PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni chevrolet aveo alınır mı? Kronik problemi varmıdır.

Onamdar
02-09-2015, 12:52
30 civarına en donanımlı ve konforlu alternatiflerden biri olarak aveoya karar verdim.
2012 1.4 LT benzinli otomatik sedan var aklımda.
Kullanmadığım araç değil aslında. İzmir edirne git gel yaptım annemin arabasıyla baya hoşuma gitmişti. Ama 97 model golf 3 ten sonra her yeni araç aynı hissettirir herhalde :D
Artıları eksileri nelerdir
ikinci eli zayıf biliyorum ama zaten en az 2-3 sen kullanıcam dert değil o yüzden.
Yorumlarınız neler bu araç için

Octane
02-09-2015, 13:11
Zevk meselesi. Ama ben o kadar dandik bir aracı almam. İkinci el, düşük km başka alternatifler daha iyi gibi. Punto, accent blue, vs vs.

KÖROĞLU
02-09-2015, 13:26
30 civarına en donanımlı ve konforlu alternatiflerden biri olarak aveoya karar verdim.
2012 1.4 LT benzinli otomatik sedan var aklımda.
Kullanmadığım araç değil aslında. İzmir edirne git gel yaptım annemin arabasıyla baya hoşuma gitmişti. Ama 97 model golf 3 ten sonra her yeni araç aynı hissettirir herhalde :D
Artıları eksileri nelerdir
ikinci eli zayıf biliyorum ama zaten en az 2-3 sen kullanıcam dert değil o yüzden.
Yorumlarınız neler bu araç için

Motor ve şanzuman uymasa da ev arkadaşımda dizel mauel vardı istanublda bildiğin canını ala ala kullanıyordu araba tık demedi.

Ta ki logar kapağına vurup karteri patlatana kadar, biraz parça beklemişti araç onu hatırlıyorum.

Benim de f/p olarak gözüme çarpan araçlar.
İçi bence güzel ve geniş. Bagajı fazlasıyla yeterli.
75 Hp lik dizeli fena gitmiyordu tork var haliyle.
Benzinli ve otomatik kullanmadım .
Görüntü ve model olarak o rakamlara bence güzel bir araç.
Motor ve yürüyen opel diye biliyorum yanlışsa düzeltsin arkadaşlar.
Ben olsam alırdım öyle söyliyim, hatta baktım ama bütçe yetmedi.

Araç alttaki kasa ise uzak dur ama, ben yeni kasasında bahsettim yukarıda. Alttakinin hb olanı vardı sattık alan kişi kasise sert girmiş motor düştü. Ve direksiyonu çok sertti, yakıt ta baya fazlaydı.
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-chevrolet-kinalikaya-auto-chevrolet-aveo-1.4-otomatik-vites-lpgli-227646001/detay

Onamdar
02-09-2015, 13:32
Zevk meselesi. Ama ben o kadar dandik bir aracı almam. İkinci el, düşük km başka alternatifler daha iyi gibi. Punto, accent blue, vs vs.

Dandik derken hocam?

Motor ve şanzuman uymasa da ev arkadaşımda dizel mauel vardı istanublda bildiğin canını ala ala kullanıyordu araba tık demedi.

Ta ki logar kapağına vurup karteri patlatana kadar, biraz parça beklemişti araç onu hatırlıyorum.

Benim de f/p olarak gözüme çarpan araçlar.
İçi bence güzel ve geniş. Bagajı fazlasıyla yeterli.
75 Hp lik dizeli fena gitmiyordu tork var haliyle.
Benzinli ve otomatik kullanmadım .
Görüntü ve model olarak o rakamlara bence güzel bir araç.
Motor ve yürüyen opel diye biliyorum yanlışsa düzeltsin arkadaşlar.
Ben olsam alırdım öyle söyliyim, hatta baktım ama bütçe yetmedi.

Araç alttaki kasa ise uzak dur ama, ben yeni kasasında bahsettim yukarıda. Alttakinin hb olanı vardı sattık alan kişi kasise sert girmiş motor düştü. Ve direksiyonu çok sertti, yakıt ta baya fazlaydı.
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-chevrolet-kinalikaya-auto-chevrolet-aveo-1.4-otomatik-vites-lpgli-227646001/detay

Aynen hocam yeni kasasını diyorum
Motor yürüyende opel
ecotec mi ne yazıyor motorda

Day Walker
02-09-2015, 13:32
Bizde 2005 kalos vardı. Bildiğin kalastı :D

Tamamen Daewoo du ve uzak doğu üretimiydi. Sadece amblemler chevroletti.

Eğer alacağın araçta böyleyse boşa alma Hyundai Accent Blue daha sağlam. Ayrıca parçaları pahalı yan sanayi takınca hemen tekrar arıza çıkarıyor.

Ayrıca Chevrolet zaten piyasadan çıktı boş yere alıpta evladiyelik yapma.

KÖROĞLU
02-09-2015, 13:39
Bizde 2005 kalos vardı. Bildiğin kalastı :D

Tamamen Daewoo du ve uzak doğu üretimiydi. Sadece amblemler chevroletti.

Eğer alacağın araçta böyleyse boşa alma Hyundai Accent Blue daha sağlam. Ayrıca parçaları pahalı yan sanayi takınca hemen tekrar arıza çıkarıyor.

Ayrıca Chevrolet zaten piyasadan çıktı boş yere alıpta evladiyelik yapma.

Kalos kullandım 4 ay kadar 1.2 se olanıydı 2006 sanırım. Aveonun bu araçla uzaktan yakından alakası yok.

İkisine de tecrübe edecek kadar bindim. Kalos sorgulansa direkt "ALMA" diye haykırırdım :)

Aveo 1.4 100 HP otomatik ve 6 ileri ekonomik olur diye düşünüyorum.

Sezgin
02-09-2015, 13:43
Bizim sirket araclarimiz yeni aveolardi bi ara. 1.3 dizel, ecotec. on takimdan ilginc sesler geliyor ve servis cozemiyordu.
Onun disinda ic aksam kalitesi yerlerde, resmen berbat otesi. Trim sesleri yogundu. Ama motoru bakim disinda hicbirsey istemez, inanilmaz saglam. 130.000 de iade ettik araclari, gram problemsiz(motorlar)

Onamdar
02-09-2015, 13:44
Yorumlarda filan 2012 öncesi ve sonrası olarak değerlendirilmiş genelde. 2012 sonrası için epey olumlu yorum okudum. Yurt dışı satış rakamlarıda baya iyi

Sezgin
02-09-2015, 13:46
Bizdekiler 2013 diye hatirliyorum. En kotu 2012. Oncesi olmadigina eminim