PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Forum Al-Sat çıları Hakkında

Sayfa : [1] 2

BARR
28-07-2015, 11:21
Forumda, forumun amacına hizmet etmeden paylaşım olmadan al-sat mantığı ile her aldığına konu açıp, şunu aldım bunu yaptım hop 2 haftaya satışa koyan kişi-kişilerin forumda bulunmasından rahatsız olan birtek ben mi varım?

Sahibinden.com'a döndü forum maaşallah.

Forum ahalisi ne diyor bu konuya?

HaKo
28-07-2015, 11:24
şu amcadan dededen muhabbetlerine kıl oluyorum bende. Hiç samimi de gelmiyor açıkçası.

SerkanYazgan.
28-07-2015, 11:34
Onlar yüzünden millet aldığı arabanın konusunuda açmıyor, basitleştirdiler. Forumun daha çok dost-muhabbet ortamı olmasından yanayım.İllaki birileri araba satacak fakat bu şekilde olmamalı.

MCN21
28-07-2015, 11:35
Kesinlikle katiliyorum oto galerisine dondu forum.

maxpower
28-07-2015, 11:35
15-20 yaşındaki, minimum 5. sahibi olduğu arabaya hiç zorlanmamış servis bakımları aksatılmamış (tüm bakım evrakları eksiksiz duranlar hariç) yazanlar var, güldürüyorlar beni

Kahn23
28-07-2015, 11:40
Katılıyorum. Bazı arkadaşlar var. Aldığı arabayı allayıp pullayıp reklamını yapıyor ve satıyor.

XSi
28-07-2015, 11:42
Forumda arabayi tanitma konusu actiktan sonra sahibinden ilani icin birkac gun bekleseler bari :)

fore
28-07-2015, 11:42
Valla arabamın konusunu açacaktım, ilanı var diye açmadım hiç. Hatta ilanı da koymadım buraya..

Zaten dikkat çekiyor, otomobilimde araç paylaşılıyor, maşallahlar geliyor, max 1 hafta içinde Otomobiller kısmına ilan düşüyor..

Çok anormal değil ama, neticede otomobil forumu, beğenen olursa da alır gider..

MK8800
28-07-2015, 11:58
Neden bazi arkadaslar ya da kisiler diyoruz ki direk nickini yazin millet yaparken utanmiyor biz yazarken mi utanicaz allah askina

Berkan
28-07-2015, 12:00
Katılıyorum. Bazı arkadaşlar var. Aldığı arabayı allayıp pullayıp reklamını yapıyor ve satıyor.

al sat değil kanka saz ekipleri desteğiye al çak'cı demem daha doğru olur :D

Runaway
28-07-2015, 12:01
Hiç dikkat etmemişim bu konuya

free-hifi
28-07-2015, 12:01
başkasının arabasını buraya sahibinden com fiyatından yüksek açanlar da var

Oznsrl
28-07-2015, 12:04
Yeni moda bu zaten. Araç alınıyor ufak tefek işlemlerle modifiye? ediliyor önceden jant takılıordu şimdi onun yerinide kapak boyama aldı. Konu açılıyor eş dost akraba yardımıyla çok temiz imajı veriliyor pat 2 hafta sonra satılık çok temiz 2.sahibinden vs artık yersen :D

AyrtonSenna
28-07-2015, 12:06
Kime Maşallah desek ertesi gün gidiyor:hehe::hehe::hehe:

Berkan
28-07-2015, 12:09
Milletin gözünü Ü.T açtı. adam senelerdir alla pulla çak. bunu gören ahalide aynısına yöneliyor. biraz daha eli yüzü düzgün daha degisik araclara yapıyorlar ama mantık aynı bakarsak

arfkrlngc
28-07-2015, 12:10
Eskisi gibi tek bir arabaya bağlılık kalmadı yazıkki. hergün yeni bir arabaya bineyim edasıyla hareket ediyor insanlar. Bir araba alıp onunla tanınmak en iyisi tabiki bir gün satılır ama bence satma vakti yay takıp american park bağlatıp 5 bin fazla yazarak anında olmamalı. oluyorsada bence de yeri burası değil.

kalipson
28-07-2015, 12:14
Aldığı arabayi allayip pullayip reklamla, km.yi de düşürerek, aracı aldığı adamın yaptığı masraflari kendi yapmış gibi lanse edip arabayi satanlar var bu forumda...

dqn
28-07-2015, 12:16
Önce arabanın bi konusu açılıyor Maşallah'lar akıyor 1 hafta sonra satılık ilanı geliyor..Bende rahatsızım açıkçası..

taylaner
28-07-2015, 12:19
Birde , aynı araçların dönüp durmasına ne demeli? Kimse yanlış anlayıp üstüne alınmasın ama, bir kaç hatırı sayılır araç dışında diğer araçların , ''35 ZartZurt plakalı araç bizde'' , ''Eski 34 FasırFosur plakalı, yeni 06ÇatırÇutur plakalı aracı aldım'' gibi muhabbetlerdende artık gına geldi. Biraz , yapılmamış araçlar alınıp insanlar özen gösterse ya? Aynı marka modelden başka araç mı yok ülkede allasen...

AyrtonSenna
28-07-2015, 12:19
Ya adam konuyu açıyor yok bunu yaptık yok burası cilalandı diyor ondan sonra hop satış sonra yeni araba için yine aynısını yap uzar gider:D

İçimde kalmasın yaziyim bari ne kadar da al satçı bir erkek:hehe::hehe::hehe:

PiscocuK
28-07-2015, 12:22
tam konusuna gelemişim

50 TL ye şakşakçılık yapılır :) ölü diriltilir bebekler bebeği yapılır

fiyatta anlaşılır iki kamyon kuzenim var araç durumuna göre fiyat konuşulur 7 günde araç satılmazsa para almıyoruz

şakşak bizim işimiz :D

Aliburakb
28-07-2015, 12:25
tam konusuna gelemişim

fiyatta anlaşılır iki kamyon kuzenim var araç durumuna göre fiyat konuşulur 7 günde araç satılmazsa para almıyoruz

ha ha iyiymiş abi :)

yilmazcatalbas
28-07-2015, 12:27
Neden bazi arkadaslar ya da kisiler diyoruz ki direk nickini yazin millet yaparken utanmiyor biz yazarken mi utanicaz allah askina

O yapılsa bile bir yolu bulunup şakşakçılığa çevrilir sonunda da nick yazan suçlu olur çıkar :D

_AS_
28-07-2015, 12:30
Bir önce ki sayfada arkadaş değinmiş. Bende "hedehödö plakalı araç bizde", "şu aracı biz aldık", "araç bize geçti" gibi diyaloglar var.

Yav kaç kişisiniz siz bu aracın bir sahibi yok mu bu jargonu ben mi anlamadım birtek. :)

Ulan yenide aracımın konusunu açtım ilk sahibiyim satmayı falan düşünmüyorum yanlış anlaşılmasın.

hkkcn
28-07-2015, 12:38
özellikle 1.7 ler....

taylaner
28-07-2015, 12:38
tam konusuna gelemişim

Üstadım,bir Qashqai var satılacak. GT-R gibi algılanmasını istiyorum. Mümkün müdür? Mümkünse fiyatı DM'den konuşalım :D :D Onay verin açıyorum ben konuyu :D :D

yilmazcatalbas
28-07-2015, 12:40
tam konusuna gelemişim

Abi bildiğin şakşakçılığa kurumsal bir hava katmışsın böyle daha ciddi bir iş gibi geldi okuyunca :D

Fatih
28-07-2015, 12:44
Forumda, forumun amacına hizmet etmeden paylaşım olmadan al-sat mantığı ile her aldığına konu açıp, şunu aldım bunu yaptım hop 2 haftaya satışa koyan kişi-kişilerin forumda bulunmasından rahatsız olan birtek ben mi varım?

Sahibinden.com'a döndü forum maaşallah.

Forum ahalisi ne diyor bu konuya?

Evet katılıyorum ve hep dikkatimi çekiyor.
Önce aracı tanıtım konusu açılıyor, bir kaç hafta sonra satış konusu açılıyor.

Artı olarak ben bu forumda fiyatı uygun bir ilana denk gelmedim.
Birkaç gün önce konu açtım herkes fiyatlardan şikayetçi ama satarken öyle değil.

cem
28-07-2015, 12:49
Yazin isimleri desek kimse yazmaz :))

fdoganb
28-07-2015, 12:50
en sevdiğim: aracım çok acil satılık yazıp piyasanın 3-4bin üstüne fiyat çekilmesi. Sıfır samimiyet

Arenimo
28-07-2015, 12:52
bir de aracımı satmıyorum var , yeni viral reklamımız :D

cem
28-07-2015, 12:53
bir de aracımı satmıyorum var , yeni viral reklamımız :D

senin araba dünden itibaren satılmaz zaten artik heheheuue :D

Arenimo
28-07-2015, 13:04
senin araba dünden itibaren satılmaz zaten artik heheheuue :D

hahaha :D sanırım öyle millet yağmış altına

Ozan Özer
28-07-2015, 13:08
maddi sıkıntıdan dolayıdır canım,yoksa neden millete saplamak istesinler ki :)
Ben şuna hastayım "ARACI BİLEN BİLİYOR" Bir boktan haberim yokmuş diyorum kendi kendime..

aslan
28-07-2015, 13:08
Yapabilene helal olsun

STP
28-07-2015, 13:10
vespacı arkadasın ustune tanımam o tek mesajda hem motoru tanıttı hem ılanı verdı :D

yagizs
28-07-2015, 13:11
Bildirin maliyeye şu isim soy isimli şahıs araç alım satımı yapıyor diye incelemeye alınsınlar :)

yagizs
28-07-2015, 13:13
bu arada düzenlenmiyor mesajlar, yanlıs anlasılma olmasın. şu vespacı arkadas icin yazdım

SerkanKurt
28-07-2015, 13:14
bir tek benmi takılıyorum bu konuya diye düşünüyordum :) benim gibi düşünenlerde varmış. Pasta cila yapılmış araç görünce aklıma ilk gelen ilanı hazırlıyor heralde oluyor :)))

hddsheriff
28-07-2015, 13:14
amcadan teyzeden denmesine sinir oluyorum. birde ilk sahibi xxx ten diye konu açıyor , ulan sen arabayı alınca araba 2. sahibine geçmiş oluyor ana sınıfı terkmisin ?

MK8800
28-07-2015, 13:15
https://youtu.be/BkHEh2mvkpo aklima hep su sahne geliyor 15. Saniyeden itibaren :D

can2k
28-07-2015, 13:19
Amcadan teyzeden ilanlara dikkat edin hepsinde bi "orumcek agi vardi"ekleniyo :)

BARR
28-07-2015, 13:19
Yazin isimleri desek kimse yazmaz :))

Kimseyle papaz olmak istemiyorum, yazsam yazarım. Kimsenin ne yaptığı da umrumda değil açıkçası ister kar etsin ister zarar.

Ancak forumun bu şekilde bozulmasını istemiyorum, rahatsızlık veriyor ancak forum da benim değil sonuçta sadece dile getirdim gözlemimi.

CGTY
28-07-2015, 13:34
Arabayı alıp şu bize geçti bu bize geçti diyip allayıp pullayanları ben de anlamıyorum. Hele ki tek kalem araba çalışıp hafta bir arabalara konu açmanın mantığı nedir anlamış değilim. Alıp satacaksan da koy sahibindene sat. Burda şakşaklamanın ne anlamı var? Hele bir de olmadığı gibi gösterenler var, Allah yalan söyleyip, haram yiyenlere de fırsat vermesin asla.

Lakin bir de alıp satmak çok ayıp bişeymiş gibi burda böyle ahkam kesen tipler de var. "Ben alıp satmanın her türlü inceliğini biliyorum çok uyanığım" modunda yorumlarıyla dikkat çekip bişeyler bildiğini vurgulamaya çalışan tipler. Kusura bakma da kardeşim, alıp biraz makyaj, bi boya koruma ile arabadan kar edileceğinin/edildiğinin herkes farkında artık. Bi aynştayn sen değilsin.

Onurkk06
28-07-2015, 16:33
mal cevizmiş karşim maşallah yok böyle makina

pardon yanlış konuya yazmışım bi arkadaşıma yazıcaktım :D

johnie
28-07-2015, 16:41
Amcadan teyzeden ilanlara dikkat edin hepsinde bi "orumcek agi vardi"ekleniyo :)

inceyi çok iyi çözümlemişsin eyv vallahi =)) " örümcek ağı " :D

K.Kaan
28-07-2015, 16:51
Arabayı alıp şu bize geçti bu bize geçti diyip allayıp pullayanları ben de anlamıyorum. Hele ki tek kalem araba çalışıp hafta bir arabalara konu açmanın mantığı nedir anlamış değilim. Alıp satacaksan da koy sahibindene sat. Burda şakşaklamanın ne anlamı var? Hele bir de olmadığı gibi gösterenler var, Allah yalan söyleyip, haram yiyenlere de fırsat vermesin asla.

Lakin bir de alıp satmak çok ayıp bişeymiş gibi burda böyle ahkam kesen tipler de var. "Ben alıp satmanın her türlü inceliğini biliyorum çok uyanığım" modunda yorumlarıyla dikkat çekip bişeyler bildiğini vurgulamaya çalışan tipler. Kusura bakma da kardeşim, alıp biraz makyaj, bi boya koruma ile arabadan kar edileceğinin/edildiğinin herkes farkında artık. Bi aynştayn sen değilsin.

Bi bitmezler ki. Bi video yada fotoğraf iki tanede bib.ktan anlamayan şakşakçı bir araya geldiğinde başlıyor herşey. Bu konuda keşke bir önlem alınabilse cidden. Forum zaten baya yavaş son zamanlarda iyice ticarethaneye düşmemesini isterim bende.

Ranthor
28-07-2015, 16:58
alim satima bir sekilde vergi konsa, sonucta ortada bir kazanc var...

ozyt1000
28-07-2015, 16:59
Sitede araç satış ilanı açmıştım. Ölü sevici bir kardeşimiz aradı sağolsun. istediğim rakamın neredeyse yarısını önerdikten sonra birde teklifim 2 gün geçerli demişti. Sabırla dinledikten sonra kibarca teşekkür ettim o fiyatlara düşünmediğimi belirttim. Iki gün sonra tekrar arayıp utanmadan satamazsın son sahibi olursun dedi, sinirlenip böyle olmaz gel araç başında görüşelim dedim, gelmedi :)

Sezgin
28-07-2015, 17:17
7200km'deki s2000'nin tanıtan bilge vardı ona ne oldu ? Ama satılık değil heee asla satılık değil

johnie
28-07-2015, 17:48

site üzerinden satış yapanlardan gelir elde edilsin, bunlarda kurumlara - veya ihtiyacı olan kişiye/kişilere dağıtılabilir aslında.. Hem ticaret olmuş olur hemde yardım etmiş olurlar

Ahmet.S
28-07-2015, 18:15
Ben al satçılardan mesaj görmedim konuda ben daha çok şundan rahatsızım araca daha fazla emek veriyorsun parça alıyorsun 2 sene 3 sene biniyorsun ama al satçılarla aynı kefeye konuluyorsun yada pazarlamayı beceremeyip satamıyorsun.

Al sat yapan ticaret yapanı kıskanma gibi bir durum yok taktir ediyorum işin hakkını verip yapana helal olsun.

Yigit-Y
28-07-2015, 18:25

Var zaten :)

Devlet daireleri ile yaptığın her ışte zaten vergi alıyor.: )

Ya adam istediğini yapsın alan razi satan razi olmuyormu sonucda kime ne zarari var

Bende eskiden araba konusu acardim.
Sonra pm gelirdi satmak zorunda kaldırdım: )

Bu yüzden konu acmamaya 2 sene once karar vermiştim.: )

Iyi yapmışım demek ki yoksa benim isimde yazilacakmis tahtaya :)

Ranthor
28-07-2015, 18:36
Var zaten :)

Devlet daireleri ile yaptığın her ışte zaten vergi alıyor.: )

Ya adam istediğini yapsın alan razi satan razi olmuyormu sonucda kime ne zarari var

Bende eskiden araba konusu acardim.
Sonra pm gelirdi satmak zorunda kaldırdım: )

Bu yüzden konu acmamaya 2 sene once karar vermiştim.: )

Iyi yapmışım demek ki yoksa benim isimde yazilacakmis tahtaya :)

vergi o degil, kazandigin kadarindan oranli olarak vergi alinmalidir.
1 ay calisip parasinin 35% i kesilen adam ile, araba satan 3-5 lira damga vergisi adamin ne farki var. ayni sekilde ev kiralayan da vermiyor vb. vb.

Turkiye, vergi kacirma ulkesi, sadece bordrolu satanlar enayi o kadar:)

Yigit-Y
28-07-2015, 18:41
Her satan kar ediyor mu peki.

Takas muhabbeti olsun bunları nasıl ayrılacak.

Para kazannadigini adam arabayi alirken yuksek yazdiriyor satarken düşük yazdiriyor.

Vergi dairesi çağırıyor ben zararina sattim ahanda satis kagitlari diyor.

Sonuç devlet soygunu sıfır araba ve yakittan yapiyor zaten

2 el de ticaret yapan esnaflarda vergi veriyor nasilsa

Vatandas yaptığı satışa da bir sey demiyor.

De se oy kaybedecek çünkü. Adam s.k.lmedik yer birakmamis olacak. :)

Ranthor
28-07-2015, 18:43
Her satan kar ediyor mu peki.

Takas muhabbeti olsun bunları nasıl ayrılacak.

Para kazannadigini adam arabayi alirken yuksek yazdiriyor satarken düşük yazdiriyor.

Vergi dairesi çağırıyor ben zararina sattim ahanda satis kagitlari diyor.

Sonuç devlet soygunu sıfır araba ve yakittan yapiyor zaten

2 el de ticaret yapan esnaflarda vergi veriyor nasilsa

Vatandas yaptığı satışa da bir sey demiyor.

De se oy kaybedecek çünkü. Adam s.k.lmedik yer birakmamis olacak. :)
insanlarin ahlaklarini geri kazanmalarina daha bir 50 sene var turkiyede:)

hddsheriff
28-07-2015, 18:46
insanlarin ahlaklarini geri kazanmalarina daha bir 50 sene var turkiyede:)
çok iyimsersin

Draniela
28-07-2015, 18:48
Heh dedemin dedesinin bir arkadaşı var ton ton mu ton ton pammıh gibin.

Yakın zamanda satmamak üzere evladiyelik binmek için onun at arabasını (taliga) aldık çok fena antikadır, bilen bilir zaten. Bakımlarını aksatmadık her türlü kağıdı küreği mevcut.

Satmaya kıyamıyorum ama işte nakit sıkışıklığından kıymetini bilecek bir dosta gitmesini isterim. Zorlanmamış bozuk yola girmemiş tarla ev arasında gidip gelmiş emsalsiz bir taligadır.

Düşünen olursa yardımcı olurum hazır konusunu bulmuşken pas geçemedim :D

Not: Öyle taligaya kız falan atılmamıştır. Her gün özel şampuanıyla temizlenmiştir.

------

Herkese iyi akşamlar arkadaşlar :)

baretta
28-07-2015, 19:15
http://www.sahibinden.com/ilan/is-makineleri-sanayi-is-makinesi-satilik-dis-hekiminden-temiz-ekskavator-2010-cat-336-d-189936943/detay

Forumda satıcılar (temsili)

MrtYILDIZ
28-07-2015, 19:42
http://i57.tinypic.com/qo6ihl.jpg

İbrahim33
28-07-2015, 21:27
bizde alıp satıyoruz ama hiç öyle dededen bilmem neden mevzusu yapmıyoruz. expertiz garantili satıyorum sattığım her arabayı.

gökberk
28-07-2015, 21:31
Forumun kaşarları kimin ne mal olduğunu az buçuk biliyor ya da anlıyor..
Biraz heyecanlı bi tayfa var. Onlar da kime saplasak da günü kurtarsak peşinde dolanıp duruyorlar.

Çöllü
28-07-2015, 21:37
Yahu Bununla Övünen, sanki bi halt etmiş gibi ballandıra ballandıra anlatan var.. Yok bilmem kaçıncı aracımı aldım, Temizlensin diyede ancak balkondan dua ederim allahım yağmur yağdır diye gevşek gevşek böbürlenen var :) haya olmayınca tabi herşey serbest ;)

ozan gülle
28-07-2015, 21:48
Yazmayacaktim konuya adamin araci tanitim konusu ilani altli ustu karsima cikti :)

Sert@ç
28-07-2015, 21:52
Gecen bi konu vardi arabayi jelatinle saranlarla ilgili oyle kekolar ve onlari pofpoflayanlar oldugu surece "arabacilar" aramizdan eksilmez
Otomobil gurmeligi yapanlara lafim yok ancak yaylari isitip egzozlu video cekip kamberle sacma sapan cancincon jant takip uzerine 10 ekleyenler yokmu...
Asil mallik oyle arabalari alip boyle kekolara prim verdirenlerde

drago
28-07-2015, 22:19
https://youtu.be/BkHEh2mvkpo aklima hep su sahne geliyor 15. Saniyeden itibaren :D

https://www.youtube.com/watch?v=N0HV0lKP_bE :D :D

Mutlu Değerli
28-07-2015, 22:42
Taklalı arabaya çogu arabayı bozar diyolar, gülesi geliyo insanın :D

rahatsız
28-07-2015, 23:14
aynı kişilerde sadece kendi malını övme, başkasının malını kötüleme var bi de . başkasının malıyla mülküyle, aldığıyla, ettiğiyle uğraşan anca olduğu yerde sayar. sen kendi ticaretini yapsana, neden başkasının malını kötüleyip prim yapıyorsun.

coastguard
28-07-2015, 23:41
E bunun daha kötüsü var!
Biri konu açıp soruyor şu araba nasıldır diye?
Adam destan yazıyor istisnasız her araç ya bir arkadaşında&akrabasında olmuş yada kendisi mutlaka kullanmış bu kardeşimiz.

Ulan bir arabanın senin tanıdığında olması yorum yapabilmen anlamına gelmez ki , arabayı 3 gün kiralamış onu bile yazıyor, lan o süre bi kıstas değil ki

Ulan Cem Yılmazında dediği gibi bilmiyorum deme özürlü bizim millet bi sus amk bi sus

BARR
29-07-2015, 09:06
Övme vs kısmını geçtim, özel hayatında al-sat yapanlar ki kendileri de sölüyor, forumu aracı olarak kullanmasın lütfen. Kendi şahsi aracını satsın forumdan, al-sat yapıp para kzandıklarını sahibinden.com'dan satsın.

can2k
29-07-2015, 09:12
bide adamı arıyosun daha ilk görüşmen
-kanka mal ceviz, sen yabancı diilsin sana 90a biter o da sana
e diyosun biz ilanda görmüştük geçen hafta 68den,
-karşim orası da bize kalsın asdasdasdas

AliGizda
29-07-2015, 09:13
Bende bir tek benmiyim diyodum konudan rahatsız olan fakat benden başka bir Dünya daha insan varmış :) Bende piyasanın bu hale gelmesinden çok şikayetçiyim ve Devletin bu konunun önünü kapaması gerektiğini düşünüyorum. Kordonu bozuk, elden ele gezmiş, oynanmamış yeri kalmamış arabalar 3 parça boyalı falan filan denerek satılıyor ve insanlarda alıp biniyor. Bende eskiden al sat yaptım ama ben arabamın en küçük kusurunu bile söylerdim, piyasada bu tarz insanlar çoğalınca bıraktım ve maaşlı bir işe girdim çalışıyorum daha mutluyum :) Forumda forum yönetimi olarak bu tarz insanların konu açmasını engelleyelim en azından site temiz kalır.

can2k
29-07-2015, 09:14
şöyle de bi model var
-veeeee yıllardır hayalini kurduğum aracıma artık kavuştum(yaş 21 bu arada kimse üstüne alınmasın) kısmetse şunu yapıyoruz vs vs vs inşuallah, maşuallah, pasta cila yapıp project carsa konu
sabah ilanda beni bilen bilir aracı bilen bilir satma gibi bi niyetim yoktu

jeffy
29-07-2015, 09:23
http://www.sahibinden.com/ilan/is-makineleri-sanayi-is-makinesi-satilik-dis-hekiminden-temiz-ekskavator-2010-cat-336-d-189936943/detay

Forumda satıcılar (temsili)

aha ilanın son 2 cümlesi bitirdi beni :)

Senin ne işin var gardaş iş makinasıynan gibi muhabbetlere girmeyin, ne işim olduğunu biliyor olsam zaten satmazdım.
Hayırlı işler dilerim...

İzzet Göçmen
29-07-2015, 09:23
Bide her aldıkları araba kazasız boyasız yokmu tav oluyorum

CGTY
29-07-2015, 09:25
http://i59.tinypic.com/2emzls4.jpg

CRX
29-07-2015, 09:30
forumda marka değeri yüksek kişilerde sadece ismiyle bile bir arabadan 10-15 lira ekmek kazanan var :D

Yigit-Y
29-07-2015, 09:31
Bu konudan sonra kimse arabası için konu açmaz temiz yuzde 80 azalır konular. :)

can2k
29-07-2015, 09:37
Sizin aracınız da çiçek ama bizimkisi ceylan
-Ünal Turan

Yigit-Y
29-07-2015, 09:43
"Biz doktor olmak için çok araba yaptık.Bugünlere gelmek çok kolay olmadı. "
Ünal TURAN

Berkan
29-07-2015, 09:45
Ünal Turan demişken adam iyice şaşırdı :hehe:

https://scontent-lhr3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xta1/v/t1.0-9/11800562_873981272693770_1219249933950872812_n.jpg ?oh=ac3ee48a76b09bbbd544e8ff95c97278&oe=565CCE8D

M U R A T
29-07-2015, 09:46
20 yaşındaki arabaya detaylı temizlik bakım yaptıktan sonra geçmişini sıfırlayanlara hastayım bende :p feleğin çemberinden geçtikten sonra bebekler bebeyi oluyor

painkller
29-07-2015, 09:48
Herkes her boku bildigi surece bu ulkede araba piyasasida allak pullak olur, forumun amacida al sata doner.
Bu konu biraz insanlarin arabasini veya arabalarini sevmesiyle alakali. Arabalari her erkek seviyor, fakat arabasini seven cok insan kalmadi.

kalipson
29-07-2015, 09:48
Millet de Allah korkusu kalmamış. Sırf bu yüzden niyeti bozdum ve bi ton para verip sıfır alacağım.
Adam para kazanacam diye yemedigi b.k kalmıyor. 3-5 ipsiz sapsiz büzüktaşıyla arabayi reklama baglayip bi tane saftinin aglarina dusmesini bekliyolar.
Allah haram lokma yedirmesin, bu tiplerden de uzak eylesin.

Berkan
29-07-2015, 09:49

https://scontent-lhr3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xta1/v/t1.0-9/11800562_873981272693770_1219249933950872812_n.jpg ?oh=ac3ee48a76b09bbbd544e8ff95c97278&oe=565CCE8D

hatta :haha:

https://scontent-lhr3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xft1/v/t1.0-9/s720x720/11742627_1770247286541482_675101316926785196_n.jpg ?oh=b40016eb72175b286a83fcb9edd06657&oe=563EDB9F

Yigit-Y
29-07-2015, 09:50
Bu fotodan sonra keşke roccom olmasaydı dedim.

Allahimmmmmmm

Berkan
29-07-2015, 09:53

Allahimmmmmmm

122likle ilgili kafanda soru işareti varmı hala :hahaha:

can2k
29-07-2015, 10:05

Allahimmmmmmm

soylemiştik sana :)

BARR
29-07-2015, 10:30
Beyler konuyu Ünala bağlamayın, Ünala saydırıp aynısını üsturuplu çaktırmadan forumda yapıyorlar işte onlara bağlayın :D

mert_can 41
29-07-2015, 10:31

Şilede tuning cadde nin düzenlediği organizasyon caminaripark sponsor oldu hatta nasıl o kumdan çıktılar arabayla en ufak fikrim yok :D :D

Berkan
29-07-2015, 10:33
Şilede tuning cadde nin düzenlediği organizasyon caminaripark sponsor oldu hatta nasıl o kumdan çıktılar arabayla en ufak fikrim yok :D :D

ü.t nin facebookta bak su kumsal fotosunun yorumlarında :hehe: kimini ahtapot cekiciyle indirmişler kimini ittirmişler :D

Yigit-Y
29-07-2015, 10:33
122likle ilgili kafanda soru işareti varmı hala :hahaha:

soylemiştik sana :)

Bana 122 lik bu foto koydu cok fena :)

mert_can 41
29-07-2015, 10:41
ü.t nin facebookta bak su kumsal fotosunun yorumlarında :hehe: kimini ahtapot cekiciyle indirmişler kimini ittirmişler :D

Ooooo abi bakıyorum sıkı takipçisisin ü.t nin :hehe:

Berkan
29-07-2015, 10:51
Ooooo abi bakıyorum sıkı takipçisisin ü.t nin :hehe:

herşey koray reisden cıkıyor(xor) resmi o yolladı bana :hehe:

HaKo
29-07-2015, 10:53
tuning cadde çizgisini hiç bozmadan devam ediyor demekki ahahaha :D

HellRot06
29-07-2015, 11:04
Ben bi tanesini alana kadar sıkıldım ara ara ara. Satmak istesem bile satasım gelmiyor :D Tekrar kim uğraşcak almayla diye :D İşsizlik belirtisi bu başka birşey değil canları sıkıldıkca satılığa araba çıkarıyolar :D

Korollacı
29-07-2015, 11:09
mayis
http://www.techturkey.com/forum/sohbet/202948-sifir-arac-en-iyi-rodaj-nasil-yapilir-hk.html?highlight=s%FDf%FDr+ara%E7+rodaj

haziran
http://www.techturkey.com/forum/otomobilleriniz/204771-rs-fr-kizim.html

temmuz
http://www.techturkey.com/forum/otomobiller/206282-sifir-satilik-15-seat-leon-fr-140-a.html

ve mutlu son
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-seat-45-gunluk-sifir-bebekler-bebegi-kirmizi-fr-220996014/detay/

HaKo
29-07-2015, 11:11
Bebekler bebeği nedir ya ulan nasıl bir jargondur bu yemin ederim sinirle kahkaha atıyorum :D

can2k
29-07-2015, 11:13
mayis
http://www.techturkey.com/forum/sohbet/202948-sifir-arac-en-iyi-rodaj-nasil-yapilir-hk.html?highlight=s%FDf%FDr+ara%E7+rodaj

haziran

temmuz
http://www.techturkey.com/forum/otomobiller/206282-sifir-satilik-15-seat-leon-fr-140-a.html

ve mutlu son
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-seat-45-gunluk-sifir-bebekler-bebegi-kirmizi-fr-220996014/detay/

teşekkürler rıdvan :icon_tup:
:D

halilkarakas
29-07-2015, 11:16
göç etmek için doğdular

jeffy
29-07-2015, 11:33
mayis

haziran

temmuz

ve mutlu son

konunun özeti olmuş.

MK8800
29-07-2015, 11:37
Bizim tartistigimiz nokta forum uzerinden kar amacli satis yapanlar degil mi ? Siklikla araba degistiren biri kimi ne ilgilendiriyor cani sikilir alinir satilir forumu bu amacla kullanmadiktan sonra kime ne?

Arenimo
29-07-2015, 11:48
mayis

haziran

temmuz

ve mutlu son

TÜM LAYLONLARI ... JELATİNLERİ SÖKÜLMEMİŞTİR...

LAYLON ne AMK yaa , Laylay lom galibaaa sana göre sevmeler ???

MCN21
29-07-2015, 11:51

Güneşte görmemis :)

HaKo
29-07-2015, 11:56
Bizim tartistigimiz nokta forum uzerinden kar amacli satis yapanlar degil mi ? Siklikla araba degistiren biri kimi ne ilgilendiriyor cani sikilir alinir satilir forumu bu amacla kullanmadiktan sonra kime ne?

aldığı arabayı LAYLONU sökülmeden 1500 km de sence şıklıkla araba mı değiştiriyor şimdi bu şahıs ?

SON ÜRETİLEN 140 FR OLUP .... ŞUAN SERVİSE SIFIR SİPARİŞ VERİLDİĞİNDE 125HP GELİCEKTİR .... VE 3 AY BEKLEME SÜRESİ VARDIR.

hele ilanın en altındaki şu son cümleden sonra kimse bana keyfi araba değiştiriyor diyemez.

Type-R
29-07-2015, 11:56

ahahahahaha iyidi bu :D

vtec powe®
29-07-2015, 12:02
Zamane al satcı taktiklerini bilmeyen mi var kısa özet gecelim.

Piyasa fiyatının altındaki x araç Antep'e gidilir alınır.
Yaylar ısıtılır kesilir neyse bi şekilde at arabasına cevrilir.
Replika ama populer tanesi 20 kilo jantlardan takılır plastidiple panjur boyanır
Prof makineyle fotolor çekilir konusu foruma acılır 5 dk sonra da ***** site ilan açılır sonrasında saf bir alıcının tuzaga düşmesi beklenir.

Resime kanıp aracın motoruna orasına bakmayan saf bir kardeşimize arac itelendikten sonra aynı gün daha öncesinden yakın takibi yapılan araç Afyondan alınmak üzere yola cıkılır.

MK8800
29-07-2015, 12:04
aldığı arabayı LAYLONU sökülmeden 1500 km de sence şıklıkla araba mı değiştiriyor şimdi bu şahıs ?

SON ÜRETİLEN 140 FR OLUP .... ŞUAN SERVİSE SIFIR SİPARİŞ VERİLDİĞİNDE 125HP GELİCEKTİR .... VE 3 AY BEKLEME SÜRESİ VARDIR.

hele ilanın en altındaki şu son cümleden sonra kimse bana keyfi araba değiştiriyor diyemez.

Acikcasi leon ilanina cok dikkat etmedim piyasasindan da bilgim fazla yok kar amacli olarak yapiyorsa onu da kapsar tabiki , ama bunun harici arac degisimi yapanlardan kim neden rahatsiz oluyorki? Onceki sayfalarda bu tarz yorumlar dikkatimi cekti

baretta
29-07-2015, 12:05

Bende tam bunu yazacaktım :D laylon ne yaa :D

Berkan
29-07-2015, 12:05
Bugün çok leylonum :hehe:

https://www.youtube.com/watch?v=zF1xirnXdss

can2k
29-07-2015, 12:09
Bugün çok leylonum :hehe:

ahahahahahahahah nerden buldun bunu

halilkarakas
29-07-2015, 12:11
abilerim ablalarım kardeşlerim bu tür insanların soyu tükenmeyecek. birde bu işi yapanlar biz arabacıyız ben aşığım arabama diyor. insan sevdiğini satarmı yaa ? :(

Berkan
29-07-2015, 12:12
ahahahahahahahah nerden buldun bunu

senelerin malı ilk defa izledim deme :hehe:

can2k
29-07-2015, 12:13
abilerim ablalarım kardeşlerim bu tür insanların soyu tükenmeyecek. birde bu işi yapanlar biz arabacıyız ben aşığım arabama diyor. insan sevdiğini satarmı yaa ? :(

https://www.youtube.com/watch?v=DgkM10Kevv4

SekoLive
29-07-2015, 12:15
alınca en az 2 sene biniyorum arabama alma ve satma işi beni çok yoruyor. bu arkadaşları aslında takdir de ediyorum nasıl dayanıyorlar bu kadar al sat işine.

bide sorsak hepsi arabacı :) arabacı adamın 1 ayda arabadan gönlü geçip üstüne kar koyup satabilirmi ? deselerki galericiyim eyvallah

bu arada baranda lagunayı forumdan bana satınca daha aktif oldu sitede, oyle araba satınca yol olanlardan olmadı :D

aTaBeY
29-07-2015, 12:26
Valla bende aracımın konusunu ne açtım nede şuanda satılık olmasına rağmen ilanını ekledim. Birçok arkadaşımın da dediği gibi iş artık yavaş yavaş ''bunu alayım forumda bir konu açar nasılsa birine veririz'' mantığına döndü. Ben öyle nick felan dikkat etmedim kim yapıyor diye özelliklede bakmadım ama olduğu aşikar ki ben o yüzden aracımı koymadım.

RottingChrist
29-07-2015, 12:31
forumdan iki araba aldım ama forumdan bir motorumu bile satamadım. benim arkadaşların şakşakçılığı yetersiz galiba.

canozyavuz
29-07-2015, 12:33

İzninle imza yapıyorum.

Forumda çok eski üye sayılmam ama bi arkadaşın dediği gibi isme cisme gerek yok. Zaten çoğunu biliyoruz. Onun dışında insanların takıldığı konu "Arabamı buldum daha da değiştirmem" izleniminden, satılıklar başlığına konu açılması arasında geçen süre. Konuyu görüp "Maşallah ; çok güzel vs." yazana kadar satılığa çıkıyor araç.

enesy
29-07-2015, 12:38
forumdan iki araba aldım ama forumdan bir motorumu bile satamadım. benim arkadaşların şakşakçılığı yetersiz galiba.

Aa forumdan xbox ını sattın abi hem de bana :))

Bizim çocuklar bağcılara araç bakmaya gitti dönsünler hemen şakşaklatmaya başlıyalım :)

RottingChrist
29-07-2015, 12:41
sen nerden çıktın? xbox u iteledikten sonra arayıp sormazsın diye düşünmüştüm. :)

Aa forumdan xbox ını sattın abi hem de bana :))

Bizim çocuklar bağcılara araç bakmaya gitti dönsünler hemen şakşaklatmaya başlıyalım :)

enesy
29-07-2015, 12:43
sen nerden çıktın? xbox u iteledikten sonra arayıp sormazsın diye düşünmüştüm. :)

Abi mal ceviz çıktı örümcek ağları duruyordu açtığımda. amcadan x box :)

Tholl-ga
29-07-2015, 12:52
güzel konu
örneği bol olan bir icraat

dragon07
29-07-2015, 13:04
ben şahsıma münhasır techturkeyden yaklasık 10adet vasıta sattım,eşimin dostumunda 3-5 tane kupon aracını satmısımdır.

hepsini forumdan arkadaslarıma dostlarıma sattım hiçbirisine sahibinden.com ilanıda açmadım değerini bilecek kişilerin alması içindi çünkü sattıgım araçlar hep kupon araçlardı .sahibinden.com kullanmıyorum techturkeyden değerini bilecek kişilerin alması tercih sebebidir benim içinde :) yağlama ballama olayına gelincede hoşuna gidiyosa alır baktırırsın kimse zorla araç satmıyo.

dragon07
29-07-2015, 13:08
birde beni burda araç satmaya techturkey ahalisi alıstırdı techturkeye bile satılıklar kısmına koymadan 8tane aracımı otomobillerimiz kısmından aracı görüp öm atarak gerçekleşti ,baktım bende gidiyor talep var sattım .şimdi alan mı suçlu satan mı?

AyrtonSenna
29-07-2015, 13:12
https://www.youtube.com/watch?v=DgkM10Kevv4

Bence en güzel örnek bu olmuş bizim sitedeki satıcıların birebir aynısı mal güvercin:bravo::D

CGTY
29-07-2015, 13:13

Aynen kardeşim doğru söylemişsin. Kimin ne kadar sıklıkla değiştirdiği kendini ilgilendirir, AYRICA alıp satıp kar etse de bu, konuyu açan arkadaşı ne kadar ilgilendirir ben bunu merak ediyorum. Bir sakınca varsa yönetim ilgilenir. Alakalı alakasız her konuda alıp satanlara inceden dokundurmalar, küçük düşürmeye çalışmalar vs. vs. Ama isim ver deyince sesi çıkmıyor. Önceki mesajımda da yazdığım gibi alıp satmak çok ayıp bişey sanki, "çaktırmadan usturuplu ünalın yaptığını" yapıyormuş millet. :) Kıskanma favorilerini paylaş konusuna girip, "bu araba geçen hafta 5 bin lira ucuza ilandaydı, iki parlat bi cila yap, 5 fazlasına sat oh ne güzel" diye ahkam kesene kadar çok biliyordun madem sen alıp yapsaydın, tutan mı oldu?

Tekrar söylüyorum, "amcadan, teyzeden" muhabbetini, "vay kankim bebek makina dehşet teyzem iyi bakmış arabaya, böylesi yok" gibi şakşaklamaları, veya haftada bir aynı arabadan alıp jant kapaklarını boyayıp, konu açıp "aracımız bebek" demenin mantığını ben de anlamış değilim.

BARR
29-07-2015, 13:33
Valla beni hiç ilgilendirmediğimi önceki mesajımda söledim konuyu takip ediyorsan dikkatli oku.

"Kimseyle papaz olmak istemiyorum, yazsam yazarım. Kimsenin ne yaptığı da umrumda değil açıkçası ister kar etsin ister zarar.

Ancak forumun bu şekilde bozulmasını istemiyorum, rahatsızlık veriyor ancak forum da benim değil sonuçta sadece dile getirdim gözlemimi."

"Övme vs kısmını geçtim, özel hayatında al-sat yapanlar ki kendileri de sölüyor, forumu aracı olarak kullanmasın lütfen. Kendi şahsi aracını satsın forumdan, al-sat yapıp para kzandıklarını sahibinden.com'dan satsın."

Diye belirttim. Ticaretini yapacak olan sahibinden.com'dan yada araç satış sitesinden yapsın, ben forum kullanıcısı olarak rahatsızlık duyuyorum bunu belirttim, kullanıcı olarak hakkımdır.

Yönetim uygun görür görmez orası bilemem, benim gibi düşünün bir sürü kişi varmış görmüş olduk.

MTZ
29-07-2015, 13:42
Valla beni hiç ilgilendirmediğimi önceki mesajımda söledim konuyu takip ediyorsan dikkatli oku.

"Kimseyle papaz olmak istemiyorum, yazsam yazarım. Kimsenin ne yaptığı da umrumda değil açıkçası ister kar etsin ister zarar.

Ancak forumun bu şekilde bozulmasını istemiyorum, rahatsızlık veriyor ancak forum da benim değil sonuçta sadece dile getirdim gözlemimi."

"Övme vs kısmını geçtim, özel hayatında al-sat yapanlar ki kendileri de sölüyor, forumu aracı olarak kullanmasın lütfen. Kendi şahsi aracını satsın forumdan, al-sat yapıp para kzandıklarını sahibinden.com'dan satsın."

Diye belirttim. Ticaretini yapacak olan sahibinden.com'dan yada araç satış sitesinden yapsın, ben forum kullanıcısı olarak rahatsızlık duyuyorum bunu belirttim, kullanıcı olarak hakkımdır.

Yönetim uygun görür görmez orası bilemem, benim gibi düşünün bir sürü kişi varmış görmüş olduk.

Kesinlikle katılıyorum. Bir aracı alırsın uğraşırsın konu açarsın tamam eyv. Ama yok ömürlük yok şöyle yok böyle diye anlatıp, Sırf görselle arabayı göklere çıkarıp, 1 hafta sonra manevi bir bahaneyle satılığa koymak biraz komik oluyor. Ki bence forumu samimiyetsizleştiriyor "LAYLOM" bi ortam tadı veriyor. İnsanları birazda enayi yerine koymak bu yapılan. Araba giriş gelişme sonucu 1 haftada yaşıyor bide bazıları diyor ki herşeyine kefilim, ulan araba zaten 1 aydır belki sende neyine kefilsin.

Low-Rider
29-07-2015, 13:45
Birde hazır araba alıp, TR'de ilkleri yapıyoruz kafası yaşayanlar var :)

MTZ
29-07-2015, 13:47
Birde hazır araba alıp, TR'de ilkleri yapıyoruz kafası yaşayanlar var :)

Yada olanı yapıp EMSALSİZ diye ilan açanlar :D

CGTY
29-07-2015, 13:48

İlgilendirmiyor diyorsun ama konu açacak kadar rahatsızsın. Senden dikkatli okuyorumdur konuları o konuda için rahat olsun.

Konu kirliliği oluyor dersen anlarım. Ama ilan sayısı olarak belirli bir sınır koyuldu diye biliyorum. Uzun zamandır ilan açmadığım için tam bir bilgim yok. Buna da başka türlü önlem alamazlar sanırım. E açan adama da "sen alıp satıyosun kardeşim, arabalarına konu açamazsın!" diyemeyeceğimize göre bunun çözümü nedir? Açıkçası bu konuyu açmandaki amacının, çözüm odaklı olduğunu düşünmüyorum.

Şahsi aracını burdan, satacağı aracını da sahibinden'de satması gerektiği kısmına katılabilirim, hem alıcı kitlesi orada daha geniş. Bir de forumda alıcı kitlesi sınırlı olduğu için, ilanda durdukça araba satılmıyormuş izlenimi oluşuyor, bu da benden al-satçı kardeşlerime küçük tricklerden olsun :)

BARR
29-07-2015, 13:52
Ne amaçlı o zaman konuyu açmamdaki amaç onu anlamadım? Rahatsız oluyorum kullanıcı olarak forumda alt-satçı konularından, samimiyetsizliklerinden, yalanlarından, şakşaklarından kar mı eder zararmı eder 10 tane mi satar 100 tane mi satar beni ilgilendirmiyor. Gitsin istediği yerde satsın.

Forumda ben kullanıcı olarak rahatsızım. NET mi?

CGTY
29-07-2015, 13:54
Ne amaçlı o zaman konuyu açmamdaki amaç onu anlamadım? Rahatsız oluyorum kullanıcı olarak forumda alt-satçı konularından, samimiyetsizliklerinden, yalanlarından, şakşaklarından kar mı eder zararmı eder 10 tane mi satar 100 tane mi satar beni ilgilendirmiyor. Gitsin istediği yerde satsın.

Forumda ben kullanıcı olarak rahatsızım. NET mi?
Ben de sana diyorum ki o zaman çözüm öner, ne yapıcaz banlatıcak mıyız adamları? Rahatsız oluyosan girmezsin konularına okumazsın.. NET mi?

cem
29-07-2015, 13:57
Bebekler bebeği nedir ya ulan nasıl bir jargondur bu yemin ederim sinirle kahkaha atıyorum :D

o kelimeyi 5-10 kez tekrarlayınca ayrı bi boyuta geçiliyor :D:hahaha::hahaha:

Kahn23
29-07-2015, 14:02
Foruma satılmadan arabasının konusunu açıp daha sonra konuya bakmayanlarda var mesela.
Ondan sonra bi bakmışın hoop araç satılıklarda :)

kalfa
29-07-2015, 14:14
vespacı arkadasın ustune tanımam o tek mesajda hem motoru tanıttı hem ılanı verdı :D

yaşlı amcadan anahtarları alırken resim de vardı

BARR
29-07-2015, 14:22
Valla isteyen, işine gelmeyen istediği gibi düşünsün ikili tartışmaya çevirmek istemiyorum, yönetimde rahatsız ise zaten konuya yaptırım getirir, sıkıntı yok bana diyorsa zaten 1 gün sonra konu puff olup gider.

Ben üstüme düşeni yaptım.

OrcunInce
29-07-2015, 14:26
Şu arabayı naylona sarmak nedir? :D

Ben almam abi naylona sarılmış araba, etrafında sanki cinayet işliyorlarda pislenmesin diye naylon'luyolar.
Bide hızlı araba satıp hiç zorlanmamıştır diyenler var, he canım oldu emekli gibi binmek için 2 litre vergisi ödüyorsun dimi?
Adam arkadan çekişli araba satıyor 200.000'de m3-m5 hiç yan gidilmemiştir, lastik yakılmamıştır diyor ama arabada hayvan gibi body-kit falan var.
Ulan 200.000 kilometre yapmış arkadan çekişli 6 silindir bir araba ister istemez 30k'sını yan gitmiştir zaten beni mi öpücen.

En sevdiğim araba piste çıkmış, roll falan yapmış araba. Adam arabasına bakmasa elinde kalır zaten, el mahkum bakacak.

OrcunInce
29-07-2015, 14:28
Edit: forum'dan Durali'ye 13.000km'de Ibiza cupra sattım.
Yanına pis götürdüm, ben 47'ye aldım ama şu rakama satıyorum da dedim. (dediğim rakam 47'den fazlaydı)
Piste çıkmıştım körfezde, evo ve sti'ya zulüm olmuştum videosunu izlettirdim. mal bu hacı dedim, yüzü burada.
Naylon'a falan sarmadan da satılıyormuş. :D

Zorbey
29-07-2015, 14:32
0 aldığı arabayı aldığı paradan pahalıya satanları boş geçmeyin :D

Onurkk06
29-07-2015, 14:36
km takıntısı yüzünden bizde araba çok değiştiriyoruz ben siteye ilan açarken bile pek özenmiyorum demek ki tt de o yüzden satılmıyormuş hemen retricayla sıva yapılmış fotolarını koyacam bundan sonra aracın :D

wekoo
29-07-2015, 14:38
bebekler bebegii izmirlilerin cogu ilanında vardır bu cümle....

hkkcn
29-07-2015, 14:40
Forumdan twisted şahini aldım satarkende forum vasıtasıyla sattım aldığımdada sattıgımdada kesinlikle pişman değilim verdiğim de aldığımda para sonuna kadar helal olsun . onun haricinde forumdan belki 8 - 9 tane araba satmışımdır en ufak sorun yaşamadım hiç birinde sadece 1 tane aracı olduğum araçta biraz sıkıntı yaşadık forumdan Gürcell abiyle ve Bekir abiyle ama benim hiç bir suçum yoktu herneyse.bende al sat yapıyorum kendi çapımda fakat her aldığım arabanın konusunu buraya açmıyorum sadece satarken bazılarını buraya koyuyorum burda satılabilitesi olan arabaları oda yabancıya gitmesin diye.şimdi bende yapıyorum evet ama adabında yapıyorum abi 15 liraya aldığım arabaya 20 lira yazmıyorum 16 yazıp pazarlıkla 15500e veriyorum oda sürekli yaptığım birşey değil binip bir iki ay sonra sıkılınca ...
özellikle 1.7 satanlara kıl oluyorum adam alıyo 12 13 liraya bitane abladan amcadan diye bilmiyorki şirkette yıllarca zalımların elinde zulüm görmüş feleğin çemberinden dönmüş.arabaya pasta cila yapıp basıp karlık takıp konusunu açıyorlar sonra 1 hafta sonra 19 liraya 20 liraya ilana koyuyorlar neymiş PROJE DEĞİŞİKLİĞİNDEN ... gülüyorum abi bide MİLLETÇE ALKIŞLIYORUZ. adam gsi satıyo 18 liraya amk spor gazetesi neyin kafası bu.bide 3 5 arkadaş toplanıp burda ilandaki arabalara arkadaşlar araç şöle böle şöle böle şakşaklıyorlar..

bence bunun önüne geçmek için adminler el atmalı bu işe senede 2 tane ilan verme hakkı olsun bakalım ozaman çıkıyormu böyle olaylar ortaya...otomobillerinizde aynı şekilde..en güzel çözüm bu..

aykutsafakyaman
29-07-2015, 14:40
Bu servis kiliflari da var bi de onu takinca kafadan 1 lira atiyor araba :)

fore
29-07-2015, 15:04
Şu arabayı naylona sarmak nedir? :D

Ben almam abi naylona sarılmış araba, etrafında sanki cinayet işliyorlarda pislenmesin diye naylon'luyolar.
Bide hızlı araba satıp hiç zorlanmamıştır diyenler var, he canım oldu emekli gibi binmek için 2 litre vergisi ödüyorsun dimi?
Adam arkadan çekişli araba satıyor 200.000'de m3-m5 hiç yan gidilmemiştir, lastik yakılmamıştır diyor ama arabada hayvan gibi body-kit falan var.
Ulan 200.000 kilometre yapmış arkadan çekişli 6 silindir bir araba ister istemez 30k'sını yan gitmiştir zaten beni mi öpücen.

En sevdiğim araba piste çıkmış, roll falan yapmış araba. Adam arabasına bakmasa elinde kalır zaten, el mahkum bakacak.

210.000'de 320 aldım ilk sahibinden 99 model, ASC tuşunun ne işe yaradığını bilmiyodu adam:) Arada sarı ışık yanıp sönüyo diye servise götürmüş hatta.. Çok nadir de olsa istisnalar olabilir:)

gökberk
29-07-2015, 15:10
Bu servis kiliflari da var bi de onu takinca kafadan 1 lira atiyor araba :)

Ahauah :D :D Onlar çok komik yav

HaKo
29-07-2015, 15:15
Bu yabancıya gitmesin muhabbeti var bi de, sanki bütün forum akrabayız kan kardeşiyiz. Bırakın bu ayakları gözünüzü seveyim. 100bin üyesi var forumun herkes mi samimi herkes mi dost arkadaş

MBuğra
29-07-2015, 15:18
Beni de en çok aslında aracının satılmasını 4 gözle bekleyipte, tok satıcı gibi davranmaya çalışanlar güldürüyor. :)

He canım he satılmazsa binermiş uzun süre

Ome_RS
29-07-2015, 15:22

bende ilk sahibinden 2006 punto aldım.
arabanın taban laylonları hala duruyor :D gecen yıkamada farkettim. paspasları bi kaldırdık altında halıya yapısmıs paspas boyutunda laylonlar.
sökmedim duruyor detaylı iç temizlik yaparken söker atarım ama.
şimdi laylonlan dolayı 1 teklik fazlamı yazmak gerekir.

BARR
29-07-2015, 15:24
Laylon değil "Naylon".

Şarj> Şarz gibi..

Caesar
29-07-2015, 15:31
MUAYYER diyen olmadı mı?

Anlamı bile yok lan bu kelimenin TDK da nasıl götünden uydurdularsa.

fore
29-07-2015, 15:32
MUAYYER diyen olmadı mı?

Muhayyer olarak var TDK'da ama anlamı dışında kullanılıyor. Hani muayenesi tamam vs gibi kullanıyorlar ama anlam başka..

muhayyer Ar. mu¬ayyer
sf. esk. 1. Beğenilmediğinde geri verilmek şartıyla alınan (eşya vb.). 2. a. müz. Türk müziğinde bir makam

Caesar
29-07-2015, 15:35
Yok kullandıkları anlam eşi benzeri yok demek.

fore
29-07-2015, 15:35
Yok kullandıkları anlam eşi benzeri yok demek.

Ben öyle bilmiyorum valla, aracımız muayyerdir, vergi borcu, muayene gecikmesi, kullanmaya egel herhangi bir sıkıntısı yoktur diye biliyodum..
Dediğin gibi de olabilir, ne de olsa her şekilde yanlış kullanılıyor..:)

Arenimo
29-07-2015, 15:43
MUAYYER diyen olmadı mı?

Muayyer iş görür demek :D ama onlar sanırım çok başka kafalar hayal ederek yazıyor haha

Yigit-Y
29-07-2015, 15:43
Forum dan araba almak kısmet olmadı.

Ama üye olan 10 a yakin kişiye araba satmisligim var.

Herkesde memnun ki bende onların yerinde olmak isterdim.

Bedava rakamlara araç sahibi oldular nerdeyse.

Hic mi kazanmadim kazandik ama ticaret yaparak değil

Ben 5,6 ay da bir araba degistiriyorum cabuk sıkılıyorum zevkini alip gönderiyorum.

Sıf su.muhabbetler donmesin şahsım adima diye arabaların konusunu acmiyorum.

***** sitede bakip burdan sorguluyorlar bazen.

JAP typer plaka babasi benim mesela adam sorgulama konusunda plakayi ben yaptim demişti: )

55DC321 di samsundan getiren benim JAP yapan benim

Adam ben yaptım diye yazınca sorgulamadaki yazilanlarin yuzde 100 doğru olmayacak bilgi olduğunu hep soyledim çevreme.

Forum güzel iyidir ama çakal olmadan güzel doğru paylaşım yapılmalı.

gkhnyds
29-07-2015, 15:44
oporjinal
nokta hatasız/gram boyasız
tampon dahil gram hatasız
dibin dibi noterde bitecek rakama
itina ile kullanılmış
sıfır kokusu üzerinde ( aracın km si 150k)
kapıya top çarptı servis değiştirdi
güneş yanığı sebebi ile komple temizlik boyası yapıldı
vs...

HaKo
29-07-2015, 15:50
MUAYYER diyen olmadı mı?

muhayyer
Beğenilmediğinde geri verilmek şartıyla alınan (eşya vb), seçmece.

Tabi bunu yazanların bu anlama geldiğini bildiğini hiç sanmıyorum.

vtec powe®
29-07-2015, 15:53
sacma satış cümleleri bol :)

''detaylar telefonda verilecektir'', anlamı; araba pert, anası sevilmiş ama sen beni bi ara, ben sana arabayı keyfekeder boyalı filan diye telefonda itelemeye çalışacağım.

''garajda yer kalmadığından satılıktır'', anlamı; sonradan görmeyim ama sen bunu görmezden gel beni bi şe san he mi. havalı olur diye yazdım garajım da yok zaten

can2k
29-07-2015, 16:06
abi muayyer süper ya ben de başlığa büyük harflerle MUAYYER yazıp ilana girmek istiyorum, o kafalara ulaşmalıyım asdasd
hatta bole babadan oğula, eşe dosta sonu açık cümleler kurmak istiyorum
bi de doktordan yazıp birakıcam, sadece doktordan yazıcam açıklamaya da muayyer

HaKo
29-07-2015, 16:09
bence bu yazın fenomeni bebekler bebeeğee. maşallah nur topu gibi allah analı babalı büyütsün mıncır mıncır yanaklara bak.... çaaaat bi bakmışsın oturmuşsun kazığa çocuğu severken :D

BARR
29-07-2015, 16:10
bence bu yazın fenomeni bebekler bebeeğee. maşallah nur topu gibi allah analı babalı büyütsün mıncır mıncır yanaklara bak.... çaaaat bi bakmışsın oturmuşsun kazığa çocuğu severken :D

Yanlış yazıyorsun, bebekler BEBEYİİİİ / BEBEİİİİ olucak.

Grimlord
29-07-2015, 16:17
tavana saksı düştü
komşum cama tükürdü
bagaj kapağını kediler ezdi
çocuklar altına top kaçırdı

SekoLive
29-07-2015, 16:18
muayer dıye forumda ilan varmıydı gercekden kaçırmışız:)

Yigit-Y
29-07-2015, 16:20
Adam kazali tavana saksi.koyup foto.çekmişti.

Araba takla atmış. Meğer yersen.com

cem
29-07-2015, 16:25
Su sahibinden.com'a neden "***** site" yazildigini anladigim gun refaha ericem aq..

Ranthor
29-07-2015, 16:37
***** kelimesini siteden banlayabilirim cem:)

cem
29-07-2015, 16:41

hahahah harbi yapsana ya super olur :)))))

HaKo
29-07-2015, 16:45

hahahah harbi yapsana ya super olur :)))))

Yapmayın kaos olur yapmayın :D

cabrioleter
29-07-2015, 16:51
mayis

haziran

temmuz

ve mutlu son

Araç için bir daha 140 lık gelmeyecek 125 lik olacak denmiş ama seatın sitesinde 150lik dsg versiyon var :)

oporjinal
nokta hatasız/gram boyasız
tampon dahil gram hatasız
dibin dibi noterde bitecek rakama
itina ile kullanılmış
sıfır kokusu üzerinde ( aracın km si 150k)
kapıya top çarptı servis değiştirdi
güneş yanığı sebebi ile komple temizlik boyası yapıldı
vs...

Daha bugün bi ilana denk geldim forumda. Aracım orijinal o yüzden satın aldım. İlk sahibinin yaptığı bir kaza sonucu 2 değişen var diye. Orijinallik anlayışı çok değişmiş :)

Draniela
29-07-2015, 16:52
***** site = yazarsam reklama girer uyarı alırım korkusudur herhalde :D

Ranthor
29-07-2015, 16:53

Ranthor
29-07-2015, 16:55

Ranthor
29-07-2015, 16:56
oldu hadi yazın ***** site ***** site *****

Kekuti*
29-07-2015, 16:56
Bir tanede dengesiz benim kaza yaptığım GP'yi satıyor.
HANDİZ edilerek Sigortadan para alınmıştır yazmış :)

amk millet saplamaya yer arıyor yeminle :)

BARR
29-07-2015, 16:57
MAL-UM Site :D

İbrahim Erdem
29-07-2015, 16:57
Araç alıp satmak buna göre kar etmek tamam eyvallah da. Piyasanın hakkaten cılkı çıktı. En basitinden sırf şu çakallar gelip de çökmesin diye kimse favoriler konusunda esas alacağı aracı paylaşmıyor. Hatta kimse bulduğu aracı forumda samimi oldukları harici kimse ile paylaşmıyor.

2 aydır araç bakıyorum 17bin bütçem var. 3k hatchback bakıyorum. Özelikle honda ilanlarına bakınca midem kalkıyor. Honda sahipleri alınmasın ama 1.4is 1.6si 1.5ex 1.6ies piyasasını *** götürüyor resmen.Bilen bilirler, semtin dedikoduları, keyfe kederler, parası olana artık lar vsvs.

Ranthor
29-07-2015, 16:58
oynatmama az kaldı ***** site nerde?

can2k
29-07-2015, 16:59
***** site muayyer ilan

BARR
29-07-2015, 16:59
Mal.um site :D bu tarz mesajlara alışalım.

Ya al-satçılar ***** site yazmıyor ki o da ayrı konu gayet güzel ilan açıyorlar profeyşınıl oldukları için :D

B16
29-07-2015, 17:03
malumat 10 karakter

can2k
29-07-2015, 17:03
ma-lum site de yazmıolar direk ilan no yazıolar çünkü aracı da siteyi de satanı da bilen bilir :D

B16
29-07-2015, 17:08
aracı bilen biliyor ne demek?

Bilmeyen *** yesin sussun mu demek? Bir bilene mi sormak lazım demek? Araç, aracı bilenlere satılıktır mı demek? Aracı bilmiyorsan piyasadan değilsin mi demek?
Araç bilinen bir araç alırsan popi mi olursun demek?

Kafamda deli sorular

Teşekkürler rıdvan :icon_tup:

SekoLive
29-07-2015, 17:08
m.a.l.u.m. yazacaklar cıkıcakdır :D

B16
29-07-2015, 17:11
m.a.l.u.m. yazacaklar cıkıcakdır :D

m@lum yazan çıkıcak bak gör

HaKo
29-07-2015, 17:14
maalum site m.a.l.u.m. site malumm site bunları da banlamak gerek :D kurtuluş yok ama bir yolunu bulur yazarlar veba gibi :D

mannerboy
29-07-2015, 17:17
bu m a l u m site ne oluyor erotik site falanmı :D

cem
29-07-2015, 17:34
***** ***** deneme 1-2

cem
29-07-2015, 17:35
haahahuaha ranthor adamsin :D

hay sizin ***** sitenize...

Ranthor
29-07-2015, 17:36
esasinda su ana kadar yazilmis tum ***** kelimelerini sansurleyebilirim, ama serveri yorar biraz

cem
29-07-2015, 17:37
bebekler bebegi yazincada sansur ciksin hauahahauiauauahha:D :))

turbo&quattro
29-07-2015, 17:43
Forumdaki arac sorgulamalarinda goruyorum ' arac bizimdir, arac bizdedir ' diyenleri. Bu ne demek? Bir arac alip 10 kisimi kullaniliyor nesir ? :)

Berkan
29-07-2015, 17:47
aptala ***** olurmuş gibi türevlerin ne günahı var :hehe:

Ranthor
29-07-2015, 17:48
kurunun yaninda yas da yandi

dragon07
29-07-2015, 17:49
bu konuyu açan arkadaş kendi golfünü nerde satmaya calıstın?

can2k
29-07-2015, 17:49
peki " kardeşim resmi kaldıralım araç bizde " nedir ya

CemBerk
29-07-2015, 18:07
konuyla çok ilgi alakam yok ama konu dragon07 nickli arkadaşa baya dokunmuş her mesajında konuyu açan arkadaşa laf sokma çabaları falan

Yigit-Y
29-07-2015, 18:50
Birbirimizi kandiriyoruz işte kim kanarsa artık.

Turkiyedeki son durumda bu zaten :)

Low-Rider
29-07-2015, 19:03
kekonun teki gelecek biryerde ***** site yazcak

sonra ***** görecek

birde konu açacak forumda sorun mu var diye :D

bebekler bebeği yerine pert yazsın :D

AhmetKaratay
29-07-2015, 19:16
Sitede açıklama kısmında sadece bilen bilir açıklamaya gerek yok yazan bi arabayı satın almıştım 7 Parça değişen 1 Parça işlem çıkmıştı ��

rebeloghy
29-07-2015, 20:11

Konuyu açan kişi o golf'e Otomobilleriniz kısmında bir konu açtı , uzun süre binip araca bin türlü aksesuar ekleyip tanıttı ve paylaştı.

Yani araca yapılan işlemleri paylaşma amacıyla kullanıldı, şakşuksuz vs siz ; sonrasında aracını satacak olduğunda da burada konu açtı.

Benim hatırladığım kadarı böyledir , gönüllerde geçen uygun şekil de budur.

Al 19 liraya bir 2003 model aracı , pasta cila jant yay.

5 arkadaş aracı biliyoruz yıllardır bizim asansör boşluğunda besleniyordu desin, sonraki gün 26 liraya ilana gelsin.

Sanırım aradaki fark yeterince açık..

Kadyr
29-07-2015, 20:15
bu ınsanların kafasını merak edıyorm oyazdıklarınızı ılanlara yazanların yanı.

220T
29-07-2015, 20:32
"ABC gti/vti/rs/vts bizdeyken bebek gibiydi." (Üç taklası var.):)

Ranthor
29-07-2015, 20:38
bebekler bebegi ve amcadan kelimelerini

bebekler bebegi - yumusak taklali

amcadan - kasardan

seklinde degistirebiliriz otomatik

Silence45
29-07-2015, 20:40

amcadan - kasardan

hahahaahahaha :D :D

Çöllü
29-07-2015, 20:41
SEAT ve Özelliklede Leon Bu pazar Tezgahtarlarına "mal" olduya.. Film orda koptu zaten..!

Keşke 2000 lerdeki gibi sadece bilen alsaydı.. Camiada kirlenmezdi böylelikle..

ozan gülle
29-07-2015, 21:05
Araç alıp satmak buna göre kar etmek tamam eyvallah da. Piyasanın hakkaten cılkı çıktı. En basitinden sırf şu çakallar gelip de çökmesin diye kimse favoriler konusunda esas alacağı aracı paylaşmıyor. Hatta kimse bulduğu aracı forumda samimi oldukları harici kimse ile paylaşmıyor.

2 aydır araç bakıyorum 17bin bütçem var. 3k hatchback bakıyorum. Özelikle honda ilanlarına bakınca midem kalkıyor. Honda sahipleri alınmasın ama 1.4is 1.6si 1.5ex 1.6ies piyasasını *** götürüyor resmen.Bilen bilirler, semtin dedikoduları, keyfe kederler, parası olana artık lar vsvs.
Kardesim dogru soze ne denir arac sormaya korkuyorum ikinci arabayi alip almama gibi bi ikilemdeyken 2003 1,6 tek kapi clio buldum hesapliydi da paylasamadim burda bilen varmidir diye araba satildi ben yetisemeden 1,6 si bakayim dedim herkesin arabasi kendine kiymetlide o paraya o model arabami olur neyse araba ariyorsan allah yardimcin olsun

mert_can 41
29-07-2015, 21:06

amcadan - kasardan

hahaha bu olmalı abi hahahaha :D :D

gespenster
29-07-2015, 21:10
Forumdaki arac sorgulamalarinda goruyorum ' arac bizimdir, arac bizdedir ' diyenleri. Bu ne demek? Bir arac alip 10 kisimi kullaniliyor nesir ? :)

su dedıklerıne aynen katılıyorum, ortak danaya girer gibi bizdeydi sizdeydi ondaydı sundaydı, kımseyı hor gordugumden degıl ama adamın kendine ait aracı yok, arkadasının arabasını sahıplenıp 'bızım' deme lafı.. uzar gider..

Mutlu Değerli
29-07-2015, 21:16
Lip takıp basıyolar. Satılıga da ''Proje değişikliğinden dolayı satılık'' yazıyolar.

Şimdi bu adamda proje değişikliği yapıyor. EG'ye K20 koyup Turbo basanda satınca aynı başlık altına giriyor...

Garip.

İbrahim33
29-07-2015, 21:18
o araç bizdedir lafını bende merak ediyordum doğrusu :D tayfa olarak falan mı bahsediyorlar acaba :D

MK8800
29-07-2015, 21:19
su dedıklerıne aynen katılıyorum, ortak danaya girer gibi bizdeydi sizdeydi ondaydı sundaydı, kımseyı hor gordugumden degıl ama adamın kendine ait aracı yok, arkadasının arabasını sahıplenıp 'bızım' deme lafı.. uzar gider..

Konunun artık bıkkınlık seviyesine gelmesinin sebebi de bence bu şahıslar , kankamın cuprası , dayımın evosu diye diye millete s.kso çekmekten anasını ağlattılar hem sitenin hem piyasanın

BARR
29-07-2015, 21:51

2011 yılında aldım sıfır olarak 2 sene 50.000km bindim, birçok paylaşım yaptım konu açtım inceleme amaçlı, aksesuar taktım, parça taktım bunların nasıl olması gerektiğini nerede yapıldığını yazdım konumda 2.5 sene sonra askerden geldikten sonra da maddi sebeplerden sahibinden.com üzerinden satışa koydum, foruma da ilan açtım. 4500tl zararına sattım aracı piyasasına göre, ki arkadaş çevremden aldılar.

Kısacası ticaret amaçlı ilan koymadım, kendi arabamı sattım forumun bana verdiği hakkı kullandım. Piyasadan araba alıp, makyajlayıp satıp kar edip bunu rutin olarak tekrarlamıyorum al-satçı Ünal Turan Jr.'lar gibi.

ghibli06
29-07-2015, 22:27
ülkemizde en basit ticaret, arabadan biraz anlayan biri için bile 'düşeş' araba alıp sağını solunu toplayıp (keşke toplanabilse) daha pahalıya satmak haline geldi... burada insanları salak yerine koyanları ben de sevmiyorum, otomobil site-kulüplerini potansiyel müşteri olarak görenler bir müddet sonra kendini darı ambarında görmeye başlıyor... 10 liraya alınan araca 25 yazılıyor, laf edene de 'sana ne, mal benim para benim, malımın ederi bu, paran yetmiyorsa uza!!' muamelesi yapılıyor...

acıyorum bu zihniyettekilere, zannediyorsunuz ki kazandığınız parada gözümüz var... benim itirazım bu zihniyete, şurada ne güzel ortam-muhabbet var, onun içine bu tarz ticari konuları sokmanın hiç bir anlamı yok... şimdiye kadar dünya kadar arabayla uğraştım ama hiç parça satmadım hep hediye ettim, paylaşım dostluk arkadaşlık hiç bir ticari faaliyetle kıyaslanmaz... 'Allah olmayana da nasip etsin' diyerek sosyal paylaşıma sunulan araçların aslında sadece ticari bir alış-veriş olduğunu anlıyoruz hemen akabinde... bu 'Allah nasip etti bu malikaneyi' deyip sonra da satışa koymaya benziyor , sonuçta amaç ticaret sadece...

BahadırALTUN
29-07-2015, 23:17
........şimdiye kadar dünya kadar arabayla uğraştım ama hiç parça satmadım hep hediye ettim......

Hediye ettiğin parçalar, satışa çıkınca ne hisettin peki? ☺

MBuğra
29-07-2015, 23:24
Bu gözler forumda ücretsiz verilen dw'nin satılığa çıktığını da gördü :D

ghibli06
30-07-2015, 06:38
Hediye ettiğin parçalar, satışa çıkınca ne hisettin peki? ☺

kendimi keriz gibi hissettim :)

HaKo
30-07-2015, 08:16
bebekler bebegi yazincada sansur ciksin hauahahauiauauahha:D :))

destekliyorum ahahah :D

HaKo
30-07-2015, 08:20
buyrun sabah sabah sinir harbi yapmak isteyenlere, bebekler bebeyi m.alum site complation :D

http://www.sahibinden.com/vasita?query_text=bebekler+bebegi

free-hifi
30-07-2015, 08:26
buyrun sabah sabah sinir harbi yapmak isteyenlere, bebekler bebeyi m.alum site complation :D

bir org yapalım bu ilanları tek tek şikayet edelim -forumca yayından kalksın

M U R A T
30-07-2015, 08:27
beyler birazda arabasının plakasını dillere pelesenk etmeye çalışanlara yüklenelim abc vti çde typer fgh 106 nedir :p
her konuda canlı varlık gibi bahsedilmesine ben tav oluyorum :p

Arenimo
30-07-2015, 08:34

birisi yazmıştı bebekler bebeği izmire özel diye gerçekten tüm ilanlar izmir

can2k
30-07-2015, 08:37
ahahahahaha çok net olmuş arama sonucu yalnız

HaKo
30-07-2015, 08:38
birisi yazmıştı bebekler bebeği izmire özel diye gerçekten tüm ilanlar izmir

Harbiden hiç dikkat etmemiştim , İzmir manisa aydın hepsi :D O bölge den çıkma bir salgın demekki. İnşallah tüm Türkiye ye yayılmaz.

Ama ne yazıkki salgın geçen Gaziantep de bir Leonda saptanmış. Uçakla bir muz kabuğunun içinde geldiği sanılıyor. Yetkililer alarmda

can2k
30-07-2015, 08:40
bide trde tekçiler var :D
araba clio 1.5 dci hem de joy paket ama trde tek amk gazetesi

Day Walker
30-07-2015, 08:43
Ben anlamam arkadaş markadaş alıcağım arabanın 7 ceddine bakarım sonra arkadaşın 7 ceddine sövmemek için :mad:

Tahir
30-07-2015, 08:51

amcadan - kasardan

Peki gırtlak dolu.. :)

gkhnyds
30-07-2015, 08:55
"full+full" ve "extrası bol" nedir abi ?
araba 98 civic - sanırsın vakumlu kapı, head up display, masaj/ısıtma/soğutma, acc, side assist, line assist, park assist, çevre görüş, gece görüş var arabada.
uzaktan bakınca maybach sanırsın. ama çok uzaktan bakman lazım. bi 9-10km öteden..

Berkan
30-07-2015, 09:02
full+full bence aralarında en masum olanı bazı zamanda mantıklı olabiliyor.

mesela highline en full tamam ama onunda opsiyonu var. ama bmw yada mercedese falan gelirsek sabit bir donanım paketi olmadıgı için kime göre neye göre full+full sacma oluyor haliyle :D

"full+full" ve "extrası bol" nedir abi ?
araba 98 civic - sanırsın vakumlu kapı, head up display, masaj/ısıtma/soğutma, acc, side assist, line assist, park assist, çevre görüş, gece görüş var arabada.
uzaktan bakınca maybach sanırsın. ama çok uzaktan bakman lazım. bi 9-10km öteden..

güvenlik paketi koldayama falan var lütfen. bunlar uzun yıllarca arastırma yapıldıktan sonra düşünülmüş hayati opsiyonlar :hehe: :hehe:

mimarsertac
30-07-2015, 09:03
Beyler araç artık bizdedir(amcamın kankisinin halasının kızı oğluna aldı ama benimde sayılır yani) lütfen konuyu kaldıralım kafa karışmasın :D Denildiği gibi motor conta yakmış araba taklalı falan değil. Aslında uzun yıllar binmek için aldık ama isteyene satarız(hep beraber satıyoruz çünkü anahtarı 10 kişi beraber uzatıcaz).

ikuybu
30-07-2015, 09:04
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-bebekler-bebegi-kredi-kartina-9-taksit-imkani-220360661/detay

bebekler bebeği kredi kartına 9 taksit

serkankıvrak
30-07-2015, 09:09
mart ayında 2004 model 1.5 dci authentique versiyon bir clio aldım 17000 liraya komşumdan aldım sahibindende 18000den başlıyodu ilanlar.Aradan 2 ay geçti ilanlar oldu 19000 şimdi oldular 21000..Bende yazayım o zaman 21000 biri gelir saplarım mantığıyla daha yağ bakımı gelmedi aracın hiç masraf yapmadan insanlar bu mantıkla araba aldıkça bu piyasa düzelmez..daha önce 106 quiksilverim vardı 12500e sattım yaşadığım yerdeki başka biri duymuş o 12500'se bende 13000 yazarım dedi.11000 yazıp satamadığı arabayı 13000 yazdı yine satamadı ilan yayından kalktı artık ilanda yok kullanıcak herhalde mecbur :D

by.gkn
30-07-2015, 09:11
Ben kızımı satıyorum yazanlara gıcık oluyorum p.zevenk misiniz arkadaş :D

http://www.sahibinden.com/vasita?query_text=k%C4%B1z%C4%B1m%C4%B1+sat%C4%B1y orum&sorting=price_asc&viewType=List

Tholl-ga
30-07-2015, 09:12
bazı üyelerde pm atıo şu aracı aldım eski fotolarını kaldırırmısın araç artık bizde diye

oldu cnm kib bye

HaKo
30-07-2015, 09:19
bazı üyelerde pm atıo şu aracı aldım eski fotolarını kaldırırmısın araç artık bizde diye

oldu cnm kib bye

Danaya girer gibi araba alıyorlar heralde biz de derken kaç kişi ki :D

can2k
30-07-2015, 09:19

oldu cnm kib bye

karşimm araç bizde şuan diolar mı :D

ilkay325i
30-07-2015, 09:22
İsteyen Olursa Bizde'de 2004 Hatasız İlk Sahibinden Cayenne Var Konu Açmaya Utandım Özelden Görüşürüz :D

free-hifi
30-07-2015, 09:35
B.İ.Z. in açıklaması ne olabilir ?

free-hifi
30-07-2015, 09:40
GIRTlak dolusu yada dolu ilanı görünce aklıma gelen:

http://i.hizliresim.com/OZqD65.jpg

aslan
30-07-2015, 09:41
En son otomobil ilanımı 2011 senesinde açmışım onun dışında 2 aracım daha oldu ama hiç gerek duymadım buraya konu açmayı
Çünkü hiç pof pof layanım yok :)

Ome_RS
30-07-2015, 09:48
En son otomobil ilanımı 2011 senesinde açmışım onun dışında 2 aracım daha oldu ama hiç gerek duymadım buraya konu açmayı
Çünkü hiç pof pof layanım yok :)

Ben accord için buraya ilan açmıştım ama sahibinden üzerinden bu foruma üye olan bi arkadas aldı. Forumdaki ilanı görmemiş, araca bakmaya gelince konusurken farketmiştik :D
Ben ilanlı sattığım tüm araçların ilanını buraya koydum. Temiz almaya dikkat ettiğim için temiz satılan aracın yabancıya gitmesi taraftarı değilim.
bilenler vardır tertemiz bayagı güzel yapılı gri ies im vardı. İzmire satıldı alan anasını belledi aracın. ilk hafta kaputu siyah kapladı 17" allesio jant taktı stoplara çorap geçirdi flan. 1 ay sonra el freni çekerkenki görüntülerini yollamıştı yeni hali bu diye..

GuneyOnur
30-07-2015, 10:05
Aynen kardeşim doğru söylemişsin. Kimin ne kadar sıklıkla değiştirdiği kendini ilgilendirir, AYRICA alıp satıp kar etse de bu, konuyu açan arkadaşı ne kadar ilgilendirir ben bunu merak ediyorum. Bir sakınca varsa yönetim ilgilenir. Alakalı alakasız her konuda alıp satanlara inceden dokundurmalar, küçük düşürmeye çalışmalar vs. vs. Ama isim ver deyince sesi çıkmıyor. Önceki mesajımda da yazdığım gibi alıp satmak çok ayıp bişey sanki, "çaktırmadan usturuplu ünalın yaptığını" yapıyormuş millet. :) Kıskanma favorilerini paylaş konusuna girip, "bu araba geçen hafta 5 bin lira ucuza ilandaydı, iki parlat bi cila yap, 5 fazlasına sat oh ne güzel" diye ahkam kesene kadar çok biliyordun madem sen alıp yapsaydın, tutan mı oldu?

Tekrar söylüyorum, "amcadan, teyzeden" muhabbetini, "vay kankim bebek makina dehşet teyzem iyi bakmış arabaya, böylesi yok" gibi şakşaklamaları, veya haftada bir aynı arabadan alıp jant kapaklarını boyayıp, konu açıp "aracımız bebek" demenin mantığını ben de anlamış değilim.

Katılıyorum.

sagi
30-07-2015, 10:06
Konuyu açandan Allah razı olsun içimden geçen herşeyi bahsetmiş,bahsedilmiş benimde son zamanlarda uyuz olduğum bir kaç şey var.Adam senelerce hayalini kuruyormuş kuruyor ama hemen satıyor peşine, ikinci olarak din'i yine çok güzel kullananlar var Allah kitap peygamber tatlı diller ama ticarete gelince aynı şeyleri yapamıyor hep yalan yalan yalan !

Arenimo
30-07-2015, 10:13
Ticaretin her türlüsünde , Allah , din , kitap ağzından düşürmeyen insanlarla asla tiacret yapmıyorum ne kadar dolandırıcı 3 kağıtcı varsa hep bi dillerinde Allah var

TheAce
30-07-2015, 10:15

amcadan - kasardan

bebekler bebeği- taklalı ama tavan yere değmedi :)

HaKo
30-07-2015, 10:17
bebekler bebeği chevrolet spark ım büyüdü camaro oldu satıyorum arkadaşlar ilgilenenler özelden Pm.

GökhanO
30-07-2015, 10:22
bebekler bebeği chevrolet spark ım büyüdü camaro oldu satıyorum arkadaşlar ilgilenenler özelden Pm.

100 karton malboro üste çemişgezekte arsa verim

HaKo
30-07-2015, 10:24
100 karton malboro üste çemişgezekte arsa verim

marlborolar tekel bandrollüyse anlaşırız.

can2k
30-07-2015, 10:26
Ticaretin her türlüsünde , Allah , din , kitap ağzından düşürmeyen insanlarla asla tiacret yapmıyorum ne kadar dolandırıcı 3 kağıtcı varsa hep bi dillerinde Allah var

3 sene once 7 kere hacı olmuş bi amcadan c180 aldım, daha doğrusu babam tanıdık vasıtası ile almış gelmiş, araçta gram boya yok dendi, o da baktırmamış...
biz de kullandık aracı kullandığımız süre içerisinde de boya yok temiz 30binde diye geziyoruz :)
aracı takaslamaya karar verdik s2000le, arenle beraber bi arkadaşımızla takas etmeye gittik sanayiye
can dedi siz boya yok diosanız yoktur
dedik ki sen baktır mal alıyosun olmaz oyle sey
aren hatta çok ısrar etti kaportacı cağırdık geldi baktı
aracın sag taraf komple boyalı çıktı :)
hem arkadaşımıza mahçup olduk hem de napacağımızı şaşırdık
o saatten sonra hacı hoca hafız sofu ilanda iki hadis bi sure paylaşan kimseye güvenmeyip inciğine cıncığına baktırmak gerektiğini anladık :D

GökhanO
30-07-2015, 10:30
marlborolar tekel bandrollüyse anlaşırız.

yok hacım ya gurcu badrollu, neyse kısmet degilmis..