PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yenimahalle PTT gümrük de tanıdığı olan var mı ?

phoenixs
20-07-2015, 08:49
İyi günler techturkey ailesi.

Ben yurtdışından değeri 80 dolar olan motosiklet dış plastiğinden getirdim.Ürün ankara yenimahalle PİM'e geldi.Orada arkadaş kutuyu açtı ve kafasına göre ben bunu böyle size vermem dedi.

Orada sivil gümrük müşavirleri varmış onları aramam gerekiyormuş onlar beni firmaya yönlendirecekmiş firma da bi rakam belirleyecekmiş rakam 100 dolar ın üstü ise vergi ödeyecek mişim.ORada 1 tane adamın ağzına bakıyor yani bu işler.O kadar lakayıt bir eleman ki uzlaşma felan yok direk kestirip atıyor.

Bana bu konuda yardımcı olacak ankara içerisinde tanıdığı olan varsa çok sevinirim.

Ürünün gerçekten fiyatı 80 dolar ve plastik parçalar.i phone 6 vs getirsem anlarım takılmasınıda.

onursumer
20-07-2015, 09:05
kk ekstresi vs , motor ruhsatınız ile gidip alabilirsiniz bence , bazı çalışanları anlaması zor

phoenixs
20-07-2015, 09:42
kk ekstresi vs , motor ruhsatınız ile gidip alabilirsiniz bence , bazı çalışanları anlaması zor

REsmen PTT sivil gümrük müşavirliği ile ortak çalışıp oradan komisyon alıp cebe para indiriyor.Başka birşey değil.Öğleden sonra şansımı gene deneyeceğim.

Yiğit G.
21-07-2015, 00:14
at cebine 50 lira bırakır...

Nightfish
21-07-2015, 05:55
Çalışanlar pek işten anlamayan, gelen faturanın üzerinde yazan ismi Google'dan arayıp ilk linke tıklayıp aha bu pahalı bir şey diyen tipler. Bir de değerlendiren memurlar yanlış hatırlamıyorsam 6 ayda bir değişiyor o yüzden tanıdık bulmak zor. Bir tek müdürleri sabit kalıyor. Ne yalan söyleyim böyle sıkıntı olunca bir kilo baklava alıp gidiyorduk.

2-3 gün sonra aynı evraklarla gidip şansınızı tekrar deneyin derim, dosyalar bir memura özellikle atanmıyor o an hangisi boşsa o ilgileniyor. Karşı masada oturana denk gelirsiniz bu sefer o sorun çıkartmadan verebilir. Kısacası standardı yok bu işin. O gün hangi memur denk gelirse ve ruh hali nasılsa ona göre alabiliyorsunuz paketi.

VWci
21-07-2015, 06:19
Dün oradaydım. 140 dolara aldığım yag pompasının aldıgım siteden linkini gösterip 77 tl de ödedikten sonra teslim aldım. Sen de aldıgın siteyi ve ürünü gösterirsen alırsın.

Ancak halıhazırda işleyen sistem de bir farklılık var. Benim aldıgım ürünün faturarasından (140 dolar) kendilerinin vergiyi belirleyip benim oturdugum ilkçeye (gölbaşı) göndermeleri gerekirken ben Yenimahalleye giderek kendim gümrükten çekmek durumunda kaldım.

phoenixs
21-07-2015, 18:27
Tanıdık gümrük Müşaviri olan var mı arkadaşlar arayıp akıl danışabileceğim ?

sinisa
22-07-2015, 12:51
şimdiye kadar 20 belki daha fazla parça getirmişimdir, 4-5 tanesi gümrükte takıldı, o da kontrol amaçlı rastgele seçiliyor galiba. ama hiç birinde de dediğiniz gibi müşavir falan bahsetmediler, sadece faturaya ekstreye ruhsat fotokopisine bakip sınırı geçiyorsa vergisini istediler. ptt gümrüğünün esprisi zaten müşavir gerekmemesi, yoksa ups dhl normal kargo gümrüğünde de müşavire para bayılıyorsun.

Berkan
22-07-2015, 12:55
Tanıdık gümrük Müşaviri olan var mı arkadaşlar arayıp akıl danışabileceğim ?

http://www.parsgumrukleme.com/

forumda nick orhansah ara konus Orhan abiyi yardımcı olur :)

B16
22-07-2015, 13:21
http://www.parsgumrukleme.com/

forumda nick orhansah ara konus Orhan abiyi yardımcı olur :)

Plus 1'de benden Orhan abi için :D