PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Beklentileriniz ne olurdu?

taylaner
04-09-2015, 12:29
Sizlere sorum şudur forum halkı;

Düğün , organizasyon , iş yemeği , toplantı , kokteyl vb. gibi bilimum davetlerinize çağıracağınız bir müzik organizasyonunun canlı müziğinden beklentileriniz ne olur?

Hangi tarzı , hangi tür organizasyonda tercih edersiniz?

Hangi tarzda müzikte , hangi enstrümanları görmekten , dinlemekten hoşlanırsınız ?

Cevaplarınız benim için önemli , şimdiden teşekkür ederim :)

lnd_samet
04-09-2015, 12:57
angaranın bağları :D
7/24 hiç aralıksız :D

Day Walker
04-09-2015, 13:02
Mesela kendi tarzları olmalı.

Alient and farm gibi smooth crimainali kendi tarzlarında yorumlamalı. Sadece bir örnek verdim. Türkçe şarkıları değişik şekilde yorumlayıp kendilerine özgü bir hava katalabilirler.

Ayrıca klasik düğün salonlarında pek tutmayacağı için bu işler biraz daha kır düğünü yada hotel vb. bütçesi daha yüksek yerlere yönelmeliler.

Solist yada kim konuşacaksa, konuşmaları akıcı olmalı. İzleyici ve dinleyiciyi görsel olarak tatmin etmeli.

Mesela biz xoor un doğum gününü nişantaşında bir yerde kutladık. İsim yazmıyım ordaki solist abla kendi stilinde yabancı şarkıları coverlayıp bide onları tam ortandan kesip bizim göbek havalarını kendi tarzında söyleyince seyirci bayaa bi memnun olmuştu ve molaya gitmesin gibi bakıyolardı.

Değişim her zaman iyidir.

Bi kere iş yemekleri yıl başı kutlamaları falan sizden önce bi dj falan olsun çünkü insanlar önce iş konuşmaya balşıyo sonra yemek derken akşam 8 de başlayan organizasyon gece 10 gibi daha yeni alevlenmeye başlıyo. Siz orda devreye girebilirsiniz.

omrasm01
04-09-2015, 13:03
Her kesimin müzik tarzı farklıdır, daha doğrusu ideolojik düşüncenin benim ailemde ki bütün düğünler davul ve zurnalı olduğu halde ben nefret ederim ve düğün organizasyon gibi yerlede genelde jazz, Indie Pop,Enstrümantal dinlemeyi tercih ederim ki düğünümde de bu şekilde bir tercihim olacak kısmet olursa

tremx
04-09-2015, 13:08
yerine gore farklilik gosterir dugunde istedigim muzikle toplanti veya is yemeginde istedigim muzik bir olmaz sahsen.

fthdrn
04-09-2015, 13:18
Dört sene Türkiye'nin en büyük organizasyon firmasında çalışmış biri olarak şöyle söyleyeyim, Organizasyon ne kadar görkemli, cool, sofistike ve bilumum buna benzer sözcükleri içeren yapıyla tasarlansa da giriş gelişme sonuç bölümlerinden sonuç kısmında angaranın bağlarına bağlanmaya mahkum :D Çırağan sarayında bütçe olarak en pahalı organizasyonu yaptık 23.30 da damat halayına bağlamışlardı en son :D O yüzden Türkiye de kokteylde bir organizasyon pahalı görünecekse çello enstrümanı olacak :) Bize gelen isteklerde müşteri kokteyli bize bırakır yemek müziği chill out tercih eder. Sorarız yöresel hareketli müzikleri ister misiniz diye, hayır cevabını alsak da gece o misket oynanır :D Siz müzik organizasyonu topluluğu olarak zaten bu tarz etkinlikleri düzenleyen organizasyon firmasıyla koordineli çalışacağınız için müşterinin talepleri direk size ulaşır.

dahan
04-09-2015, 13:24
toplantı ve yemekte müzik grubunun olması görgüsüzlük olur banddan asansör müzig çalmak daha mantıklı,,,dügüne davul zurna ,,kokteyilede caz grubu

taylaner
04-09-2015, 13:44
Evet, zaten müzik tarzı , istenirse listesi veya özellikle eklenmesi çıkarılması gereken şarkı seçimini müşteriye bırakıyoruz... :) Gece sonunda miskete bağlanamsı konusunda haklısınız, çokça şahit oluyoruz :) Enstrüman konusunda biraz daha cevap bekliyorum açıkçası... Örneğin bir Blues grubunda , bu olursa göz tırmalar veya bir indie grubunda olmazsa olmazım dediklerinizi öğrenmek isterim. :)

Day Walker
04-09-2015, 13:57
walla The Wedding Band dizisini izlediysen öyle bi grup her yeri coşturur :)

taylaner
04-09-2015, 14:28
Bir ara bakacağım :)

drago
04-09-2015, 14:34
Kadın vokal. Trans müzikte de kadın vokal, popda da kadın vokal neredeyse her türde kadın vokal.

Nasıl kadınlardan da iyi şoför çıkıyorsa ama genelde iyi şoförler erkekse, bu da onun gibi bir şey bence.

Şarkıya tecavüz edilmeden, gereksiz iniş çıkışlar, şarkı aralarında müşterilerle lakaytlaşmadan (bazıları çok pavyon işine dönüyor bence) konser tadında söylense/çalınsa diye beklerim.

Ha bu her mekan için geçerli değil tabi.

taylaner
04-09-2015, 15:29
Şimdilik 2 bayan vokalistimiz var , daha da bakıyoruz :)

Mpower
04-09-2015, 15:42
Her kesimin müzik tarzı farklıdır, daha doğrusu ideolojik düşüncenin benim ailemde ki bütün düğünler davul ve zurnalı olduğu halde ben nefret ederim ve düğün organizasyon gibi yerlede genelde jazz, Indie Pop,Enstrümantal dinlemeyi tercih ederim ki düğünümde de bu şekilde bir tercihim olacak kısmet olursa

Ben sırf bu yüzden düğün yapmıcam hacım :D

Kartal3urak
04-09-2015, 15:43
Ankara'da Hatrı Sayılır Bi Organizasyon Firmasının Sahibiyim.. Sen Dünyanın En Cool İnsanı Ol, En Görkemli Düğünü İste Firma Herşeyi Yapsın ama O Düğünde Halay ve Oyun Havası Kesinlikle Olucak.. Orkestra Çalamam Dese'de Biri Bi Şekilde Zorla Çaldıracak..

taylaner
04-09-2015, 16:10
Ankara'da Hatrı Sayılır Bi Organizasyon Firmasının Sahibiyim.. Sen Dünyanın En Cool İnsanı Ol, En Görkemli Düğünü İste Firma Herşeyi Yapsın ama O Düğünde Halay ve Oyun Havası Kesinlikle Olucak.. Orkestra Çalamam Dese'de Biri Bi Şekilde Zorla Çaldıracak..

Doğrudur hocam , o da tadımız tuzumuz olsun zaten :) Sorunu yoksa , sizinde hangi tarzlarda hizmet verdiğinizi öğrenebilir miyim? Bilgi , çeşitlilik olsun :)

Kartal3urak
04-09-2015, 16:23
Davet Organizasyonları
(Düğün, Nikah, Nişan, Kına, Sünnet Org. )

Düğün ve Mekan Seçim Danışmanlığı

Açılış

Konser

Festival

Şenlik Organizasyonları

Toplantı

Seminer

Kongre Organizasyonları

Balon Süsleme ve Dekorasyonları

Host ve Hostes Hizmeti

Şirket Yemekleri

Gala Geceleri

Ürün Lansmanları

Müzik Grupları

Fotoğraf ve Video Çekimi

Düğün Hikayesi Çekimleri

Doğum Hikayesi Çekimleri

Reklam ve Tanıtım Organizasyonları

Doğum Günü Organizasyonları

Fuar Hizmetleri

Catering Hizmetleri

Özel Davetiye ve Nikah Şekerleri

Ses, Sahne Sistemleri, Sanatçı Temini

Halk Oyunları Ekipleri, Yöresel Kıyafetler

Piknik Organizasyonları

Animasyon Ekipleri
(Palyaço, Pandomin, Tahta Bacak, Ateşbaz, vs. )

Görsel Showlar
(Lazer, Konfeti, Sis, Volkan, vb. Gösteriler )

L.C.V Hizmeti

Vip Araç Kiralama, Balayı Oteller

R.I.P
04-09-2015, 16:41
kendi düğünümden örnek vereyim; o bıcır bıcır mini etekli solist ablamın da biyerden sonra ankaranın bağlarını söylediğini gördüm ve o an dedim ki bize her yer trabzon.
yani tamamı olmasada düğünlerin çoğunda ilerleyen saatlerde her türlü varılacak nokta aynıdır.
cem yılmazın dediği gibi darth vader kostümü ile de çıksan tokattan gelen halaların eli öpülecek

Kartal3urak
04-09-2015, 16:54
Ya Ben Sadece Dj Performansı İsteyen Çiftin, Düğünün Ortasında Kemençe, Sonuna Doğru da Bağlama İstediklerine Şahit Oldum daha ne deyim.. Neymiş Erkek Tarafı Karadenizliymiş Onlara Kemençe Getirtmişim, Kız Tarafı Konyalıymış Onlar Altta Kalamazmış.. İyide Ama Bena na...

fthdrn
04-09-2015, 16:56
Ya Ben Sadece Dj Performansı İsteyen Çiftin, Düğünün Ortasında Kemençe, Sonuna Doğru da Bağlama İstediklerine Şahit Oldum daha ne deyim.. Neymiş Erkek Tarafı Karadenizliymiş Onlara Kemençe Getirtmişim, Kız Tarafı Konyalıymış Onlar Altta Kalamazmış.. İyide Ama Bena na...

Laserler kaç watt :)

Kartal3urak
04-09-2015, 17:00
Anlaşmalı Olduğun Firmalardan Temin Ediyorum Hepsini Kendi Bünyemde Bulundurmam İmkansız :)

20 Watt'a Kadar Ellerinde Olduğunu Biliyorum.. :)

taylaner
04-09-2015, 17:02
O zaman blues grubunda bile, bir bağlama şart oldu :)

Kartal3urak
04-09-2015, 17:08
Ben Şunu Anladım ki, İnsanları Memnun Etmek İmkansız.. Sen Blues Çalarsın, Ordan Bi Dayı Çıkar Gelir "Bizim Gençliğimizde Çalardı Bunlardan Bi Twist Çal" der sen Twist ne lan die apışıp kalırsın :D

fthdrn
04-09-2015, 17:44
Anlaşmalı Olduğun Firmalardan Temin Ediyorum Hepsini Kendi Bünyemde Bulundurmam İmkansız :)

20 Watt'a Kadar Ellerinde Olduğunu Biliyorum.. :)

20 watt Türkiye de yok :) biz bile İstanbulun fethi kutlamalarında kullanmak için Almanya dan getirtiyorduk. Hangi firma ile çalışıyorsun Ankara da.

Kartal3urak
04-09-2015, 18:32
Fiyatı Kim Uygun Verirse Onunla :D Organizer'den FlapTour'a, Redline'dan Sesci Zafer'e Kadar Uygun Fiyat Hangisi Verdiyse :D

taylaner
04-09-2015, 23:40
Genel dertliymiş ya , benim sadece canlı müzik ve dj temini :)

Kartal3urak
05-09-2015, 00:14
Canlı Müzik'den Çekersin :D Dj'e de Allah Sabır Versin :D

taylaner
05-09-2015, 00:15
Canlı Müzik'den Çekersin :D Dj'e de Allah Sabır Versin :D

Izmir gençlerine dj olsun ahahah :D

Kartal3urak
05-09-2015, 00:31
https://www.youtube.com/watch?v=darHvX4z7pU

mert_can 41
05-09-2015, 00:52
vallah düğünden çok bir beklenti olmaması lazım 3 sene önce kuzenimin düğünü romantik slayt fotoğraf gösterisiyle başladı yabancı müzik eşliğinde düğünden çok önce dans dersleri alarak hazırladıkları koreografi eşliğinde danslardan sonra finalde zavallı kuzenim ankaranın bağlarıyla kopuyodu :D

ama cafe tarzı bir mekanda gitar veya keman eşliğinde slow ama uyku getirmeyen bir müzik hoş olur mesela izmitte bir mekan var okadar iç geçirici söylüyo ki solisti ne zaman geçsem önünden uyuyan birileri mutlaka var :D

Hakan Girginer
05-09-2015, 01:08
İstersen TÜSİAD'ın Lordlar Kamarası'na verdiği kokteyli düzenle, mekanda rakı varsa Ankara'nın Bağları kaçınılmaz sondur.

Ha, kendi düğünümüzde yemişim dedik, Time'ın (Pink Floyd - DSOM) giriş kısmı ile girdik salona, milletin ağzı açık kaldı.
Programın sonrasını da o giriş belirledi.

taylaner
05-09-2015, 10:51
O zaman giriş şarkısında otoriteyi koymak şart oldu , anladım :)

Kartal3urak
05-09-2015, 11:35
https://vimeo.com/110896616

Videoyu İzle Sadece.. Düğün Adamın Aklını Alır Affetmez :D

taylaner
05-09-2015, 11:54
https://vimeo.com/110896616

Videoyu İzle Sadece.. Düğün Adamın Aklını Alır Affetmez :D

Bu düğün değil tomorrowland resmen :D

Kartal3urak
05-09-2015, 13:17
https://vimeo.com/88533110

Ankara'da Yapılmış Bi Düğün..

dahan
05-09-2015, 13:37
https://www.youtube.com/watch?v=Ke4SqrZwIsM

bunun gibi bişeyde olabilir,,

dahan
05-09-2015, 13:38
https://www.youtube.com/watch?v=NKDNK8IfADU

pardon penguenler karıştı :D bu olacaktı

fthdrn
05-09-2015, 13:45
Ya istediğin tasarimi istediğin kurguyu yap trilyonlar harca Türkiye de yemiyor konsept :D

mert_can 41
05-09-2015, 13:59
penguen dansı çok iyimiş ya ekran başında eşlik etmeye başladım ilerde evlenirsem bu konsepti yaptırırım cidden :D:D tüm sülale babam başta olmak üzere manyak diye damga vurur ama olsun :D :D

mrtysn
05-09-2015, 14:06
İstersen TÜSİAD'ın Lordlar Kamarası'na verdiği kokteyli düzenle, mekanda rakı varsa Ankara'nın Bağları kaçınılmaz sondur.

Ha, kendi düğünümüzde yemişim dedik, Time'ın (Pink Floyd - DSOM) giriş kısmı ile girdik salona, milletin ağzı açık kaldı.
Programın sonrasını da o giriş belirledi.

https://www.youtube.com/watch?v=myHoSlRpwyY

Dragger
05-09-2015, 14:08
Profesyonel bir grup olması şart, her tür müziğe de yatkın olmalı. Yeri gelince fransızca yeri gelince halay vs çalıp söyleyebilmeli.

Ben düğünümde çok düşündüm taşındım, 4 saatine 7500 lira verdim ama tüm misafirlerim ve biz çok memnun kaldık.

Müzik düğünü vezir de eder rezil de. Heleki 5 yıldızlı otelde bir düğünde dj çok kötü oluyor. İyi bir düğün hayal ediyorsanız mutlaka canlı müzik olsun ve iyi bir grupla çalışın. İstanbul için yardımcı da olurum.

Yigit-Y
05-09-2015, 14:14
Ben düğün sektöründeyim.

Hatta suan nişan yapıyoruz.

Öyle gruplar geliyor ki

Müzisyen her türlü şey çalmak zorunda

Biji biji den şopara ankaran horona halaya

Yunandan fransiza filan yelpaze fena bizde çok şükür hallediyoruz.

Müzik yemek iyise işler zaten süper ama birisi berbat olsun

Organizasyon çöp malesef

Geçen elektrik gitti jeneratör 10 dk sonra devreye girdi ilkkez

Düğün sahibi küfür etti :)

Ups gibi sistemlerde olmali müzikte

Muzik kesilmeseydi hiç bir sıkıntı olmazdi.

Müzik bizim ana yemek gibi değerli anlayacağınız adam eglenmek icin para veriyor sonucda

johnie
05-09-2015, 14:15
Sizlere sorum şudur forum halkı;

Düğün , organizasyon , iş yemeği , toplantı , kokteyl vb. gibi bilimum davetlerinize çağıracağınız bir müzik organizasyonunun canlı müziğinden beklentileriniz ne olur?

Hangi tarzı , hangi tür organizasyonda tercih edersiniz?

Hangi tarzda müzikte , hangi enstrümanları görmekten , dinlemekten hoşlanırsınız ?

Cevaplarınız benim için önemli , şimdiden teşekkür ederim :)

Bunların hepsinin ayrı bir yeri vardır ve hepsi ayrı müzik ister.
Genelde düğünlerde oyun havası ve halay isterler ağırlık olarak.
Organizasyonun boyutu önemli ne ile ilgili olduğu orada karışık bir şeyler yapılabilir. Karşılama müziği, eğlence, ve bitiş gibi.
Toplantı için de daha slow ve kafa şişirmeyecek müzikler olabilir.
Kokteyllerde de Keman olabilir, piyano olabilir. Kanun olabilir olu da olur.
Burada kimin istediği ne için istediği önemli açıkçası.

taylaner
05-09-2015, 14:36
Profesyonel bir grup olması şart, her tür müziğe de yatkın olmalı. Yeri gelince fransızca yeri gelince halay vs çalıp söyleyebilmeli

Ben düğünümde çok düşündüm taşındım, 4 saatine 7500 lira verdim ama tüm misafirlerim ve biz çok memnun kaldık.

Müzik düğünü vezir de eder rezil de. Heleki 5 yıldızlı otelde bir düğünde dj çok kötü oluyor. İyi bir düğün hayal ediyorsanız mutlaka canlı müzik olsun ve iyi bir grupla çalışın. İstanbul için yardımcı da olurum.

Düğününüz adına sevindim... Enstrümanlarında profesyonel , bir o kadar da kendini geliştirmekte olan konservatuar öğrenci ile çalışmaya çalışıyoruz mümkün olduğunca. Otellerdeki Dj'ler konusunda haklısınız. Bir çok katıldığım gecenin battığını bilirim dj yüzünden. Tavsiyeler ve yardımlarınız için teşekkür ederim ama şimdilik İzmir ile sınırlıyım :)

Ben düğün sektöründeyim.

Hatta suan nişan yapıyoruz.

Öyle gruplar geliyor ki

Müzisyen her türlü şey çalmak zorunda

Biji biji den şopara ankaran horona halaya

Yunandan fransiza filan yelpaze fena bizde çok şükür hallediyoruz.

Müzik yemek iyise işler zaten süper ama birisi berbat olsun

Organizasyon çöp malesef

Geçen elektrik gitti jeneratör 10 dk sonra devreye girdi ilkkez

Düğün sahibi küfür etti :)

Ups gibi sistemlerde olmali müzikte

Muzik kesilmeseydi hiç bir sıkıntı olmazdi.

Müzik bizim ana yemek gibi değerli anlayacağınız adam eglenmek icin para veriyor sonucda

Elektrik olayını attım listeye , teşekkür ederim :) Müzik tarzlarını arttırmaya çalışıyorum :)

Bunların hepsinin ayrı bir yeri vardır ve hepsi ayrı müzik ister.
Genelde düğünlerde oyun havası ve halay isterler ağırlık olarak.
Organizasyonun boyutu önemli ne ile ilgili olduğu orada karışık bir şeyler yapılabilir. Karşılama müziği, eğlence, ve bitiş gibi.
Toplantı için de daha slow ve kafa şişirmeyecek müzikler olabilir.
Kokteyllerde de Keman olabilir, piyano olabilir. Kanun olabilir olu da olur.
Burada kimin istediği ne için istediği önemli açıkçası.

Evet , önceki sayfada da belirtilen gibi ; ilk öncelik müşteri arz talep listesi... Düğünler konusunda biraz daha kafa patlatmam lazım anlaşılan , teşekkür ederim :)