PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : maltepe'nin göbeğinde seyir halindeyken arabama ateş ettiler

hayabusa
12-08-2015, 22:25
Hiçkimseyle husumetim yok sabah 8 de işe akşam 7 de evine giden bir insanım ..olay saat 22:00/22:30 civarı oldu,evden atm ye para çekmek için yürümeye gücüm olmadığından arabamla çıktım.Evimin 500-600 km ilerisinde 5 - 6 kişiden biri silah çekerek 2 el arabamın sağ (yolcu tarafı) çamurluğuna ateş etti.Olayı çok net gördüm çünkü geçtiğim noktada yolda hız kesici babalardan vardı an be an gördüm.Her neyse ateş sesi gelir gelmez hızlandım ve yolumu değiştirerek eve gittim.Polisi aradım , yaklaşık 20-30 dk sonra geldiler arabaya baktılar , şikayetçi olmamı söylediler .Şikayetçi olduk.herhangi birşey çıkmadı ses yok arabam kırmızı tek kapı 98 hb civic tanınmayacak bir araba değil yaşadığım yerde şerefsizlerin ne olduğu belli değil yarın benim ya da ailemin başına bişey gelse olduğunla kalacak..neyse ,Olayın vuku bulduğu yerde güvenlik kameraları var yarın onlardan bir şekilde görüntü almayı rica edeceğim sonrasında hukuki olarak hakkımı arayacağım.yaklaşık 20 senedir yaşadığım yerde ilk defa böyyle bir durum ile karşılaştım , arabada ailemin olsaydı bilmiyorum onların ruh hali ya da benim ruh halim nasıl olurdu .. Allah kimsenin başına vermesin.

drivertech
12-08-2015, 22:29
Çok geçmiş olsun tekrar olmaz inş. Üstüne düşün olayın bence . araç caf caflı bir araçsa kafası güzel psikopatların işi olabilir .

fdoganb
12-08-2015, 22:32
Yuh be abi. Dün şaşırdığım şeye bugün şükreder oldum. Daha neler görücez kim bilir. Çok geçmiş olsun abicim

hayabusa
12-08-2015, 22:33
Çok geçmiş olsun tekrar olmaz inş. Üstüne düşün olayın bence . araç caf caflı bir araçsa kafası güzel psikopatların işi olabilir .

teşekkür ederim üzerine düşeceğim . Yerin dibie batsın bu yaratıkalr

hayabusa
12-08-2015, 22:35
Yuh be abi. Dün şaşırdığım şeye bugün şükreder oldum. Daha neler görücez kim bilir. Çok geçmiş olsun abicim

ilk defa böyle birşey le karşılaştım yemin ederim sol bacağım eve geldiğimden beri uyuşuk

EEE
12-08-2015, 22:38
Bu dağdan indirdik leri serefsizlerin işi

hayabusa
12-08-2015, 22:39
Bu dağdan indirdik leri serefsizlerin işi

tiper öyleydi Allah mübarek gün belasını versin

Sezgin
12-08-2015, 22:39
Sarhos tayfa olabilir mi acaba ? Benimde bundan 3 ay once arabami ilk teslim aldigim gun normal seyir halinde onume atladi bitanesi elindeki bira kutusuyla on cama vurdu. Indigimde hepsi dagildi ormanin icine gece karanliginda.

meganes
12-08-2015, 22:40
Benzer birşey yaşadık beylikdüzünde bazı kamera olan yerler karakoldan yazı olmadan görüntü vermiyo bilginize,geçmiş olsun

ES353
12-08-2015, 22:42
Ben konusmicam konusursam kotu konusurum bu kansiz ****** cocuklari hakkinda gecmis olsun valla umarim kayitlardan biseyler cikarda hakettikleri cezayi bulurlar dicemde bu ulkede adaletmi varda onlae hakettigini bulacak

hayabusa
Sarhos tayfa olabilir mi acaba ? Benimde bundan 3 ay once arabami ilk teslim aldigim gun normal seyir halinde onume atladi bitanesi elindeki bira kutusuyla on cama vurdu. Indigimde hepsi dagildi ormanin icine gece karanliginda.

sarhoş değildi hiçbiri . çok net gördüm

ouzs
bu silahları nereden buluyor o kafadaki insanlar.Kurşunu nerden alıyorlar. Hadi 1 i 2 si alıyor da diğerleri nasıl alıyor da böyle etrafta cakas atıyolar aq..Allah hepimizi korusun sevdiklerimize bağışlasın. Bir gün benim vurulma haberim vs evime giderse diye ne hale gelir evdekiler diye düşünmekten psikopat oldum. Allah cezalarını versin hepsinin.

hayabusa
12-08-2015, 22:43
Benzer birşey yaşadık beylikdüzünde bazı kamera olan yerler karakoldan yazı olmadan görüntü vermiyo bilginize,geçmiş olsun

esnafı mahallelesi bir çok insanı tanıyorum rica ile istiycem olmadı işi gücü bırakıp kanun ne hak veriyorsa o şekilde alıcam görüntüleri Teşekkür ederiö

hayabusa
12-08-2015, 22:46
evleneli 1 seneyi biraz geçti 30 yaşındayım daha 2 ay öncesine kadar 3 işte çalışıyordum ,borcum var diye vs ve ailem rahat etsin diye Allah göstermesin bana bişey olması mühim değil ailemden,eşimin annemin kimsesiz kalmasından korkarım,hepinize teşekkür ederim Allah kimsenin başına vermesin .

Patisever
12-08-2015, 22:55
Emniyetde orada boylesini kalkip dov dove oldursen yada arabayla ustunden gecsen ceza verirler Adama

mert_can 41
12-08-2015, 22:58
Geçmiş olsun abi aracınızı branda altına falan saklayın nolur nolmaz vallah bıktım ben bu açılımdan falan sokak köpeklerini bile üremesin diye kısırlaştırırken bu --- çoçuklarının sağda solda üreyip çoğalması beni delirtiyo

hayabusa
12-08-2015, 23:01
belki bir şahit vardır yaz günü dışarıda balkonda çok insan var, olay maltepe altayçeşme mah. varna sokak başında ayışığı halısaha nın onunde oldu , eğer gören duyan o taraflarda oturan varsa ltfen bana ulaşsın

By_emre
12-08-2015, 23:44
Kesinlikle bireysel silahlanma şart böyle bir ateşe karşılık silahla cevap vermek lazım , şerefsizin hakkından anında geliceksin başka çaresi kalmamış polisin kimseye birşey yaptığı yok ve bunu çok rahat yapıyorlar

Network
12-08-2015, 23:45
Geçmiş olsun,

İstanbul'un, memleketin geldiği nokta bana göre bu işe...
Öyle gevşek bir ortam var ki ne yönetim belli, ne sınır belli, ne sınırdan geçen belli, ne geçenin ne yaptığı belli... Sınırların içinde yer alan da bakıyor ortam müsait, yapıştır, herhangi birisi ya da birileri organize olarak sokak ortasında ateş açıyor, kendini patlatıyor...
Hangimiz sinirlendiğimiz ya da alacaklı olduğumuz birisine sokak ortasında ateş ediyoruz bu cesaret nerden geliyor, hangi yüreği yemişler?
Bana abartıyorsun paranoyaklık bu diyen varsa ilk mesajı bir daha okusun, 20 yıldır yaşadığı ortamda alenen sıktılar diyor adam...

Sokak ortasında bana alenen ateş açabiliyorlarsa o zaman ben de silahlanıp karşılık verme, analarını s.... hakkı görürüm kendimde,
kimin umurunda polis, asker, devlet, millet o anda eşin, çocukların gözünün önünde keyfe keder öldürüldükten sonra...

Sonra toplumda düzen, sevgi, saygı, dünya barışı, yar..., kürek...

Durmuyoruz, yola devam ediyoruz bakalım yolun sonunda daha neler girecek bizlere...

typeRace
13-08-2015, 00:00
öncelikle çok geçmiş olsun..

sırf bir diktatörün egosu uğruna açılım maçılım ayağına ülkenin anasını bellediler.. yazık ya.. ne refah kaldı ne huzur ne umut..

AliDogukan
13-08-2015, 00:07
Yuh yani abi bu nedir ya nereye gidiyoruz biz ya

Bazı kesim alınmasın ama bunu yapanların yüzde 99 mal.um ırktan olduğunu düşünüyorum.

Geçen gün arabada kız kardeşimle halledilmesi gereken dakikası olan bir iş için bi yere yetişmeye çalışıyorum hızlı kullanıyorum bir tane renault symbol sisler xenon ses sistemi falan ışıklarda denk geldi.Hızlı kalktım bu da patinaj filan derken bayağı bir geride kaldı diğer ışıklarda tekrar yanımda durdu bu sefer gaz veriyor filan el frenini çekmiş arabanın götünü zıplatıyor kardeşime hiç bakma o tarafa sen dedim yeşil yanar yanmaz oturdum gaza baktım bu da basıyor allahın manyağına çattık heralde dedim beni takip etmeye başladı.Hızlanıyorum fark açılıyor ışık oluyor araba oluyor yetişiyor sürekli bu şekilde gittik bayağı bir.Arabadan inmem normalde sakat çünkü her türlü insan var.Yavaşlıyorum bu da yavaşlıyor arka tamponda takip ediyor.En son canıma tak etti sağa aniden kırıp araba daha durmadan el frenini çekip kapıyı açtım sarıldım koltuğun altındakine ne olacaksa olsun diye symbol durmadı devam etti.Benle dalga geçti kendince eğlendi diye tahmin ediyorum arabanın içinde kaç kişi vardı onu da göremiyorum zindan filmli hayır yani takip ediyorsun madem niye durmuyorsun durduk yere gerildim terledim sinirden dayak yesem bu kadar içimde kalmazdı heralde saatlerce gerginliğim geçmedi adi yüzünden işimi de yapamadım.59 plakaydı bir de.

Sert@ç
13-08-2015, 00:08
İşte bu yüzden bireysel silahlanmayı destekliyorum
Böyle veledi zinalar genelde kendi gibi veledi zinalarla kavga edip bir birini bıçaklıyo veya vuruyolar
Bu durumlarda hastahaneye götürmek onlar için kurtuluş oraya bıraksalarda doğal seleksiyon işini görse

Remon
13-08-2015, 00:27
Eskiden böylelerinin mekanı belliydi. Ne bileyim tarlabaşı,gop,sefaköy,avcılar,bayrampaşa vs vs. Şimdi her yerdeler kardeşim. Doğma büyüme avcılardayım her gün bir kavga ,her gün dövüş. Huzur kalmadı ülkede. Lanet olsun

blow07
13-08-2015, 00:39
Geçmiş olsun . Gerçekten memleketin suyunun çıktığının göstergesi . Acilen bunlara bir çözüm bulunmalı yoksa bu ülkenin gidişi gidiş değil .

2jz
13-08-2015, 01:10
Çok geçmiş olsun. Can güvenliğimiz yok evden helalleşip çıkmak lazım.

"400'ü verin huzur içinde çözülsün" demişti, gerçekten huzur bırakmadı.

Ozan Özer
13-08-2015, 01:32
Yaşanan olaylara bakın hele,şaka gibi..
Geçmiş olsun;bu ülke yaşanmaz bir hal aldı artık.

DOA
13-08-2015, 04:19
cok gecmis olsun, saka gibi bir olay gercekten.

Maxi
13-08-2015, 05:38
istanbul texas oldu, bütün ayılar burada
yahu hata hukuk kurallarında, ceza yok ceza

SekoLive
13-08-2015, 06:46
geçmiş olsun size bişey olmaması en sevindirici taraf

maltepede tam olarak nerde yaşandı bu olay

AliGizda
13-08-2015, 07:31
Çok geçmiş olsun gerçekten Allah' tan size bişey olmamış. Bu tarz adamlar nasıl barınıyolar, ne tarz kafa yapısına sahipler anlamadım. Gün geçmiyor ki bu tarz haberle karşılaşmayalım. Ülke gerçekten çok b*ktan bi hal aldı.

TT_BOY
13-08-2015, 07:38
Geçmiş olsun kardeşim ..

EmrahErdogan
13-08-2015, 07:48
Geçmiş olsun.

Türkiye'de bu tarz olayların olması ne kadar üzücü .

can2k
13-08-2015, 07:54
Allahtan arabada kimse yoktu, geçmiş olsun

cosekar
13-08-2015, 09:11
Çok geçmiş olsun, Allah'tan yanınızda aileniz yoktu, peşini bırakmayın, camera vs varsa polis illa ki bulur...

tremx
13-08-2015, 09:46
Cok gecmis olsun, guzel ulkemde her turlu saldiriya hakarete vs ugrayip hakkimizi bulamamak sonuca gidememek cok uzucu..

svtec
13-08-2015, 09:52
çok büyük geçmiş olsun keşke araç kamerası olsaydı daha kolay olduru herşey.

61enes61
13-08-2015, 09:53
bahsettiğiniz yer aslında maltepenin en iyi mahallelerinden. it kopuk fazla olmaz. yüksek ihtimalle oraya takılmaya gelen şerefsizlerin işidir.

AyrtonSenna
13-08-2015, 09:56
Hiçkimseyle husumetim yok sabah 8 de işe akşam 7 de evine giden bir insanım ..olay saat 22:00/22:30 civarı oldu,evden atm ye para çekmek için yürümeye gücüm olmadığından arabamla çıktım.Evimin 500-600 km ilerisinde 5 - 6 kişiden biri silah çekerek 2 el arabamın sağ (yolcu tarafı) çamurluğuna ateş etti.Olayı çok net gördüm çünkü geçtiğim noktada yolda hız kesici babalardan vardı an be an gördüm.Her neyse ateş sesi gelir gelmez hızlandım ve yolumu değiştirerek eve gittim.Polisi aradım , yaklaşık 20-30 dk sonra geldiler arabaya baktılar , şikayetçi olmamı söylediler .Şikayetçi olduk.herhangi birşey çıkmadı ses yok arabam kırmızı tek kapı 98 hb civic tanınmayacak bir araba değil yaşadığım yerde şerefsizlerin ne olduğu belli değil yarın benim ya da ailemin başına bişey gelse olduğunla kalacak..neyse ,Olayın vuku bulduğu yerde güvenlik kameraları var yarın onlardan bir şekilde görüntü almayı rica edeceğim sonrasında hukuki olarak hakkımı arayacağım.yaklaşık 20 senedir yaşadığım yerde ilk defa böyyle bir durum ile karşılaştım , arabada ailemin olsaydı bilmiyorum onların ruh hali ya da benim ruh halim nasıl olurdu .. Allah kimsenin başına vermesin.

Abi geçmiş olsun maltepenin neresinde oturuyorsunuz bizde tedbirimizi alalım ona göre bu kansız g..t verenleri cayır cayır yakıcaksın ***** ırk ne olucak:mad:

tylan
13-08-2015, 09:56
Gecmis olsun bence arabayi karistirdilar bi tanıdığımında başına benzer bi olay gelmişti fail yakalandı alacaklı olduğu adamın arabasina benzettigim için ateş ettim dedi ama büyük şehirde bu işler bellli olmuyor sırf zevk için bile sıkmis olabilirler. Polis kovanlari buldumu ? silah daha önce bi suça karistiysa belki failleri bulabilirler

BarKing
13-08-2015, 10:01
İşte bu yüzden bireysel silahlanmayı destekliyorum
Böyle veledi zinalar genelde kendi gibi veledi zinalarla kavga edip bir birini bıçaklıyo veya vuruyolar
Bu durumlarda hastahaneye götürmek onlar için kurtuluş oraya bıraksalarda doğal seleksiyon işini görse

Evet. Amerika gibi hak olsa bak bakalım totosu yiomu kimsenin.. zaten suçlular illegal yoldanda bulur silahları. Ama vurdunmu evinde hırsızı biel ceza alıyosun. yasalar bu itleri koruyor...
Ayrıca silahlanma hakkı olan halkın silahları devletten gelicek bir zulüme karşı sigortadır. Bak bakalım Amerika'da bi silahlarını almaya gelsinler texas ın neler olur. iç savaş çıkar.

HaKo
13-08-2015, 10:06
Çok şey yazarım da... faşist ırkçı oluyoruz ondan sonra. Bunların tek tek kafasına sıkmadan bu ülke adam olmaz. Acıyorum halimize acıyorum.

mikelazi
13-08-2015, 10:23
öncelikle geçmiş olsun. varna sokak halı sahanın bir üst sokagıydı galiba.bende gülcihan sk.dayım.direk belediyenin karşısı.baya yakınız yani.genelde maltepede it-kopuk olmaz.ama son zamanlarda artık her yerdeler bu tip insanlar.

bu ülkede artık şansa yaşıyoruz.inşallah o şerefsizler en kısa zamanda yakalanıp cezalarını çekerler.dicem ama ne cezası :(

umtvti
13-08-2015, 10:26
çok gecmiş olsun Allah beterinde korusun ama sen kamera kaydı isteme polis baksın o işe bence

Uur
13-08-2015, 10:27
maltepe-adatepe tarafına çok sık geliyorum ve benim araçta kırmızı. Oraları çok nezih bilirdim bende ama geçen polis anayolu komple yukarıdan aşağıdan kapamıştı bir olaylar vardı.Amaç insanlara güvensizlik tedirginlik vermek.

Çok geçmiş olsun. Kameralardan inşallah birşey çıkar.

mikelazi
13-08-2015, 10:30
[QUOTE=mikelazi;7904136]öncelikle geçmiş olsun. varna sokak halı sahanın bir üst sokagıydı galiba.bende gülcihan sk.dayım.direk belediyenin karşısı.baya yakınız yani.genelde maltepede it-kopuk olmaz.ama son zamanlarda artık her yerdeler bu tip insanlar.

bu ülkede artık şansa yaşıyoruz.inşallah o şerefsizler en kısa zamanda yakalanıp cezalarını çekerler.dicem ama ne cezası :([/QUOTE

Tunacan
13-08-2015, 10:31
Siz herkesi kendiniz gibi sanıyorsunuz. Bireysel silahlanma zaten kimileri için serbest. Sonuçta ortada.
Fazla GTA oynuyorsunuz böyle oluyor.

Hak adalet hukuku savunacağınıza bireysel silahlanmayı savunuyorsunuz. Çok yanlış..

kimbubye
13-08-2015, 10:32
Çok geçmiş olsun verilmiş sadakanız varmış. O kurşunlar daha tehlikeli yerlere de gelebilirdi. Yukarıdaki yorumlarda branda altında saklayın arabanızı demişler, kesinlikle katılıyorum. Burası Türkiye ne olacağı belli olmaz aman dikkat.

mannerboy
13-08-2015, 10:36
mehmet topal ???

BlackGetz
13-08-2015, 10:55
Maltepenin neresi acaba ?

HG6161
13-08-2015, 11:06
Soylenecek cok sey varda bazilarinin agrina gidiyor irkci oluyoruz sonra cok uzuluyorum guzel ulkemin geldigi su duruma hele hele kani bozukluk cigeri 5 para etmez insanlarin cikardigi huzursuzluklar daha cok sinirlendiriyor beni Allah yardimcimiz olsun

Volkann
13-08-2015, 11:12
çok geçmiş olsun verilmiş sadakanız varmış.bu ülke nereye gidiyor böyle anlamadım.

KOSEREN
13-08-2015, 11:29
Yaşamkent e çıkarken devamlı kullandığım sokak,gayette sakin nezih bir ortamı var.Oranın sakini olmadığı kesin.Arabada zarar var mı?Silah kurusıkı filandır belki

BarKing
13-08-2015, 14:41
Siz herkesi kendiniz gibi sanıyorsunuz. Bireysel silahlanma zaten kimileri için serbest. Sonuçta ortada.
Fazla GTA oynuyorsunuz böyle oluyor.

Hak adalet hukuku savunacağınıza bireysel silahlanmayı savunuyorsunuz. Çok yanlış..

Amerikada'da var bireysel hak. Ben şu anda yasal yolla alamayan normal vatandaşın bireysel silahlanmasını destekliyorum ZATEN İT KOPUK ta silah var illegal olarak...Savunmak için neden alamıyalım bizde kendimizi?. Eve hırsız girince dur kardeş polis gelsin bi sonra nacaksan yapmı dicez... Arkadaş polis savunamaz o an kimseyi..

BarKing
13-08-2015, 14:43
Bireysel silahlanma derhal yasaların uygun şekilde düzenlenerek yürürlüğe girmesi gereken kanundur. bu ülkede sizin can güvenliğinizden kimse sorumlu değil, sevdiklerinizin can güvenliğinden kimse sorumlu değil. polis değil, hukuk değil siz de değilsiniz. ben silahlı bir kişiyle karşı karşıya geldiğimde, sevdiklerimi iman gücüyle koruyamam, 155 ile koruyamam, gaipten gelen hukuk melekleri yok, polis geç geliyor, ambulans geç geliyor, herkes aman ne uğraşacam diyor. üşengeç, bencil bir kesimin elinde güya insanların bireysel can güvenliği.

silahlanma kültürünün bir toplumda gelişmesi, o toplumun eğitim düzeyinde ki korkunç yükselişin bir parçasıdır. korkmadan ülkesinin topraklarında yürüyebilen bireylerin özgüveni otomatikman tavan yapar. toplum içinde ki çatlakların buna el vermediği düşüncesi yanlış, ruhsatsız silah kullanımı zaten çok yaygın, bireysel silahlanma ise, gözümüzün önünde ki bu tehlikeye kurban gitmenin önüne geçiyor.

bununla ilgili çalışılsın,

insanların kendi can güvenliğinden sorumlu olmaları, sevdiklerine sahip çıkabilmeleri, eşkiyalardan, yürüyen saatli bombalardan korunabilmeleri için bireysel silahlanmaya evet.

Ome_RS
13-08-2015, 15:05
Bu ülkede bireysel silahlanma serbest olursa eğer insan gömecek arazi bulamazsınız.

SametYkn
13-08-2015, 15:14
Geçmiş olsun insanlar kafayı yemiş Allah sevdiklerinize bağışlamış sizi kesinlikle işin peşini bırakmayın tüm yasal yollara başvurun

KÖROĞLU
13-08-2015, 15:19
İçini karartmak gibi olmasın da bu ülkede adam vuran / kesen / tecavüz eden iyi halden indirim alıp çıkıyor. Şu özbizerdik'İn yaptıkları buna en güzel örnek.

Ben bişey çıkacağını sanmıyorum "münferit olaydır" der geçip giderler. Bu ülkede insan canı ne zaman önemli oldu ki, senin benim canımı korusun kollasın hukuk.

Çok şükür sen yada ailenden kimse yaralanmamış. Geçmiş olsun.

i-vtec07
13-08-2015, 15:24
geçmiş olsun abi . ne desem bilemedim . inşallah kendilerinden beter birilerine denk gelir o yavşaklarda . karşılığını fazlasıyla alırlar.

SkY
13-08-2015, 15:25
geçmiş olsun...resmen pamuk ipliğinde yaşıyoruz bu ülkede

Muharrem C.80
13-08-2015, 15:43
Seni beni koruyacak kolluk kuvveti bu şehirde silah taşıyan adamdan korkuyor vaziyet çok acı. vasıflı olanda genelde doğuda maksimum bürokrasi ile eritiliyor. Çünkü burda göze batar. Büyük çoğunluğu, bilassa son 3-5 senede teşkilata katılanlar, polisliği karakolda evrak doldurmak, 9-5 mesai, biraz çevirme yapmak, ceza yazıp tatmin olmak , beleş yemek, düzenli maaş olarak gören sıradan vasıfsızlar.
Öyle yada böyle yaptığı mesleğin ciddiyetinin farkında değil. Sen bu adamdan güvenlik beklemeyeceksin. Bunu sadce ben görmüyorum demekki memleketteki insanlık algısı tutanın elinde kalıyor. Silah taşımak artık bir ayrıcalık değil herkeste mevcut.

BarKing
13-08-2015, 15:54
Birader zaten it kopukta var... normal vatandaş savunmak için alamıyor kendine bürokrasi saçmalığından...

darkmoon
13-08-2015, 16:19
burda bir konuda vardı daha yeni bir arkadaşın aracına hiç bir şey yokken ortada kimseyle husumetide yokken maltepede ateş ediliyor, bir başka yerde istanbulun göbeğinde kameraların önünde elinde kaleşnikoflu insanlar havaya ateş edip slogan atıyor bahsettiğim tabanca pompalı değil kaleşnikof...

adam e-5 de evlenme teklif etmiş inanın bana o kadar masum geliyorki artık bunca şeyin içinde..

darkmoon
13-08-2015, 16:21
pardon bu yazıyı evlilik teklifi için olan konuya yazıcakdım konuyu okurken dalmışım buraya yazmışım..

arabasızadam
13-08-2015, 16:38
Geçmiş olsun memleketin boku çıktı iyice ,kendi halinde şuçsuz yolunda giden adama ateş ediyorlar rahatlığa bak ,bunları yakalayıp kazığa oturtucaksın.

eldorado
13-08-2015, 16:42
her arabaya araç kamerası şart oldu artık çok geçmiş olsun

Draniela
13-08-2015, 16:59
Vay arkadaş şok oldum görünce. Millet iyice kafayı yemiş durduk yere yapılanlara bak.

Bir şeyi merak ettim araç yapılı mı? Şöyle bir durum olabilir araç yapılıdır benzer bir araç bu adamlarla sorunludur. Karıştırmış gibi bir durum söz konusu olabilir mi ?

hayabusa
13-08-2015, 18:11
arkadaşlar hepinize geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkür ederim Allah kimsenin başına vermesin.
arabayı ya da beni tanıdıkları birine benzetip yapmadılar bunu ,5 mt kadar önden gelirken gördüm yolda beton babalardan vardı ve çapraz yaparak geçerken ateş eden yanında kini dürttü ve çekip attı.olay maltepe altayçeşme mahallesi varna sokağın başında oldu .

hayabusa
13-08-2015, 18:12
suratıma baka baka yaptı tesadüf benzetme vs vs değil bile bile yapılmış bir şey

Draniela
13-08-2015, 19:53
Ne günlere kaldık umarım güzel bir sonuç alırsınız. Yeni gelişmeleri bekliyorum ben

beetle
13-08-2015, 20:19
çok geçmiş olsun. size bişey olmaması sevindirici. Umarım biran önce bulunup cezasını alırlar.

da nasıl olacak orası muamma.

Evimizin kapısının önunden kamyonun stepnesi çalındı. 8 sene sonra bulamadık diye geçen gün tebliğ geldi.
Eşimin amcasını (oylede iyi bir insandı ki) 10 m2 lik büfesinde kafasından vurdular 3 kuruş için 3 sene oldu bi sonuç çıkmadı.

çok zor bir durumdayız ne adalet ne emniyet hiç bişi kalmadı. Allah yardımcımız olsun. Varsa yoksa egzoz camfilmi cezası yazsınlar.

burakcan
13-08-2015, 20:33
geçmiş olsun hocam evine gelip giderken dikkat et ne olur ne olmaz altından başka konuda çıkabilir

JayVTEC!
13-08-2015, 23:18
arkadaşlar hepinize geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkür ederim Allah kimsenin başına vermesin.
arabayı ya da beni tanıdıkları birine benzetip yapmadılar bunu ,5 mt kadar önden gelirken gördüm yolda beton babalardan vardı ve çapraz yaparak geçerken ateş eden yanında kini dürttü ve çekip attı.olay maltepe altayçeşme mahallesi varna sokağın başında oldu .

Cok gecmis olsun oncellikle.. inanin sok oldum bende altaycesme mah. buyudum suan yurtdisinda yasiyorum asla bu tip olaylarin yasanmicak bi yerde olmasi sok edici.. keske hatirlayabilseniz nasil birinin oldugunu hemen cikartabilirdim yardimci olabilirdim ancak inanmiyorumki o bolgede oturanlarin yapmicagini muhtemelen ust kesim cevreleridir ozel denge tip merkezinin guvenlik kamerasi olmasi lazim hemen sagindada eczane olmasi lazim en son 2ay once oradan gecmistim

TigeR
14-08-2015, 03:03
Devletten de milletten de soğuttular. Bireysel silahlanma yasal olsa adam gömecek yer bulamazsınız demiş birisi nickini hatırlamıyorum da,birini öldürmek isteyen kişi her türlü yapar kaldı ki kurusıkı tabanca alıp tornada ağız tarafını açtırıp gerçek silaha dönüştüren çok kişi var yani isteyen bir şekilde alıyor yasal olsa sıkıntı kalmayacak.

yilmazcatalbas
14-08-2015, 13:28
abi saçma gelecek belki ama çok huzursuz oluyorsan en son ihtimal arabayı değiştir daha yaygın olan çok dikkat çekmeyen birşey al derim

burakgunay
14-08-2015, 13:44
abi saçma gelecek belki ama çok huzursuz oluyorsan en son ihtimal arabayı değiştir daha yaygın olan çok dikkat çekmeyen birşey al derim

bence mantıklı, bunun saçmalığı şakası bilmem nesi yok. silah çekip sıkmış adamlar okul çıkışında satır sallama göstermek gibi değil ki..

Allah yardımcınız olsun, uğraşmayın a.q soysuz şerefsiz ****** çocuklarıyla kim bilir ne var altında arkasında.
Evi arabayı değiştirin ya da en azından 1-2 hafta arkadaşınızda falan kalın.
Bu nasıl ülke olduk ya adama "kendi evine gitme abi" diye tavsiye veriyorum duruma bak.

cagalazade
14-08-2015, 13:50
öncelikle çok geçmiş olsun dostum... İstanbul Gültepe'de büyüdüm, bilen bilir eski halini, şimdiki gibi avm cenneti değildi oralar eskiden... hatırı sayılır e-ticaret firmalarının 1999 senesinden beri kurulumlarında vardım, hayat hep dümdüz gitmiyor, işsiz kaldığımda taksiye çıktığım dönemler oldu eşin dostun arabasında, sonra bir gün yaşadığım saçma "gaspa yeltenme" olayından sonra topladım pılımı pırtımı İzmir - Urla ya yerleştim... şimdi soruyorlar neden bıraktın herşeyi gittin, burda seni tatmin etmez iş olanakları vs vs diye eleştiriyorlar ama ben her haber okuduğumda doğru karar verdiğimi görüyorum.

diğer arkadaşların dediği gibi ya bireysel müdafa adına silahlanacaksın ve risk alacaksın ya da değiştireceksin hayatını, ben ikincisini seçtim, İstanbul artık her evden çıktığında sevdiklerine sıkı sıkı sarılman gereken bir şehir oldu, Allah hepimize yardım etsin...

FRTDI
14-08-2015, 16:48
Büyük geçmiş olsun bende Altayçeşme mahallesinde oturuyorum normalde çok sakindir, böyle bi olay duyunca çok şaşırdım gerçekten hatta bir dönem kayınvalidemlerde bir kaç ay öncesine o halı sahanın arkasındaki sitede oturuyorlardı ne böyle birşey duydum nede gördüm.. Gerçekten muz cumhuriyetinde yaşıyoruz artık kanun yok kural yok..

hayabusa
19-08-2015, 12:00
Allah beterinden saklasın hepimizi , bu namussuzlarla uğraşacak ne maddi ne de manevi gücüm var Allah herkesi kötü insanlardan uzak tutsun

HONDAHAN
19-08-2015, 15:19
Çok geçmiş olsun.

Kanunlar iyi bir elden geçip, güncellenecek. Gerekirse idam geri gelecek. ( Bkz. Terör , Özgecan , Münevver ....... )

Polisin silah kullanma yetkisi çok çok arttırılacak. ( Teröristleri ve çeteleri yakalayacam diye ya şehit oluyorlar ya da kaçırıyorlar.! Vur bitsin.

İnsanların nefsi müdafaa için bireysel silahlanmasına izin verilecek. Yok kuyumcu olacaksın, yok çok paran olacak, yok 50 büyükbaş hayvanın olacak hikayeleri kaldırılacak.

Bak bakayım bu şerefsişzlik ve hainlikler bitiyor mu bitmiyor mu.

Şimdi yukarılarda olduğu gibi bazı arkadaşlar diyecek ki " bireysel silahlanmaya izin verilirse memlekette mezar kalmaz " Yok arkadaşım, ilk maddede dediğim kanun güncellemeleri yapılırsa, kimse niye korna çaldın, niye selektör yaptın diye silahına sarılamaz zaten. Ha bir diğer arkadaşın dediği gibi, birini öldürmek isteyen zaten silahı buluyor, terörislerin ve illegal iş yapanların da zaten silahı var.! Eee bi senle bende yok !

TheAce
19-08-2015, 15:32
geçmiş olsun, işyerime çok yakında gerçekleşmiş olay. buralarda böyle olaylar daha önce hiç duymamıştım. nasıl bir hale geldik cidden inanamıyorum. bu adamlar buralara gelip böyle şeyler yapabiliyorsa artık tehlike büyük demektir.