PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Xenon Teli

forever06
11-08-2015, 21:24
Merhaba arkadaşlar, aracıma Philips H1 4300K Xenon kiti aldım, farlara montajlamadan önce far soketlerini çıkarıp kiti denedim ve çalıştılar, ancak mercek yuvasına yerleştirdikten sonra iki ampul de çalışmadı, çıkarıp baktığımda far sabitleyici telin ampulu yerleştirirken xenon ampuldeki seramik kaplamalı telin seramiğini 2 yerden kırdığını gördüm, tel sağlam sadece üstündeki seramik 2 noktadan kırık vaziyette, bu çalışmasına engel bir durum mu?

EREN34
11-08-2015, 22:15
Telde kopukluk yoksa çalışmasına engel bir durum değil. Zamanında dandik xenon ampulünde bende kırmıştım. Tel sağlamdı ve çalışıyorlardı.

yavuz364
12-08-2015, 06:41
seramik orada yüksek voltajın atlamasına engel oluyor. Bu yüzden dolay eğer tellerin yakın olduğu bir noktadan kırıldı ise lambalar çalışmaz..
Arasına epoxy tarzı bi yapıştırıcı doldurup denemek lazım tabi balastlar bozulmadı ise :)

forever06
12-08-2015, 08:31
Telin Durumu böyle, telde kopma yok sadece kaplaması kopuk
http://i.imgur.com/5Zg9lJS.jpg

seramik orada yüksek voltajın atlamasına engel oluyor. Bu yüzden dolay eğer tellerin yakın olduğu bir noktadan kırıldı ise lambalar çalışmaz..
Arasına epoxy tarzı bi yapıştırıcı doldurup denemek lazım tabi balastlar bozulmadı ise :)

forever06
12-08-2015, 08:37
İşin kötü yanı ampullerin çifti 250 TL, kurtarmam lazım :)

meganes
12-08-2015, 22:17
Bir arkadaşımın (astra h) takmıştım o dediğiniz seramikler kırıktı ve çalışmasında hiçbir sorun yoktu,aracınızda can hattı var ise ordanda sorun yapıyo olabilir

forever06
12-08-2015, 22:31
Bir arkadaşımın (astra h) takmıştım o dediğiniz seramikler kırıktı ve çalışmasında hiçbir sorun yoktu,aracınızda can hattı var ise ordanda sorun yapıyo olabilir

sıkıntı yok ampulleri çalıştırdım, balast hattında problem varmış kırık falan idare edicez bozulana kadar

HONDA
17-08-2015, 10:14
xenon la ilgili benimde bir sıkıntım var yeni konu açmak istemedim arkadaşlar sol taraf 2 güne bir patlıyor sağda sıkıntı yok beyinleri solu sağa sağı sola taktık ilk ampul patlamasında, sonuc yine aynı 2 gün sonra yine patladı sol taraf.bunun sebebi ne olabilir ?

forever06
17-08-2015, 16:02
xenon la ilgili benimde bir sıkıntım var yeni konu açmak istemedim arkadaşlar sol taraf 2 güne bir patlıyor sağda sıkıntı yok beyinleri solu sağa sağı sola taktık ilk ampul patlamasında, sonuc yine aynı 2 gün sonra yine patladı sol taraf.bunun sebebi ne olabilir ?

şase bağlantısında veya sol tarafa gelen + kabloda problem olabilir, genelde patlatmaları soket gevşekliği yapar halojenlerde, sıkıntı bundan kaynaklı olabilir

HONDA
18-08-2015, 11:12
bakalım sıkıntı nerden kaynaklıysa artık çözelim ama ilk olarak + kabloya ve soketlere bakacam teşekkür ederim :)