PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaza sonrası ekpertiz sorunu

cyclonee16
15-07-2015, 08:42
Arkadaşlar merhaba geçen cumartesi araca arkadan carptılar tutanak vs tutuldu aracı özel servise götürdüm baktılar ettiler. Liste cıkartılar bende bayramdan sonra bırakacgım için aracı döşemeciye bıraktım aracı gelip orda bakmış servisin yaptığı listeyi çizmişte çizmiş ne düzeltme var ne arka sensor bagaj kilidini bile cizmiş simdi bunla ilgili hangi yolu izlemeliyim bu arada karsı aracın sigortası mafre ve bursada bir expertiz şirketi gelip bakmış yardımalrınızı bekliyorum

can2k
15-07-2015, 08:49
Arkadaşlar merhaba geçen cumartesi araca arkadan carptılar tutanak vs tutuldu aracı özel servise götürdüm baktılar ettiler. Liste cıkartılar bende bayramdan sonra bırakacgım için aracı döşemeciye bıraktım aracı gelip orda bakmış servisin yaptığı listeyi çizmişte çizmiş ne düzeltme var ne arka sensor bagaj kilidini bile cizmiş simdi bunla ilgili hangi yolu izlemeliyim bu arada karsı aracın sigortası mafre ve bursada bir expertiz şirketi gelip bakmış yardımalrınızı bekliyorum

araç söküldü mü sonradan itiraz ettiniz mi ?

cyclonee16
15-07-2015, 08:56
Araç sökülmedi daha dün oldu bu olaylar bugün araca bakan eksperi aradık mengerlere götürseniz bile aynı parayı vericem diyor birde ekspere müdahale etmek sucmus bak bak servis değişikliği yapıp mengerlere götürücem bakalım

Day Walker
15-07-2015, 09:02
Kendi kaskonuz yoksa ve karşı tarafın sigortasını kullanıcaksanız yeni trafik sigortası yönetmeliğini iyi okuyun derim. Kullanılan parça ile ilgili kesin maddeler var.

Mengerlerin çıkardığı faturayı ödemek zorunda değiller. Ayrıca ekspere müdahale derken adamı döverseniz tabiki suç :) ama yaptığı tespite ve raporuna itiraz edebilirsiniz.

heleki dediğiniz parçalar hasarlı ve eksper bunları bilerek yazmıyosa o zaman hazineye şikayet edersiniz. gerçekten tespit edilirse eksperin 6 aya kadar tabeladan kaydı bile silinir.

EREN34
15-07-2015, 09:13
Başka exper atanması istenebiliyordu sanki eskiden. Bunu bir araştırın derim. Bazıları gerçekten dayak istemiyor değil.

ahk
15-07-2015, 09:57
3 yaşını geçmemiş araçta orijinal parça kullanım hakkı mevcut eğer 3 yılı aştıysa yan sanayi kullanabilir.
Ayrıca değişmesinin gerekliliği yetkili servis tarafından mecbur görülen parçalarıda değiştirmek zorunda kalırlar.
Kaskonuz varsa hiç uğraşmayıp anlaşmalı yetkili servise bırakın gerisini kasko halletsin.

cyclonee16
15-07-2015, 10:05
Kakom yok sigorta şirketi ile görüşüp ekper değişikliği istedim. Peki nasıl dava acçıcam ben bu sirkete mengerlerin faturasını ödemek zorunda değillerse nasıl ispat edicem hasarı değişmesi gereken parcaları

cyclonee16
15-07-2015, 10:06
Başka exper atanması istenebiliyordu sanki eskiden. Bunu bir araştırın derim. Bazıları gerçekten dayak istemiyor değil.

Sonuna kadar haklısnız eksperi arıyorum adamdaki lavbaliliği görmeniz lazım exper değişikliği istedim yeni eksper benim yanımda baksın birde araca

cyclonee16
15-07-2015, 10:08
3 yaşını geçmemiş araçta orijinal parça kullanım hakkı mevcut eğer 3 yılı aştıysa yan sanayi kullanabilir.
Ayrıca değişmesinin gerekliliği yetkili servis tarafından mecbur görülen parçalarıda değiştirmek zorunda kalırlar.
Kaskonuz varsa hiç uğraşmayıp anlaşmalı yetkili servise bırakın gerisini kasko halletsin.

Kaskom yok araç daha 1 haftalık plakları bile yeni takmıştım daha birde mengerler ile görüşüp dediğiniz gibi değiştirmek zorundalarsa direk orada yaptırırm

cyclonee16
15-07-2015, 14:38
Yokmu yardımcı olacak

Day Walker
15-07-2015, 15:06
araç kaç model ?

cyclonee16
15-07-2015, 15:31
2001 model

Day Walker
15-07-2015, 15:35
2001 model

o zaman işin biraz zor çünkü sigorta şirketinin muadil kullanma yada sen orjinal taksan bile muadil bedelini ödeme hakkı var.

Ama aracına göre belkide muadil bulamazlar o zaman çıkmaya yönelirler oda bulunmazsa en son orjinal takarlar.

cyclonee16
15-07-2015, 15:39
Abi olay orjinal yan sanayi cıkma değil adam direk işlemi iptal ediyor bagaj kilidi plastiği kırık kapanıyor diyip ciziyor üstünü aynı sekilde bagaj kapagı bildiğin darbeden yamulmuş direk iptal hiçbirsey yok diyor benim derdim bu nasıl kafasına göre iptal edebiliyor hasarlar ortada olmasına ragmen

ahk
15-07-2015, 15:42
itiraz ediceksin bahsettiğin arızaların kazadan dolayı olduğunu iddia edip ispat ediceksin gerekirse dava açıcaksın.

Day Walker
15-07-2015, 15:45
Abi olay orjinal yan sanayi cıkma değil adam direk işlemi iptal ediyor bagaj kilidi plastiği kırık kapanıyor diyip ciziyor üstünü aynı sekilde bagaj kapagı bildiğin darbeden yamulmuş direk iptal hiçbirsey yok diyor benim derdim bu nasıl kafasına göre iptal edebiliyor hasarlar ortada olmasına ragmen

ustan bu sorunu eksperle görüşerek çözebilir bence. Sen çok karışma illa vermezse o zaman sigorta şirketine şikayet edebilirsin.

cyclonee16
Dava konusunuda konustum dava acsam bile sadece deger kaybını alabildiğimi söylediler. Eksper değişimi istedim bakalım bayramdan sonraya kalacak anlaşılan

2jz
Nasıl yani yan sanayi parça bulamazsa çıkma takmak isteyecek?
Kaskomuz varsa nasıl oluyor orjinal takıyor mu her koşulda?

cyclonee16
15-07-2015, 15:49
Nasıl yani yan sanayi parça bulamazsa çıkma takmak isteyecek?
Kaskomuz varsa nasıl oluyor orjinal takıyor mu her koşulda?

Kasko yok trafik sigortası

2jz
15-07-2015, 15:53
Yok anladım bende kasko yaptırmıyorum. Allah korusun kaza durumunda nasıl tamir edecekler onu merak ettim.

Kadyr
15-07-2015, 15:56
bu mafre sigorta hep bu şekilde ..öt sanırım

Kahraman castle
15-07-2015, 16:29
http://i.hizliresim.com/oZQ0lX.jpg (http://hizliresim.com/oZQ0lX)

ahk
16-07-2015, 09:18
Yok anladım bende kasko yaptırmıyorum. Allah korusun kaza durumunda nasıl tamir edecekler onu merak ettim.

3 yaşını geçen araçlarda önce uygun fiyatlı yan sanayi bakıyor yoksa çıkma parça arıyor o da yoksa orjinale bakıyor. Yani eksperler çıkmacılardan parça alıp sizin aracınıza takabiliyor.

dragon07
16-07-2015, 09:32
aracını yaparlar memnun kalmadıgın yeri gösterirsin degiştirirler yapabilcegin şey bu

mesela m paket tamponumuzu tamire gönderdiler randuman alamadık degişim istedik degişti 2500tl

cyclonee16
23-07-2015, 19:10
Sorun çözüldü cok şükür bölge ve genel merkeze şikayet edince tüm liste onaylandı