PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arabayla İstanbul - Trabzon - Batum - Gürcistan - Sochi F1

NakkaSss
04-09-2015, 13:08
Ekim ayında Formula 1 izlemek için 2 arkadaş kendi aracımızla Sochi' ye gitmeyi düşünüyoruz. Planımız Trabzona gidip oradan arabalı vapur ile sochiye geçmekti ama sanırım o hat iptal edilmiş internette baya bir araştırdım bir bilgi bulamadım seferlerle ilgili. Öncelikle bu hat ile ilgili bilgisi olan var mı? Hala devam ediyor mu? 2. güzergah ise gene araç ile trabzona kadar gidip oradan batum, gürcistanı geçip sochi ye giriş yapmak. Batum ve gürcistan da durmamayı planlıyoruz. Belki yemek için bir kaç saat.. Bu güzergahta araç için ekstra almamız gereken evrak vs varmı yoksa kimlik ve pasaportla sorunsuz geçiş yapabilir miyiz? Gürcistan, rusya sınır kapısı açıkmı? Daha önce bu güzergahı kullanan arkadaşların önerileri ve uyarılarını dinlemek isterim. Son güzergah ise uçakla gidip dönmek. Hem maliyeti yüksek olacağı, hemde orada da araç kiralayacağımız için extra bir araba işi olmasını istemediğimizden dolayı bu 3. fikre sıcak bakmıyoruz. :D Hafta sonu biletleri alacağız öle yada böyle bir şekilde gitmemiz gerekiyor. :D

ahmetgurlek
04-09-2015, 14:57
ben bildiklerimi yazayım. daha detaylı bilen arkadaşlar da olacaktır. eskiden sarp gümrük kapısı'ndan araç ile gürcistan'a çıkmak için araca triptik belgesi almak gerekiyordu, ancak artık gürcüler hiç bir evrak istemiyor. tek gereken araç ya kendi üstüne olacak ya da şirket üzerine falan ise vekaletin olacak. yoksa geçemezsin.

gürcü-rus sınırı ile ilgili bilgim yok. ruslar triptik ister mi onu dabilmiyorum. eğer istiyorlarsa turing kurumundan triptik alman gerekir.

NakkaSss
04-09-2015, 15:55
ben bildiklerimi yazayım. daha detaylı bilen arkadaşlar da olacaktır. eskiden sarp gümrük kapısı'ndan araç ile gürcistan'a çıkmak için araca triptik belgesi almak gerekiyordu, ancak artık gürcüler hiç bir evrak istemiyor. tek gereken araç ya kendi üstüne olacak ya da şirket üzerine falan ise vekaletin olacak. yoksa geçemezsin.

gürcü-rus sınırı ile ilgili bilgim yok. ruslar triptik ister mi onu dabilmiyorum. eğer istiyorlarsa turing kurumundan triptik alman gerekir.

Dış işleri bakanlığının sitesinde de dediğiniz gibi yazıyor. Gürcistana araç ile girip çıkmak için aracın üstümüze kayıtlı olması yeterliymiş. Kimlik veya pasaportla giriş çıkış yapabilirmişiz. Peki Oradan rusyaya geçiş orası soru işareti. Araştırıyorum ama bir şey bulamadım. :)

NakkaSss
04-09-2015, 19:21
Evet yokmu hiç bilen, duyan, giden :D

kunteper
04-09-2015, 19:24
Hersekilde super plan :)

Sert@ç
04-09-2015, 19:55
Trabzonda 1 gün kalıp batuma geçmek daha mantıklı çünkü istanbuldan çıkıp sarp sınır kapasına vardığınızda gece olur birşey anlamazsınız
Sarp sınır kapısında sadece TC kimliği yeterli

Yigit-Y
04-09-2015, 19:56
batum da dikkatli olunda orada memurlar pek bizimkilere benzemiyor :)

kemer takılı kurallara kesinlikle uyun

NakkaSss
05-09-2015, 09:33
@sertaç
Bizde öle düşünüyoruz 1 gece trabzonda konaklayıp gündüz vakti batuma geçeriz diye. Yada batumda geceleriz duruma göre :D

@yiğit-y
Aynen oradaki memurlar sıkıntıymış. Kemerden ziyade gerekirse kask takılı gideriz bulaşmasınlarda bize :D

Bakalım yarın biletleri alıcam sanırım artık ondan sonra mecbur gitmemiz gerekicek bir şekilde gideceğiz. Ama karadan, ama kuruyük gemisinde suriyeli mülteci style kaçak :D

ef186
05-09-2015, 09:56
İnşallah önümüzdeki senelerde F1 için uzaklara gitmenize gerek kalmıycak ;)
güzel plan iyi yolculuklar şimdiden

ErBAY
05-09-2015, 14:11
Evet yokmu hiç bilen, duyan, giden :D

Bursadan kendi aracımla senede en az 4-5 defa gıdıyorum Gürcistana orda polislerden dikkat etmen gereken park yerlerı ve kesınlıkle ve kesınlıkle emnıyet kemerı takın hiç acımazlar yazarlar cezayı. Bu arada aracınızla gıdıceksınz sivil polislere dıkkat edin Gürcistanda duz yolda gıderken ceza kesebılıyorlar. (Skoda octavia) araç kullanırlar genelde hayırlı yolculuklar sımdıden.

NakkaSss
06-09-2015, 15:32
İnşallah önümüzdeki senelerde F1 için uzaklara gitmenize gerek kalmıycak ;)
güzel plan iyi yolculuklar şimdiden

Haberleri alıyoruz. İnşallah kendi evimizde rahat rahat izleriz eski günlerdeki gibi. :D Teşekkürler yola çıkınca bu konuyu aktif tutacağım rehber niteliğinde bizden sonraki arkadaşlar için kolaylık olur.

@ErBAY
Mümkün olduğu kadar kurallara uyarak gideceğiz. Aslında gürcistanla ilgili pek sıkıntım yok da asıl mesele ordan rusya sınırına geçiş. Her hangi bir evrak vs isterlermi diye kafamda soru işareti var. Yada almama gibi problem olurmu

sasuta
06-09-2015, 17:31
Takipteyim :D

TigeR
06-09-2015, 18:20
Abi öncelikle şunu söyleyim.Gürcistan'dan Sochi'ye geçmen için yukardan dolanmak gerek.Çünkü arada Abhazya var ve orası ayrı vize istiyor.
Duyduğum kadarıyla da Rusya'ya girerken sıkıntı yok uluslararası ehliyet vs gibi ama sanırım bizim ehliyeti orda noterden Rusçaya çevirtmek gerekiyormuş.
İkinci söylediğim duyum ama diğeri kesin bilgi Sochi'de kaldım bir süre. Hatta Gürcüye geçecektim de otobüs saati uymamıştı ve Abhazya'nın vize istediğini orda öğrenmiştim.

NakkaSss
06-09-2015, 20:54
Abi öncelikle şunu söyleyim.Gürcistan'dan Sochi'ye geçmen için yukardan dolanmak gerek.Çünkü arada Abhazya var ve orası ayrı vize istiyor.
Duyduğum kadarıyla da Rusya'ya girerken sıkıntı yok uluslararası ehliyet vs gibi ama sanırım bizim ehliyeti orda noterden Rusçaya çevirtmek gerekiyormuş.
İkinci söylediğim duyum ama diğeri kesin bilgi Sochi'de kaldım bir süre. Hatta Gürcüye geçecektim de otobüs saati uymamıştı ve Abhazya'nın vize istediğini orda öğrenmiştim.

Evet işte beklediğim cevaplardan birisi geldi. İyi oldu uyardığın yoksa orada sıkıntı çekecekmişiz belli. Peki abhazya'nın üzerinden dolanarak nerelerden gidelim? biliyorsan hangi rotayı izleyeceğimizi söylermisin? hatta google maps üzerinden işaretlersen süper olur.

NakkaSss
06-09-2015, 20:59
Takipteyim :D

Takipte hal hacım inşallah güzel olacak :D

TigeR
06-09-2015, 21:46
Evet işte beklediğim cevaplardan birisi geldi. İyi oldu uyardığın yoksa orada sıkıntı çekecekmişiz belli. Peki abhazya'nın üzerinden dolanarak nerelerden gidelim? biliyorsan hangi rotayı izleyeceğimizi söylermisin? hatta google maps üzerinden işaretlersen süper olur.

Bizim gideceğimiz rota buydu. Gerçi otobüs dediğim değişik bir sistemdi tam otobüs gibi de değil de kişi sayısına bağlı olarak gidiyormuş. Biz Batum'a gitmeyecektik direk gir çık yapacaktık sonradan Ukrayna'ya karar verdik ama Gürcü güzergahı aynı belki daha kısa yol da vardır onu bilmiyorum.Trabzon-Sochi gemi seferleri kalkmıştı aradığımda ama Lider diye bir firma bizim seferimiz yok biz lojistik işi yapıyoruz demişti.Arayıp sorulabilir belki direk gemiye aracı yükleyip siz Batum'dan binersiniz gemiye haftada iki kere kesin vardı belki değişmiştir şimdi.
Diğer bir yol Abhazya vizesi internetten alınıyor diyordu bizim arkadaş ama biz uğraşmadık. Bir onu araştırabilirsiniz.

http://i60.tinypic.com/hsmh5u.png

TigeR
06-09-2015, 21:49
Eğer bu rotadan gidecekseniz Tuapse-Sochi arası bayağı virajlı eğlenceli olabilir :D

Yigit-Y
06-09-2015, 21:50
Arabali vapur yokmu insan bir sahil yolu yapar :)

sasuta
06-09-2015, 22:00
Takipte hal hacım inşallah güzel olacak :D

Valla uysaydı bende gelmek isterdim :(

TigeR
06-09-2015, 22:00
Arabali vapur yokmu insan bir sahil yolu yapar :)

:bravo: Aynen abi bak bu aklıma gelmemişti bizde araba olmayınca :D Batum'dan Sochi'ye arabalı vapur olabilir. En mantıklı ve en rahat yöntem bu olur.

Yigit-Y
06-09-2015, 22:02
Ben araba var anladım pardon yae :)

NakkaSss
06-09-2015, 23:25
Bizim gideceğimiz rota buydu. Gerçi otobüs dediğim değişik bir sistemdi tam otobüs gibi de değil de kişi sayısına bağlı olarak gidiyormuş. Biz Batum'a gitmeyecektik direk gir çık yapacaktık sonradan Ukrayna'ya karar verdik ama Gürcü güzergahı aynı belki daha kısa yol da vardır onu bilmiyorum.Trabzon-Sochi gemi seferleri kalkmıştı aradığımda ama Lider diye bir firma bizim seferimiz yok biz lojistik işi yapıyoruz demişti.Arayıp sorulabilir belki direk gemiye aracı yükleyip siz Batum'dan binersiniz gemiye haftada iki kere kesin vardı belki değişmiştir şimdi.
Diğer bir yol Abhazya vizesi internetten alınıyor diyordu bizim arkadaş ama biz uğraşmadık. Bir onu araştırabilirsiniz.

http://i60.tinypic.com/hsmh5u.png

Şimdi biraz yerli ve yabancı forumlarda araştırdım da dediğin gibi. Giden herkes senin çizdiğin rotayı kullanmış sanırım bizde bu rota üzerinden ilerleyeceğiz. Yarın biraz daha detaylandırırım bu rotayı ben teşekkür ederim uyarı için. :D Bu arada zevkli dağ yolu dersen beni benden alırsın. Daha bu yaz tadı damağımda kalan, bana 1 ön takım ve davlumbaz setine mâl olan güzelim dağ yolundan bir kare koyayım. :D Gördümü dayanamam :D

https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xlf1/t31.0-8/q81/s2048x2048/11952889_10154126410882678_2776260425709591199_o.j pg

Buda dağ yolu ve fotoğraf ile ilgili yazım. :)

Britanya'nın Wales'ı varsa, Karadenizin' de Ordu'su var! Bana bir ön takım, balata ve davlumbazlara mâl olan bu güzelim parkuru günde 2-3 defa tırmanmak ve inmek paha biçilmezdi. Ciğer yakan bol oksijenli, yarı stabilize, yüksek rakımdan dolayı ıslıkla çalan parçanın ritmini yakalamaya çalışan turbo sesi, ısınan balatalar yüzünden paspasla sevişen fren pedalı, davlumbazları parçalayan taş taneleri, her virajda ana kucağı gibi sarıp sarmalayan emniyet kemeri, vitesi kıskandıracak şekilde kendisini kullandırtan el freni, walter röhl'ü kıskandıran sol ayak freni, acaba roll cage'siz takla atsak nasıl olur düşüncesi, kız arkadaşından çok emniyet kemerine sarılan teyzeoğlu, 4 günde parkur sonrası 1lt yağ eksilten dci motor ve uzaktan tozu dumanı görüp geliyor bizim deli bakışlarıyla çayı elinde izleyen dayılar, amcalar, çocuklar.. Unutulmaz bir deneyimdi..

TigeR
07-09-2015, 12:15
Rica ederim abi. Hahaha seninki biraz ralli tadında olmuş benim dediğimin asfalt iyi ama virajı çok :D Manzarası,asfaltı güzel özledim valla.
Eğer arabayla Rusya'ya gidersen tekrar konuya yaz abi ya da pm at sormak istediğim sorular olacak.

NakkaSss
07-09-2015, 13:22
Rica ederim abi. Hahaha seninki biraz ralli tadında olmuş benim dediğimin asfalt iyi ama virajı çok :D Manzarası,asfaltı güzel özledim valla.
Eğer arabayla Rusya'ya gidersen tekrar konuya yaz abi ya da pm at sormak istediğim sorular olacak.

Ralli dedinmi akan sular durur. :D İllede viraj olsun ister çamurdan olsun :D

Soçiye gidince yazamayabilirim ***** internet durumu belirsiz hattı yurt dışına açtırıcam ama oradan hat işinede girebilirim o yüzden kesin lazım olacak bir bilgi varsa burada paylaş en azından gitmeden ona göre bizde kendimizi hazırlayalım. İllaki soracak sorularımda olacak oraya gidince artık biyerden wifi buluruz.

clioGT
07-09-2015, 13:27
Abhazyaya gittim geçen sene ben, vizesinde ıskıntı yok kadıköyde rex sinemasının orda yerleri, 30 dolar mı ne veriosun vizeyi orda alıyosun ama yapıştırmıyorsun pasaportuna, dönmek yerine çevresinden abhazyadan geçebilirsin de, güzel ülke.

canozgur106
07-09-2015, 13:42
Ne heyecanlı bi konu takipteyim:)

NakkaSss
07-09-2015, 15:01
Abhazyaya gittim geçen sene ben, vizesinde ıskıntı yok kadıköyde rex sinemasının orda yerleri, 30 dolar mı ne veriosun vizeyi orda alıyosun ama yapıştırmıyorsun pasaportuna, dönmek yerine çevresinden abhazyadan geçebilirsin de, güzel ülke.

Aa eğer vize alımı o kadar kolaysa hiç boşa extradan 1000km yapmaya gerek yok alalım vizeyi geçelim. Peki Abhazya - soçi sınır kapısı açıkmı? Bazı forumlarda kapalı yazıyor ama 2012 tarihli konular.

clioGT
07-09-2015, 15:39
valla 2014 eylülde gittik sochiye uçak ordan da vasıtayla sohuma, sochi abhazya arası transfer yapan firma var;https://www.facebook.com/pages/Ar%C4%B1sta-Tur/636819403116252

arista tur

istersen bi sor son durumu ama geçen seneye kadar sıkıntı yok.
abhazyadan gürcistana geçmek istersen sıkıntı var ama. gürcistanın abhazyayı tanımaması sebebiyle.

NakkaSss
07-09-2015, 15:45
valla 2014 eylülde gittik sochiye uçak ordan da vasıtayla sohuma, sochi abhazya arası transfer yapan firma var;https://www.facebook.com/pages/Ar%C4%B1sta-Tur/636819403116252

arista tur

istersen bi sor son durumu ama geçen seneye kadar sıkıntı yok.
abhazyadan gürcistana geçmek istersen sıkıntı var ama. gürcistanın abhazyayı tanımaması sebebiyle.

Haydaa o zaman gene sıkıntı. Şimdi benim yol şu şekilde. Trabzon, Batum, Abhazya, Soçi Eğer gürcistan abhazya yı tanımıyorsa. Abhazya' da gürcistanı tanımaz geçirmez. Bu nasıl iş. Biz Türk'üz sizi tanıyoruz desek yol vermezlermi :D

clioGT
07-09-2015, 16:18
gürcistandan abhazyaya devam edebiliyordun, ama abhazyadan gürcistana kapalı. abhazyadan rusyaya da devam edebiliyorsun orda da sıkıntı yok. ama bir de bu yolun dönüşü olacak tabi sende:)

valla o diğer uzatmalı yolu yap sen en iyisi:)

NakkaSss
07-09-2015, 17:59
gürcistandan abhazyaya devam edebiliyordun, ama abhazyadan gürcistana kapalı. abhazyadan rusyaya da devam edebiliyorsun orda da sıkıntı yok. ama bir de bu yolun dönüşü olacak tabi sende:)

valla o diğer uzatmalı yolu yap sen en iyisi:)

Şimdi o verdiğin arista tur ile görüştüm de dediğin gibi gürcistan ile abhazya arasında savaş olduğundan dolayı sivil geçişe kapalı dedi sınır kapısı batum'dan da arabalı vapur yok direk soçi ye dedi mecbur aşağıdaki yolu takip edicez bakalım sonumuz hayrolsun diyorum. :D

http://i.imgur.com/oNnAxZa.jpg

clioGT
08-09-2015, 07:56
takipteyim konuyu bana da abhazyaya gitmek için lazım::)

NakkaSss
08-09-2015, 09:50
takipteyim konuyu bana da abhazyaya gitmek için lazım::)

Abhazya'ya gitmek için uçakla sochi'ye geçeceksin ordan da otobüs yada turla abhazyaya. Onuda sormuştum. :D

TigeR
08-09-2015, 10:27
Beeline hat var abi ucuz 10lira ile 20lira arasi degisiyor. O bolgede en iyi ceken oydu. Mtc'den iyi interneti de hizli. Benim sorum dondukten sonra zaten. Rusyada ehliyet isi nasil oluyor kesin bilgi lazim diye soracaktim.

NakkaSss
08-09-2015, 11:18
Beeline hat var abi ucuz 10lira ile 20lira arasi degisiyor. O bolgede en iyi ceken oydu. Mtc'den iyi interneti de hizli. Benim sorum dondukten sonra zaten. Rusyada ehliyet isi nasil oluyor kesin bilgi lazim diye soracaktim.

Bende Vodafone RED tarifesindeyim. Buradaki aynı tarifemi rusya' da günlük 9tl ye kullanabiliyormuşum. Ya o şekilde yapıcam günlük 9 tl ödeyip kendi internetimi falan kullanıcam rahat rahat yada dediğin hattı alacağım. Duruma göre bakacağız. Zaten yola çıkmaya başlayınca sayfayı da güncel tutacağım. Biraz araştırdımda gideceğimiz yolu. Müthiş dağ yolları var yolculuk eğlenceli geçecek gibi. :D

clioGT
08-09-2015, 11:26
o bölgelerde yolculuk bilgileri için gezenbilir e de bakmanı tavsiye ederim

TigeR
08-09-2015, 21:48
Bende Vodafone RED tarifesindeyim. Buradaki aynı tarifemi rusya' da günlük 9tl ye kullanabiliyormuşum. Ya o şekilde yapıcam günlük 9 tl ödeyip kendi internetimi falan kullanıcam rahat rahat yada dediğin hattı alacağım. Duruma göre bakacağız. Zaten yola çıkmaya başlayınca sayfayı da güncel tutacağım. Biraz araştırdımda gideceğimiz yolu. Müthiş dağ yolları var yolculuk eğlenceli geçecek gibi. :D

Ondan şüphen olmasın abi :D
O vodafone olayı iyiymiş eğer düzgün çekiyorsa tabi ama yine de aklınızda bulunsun. Bol bol güncelleyin konuyu. Şimdiden iyi eğlenceler :)

NakkaSss
09-09-2015, 11:07
Ondan şüphen olmasın abi :D
O vodafone olayı iyiymiş eğer düzgün çekiyorsa tabi ama yine de aklınızda bulunsun. Bol bol güncelleyin konuyu. Şimdiden iyi eğlenceler :)

Bakalım bu hafta sonu F1 biletlerini alıyoruz. :D Artık geri dönüş yok :D Elimden geldiğince güncelleyeceğim konuyu. :D

@cliogt
Orayada bakıyorum ama tam net bir bilgi yok. Zamanında gidenler karalamış bir şeyler. Uzun süredir oraya kimse gitmemiş. :D

1JZ
09-09-2015, 11:36
Ben geocentric hafta ordaydim araba ile get in.
Bursa - batik - vladikafkaz- Volgograd- ahtubinsk - astirahan.
Russia Için Yeşil Sigorta Aldim 63evro 15gunluk.
Birde rusiyada trafik kurallara uyun, Yayla geçitlerde diktat li Olin.

1JZ
09-09-2015, 11:39
Telefondan yazdim biraz hata yaziyor.

NakkaSss
09-09-2015, 12:36
Ben geocentric hafta ordaydim araba ile get in.
Bursa - batik - vladikafkaz- Volgograd- ahtubinsk - astirahan.
Russia Için Yeşil Sigorta Aldim 63evro 15gunluk.
Birde rusiyada trafik kurallara uyun, Yayla geçitlerde diktat li Olin.

Oo süper peki yeşil sigorta haricinde başka bir evrak gereklimi araç ile girmek için?

1JZ
09-09-2015, 13:44
Gerek yok. Yeşil sigorta da almasında olur, Rusyaya gecince birsuru sigortaci var hemen sınırdan 2-3 mm so far.
Rusiyada farlar acik olsun.

NakkaSss
09-09-2015, 14:59
Gerek yok. Yeşil sigorta da almasında olur, Rusyaya gecince birsuru sigortaci var hemen sınırdan 2-3 mm so far.

Ben gene yaptırayım ne olur ne olmaz. Yeşil sigorta ve türk ehliyetimiz ile sorunsuz giricez o zaman. Güzel.. Farları açık tutarız teşekkür ederim bilgilendirme için. :)

bason
09-09-2015, 15:00
Çok imrendim gerçekten... Umarım her şey sorunsuz gerçekleşir... F1 den de bolca fotoğraf ve video bekliyoruz... Keyifli yolculuklar şimdiden... Bizim içinde eğlen.. :D

TigeR
09-09-2015, 15:27

Türk ehliyetimizi orda direk kullanabiliyor muyuz? Yoksa turing mi almamız gerekiyor?
Bir de yeşil sigortayı buradan da alabiliyor muyuz?

NakkaSss
09-09-2015, 15:32
Türk ehliyetimizi orda direk kullanabiliyor muyuz? Yoksa turing mi almamız gerekiyor?
Bir de yeşil sigortayı buradan da alabiliyor muyuz?

Yeşil sigorta'yı her hangi bir sigortacı yapabiliyor minimum 15 günlüğüne 63€ fiyatı. Çıkmadan benim sigortacıya yaptıracağım. Ehliyet sıkıntı olmuyor sanırım.

@bason
Teşekkür ederim, inşallah sorunsuz problemsiz şekilde gider izleriz F1'i bol bol fotoğraf ve video yüklemeye çalışacağım. En azından dönüşte montajlanmış halde sunarım. 2 Go pro yeter bize. :D Sık sık konuyu güncellemeye çalışacağım. :D

ef186
09-09-2015, 17:15
http://www.hurriyet.com.tr/spor/diger/30028611.asp

Bir bakmışsın gelivermiş :D

NakkaSss
09-09-2015, 17:36
http://www.hurriyet.com.tr/spor/diger/30028611.asp

Bir bakmışsın gelivermiş :D

2015 i geç 2016' da imkansız sende biliyorsun :D

ef186
09-09-2015, 17:52
2015 i geç 2016' da imkansız sende biliyorsun :D

Hiç belli olmaz ;)

NakkaSss
09-09-2015, 18:06
Hiç belli olmaz ;)

2016 takvimi belli :D inşallah 2017 kesinleşir de rahat rahat izleriz :D

NakkaSss
09-09-2015, 18:12
Hiç belli olmaz ;)

Bu arada şu clio cup etkinliği için bilgi lazım sorayımmı sana özelden. :D

ef186
10-09-2015, 11:01
2016 takvimi belli :D inşallah 2017 kesinleşir de rahat rahat izleriz :D

2016 takvimi Aralik ayinda net yayina girer diyeyim .

1JZ
15-09-2015, 13:15
Sadece sigorta olsun yeter, birde orda radarlar var dikkatli olun. Trafik kurallara uyun yayalar yol Verín çok önemli yayalar geçişinde , buradakimi değil yayala yolunda hiç arabaya bakmazsan yola çıkiverir.

TigeR
15-09-2015, 14:06
Sadece sigorta olsun yeter, birde orda radarlar var dikkatli olun. Trafik kurallara uyun yayalar yol Verín çok önemli yayalar geçişinde , buradakimi değil yayala yolunda hiç arabaya bakmazsan yola çıkiverir.

Bizim ehliyetler Gürcülerde ve Rusya'da geçiyor mu abi?
Aynen yaya geçitlerinde mutlaka durun. Ben yaya olarak bile zor alışmıştım adam kaçla gelirse gelsin durup geçmemi bekliyordu :D

Erden
15-09-2015, 17:13
Turk ehliyeti ceviri ile kullaniliyor.
Sehirler arasi yolda ozellikle sollama yasagi kurallarina uyun ve ozellikle sollama yasagi tabelalarina dikkat edin.

TigeR
16-09-2015, 10:33
Turk ehliyeti ceviri ile kullaniliyor.
Sehirler arasi yolda ozellikle sollama yasagi kurallarina uyun ve ozellikle sollama yasagi tabelalarina dikkat edin.

Bunu duymuştum da abi sanırım Rusya'da noterde onaylatmak gerekiyormuş o çeviriyi. Biz orda noteri nerden bulacaz o sıkıntı olmaz mı yada bulamadan çevirirlerse? :D Yoksa sadece söylenti mi bu noter olayı?

Erden
17-09-2015, 07:11
Bunu duymuştum da abi sanırım Rusya'da noterde onaylatmak gerekiyormuş o çeviriyi. Biz orda noteri nerden bulacaz o sıkıntı olmaz mı yada bulamadan çevirirlerse? :D Yoksa sadece söylenti mi bu noter olayı?

Evet bendeki noterden onayli. Tercume burosi halleder diye dusunuyorum. Turkiyedede cevirtsen olur herhalde.

NakkaSss
28-09-2015, 15:42
Evet vakit geldi dayandı kapıya kısmetse haftaya bu gün çıkıyoruz yola :D

RafetAraç
28-09-2015, 16:02
Hangi aracla gideceksiniz hocam

NakkaSss
28-09-2015, 16:11
Clio 3 1.5 dci ile. :)

TigeR
28-09-2015, 22:01
Hadi bekliyoruz abi hayırlı yolculuklar :)

NakkaSss
29-09-2015, 09:32
Hadi bekliyoruz abi hayırlı yolculuklar :)

Teşekkürler. Ufak ufak listeyi çıkartıyoruz çadırdı, tulumdu, piknik tüpüydü :D Dağlarda bir gece geçireceğiz sanırım :D

NakkaSss
05-10-2015, 10:07
Eveet gün geldi çattı bu gece yola çıkıyoruz hayırlısı ile arkadaşlar. :D Cumartesi günü aracın komple bakımlarını tazelettim. Yeni olan balataları fren hidroliğine varana kadar komple Arnavutköy Renault servisinde sıfırlattım, ön takım kontrolü, yağ bakımı vs derken aracı yola hazır hale getirdik. Araç ve kar lastiklerimiz için sponsor olan Arnavutköy Renault ve Genel müdürü Umut Avcı kardeşime burdan teşekkürlerimi sunuyorum :D Sağ olsunlar 2 cotech, 2 mekanik ustası ile pit stop yaptı araç. :D Araç için yanımıza aldığımız extra malzemeler ise, 2 adet kar lastiği, 1 adet stepne, yangın tüpü, ilk yardım seti tertibatı, kürek, çeki halatı, 2 tane yedek mazot deposu 5lt lik, akü şarj kablosu, çekiç, cırcır, takım taklavat vs, yedek 5-30 yağ antifirz vs., onlar haricinde de kamp için kamp malzemeleri, ateş jel, tulum, mat, pala vs. Bakalım hayırlısı ile gider geliriz inşallah..

http://s4.postimg.org/715zs1n5p/foto.jpg

İzleyeceğimiz rota ise aşağıdaki gibi. Mümkün olduğunca bu konuyu, başımıza gelenleri fotoğraf ve videolar ile aktarmaya çalışacağım. Çok daha yakından takip etmek isteyenler instagram hesabıma bakabilir. https://instagram.com/tufanakkas/ İyi dilekleriniz için şimdiden teşekkür ederim. :)

http://i.imgur.com/oNnAxZa.jpg

SULTANOGLU
05-10-2015, 10:12
Çok ciddiyim aşırı kıskandım :) güle güle gidin güle güle güle gelin :D

B.Koçer
05-10-2015, 10:25
Kazasız belasız hayırlısı ile gidin gelin :)

BARR
05-10-2015, 10:27
TUFİ dolardan vurdun parayı Gürcistanda yemeye gidiyon çakal seni :D

Hadi kardeşim güle güle git güle güle gel bol foto bekliyoruz.

sasuta
05-10-2015, 12:04
Ulan valla canım çekti ha. Keşke vaktim olsada bende gelsem :(

clioGT
05-10-2015, 12:11
mukemmel bir gezi ve yarış olur inşallah
ciddi ciddi kıskandım:)

sansar34
05-10-2015, 12:31
hayırlı yolculuklar yoldan resımler beklıyoruz an ve an takıpteyız :) kazasız belasız gidip gelin inşallah

NakkaSss
05-10-2015, 23:44
Arkadaşlar iyi dilekleriniz için teşekkür ederim hepinize. İnşallah kazasız belasız güzel bir yolculuk geçiririz. Tekrardan çok teşekkürler konuyu mümkün olduğunca güncel tutmaya çalışacağım. :)

@baran
Mutluluk dolar satıp yemektir :D Eyvallah hacım sağolasın :D

@sasuta
Valla hacım aynen güzel olurdu bize kampta bıçakla soda açacak adam lazım :D :D Biz bi tecrübe edelim bir dahakine hep beraber gideriz artık ayarlarsın kendini. :)

Veee hazırız.. saat 3:30' da yolculuk başlıyor. Şimdi biraz uyuyup dinlenelim. :)

http://s23.postimg.org/iytjf5qcr/image1.jpg

jeffy
05-10-2015, 23:49
şimdiden iyi yolculuklar allah kaza bela vermesin..

inşallah keyifli geçer.

by.gkn
06-10-2015, 10:45
Hadi hayırlı yolculuklar batuya selamlar :)

NakkaSss
06-10-2015, 12:54
İyi dilekleriniz için çok teşekkürler. Sabah 3:30' da çıktık yola samsun kayadibi restoranda tatlı ikmali yapıp biraz dinlenelim dedik. Yol gayet sorunsuz geçiyor şuan için atmosfer gayet sıcak. :D İstanbulda yağmur varmış biz burada tişört şort ile dolaşıyoruz :D Buradan sonra ki plan ilk etap olan trabzona ulaşıp, sürmene vs yerlerini gezip gözümüzün kestiği bir dağ yada yaylada kamp kurup geceyi geçirmek sabahında ise rize' ye doğru yola çıkacağız oradan da kısmetse batum..

@gokhan
Batu'nunda sana selamı var hacı :D

http://i57.tinypic.com/a0l8ue.jpg

http://i57.tinypic.com/2nsxo2o.jpg

sasuta
06-10-2015, 15:09
Hayırlı yolculuklar hacım. Takipteyim ;)

canozgur106
06-10-2015, 17:24
Çoook kıskandım kazasız belasız iyi yolculuklar tekrardan..:)

NakkaSss
06-10-2015, 19:39
Teşekkürler. Trabzona varabildik sonunda önce aç karnımızı doyuralım dedik. Şuan karnı aç olan arkadaşlar küfür etmesin lütfen ama bu güzelliği görmeniz lazım :D

http://s23.postimg.org/mdvr3k94b/IMG_7240.jpg

Birazdan sümela taraflarına çıkıp kamp için alan bakacağız. Yırtıcı hayvanlardan uzak bir yer olursa iyi olacak bizim için. :D Maşallahlarınızı esirgemeyiniz. Trabzondan sevgilerle. :heyoo:

onursumer
06-10-2015, 19:57
off pidelere gel :)

sansar34
06-10-2015, 20:59
abı insanın içinden

evet sırt çantası hazır telefon hazrı sarj aletinide aldık cüzdanda tamam hadı yola cıkalım demesi geliyor :D :D :D

keske imkan olsada bizlerde sizler gibi gidebilsek konuya her girişimde vayyyy beee adamlar uzun yolun hakkını veriyorlar dedirtiyor :D :D

aykutsafakyaman
06-10-2015, 21:35
Konuyu sonradan gördüm büyük sanayide Emre Pideye de uğrayabilirseniz oraya da uğrayın . Hayırlı yolculuklar. Dönerken kısmet olursa haberleşelim :)

sasuta
07-10-2015, 00:00
Hacım aman diyim iki tekerlilerden uzak durasın :)

by.gkn
07-10-2015, 12:08
Tufan nasıl geçiyor yolculuk sınırı bugün mü geçiyorsunuz var mı gelişmeler :)

NakkaSss
07-10-2015, 13:37
Destekleriniz için teşekkürler arkadaşlar. Dün pideleri gömdükten sonra gece sümela manastırı taraflarında kamp yeri baktık hazır bakarken birde gece sümelaya çıkalım dedik. Uygun bir camping alanı bulamayınca sümelaya çok yakın bir ormanda kurduk çadırımızı. Hava çok yağmurlu ve tam akarsu kenarına kurduk çadırı manzara muazzamdı. Sabahta uyanır uyanmaz kahvaltımızı yapıp manastırı gezdik harika bir yer harika bir ambiyans..

http://s15.postimg.org/uq2zkw2yj/IMG_7244.jpg

http://s2.postimg.org/dkc4ldfex/IMG_7245.jpg

http://s16.postimg.org/mh07svld1/IMG_7249.jpg

http://s24.postimg.org/g0akf07l1/IMG_7253.jpg

Eveeet Tarihi meydan hamamına girip kirlerimizden arındıktan sonra karnımızı doyurup şimdi yola çıkacağız istikamet artvin oradan da batumi... Bu gece sınırdan geçiş yapmayı planlıyoruz. Gürcistan' da internetimiz kapalı olacak bağlantı bulur bulmaz sizlerle durumu paylaşacağım. Hoşçakalın..

sasuta
07-10-2015, 13:44
Hacım vakit bulabilirseniz fırtına vadisi ile ayder yaylasını bi gezin ;)

maxima
07-10-2015, 13:47
Rize / çayeli ndeyim. burada Ağaran şelalemiz var. 0506 651 89 33 numaram gelmek istersen ara kardeşim.

bason
07-10-2015, 14:04
İyi yolculuklar... Alonso'ya adımı ver double imzasını al...:p

TigeR
07-10-2015, 15:06
Vallahi imrenerek takip ediyoruz. Bol bol guncelleyin konuyu :)

fussy
07-10-2015, 15:24
kamp yaptığınız yerde yazın trafik yüzünden arabayı park edip manastıra doğru yürümüştüm :)

NakkaSss
08-10-2015, 17:07
Hi guys. :))

Batum'dayız sınırlı benzin hesabı ile girdiğimiz sarp sınır kapısında az daha yolda kalıyorduk. :D Yol uzunluğunu hesaba kattık fakat sınır kapısı trafiğini hesaba katmadık yer yer kuyrukta aracı el ile ittiğimiz zamanlarda oldu. Neyseki sınır kapısından sorunsuz geçtikten sonra ilk benzinlikte (lukoil) depoyu gırtlak fulledik. Bu arada 57lt yakıt' a 90TL verdik.. :D Yüzler güldü :D Oradan da batum merkeze geçtik. Hiç kalacak yer falan bakmamıştık. Gözüme kestirdiğimiz bir cafe' ye oturup içmeye başladık ve bize uygun motel'leri araştırmaya başladık.. Maksat rahat etmek değil, yorgunluğu atıp duş almaktı o yüzden ucuz yollu işimizi görecek bir motel bulduk Verone Otel. Konumu tam merkez de gayet temiz ve düzenli bir moteldi. gecelik 2 kişik fiyatı 40 lari yani 32TL. :D Sabah uyanıp Batum' u gezelim dedik aracı hiç hareket ettirmedik park ettiğimiz yerden şehir çok küçük yürüyerek tüm önemli yerlerini gezebiliyorsunuz ve oldukça da ucuz. 1 paket camel 2.70 lari yani 2.16TL. iyi bir mekanda bir bira (guinness) ise 7.6 tl.. Gayet yaşanılası bir şehir. Ama insan İstanbul' un o ışıltısına alışınca buralar çok karanlık ve sönük kalıyor. Yollar berbat heryer çamur asfalt yok zaten. Benzinden dolayı dizel araç yok ülkede minimum 2.0 araçlar normal olarak hep v6, v8 makinalar var. Nerde dandik araç görsek bir V sesi duyuyoruz. Minibüsler bile benzinli o derece.. Şehir genel olarak ufak sade kendi halinde bir şehir ama alt yapılar çok kötü her yer çamur yollar su öbekleri üstünüz başınız bir yerden bir yere geçerken çamur olması olası.. Bu gece biraz batum' un gece hayatına dalıp sabahtan sochi için yola çıkacağız takribi 1000 küsür km yolumuz var vladikavkaz dağları bizi bekler.. Sizi biraz şehrin fotoğraflarıyla baş başa bırakayım.. Bu arada sarp sınır kapısından gayet rahat geçtik kimlik kartlarımızla sadece araç için 15tl lik bandrol almamız gerekti o kadar.. Destekleriniz için tekrardan teşekkür ediyorum.. Bizi izlemeye devam edin. :D

http://s17.postimg.org/jtg1jci7j/GOPR1254.jpg

Teleferikle çıktığımız argo tepesinden Batum..

http://s3.postimg.org/rcb0z834z/GOPR1264.jpg

Alphabetic tower

http://s15.postimg.org/rzgltezrv/GOPR1276.jpg

Bilmem ne katedrali. :D

http://s12.postimg.org/dn4zp4kf1/GOPR1288.jpg

http://s15.postimg.org/hbhg8bf6j/GOPR1300.jpg

http://s13.postimg.org/se75wwzk7/GOPR1306.jpg

Piazza square

http://s22.postimg.org/cw53jk2td/GOPR1312.jpg

NakkaSss
08-10-2015, 17:10
@sasuta
hacım oraları kısmetse dönüşte gezeceğiz. :D

@maxima

Mesajını geç gördük keşke daha önce görseydik muhakkak uğrardık. :)

@tiger
olur sölerim dostum. dayak yemeyelim de sonra :D

@fussy
Vallahi bu mevsimde bir Allahın kulu yok oralarda bir tek biz vardık :D

BARR
08-10-2015, 17:13
Gece hayatına fazla kaptırmada yavrum donsuz gelme sonra :D

bason
08-10-2015, 17:50
Dönüşte sınırı geçmeden depoyu bir daha fulle... :D 90 liraya depo mu dolar arkadaş yaa... :D

sasuta
08-10-2015, 23:30
Mis missss ;)

TigeR
20-10-2015, 20:53
Abi gelişmeler nerde konu sakin kalmış :)

by.gkn
21-10-2015, 09:38
Abi gelişmeler nerde konu sakin kalmış :)

Çoktan gidip geldiler sağ salim :D

B.Koçer
21-10-2015, 09:39
Bol fotoğraf ve bol anlatımlı bir konu bekliyoruz :D

ersandeniz
21-10-2015, 09:57
iyi eğlenceler, yalnız kur o kadar değişti mi yaw, ben temmuzda gittiğimde 40 lari 52 tlydi

TigeR
21-10-2015, 12:33
Çoktan gidip geldiler sağ salim :D

Biz de burda gelişmeleri bekliyoruz :D Abi fotolar ve yyorumları paylaşırsan seviniriz :)

NakkaSss
21-10-2015, 13:43
Herkese teşekkür ediyorum arkadaşlar. Çok şükür sağ salim gittik geldik.. Anlatacak çok macera var bir çok şey geldi başımıza :D Fotoğraf ve videoları hazırlıyorum sizler için. Tek tek ayrı ayrı video bolluğu yerine uzun bir klip yapıyorum hemen hemen tüm yaşadıklarımız ve çektiğimiz yollar olacak. :) Uzun ve anlatımı güzel bir yazı ile sizlere sunacağım.. Sadece söyleyeceğim şey hayatınızda bir kere de olsa kesinlikle böyle bir maceraya atılın :) Bu plansız gezi bize çok şey kattı. Özellikle vladikavkaz dağı bizim için unutulmaz bir anı oldu.. Dağa tırmanırken güneşli havanın dağın zirvesine yakın nasıl kar ve tipi ye çevirdiğini unutamam.. 2300mt de eksi derecelerde demlediğimiz çayın tadı hala dilimizde.. Sochi ve F1 için ise söylenecek söz yok herşey harikaydı.. Tadımlık size bir kaç fotoğraf ile baş başa bırakıyorum. Daha detaylı yazı ve medyaları çok kısa zamanda ekleyeceğim. :)

http://i869.photobucket.com/albums/ab256/NakkaSss/0.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab256/NakkaSss/1_.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab256/NakkaSss/1__.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab256/NakkaSss/2.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab256/NakkaSss/3.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab256/NakkaSss/4.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab256/NakkaSss/5.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab256/NakkaSss/6.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab256/NakkaSss/7.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab256/NakkaSss/8.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab256/NakkaSss/9.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab256/NakkaSss/10.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab256/NakkaSss/11.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab256/NakkaSss/12.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab256/NakkaSss/13.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab256/NakkaSss/14.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab256/NakkaSss/15.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab256/NakkaSss/16.jpg

NakkaSss
21-10-2015, 13:45
Bu arada total de 5700km yol yaptık ortalama 5.2 lt. :D

BARR
21-10-2015, 13:52
Geçmiş olsun yavrum :D O değilde dolar düştü, E55 gitti :D

bason
21-10-2015, 15:16
Şansınıza zevkli ve olaylı bir yarış oldu... :)

TigeR
21-10-2015, 15:16
Manzaralar mükemmel. Yakit ne kadar tuttu. Rusya'da ucuzdu bildiğim kadariyla en son 35ruble filandi

NakkaSss
22-10-2015, 11:04
@bar35
ee 3.05 lerde neredeydin sataydın hacı :D bozdurma dursun gene değerlenir :D

@bason
Aynen güzel bir yarış oldu birde full doluydu seyirci harikaydı ambiyans. :)

@tiger
Valla Türkiye hariç her yerde ucuzdu mazot :D 5700km' de toplam 802.57TL lik yakıt yaktık. Karma olarak bakarsak 14 kuruş yakmış oluyor araç :D

TigeR
23-12-2015, 12:02
Abi benim birkaç sorum olacaktı. Krasnodar'da arkadaşlarım varda onların yanına geze geze gitmeyi düşünüyordum.Gerçi şuan için durumlar karışık biraz hayal oldu artık ama yine de senin bilgiler de tazeyken sorayım bir fikrimiz olur en azından.Çünkü Sochi-Krasnodar yakın sayılır.
Polisler veya diğer insanlar TR plaka araca sıkıntı çıkardı mı? Rüşvet vs. gibi veya güvenlik yönünden herhangi bir sıkıntı oldu mu?(O bölge de çok fazla Ermeni var ben sıkıntı yaşamamıştım hep iyi insanlara denk geldim ama yine de sormak istedim) Bir de ehliyeti ne yaptın? Bizim ehliyetle direk mi gittin yoksa çeviri yaptırdın mı? Şimdiden teşekkürler. Benimde gerçekleştirmek istediğim bir proje, belki ilerde düzelirse Rusya'yla mevzular ben de Krasnodar'a kadar gitmeyi düşünüyorum.
Ben 2ay kaldım o bölgede hiç kötüsüne denk gelmedim hepsi çok iyi insanlardı ama işte şu filmlerdeki veya eski anlatılan rüşvetçi Rus polisleri konusu aklımı karıştırdı.

NakkaSss
23-12-2015, 12:28
Selamlar Tiger,

Şuan için Rusya' ya bu saatten sonra gidiş geliş hayal gibi gerçekten hele ki araçla tam bir hayal. Daha 2 hafta önce haberler de Türk tırcılarını aylarca nedensiz yere gümrük kapılarında beklettiklerini sokmadıklarını izledim. Adamların durumu içler acısıydı o nedenle şuan için pek mümkün gözükmüyor. Bizim gelişimizden 1 ay sonra başladı bu mevzular iyi ki biz oradayken olmadı yoksa gerçekten çok büyük sıkıntılar çekebilirdik. Sorularına gelecek olursam, TR plakalı olmamız ile ilgili ne Gürcistan da nede sochi, vladikavkaz Rusya' da bir problem yaşamadık ama her polis ve asker çevirmesine takıldık farklı araç ve plaka nedeniyle. Çünkü Rusya' da hiç renault görmedim sanırım tek araç bizdik. :) İlk çevirmemiz ellerinde kalashnikov lu askerler tarafından vladikavkaz şehrinde olmuştu. Hava -2 derece dışarısı dondu. Tam filmlerdeki gibi çok soğuk ve sert tipler. Direk araçtan inmemizi ve bagajı kapıları açmamızı söylemişlerdi. Neden burada olduğumuzu, neden araçla geldiğimizi ne zaman girip çıkacağımızı sordular. Evrakları kontrol ettiler. Biz acaba bırakmazlarsa rüşvet versek mi yoksa yanlış anlarlarmı diye düşünürken Formula 1 için manyakmısınız Türkiye'den buraya arabayla geliyorsunuz diye takıldılar yüzler gülmeye başladı bizde fan olduğumuzu belirttik rusyayı da merak ettiğimiz için gezmek amacıyla araçla geldiğimizi belirttik sorunsuz şekilde evraklarımızı kontrol edip yolumuza devam etmemizi söylediler. Her hangi bir sıkıntı yaşamamıştık. Daha sonra ki çevirmeler de hep bu şekilde oldu. Önce çok sert bir tavır sorular falan daha sonra artık yüzümüzde nur mu var ne vardı sorunsuz şekilde gülüşmelerle uğurlandık :D Sochi içinde ise insanlar gayet kendi halinde kimse size karışmıyor hatta turist olduğunuzu anladıklarında yardım etmeye çabalıyorlar. Erkekleri biraz maço takılıyor adres sorduk bir kere azar işitir gibi anlattı. Aksanlarımı öyle yoksa şekil şukulmu yaptı çözemedik. :D Daha sonra hep bayanlara sorduk gayet kibar şekilde anlattılar. :D Kısacası bizim gittiğimiz zaman ne polisle ne askerle bir sıkıntı yaşadık gayet sorunsuz şekilde derdimizi söyleyip yolumuza koyulduk. Bu saatten sonra ama farklı olur ara düzelene kadar rusya taraflarına gitmek pek mantıklı gözükmüyor. Aklına takılan başka sorular varsa sorabilirsin. Bu arada bende yaşadıklarımızdan video derleyecektim unuttum iyi oldu konuyu hortlattığın bir an önce yapmaya başlayayım. :)

NakkaSss
23-12-2015, 12:30
Artı olarak ben ne olur ne olmaz diye ehliyeti yeminli noter onaylı rusçaya çevirttirdim dünya kadar çevirmeye girdim ama kimse ne sordu ne baktı. Tercih meselesi ister çevirttir, ister çevirttirme. Gümrük kapısında bile sormadılar o derece.

TigeR
23-12-2015, 13:11
Teşekkürler bilgiler için. Genelde hep yardımseverler ancak işte araç olunca durumu bilemedim tabi artık hayal bir iki yıldan önce gidilmesi mantıklı değil.Bu tarz seyahat videoları genel de güzel ve eğlenceli oluyor.İzlemeyi isterim abi :)

NakkaSss
23-12-2015, 13:27
Rica ederim. Bir sıkıntı yaşamadım yani olumsuz bir durum olmadı. Bakalım artık bu saatten sonra rusya ile aramızın düzelmesi zor ama göreceğiz. İnşallah düzelir de rahat rahat giriş çıkış yapılabilir. :)

Erden
23-12-2015, 14:09
Su an icin bence gelmeyin..

NakkaSss
03-08-2016, 09:36
Merhaba arkadaşlar, :heyoo:

Neredeyse 1 sene oldu bu yolculuğu yapalı.. Şu zamana kadar yaptığım iyi ve eğlenceli yolculuklardan biriydi.. :cool: Gerek o harika yollar, gerek başımıza gelen olaylar falan harika bir tecrübe oldu bize buradan anlatmaya kalksam kelimeler yetmez. İşlerin yoğunluğundan dolayı ve çok video fotoğraf olmasından dolayı bir türlü montaj aşamasına geçememiştim. Çok şükür bu hafta başladım ufaktan sizi bi tesaser ile baş başa bırakıyorum yakın zamanda da full arabayla İstanbul'dan Sochi (road trip sochi) yolculuğumuzun videosunu izleyebilirsiniz. Umarım hoşunuza gider. Buradan destek olan ve takip eden tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum.

Road Trip Sochi Teaser :surucu:

https://www.youtube.com/watch?v=Wuuen-uQ3Fw

Mod arkadaşlardan ricam eğer konu içinde bana edit yetkisi verebiliyorlarsa fotoğrafları ve video yu ilk sayfaya koyayım.

clioGT
03-08-2016, 09:54
uzun versiyonu merakla bekliyorum:)

NakkaSss
03-08-2016, 10:48
Yakın zamanda oda geliyor. :)

NakkaSss
10-03-2018, 18:49
Hey gidi hey konuyu açıp gideli 3 sene, video az kaldı diyeli 2 sene olmuş. Vakit çabuk geçiyor :D Bilenleriniz ve video' yu bekleyenleriniz için evet sonunda, şükür video bitti 3 senenin ardından. Gerek vakitsizlik, gerek aşırı detaycılık vs derken Roadtrip belgesel niteliğinde çok güzel bir video çıktı karışımıza. yaşadığımız her anı koyduk bizler gezip izlerken eğlendik. Umarım sizler de eğlenirsiniz. Konuyu bilmeyenler içinse alta küçük bir açıklama yazayım. :) Şimdiden iyi seyirler.

Açıklama:
2015 Yılında arabayla İstanbul'dan Sochi'ye Formula 1 izlemek için yapmış olduğumuz yolculuğun filmi. Toplamda 5700 km yol, 10 farklı şehir, 2 ülke sınırı ve dünyanın en güzel sürüşe sahip 20 yolundan birisi olan Kazbeg dağı Stepantsminda yolu içerir.

Gezi ile ilgili kısa bilgi vermek gerekirse;
Gezi süresi: 8 gün,
Araç: 2010 Clio III 1.5 dci 72bg.
Toplam yakılan mazot TL: 802.57,
Karma Ortalama: 5.2lt (14 kuruş)

https://youtu.be/Dyh_Fn6soag

_opeth
10-03-2018, 21:43
valla güzel video idi

NakkaSss
11-03-2018, 10:53
valla güzel video idi

Teşekkürler :)

TigeR
11-03-2018, 13:41
Mesajım bulunsun da izlerim musait bir zamanda :)

kiraccemal
03-07-2018, 08:43
çok başarılı bir gezi olmuş. F1 hayranı biri olarak fena özendim inş darısı başıma