PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yamaç Paraşütü yapan TECHTURKEY üyeleri.

phoenixs
16-07-2015, 22:30
Öncelikle herkese iyi akşamlar diliyorum.

2 ay önce bi abimizin yardımıyla tandem ile 1 uçuş gerçekleştirdik ve ben bu spora hasta oldum :) dedim bunu yapmam lazım hemen

Kurs nerden alınır diye araştırdım ve gene tanıdık birini bulup özel ders aldım ve bu sırada ilgili kişilerle irtibat kurdum kendi

kanat+ harness+yedek paraşütümü sipariş verdim kask ve eldiven ve outdoor bot vardı evde.

Yoğun bir teorik eğitim (350 yansı canım çıktı) ve Yer eğitiminden sonra ilk 2 uçuşumu gerçekleştirdim.

2. uçuşta midem çok bulandı ama kısmetse bayramdan sonra kalan 4-5 sorti yi de atacağız ve kendi ekipmanım da elime geçmiş olacak.

Ankara da varsa uçan başka arkadaşlar beraber yapalım benim tecrübeli arkadaşlar dan öğreneceğim çok şey var.

Naçizane izlemek isteyen olursa

1. Uçuş
https://www.youtube.com/watch?v=gam0nAjAV9Y

2. Uçuş
https://www.youtube.com/watch?v=LQLW4BHoV1E

Uçuş alanı:Ayaş Yamaç Paraşüt alanı

srknkr
17-07-2015, 10:27
Hayko Cepkin de yapıyo bu paraşüt işini :). Extreme G yazarsan bir sürü video bulursun. Belki bi faydası olur :)

TEQUILA
17-07-2015, 10:37
Pilot eşliğinde Yaptım yine Yaparım ama kendim atlarmıyım....

Çok keyifli olacağına eminim Ama Sanmıyorum :)

Sadık Özyer
17-07-2015, 13:56
Fethiye oludeniz babadagi bi arastirin

phoenixs
17-07-2015, 15:58
Fethiye oludeniz babadagi bi arastirin

Hocam kısmetse Ankara da Ağustos sonu Yada Eylül gibi eğitimleri tamamladıktan sonra Fethiye de uçuş gerçekleştireceğim :) bu iş de zirve orası gerçekten

BahadırALTUN
17-07-2015, 16:09
Ben bir kez denedim. Elbette pilot kullandi , ben eğlenerek oturdum.
Ölüdeniz Babadağ

https://youtu.be/TrJBiZ79_RE

melihyilmaz
17-07-2015, 17:13
çok eğlenceli olsa gerek bende pilot eşliğinde atladım. diğeri için zaman ve nakit lazım oda bana şuan uzak duruyor ilerde belki neden olmasın ama pek sanmıyorum.
HELEL OLSUN diyorum inşallah devam edersiniz.

levent
17-07-2015, 17:13
Eski kız arkadaşım yapıyordu, Akdeniz üni de klüp üyesiydi kendi atlıyordu direk, uçurma lisansı da vardı. Havacılık klüplerini araştırırsanız illa ki Ankara da atlayan bi grup vardır. Dönemsel org lar yapıp Alanya, Ölüdeniz vs gidip atlıyorlar :D

turbo&quattro
17-07-2015, 17:23
Iki sene once Oludenizde atlamistim hayatimdaki en ozel anlardan biriydi. Pilotla atlamak tamamda atlamayi hobby haline getirmek, meslek olarak yapmak bambaska boyutlar.

phoenixs
17-07-2015, 18:16
Sağolun hepiniz bu da sezonluk spor aslında kısmet oldu satın aldım ekipmanı zaten Ankara da bu iş çok aktif onlarla beraber gidip uçup geliyoruz önümüzdeki zamanlar da şehir şehir tum dağlardan atlamak ve xc uzun uçuşlar yapmak istiyorum yukarıda çekirdek kola :₺ lahmacun ayran gelen olursa elimden geldiği kadar yardımcı olmak istrrim

Blackbird
17-07-2015, 19:34
Hayırlı olsun, kazasız belasız uçuşlar.

Kuzen 10 yıldan uzun zamandır yapıyor YP banada o bulaştırdı, ara sıra tandem yapıyoruz beraber bende bu yaz başlamaya niyetlendim teorik+yer çalışmaları falan derken zaman ayıramadığım için başlayamadım tam anlamıyla bir türlü bakalım niyetim var zamanda bulabilirsem bende başlamak istiyorum, çok fazla emek ve zaman isteyen bir spor.

Bir kaç sefer katıldım bu senede niyetim var Fethiye Hava oyunları festivaline gelirsen görüşürüz belki. :)

phoenixs
17-07-2015, 19:42
Hayırlı olsun, kazasız belasız uçuşlar.

Kuzen 10 yıldan uzun zamandır yapıyor YP banada o bulaştırdı, ara sıra tandem yapıyoruz beraber bende bu yaz başlamaya niyetlendim teorik+yer çalışmaları falan derken zaman ayıramadığım için başlayamadım tam anlamıyla bir türlü bakalım niyetim var zamanda bulabilirsem bende başlamak istiyorum, çok fazla emek ve zaman isteyen bir spor.

Bir kaç sefer katıldım bu senede niyetim var Fethiye Hava oyunları festivaline gelirsen görüşürüz belki. :)

Hocam kendi ekipmanım olacağı için bu tarz organizasyonları kaçırmamaya çalışacam ama daha çok yeniyim 2. Video da 9. Dk dan sonra acayip midem bulandı acemi olduğum için Termik sallamaları midem bulandırıyor ama gelmeye çalışacağım

Blackbird
17-07-2015, 21:35
Mide bulantısı problemi bendede var, bazı insanlar daha hasas oluyor denge konusunda iç kulakla alakalı bi durum, uyku düzeni ve aç karnına uçmamaya dikkat edilince daha az etkileniyormuş, geçen hafta hem uykusuz hem oruç uçtum içim dışıma çıktı :) zamanla alışırsın diyorlar bakalım görücez.

phoenixs
17-07-2015, 22:58
Mide bulantısı problemi bendede var, bazı insanlar daha hasas oluyor denge konusunda iç kulakla alakalı bi durum, uyku düzeni ve aç karnına uçmamaya dikkat edilince daha az etkileniyormuş, geçen hafta hem uykusuz hem oruç uçtum içim dışıma çıktı :) zamanla alışırsın diyorlar bakalım görücez.

Hocam açıkcası millet saatlerce havada nasıl kalıyor anlamıyorum benim cidden midem çok bulanmıştı hapları vs oluyormuş da ne kadar etkili plur bilmiyorum alışacaz başka çare yok

Korollacı
18-07-2015, 03:11
masallah ıyı yurek varmıs sızde benı mıkseler o naylon parasute guvenıp atlayamam. vıdeonuzu ızledım o kadar yuksekte ıyı korkmuyorsunuz. tekrar tebrık ederım

phoenixs
18-07-2015, 12:43
masallah ıyı yurek varmıs sızde benı mıkseler o naylon parasute guvenıp atlayamam. vıdeonuzu ızledım o kadar yuksekte ıyı korkmuyorsunuz. tekrar tebrık ederım

Sağolun hocam ama gercekten Güvenli bir spor acemi pilotlar için öğlen uçuş uygun değil sabah akşam daha Güvenli :) genede riski var tabi emercensi usulleri çok iyi bilmek gerekiyor ve Fethiye de bunun Eğitimini almak gerekiyor

gespenster
18-07-2015, 12:47
Allah kaza bela vermesin, tebrikler

TEQUILA
21-07-2015, 14:41
https://hizliresim.com/gALDEN

NakkaSss
21-07-2015, 14:57
Bende ölüdenizde hoca eşliğinde atlamıştım gerçekten harika bir duygu ve hocaların o havadaki rahatlığı beni benden alıyor. Bana şu ipleri tut bakalım dedi, tuttum baktım çıkardı tabakayı tütün sarıyor sonra manzaraya karşı keyifle içtik :D

free-hifi
21-07-2015, 16:28
Şarköy Uçmakdere de yapılıyor artık

Burak K.
21-07-2015, 16:35
Çok sıkıntı değil mi ya Allah korusun ya koparsa bişey olursa ? Korkudan şu lunaparklardaki uçan kaçan oyuncaklara binemeyen birisiyim,kendimi yamaç paraşütü yaparken düşünemedim. :D

Seven7
21-07-2015, 17:17
Başlangıç için ne kadar bir bütçe ayırmak gerekiyor bu işe peki? Sezonu ne zamanlardır en verimli olarak? Çok keyifli olduğuna eminim, videoları izledikten sonra heveslenmedim değil.

NakkaSss
21-07-2015, 17:54
Çok sıkıntı değil mi ya Allah korusun ya koparsa bişey olursa ? Korkudan şu lunaparklardaki uçan kaçan oyuncaklara binemeyen birisiyim,kendimi yamaç paraşütü yaparken düşünemedim. :D

Öle kopma, yırtılma falan olmazda o malzemelerde sanırım en kötü şey ters rüzgarla paraşütün katlanmasıdır genelde paraşüt kazalarını izlerken hep öle oluyor.

SubieGuy
21-07-2015, 18:47
1989'da uçak paraşütü ile başladım, 1995ten beri de 20 küsür yıldır yamaç paraşütü single pilotuyum, bir iki ufak kaza dışında sıkıntım olmadı şükür...

Schumi
21-07-2015, 22:03
Fethiye'de tandem uçtum. Vaktim olsa bende eğitim alıp single yapmak isterim. Seneye tekrar gidersem Fethiye'ye tekrar atlamak istiyorum. Yanlız bende hiç heyecan yapmadı. Yani koca bir sıfır (0). Ama çok huzur bulduğum birşey. Heyecan değil huzur için yapıyorum yani. :)

phoenixs
21-07-2015, 22:15
Fethiye'de tandem uçtum. Vaktim olsa bende eğitim alıp single yapmak isterim. Seneye tekrar gidersem Fethiye'ye tekrar atlamak istiyorum. Yanlız bende hiç heyecan yapmadı. Yani koca bir sıfır (0). Ama çok huzur bulduğum birşey. Heyecan değil huzur için yapıyorum yani. :)

Hocam kısmetse Ağustos sonu Eylül başı Fethiye de uçuş gerçekleştirecem tek başıma :) bende uçarken aksiyon dan çok etrafı izlemeyi sakin dönüşler yapıp anın tadını çıkarmayı çok seviyorum

-Murat Özcan-
22-07-2015, 11:23

Hocam açıkcası millet saatlerce havada nasıl kalıyor anlamıyorum benim cidden midem çok bulanmıştı hapları vs oluyormuş da ne kadar etkili plur bilmiyorum alışacaz başka çare yok

Bende Tekirdağ Uçmakderede Uçuyorum fakat mide bulantısını ilk uçtuğumda yaşadım sonra geçti.Fakat sizlerinde dediği gibi orta kulakla alakalı bir durum bu devamıda vertigo zaten allah düşman başına vermesin tutunca berbat birşeye dönüyor

efe-E
22-07-2015, 16:34
Kız arkadaşım çok istiyor yamaç paraşütü ile atlamayı, İzmir ve çevresinde nereyi tavsiye edersiniz? Fiyatlar ne durumda?

ferhat-a
23-07-2015, 08:02
Yamaçparaşüt kursları konusunda şöyele bilgi vereyim.
Türk Hava Kurumu personeli olarak ve Yamaçparaşüt pilotu olarak bilgi amaçlı yazıyorum.
THK Yamaçparaşüt, Yelkenkanat,Serbets Paraşüt (uçaklar satıldığı için bu yıl yapılmadı) ve RC kontrollü model uçak kurslarını ücresiz olarak veriyor.
Yamaçparaşüt kursları için Eskişehir İnönü Antalya Karain ve Erzincan Havacılık eğitim merkezlerinde bu eğitmleri alabilirsiniz.

İzlemeniz gereken yol thk.org.tr adresinden ikamet ettiğiniz yere en yakın thk şubesine gidip kayıt yaptırıyorsunuz ve kursa gitmek için talepte bulunuyorsunuz. Geri kalan bilgiyi şube personelinden alabilirsiniz.

Eğer ki fethiyede tandem yapmak isterseniz referans olabileceğim eski kurum personeli arkadaşlarım var pm yollarsanız yardımcı olmaya çalışırım.

ferhat-a
23-07-2015, 08:05
Eklemeyi unuttum kurslar ücretsiz olup
Konaklama iaşe THK ya ait sağlık raporu ve eğitim merkezi gidiş dönüş ücretleri sizlere ait.
Eğitim süresi başlangıç için hava şartlarına göre 2 hafta.
Eğer ki zamanınız yok ve kursu ücretli olarakta alabilirim derseniz o konuda da yardımcı olurum.