PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Üniversite Tercih hakkinda Yardim

emre55
12-07-2015, 02:08
YGS de baraji gectim bu sene, kendi oto tamir servisimizde çalışıyorum yaklaşik 1.5 senedir, daha çok sigorta ve eksperler ile olan işleri mailleleri dosyaları vs takip ediyorum ve olan sigorta ve kaskodan yapilan hasarlar ile ilgileniyorum, ve bu tarz bir iş yapmak istiyorum istanbulda özel bir üniversitede bu iş tarzı hangi bölümlere tercih yapmalıyım, lütfen kendi işinizfe devam edin gibi yorumlar yapmayalım bunu bi meslek haline getirmek ve diploma sahibi olmak istiyorum :) Yaptiğim işi yazmamdaki sebep bu tarz şeyleri becerebiliyorum bana fikir verecek birileri çıkar inşallah :)

Bluefish
12-07-2015, 02:33
İşletme, Ekonomi bu işleri de kapsar hedefi yüksek tutmakta fayda var. İktisadi ve idari bilimler fakültesinden bir bölüm genel anlamda tercih edilebilir; mali müşavirlik, gümrük müşavriliği gibi meslekleri edinebilmek adına.

emre55
12-07-2015, 03:10
Abi açık konuşmak gerekirse hedefim çok yüksek değil çünko puanim da iyi değil, 2 senelik önceliğim bazi sebeplerden dolayı, çok fazla sayısalim iyi değil, ama anlattigim gibi işlere kafam çalişiyor hoşumada gidiyor, ama nasil bir bolum okumam gerek bilemiyorum kafam karışık

mert_can 41
12-07-2015, 03:25
http://www.derszamani.net/oto-boya-ve-karoseri-bolumu-taban-puanlari.html söyle bir bölüm varmış işine yarayabilir veya otomasyon ve işletme düşünebilirsin :)

Berat
12-07-2015, 03:43
Kardeşim okuduğun bölüm çok önemli değil ama iibf fakültesi mezunu olıursan herhangi bir 4 yıllık lisans bölümden, daha sonra SPK nın sınavlarına girip eksper olabilirsin araç veya gayrimenkul seçmek senin elinde fazla zor bir sınavda değil çalışırsan yaparsın. Ayrıca sigorta düşünürsen artık sigortacılardada 4 yıllık fakülte mezunu olma şartı getirdiler yani iibfde herhangi bir bölümü oku sonrasını halledersin.

emre55
13-07-2015, 01:28
Sağolasin abi araştiricam bunu :)

ckrc
13-07-2015, 01:54
Yerinde olsam açıköğretime giderdim onun dışında arapça ve ingilizce öğrenirdim. Ben ailemden uzaklaşmak üniversite hayatı yaşamak istiyorum diyorsan, Yurt dışına dil okullarına gidersin, üniversite hayatının en güzelini yaşarsın.
zaten piyasada ara elaman mühendisten daha çok para kazanıyor(maaş bazında)
Okul sana birşey öğretmez,vizyon katar sadece. İş hayatına giren birisinin kazanacağı vizyon çok daha fazladır.

emre55
13-07-2015, 03:03
Yerinde olsam açıköğretime giderdim onun dışında arapça ve ingilizce öğrenirdim. Ben ailemden uzaklaşmak üniversite hayatı yaşamak istiyorum diyorsan, Yurt dışına dil okullarına gidersin, üniversite hayatının en güzelini yaşarsın.
zaten piyasada ara elaman mühendisten daha çok para kazanıyor(maaş bazında)
Okul sana birşey öğretmez,vizyon katar sadece. İş hayatına giren birisinin kazanacağı vizyon çok daha fazladır.
Çok haklisiniz fakat bu devirde ne kadar tecrube olursa olsun diploma olmadan iyi bir iş sahibi olamiyor insan, ingilizce kursu evet aklımda ama sadece ingilizce bilerek neler yapabilirim bilmiyorum, yaş 21 oldu artik bi yön vermek istiyorum hayata, sabit bir iş sahibi olmak gibi. 2 senelikde olsa meslek sahibi olabilecek bi okul okumak istiyorum, amacin uni hayati yaşamak eğlenmek vs değil, bu yuzden istanbul içi ozel bi uni istiyorum, amacim gercekten okumak, her gece bi eğlence aile parasi yemek bana gore degil :)

ckrc
13-07-2015, 10:45
Çok haklisiniz fakat bu devirde ne kadar tecrube olursa olsun diploma olmadan iyi bir iş sahibi olamiyor insan, ingilizce kursu evet aklımda ama sadece ingilizce bilerek neler yapabilirim bilmiyorum, yaş 21 oldu artik bi yön vermek istiyorum hayata, sabit bir iş sahibi olmak gibi. 2 senelikde olsa meslek sahibi olabilecek bi okul okumak istiyorum, amacin uni hayati yaşamak eğlenmek vs değil, bu yuzden istanbul içi ozel bi uni istiyorum, amacim gercekten okumak, her gece bi eğlence aile parasi yemek bana gore degil :)

artık hiç bir diploma iş sağlamıyor kimseye, yada mezun olunca vay be neler öğrenmişim demiyorsun, 2 senelik özel okula harcayacağın para ile dil öğren/Arapça vs,vs. sigorta işide yapıyormuşssunuz al 2,3 araba araplara araba kirala.

temmuz06
13-07-2015, 11:13
Yabancı dil özellikle otomotiv cevresınde buyuk gereksınım. 2-4 fark etmez ısletme okuyarak yeterlılık sınavından gecerek buyuk bır kasko banka vs gıbı yerde ıs bulabılırsınız. Zaten kurumsal fırmalarda tecrub egıtım ıle verıyor. Okuma calıs dıyenlere ıtıbar etmeyın, egıtım yegane degerlıdır.

yesil
13-07-2015, 11:26
4 yıllık ünv mezunları arasında genç işsizliği %45. 2 yıllık bölümler iş olanakları olarak daha iyi ama genelde teknik eleman yetiştirmeye yönelik. Senin istediğin işte sana ne katabilir bilmiyorum. Yapacağın en iyi şey aöf işletme okurken çalışmaya devam etmek, boş zamanlarındada yabancı dil öğrenmek. Aöf de işe yarayacağından değilde maksat ünv mezunuyum demek. Her şeyde olduğu gibi üniversitelerimizinde içi boşaltıldı ne yazık ki.