PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Allah rızası için biri çözsün şu TV nin problemini

suk3b3
11-08-2015, 17:40
https://youtu.be/5AAi-0CSMAM

videosunu çektim.14. saniyeden sonra problem belli oluyor. yayın gidip geliyo. 3 tane elektrkci getirdim farklı zamanlarda .adamlar geliyo. bişeyler bağlayıp bakıyolar biri geldi yayında dedi.biri mars filan dedi. diğeri yaşlı amca horizantal flan dedi. yapamadılar. delirmek üzereyim. hatun dan bi kamyon azar yiyom hergün. allah rızası için biri tutsun elimden.
tv nin modeli de 55lb .

Sert@ç
11-08-2015, 17:47
Tv neye bağlı uydu tivibu dijitürk ?
O firmayı arayıp ücretsiz halletirin
Uydu ise tva giriş olan kabloyu söküp bi alet takıp anten ayarı yapıyolar düzeliyo

AliDogukan
11-08-2015, 17:52
Belki adını Passat ile birlikte duymuşsunuzdur Taner Göde abi var Passat forumunda yazar genelde.O bildiğim kadarıyla TV ve uydularla ilgileniyor ama mesleki olarak değil,hobi mi diyeyim özel ilgili alanı mı diyim bilemedim.O size yardımcı olabilir diye düşündüm.

individual
11-08-2015, 18:04
Tv nizde

Uydu alicisi ustundemi yoksa haricimi ?

Televizyonun kendi ustundeyse sinyal seviyesi dusuk geliyor sanirim.

Hdmi'dan bir cihaz bagladinizda belli bir sure sonra sinyal yok diyip hdmi yazip tekrar goruntu geliyormu ?

bad cat
11-08-2015, 18:08
Sebebin bu olacağını sanmıyorum da güncellemeleri falan var mı? belki sıkıntı oradandır.

Muharrem C.80
11-08-2015, 18:19
Tvde bir sorun yok. Yayın ile alakalı sinyal gücü az olunca piksel yayını bozabiliyor. Hiç alamadığında da sinyal yok diyor. Sağlayıcınla görüş arıza yazdır gelip adam akıllı ayarlasınlar.

Maxi
11-08-2015, 18:27
yayn zayıf geliyor, tv bozuk değilki
ayrıca elektrikçi ne anlar tv den uydudan

Yigit-Y
11-08-2015, 18:32
Ayni tv var benim evde.

Sitede oturuyorsan

Dağıtıcı kutu vardır o değişecek digiturk 80 tl verdim parça için

Servis bedeli de 25 aldılar.

Tv ile alakası yok.

makif84
11-08-2015, 18:51
Hocam uykunuzun sinyal gücü düşük geliyor donmalar,sinyal yok demeler ondan.tv bizde dahili uydu alıcısı var sanırım onu test etmek içinde harici bi uydu alıcısı Alıp test edebilirsiniz.

Agah
11-08-2015, 18:52
sorun basit. sinyal zayıf geliyor. kablo ucundaki f connector e bkın hata var mı . alıcıya gelene kadar ek var mı ? ek varsa elektrikçi işimi yapılmıs yoksa ara connector vr mı ? LNB arızalı olabilir. arada combiner varsa arızalı olabilir. sinyal yükseltici aparat var adını unuttum ondn deneyebilirsiniz

N0M4dh
11-08-2015, 18:56
problem yayın ile alakalı olarak geldi bana..

eleanor
12-08-2015, 10:20
LNB den eve gelen kablo tek parçamı? yoksa diseqc kullanıyormusunuz.
Eve tek parçagelip arada T mi var? yani tek gelip ikiye bölünme varmı. Eğer kablo tek parça değilse F ara denilen parçayı değiştir.
Ama bence sorun sinyal çok düşük. Bi uyducu çağırın Satfinder ile bakılmadan yapılan ayarlar hikaye. Birde çanak balkondaysa LNB yi kontrol edin,kablonun giriş kısmı tam ortada olmasın hafif sağa doğru bükün.

Yigit-Y
12-08-2015, 11:42
benim diseqc bozuktu :)

aynı sorunda değişti çözüldü mesela problem