PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : THY işe alım

63owen63
23-07-2015, 15:23
Arkadaşlar kardeşim thy'ye başvurdu kabin crew için, şuan bir alım var. Yazılı sınav sonrasında türkçe bir mülakat yapacaklar.İngilizce sorunu yok, geçti yazılı sınavı. Aldığım duyumlar ve araştırmalara göre ciddi anlamda referans / bildigimiz adıyla torpil vs olaylarıyla işe girer olmuş herkes son zamanlarda, aksi durumlarda neredeyse şans yok deniyor, türkçe mülakat biryerde bu amaçla yapılır olmuş diyorlar. Hem sözlü türkçe mülakat için hem de bu alım konusunda tanıdığı olan, referans olabilecek büyügümüz, arkadaşımız var mıdır ? Herkes akparti vs sokuyormuş araya ,benim siyasi parti bağım, dayım vs yok. Forumdan yardımcı olabilecek birisi vardır belki diye düşündüm, çıkmazsa da hayırlısı olsun diye girecek o şekilde. Teşekkür ederim.

Eworen
23-07-2015, 15:31
Eşimin iş arkadaşı şirket hayatından bıkıp başvurdu ve tüm aşamaları geçip işe başladı şu an çalışıyor
Hiç bir tanıdığı ve torpili yoktu bizzat biliyorum yani bu sebeple tanıdık falan bulamazsanız gönlünüzü ferah tutun tanıdıksızda alabilirler..
He torpille daha iyi mi olur orasını bilemem elbet..

Gokmen Erbas
23-07-2015, 15:34
yanlış yol izliyorsunuz. torpil morpil hikaye bunlar. kardeşiniz mülakata odaklansın. iş görüşmelerinde kilit sorular vardır, var mısın yok musun der. başarılar dilerim.

63owen63
23-07-2015, 15:37
Eşimin iş arkadaşı şirket hayatından bıkıp başvurdu ve tüm aşamaları geçip işe başladı şu an çalışıyor
Hiç bir tanıdığı ve torpili yoktu bizzat biliyorum yani bu sebeple tanıdık falan bulamazsanız gönlünüzü ferah tutun tanıdıksızda alabilirler..
He torpille daha iyi mi olur orasını bilemem elbet..

her sınava giren arkadaşından o şekilde duymuş, çalışan bir kaç tanıdıktan da öyle duyumlar alınca, boşa mı kürek çekiyoruz acaba olduk. Mesaj iyi geldi,teşekkür ederim :)

yanlış yol izliyorsunuz. torpil morpil hikaye bunlar. kardeşiniz mülakata odaklansın. iş görüşmelerinde kilit sorular vardır, var mısın yok musun der. başarılar dilerim.

Biraz umudu kırıldı, etrafından duyduklarından dolayı ama , odaklanması için herşeyi yapıyorum, teşekkür ederim iyi dilek için.

MiaMi
23-07-2015, 15:38
Arasana bi

B16
23-07-2015, 15:45
piem attım hayırlısı olur inş.

Day Walker
23-07-2015, 15:49
torpilin kralı hatta nirvanası dönüyomuş kardeşim bizim Dragger iyi bilir. Akşam görürse yazar zaten :D

turbo&quattro
23-07-2015, 16:01
Mehmet bi ara yaz bana.

gespenster
23-07-2015, 16:10
artık bir cok sektorde kanal olmadan ıse gırımler cok zorlastı

63owen63
23-07-2015, 16:16
Arasana bi

dün yedigin hurmalar , bizi tırmalar diye korkuyorum abi :)

Mehmet bi ara yaz bana.

Akşam yazarım abi

torpilin kralı hatta nirvanası dönüyomuş kardeşim bizim Dragger iyi bilir. Akşam görürse yazar zaten :D

Benim duyumlarda öyle hep valla, özellikle son dönemler full time torpilmiş neredeyse, bekliyoruz yavuz beyi konuya.

hıc ıng bılmeyen torpılı saglam olunca gırıyor işe. ama ıng sı saglamsa sansıda varsa gırebılır ama garantıye almak ıstıyorsa herkes nasıl torpıl yapıyorsa arkadasın ıcınde bısıler bulursun umarım mehmet.

Valla bizimki ingilizce öğretmenligi mezunu, ingilizce sorunu yok, fiziksel kriterleri de uyuyor boy kilo vs. Ama duyumlar araştırmalar hep , dayısız olmaz doğrultusunda..

artık bir cok sektorde kanal olmadan ıse gırımler cok zorlastı

Egitim sektöründe bile öyle, diger sektörleri düşünemiyorum..

optimus_prime
23-07-2015, 16:16
Uzman kadrolarda

yavuz364
23-07-2015, 16:17
Türk hava yolları için neredeyse ay bir kere arkadaşlarım arıyor. En üst seviyelerde tanıdıklarım olmasına rağmen torpil pek işe yaramıyor.. Ancak çaycı sekreter gibi tanıdığınız var ise daha çok işe yarar bence :)

Kabin görevlisi için 2-3 kişi sordu bana, hiçbirinde haber bile vermeme gerek kalmadan alındılar.. O yüzden torpil işi söylendiği kadar yok.. İllaki vardır ama ben görmedim hiç.

optimus_prime
23-07-2015, 16:18
Uzman kadrolarda veya yetiştirmek üzere aldıkları pilot adaylarında torpil kesinlikle şart ama kabin memurluğu için olmazsa olmaz değil benim torpili olmayan arkadaşlarım hostes oldu torpilli olanlardan alınmayanlar oldu

Pulover
23-07-2015, 16:20
Kabin için boyle birşey söz konusu değildir. İngilizcesi iyiyse havada kaparlar.

Canselmo
23-07-2015, 16:26
yeni giren kabin memurlarn maaşları ne durumda su an bir bilgisi olan var mı ?

Yarbay
23-07-2015, 16:50
torpil varmı yokmu bilmiyorum ama THY yabancıların bizi tanıdığı, bizim kendimizi en çok yansıtğımız , kendimizi gösterdiğimiz bir kurum olmalı öyle diyede düşünüyorum.

sık sık yurtdışına gideniniz varmı bilmem ama ben çok sık gidiyorum ve diyebilirimki THY bindiğim birçok havayolundan daha kaliteli.

uçaklar temiz ve yeni (uluslar arası uçuların çoğunda) hostesler güzel,eğitimli ve kibar, ikramlar bol, yemek bazen güzek bazen kral özellikle tatlılar.

uçak oldukça donanımlı,herkesin kendi ekranı vs.

hiç o kral ilan edilen lufthansaya,klme bindinizmi? sadece gülüyorum :)

o sebeble bu kadar devletinde özendiği bu imajı eğer gerçektende torpil ile hallediyorlarsa yazıkmış :( üzüldüm eğer gerçek ise

aposport
23-07-2015, 16:51
İngilizcesi varsa, diksiyonu düzgünse, boy kilo oranını sağlıyorsa sıkıntı yok. Torpile gerek yok. Havada kaparlar.

RedSun
23-07-2015, 16:56
torpille fitille fişekle olmuyor artık bu işler. ingilizce yeterliyse diksiyon iyiyse alırlar.

yucelebeci
23-07-2015, 17:47
Aslında nerdeyse ingilizce bilmeyen bile giriyor artık son dönemde işe başlayan karadeniz tayfasıda çok fazla tesadüfmüdür bilmem, biraz şans işi, ing çok iyi olupta giremeyende biliyorum

silwerhooks53
23-07-2015, 18:22
3 kere gıtmıs ıngılızce cevırmenlık mezunu bırı olarak yazılı sınavı gecıp mulakatı gecıp cagırılmadım dıgerınde gene sınavı gectım cagırılmadım torpıl gercekten ıse yarıyo sınıfımda ıngılızcenın i sini bılmeyen arkadasım torpılle suan hostes oldu ama bırazda sans gercekten

_cAgdAsH_
23-07-2015, 18:37
sahsen denedim hersey yolundaydı son asamaya kdr da gelmiştim ama olmamıstı.Burdan biri yazmıstı secılen 15 kısının thy unıformalı eslerıne dostlarına abla kardes abilerine sarıldıklarını görünce aklıma gelmıstı soyledıgı ,Thy de torpilsiz sinek ucmaz

Mutu
23-07-2015, 18:43
Ufak bir düzeltme yapayım, pozisyon kabin memuru(cabin attendent). Kabin ekibi (Cabin Crew) ise, o gün uçak başı görevli olan ekiptir. İşe alınan kişinin sıfatı kabin görevlisi(cabin attendent) olacaktır.

Dil için belli bir sınır var, fakat alınmak için tek nitelik de bu değil. Ben Thy değil başka bir firmada kabin memuruyum. Benden dil sınavında(ben dilbilim mezunuyum) yüksek alan arkadaşımı 5 ay sonra anca çağırdılar. Mülakatta sakin olabilmek, sorulara o şirkette kariyer hedefli cevap vermek öncelikli olmalı. Bir de kabin memurluğu sizin için ne ifade ediyor sorusuna karşılık olarak uçuş güvenliğinin sağlanması gibi cevaplar vermiyenleri, bunun farkında olmayanları da pek kaale almadıklarını duymuştum.

kunteper
23-07-2015, 19:11
Kabin gorevlilerini bilmiyorum, orasi firmanin onyuzu, biraz daha dikkatlilerdir, torpilde bi yere kadardir amaaa

IT bolumu full torpil

turbo&quattro
23-07-2015, 19:26
8-9 sene once hic bir torpilim olmadan tum sinavlari gecmistim ve ise alinmistim taa ki saglik raporunu alincaya kadar. Hersey tamamdi ama boyum 1.87 yani o zamanki aradiklarindan 2cm uzunum. Doktor kabin memuru olmaya elverisli degildir raporu vermisti . Hayatimin donum noktasi o andir . Orasi olmadi ve 2 ay sonrasinda Amerikaya geldim ve hayatimi burada kurdum.

XTuNeR
23-07-2015, 20:09
Kardeşiniz yeteri kadar donanımlıysa kendine güvenli güleryüzlü inglizcesi iyiyse torpile gerek yok zateb çok üst seviye insanları tanımadıkça etkili olmaz. Ne kadar tanıdığım var diyen arkadaşım varsa giremedi thy ye

Caesar
23-07-2015, 20:30
THY ye girmek istiyorsanız aynı şartlar olan DO&CO yu deneyin.

Kabin yemek şefi olarak eğitim alıp uçyorsunuz. Şartları daha bile iyi. Hem thy gibi akp nin yan kapısıda değil. Yine THY personeli sayılıyorsunuz daha fazla maaş alıyorsunuz falan.

berk34
23-07-2015, 20:54
Kabin memuru icin boy kilo orani nasil olmali ? Benim boyun 1.82 -1.83 kilom 63-65 arasi . Alt limit nedir kiloda

ozan gülle
23-07-2015, 21:05
@caeser yazmis isteyenler do&co ya basvurabilir bende gecen yil basvurdum mulakati gectim ingilizcemi yeterli bulayip sizi ingilizce kursuna gonderecegiz dediler ve mail olarak bi seviye tespit gonderiler bana kalsa 60 sorudan 15 tanesini yapamam bi arkadasimla yaptim sanirim hatam orda oldu sonrasinda ingilizce egitim icin cagirdilar ama oncesinde yine ingilizce mulakat orda yeterli bulmadilar sanirim olmadi ingilizce kursuna baslayacagim tekrardan onumuzdeki yil basvuru yapacagim tekrardan torpillik bi durum yok yonetimde tanidigimda vardi thy de kiz arkadasim kabin memuru 5 yildir oda torpil gormedigini ama bazen calisan o kadar is anlaminda xayif ingilizcesi yetersiz personel oldugundan bahsediyor kardesinize basarilar umarim olumlu sonuclanir

muzurasd
23-07-2015, 22:05
İnşaat teknikeriyim thy teknik istiyorrum açık pozisyon olmadi örnek 3 tane eleman alınacak ama tüm mulakatlari geçen 5 kişi var torpiliniz varsa tercih meselesi oluyor

turbo&quattro
23-07-2015, 22:11
Yukaridaki postumdan sonra baya pm gelmeye basladi bizlerde nasil Abd ye gelebiliriz vs diye.. Bu aralar hepsine teker teker cevap verecek vaktim yok buradan bilgilendireyim dedim. Vaktim oldugunda yazacagim.

stayfun
23-07-2015, 22:20
Uçuş akademisi eğitmek için hala lisans mezunu pilot adayları alıyor mu,bilgisi olan var mı ?

Day Walker
24-07-2015, 07:26
Yukaridaki postumdan sonra baya pm gelmeye basladi bizlerde nasil Abd ye gelebiliriz vs diye.. Bu aralar hepsine teker teker cevap verecek vaktim yok buradan bilgilendireyim dedim. Vaktim oldugunda yazacagim.

Yolla gelsin pampa :D

Dou
24-07-2015, 07:35

O sorular bitmez :D

Ome_RS
24-07-2015, 08:17
2 arkadaşım torpille abim ve eski iş yerimden bir arkadasım tamamen kendi imkanlarıyla girdiler.
torpil çok dönüyor doğru ama normal yoldan da alım yapıyorlar. Bol şans umarım güzel gecer görüşmesi.
Allah gönlüne göre versin.

can2k
24-07-2015, 08:18
ilk girişte torpil çok onemli diil havaalanında atü doco thy vs
ama terfilerde çok film donuo

MiaMi
24-07-2015, 09:24
dün yedigin hurmalar , bizi tırmalar diye korkuyorum abi :)

Sorma kardeşim kıskançlık krizleride bi yere kadar.Pilot olacakmış en son görüşmemizde söylediydi.Cesaret gelirse arayacağım :) herşeyi göze alırım senin için.

drivertech
24-07-2015, 11:46
Ben thy de çalışıyorum sorularınız olursa özelden yazabılırsınız dil kesinlikle şart püf noktaları var mülakatın . Sözlü ve bilgisayar ortamında dil sınavına giriyorsunuz psikolog kontrolü boy kilo ölçümü ve 4lü bir mülakattan sonra onaylanırsa3 - 4 aylık bir eğitim var sonra uçuşlar başlıyor . Maaşları tr şartlarında gerçekten güzel.

63owen63
24-07-2015, 11:50
Sözlü mülakata girmişler ya da bilgisi olanların tavsiyeleri neler ? Yazılı ing sınavı iyi geçti,çagrılmayı bekliyoruz.

drivertech
24-07-2015, 11:59
Öncelikle şirketin büyümesine ve şiretin son zamanlarda kazanmış olduğu birincilikler avrupadaki başarıları dünya çapında destinasyonlarını ne kadar genişlettiğini ayrıca hedeflerinin neler olduğunu güzelce bir gözden geçirsin . Mülakatlarda bunlardan bahsederek giderse şirketi tanımış olduğunu ve ilk işi olsada isteyerek yapacağı ve uzun vadeli çalışacağını düşünürler bu pozitif görünüm olur . Ben girerken özellikle bayrağı temsil eden bir firma olduğunu vurgulamıştım ve gurur verici oleuğu özellikle bu yüzden ve dünyayı dolaşma görme arzusu içinde olduğumu belirterek şirince diksiyonel ve kendinden emin bir şekilde bunlardan bahsederek girmiştim . Onaylandı şükür ki . Ben girerken tüm mülakatlar aynı gün içinde olmuştu görevli ihtiyacı çok olduğu için. şimdi değişti mi bilmiyorum .

drivertech
24-07-2015, 12:01
Tüm aşamalardan geçtiyse beklemek gerekli isim soyisim neydi kardeşinin pazartesi istanbulda olacam yardımcı olurum.

Gokmen Erbas
24-07-2015, 23:53
Dışarıdan arkadaşlar değişik şeyler yazmış. 5 yıldır uçuyorum ve torpil vs görmedim(referans olabilir anca), bu işe uygun değilseniz zaten uzun sürmez maceranız. ingilizcesi iyi olan havada kapılmaz. DO&CO iyi bir alternatif olabilir ama söz eden arkadaşım etraftan duyduğu bir şeyler yazmış. do&co'dan kabine geçmiş ve geçmek için uğraşan bir sürü arkadaşım var. üst mevkilerde olanı da var hatta... ama yine söylüyorum güzel bir alternatif, iyi bir B planı do&co.

düşünen arkadaşlar için söylüyorum, başvurduğunuz işi doğru kaynaklardan çok iyi araştırın. yanlış bildiğinizi, emin olmadığınızı yok sayın ve araştırın. Mülakat sürecini sadece ingilizce olarak düşünmeyin. son mülakatlar nasıl yapılyor bilmiyorum ama, iş görüşmesinde ne giyilir, nasıl konuşulur, ikna edilir, inandırılır, güven verilir vs.. bunlara odaklanmak lazım.

bu işin bir kısım zorlukları var, yorucu, programlı ama düzensiz, bolca seyahat gerektiren, ailenizden günlerce uzak kalmanızın gerekebileceği, insan ilişkilerinin ve grup çalışmasının ön plana çıktığı, ülkemizin en büyük ve dünyanın hemen her yerine bayrağımızı taşıyan bir şirketi temsil edeceğiniz bir ciddi bir meslek. en az bu kadar da artısı var ama onlara girmeyeyim hiç gelince görürsünüz zaten konu şaşmasın.

hep sorulur nasıl girerim ingilizce mi çalışayım nabayım falan diye.. inanın bildiğim bir yol olsa kendi etrafımdakileri sokardım sizden önce. bu yanlış bir soru. odaklanın ve iyi araştırın. düşünen arkadaşlara başarılar dilerim.

SinanAdalı
25-07-2015, 02:49
İlk başta iş için bekleyenlere Allah yardımcıları olsun diyelim inşallah olur. Havacılık sektöründe çok eski olmasamda 7 yıldır işin içindeyim. Bu işi yapan herkesin kenarda hayalidir THY bünyesinde çalışmak. Çünki milliyetçilik duygularımızda bunu gerektirir :) Özel firmalarımızda var Türk olarak tabi ama böyle oluyor işte. Ben şöyle söylim torpil var malesefki var ama bunun günümüzdeki adı yukarıdaki post'ta söylendiği gibi '' Referans '' tır. Bir kartvizitle olan hemde... Kendimden bu kadar emin olmamın sebebide çalıstığım sirketlerden birinde THY'nın eski yönetim kurulu başkanlarından birisi ile zamanında aynı yerde calısıyor olmamdı. Sadece 15 kişi için ilan açtıklarından mı bahsediyim, işlerin nasıl döndüğünden mi. Ben şahsi olarakta bunu yaşadım ve bana söylenen birebir şu cümle, hemde yayvan bir ağızla '' Şimdieeaaa... burası THY öle herkes giremez. Ancak Başkbakan, milletvekili tanıdığın olcakki rahatça girebilesin '' denmişti. Allah sizi inandırsın bunu söyleyende orada 30 yılı aşkındır yöneticilik yapan birisi. İsim vermekten kaçınmayı tercih ettim konu kalkıp başka yerlere gitmesin diye. Şimdi soranda olur bunca insan torpilmi diye ? Hayır tabikide değildir, fakat malesef gidişhat böyle. Ama bunca olan şeyde tesadüf olamaz. Kalkıp kimseninde evet ben torpille girdim demesinide beklemiyorum açıkçası :D İnşallah kardeşiniz işe alınır hakkınızda hayırlısı olsun tekrardan.

CTG
25-07-2015, 03:38
torpil varmı yokmu bilmiyorum ama THY yabancıların bizi tanıdığı, bizim kendimizi en çok yansıtğımız , kendimizi gösterdiğimiz bir kurum olmalı öyle diyede düşünüyorum.

sık sık yurtdışına gideniniz varmı bilmem ama ben çok sık gidiyorum ve diyebilirimki THY bindiğim birçok havayolundan daha kaliteli.

uçaklar temiz ve yeni (uluslar arası uçuların çoğunda) hostesler güzel,eğitimli ve kibar, ikramlar bol, yemek bazen güzek bazen kral özellikle tatlılar.

uçak oldukça donanımlı,herkesin kendi ekranı vs.

hiç o kral ilan edilen lufthansaya,klme bindinizmi? sadece gülüyorum :)

o sebeble bu kadar devletinde özendiği bu imajı eğer gerçektende torpil ile hallediyorlarsa yazıkmış :( üzüldüm eğer gerçek ise

Emirates la uçtunuz mu :)

Kadyr
25-07-2015, 05:41
Emirates cok farkli adamlarda para gani cunku ucaklari highline donanim gibi dusunun ful +full :)

CTG
25-07-2015, 07:31
ondan sordum işte, thy iyi de en iyisi değil :) emiratesin normali bile efsane businessında neler dönüyodur hayal bile edemiyorum :D

Kadyr
25-07-2015, 07:42
ife eğlence konusunda thy tr de zaten en iyisi zaten rakibide yok. dünyadada baya iyi yerde en azından yarışabiliyoruz. araplarda para *** olunca yarışmak zor oluyor tabi. thy nin 777 lerdeki first class'ı falan ben gördüm yuh dedim ama emirates napıyodur bilmiyorum :D

can2k
25-07-2015, 08:11
ondan sordum işte, thy iyi de en iyisi değil :) emiratesin normali bile efsane businessında neler dönüyodur hayal bile edemiyorum :D

businessta kabin amiri krema getiriyo :hehe:
1:45

https://www.youtube.com/watch?v=uHqybUyHTJk

alperaslann
25-07-2015, 14:39
Bu sene yer hizmetleri kazandım Thk üni'de. Konuyu görünce çekindim biraz açıkcası. Herkesin hakkında hayırlısı :)

Eren G.
25-07-2015, 15:17
Ben suan cince okuyorum 3. Sinif. Ingilizcem cok iyi seviyede ve almancam da var orta seviyede. Baska dil ogrenmemin faydasi oluyor mu peki ? Mezun olunca dusunebilirim bu yuzden soruyorum.

ercan26esk
25-07-2015, 15:19
nasipte varsa o olur yeterki prosedürü izleyelim...

Canselmo
25-07-2015, 16:30
DO&CO için daha detaylı bilgiyi nerden alabiliriz . Nasıl başvurulur , ingilizce seviyesi ne istenir bunlar hakkında ?

Kadyr
25-07-2015, 16:30
ılanlar secret cv de oluyor yada kendı sıtelerınde

gökan
25-07-2015, 18:44
Kardesım 3 dil bılıyor snavlarıfa gectı çocugu almadılar boy pos yerınde yani torpılsız zor

gkhnyds
25-07-2015, 19:51
bir kaç bıyıklı abla gördüm uçuş esnasında. işte o zaman torpil döndüğüne inandım :)

drivertech
25-07-2015, 21:41
Bu mülakatlarda 2. Dil çok büyük bir artı ama japoncacı arklar var japonyadan nalet etmiş durumdalar hayatları orda geçiyo örnek vermek gerekirse :) ayrıca lise mezunları ya da üni öğrencileride başvuruyodu bir ara takip edin derim güzel bi meslek

Mutu
25-07-2015, 21:53
oralarda da harcırah sağlammış sanırım =)

vectra-tuner
25-07-2015, 23:03
İlk başta iş için bekleyenlere Allah yardımcıları olsun diyelim inşallah olur. Havacılık sektöründe çok eski olmasamda 7 yıldır işin içindeyim. Bu işi yapan herkesin kenarda hayalidir THY bünyesinde çalışmak. Çünki milliyetçilik duygularımızda bunu gerektirir :) Özel firmalarımızda var Türk olarak tabi ama böyle oluyor işte. Ben şöyle söylim torpil var malesefki var ama bunun günümüzdeki adı yukarıdaki post'ta söylendiği gibi '' Referans '' tır. Bir kartvizitle olan hemde... Kendimden bu kadar emin olmamın sebebide çalıstığım sirketlerden birinde THY'nın eski yönetim kurulu başkanlarından birisi ile zamanında aynı yerde calısıyor olmamdı. Sadece 15 kişi için ilan açtıklarından mı bahsediyim, işlerin nasıl döndüğünden mi. Ben şahsi olarakta bunu yaşadım ve bana söylenen birebir şu cümle, hemde yayvan bir ağızla '' Şimdieeaaa... burası THY öle herkes giremez. Ancak Başkbakan, milletvekili tanıdığın olcakki rahatça girebilesin '' denmişti. Allah sizi inandırsın bunu söyleyende orada 30 yılı aşkındır yöneticilik yapan birisi. İsim vermekten kaçınmayı tercih ettim konu kalkıp başka yerlere gitmesin diye. Şimdi soranda olur bunca insan torpilmi diye ? Hayır tabikide değildir, fakat malesef gidişhat böyle. Ama bunca olan şeyde tesadüf olamaz. Kalkıp kimseninde evet ben torpille girdim demesinide beklemiyorum açıkçası :D İnşallah kardeşiniz işe alınır hakkınızda hayırlısı olsun tekrardan.
Yahu TÜBİTAK'ın başına hayvanat bahçesi müdürünü geçiren adamlar THY demi torpil yapmıycaklar? Bu arada zaytung haberi değil ilk başta inanmakta zorluk çekmiştim makaraya alıyorlar diye ama durum aynen böyle

CTG
25-07-2015, 23:28
Ben suan cince okuyorum 3. Sinif. Ingilizcem cok iyi seviyede ve almancam da var orta seviyede. Baska dil ogrenmemin faydasi oluyor mu peki ? Mezun olunca dusunebilirim bu yuzden soruyorum.

rusça + çince ile ithalat-ihracat yapan şirketlerde büyük para yaparsın

johnie
25-07-2015, 23:33

emin ol kabincrew in aldığı ücretin 3-4 katını alırsın :) eziyet çekmeden sakin sakin