PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : adfreeapp ve dnsunlocker virüsleri

yagizs
07-09-2015, 15:55
Selamlar,

yaklasık 1 haftadır bilgisayarımda bu virüsler var.

açtığım her sayfada yeni pencereler açıyor. aşırı derece sayfalar kasıyor ve devamlı farklı reklam kutucukları cıkıyor. haliyle kredi kartıyla işlem de yapamıyorum sıkıntı cıkabilir diye.

Ofiste kablosuz modem kullanıyoruz yaklasık 4-5 cihaz bağlı, ancak sadece benim bilgisayarımda sıkıntı var.

Bu virüslerden nasıl kurtulabilirim yardımcı olabilecek bir arkadaş var mı ?

Snake
07-09-2015, 16:04
İlk önce program ekle kaldırdan programları kaldırmaya çalış sonra AdwCleaner, Malwarebytes Anti-Malware ve HitmanPro programlarıyla sistemini tarat.Büyük bir ihtimalle sorunun çözülecektir.

yagizs
07-09-2015, 16:05
hocam dediklerinizin hepsini denedim, hatta bilgisayara format bile atıldı cts günü.

Düzelir umuduyla chrome'u actım daha acar acmaz google'dan önce adfreeapp penceresi acıldı.

Snake
07-09-2015, 16:09
D diskin var mı ? yada yedeklerini aldığın USB disk? Onlarıda temizlemen gerek. Hele ki format atıldığında çözülmeyecek birşey değil. Yada diğer bilgisayarlarla paylaştığın ortak klasörler varsa ordada sıkıntı olabilir.Ücretsit tarama yapan web siteler var onlarıda bir dene.

Raindrops
07-09-2015, 16:15
http://virusler.web.tr/dns-unlocker-reklam-amacli-yazilimi/ şöyle bişey var ama bakmış olabileceğinizi düşünüyorum

emirzukak
07-09-2015, 22:31
http://www.gezginler.net/indir/adwcleaner.html birdebunu deneyin

yagizs
08-09-2015, 08:35
herkese teşekkürler, adwcleaner dahil hepsini denedim ancak sağlıklı sonuç alamıyorum.

Chrome'u silerek bu problemi çözmüş oldum, Yandex tarayıcı kullanıyorum artık

hitech
08-09-2015, 09:05
Modemin markası tp-link mi ?

muratburunce
08-09-2015, 09:11
formattan sonra bile düzelmediyse belki hdd'ye bulaşmış olabilir bazı vürüsler hdd'ye bulaşıp orda yer ediniyor kalıcı hale geliyor... benim başıma geldi en son yeni hdd alıp kurtulmuştum haftada bir format atıyodum...

ProdriveSTI
09-09-2015, 21:56
Chrome'da gmail kullanıcı hesabın ile giriş yapıp herşeyi senkronize ettiysen eğer (parola,çerezler,eklentiler vs.) her yüklediğinde tekrar karşına çıkacaktır.

Adonis
09-09-2015, 23:19
Combofix ile taratin sorun buyuk ihtimalle cozulecektir.
Ayrica Chrome simgesine(masaustunde) sag tiklayip ardindan ozelliklere tiklayin.
Hedef sekmesindeki ”C:\Users\KULLANICI ADINIZ\AppData\Local\Google\Chrome\Applica tion\chrome.exe "www.reklamsitesiismi.com vs. Diye uzayip giden bir kisim olacaktir. Oradaki site baslangicini silip, www.google.com.tr yapmaniz yeterlidir.