PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : PS4-xbox ve ufak pc upgrade

Ranthor
19-07-2015, 11:37
Benim bir amerika seyahatım olacak, gelirken bir ps4 yada xbox getiriyim mi diye düşünüyorum.

Çok oyun oynayan biri değilim, araba yarışı filan asla oynamam. Witcher 3-4, uncharted, fallout, ve mass effect oynayacağım oyunlar. Tabi bulursam bir de last of us oynarım. Oyunlara çok para vermek istemiyorum haliyle...
Bunu upgrade etmekle uğraşmıyorsun, ama oyunlar çok pahalı... Amerikadan alınan cihaz burada sorunsuz çalışıyor mu, fiyat hala cazip mi?

Bir PC im var 2009 da mı ne aldım, q6600 quad core(3.2GhZ), 4 GB ram, ati 4850. Hala tüm oyunları oynuyorum derken, Shadow of Mordor'u directX 11 desteklemediği için açmadı. Hem ekran kartı hem de cpu sonuna kadar overclock çalışıyor .
Şimdi 170-200 TL ye atinin 6750 yada r7 filan alsam mı,4 GB daha ram alırım. Oyunların grafikleri pek umrumda değil, 1400 x 900 orta kalitede açsa yeter
ana kartımın pci-e si de önemli sanırım, benim 2.0 heralde..

http://www.hepsiburada.com/asus-amd-radeon-r7-240-2gb-128bit-ddr3-dx12-pci-e-3-0-ekran-karti-r7240-2gd3-l-p-BD304448
yada dx 12 destekle nvdia 730 olur mu?

yoksa hiç işe yaramaz mı,?

önerilerinizi bekliyorum

coder
19-07-2015, 11:39
Abi eğer sıfırdan kasa toplamayı düşünürsen kasana talip olabilirim.. hala Pentium kullanıyorum da :)

Ranthor
19-07-2015, 11:54
ya benim 4850 halen ucuz ekran kartlarından hızlıymıs r7 lerden nvdia 730lardan:(
350 tl filan lazım düzgün bir karta..
bir de dx12 ne kadar önemli onu bilmek lazım..

coder kasa para etmezkii

by.gkn
19-07-2015, 11:57
Bende aynı tarz bir ikilemde kaldım. Ben pc yi geliştirmeyip xbox almayı tercih ettim hiç pişman olmadım. Konsolda oyun oynamak daha zevkli ama fps tarzı oyunlara alışması biraz zor olabiliyor.

ggtoker
19-07-2015, 11:58
Benim bir amerika seyahatım olacak, gelirken bir ps4 yada xbox getiriyim mi diye düşünüyorum.

Çok oyun oynayan biri değilim, araba yarışı filan asla oynamam. Witcher 3-4, uncharted, fallout, ve mass effect oynayacağım oyunlar. Tabi bulursam bir de last of us oynarım. Oyunlara çok para vermek istemiyorum haliyle...
Bunu upgrade etmekle uğraşmıyorsun, ama oyunlar çok pahalı... Amerikadan alınan cihaz burada sorunsuz çalışıyor mu, fiyat hala cazip mi?

Bir PC im var 2009 da mı ne aldım, q6600 quad core(3.2GhZ), 4 GB ram, ati 4850. Hala tüm oyunları oynuyorum derken, Shadow of Mordor'u directX 11 desteklemediği için açmadı. Hem ekran kartı hem de cpu sonuna kadar overclock çalışıyor .
Şimdi 170-200 TL ye atinin 6750 yada r7 filan alsam mı,4 GB daha ram alırım. Oyunların grafikleri pek umrumda değil, 1400 x 900 orta kalitede açsa yeter
ana kartımın pci-e si de önemli sanırım, benim 2.0 heralde..

http://www.hepsiburada.com/asus-amd-radeon-r7-240-2gb-128bit-ddr3-dx12-pci-e-3-0-ekran-karti-r7240-2gd3-l-p-BD304448
yada dx 12 destekle nvdia 730 olur mu?

yoksa hiç işe yaramaz mı,?

önerilerinizi bekliyorum

bende ati 6700 serisi kullanıyorum... memnunum ve tavsıye ederım... anakartının desteklediği şekilde ram ve işlemci ile upgrade edip kullanabilirsin :D

Ranthor
19-07-2015, 12:01
ati 6700 directx 12 desteklemiyor sorun olur mu?

http://www.hepsiburada.com/vtx-amd-radeon-hd6950-1gb-256bit-gddr5-dx11-pci-e-2-1-ekran-karti-vx6950-1gbd5-2dh-p-BD305202

Ranthor
19-07-2015, 12:04
Bende aynı tarz bir ikilemde kaldım. Ben pc yi geliştirmeyip xbox almayı tercih ettim hiç pişman olmadım. Konsolda oyun oynamak daha zevkli ama fps tarzı oyunlara alışması biraz zor olabiliyor.
xbox da witcher mass effect fallout filan var mı?

SAYGIN
19-07-2015, 12:07
Amerika dan cihaz alacaksan,ebay den amazon'dan NTSC,region unlock'ı olmanayan oyun alırsın yada Xbox US Marketplace 'den dijital olarak alabilirsin.
fps vs. oynarken gamepade alışıksan konsol al,yok alışamam diyorsan mecbur PC'den devam etmek lazım..
Pc ye harcamak için yazdığın bütçe yerine biraz daha verdiğin zaman zaten Xbox alabiliyorsun Amerika'dan..
Pc de 1400x900 'larda debeleneceğine Xbox one al devam et bence daha mantıklı..

SAYGIN
19-07-2015, 12:08
xbox da witcher mass effect fallout filan var mı?

witcher 3 Xbox 'da mevcut.
fallout 4 çıkacak..
mass effect i bilmiyorum..

Ranthor
19-07-2015, 12:17
Amerika dan cihaz alacaksan,ebay den amazon'dan NTSC,region unlock'ı olmanayan oyun alırsın yada Xbox US Marketplace 'den dijital olarak alabilirsin.
fps vs. oynarken gamepade alışıksan konsol al,yok alışamam diyorsan mecbur PC'den devam etmek lazım..
Pc ye harcamak için yazdığın bütçe yerine biraz daha verdiğin zaman zaten Xbox alabiliyorsun Amerika'dan..
Pc de 1400x900 'larda debeleneceğine Xbox one al devam et bence daha mantıklı..

fps oynamıyorum ki ben, amigacıyım 3d yi pass geçtim:)

microsofta 1998 de savaş açtım esasında, o yüzden xbox'a hep uzak durdum bunca zaman.
Ama iyiyse Xbox de alabirim, ps4 ün de marketplace i var mı? hem xbox hem de pc upgrade de yapabilirim, ya da yeni kasaya geçebilirim..

onursumer
19-07-2015, 12:22
İslamcı hala ıs yapar , guc kaynağın İyiyse ram + ayı bor ekran kartı İle oynayamayacağın oyun yok

Usa da konsol uygun uncharted gıbı oyunlar sadece ps ye özel halıyle mecbur Sony alıcan

Benim tavsiyem pc ye para harcamaktansa ps4 + Xbox one alman olur

Xbox alırsan ztn geceleri uykusuz kalacağını kesin büroda ekip sağlam :)

onursumer
19-07-2015, 12:23
Mobılım kendi kendine tamamlandığından kelimeler garip çıkmış kusura bakmayın :)

SAYGIN
19-07-2015, 12:30
fps oynamıyorum ki ben, amigacıyım 3d yi pass geçtim:)

microsofta 1998 de savaş açtım esasında, o yüzden xbox'a hep uzak durdum bunca zaman.
Ama iyiyse Xbox de alabirim, ps4 ün de marketplace i var mı? hem xbox hem de pc upgrade de yapabilirim, ya da yeni kasaya geçebilirim..

ps4'te de Marketplace var diye biliyorum,ben en son ps3 'te kaldım Sony'de..sadece gran turismo için kullanıyordum,forza'ya geçince gt6'da da halen elektrik süpürgesi sesli araçlarla devam edecekse sony,playstation almam heralde daha:)
Ben araba yarışı ve futbol haricinde Xbox one'ı kullanmıyorum açıkçası gamepad'e alışamadığımdan yıllardır:)Xbox one ve pc olarak devam ediyorum..
Özet olarak konsol+pc en sağlıklısı:)))

Ranthor
19-07-2015, 12:38
İslamcı hala ıs yapar , guc kaynağın İyiyse ram + ayı bor ekran kartı İle oynayamayacağın oyun yok

Usa da konsol uygun uncharted gıbı oyunlar sadece ps ye özel halıyle mecbur Sony alıcan

Benim tavsiyem pc ye para harcamaktansa ps4 + Xbox one alman olur

Xbox alırsan ztn geceleri uykusuz kalacağını kesin büroda ekip sağlam :)
hangi ekran kartını alıyım pci express 2.0 a oturacak şekilde? sizin tükkanda var mı gelip alıyım. ram da yavaş ramlerden 533 mhz yada 600 bakarım.
Büroda ekip sağlam? TT odasından bahsediyorsan, ben forza filan asla oynamam, en son amigada vroom ve supercars oynuyordum araba yarışı:)

ps4'te de Marketplace var diye biliyorum,ben en son ps3 'te kaldım Sony'de..sadece gran turismo için kullanıyordum,forza'ya geçince gt6'da da halen elektrik süpürgesi sesli araçlarla devam edecekse sony,playstation almam heralde daha:)
Ben araba yarışı ve futbol haricinde Xbox one'ı kullanmıyorum açıkçası gamepad'e alışamadığımdan yıllardır:)Xbox one ve pc olarak devam ediyorum..
Özet olarak konsol+pc en sağlıklısı:)))

gaza geldim, alacağım konsol, hangisinin tipini beğenirsem artık. futbol da en son kick-off ve goal oynuyordum, sensible bile çok oynamadım

SAYGIN
19-07-2015, 12:55
En mantıklısı istediğin oyunlara bak kıyasla konsolları..
pc'de zaten işin ucu yok bende uzun süre q6600 kullandım,en son anakart bozulunca..
Mecbur komple yeniledim zateni bir süre sonra,ram alayım diyorsun anakart desteklemiyor,ekran kartı alayım diyorsun yine anakarta uyan ona uymuyor ,zorla para harcatıyorlar:))

porschemurat
19-07-2015, 12:57
Yıllardır ps2-3-4 kullanıyorum.
En son şuan ps4 üm var oyunlarıda kardeşlik sistemi ile çok uyguna alıyorum.
20-30-40-80 tl arası.
En son God Of War 3 Rem.i 40 tl ye aldım.
PS4 kullanıcıları konuda satılık oyunları bulabilir.
http://forum.donanimhaber.com/tm.asp?m=84506155&mpage=825

ozans
19-07-2015, 13:07
hangi ekran kartını alıyım pci express 2.0 a oturacak şekilde? sizin tükkanda var mı gelip alıyım. ram da yavaş ramlerden 533 mhz yada 600 bakarım.
Büroda ekip sağlam? TT odasından bahsediyorsan, ben forza filan asla oynamam, en son amigada vroom ve supercars oynuyordum araba yarışı:)

gaza geldim, alacağım konsol, hangisinin tipini beğenirsem artık. futbol da en son kick-off ve goal oynuyordum, sensible bile çok oynamadım

E8200 işlemci, 2gb ram ve nvidia 650ti ile geçen yılbaşına kadar herşeyi 1080p oynuyordum. Shadow of mordor, far cry 4, bioshock infinite vs vs...
Kaza ile i5'e geçtim, %20 daha iyileşti gördüğüm fps.

Ranthor
19-07-2015, 13:56
650ti çok iyi kartmış, ikinci el bir 6950 yada 5950 bakıyorum şimdi

onursumer
19-07-2015, 15:23
Sadece forza oynamıyoruz aslında gta 5 de ayı oluyor :)

Anakart. marka modelı nedir guc kaynağında bak ona göre çıkaralım bireyler

SAYGIN
19-07-2015, 15:38
Sadece forza oynamıyoruz aslında gta 5 de ayı oluyor :)

Anakart. marka modelı nedir guc kaynağında bak ona göre çıkaralım bireyler

Gta 5 deki Crew 'ın adı ne?ekleyeyim social clubdan

Ranthor
19-07-2015, 19:40
Ben buyuk ihtimal gta 5 de oynamayacagim, multiplayer da pek oynamam zaten. 3d olunca gta 3 de biraktim.

Anakartim asus
https://www.asus.com/Motherboards/P5Q_PRO/

Ps4 kardesligi oyun takasi mi demek?

coder
19-07-2015, 19:51
ya benim 4850 halen ucuz ekran kartlarından hızlıymıs r7 lerden nvdia 730lardan:(
350 tl filan lazım düzgün bir karta..
bir de dx12 ne kadar önemli onu bilmek lazım..

coder kasa para etmezkii

Abi ben hala pentium t2330 kullanıyorum 1.60ghz :D Linux için problem olmuyor ancak dual boot ayarlayıp windowsta arada lfs oynuyorum bana yetecektir diye düşünüyorum :D

Yigit-Y
19-07-2015, 19:54
Bende bu şekilde kararsız kaldım.
Geçen sene Pc ye karar kıldım.Ama şöyle bir durum oldu.
Çok yabancı dizi izleme durumu hakim bizim evde.
Pc tv ye bağlı.
i5-ssd-r7 240 ekran kartı kombine ettim.Hız anlamında ferrari gibi mübarek :) kasa olarak aşağıdaki kasayı kullandım.
fps kasılmayacaksa konsoldan daha ucuza geliyor ve çok amaçlı bir sistem oluyor bana göre
Logitech kablosuz kol aldım.
Oyunlar anlamında herhangi bir sıkıntı yaşamadım.
Tv Lg smart var ama istediğim gibi bir performans sunmadı malesef.

http://images.hepsiburada.net/assets/Bilgisayar/500/Bilgisayar_1843656.jpg

onursumer
19-07-2015, 21:20
Ben buyuk ihtimal gta 5 de oynamayacagim, multiplayer da pek oynamam zaten. 3d olunca gta 3 de biraktim.

Anakartim asus
https://www.asus.com/Motherboards/P5Q_PRO/

Ps4 kardesligi oyun takasi mi demek?

anakart iş yapar , pc upgrade için düşündüğün rakam nedir ?

ps4 kardeşliği şu şekilde işliyor ps storeden satın aldığın her oyunu aynı anda 2 cihaza yükleyebiliyorsun, yakın bir arkadaşınla satın alıp ortak cihazlarınıza yükleyebilirsiniz oyun yükünü yarı yarıya hafifletiyor eskiden bu 5 makine idi :)

Ranthor
19-07-2015, 21:44
4 gb ram, bir de ekran karti alicam. 500 tl in altina olsa iyi olur.. kasa cooler master ,ati 4850 eski teknoloji cok elektrik harcayan bir kart

https://www.dropbox.com/s/03fqh720bobtbce/kasa.jpeg?dl=0

onursumer
19-07-2015, 22:16
güç kaynağı sınırda eğer tek hdd var ise R7 265 tarzı bir kart çalışır gibi geliyor bana 400-500tl aralığında bu kart 2gb 256 bit , eğer çok dersen 128bitlik yeni nesil kartlarda her oyunu açar

ram olayı ise dd2 ,ddr3 lerin aksine pahalı ikinci ellerede bakabilirsin :)

Ranthor
19-07-2015, 22:21
ikinci el 560ti ya da 6950 ye ne sersin onur?

directx 12 windows 10 istiyecek sanirim, ben windows 10 kurmam bir 4 5 sene, windows 7 e gecen ay gectim

onursumer
19-07-2015, 22:27
valla aslında amd çok sevmem , eğer gtx560ti uyguna bulabiliyorsan ki hele 320bitlik seriden herturlu gider , bu kartlardaki tek şuphem aşağı yukarı 150-170w aralığında tuketimi olması

senin sistem 775 soket haliyle işlemcin 65nm oda rahat ölüsü 100w çeker :D 2. slot ram gelicek vs güç kaynağının maksimumu 460 olduğundan sınırda ama bence çalışır :D

Ranthor
19-07-2015, 23:41
750 bakiyorum var mi sizde ti olmayani

60 w mis benim anakarta oturur mu acaba

http://www.chip.com.tr/inceleme/nvidia-geforce-gtx-750-ti_4137.html

Edit: buldum

http://www.vatanbilgisayar.com/zotac-gtx750-gddr5-2gb-128bit-nvidia-geforce-dx112-ekran-karti.html

onursumer
19-07-2015, 23:50
gtx750 olması lazım stoklarda yarın bakarım ti ile aralarında en fazla 100tl oynar , güç kaynağıda kurtarır bu seri ile :)

ufuksaracci
20-07-2015, 00:40
gtx 650ti kullanıyorum witcher kurdum ve sildim hiç keyifli olmuyor.

fthdrn
20-07-2015, 00:49
peki laptopu upgrade etsek sağlıklı olur mu becerebilir miyiz :D ram, ekran kartı değişikliği ?

Burak-Akın
20-07-2015, 01:17
Abi sana önerim hiç pc ye girmeden xbox alman olur. Neden diye sorarsan;

Bende yıllardır PC den oyun oynadım. Hem indirdim hem korsan olarak CD satın aldım. 7 yıl önce sadece oyun için sistem toplattım ve toplattığım kasaya güzel paralar verdim. Bi süre sonra o sistem yetmedi tekrar yükseltmem gerekti yine güzel paralar verip ekran kartı aldım. Hem oyunda hem pc sisteminde çok fazla sorun yaşadım. 1 ay önce xbox aldım, aldıktan sonra söylediğim tek şey keşke daha önce alsaymışım oldu..

Abi şimdi PC toplasan bir süre sonra sistemi tekrar yükseltmen gerekecek. Oyunlarla ilgili sıkıntı yaşamanda çok muhtemel.. Yani pc toplayıp ortalama bi performans beklemek yerine xbox alıp rahatına bakman daha mantıklı.

Birkaç oyun yazmışsın, o oyunları hem uygun fiyata oynama şansın var hem kaliteli şekilde. Xbox da uygun fiyata oyun alırsınız, key satan yabancı siteler var. Fiyatlar gerçekten çok uygun, onu geçtim xbox zaten yarı yarıya indirim yapıyor..

CTG
20-07-2015, 01:34
play station un kol tasarımı bi tık ufak ve biraz daha kenarları ele geliyor ama xbox ınki büyük ve daha yuvarlak hatlı oldugu için ele çok iyi oturuyo ve uzun süre kullansan da yormuyo (ps te felç oluyorum 1 saatte :))

konsol alıcaksanız göz önünde bulundurabilirsiniz, onun dışında oyunlar vs. %90 aynı zaten

abd de xbox one kaç para bu arada?

Burak-Akın
20-07-2015, 01:38
Halo indirimi devam ediyormu bilmiyorum.. Teknosa da 1400 e geliyordu en son. Oyunsuz olarak kinect le beraber 2000TL

Şimdi witcher paketlisi var oda 2000 civarı

CTG
20-07-2015, 01:45
Halo indirimi devam ediyormu bilmiyorum.. Teknosa da 1400 e geliyordu en son. Oyunsuz olarak kinect le beraber 2000TL

Şimdi witcher paketlisi var oda 2000 civarı

bana istinaden mi yazdınız bilmiyorum ama konuyu açan arkadaş abd den getirecekmiş, ben de onun fiyatını sordum :)

pasha34
20-07-2015, 02:03
Konsolları sevmeyen ben pc de oyun oynamayı bıraktım resmen... söyle armut koltuğa ya da L uzun koltuğa ayakları uzatıp yayılıp uzanıp oyun oynamanın keyfi bir başka oluyor :))))

Burak-Akın
20-07-2015, 02:42
bana istinaden mi yazdınız bilmiyorum ama konuyu açan arkadaş abd den getirecekmiş, ben de onun fiyatını sordum :)

Evet sizin için yazmıştım ama yurt dışı sormuşsunuz görmemişim, bu aralar kafam fena dalgın

Korollacı
20-07-2015, 02:52
ps4 alırsanız oyun cdsı almanıza gerek yok. ps4 ıle ınternete baglanıp oyun ındırebılırsınız daha ucuza gelıyor.

evedüşenkaldırm
20-07-2015, 03:10
Aynı kararı bende vermek zorunda kaldım.3 ay önce falan tercihimi denemek amacıyla ilk olarak ps3 aldık onlinede fazla insan kalmamış olduğu için Ps3ün üstüne 4ü aldım psn kardeşliği ile alınan oyunlar oldukça ucuza geliyor. İlla blu-ray disklerle uğraşmak zorunda kalmamak içinde ps storeden online olarak satın alıyorum normal disk olarak almaktan daha ucuza geliyor ve kasma sorunu yok çözünürlükle falan dert etmeden kablomu takıp oynuyorum.

Ranthor
20-07-2015, 07:47
sagolun arkadaslar,
ben bir adet konsol (buyuk ihtimal ps4) ve bir ekran karti alip yola devam edicem.

keske konsollar gene power islemcili olsaydi x86 amd yerine:( Benim uzmanlik alanim..

2008-2015 7 sene goturdu bu pc beni daha ne yapsin:) hic upgrade etmedim.

Beklentilere gore alisveris yapmak en iyisi, kimisi surekli yeni parca alir bilgisayarina, ne yeni varsa yukler, en yuksek ayarda oynar. FPS futbol ve araba oynamayinca zatrn gerek olmuyor guclu sisteme

Benim oyun pcsinde internet bile yok, grafikler umrum degil.

Korollacı
21-07-2015, 12:40
bıraz konu dısı olcak ama gecen gun ps4 aldım 500 gb mıllet neden xbox almadın dedı hangısı ıyıdır cok fark varmı aralarında? kutu ıcınde1 kol bırde fıfa 2015 cd verdıler. cd nın fıyat etıketı uzerındeydı havale gecırdım resmen 259 tlye oyun mu olur ya. bana ekstradan bır tane kol ve araba yarısı agırlıklı oyunlar lazım. ınternetten ındırılıyormus denıldı beceremedım. bı arkadasım soyledı ps4 cafeler oyun yukluyormus bu ıslerle ılgılenen varmı anadolu yakası olursa kendım yanına gıderım.

onursumer
21-07-2015, 13:02
bıraz konu dısı olcak ama gecen gun ps4 aldım 500 gb mıllet neden xbox almadın dedı hangısı ıyıdır cok fark varmı aralarında? kutu ıcınde1 kol bırde fıfa 2015 cd verdıler. cd nın fıyat etıketı uzerındeydı havale gecırdım resmen 259 tlye oyun mu olur ya. bana ekstradan bır tane kol ve araba yarısı agırlıklı oyunlar lazım. ınternetten ındırılıyormus denıldı beceremedım. bı arkadasım soyledı ps4 cafeler oyun yukluyormus bu ıslerle ılgılenen varmı anadolu yakası olursa kendım yanına gıderım.

drive club alabilirsin , oyunları daha çok gittigidiyordan alıyorum ben daha uygun oluyor

satıcılar ile goruş 1-2 oyunu aynı anda al indirim yaptırırsın

istersen ps store ile kredi kartın ilede alıp indirebilirsin

aslında konsolda çevrende en çok kullanılan hangisi ise onu almak mantıklı online oynamak açısından :)

Ranthor
21-07-2015, 13:11
ben ps4 aliyorum ya, ameirka ile arada 150-200 TL fark kalmis, pek mantigi yok abd den almanin.

bir de psn kardesligi fiziksel medya ile nasil oluyor

onursumer
21-07-2015, 13:12
avrupada aynı o yüzden almadım ben yurt dışından :D , eskiden 500-600tl kar oluyordu

Burak-Akın
21-07-2015, 18:38

Xbox mı ps mi bu uzar gider. Ama bende yıllarca PS ve PC kullandım. Şimdi xbox ım var ve aldığıma hiç pişman değilim

Ucuz oyun meselesine gelelim; xbox ın büyük indirim zamanları oluyor 3 ayda yada 4 ayda bir. Bazı oyunların fiyatı yarı yarıya düşüyor. Bu oyunların içinde popüler oyunlarda dahil. Eğer gold üyesi olursanız her ay 1 oyun bedava. Bunun yanında her ay 2 oyun %60 - %70 indirime giriyor. Yine ucuza oyun almış oluyorsunuz.

Xbox ın yanı sıra yabacı siteler oyun satıyor. Yani size dijital key yolluyor. Sizde oyunu dijital satın almış oluyorsunuz. Fiyatları çok çok uygun, mesela ben 3 gün önce Assasin's creed unity satın aldım. Normalde 165 TL ben 40 liraya aldım. Bu şekilde ucuza oyun satın alma imkanınız var.

Eğer PS yerine Xbox One almış olsaydınız size yardımci olurdum dijital oyunlar hakkında..

ggtoker
21-07-2015, 19:36
Aynı kararı bende vermek zorunda kaldım.3 ay önce falan tercihimi denemek amacıyla ilk olarak ps3 aldık onlinede fazla insan kalmamış olduğu için Ps3ün üstüne 4ü aldım psn kardeşliği ile alınan oyunlar oldukça ucuza geliyor. İlla blu-ray disklerle uğraşmak zorunda kalmamak içinde ps storeden online olarak satın alıyorum normal disk olarak almaktan daha ucuza geliyor ve kasma sorunu yok çözünürlükle falan dert etmeden kablomu takıp oynuyorum.

psn kardeşliğini ben beceremedım nasıl oluyor :D :D

Ranthor
21-07-2015, 19:40
Xbox mı ps mi bu uzar gider. Ama bende yıllarca PS ve PC kullandım. Şimdi xbox ım var ve aldığıma hiç pişman değilim

Ucuz oyun meselesine gelelim; xbox ın büyük indirim zamanları oluyor 3 ayda yada 4 ayda bir. Bazı oyunların fiyatı yarı yarıya düşüyor. Bu oyunların içinde popüler oyunlarda dahil. Eğer gold üyesi olursanız her ay 1 oyun bedava. Bunun yanında her ay 2 oyun %60 - %70 indirime giriyor. Yine ucuza oyun almış oluyorsunuz.

Xbox ın yanı sıra yabacı siteler oyun satıyor. Yani size dijital key yolluyor. Sizde oyunu dijital satın almış oluyorsunuz. Fiyatları çok çok uygun, mesela ben 3 gün önce Assasin's creed unity satın aldım. Normalde 165 TL ben 40 liraya aldım. Bu şekilde ucuza oyun satın alma imkanınız var.

Eğer PS yerine Xbox One almış olsaydınız size yardımci olurdum dijital oyunlar hakkında..

Ben laptobunda ubuntu kullanan adamim,ne isim olur Xbox ile, microsofta actigimiz savas bitmez:) ayni secenekler ps4 icine geçerli değil mi? endonezyadan üye olup, bir de kardeş olunca, yarı yarıya almış oluyorsun

psn kardeşliğini ben beceremedım nasıl oluyor :D :D

20 senedir tanıdığım bir abim ile olmayı denicez, console bir gelsin.

Dragger
21-07-2015, 20:13
Ozan hata etme mutlaka xbox one al.

Her akşam 7-8 kişi oyundayız, özgünü ara sor ne alıyım diye o seni ikna eder :D

Burak-Akın
21-07-2015, 23:48
Ben laptobunda ubuntu kullanan adamim,ne isim olur Xbox ile, microsofta actigimiz savas bitmez:) ayni secenekler ps4 icine geçerli değil mi? endonezyadan üye olup, bir de kardeş olunca, yarı yarıya almış oluyorsun

20 senedir tanıdığım bir abim ile olmayı denicez, console bir gelsin.

Xbox kullananlar microsoft hayranı diye bişey yok ki. Bende sevmiyorum ama xbox sayesinde kaliteli oyun oynayabiliyorum

PS4 ün sistemini inan bilmiyorum abi. Ama oyun konusunda xbox çok çok daha fazla avantajlı, ben zamanında bunu baya bi araştırmıştım. Uygun fiyata kaliteli oyun istiyosan xbox

PS4 ve XB1 çok çok fazla karşılaştırıldı. XB1 daha çok beğenildi ve satıldı

Yerinde olsam alırım bi xbox sonrasında uykusuz geceler :D

fthdrn
22-07-2015, 01:45
packard bell easynote ts11hr 4 gb ram var ama yetmiyor buna uygun ram önerebilir misiniz ?

Korollacı
22-07-2015, 04:37
tuh be keske zamanında sorsaydım sızlere xbox ıyıymıs baksana. ps4 aldım euroassıa garantılı bın tl verdım. sımdı ekstradan bı kol bı kac tanede oyun almam lazım. cevaplar ıcın tesekkur ederım arkadaslar bı tane ps4 cafe varmıs ordan kasaya oyun yukluyorlarmıs olmadı oyle yapcam artık.

qatrio
22-07-2015, 04:44
ekran kartı alırken işlemcinizide göz önünde bulundurun eski bir mimari Q serisi darboğaz sorunu yaşamayın sonra.
Pc ve konsol bambaşka şeyler ben yerinizde olsa pc toplarım. yıl 2015 oldu hala konsolların oyun kalitesi , Grafikleri pcden iyi diyenler var.

Ranthor
22-07-2015, 07:17
Xbox kullananlar microsoft hayranı diye bişey yok ki. Bende sevmiyorum ama xbox sayesinde kaliteli oyun oynayabiliyorum

PS4 ün sistemini inan bilmiyorum abi. Ama oyun konusunda xbox çok çok daha fazla avantajlı, ben zamanında bunu baya bi araştırmıştım. Uygun fiyata kaliteli oyun istiyosan xbox

PS4 ve XB1 çok çok fazla karşılaştırıldı. XB1 daha çok beğenildi ve satıldı

Yerinde olsam alırım bi xbox sonrasında uykusuz geceler :D

tabi bu bir secim, forumda herkes forza oynadiginicin xbox daha populer ama ps4 xboxun tam iki kati satmis... 10 milyona 22 milyon satislar, xbox fiyat kirinca belki toparlar simdi...

ekran kartı alırken işlemcinizide göz önünde bulundurun eski bir mimari Q serisi darboğaz sorunu yaşamayın sonra.
Pc ve konsol bambaşka şeyler ben yerinizde olsa pc toplarım. yıl 2015 oldu hala konsolların oyun kalitesi , Grafikleri pcden iyi diyenler var.
gtx 750ti siparisi verdim, gorucez bakalim. en azindan directx 11 destekliyor

evrendogu
22-07-2015, 07:38
bence pc den devam edin, pc pc dir :)

Ranthor
22-07-2015, 09:54
Ozan hata etme mutlaka xbox one al.

Her akşam 7-8 kişi oyundayız, özgünü ara sor ne alıyım diye o seni ikna eder :D

Ben araba yarisi oynamam ki:)

onursumer
22-07-2015, 10:30
Ps4 donanim olarak en iyi konsol zaten, xbox usa disinda iyi satamiyor ps4 heryerde alici buluyor :) ben oemden kurtulmak istedigimden her ikiside diyorum :)

Gerci son birkac aydir sadece xbox aciyorum

by.gkn
22-07-2015, 12:13

uygun fiyatlı xbox oyun keyi satan siteler hangileri acaba?

Burak-Akın
22-07-2015, 15:32
uygun fiyatlı xbox oyun keyi satan siteler hangileri acaba?

https://www.g2a.com/

Burak-Akın
22-07-2015, 15:37
tabi bu bir secim, forumda herkes forza oynadiginicin xbox daha populer ama ps4 xboxun tam iki kati satmis... 10 milyona 22 milyon satislar, xbox fiyat kirinca belki toparlar simdi...

gtx 750ti siparisi verdim, gorucez bakalim. en azindan directx 11 destekliyor

2 kat sattığını şuan ilk defa duydum ilginç.. Okuduğum haberler arasında xbox kullanıcıların hızla yayıldığı yönünde

Satış payının büyük bir kısmını xbox oluşturmuş

Ranthor
24-07-2015, 12:30
kaynak? yaniliyorsunuz.

internet konsol satislari degerleri ile dolu, ps4 cok onde, xbox 50 dolar fiyat kirdi bu sebepten.

wii 9 milyon ps4 22 milyon, xbox 10 kusur milyon civarlarinda ..

Ranthor
24-07-2015, 12:35
http://bgr.com/2015/02/18/ps4-vs-xbox-one-vs-wii-u-lifetime-console-sales/

fthdrn
24-07-2015, 23:09
packard bell easynote ts11hr 4 gb ram var ama yetmiyor buna uygun ram önerebilir misiniz ?

iplenmeme serisi vol 2.

Burak-Akın
03-08-2015, 16:40
kaynak? yaniliyorsunuz.

internet konsol satislari degerleri ile dolu, ps4 cok onde, xbox 50 dolar fiyat kirdi bu sebepten.

wii 9 milyon ps4 22 milyon, xbox 10 kusur milyon civarlarinda ..

Netten bulduğum birkaç haber sitesi abi adlarini tam hatırlamıyorum. Satısta xbox one gecti diye okumustum.. Bu arada postu yeni gordum ankaradisindayim.

Bende yillarca ps-pc kullandim. Xbox a gecenlerin hic birinden begenmedim lafı duymadim. Xb daha kaliteli geldi bana herseyi ile. Ama tabi para sizin tercih sizin. Benim bu sadece sahsi bi gorus

Burak-Akın
03-08-2015, 16:41
Bu arada telden yazıyorum hata olduysa affola

Ranthor
10-08-2015, 12:51
ps4 ve bir de ekran karti aldim.

bloodborne, las of us , journey gibi oyunlarla cok mutluyum...

ama gicik kola alismadim, klavye mouse cok iyi ya