arabası geçti önümden.Caddeye çıkana kadarda bir ton daha ekip arabası sonra Caddebostan Migrosun orada 2 ekip arabası sağda beyaz corveti almışlardı.

O gün bugündür bağlatırım arabayı diyede gitmez oldum o taraflara evden işe işten eve.

Sezgin
23-07-2015, 11:16
yeni çıktı bu mevzu, ehliyetle araca el koyup psikologa gonderiolar sonrasında 1 sene hapisle yargılanıyo, para cezasına çeviriolar onu da 5 sene icinde herhangi bi tekrar olursa içeri giriosun

Tam olarak ne çıktı ne bitti biri açıkayabilir mi ? Hangi cezalar psikoloğa tabi ? Hangi durumlar da ehliyete el konuluyor ?

can2k
23-07-2015, 11:31
Tam olarak ne çıktı ne bitti biri açıkayabilir mi ? Hangi cezalar psikoloğa tabi ? Hangi durumlar da ehliyete el konuluyor ?

arkadaşımızın başına geldi iki gün önce
gece saat 1:30da 110la sube mudurunun yanından geçmiş, müdür de bu adamla uğrasın demis resmen, gelip evinden ehliyetine aracına el koydular trafigi tehlikeye atmaktan adliyeye sevk ettiler, iki gündür ugrasıyo saglık raporu aldı ortada tehlikeye atmalık bi durumda yok ama bakalım bekliyoruz

yasayla ilgili ne gibi bişi ne oldu ne bitti bilen varsa ben de merak ediyorum

clioGT
23-07-2015, 11:36
trafik müdür yardımcısıydı sanırım geçen gun radyoya bağlandı, kırmızı ışıkta geçenleri de yollayacklarmış psikoloğa.

MK8800
23-07-2015, 11:36
arkadaşımızın başına geldi iki gün önce
gece saat 1:30da 110la sube mudurunun yanından geçmiş, müdür de bu adamla uğrasın demis resmen, gelip evinden ehliyetine aracına el koydular trafigi tehlikeye atmaktan adliyeye sevk ettiler, iki gündür ugrasıyo saglık raporu aldı ortada tehlikeye atmalık bi durumda yok ama bakalım bekliyoruz

yasayla ilgili ne gibi bişi ne oldu ne bitti bilen varsa ben de merak ediyorum

Tek seferde ust uste ceza uygulamasi var benim denk geldigim hem bodrumda yasadim hemde istanbulda yasayan arkadaslar varmis , ornek hiz sinirini belli limitte asmak , trafigi tehlikeye atmak en sonda emniyet kemeri gibisinden gereksiz biseyler yaziyorlar zaten 40 50 ceza puanina denk geliyor . 2. Sefere de boyle durumda af olmuyor direk ya ehliyet gidiyor ya da hastaneye sevk veriliyor .

Sezgin
23-07-2015, 11:40
trafik müdür yardımcısıydı sanırım geçen gun radyoya bağlandı, kırmızı ışıkta geçenleri de yollayacklarmış psikoloğa.

Evet evet, şimdi hatırladım. İzledim ben televizyonda da. Tamamen çıkmış aklımdan , birçok konuda insanımızı psikolojik desteğe ihtiyacı var, bundan sonra hata affetmek yok falan diyordu.

Tunacan
23-07-2015, 11:40
Ülkece gitmemiz gerekli psikoloğa. Ne piskoloji kaldı, ne sinir, ne sabır. Kafayı yedik milletçe...

Yigit-Y
23-07-2015, 12:06
Uygulama gözlerimi yaşartıyor .

Polis ilk kez işini yapiyor ya şaka gibi maaşı hak ediyor.

Demek ki istenince oluyormuş

MK8800
23-07-2015, 12:10
Uygulama gözlerimi yaşartıyor .

Polis ilk kez işini yapiyor ya şaka gibi maaşı hak ediyor.

Demek ki istenince oluyormuş

Bence polis isini yapmiyor her zamanki gibi bu durum unutulana kadar bos kalabalik yapiyor . Yani polisin isini yapmasindan kasit benim aracimda on plaka takili degil diye baglamasi ama orada burada el freni cekip 140 150yle makas atan sirket arabalarina islem yapmamasi mi? Polis eger isini yapmak istiyorsa modifiyeli araca kameraya sov icin ceza kesmek yerine bilincsiz surucuyu tespit edip ona islem uygulasin .

Sezgin
23-07-2015, 12:14
Bence polis isini yapmiyor her zamanki gibi bu durum unutulana kadar bos kalabalik yapiyor . Yani polisin isini yapmasindan kasit benim aracimda on plaka takili degil diye baglamasi ama orada burada el freni cekip 140 150yle makas atan sirket arabalarina islem yapmamasi mi? Polis eger isini yapmak istiyorsa modifiyeli araca kameraya sov icin ceza kesmek yerine bilincsiz surucuyu tespit edip ona islem uygulasin .

Osmanlı'nın yasağı 15 gün sürermiş..

Yigit-Y
23-07-2015, 12:14

Pzt beri ciddi uygulama var.
Mercedes binmesek 2 tane rahat girerdim sanırım.
Ozellikle kamyonet ve kamyon dogruyorlar halkali civari.

Yasal işlem yapıyorlar olmasi gereken sey o yasal olmali herşey.

Modifiye insanlara zarar verme noktasina geldiyse gerekeni yapmalari normal.

Tehlike araç kullanimi anlik bir hadise her an polis onu yakalayamaz.ama denk gelirse kanartir sürücüyü polis gözünün yaşına bakmaz.

can2k
23-07-2015, 12:15

https://www.youtube.com/watch?v=YMVf_bmEEY8

BarKing
24-07-2015, 13:14
Dün gece baya bi çevirme vardı. s virajı dahil. çevrilmedim hiç fakat ellerinde MP5 makinalı tüfekle bekliyosa bence cam filmi veya egzostta farklı şeyler aranıyor... normal IŞİD ve PKK belası azdığı için sıkılaşması

gespenster
24-07-2015, 13:25
Dün gece baya bi çevirme vardı. s virajı dahil. çevrilmedim hiç fakat ellerinde MP5 makinalı tüfekle bekliyosa bence cam filmi veya egzostta farklı şeyler aranıyor... normal IŞİD ve PKK belası azdığı için sıkılaşması

http://www.haberturk.com/gundem/haber/1106828-istanbulda-teror-operasyonu

BurakCengizhanoğlu
24-07-2015, 13:31
Çevirsin valla.En ufak şeyden de yazsın gram üzülmüyorum.

Kadyr
24-07-2015, 17:11
polısın bunu herzaman yapması lazım sureklı yatıstalar yada polıse ısını yaptırtmıyorlar

blow07
25-07-2015, 11:32
http://media-cdn.t24.com.tr/media/stories/2015/07/page_kaldirimda-uyuyan-cicekciye-carpan-surucu-zabitadan-sikayetci-olacak-onun-orada-ne-isi-var_980324039.jpg

Kaldırımda uyuyan çiçekçiye çarpan sürücü zabıtadan şikayetçi olacak: Onun orada ne işi var!

Bağdat Caddesi’nde kaldırımda uyuyan çiçekçiye çarpan sürücü Murathan Öztürk hala bulunamadı

İstanbul Kadıköy Bağdat Caddesi’nde kaldırımda uyuyan çiçekçi Mehmet Emin Kaya’ya çarparak kaçan 19 yaşındaki sürücü Murathan Öztürk, müvekkilinin kaldırımda uyuyan çiçekçinin kaldırımda uyumasına göz yumdukları için belediye ve zabıta için şikâyetçi olacağını söyledi. 11 Temmuz Cumartesi gecesi sahur vakti yaşanan kazada, 19 yaşındaki sürücü Murathan Öztürk, kullandığı lüks araçla, kaldırımda çiçek satan Mehmet Emin Kaya’ya çarparak kaçmış, Kaya hayatını kaybetmişti.

Olaydan sonra Öztürk’ün babası Mustafa Öztürk oğlunun psikolojisinin bozulduğunu, hastaneye yattığını ve teslim olacağını öne sürdü. Olayın üstünden 15 gün geçmesine rağmen zanlı Murathan Öztürk hâlâ yakalanmadı. Öztürk’ün avukatı Melahat Uzunoğlu, müvekkilinin sosyal medyada kendisi için yapılan yorumlardan korktuğunu söyleyerek yakın bir tarihte ortaya çıkmasını beklediklerini ifade etti. Avukat Uzunoğlu, aynı zamanda Mehmet Emin Kaya’nın kaldırımda uyumasına göz yuman belediye ve zabıta için şikâyetçi olacağını söyledi.

Belediye ve zabıtayı şikayet edecekler

Sedef Şenkal Demir’in Habertürk’te yer alan haberine göre, Uzunoğlu şunları söyledi: “Mehmet Emin Kaya’nın ailesi müvekkilimin babasının teklif ettiği kan parasını kabul etmedi ama olaydan hemen sonra 7 kişilik vekalet verdi. Hukuken bunun karşılığı ‘Yüksek tazminat istiyoruz’ demektir. 1 milyonluk tazminat istiyorlar. Olaydan sonra müvekkilimin babası Mustafa Öztürk bir yakınını, başsağlığı için Kaya ailesine gönderdi. Baba Mustafa Bey, Mehmet Emin Kaya’nın kaldırımda uyuduğunu, evi olmadığını öğrenince ‘Manevi olarak bir şey yapamayız ama en azından maddi yardımda bulunalım’ dedi. Yakınları aracılığıyla bu mesajını iletti aileye, 500 bin TL maddi yardım teklif etti. Kabul etmediler. Hâkimin takdirini bilemem ama bu davadan çıkacak tazminat miktarı 100 bin TL’dir. Biz de çok üzgünüz, Mehmet Emin benim de tanıdığım biriydi. Kaldırım yayalara ait bir yol, bir aracın kaldırımda.

Kredi kartı incelenmesi istendi

Hukuk fakültesi öğrencisi Murathan Öztürk’ün (19) avukatı Anadolu 6. Sulh Ceza Hâkimliği’ne başvurarak, müvekkili hakkındaki yakalama kararının kaldırılmasını istemişti. Hâkimlik ise bu talebi reddetmişti. Dün ise Mehmet Kaya’nın ailesinin avukatı İlknur Tunç, savcılığa başvurarak, Murathan Öztürk ile babası Mustafa Öztürk’ün kredi kartlarının olay gününe ait harcama bilgilerinin incelenmesini talep etti. Avukat Tunç, “Yapılan harcamaların tespiti ile alkol alıp almadığının ortaya çıkarılmasını istiyoruz. Olay anında alkol muayenesi yapılmadığı ve şüpheden de sanık yararlanacağı için bu durum bizim için çok önemli” dedi. Soruşturması yürüten savcının, adli tatil iznine ayrılması üzerine dosyayı devralan savcının da izne gittiğini öğrendiklerini belirten avukat İlknur Tunç, “Kaza gününden beri zanlının teslim olmasını bekliyoruz. Ancak gün geçtikçe bu beklentimizin karşılığını alamıyoruz” diye konuştu.

TigeR
25-07-2015, 12:01
Bence adamlar hakli. Carpmasi,alkolu,mal gibi hareketler yapmasi ve bir insanin canini almasi ayri bir konu orda suclu ama adamin kaldirimda yatmasina belediyenin goz yummasi da bir suc belki adama izin vermeselerdi bu adam sadece maddi kayipla olaydan kurtulacakti ve vicdan azabi cekmeyecekti. Adam evsiz tamam ama en azindan yatilacak yer kaldirim olmamali. Kaldirimda yurumek bile tehlikeliyken. Allah rahmet eylesin

can2k
25-07-2015, 12:04
işin özeti, ADALET İZİNDE

Dodoo
25-07-2015, 12:12
Bence adamlar hakli. Carpmasi,alkolu,mal gibi hareketler yapmasi ve bir insanin canini almasi ayri bir konu orda suclu ama adamin kaldirimda yatmasina belediyenin goz yummasi da bir suc belki adama izin vermeselerdi bu adam sadece maddi kayipla olaydan kurtulacakti ve vicdan azabi cekmeyecekti. Adam evsiz tamam ama en azindan yatilacak yer kaldirim olmamali. Kaldirimda yurumek bile tehlikeliyken. Allah rahmet eylesin

Yürüyor olsa da belediyenin izin vermemesi gerek mi diyecektin ?

ERTAN
25-07-2015, 14:10

o iş öyle olmazdı. İ20 kazasında çok net gördük.

DOHC
25-07-2015, 14:14

Uyumuyormuş, önceki mesajlarda var bilgi.
Hem uyusa ne olacak otururken/satış yaparken araba altında kalsa ne değişecek? Belediyeden çiçekcilik için izin almış, yeri belli.

MK8800
25-07-2015, 14:14
Eceli gelene ne belediye ne devlet cozum bulamaz , ha ama keske boyle olmasaydi .

DOHC
25-07-2015, 14:23
Eceli gelene ne belediye ne devlet cozum bulamaz , ha ama keske boyle olmasaydi .

Ecel mi, cinayet bu. Eğer ecel ise adalete ne gerek var, "eceli gelmiş" denir geçilirdi............
Allağ korusun, biri de seni öldürse ailen "eceli gelmiş, davacı değiliz" mi diyecek.......

DOHC
25-07-2015, 14:27
https://tr.wikipedia.org/wiki/Ecel

Ecel: İslam dininde insanın mukadder. (Allah tarafından yazılıp kararlaşmış) olan ömrünün son bulmasına denir.

MK8800
25-07-2015, 14:45
Ecel mi, cinayet bu. Eğer ecel ise adalete ne gerek var, "eceli gelmiş" denir geçilirdi............
Allağ korusun, biri de seni öldürse ailen "eceli gelmiş, davacı değiliz" mi diyecek.......

Ben davaci olup olmamak ya da hakli olum haksiz olum diye bi yorum belirtmedim , rahmetli orada o sekilde olmasa baska yerde baska durumda yine rahmetine kavusacakti ben boyle inaniyorum . Virgulden sonra ise keske boyle olmasaydi diyorum

Yigit-Y
25-07-2015, 14:56
Cinayet ecele sebep olmuş .

Hakim bey şimdi şöyle oldu.Ben sakin sakin evime gidiyordum.
Azrail selamialeykum diyerekten yan koltugumda belirdi dedi ki

Su cicekciye dal o adamı bir zahmet al canını dedi.
Amam yarabbim dedim azrail sonucda diyerek girdim.

Ben suçlu değilim hakim bey adamin eceli gelmis azrail dediğini yaptim

Diyerekten yirtarmi şimdi

can2k
25-07-2015, 15:03
Kredi kartı incelenmesi istendi

Hukuk fakültesi öğrencisi Murathan Öztürk’ün (19) avukatı Anadolu 6. Sulh Ceza Hâkimliği’ne başvurarak, müvekkili hakkındaki yakalama kararının kaldırılmasını istemişti. Hâkimlik ise bu talebi reddetmişti. Dün ise Mehmet Kaya’nın ailesinin avukatı İlknur Tunç, savcılığa başvurarak, Murathan Öztürk ile babası Mustafa Öztürk’ün kredi kartlarının olay gününe ait harcama bilgilerinin incelenmesini talep etti. Avukat Tunç, “Yapılan harcamaların tespiti ile alkol alıp almadığının ortaya çıkarılmasını istiyoruz. Olay anında alkol muayenesi yapılmadığı ve şüpheden de sanık yararlanacağı için bu durum bizim için çok önemli” dedi. Soruşturması yürüten savcının, adli tatil iznine ayrılması üzerine dosyayı devralan savcının da izne gittiğini öğrendiklerini belirten avukat İlknur Tunç, “Kaza gününden beri zanlının teslim olmasını bekliyoruz. Ancak gün geçtikçe bu beklentimizin karşılığını alamıyoruz” diye konuştu.

baba savcılar ne para aldıysa adamlar tatillere akmış :)