PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yazlim yaptiricam hangi firmayi onerirsiniz ?

metin_1989
27-07-2015, 11:46
merhabalar abilerim 2012 model corsa d 1.3 cdti 75 bglik aracim var bugun icinde yazilim yaptirmak istiyorum onerdiginiz firma varmi ? kendi capimda arastirdim biri 105 diyor biri 95 diyor biri 100 olur diyor hepside ayni fiyat nereye gideyim kim yardimci olur istanbuldayim burdan aldigim sonuca gore hemen gidicem hem tasarruf hemde performansim olsun istiyorum kendimiz oto tamirciyiz akinsalda simdi aracim bakimdan cikti hazir bakimliyken yazilimida olsun istedim onerilerinizi bekliyorum simdiden tesekkurler

OrcunInce
27-07-2015, 11:53
merhabalar abilerim 2012 model corsa d 1.3 cdti 75 bglik aracim var bugun icinde yazilim yaptirmak istiyorum onerdiginiz firma varmi ? kendi capimda arastirdim biri 105 diyor biri 95 diyor biri 100 olur diyor hepside ayni fiyat nereye gideyim kim yardimci olur istanbuldayim burdan aldigim sonuca gore hemen gidicem hem tasarruf hemde performansim olsun istiyorum kendimiz oto tamirciyiz akinsalda simdi aracim bakimdan cikti hazir bakimliyken yazilimida olsun istedim onerilerinizi bekliyorum simdiden tesekkurler

Özel mesaj attım kardeşim.

63owen63
27-07-2015, 11:56
ben de attım :)

EREN34
27-07-2015, 12:03
Mehmet Gazihan ı tavsiye ederim. En azından yaptığı işlerin arkasında duruyor bence.

MeRtCaN
27-07-2015, 12:08
ozel msg a gerek yok kendın arastırıp referanslara gore yazılm yaptıracagın fırmayı secebılırsın

herkes yazılım yapıyor hatta ankara da cıg koftecıler bıle clone cıhazları ıle bısıler yapmaya calısıyor

dedıgım gıbı arastırıp en fazla referansa sahıp fırmayı secersen sorun yasamazsın

Yogi
27-07-2015, 12:14
Dr.ECU

Maslak

Telefon : 0(212) 328 00 42

Yarbay
27-07-2015, 12:20

bir söz var bilirmisiniz bilmem, AMERİKAYI YENİDEN KEŞFETMEYE GEREK YOK diye :),

lafın kısası şu kardeşim ben burda birşeyler yazsam hemen arkadaşlar yooo öyle olurmu, yooo ben bilmem kaç kmdir tersini yapıyorum sıkıntı çıkmadı vs vs diyecek o sebeble herhangi bir yorum yazmayacam.

ama diyeceğim şu, her zaman ali ustayı, onur abiyi, köşedeki tuningciyi geççç.

yazılımın kralını motorun sağlık kriterleri göz önünde bulundurularak yapan nadir firmalar arasında SUPERCHIPS gelir, öyle hadi bas enjektöre basıncı,valflerin açık olduğu süredeki püskürtme süresini uzat, bas turboya basıncı değil bu adamlar.

bu adamlar ne yaptığını gayet iyi bilen insanlar ve bence bakın onlar spesifik olarak aracınıza kaç hp uygun görmüşler ona göre yaptırın derim sizede.

2 sene önce 1.5 dci 90hp lik clio 4 üne 125hp lik yazılım atan arkadaşıma ulan napıyorsun bak superchips en fazla 109hp uygun görmüş vardır bir bildikleri dediğimde dinlemedi.

http://www.superchips.co.uk/search?make=29&fueltype=2&model=115&variant=2811

aynı araç 60bin km içinde turbo ıslığı yapar oldu,baskı balata yedi, dizel partiküler filtresi arızası verdi bu sene aracı sattı yaptırdığına bin pişman olarak.

eminim aynı arkadaş abanıp 90hp araçtan 125hp değilde superchips gibi 110hp civarı bir şey alsaydı gram sıkıntı çıkmazdı.

eğer bakmak isterseniz buda sizin araca uygun görülen değerler,unutmaki bu değerler yeni araç için üstelik yurtdışındaki kaliteli yakıt ile onuda hesaba katın, bence 75hplik araçtan %40 fazla ile 105 hp almak sadece kaşınmak demektir, 90hp gayet makul olur derim.

http://www.superchips.co.uk/search?make=37&fueltype=2&model=146&variant=2553

metin_1989
27-07-2015, 12:22
mutla evet herkez yazılım yapıyor fakat ben net bır guc ogrenemedımkı dr ecuya sıtemız uzerınden msj attım gelen cwp 103 bg aradım sordum 90 beygır dıyor megachıp sıtesınde aynı araca sahıp bır araca yapmıs 95 bg vermıs arıyorum 90 dıyor telefondamı degısıyor bı bgler anlamadım o yuzden sızlere sormak ıstedım

can2k
27-07-2015, 12:26
Mehmet Gazihan ı tavsiye ederim. En azından yaptığı işlerin arkasında duruyor bence.

diğer yazılımcılar durmuyo mu ?

BARR
27-07-2015, 12:45
Dr.Ecu, Ecufast, Pschiptuning, RSA, Vmax, Megachips, Booster vb belli başlı işlerini düzgün yapan firmalardan hangisi size yakın ve size uygun olacak ise konuşup yaptırmanız. Sorun yaşamazsınız.

yilmazcatalbas
27-07-2015, 12:52
Başıma gelen bir olayı anlatayım sen zaten anlarsın kardeşim. Önce senin gibi bilgi almak için yazılım yapan bir firmaya özel mesaj gönderdim cevap gelmedi. Sonra aradım ille de randevu dediler tamam dedim. Telefondan beygir vermek kolay olduğu için yazılımı yapınca araçtan aynı beygir sağlıklı bir şekilde gelmedi. Sonra bir kaç kere danışmak için aradığımda telefonlara bakılmadı vs. vs... Özetle işin arkasında önünde yanında durmak yetmiyor kardeşim aynı zamanda seninle ilgilenen bir firmaya yaptır pişman olma.

fthdrn
27-07-2015, 12:57
Bende pm atacaktım az kalsın zor tuttum kendimi.

metin_1989
27-07-2015, 13:33
soyle birsey sorayim birde ben x bir firmaya yaptirdim yapilan islemden kaynakli olarak aracta olusabilcek sorunla ilgili daha sonradan garanti veriyormu acaba ?

Day Walker
27-07-2015, 13:36
soyle birsey sorayim birde ben x bir firmaya yaptirdim yapilan islemden kaynakli olarak aracta olusabilcek sorunla ilgili daha sonradan garanti veriyormu acaba ?

Bu garantiyi kimse vermez sana. Yazılımdan sonra dynoda motor kıranlar oldu.

Keyfi yaptırıyorsunuz yazılımı. Garanti istiyorsanız üreticinin sözünden çıkılmaması gerekiyor.

HaKo
27-07-2015, 13:37
garanti olayı hikaye hatta problem çıkınca arabadan yazılımına toz kondurmayanlar da var.

EREN34
27-07-2015, 13:40
diğer yazılımcılar durmuyo mu ?

Diğer yazılımcılar ile bir tecrübem olmadı. Zira onlarla ilgili bir cümle de kurmadım.

Mehmet ile bir iki dirsek temasım ve zamanında Başel Chip Tuning ile iş yaptım. İki esnafla da ticaret yapılır bence.

can2k
27-07-2015, 13:41
yazılım iyidir zihni açar :D

can2k
27-07-2015, 13:43
Diğer yazılımcılar ile bir tecrübem olmadı. Zira onlarla ilgili bir cümle de kurmadım.

Mehmet ile bir iki dirsek temasım ve zamanında Başel Chip Tuning ile iş yaptım. İki esnafla da ticaret yapılır bence.

anladım, "en azından yaptığı işlerin arkasında duruyor" diyince bi gönderme gibi mi oldu dedim :)

EREN34
27-07-2015, 13:47
anladım, "en azından yaptığı işlerin arkasında duruyor" diyince bi gönderme gibi mi oldu dedim :)

Yok, yok yanlış anlaşılma olmasın :)

Başka firma / kişilere yazılım yaptıran koşturan arkadaşlarımız da var. Sorun her araçta her firmada yaşanabilir.

Benim anlatmak istediğim: Vaad edeceği güç 5-10 hp vs. az olur, parası pahalı olur (c firmaya göre) gibi detaylara takılmasın. Yaptığı işin arkasında durmuşluğunu görmüşlüğüm / duymuşluğum var.

Hatta burada hepberaber okduğumuz konular da oldu.

Black_Eagle
27-07-2015, 13:47
Konu üzerinden bende bir soru sormak istiyorum. CLA 200 amg için dp egzos yazılım intercooler vs vs ile alınabilecek sağlıklı güçler nelerdir. Dediğim gibi maksimum değilde sağlıklı olsun istiyorum. Bide cla 200 amg den cla 45 amg ye yakın sesler catırtılar patırtılar almak mümkünmü. nerede yaptırabilirim ve yaptırıp memnun kalan var mı ? Son olarak tahmini maliyet ne olur?

AliDogukan
27-07-2015, 14:09
Acemi kardeşiniz olarak ben de sizlere bir soru sormak istiyorum müsadenizle.***** daha önce bir konuda modifiyenin garantisi olmaz denildi sonra olur neden olmasın gibi bir fikir ortaya atıldı.Yukarıda da tekrar sorulmuş herhangi bir sorunda yazılımı yapan sorunun arkasında duruyor mu diye.Ben tabi ki bu durumun aracın durumuna göre değiştiğini biliyorum.

Sormak istediğim soruya geleyim.Örneğin benim kullandığım araba VAG grubu 2 litre dizel çift turbo beslemeli bir motora sahip.2011 de sıfır alındı 34 bin kilometreye geldi.Bu kilometrenin 32 binini ben yaptım diyebilirim yani tek ben kullanıyorum gibi bir şey.Ben bilinçli kullanıcı olduğumu düşünüyorum.Yol bilgisayarından sıcaklığı takip edip 65-70 dereceye gelmeden 2bin rpm i hiç geçmedim.Uzun yoldan gelince 5 dakika,şehiriçi kullanımlarından sonra 1 dakika stop etmeden rölantide bekledim.Klima açma ve kapamayı sadece rölantideyken yaptım.Bakımları günü gününe asla geçirmeden yetkili serviste yaptırdım.Yüzde 90 oranında shellden mazot aldım onun dışındakiler de ya opet ya da po idi yani kalitesiz mazot kullanmadım.34 bin kilometrede bir tek kez marş alma süresi ve motorun sesi azıcık da olsa değişmedi kısaca ilk gün nasılsa motor durumu şuan da öyle.Performans olarak da aynı.Motorumda ve turbomda en ufak bir sıkıntı olmadığını biliyorum.

Ben yazılım yaptırsam ve yazılımdan sonra problem yaşasam açık konuşayım bu sorunu direk yazılıma ve yazılımcıya yıkarım.Peki doğru olan etik olan bu mudur benim böyle bir hakkım var mı ?

Yarbay
27-07-2015, 14:15
forumlarda reklam yapmak haricinde bıraktın türkiyeyi ben yurtdışında bile yazılımdan dolayı yazılımla gelen garantiyi kullanarak turbo,enjektör,pompa,dizel partiküler filtresi değiştirebilen duymadım.

diyorum ya varsada sırf güven kazanılmaya çalışılan reklamdır.

bana sorarsanızda bence zaten hakkıda budur, siz kullanıcı olarak yazılım attırıyorsanız riski alan olursunuz yazılımı atan arkadaş nereden bilsin aracı nasıl kullandığınızı zaten yazılıma gelen adamın amacı belli performans.

özetle bence modifiyenin garantisi olmaz olsun istiyorsanızda ana bayii/ ana servisle gelen VW abt gibi, BMW M performans gibi yazılımları/paketleri tercih edeceksiniz.

HaKo
27-07-2015, 14:21
bir söz var bilirmisiniz bilmem, AMERİKAYI YENİDEN KEŞFETMEYE GEREK YOK diye :),

lafın kısası şu kardeşim ben burda birşeyler yazsam hemen arkadaşlar yooo öyle olurmu, yooo ben bilmem kaç kmdir tersini yapıyorum sıkıntı çıkmadı vs vs diyecek o sebeble herhangi bir yorum yazmayacam.

ama diyeceğim şu, her zaman ali ustayı, onur abiyi, köşedeki tuningciyi geççç.

yazılımın kralını motorun sağlık kriterleri göz önünde bulundurularak yapan nadir firmalar arasında SUPERCHIPS gelir, öyle hadi bas enjektöre basıncı,valflerin açık olduğu süredeki püskürtme süresini uzat, bas turboya basıncı değil bu adamlar.

bu adamlar ne yaptığını gayet iyi bilen insanlar ve bence bakın onlar spesifik olarak aracınıza kaç hp uygun görmüşler ona göre yaptırın derim sizede.

2 sene önce 1.5 dci 90hp lik clio 4 üne 125hp lik yazılım atan arkadaşıma ulan napıyorsun bak superchips en fazla 109hp uygun görmüş vardır bir bildikleri dediğimde dinlemedi.

http://www.superchips.co.uk/search?make=29&fueltype=2&model=115&variant=2811

aynı araç 60bin km içinde turbo ıslığı yapar oldu,baskı balata yedi, dizel partiküler filtresi arızası verdi bu sene aracı sattı yaptırdığına bin pişman olarak.

eminim aynı arkadaş abanıp 90hp araçtan 125hp değilde superchips gibi 110hp civarı bir şey alsaydı gram sıkıntı çıkmazdı.

eğer bakmak isterseniz buda sizin araca uygun görülen değerler,unutmaki bu değerler yeni araç için üstelik yurtdışındaki kaliteli yakıt ile onuda hesaba katın, bence 75hplik araçtan %40 fazla ile 105 hp almak sadece kaşınmak demektir, 90hp gayet makul olur derim.

http://www.superchips.co.uk/search?make=37&fueltype=2&model=146&variant=2553

superchips kullananların 10 kişiden 9 u memnun değil , superchips 200lerde iyidi artık işi bitti bence. TR de çok daha iyi iş çıkartan tunerler var.

Yarbay
27-07-2015, 14:30
superchips kullananların 10 kişiden 9 u memnun değil , superchips 200lerde iyidi artık işi bitti bence. TR de çok daha iyi iş çıkartan tunerler var.

Superchips'ten yazılım yaptıran ama memnun kalmayanların sayısını yada iyi yada kötü olduklarını bilmiyorum o konuda yorum yapamayacağım.

ama tercih edilmemelerin sebebi bence çok ama çok belli:

1) türkiye piyasasında 500-750tlye yazılım yaptırılabilinirken superchips yazılım muhtemelen bu rakamların birkaç katı kadar daha pahalıdır

2) yazılım attan arkadaşlarımızın birtek amacı var performans ve ali usta yarı fiyatına superchipsin sunduğunun 2 katı kadar daha performans sunarken neden superchips tercih etsinki? para çokomel burada TL/HP odaklı.

harbuki benim söylemek istediğim şu asıl para çokomel bence bu işte tecrübe/tl olmalı .

corsa c vs gibi araçları bilmiyorum ama özellikle pahalı araçların çoğunda Avustralyada ingiliterede Kanadada superchips kullanan çok kişi biliyorum üye olduğum forumlardan ve daha sorun çıkaranı,sıkıntı yaşayıp sunduğundan memnun olmayanı duymadım.

can2k
27-07-2015, 14:32

katılıyorum, artık superchips yaptıran 10 kişi bile yoktur

HaKo
27-07-2015, 14:34
Superchips'ten yazılım yaptıran ama memnun kalmayanların sayısını yada iyi yada kötü olduklarını bilmiyorum o konuda yorum yapamayacağım.

ama tercih edilmemelerin sebebi bence çok ama çok belli:

1) türkiye piyasasında 500-750tlye yazılım yaptırılabilinirken superchips yazılım muhtemelen bu rakamların birkaç katı kadar daha pahalıdır

2) yazılım attan arkadaşlarımızın birtek amacı var performans ve ali usta yarı fiyatına superchipsin sunduğunun 2 katı kadar daha performans sunarken neden superchips tercih etsinki? para çokomel burada TL/HP odaklı.

harbuki benim söylemek istediğim şu asıl para çokomel bence bu işte tecrübe/tl olmalı .

corsa c vs gibi araçları bilmiyorum ama özellikle pahalı araçların çoğunda Avustralyada ingiliterede Kanadada superchips kullanan çok kişi biliyorum üye olduğum forumlardan ve daha sorun çıkaranı,sıkıntı yaşayıp sunduğundan memnun olmayanı duymadım.

Hiç alakası yok , piyasaya hakim değilsiniz bence kulakdan dolma yorum yapıyorsunuz. Superchips li araba bile zor bulursunuz şu an. Superchip in adı kalmış çok eski olduğu için arabaya çip yaptırıcam diye sokakta birine sorsanız superchips der. Tamamen ondan ibaret. REVO APR falan deseniz anlarımda Superchipsin işi bitti çoktan.

Yarbay
27-07-2015, 14:54
Hiç alakası yok , piyasaya hakim değilsiniz bence kulakdan dolma yorum yapıyorsunuz. Superchips li araba bile zor bulursunuz şu an. Superchip in adı kalmış çok eski olduğu için arabaya çip yaptırıcam diye sokakta birine sorsanız superchips der. Tamamen ondan ibaret. REVO APR falan deseniz anlarımda Superchipsin işi bitti çoktan.

valla yanlış anlamayın yurtdışı forumları okuduğunuzda gayetde superchips halen yaygın, bugün ABT nin polo için yazılımı 1.6 tdi için 1600 Euro, superchipste 500 sterlin ve alınan rakamlar extra +20-40 hp.

revo dediğiniz firma, Megachips dediğiniz firma yada isim vermek hoş olmuyor yurtiçindeki X firma aynı işi 750tlye yapıyor birde abanıp 20 hp değil 45hp ek güç veriyor vaad ediyor.

sizce hangisi seçilecekti :)

neyse siz haklısınız yine, artık polemikten uzak durmaya çalışıyorum bu sitede gök yüzü mavi desek yokk pembe oluyor, superchipste artık lafı geçerliliği olmayan firma oldu ya diyecek lafım kalmadı.

http://www.evo.co.uk/ford/focus/7182/ford-focus-10-ecoboost-superchips-review

http://www.dieselcarmagazine.co.uk/news/powerboost-for-land-rover-3-0-tdv6-engine-with-superchips/

http://superchipsblog.co.uk/2012/09/25/superchips-peugeot-308-1-6-thp-150-ps-ecu-remap-for-pfc-magazine-prize-winner/

http://www.vwtmag.com/tech-guides/how-to-re-map-a-t5-453

metin_1989
27-07-2015, 14:58
bugun superchıpsıde aradım bana verılen fıyat 1250 tl ve aynı bg ve tork degerlerıne sahıp ndn fıyat dıger fırmalardan fazla dıye sordugumda verılen tek cevap bız uluslar arası bır fırmayız bu baska bırsey yok uluslar arası dıye 500 tl ndn fazla vereyımkı?

HaKo
27-07-2015, 15:02
Hocam Ben tecrübeyle sabit konuşuyorum sen ingiltere forumu diyorsun. ABT ona bakarsan dünya para , TR de yazılımı beş para etmiyor benzinin oktan muhabbetinden dolayı. ABT nin 95 octana göre yazılımı yoktu en son, o yüzden yürümüyordu arabaları burada. Superchips de bir sürü insan biliyorum gidip sildiren başka yazılım yaptıran randıman alamıyor insanlar. Yani yorum yapmak istemiyorum ama buradaki distribütörüyle alakalı sıkıntılar da olabilir, bir şeyler duymuştum zamanında şimdi söylemem çok hoş olmaz.

Techdeyiz şu an ne kadar yazılımlı araba varsa çoğu burda anket yapalım bakalım kaç tane araba çıkıcak superchipsli :)

Revo dediğim firma TÜRK değil İngiliz firmasıdır bilmeden yorum yapmayalım. 750 tl ye de yazılım yapmıyorlar.

Pahalı olunca iyi mi oluyor yani , o sadece tüketici algısı her pahalı şey iyi randıman verecek diye bir kaide yok.

VAG grubuna illa paraya kıyılacaksa ABT Türkiye için son seçenek. APR veya REVO öneririm.

HaKo
27-07-2015, 15:04
kaldıki zaten şu yazılım iyi şu yazılım kötü demekte boş muhabbet , her firmanın üzerine eğildiği marka model araç oluyor. Her firmanın her yazılımı mükemmel olmuyor neticede. O yüzden en güzel yorumu o modelin kullanıcıları söyler.

Yani konu sahibi 1.3cdti cılara bak nereye girip çıkıyorlar ona göre kararını ver en iyisi bu.

Yarbay
27-07-2015, 15:07
bugun superchıpsıde aradım bana verılen fıyat 1250 tl ve aynı bg ve tork degerlerıne sahıp ndn fıyat dıger fırmalardan fazla dıye sordugumda verılen tek cevap bız uluslar arası bır fırmayız bu baska bırsey yok uluslar arası dıye 500 tl ndn fazla vereyımkı?

kafamı duvarlaraa vurmaya başladım, cidden.

hocam zaten size superchips ile çalış diyen olmadı, superchipsdeki değerlere bak o adamlar daha profosyonel onlar kaç hp vaad ediyorsa o değerleri isteyen çalışacağınız firma ile denildi.

umuyorum anlaşıldı, revo,megachips, ABT ,superchips bunların hiçbiri diğerine kıyasla özell bir parmağa, çift kafaya , yada rabbimi beygir gücü duasına sahip değiller.
hiçbirinin diğerine göre bir avantajı yok güç anlamında.

her birindede kullanılan turbo,kullanılan enjektör,kullanılan yakıt, kullanılan pompa aynı, yani mekanik anlamda gram farkları yok tek fark birinde yazılımı atan arkadaş turboyu 1.1bara çıkartıyor diğerinde 1.3 bara, birinde arkadaş yakıtı %10 daha fazla püskürtüypr diğerinde %20.

bunları yukarıda saydığın tüm firmalar yaparlar basacağı 2 düğme, adam hiç bilmiyorsa güzel birr yazılım atılan aracı çeker üzerindeki haritayı kopyalar atar pc sine sonra gelen tüm o model araçlara kopyala yapıştır.

zaten yapılanda genelde budur yoksa araca özel yazılı olsa ecu'nunda fln sökülmesiyle en az 2.5-3 saat sürer .

neyse ben artık pes ettim, havluları attım, hakkınızda hayırlısıııı olsunnn şimden güle güle kullanın aracınızı.

dragon07
27-07-2015, 15:24
yarbaş efendi yine sazı eline aldı,çok bilmişlik yapma bozulursun . 2004 yılında antalyada superchips bayiinde çalışıyordum (quantumperformance) vamag dynomuz vardı ölçüm biçim yapabiliyoduk ,zamanında iyiydi evet ama şuan çok daha iyileri var herşeyinde bi zamanı var
garanti olayına gelincede servise götürmeden önce yazılımı orjinale dönerek servise girerseniz aracınız garanti dısında kalmaz ki biz öyle yapıyoruz

hem garantiden cıkmasın hemde yazılımlı olsun gibi bir dünya yok ya orjinale dönüceksin yada yaptırmayacaksın

Yarbay
27-07-2015, 15:32
yarbaş efendi yine sazı eline aldı,çok bilmişlik yapma bozulursun . 2004 yılında antalyada superchips bayiinde çalışıyordum (quantumperformance) vamag dynomuz vardı ölçüm biçim yapabiliyoduk ,zamanında iyiydi evet ama şuan çok daha iyileri var herşeyinde bi zamanı var
garanti olayına gelincede servise götürmeden önce yazılımı orjinale dönerek servise girerseniz aracınız garanti dısında kalmaz ki biz öyle yapıyoruz

hem garantiden cıkmasın hemde yazılımlı olsun gibi bir dünya yok ya orjinale dönüceksin yada yaptırmayacaksın

evet arkadaş 28 yaşında ama 2004 yılında superchips firmasında çalışıyordu, dün mercedeste satış krallıydı orda çalışıyordu sonra yedek parçacı oldu şimdi yakında NASA'yı tartışmaya başlarsakta ilk uzay roketini 70 sene önce kendisinin tasarladığını iddia edecek.

dostum sana sadece heee diyorum :)

c.sar
27-07-2015, 15:38
1,6 polo için nereyi önerirsiniz acaba.

can2k
27-07-2015, 15:44
tartışmaya gerek yok

http://i58.tinypic.com/15p30c1.jpg

metin_1989
27-07-2015, 15:55
ndn bu kadar tartısılıyorkı :) ben sadece onerebılcegınız 1.3 cdti araclar ıcın guzel randıman veren fırma önermenızı rıca etmıstım sızde elalem yapıyor kazanıyor sız ndn bırbırınızı bu kadar kırıyorsunuzkı bosverınde ben nereye gıdem onu soyleyın sımdı bana :D

63owen63
27-07-2015, 15:57
1,6 polo için nereyi önerirsiniz acaba.

ndn bu kadar tartısılıyorkı :) ben sadece onerebılcegınız 1.3 cdti araclar ıcın guzel randıman veren fırma önermenızı rıca etmıstım sızde elalem yapıyor kazanıyor sız ndn bırbırınızı bu kadar kırıyorsunuzkı bosverınde ben nereye gıdem onu soyleyın sımdı bana :D

Bahsi geçen araçlar için Megachips'i öneririm.

t-jet ali
27-07-2015, 15:59
İşinin arkasında duran, tlf. açınca cevap veren, ilk önce size ve aracınıza değer veren birine yaptırın.Aynı araca aynı setup ta tanınmış tunerlara 4 defa yazılım yaptıran biri olarak söylüyorum.
Şimdi kalkıp gidiş- geliş 800 km. yol yapıyorum ama en azından kafam rahat .Bazıları burnundan kıl aldırmıyor.

Yarbay
27-07-2015, 16:03
tartışmaya gerek yok

http://i58.tinypic.com/15p30c1.jpg

öldüm lan gülmekten :) süper paylaşım.

Gko
27-07-2015, 16:11
@yarbay

abi allah aşkına hiç bi konuda bi tane ters olmayan yorumunu görmedim herkes mi yanlış bu forumda ?

KMR2-GT
27-07-2015, 16:21
Baska markalara 25 hp istiyorum 45 istemiyorum diyin paraniz cebinizde kalsin arabaniz bozulmasin beyin bedava :D

Yarbay
27-07-2015, 16:21
@yarbay

abi allah aşkına hiç bi konuda bi tane ters olmayan yorumunu görmedim herkes mi yanlış bu forumda ?

iyide GKO' kardeşim aslında daha sakin bir şekilde okursan ben zaten burada yazılan akabinde yazdıklarıma sürekli muhalefet gören, herkesin illa tersimi söylemek için yırtındığı kişi oluyorum.

saygılı birşekilde dedimki yazılımın iyisi yada güçlüsü değil bak sağlıklısı superchipste vaad edilen değerlerdir, bunu hangi arkadaş nasıl o bundan daha iyi yada bu ondan daha iyi yada tutuluyor yok tutulmuyor yok işi bittiye götürdüyse bana değil ona sor sıkıntı ne diye derim :)

diyorum ya aynı arkadaşa eminim gök mavi desem hayır pembe diyecek o sebeble ben artık alıştım :)

superchipsin kötü olduğu, 17 yaşında çocukların 2004 yılında superchipste çalıştını iddia ettiği forumda ben ne desem boş halka açık bir forum burası ters düşende çıkacak, saygı duyanda.

siz yazı anlamında tersleri görüyor olabilirsiniz ama mesajlarımda teşekküler,farklı yorumlar,beğendiler gayet sıkça geliyor birkaç arkadaşımız yerimde bile ziyaret edip tarafımca birkaç mekanik sorununu bile çözdü.

hem o bana ben ona ters düşeceğizki , tartışıp değerlendirecezki doğrular bulunsun,muhabet olsun,tadı tuzu olsun nee öyle memur gibimi olalım :)

Yarbay
27-07-2015, 16:23
Baska markalara 25 hp istiyorum 45 istemiyorum diyin paraniz cebinizde kalsin arabaniz bozulmasin beyin bedava :D

veeeeeeee SONUNNNDAAAAA!!!!

AĞLIYORUM :) SONUNDA bir arkadaşımız anladı, memleketimin adamı başka oluyor işte :)

hay ağzına,eline sağlık, şüküürrrr anlatılmak istenileni birde sen yazki belki benden çıkınca millet gıcık oluyor senden çıkınca bu yazı aaa evet diyebilirler bir şans :)

GTCihad
27-07-2015, 16:31
Bir çok firmayı denedim. APR, Revo bmw ye yapıyorsa yaptıralım. Superchips kafam rahat olsun deniliyorsa yapılır yok en hızlı ben olayım vs diyorsanız Vag grubunda RSA e yaptırın, bu piyasada herşey dönüyor şakşakçılık yapmaya gerek yok şuan yine yaptıracak olsam önceliğim superchipstir. ArGe si olan yer lazım aracınızı denek yapan, sorun oldumu ulasamayacağınız bi yer değil. Aracınız zaten çokça yapılmış bi araç, cdti için istanbulda ecufast alper özüçer, pschiptuning barbaros bayrak tavsiye edebilirim.

Aynen öyle katılıyorum. Superchips riske girmeden max. performansı verecek light yazılım yapıyor diyebiliriz. Ben riske girerim arabam yürüsün diyorsanız farklı yerlere yönelebilirsiniz. Ben aracıma kontak dahi basılmadan al yazılımın hayırlı olsun denilip , 5 km sonra teklemeye başlayan , sonrasında yoğun duman atma sıkıntısı yaşayan ve sorunu çözemeyen , subap eğildi demelere kadar giden sıkıntılar yaşamış biri olarak kurumsal firmayı bu saatten sonra her zaman tercih ederim.

Birde Supercihps eskiden iyiydi ne demek onu anlayamadım , herkes kendini geliştirirken bu adamlar armut mu topladı ? Hiç mi ar&ge yapmadı , teknoloji yatırımı yapmadı ve kendini geliştirmedi ?

Ben en iyisi superchips demiyorum , diyecek kadar tecrübe etmedim. Gerçi burada yazılımın Y sini dahi yaptırmadan yorum yapanlarda muhakkak vardır da biz yine çizgimizi aşmayalım. Lokal firmalarda da yetenekli arkadaşların yaptıkları referanslarda şüphesizdir ancak ne kadar riskli iş yaparsan o kadar sıkıntı ihtimali yükselir.

Yarbay
27-07-2015, 16:35
Aynen öyle katılıyorum. Superchips riske girmeden max. performansı verecek light yazılım yapıyor diyebiliriz. Ben riske girerim arabam yürüsün diyorsanız farklı yerlere yönelebilirsiniz. Ben aracıma kontak dahi basılmadan al yazılımın hayırlı olsun denilip , 5 km sonra teklemeye başlayan , sonrasında yoğun duman atma sıkıntısı yaşayan ve sorunu çözemeyen , subap eğildi demelere kadar giden sıkıntılar yaşamış biri olarak kurumsal firmayı bu saatten sonra her zaman tercih ederim.

Birde Supercihps eskiden iyiydi ne demek onu anlayamadım , herkes kendini geliştirirken bu adamlar armut mu topladı ? Hiç mi ar&ge yapmadı , teknoloji yatırımı yapmadı ve kendini geliştirmedi ?

Ben en iyisi superchips demiyorum , diyecek kadar tecrübe etmedim. Gerçi burada yazılımın Y sini dahi yaptırmadan yorum yapanlarda muhakkak vardır da biz yine çizgimizi aşmayalım. Lokal firmalarda da yetenekli arkadaşların yaptıkları referanslarda şüphesizdir ancak ne kadar riskli iş yaparsan o kadar sıkıntı ihtimali yükselir.

gerek arabalar, gerek yorum kralsın!

bazıların yazılarına bakıyorumda dün 5 tllik rezistörden öte bir şey olmayan racechip boxu kral ilan edenler şimdi superchipsi kötüyor hani muhalefetin boyutu ortada :)

GTCihad
27-07-2015, 17:06
avrupa yakasında evet baska nerde varkı?

ok DrEcu - Ecufast karışıklığı oldu sanırım yine :)

kinder
27-07-2015, 17:09
Ecufest i çok öven var. Hayırlı olsun.

Ben dizel arabamı Paşaoğlu Bekir'e yazdırdım. Polo GTI ımı ilk Dr.ecu sonra sildirip. Powershop costum yaptırdım. İkisinden de çok memnunum. İkisi de yalan dolan söylemeden karşısındakini kandırmadan iş yapan ve yaptığı işin arkasında duran kişiler. Aslında konunun özeti senin aracından ne istediğine bağlı.

Eğer standart dizele%30 Hp %50 tork istersen hepsi sana yardımcı olacaktır. Marka bağımsız. Ama bunun üzerine çıkacaksan o zaman tercihleri önemli.

Özel bir şeyler istiyorsan. Dizel konusunda Paşaoğlu ve Megachip bence tatminkar olacaktır.

SGTI
27-07-2015, 17:41
Yazilimcilar kime iyiler onu soylim.100k tl lik araba goturup 50 tl lik modifiye imkaniniz varsa yani onu reklam edebilecekseniz kanka pampa oluyosunuz.
Bir baska yazilimci tipi de, modifiyeci benden uzak dursun 90 hp yi 120 hp yapayim oda kafasi rahat binsin bende o baska araba alana kadar gorusmeyeyim tipidir.Gunumuzde custom bu iki kafada.Iyilermi masallah gercekten is olarak guzel.Biliyorum onlarda yogun ama musteri musteridir.
Ben bugune kadar dr ecu,ecufast, revoyla bilirim
Acik acik soylim dr.ecu cok yogundu pek bakmadi.Hane peki tamam modundaydi ozgun abi hep bana.Allah musterisini arttirsin ama bi dyno icin 5 saat bekledigim oldu.Isini guzel yapiyor diyorlar.Bi kere aracimdaki bi sorun icin gitmistim hallolmadi.Bi daha gitsem halledermiydi veya mekanikmiydi bilmiyorum ama ugrasmadim bende.Bide yag alma meselesi var basaksehirden ciktim abi yag varmi dedim var gel dedi maslaga gittim yokmus dedi:) En azindan bi ozur dileyebilirdi ne diyim .
Ecufast Alper bugune kadar hic uzmedi a8 den superb ye envai cesit yazilim yaptirdim sikinti yasamadim bi sikinti yasadim onuda dr.ecuyagoturdum oda halledemedi iste oyle kullandim bende.
Su andada revo var golf r imda.Oda bir onceki sahibinden yadigar.Bende hazir varken degismedim.Revoda iyidir, ama baycuyu bulun oburkulerle pek iletisime gecmemeye calisin.Ben revo veya ecufast i tavsiye ediyorum

metin_1989
27-07-2015, 17:45
Yazilimcilar kime iyiler onu soylim.100k tl lik araba goturup 50 tl lik modifiye imkaniniz varsa yani onu reklam edebilecekseniz kanka pampa oluyosunuz.
Bir baska yazilimci tipi de, modifiyeci benden uzak dursun 90 hp yi 120 hp yapayim oda kafasi rahat binsin bende o baska araba alana kadar gorusmeyeyim tipidir.Gunumuzde custom bu iki kafada.Iyilermi masallah gercekten is olarak guzel.Biliyorum onlarda yogun ama musteri musteridir.
Acik acik soylim dr.ecu cok yogundu pek bakmadi.Hane peki tamam modundaydi ozgun abi hep bana.Allah musterisini arttirsin ama bi dyno icin 5 saat bekledigim oldu.Isini guzel yapiyor diyorlar.Bi kere aracimdaki bi sorun icin gitmistim hallolmadi.Bi daha gitsem halledermiydi veya mekanikmiydi bilmiyorum ama ugrasmadim bende.Bide yag alma meselesi var basaksehirden ciktim abi yag varmi dedim var gel dedi maslaga gittim yokmus dedi:) En azindan bi ozur dileyebilirdi ne diyim .
Ecufast Alper bugune kadar hic uzmedi a8 den superb ye envai cesit yazilim yaptirdim sikinti yasamadim bi sikinti yasadim onuda dr.ecuyagoturdum oda halledemedi iste oyle kullandim bende.
Su andada revo var golf r imda.Oda bir onceki sahibinden yadigar.Bende hazir varken degismedim.Revoda iyidir, ama baycuyu bulun oburkulerle pek iletisime gecmemeye calisin.Ben revo veya ecufast i tavsiye ediyorum
işte 3 sayfada asıl özet olarak aradıgım buydu cok tesekkurler :)

can2k
27-07-2015, 17:50
işte 3 sayfada asıl özet olarak aradıgım buydu cok tesekkurler :)

yapma Metin resimli açıklama var 2. sayfada benim :)

t-jet ali
27-07-2015, 18:09
doğru söze ne denir.

SGTI
27-07-2015, 18:14
Rica ederim ben fanatik olarak degilde nacizane her yasadigimi musteri olarak anlattim.Ozgun abide kirilmasin okursa.Yaptigi isede lafim olmadi cunku bir is yaptirmadim.Zaten sorunlu bir arabayla gittim cozulmedi.Ben genel tutumuna yazdim yorumumu

Batuhan Gül
27-07-2015, 18:30
Hazır herkes burdayken bende sürekli merak ettiğim bir soruyu sormak istiyorum.
2008 model 2.5cc 170lik sorento kullanıyorum. yakıt konusunda anamı ağlatıyo. arabamızı seviyoruz satmakta istemiyoruz ve yazılımı denemek istiyoruz.
Buraya kadar herşey tamam. Aklıma takılan soru ise;

Acaba otomatik vitesli arabalarda şanzımana bi sıkıntı verir mi ? şanzımanı kucağıma alıp eve gelir miyim ?

Bilgili veya daha önce sorentoya yazılım yapmış arkadaşlardan yardım bekliyorum

DOA
27-07-2015, 19:06
turkiyedeki her firmanin iyi oldugu araclar var, ben sahsen sahip oldugum aracin markasi icin hangi firma daha iyiyse o firmayi kullaniyorum.

Seven7
27-07-2015, 19:29
Konusu açılmışken hemen ufak bir soru sıkıştırayım araya ben de konu sahibinden izin alarak,

İsim yapmış iki yazılım firması var, belki binlerce arabaya yazılım yapmışlardır iki taraf da. Biri aracınıza yazılım yapmıyorum 'Bizim firmamız bu araca yazılım yapma taraftarı değil.' diyor diğeri yapıyorum değerler şu fiyat şu diyor. Bunun sebebi riske girmek istememesi midir yoksa her yazılım firması her arabaya yazılım yapamaz mı?
-İki tarafla da herhangi bir tanışıklığım yok, kişisel bir husumetten kaynaklı değil yapmamasının sebebi. :) -

cabrioleter
27-07-2015, 19:58
Modifiyenin nasıl garantisi olmaz ya? Bunu diyen çakal esnafın ta kendisidir.
http://undergroundracing.com/ferrari-f430.html
Adamlar gücünü ikiye üçe katlamış 2 yıl 24 bin km garanti veriyor. Üstelik bu motorlar 8-9bin devir çeviriyor ve çok az bir km den sonra zaten bir çok parçası değişen araçlar. Şimdi normal arabaya 20 hp katıp da o araç patlıyorsa herkes şapkasını bi önüne koyup düşünsün.
Diyeceksiniz ki modifiyenin ücretine bak. Ücret de arabanın çeyreği kadar ya var ya yok. Sırf bu forumda kaç kişi arabasına bi araba parası daha döküp de sorunlu olan aracı yüzünden konu açtı.

Mutlu Değerli
27-07-2015, 20:28
http://www.techturkey.com/forum/offtopic-videolar/190467-yoksa-siz-hala-yazilim-yaptirmadinizmi.html

by serçe
27-07-2015, 20:31
Dr.ecu 👍🏻👍🏻

MK8800
27-07-2015, 20:44
Adamlar gücünü ikiye üçe katlamış 2 yıl 24 bin km garanti veriyor. Üstelik bu motorlar 8-9bin devir çeviriyor ve çok az bir km den sonra zaten bir çok parçası değişen araçlar. Şimdi normal arabaya 20 hp katıp da o araç patlıyorsa herkes şapkasını bi önüne koyup düşünsün.
Diyeceksiniz ki modifiyenin ücretine bak. Ücret de arabanın çeyreği kadar ya var ya yok. Sırf bu forumda kaç kişi arabasına bi araba parası daha döküp de sorunlu olan aracı yüzünden konu açtı.

Link verdiğin siteyi incelediğini farz ediyorum , biraz bakındım da benim gözümden kaçtı heralde sana sorayım bu 24.000km garanti veren firma kaç tane cupra , polo ya da corsa yapmış ben göremedim de ? Bide ücrette arabanın çeyreği kadar ya var ya yok yazmışsın sanırım arkadaşın corsayı 40 lira desek ve garantili YAZILIM beklentisi için sizin küçümsediğiniz rakam olan 10 lira harcar mı corsaya diye sorsak sanırım bu eziyet çile ve GARANTİLİ yazılım yerine arabasını üst segmente çıkarmayı ya da daha hızlı bi araca geçis yapmayı düşünürdü :D

kelalper
27-07-2015, 21:26
megane rs i aldığımda alper ve özgün beraber çalışıyorlardı. Millet yazılım işi sorunlu megane larda dediklerinde garipsedim ve onlarla çalışmaya başladım. Ciddi uğraştılar ve Türkiyede kimsenin yapamadığını yaptılar benim arabamda. 3 sene boyunca da sorunsuz bindim. 80 bin km sonra turbom gitti sadece. A6 aldım yazılımını gene Özgün yaptı sorunsuzca kullandım. Daha açmak istediğim Özgün beyin sıkıntılı yaparsak gidebilir tek araban bu dedi ellemedim. Benden alan arkadaşlar Barbaros a geldiler izmirden. Hem yazılım olmadı hemde izmitte yolda kaldılar. Fabia RS te de özgünün yazılımı var gene. Hiç bir sorunum falan yok.

efe_
27-07-2015, 22:42
Bence genel olarak yapılan iş benzer olduğu için çoğunda sorun yaşamayacağınızı düşünüyorum. Pschiptuning 'le Megane kullandım 70 bin km boyunca, sıfır sorun yaşadım. Memnundum, şimdi yaptırsam dr.ecu olabilir

Çöllü
27-07-2015, 22:49
Yazılım mı? Müsadenizle Biz Kalkalım.. :)

Oz`
28-07-2015, 06:52

undergropund dediğin firma senden 100 bin dolar alıyor zaten :) senden 2 motor parası alıyor sonra garanti veriyor haaa şöyle bişiy var yazılımdan dolayı kırılırsa tabiki bence bütün firmalar garantisini verir arkasında durur neden durmasın durmuyorsa kaçıcaksın :)

1 de rakamları görmeden sıkan cok insan var birçok firmanın söylediği beygirlerin birçoğu yalan buna emin olun yurt dışı ve yurt içi firmaları hepsi :)

metin_1989
28-07-2015, 16:14
bugun aracımı goturdum yazılım yapılırken beyın yandı bakalım nasıl cozulcek :(

63owen63
28-07-2015, 16:15

nereye götürdünüz ? nasıl oldu ?

MCN21
28-07-2015, 16:16
Her zaman risk vardır bu konuda. Firma yeni beyin temin edicektir sanırım. Çok geçmiş olsun :(

STP
28-07-2015, 16:52
Olagan seyler bunlar, ayrica yanmamis ecun kardesim.program atilirken bi sorun cikmis yarim kalmis.yarin teslim edilecekmis

metin_1989
28-07-2015, 17:02
Olagan seyler bunlar, ayrica yanmamis ecun kardesim.program atilirken bi sorun cikmis yarim kalmis.yarin teslim edilecekmis
aynen allahtan emın ellerde alper abı ısının ehlı sanırım yazılım atılamamıs yurt dısından yazılım beklenıyormus ama bayagı uzuldum hele ordan eve bu havada gelmek cok koydu :)

metin_1989
28-07-2015, 19:08
cok sukur arkadaslar alper abımız sorunumuzu cozdu arac mukemmel olmus emegıne yuregıne saglık kesınlıkle yazılımsız ölum gıbıymıs ben bunu anladım :)

STP
28-07-2015, 19:18
Gule gule kullan :)

Seven7
28-07-2015, 19:21
cok sukur arkadaslar alper abımız sorunumuzu cozdu arac mukemmel olmus emegıne yuregıne saglık kesınlıkle yazılımsız ölum gıbıymıs ben bunu anladım :)

Allah kaza bela vermesin güle güle kullanın. Aracınız stock mu? Dumansız mı yazılımınız? Ne kadarlık bir beygir tork artışı oldu? Fiyat olarak bilgi verebilir misiniz?

01ayk01
28-07-2015, 19:31
Ben yorum atmistim silinmis nasil olmussa. Tekrar yazayim. Ecufar Alper abi adamin dibidir. Bugune kadar passat cc , audi a6 , i30 , range evoque ve 50 tane tirimiza yazilim yapti hepsini uzun sureler kullandik i30 , evoque ve tirlarda hala guncel olarak kullaniyoruz cok memnunuz oneririm.

Kadyr
28-07-2015, 19:32
facede rsa diye bir firmayı takip etmişliğim var öylesine. merak ettim rsa hakkında neler söylenir ?
bu arada tavsiye için arkadaşlar yazmışlar. yaptırmışsında hayırlı olsun.

metin_1989
28-07-2015, 21:42
vallahaa bugunn abimden teslim aldim merterde biraz sikistirdimm eskii halinden eser yook arac muthiss guclenmis vallaha sihirli bir sekilde dokunulmuss aracima helal olsun alper abi ecufast e ve cok guzel ilgilenildi benimle sizler diyordunuz bazi firmalar ilgilenmiyor fln diyee bende esnafim resmen kendi dukkanimda gibiydim herkeze tavsiye ederim arac cok mutlu etti beni gercekten fiyat olarak bisi diyemiycem ama yaptirmaniz konusunda israrciyim :) arac 2 3 vitestr sariyor tabi benim lastiklerden de kaynakli ama sanki motor degismis gibi :D masallah herkeze allah kaza bela vermesin :)

snrk
28-07-2015, 22:09
EcuFast Ankara'da yok sanırım. O ayarda önerebileceğiniz bir yer var mı? Ankara'da bildiğim kadarıyla Booster, VMax ve Megachips var. Opel Astra 1.4T 140hp -> 160 hp yapmak istiyorum en softundan :)

R.I.P
28-07-2015, 22:50
EcuFast Ankara'da yok sanırım. O ayarda önerebileceğiniz bir yer var mı? Ankara'da bildiğim kadarıyla Booster, VMax ve Megachips var. Opel Astra 1.4T 140hp -> 160 hp yapmak istiyorum en softundan :)

hazır ankaradasın ve opele yaptıracaksın booster derim.
Not = hiç birisiyle daha önce işim olmadı. booster uzun zamandır opelle ilgilendiği için bir adım daha önde gelir bana

metin_1989
28-07-2015, 22:51
vallaha ben bilmiyorum piyasayi hocam ama arastirdim ecufasta gittim ve iyikide gitmisim hee bana sorarsan ankaradan sirf bunun icin bile gelinir :)

kangomania
29-07-2015, 08:17
EcuFast ankarada var facebook üzerinden iletişime gecebilirsiniz. Ben adanada yaptırdım, ankara da dahil bi kaç ilde daha bayilerinin olduğunu soylediler. Tavsiye ederim ilgi alaka çok iyiydi.
yazilimdan da çok memnunum.

ARZ1
29-07-2015, 09:59

Vmax performance oneririm facebook sayfasindan arastirabilirsiniz

tuf
30-07-2015, 12:16
Tabi ki vmax performance

snrk
31-07-2015, 15:27
Teşekkürler peki ecufast'ın bayileri nasıl çalışıyor tam olarak? Merkez'den uzak masaüstü bağlantısı yaparak mı gerçekleştiriyorlar? Yoksa tüm teknik altyapı Ankara'da da var mı?

sadettin
31-07-2015, 15:33
Teşekkürler peki ecufast'ın bayileri nasıl çalışıyor tam olarak? Merkez'den uzak masaüstü bağlantısı yaparak mı gerçekleştiriyorlar? Yoksa tüm teknik altyapı Ankara'da da var mı?

şaşmazda şube açtılar %90 teknik alt yapı vs sistem kuruludur.Bir ara quattro garajta yazılım yapıyordu ecufast bayisi gibi

bomberr
21-08-2015, 09:31
Vmax'e yaptırdım. Ümit Bey çok ilgili ve temiz işçilik yapıyor, tavsiye ederim..